Malaga – nasze najbardziej polecane atrakcje

Malaga: rejs katamaranem z opcją zachodu słońca

1. Malaga: rejs katamaranem z opcją zachodu słońca

Wypłyń w morze podczas relaksującego rejsu katamaranem i podziwiaj widoki dynamicznego wybrzeża Malagi, podczas gdy słońce powoli chowa się za górami. Posłuchaj relaksującej muzyki z kieliszkiem tradycyjnego hiszpańskiego wina Cava w dłoni. Wybierz wycieczkę z pokazem świetlnym lub bez. Wskocz na pokład przestronnego katamaranu w Malaga i rozpocznij swoją żeglarską przygodę. Podziwiaj Morze Alborańskie o zachodzie słońca, szybując po falach. Podziwiaj widoki na panoramę Malagi, gdy zapalają się światła. Wzbogać swoje doznania kieliszkiem cava, dzieląc tę chwilę z kimś, kogo kochasz. Dodaj odrobinę magii do swojego wieczoru dzięki romantycznemu pokazowi świateł i muzyce podczas dryfowania nad spokojnymi wodami Morza Śródziemnego. Wróć do punktu początkowego na koniec rejsu. Odjazdy z muzyką na żywo dostępne są do połowy września i kursują w środy, piątki i niedziele w specjalnej cenie.

Malaga: Bilet wstępu do Muzeum Picassa w Maladze

2. Malaga: Bilet wstępu do Muzeum Picassa w Maladze

Museo Picasso Málaga utworzono w odpowiedzi na pragnienie artysty wystawienia własnych prac w mieście, w którym przyszedł na świat w 1881 roku. Pomysł ten zrealizowano dzięki połączonym wysiłkom synowej i wnuka artysty, których wkład umożliwił zgromadzenie kolekcji sztuki, oraz władz Andaluzji, które zorganizowały ten ambitny projekt poświęcony artyście. Muzeum Picassa w Maladze zostało otwarte w sercu Malagi w 2003 roku, w Palacio de Buenavista, który od 1939 roku jest narodowym zabytkiem. Budynek prezentuje harmonijne połączenie elementów renesansowych i mudéjar z łagodnymi, nowoczesnymi liniami. W podziemiach można znaleźć ruiny fenickie, rzymskie oraz arabskie. Bilet zapewnia wstęp do kolekcji stałej, która zawiera przykłady innowacyjnych dzieł Picassa. Zobacz obrazy, rysunki, rzeźby, wytwory ceramiczne oraz grafiki obejmujące czasy od jego pierwszych studiów akademickich po osobistą perspektywę neoklasyczną. Podziwiaj nakładające się formy kubistyczne, eksperymenty z ceramiką, a także interpretacje Starych Mistrzów i ostatnie obrazy z lat 70. XX wieku. Zrób przerwę na przekąskę w ogrodowej kawiarni Palacio de Buenavista – idealnym miejscu na zakończenie wizyty i zjedzenie obiadu, przekąski czy napicie się czegoś.

Z Malagi: wycieczka po El Caminito del Rey i autobus

3. Z Malagi: wycieczka po El Caminito del Rey i autobus

Wędrówka Caminito del Rey, zawieszonym chodnikiem otoczonym malowniczym krajobrazem, z przewodnikiem podczas wycieczki z Malaga. Po drodze poznaj prawdziwą historię budowy tego wspaniałego dzieła inżynierii. Wsiądź do autobusu z Malagi i jedź do Ardales. Otrzymaj od swojego przewodnika instruktaż bezpieczeństwa i załóż kaski. Rozpocznij jednokierunkową wędrówkę Caminito del Rey od strony północnej i udaj się do strony południowej. Mijaj góry, które pojawiły się miliony lat temu i pionowe kaniony utworzone przez siłę rzeki Guadalhorce. Posłuchaj opowieści poszukiwaczy przygód i wspinaczy. Posłuchaj o wizycie jednego z najpotężniejszych ludzi w historii Hiszpanii, króla Alfonsa XIII. Szlak ma długość 4,8 mil (7,7 km), ale jest to prosty spacer, zwłaszcza z przewodnikiem dotrzymującym towarzystwa. Na końcu szlaku wróć do autobusu i odwieź go z powrotem do Malagi.

Z Costa del Sol i Malagi: Caminito del Rey z przewodnikiem

4. Z Costa del Sol i Malagi: Caminito del Rey z przewodnikiem

Przygotuj się na dzień pełen przygód, spacerując Caminito del Rey wzdłuż ścian wąwozu El Chorro w Maladze . Podążaj za przewodnikiem po bezpiecznej szynie prowadzącej do kładki, która biegnie przez Desfiladero de Los Gaitanes. Rozpocznij dzień od odbioru z jednego z wielu miejsc w Maladze i udaj się do Ardales. Zatrzymasz się na krótko w Ardales, białej wiosce, abyś mógł kupić śniadanie w tej okolicy przed rozpoczęciem aktywności. Wróć do autobusu i jedź dalej, aż dotrzesz do północnego punktu dostępowego Caminito del Rey. Przejdź przez mały długi tunel, aby dotrzeć do naturalnych ścieżek prowadzących do punktu kontrolnego wejścia do wąwozów. Następnie odbierz kask i wysłuchaj instrukcji bezpieczeństwa. Dowiedz się, czego możesz się spodziewać podczas wędrówki, a przewodnik będzie Ci towarzyszył na końcu grupy, aby odpowiedzieć na Twoje pytania po drodze, ciesząc się doświadczeniem. Przejedź obok Wąwozu Gaitanes, naturalnego przejścia przez wzgórza, które oddziela wybrzeże Malagi od wysp, a na dnie płynie rzeka Guadalhorce. Wyrusz na bezpieczny i wygodny spacer w otoczeniu zapierających dech w piersiach krajobrazów. El Caminito del Rey, po wielu latach całkowitego opuszczenia, jest teraz odbudowaną ścieżką, która rozciąga się między 2 wąwozami i dużą doliną. Po pokonaniu trasy zjazdowej z północy na południe dotrzyj do punktu wyjścia, gdzie czeka Twój autobus. Gdy grupa znajdzie się na pokładzie autobusu, wróć na Costa del Sol i zostań wysadzony w punkcie odbioru.

Malaga: pokaz flamenco w lokalu Alegría

5. Malaga: pokaz flamenco w lokalu Alegría

Odkryj autentyczny pokaz flamenco w Flamenco Alegría. Zobacz tradycyjny taniec i posłuchaj pięknego śpiewu i gry na gitarze z Malagi, stolicy Costa del Sol. Ciesz się występem całej obsady. Zobacz, jak tancerze wykonują krótką scenę, po czym na scenie dołączą do nich piosenkarz i gitarzysta. Następnie posłuchaj solówki gitarzysty i zobacz, jak każdy tancerz wykonuje solowy utwór wyrażający szereg emocji, w tym radość, ból i melancholię. Oglądając, zrelaksuj się przy drinku i tradycyjnych tapas. Podziwiaj niesamowite i spontaniczne występy podczas magicznego przeżycia.

Z Malagi i Costa del Sol: wycieczka na Gibraltar

6. Z Malagi i Costa del Sol: wycieczka na Gibraltar

Rozpocznij zwiedzanie, wsiadając do autobusu w centrum Malagi (w pobliżu El Corte Inglés) lub w innym miejscu na Costa del Sol. Stamtąd wyrusz w podróż na Gibraltar, siedząc w komfortowym wnętrzu z klimatyzacją, rozkładanymi siedzeniami, Wi-Fi i gniazdami USB. Podczas podróży przewodnik udzieli Ci informacji na temat interesujących miejsc i atrakcji Gibraltaru. Po przejechaniu przez punkt odprawy celnej autobus wjedzie na terytorium Gibraltaru i zaparkuje w centrum miasta, po czym przewidziano czas wolny. Jeśli zarezerwujesz opcję z pełną wycieczką po rezerwacie przyrody, możesz wyruszyć na wycieczkę krajoznawczą po Gibraltarze, odwiedzając takie miejsca jak Cieśnina Gibraltarska i wchodząc do wnętrza jaskiń św. Michała. Ponadto w Ape's Den zobacz makaki berberyjskie. Po panoramicznej wycieczce skorzystaj z czasu wolnego na lunch, zwiedzanie okolicy, zakupy i odwiedzanie popularnych miejsc, takich jak Main Street, plac Casemates, Marina Bay czy Mediterranean Steps. Powrót autobusu przewidziany jest na popołudnie, z wyjazdem z Gibraltaru o godz. 15.30.

Z Malagi: całodniowa wycieczka autobusowa do Rondy i Setenil

7. Z Malagi: całodniowa wycieczka autobusowa do Rondy i Setenil

Odbierz z centralnie położonego miejsca zbiórki w Maladze i usiądź wygodnie i zrelaksuj się podczas klimatyzowanej jazdy do Setenil de las Bodegas, gdzie będziesz miał czas wolny na lunch i zwiedzanie. Kontynuuj podróż do miasta Ronda, na wycieczkę z przewodnikiem po historycznym centrum Rondy. Zatrzymaj się przy Nowym Moście, aby podziwiać wąwóz Tajo i jego panoramę, odwiedź Bullring i Muzeum Walki Byków. Ronda jest jednym z najstarszych miast w Hiszpanii i jest zbudowana na dwóch oddzielnych klifach, które są połączone najsłynniejszym hiszpańskim mostem, Nowym Mostem, który został zbudowany w XVIII wieku. Przewodnik oprowadzi Cię po Rondzie, a Ty będziesz miał trochę wolnego czasu na samodzielne zwiedzanie miasta. Wybierz się na pieszą wycieczkę po romantycznym centrum miasta, z jego kościołami, mini-pałacami i najstarszą w Hiszpanii areną walki byków. Pod koniec wycieczki wróć do miejsca spotkania w Maladze.

Malaga: Wycieczka katamaranem o zachodzie słońca

8. Malaga: Wycieczka katamaranem o zachodzie słońca

Zachwyć się na nowo pięknem Malagi, biorąc udział w rejsie o zachodzie słońca na pokładzie luksusowego katamaranu. Spójrz na wspaniałą panoramę miasta z morza i stwórz wspomnienia, które na zawsze pozostaną w Twojej pamięci. Wskocz na pokład katamaranu i wyrusz w rejs z portu w Maladze. Pływaj po wodach Morza Śródziemnego i podziwiaj widoki na Malagę o zachodzie słońca, przy dźwiękach relaksującej muzyki. Na pokładzie katamaranu znajduje się bogato zaopatrzony bar i wysokiej klasy sprzęt muzyczny. Wszystko to pozwoli Ci nacieszyć się w pełni tą atrakcją. Udogodnienia obejmują obsługę barową oraz łazienki.

Malaga: Rejs katamaranem z opcjonalnym postojem na pływanie

9. Malaga: Rejs katamaranem z opcjonalnym postojem na pływanie

Podziwiaj z morza panoramę Malagi, relaksując się na pokładzie 24-metrowego katamaranu. Zażyj relaksu w jednym z zacienionych miejsc lub chłoń promienie słońca, leżąc na siatkach na dziobie łodzi. Wybierz rejs w ciągu dnia, który trwa 1 lub 1,5 godziny. Jeżeli zdecydujesz się na 1,5-godzinny rejs w ciągu dnia, wówczas skorzystasz z dodatkowego postoju na pływanie.

Malaga: Rejs katamaranem z pływaniem i opcjonalnym DJ-em

10. Malaga: Rejs katamaranem z pływaniem i opcjonalnym DJ-em

Poznaj zatokę u wybrzeży Malagi w wyjątkowy sposób – płynąc na pokładzie katamaranu. Przybądź do przystani w Maladze, gdzie rozpoczniesz tę żeglarską przygodę. Wskocz na pokład katamaranu „Mundo Marino”. Rozkoszuj się żeglowaniem, spoglądając na pełne uroku miasto z zupełnie innej perspektywy. Doceń elastyczność i niepowtarzalność trasy, która każdego dnia jest inna. Odpręż się i pozwól ponieść się wiatrowi. Podróż uprzyjemni Ci działający na pokładzie bar. Ponadto rejs może obejmować opcjonalny postój na pływanie.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Malaga
Rozkoszuj się słońcem, sztuką w stylu boho, wspaniałymi widokami oraz autentycznymi andaluzyjskimi tapas.

Najciekawsze atrakcje

Malaga: najciekawsze atrakcje

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 330
Sortuj wg::

Niezwykłe doznania

Malaga: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Często zadawane pytania dotyczące: Malaga

Jakie są najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Malaga

Najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Malaga to:

Gibraltar

Malaga: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Malaga? Kliknij tutaj.

Malaga: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5 / 5

na podstawie 23 977 opinii

Autobus był dobry. Podróż przebiegła gładko. Wskazówki (w języku angielskim) były jasne i zrozumiałe. Cena obejmowała tylko wycieczkę na Gibraltar iz powrotem. Istnieje możliwość wykupienia dodatkowych usług na wycieczkę (delfiny, jazda na górę,...) Na górę można wejść pieszo lub wjechać kolejką królika na własną rękę. Pojechaliśmy na górę kolejką kabinową, która odjeżdża z końca Main Street. Ryba z frytkami (mała) była dobra i wystarczająca na głównej ulicy.

Bardzo dobrze zorganizowane. Nasz przewodnik Gabriela miał wszystko pod kontrolą, a przede wszystkim przez cały czas udzielał nam bardzo przydatnych, interesujących i zabawnych informacji. Również lokalny przewodnik do skały był bardzo dobry, jego jazda wąskimi uliczkami była niesamowita. I było wystarczająco dużo czasu na smaczny lunch i zakupy. Mój mąż i ja byliśmy bardzo zadowoleni.

Świetnie !!! To spektakularny spacer, oczywiście jeśli nie masz lęku wysokości! Przewodnik Javier był świetny, ciepły, bardzo zabawny, z dużą wiedzą i anegdotami na temat okolicy. Spacer można zrobić powoli, jest to trochę męczące, ale przewodnik co jakiś czas się zatrzymuje i staje się to znośne. Agrafka!!!

Wspaniała wizyta Ronda musi to zobaczyć i Sentenil Chciałbym mieć wolny czas od Rondy, ponieważ spędziłbym tam tydzień. Przewodnik Cathie, wspaniały.

Bardzo ciekawe miejsca do zobaczenia. Przewodnik bardzo miły i komunikatywny. Polecam z całego serca.