Atrakcje i wycieczki
Makarska

Makarska – nasze najbardziej polecane atrakcje

Ze Splitu i Trogiru: całodniowa wycieczka z przewodnikiem po Dubrowniku

1. Ze Splitu i Trogiru: całodniowa wycieczka z przewodnikiem po Dubrowniku

Wybierz się na wycieczkę z przewodnikiem po Dubrowniku i jego ufortyfikowanym Starym Mieście. Zobacz główne zabytki i ciesz się dużą ilością wolnego czasu na zwiedzanie we własnym tempie. Podróżuj wzdłuż wybrzeża Adriatyku i odwiedź miasteczko Ston, aby spróbować słynnych ostryg. Rozpocznij wycieczkę w bardzo wygodnym klimatyzowanym autobusie. Usiądź wygodnie, zrelaksuj się i podziwiaj zapierającą dech w piersiach śródziemnomorską scenerię. Po wcześniejszym uzgodnieniu z kierowcą możesz zatrzymać się, aby rozprostować nogi i zrobić fantastyczne zdjęcia. Po dotarciu do Dubrownika, jednego z najwspanialszych miejsc turystycznych w basenie Morza Śródziemnego, spotkasz się z lokalnym przewodnikiem i rozpoczniesz 1,5-godzinną pieszą wycieczkę wąskimi uliczkami historycznego centrum miasta. Odkrywaj to fantastyczne miejsce wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO i dowiedz się wszystkiego o jego historii i zabytkach. Podziwiaj renesansową i barokową architekturę, dachy z czerwonej cegły i długie mury, które przez wieki chroniły mieszkańców przed atakami wrogów. Zobacz główną ulicę Starego Miasta, Stradun, klasztor Franciszkanów, renesansowy Pałac Rektorów, mury miejskie, twierdzę Lovrjenac oraz wiele malowniczych placów i kościołów. Po pieszej wycieczce z lokalnym, profesjonalnym przewodnikiem będziesz mieć wystarczająco dużo czasu na samodzielne zwiedzanie Dubrownika. Wykorzystaj wolny czas i odwiedź jedną z lokalnych restauracji, aby skosztować pysznych tradycyjnych potraw. Warto też wjechać kolejką linową na szczyt wzgórza Srd, ską roztacza się wspaniały widok na Dubrownik i jego okolice. Można też wybrać się na lokalną plażę, popływać lub kupić bilety na mury miejskie i spojrzeć na miasto z zupełnie innej perspektywy. Będziesz mieć około 4 godzin czasu wolnego, dlatego zaplanuj go przed podróżą, aby skorzystać z jak największej liczby atrakcji. Po doskonale spędzonym dniu w Dubrowniku wrócisz do autobusu i rozpoczniesz podróż powrotną na północny zachód wzdłuż wybrzeża Adriatyku. Miniesz wioski Orašac, Trsteno i Salona oraz Wyspy Elafickie. Dotrzesz do miasteczka Ston, gdzie będziesz mieć okazję spróbować słynnych najświeższych ostryg. Będzie to wspaniały przystanek przed powrotem do Splitu.

Jednodniowa wycieczka do Dubrownika ze Splitu lub Trogiru

2. Jednodniowa wycieczka do Dubrownika ze Splitu lub Trogiru

Ciesz się całodniową wycieczką ze Splitu do Dubrownika, podczas której zwiedzisz zabytkowe mury miejskie i wapienne uliczki Starego Miasta. Najpierw ciesz się malowniczą przejażdżką wzdłuż wybrzeża Dalmacji, zatrzymując się raz lub dwa razy, aby podziwiać panoramiczne widoki na Morze Adriatyckie. To Morze Śródziemne, jakim było kiedyś, przed atakiem masowej turystyki. Po przybyciu do perły Przesmyku Dubrownickiego wybierz się na oficjalną wycieczkę z przewodnikiem po zabytkach miasta. Każdy zakątek Dubrownika jest wyjątkowym doświadczeniem, a 90-minutowa wycieczka wystarczy, aby odwiedzić takie atrakcje, jak monumentalna Brama Pile, znajdująca się na szczycie Stradun, słynnej dubrownickiej ulicy z wapienia, wypolerowanej przez lata chodzenia. Udaj się do klasztoru franciszkanów, gdzie w bibliotece przechowywanych jest 30 000 woluminów, 216 inkunabułów i 1500 cennych dokumentów rękopiśmiennych. Klasztor jest jednym z najwspanialszych zabytków w mieście i mieści najstarszą aptekę w Europie, pochodzącą z 1317 roku. Nieco dalej napotkasz renesansowy splendor pałacu Sponza, który wyróżnia się portykiem i kolumnami oraz wyszukanymi kamiennymi rzeźbami. Dziś jest to siedziba chorwackiego Archiwum Państwowego. Twoje zwiedzanie z przewodnikiem kończy się w katedrze św. Błażeja, poświęconej patronowi i obrońcy miasta. Zbudowana na ruinach XII-wiecznego kościoła, została zniszczona przez trzęsienie ziemi w 1667 roku, a następnie odbudowana w stylu barokowym. Teraz możesz samodzielnie zwiedzać miasto. Możesz wspiąć się na mury miejskie i przejść cały obwód o długości 1,24 mili (2 km), oferując zapierające dech w piersiach widoki na morze terakotowych płytek oraz łodzie i statki wycieczkowe w tętniącym życiem porcie. Spróbuj autentycznych chorwackich potraw w lokalnych tawernach lub po prostu napij się kawy w kawiarni na świeżym powietrzu i obserwuj mijający świat. W drodze powrotnej do Splitu zrobimy krótki przystanek na degustację ostryg w miejscowości Ston, która słynie z bardzo dobrze zachowanych murów miejskich, warzelni soli i ostryg.

Z Makarskiej: Wycieczka łodzią motorową na północny brzeg wyspy Hvar

3. Z Makarskiej: Wycieczka łodzią motorową na północny brzeg wyspy Hvar

POKRIVENIK WIELKI: Nasza wycieczka rozpoczyna się w Makarskiej 35-minutowym panoramicznym rejsem do naszego pierwszego przystanku, zatoki Veliki Pokrivenik na wyspie Hvar. Jest to jedna z mniej znanych i odwiedzanych zatok na wyspie Hvar, ozdobiona imponującymi klifami, pięknymi żwirowymi plażami i jedną ukrytą jaskinią. Czy jest lepszy sposób na odkrywanie tego ukrytego skarbu niż nurkowanie z rurką. Jeśli nie lubisz nurkowania z rurką, możesz rozkoszować się słońcem i otaczającym go skalistym krajobrazem. MALA STINIVA: Naszym następnym przystankiem jest zatoka Mala Stiniva, malownicza kamienna zatoka z klifami opadającymi pionowo do morza poniżej. To wspaniały widok i miejsce, które nie pozostawia nikogo obojętnym. Morze jest krystalicznie czyste, a klify to świetne miejsce do skakania z klifów. JELSA: Po kąpieli i nurkowaniu w zatoce Mala Stiniva, udamy się do miasta Jelsa. W Jelsa będziesz miał trochę wolnego czasu na kawę lub zwiedzanie. Jelsa to starożytne miasto na wyspie Hvar z licznymi zabytkami, które mówią o jego bogatej historii. ZEČEVO ISLET: Naprzeciwko miasta Jelsa, w odległości krótkiego rejsu, znajduje się nasz następny przystanek, wysepka Zečevo. Zečevo to bezludna wysepka w archipelagu Hvar, która jest chroniona jako znaczący krajobraz. Szczyci się dziewiczą przyrodą i krystalicznie czystymi, turkusowymi morzami. To idealne miejsce do nurkowania. Jest też bar na plaży, który możesz odwiedzić, jeśli chcesz się trochę wyciszyć.

Tučepi: Doświadczenie tyrolki

4. Tučepi: Doświadczenie tyrolki

Zjedź po linie w towarzystwie profesjonalnego przewodnika w sercu Riwiery Makarskiej w Gornje Tučepi. W pięknym kanionie w Tučepi, w samym środku nietkniętej przyrody, rozciąga się 6 stalowych lin. Całkowita długość kabli wynosi 1000 metrów, wystarczająco długo, aby zapewnić fantastyczne wrażenia dla wszystkich zip-linerów. Możesz nawet zabrać swoje dzieci, dzieci poniżej 20 kg jeżdżą w tandemie w towarzystwie profesjonalnego przewodnika po linie zip. Jest to doświadczenie dla całej rodziny, ponieważ jest przystosowane dla wszystkich grup wiekowych i ma wysoki poziom bezpieczeństwa.

Makarska: Skywalk Biokovo Sunset Tour by TukTuk

5. Makarska: Skywalk Biokovo Sunset Tour by TukTuk

Po odebraniu elektrycznym Tuk Tukiem ruszamy w kierunku Parku Przyrody Biokovo. Siedząc w całkowicie otwartym Tuk Tuku, będziesz mógł cieszyć się spektakularnym i zapierającym dech w piersiach panoramicznym widokiem aż do Skywalk. Po drodze zostaną wykonane 2 przystanki fotograficzne z najlepszym panoramicznym widokiem. Po przybyciu na Skywalk będziesz miał wystarczająco dużo czasu, aby cieszyć się widokiem i zrobić mnóstwo zdjęć w jednej z najbardziej niesamowitych atrakcji w Chorwacji. Skywalk Biokovo to szklany chodnik zawieszony nad morzem, który daje wrażenie chodzenia w powietrzu. Przy odrobinie szczęścia podczas tej wycieczki zobaczysz dzikie konie, krowy i kozy górskie.

Z Makarskiej: wycieczka z przewodnikiem po parku przyrody Biokovo ze Skywalk

6. Z Makarskiej: wycieczka z przewodnikiem po parku przyrody Biokovo ze Skywalk

Po odebraniu w jednym z miejsc spotkań w wybranym mieście wzdłuż wybrzeża, będziesz cieszyć się wygodnym transferem do parku. Poznaj Park Przyrody Biokovo i jego nowy taras widokowy - Skywalk. Przystanki fotograficzne będą wykonywane na wysokości 800 i 1200 metrów nad poziomem morza. Podziwiaj spektakularne widoki na morze i wyspy wzdłuż chorwackiego wybrzeża. Zobaczysz także drzewa oliwne i małe pola uprawne, które składają się na niepowtarzalny krajobraz tego obszaru. Poznaj bogatą florę i faunę góry Biokovo podczas krótkiego spaceru po górach. Podczas wycieczki będziesz także cieszyć się ciastem owocowym, ciepłym napojem i smakiem ziołowej brandy. Na koniec zostaniesz odwieziony z powrotem do miejsca, w którym zostałeś zabrany.

Makarska: Wycieczka kajakiem morskim z przewodnikiem z przystankiem do nurkowania

7. Makarska: Wycieczka kajakiem morskim z przewodnikiem z przystankiem do nurkowania

Dołącz do nas na naszej wycieczce kajakowej po Makarskiej i poznaj różne perspektywy ze wspaniałymi plażami i widokami. Spływ rozpoczniemy na małej plaży obok restauracji Lavander i popłyniemy w kierunku wschodnim. Pierwszym przystankiem będzie latarnia morska św. Piotra z XIX wieku, w której nauczysz się ciekawych lekcji historii. Następnie będziemy kontynuować wokół półwyspów St. Peter i Osejava i zbliżymy się do ich spektakularnych klifów. Jedyny zapach, jaki napotkasz, to ten z krystalicznie czystej wody i sosen. Nasza podróż trwa aż do Nugal i sąsiednich ukrytych plaż. Będziesz miał czas, aby zrobić sobie dużą przerwę, zjeść pyszną przekąskę i zwiedzić okolicę, nurkując z rurką. Ta część będzie szczególnie malownicza, więc nie zapomnij o aparacie. Następnie popłyniemy całą drogę z powrotem do punktu wyjścia. Będziesz trochę zmęczony, ale szczęśliwy, zaufaj nam :)!

Makarska: Wycieczka panoramiczna Tuk Tukiem po Skywalk Biokovo

8. Makarska: Wycieczka panoramiczna Tuk Tukiem po Skywalk Biokovo

Po odebraniu elektrycznym Tuk Tukiem ruszamy w kierunku Parku Przyrody Biokovo. Siedząc w całkowicie otwartym Tuk Tuku, będziesz mógł cieszyć się spektakularnym i zapierającym dech w piersiach panoramicznym widokiem aż do Skywalk. Po drodze zostaną wykonane 2 przystanki fotograficzne z najlepszym panoramicznym widokiem. Po przybyciu na Skywalk będziesz miał wystarczająco dużo czasu, aby cieszyć się widokiem i zrobić mnóstwo zdjęć w jednej z najbardziej niesamowitych atrakcji w Chorwacji. Skywalk Biokovo to szklany chodnik zawieszony nad morzem, który daje wrażenie chodzenia w powietrzu. Przy odrobinie szczęścia podczas tej wycieczki zobaczysz dzikie konie, krowy i kozy górskie.

Tucepi: Wycieczka łodzią z rurką po Hvarze, Brac lub Riwierze

9. Tucepi: Wycieczka łodzią z rurką po Hvarze, Brac lub Riwierze

Odkryj turkusowy podwodny świat Morza Adriatyckiego podczas wycieczki łodzią z rurką. Wybierz się na przejażdżkę na wyspy Hvar, Brac lub Riwierę Makarską i zanurz się w ciepłych wodach w dwóch różnych miejscach do nurkowania. Spotkaj się w centrum nurkowania i sportów wodnych w porcie Tucepi. Poczuj wiatr i fale, płynąc łodzią do miejsca do nurkowania. Rzuć kotwicę i skorzystaj z okazji, aby nurkować w krystalicznie czystych wodach południowego Adriatyku. Odkrywaj małe zatoczki, ławice ryb, ślimaki, małe jaskinie, strome ściany, a czasem nawet koniki morskie. Po pierwszym nurkowaniu ciesz się słońcem na tarasie słonecznym i zrelaksuj się, zanim udasz się do drugiego miejsca do nurkowania.Wróć do Tucepi pełnego pięknych obrazów świata pod powierzchnią.

Z Makarskiej: Zlatni Rat i Bol Speedboat Tour z pływaniem

10. Z Makarskiej: Zlatni Rat i Bol Speedboat Tour z pływaniem

Zwiedzaj wyspę Brač i ciesz się plażą Zlatni Rat. Goście zostaną wysadzeni bezpośrednio na przystani na słynnej plaży Zlatni Rat (Złoty Przylądek), gdzie będą mogli popływać i poopalać się przez 1 godzinę. Odwiedź port Bol, skosztuj lokalnej winorośli w winnicy Stina, przespaceruj się promenadą. Goście naszej łodzi motorowej zostaną wysadzeni w zatoce Vala Hrvaska z plażą i restauracją do pływania i / lub restauracji, 1,5 godziny. Lokalne potrawy i taras kokosowy w wyjątkowej atmosferze zatoki wyspy. Jeśli masz szczęście, specjalnym bonusem jest obserwacja delfinów na naszej trasie prawie codziennie.

Wszystkie atrakcje

Makarska – nasze najbardziej polecane atrakcje

Ze Splitu i Trogiru: całodniowa wycieczka z przewodnikiem po Dubrowniku

Ze Splitu i Trogiru: całodniowa wycieczka z przewodnikiem po Dubrowniku

Wybierz się na wycieczkę z przewodnikiem po Dubrowniku i jego ufortyfikowanym Starym Mieście. Zobacz główne zabytki i ciesz się dużą ilością wolnego czasu na zwiedzanie we własnym tempie. Podróżuj wzdłuż wybrzeża Adriatyku i odwiedź miasteczko Ston, aby spróbować słynnych ostryg. Rozpocznij wycieczkę w bardzo wygodnym klimatyzowanym autobusie. Usiądź wygodnie, zrelaksuj się i podziwiaj zapierającą dech w piersiach śródziemnomorską scenerię. Po wcześniejszym uzgodnieniu z kierowcą możesz zatrzymać się, aby rozprostować nogi i zrobić fantastyczne zdjęcia. Po dotarciu do Dubrownika, jednego z najwspanialszych miejsc turystycznych w basenie Morza Śródziemnego, spotkasz się z lokalnym przewodnikiem i rozpoczniesz 1,5-godzinną pieszą wycieczkę wąskimi uliczkami historycznego centrum miasta. Odkrywaj to fantastyczne miejsce wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO i dowiedz się wszystkiego o jego historii i zabytkach. Podziwiaj renesansową i barokową architekturę, dachy z czerwonej cegły i długie mury, które przez wieki chroniły mieszkańców przed atakami wrogów. Zobacz główną ulicę Starego Miasta, Stradun, klasztor Franciszkanów, renesansowy Pałac Rektorów, mury miejskie, twierdzę Lovrjenac oraz wiele malowniczych placów i kościołów. Po pieszej wycieczce z lokalnym, profesjonalnym przewodnikiem będziesz mieć wystarczająco dużo czasu na samodzielne zwiedzanie Dubrownika. Wykorzystaj wolny czas i odwiedź jedną z lokalnych restauracji, aby skosztować pysznych tradycyjnych potraw. Warto też wjechać kolejką linową na szczyt wzgórza Srd, ską roztacza się wspaniały widok na Dubrownik i jego okolice. Można też wybrać się na lokalną plażę, popływać lub kupić bilety na mury miejskie i spojrzeć na miasto z zupełnie innej perspektywy. Będziesz mieć około 4 godzin czasu wolnego, dlatego zaplanuj go przed podróżą, aby skorzystać z jak największej liczby atrakcji. Po doskonale spędzonym dniu w Dubrowniku wrócisz do autobusu i rozpoczniesz podróż powrotną na północny zachód wzdłuż wybrzeża Adriatyku. Miniesz wioski Orašac, Trsteno i Salona oraz Wyspy Elafickie. Dotrzesz do miasteczka Ston, gdzie będziesz mieć okazję spróbować słynnych najświeższych ostryg. Będzie to wspaniały przystanek przed powrotem do Splitu.

Jednodniowa wycieczka do Dubrownika ze Splitu lub Trogiru

Jednodniowa wycieczka do Dubrownika ze Splitu lub Trogiru

Ciesz się całodniową wycieczką ze Splitu do Dubrownika, podczas której zwiedzisz zabytkowe mury miejskie i wapienne uliczki Starego Miasta. Najpierw ciesz się malowniczą przejażdżką wzdłuż wybrzeża Dalmacji, zatrzymując się raz lub dwa razy, aby podziwiać panoramiczne widoki na Morze Adriatyckie. To Morze Śródziemne, jakim było kiedyś, przed atakiem masowej turystyki. Po przybyciu do perły Przesmyku Dubrownickiego wybierz się na oficjalną wycieczkę z przewodnikiem po zabytkach miasta. Każdy zakątek Dubrownika jest wyjątkowym doświadczeniem, a 90-minutowa wycieczka wystarczy, aby odwiedzić takie atrakcje, jak monumentalna Brama Pile, znajdująca się na szczycie Stradun, słynnej dubrownickiej ulicy z wapienia, wypolerowanej przez lata chodzenia. Udaj się do klasztoru franciszkanów, gdzie w bibliotece przechowywanych jest 30 000 woluminów, 216 inkunabułów i 1500 cennych dokumentów rękopiśmiennych. Klasztor jest jednym z najwspanialszych zabytków w mieście i mieści najstarszą aptekę w Europie, pochodzącą z 1317 roku. Nieco dalej napotkasz renesansowy splendor pałacu Sponza, który wyróżnia się portykiem i kolumnami oraz wyszukanymi kamiennymi rzeźbami. Dziś jest to siedziba chorwackiego Archiwum Państwowego. Twoje zwiedzanie z przewodnikiem kończy się w katedrze św. Błażeja, poświęconej patronowi i obrońcy miasta. Zbudowana na ruinach XII-wiecznego kościoła, została zniszczona przez trzęsienie ziemi w 1667 roku, a następnie odbudowana w stylu barokowym. Teraz możesz samodzielnie zwiedzać miasto. Możesz wspiąć się na mury miejskie i przejść cały obwód o długości 1,24 mili (2 km), oferując zapierające dech w piersiach widoki na morze terakotowych płytek oraz łodzie i statki wycieczkowe w tętniącym życiem porcie. Spróbuj autentycznych chorwackich potraw w lokalnych tawernach lub po prostu napij się kawy w kawiarni na świeżym powietrzu i obserwuj mijający świat. W drodze powrotnej do Splitu zrobimy krótki przystanek na degustację ostryg w miejscowości Ston, która słynie z bardzo dobrze zachowanych murów miejskich, warzelni soli i ostryg.

Z Makarskiej: Wycieczka łodzią motorową na północny brzeg wyspy Hvar

Z Makarskiej: Wycieczka łodzią motorową na północny brzeg wyspy Hvar

POKRIVENIK WIELKI: Nasza wycieczka rozpoczyna się w Makarskiej 35-minutowym panoramicznym rejsem do naszego pierwszego przystanku, zatoki Veliki Pokrivenik na wyspie Hvar. Jest to jedna z mniej znanych i odwiedzanych zatok na wyspie Hvar, ozdobiona imponującymi klifami, pięknymi żwirowymi plażami i jedną ukrytą jaskinią. Czy jest lepszy sposób na odkrywanie tego ukrytego skarbu niż nurkowanie z rurką. Jeśli nie lubisz nurkowania z rurką, możesz rozkoszować się słońcem i otaczającym go skalistym krajobrazem. MALA STINIVA: Naszym następnym przystankiem jest zatoka Mala Stiniva, malownicza kamienna zatoka z klifami opadającymi pionowo do morza poniżej. To wspaniały widok i miejsce, które nie pozostawia nikogo obojętnym. Morze jest krystalicznie czyste, a klify to świetne miejsce do skakania z klifów. JELSA: Po kąpieli i nurkowaniu w zatoce Mala Stiniva, udamy się do miasta Jelsa. W Jelsa będziesz miał trochę wolnego czasu na kawę lub zwiedzanie. Jelsa to starożytne miasto na wyspie Hvar z licznymi zabytkami, które mówią o jego bogatej historii. ZEČEVO ISLET: Naprzeciwko miasta Jelsa, w odległości krótkiego rejsu, znajduje się nasz następny przystanek, wysepka Zečevo. Zečevo to bezludna wysepka w archipelagu Hvar, która jest chroniona jako znaczący krajobraz. Szczyci się dziewiczą przyrodą i krystalicznie czystymi, turkusowymi morzami. To idealne miejsce do nurkowania. Jest też bar na plaży, który możesz odwiedzić, jeśli chcesz się trochę wyciszyć.

Tučepi: Doświadczenie tyrolki

Tučepi: Doświadczenie tyrolki

Zjedź po linie w towarzystwie profesjonalnego przewodnika w sercu Riwiery Makarskiej w Gornje Tučepi. W pięknym kanionie w Tučepi, w samym środku nietkniętej przyrody, rozciąga się 6 stalowych lin. Całkowita długość kabli wynosi 1000 metrów, wystarczająco długo, aby zapewnić fantastyczne wrażenia dla wszystkich zip-linerów. Możesz nawet zabrać swoje dzieci, dzieci poniżej 20 kg jeżdżą w tandemie w towarzystwie profesjonalnego przewodnika po linie zip. Jest to doświadczenie dla całej rodziny, ponieważ jest przystosowane dla wszystkich grup wiekowych i ma wysoki poziom bezpieczeństwa.

Makarska: Skywalk Biokovo Sunset Tour by TukTuk

Makarska: Skywalk Biokovo Sunset Tour by TukTuk

Po odebraniu elektrycznym Tuk Tukiem ruszamy w kierunku Parku Przyrody Biokovo. Siedząc w całkowicie otwartym Tuk Tuku, będziesz mógł cieszyć się spektakularnym i zapierającym dech w piersiach panoramicznym widokiem aż do Skywalk. Po drodze zostaną wykonane 2 przystanki fotograficzne z najlepszym panoramicznym widokiem. Po przybyciu na Skywalk będziesz miał wystarczająco dużo czasu, aby cieszyć się widokiem i zrobić mnóstwo zdjęć w jednej z najbardziej niesamowitych atrakcji w Chorwacji. Skywalk Biokovo to szklany chodnik zawieszony nad morzem, który daje wrażenie chodzenia w powietrzu. Przy odrobinie szczęścia podczas tej wycieczki zobaczysz dzikie konie, krowy i kozy górskie.

Z Makarskiej: wycieczka z przewodnikiem po parku przyrody Biokovo ze Skywalk

Z Makarskiej: wycieczka z przewodnikiem po parku przyrody Biokovo ze Skywalk

Po odebraniu w jednym z miejsc spotkań w wybranym mieście wzdłuż wybrzeża, będziesz cieszyć się wygodnym transferem do parku. Poznaj Park Przyrody Biokovo i jego nowy taras widokowy - Skywalk. Przystanki fotograficzne będą wykonywane na wysokości 800 i 1200 metrów nad poziomem morza. Podziwiaj spektakularne widoki na morze i wyspy wzdłuż chorwackiego wybrzeża. Zobaczysz także drzewa oliwne i małe pola uprawne, które składają się na niepowtarzalny krajobraz tego obszaru. Poznaj bogatą florę i faunę góry Biokovo podczas krótkiego spaceru po górach. Podczas wycieczki będziesz także cieszyć się ciastem owocowym, ciepłym napojem i smakiem ziołowej brandy. Na koniec zostaniesz odwieziony z powrotem do miejsca, w którym zostałeś zabrany.

Makarska: Wycieczka kajakiem morskim z przewodnikiem z przystankiem do nurkowania

Makarska: Wycieczka kajakiem morskim z przewodnikiem z przystankiem do nurkowania

Dołącz do nas na naszej wycieczce kajakowej po Makarskiej i poznaj różne perspektywy ze wspaniałymi plażami i widokami. Spływ rozpoczniemy na małej plaży obok restauracji Lavander i popłyniemy w kierunku wschodnim. Pierwszym przystankiem będzie latarnia morska św. Piotra z XIX wieku, w której nauczysz się ciekawych lekcji historii. Następnie będziemy kontynuować wokół półwyspów St. Peter i Osejava i zbliżymy się do ich spektakularnych klifów. Jedyny zapach, jaki napotkasz, to ten z krystalicznie czystej wody i sosen. Nasza podróż trwa aż do Nugal i sąsiednich ukrytych plaż. Będziesz miał czas, aby zrobić sobie dużą przerwę, zjeść pyszną przekąskę i zwiedzić okolicę, nurkując z rurką. Ta część będzie szczególnie malownicza, więc nie zapomnij o aparacie. Następnie popłyniemy całą drogę z powrotem do punktu wyjścia. Będziesz trochę zmęczony, ale szczęśliwy, zaufaj nam :)!

Makarska: Wycieczka panoramiczna Tuk Tukiem po Skywalk Biokovo

Makarska: Wycieczka panoramiczna Tuk Tukiem po Skywalk Biokovo

Po odebraniu elektrycznym Tuk Tukiem ruszamy w kierunku Parku Przyrody Biokovo. Siedząc w całkowicie otwartym Tuk Tuku, będziesz mógł cieszyć się spektakularnym i zapierającym dech w piersiach panoramicznym widokiem aż do Skywalk. Po drodze zostaną wykonane 2 przystanki fotograficzne z najlepszym panoramicznym widokiem. Po przybyciu na Skywalk będziesz miał wystarczająco dużo czasu, aby cieszyć się widokiem i zrobić mnóstwo zdjęć w jednej z najbardziej niesamowitych atrakcji w Chorwacji. Skywalk Biokovo to szklany chodnik zawieszony nad morzem, który daje wrażenie chodzenia w powietrzu. Przy odrobinie szczęścia podczas tej wycieczki zobaczysz dzikie konie, krowy i kozy górskie.

Tucepi: Wycieczka łodzią z rurką po Hvarze, Brac lub Riwierze

Tucepi: Wycieczka łodzią z rurką po Hvarze, Brac lub Riwierze

Odkryj turkusowy podwodny świat Morza Adriatyckiego podczas wycieczki łodzią z rurką. Wybierz się na przejażdżkę na wyspy Hvar, Brac lub Riwierę Makarską i zanurz się w ciepłych wodach w dwóch różnych miejscach do nurkowania. Spotkaj się w centrum nurkowania i sportów wodnych w porcie Tucepi. Poczuj wiatr i fale, płynąc łodzią do miejsca do nurkowania. Rzuć kotwicę i skorzystaj z okazji, aby nurkować w krystalicznie czystych wodach południowego Adriatyku. Odkrywaj małe zatoczki, ławice ryb, ślimaki, małe jaskinie, strome ściany, a czasem nawet koniki morskie. Po pierwszym nurkowaniu ciesz się słońcem na tarasie słonecznym i zrelaksuj się, zanim udasz się do drugiego miejsca do nurkowania.Wróć do Tucepi pełnego pięknych obrazów świata pod powierzchnią.

Z Makarskiej: Zlatni Rat i Bol Speedboat Tour z pływaniem

Z Makarskiej: Zlatni Rat i Bol Speedboat Tour z pływaniem

Zwiedzaj wyspę Brač i ciesz się plażą Zlatni Rat. Goście zostaną wysadzeni bezpośrednio na przystani na słynnej plaży Zlatni Rat (Złoty Przylądek), gdzie będą mogli popływać i poopalać się przez 1 godzinę. Odwiedź port Bol, skosztuj lokalnej winorośli w winnicy Stina, przespaceruj się promenadą. Goście naszej łodzi motorowej zostaną wysadzeni w zatoce Vala Hrvaska z plażą i restauracją do pływania i / lub restauracji, 1,5 godziny. Lokalne potrawy i taras kokosowy w wyjątkowej atmosferze zatoki wyspy. Jeśli masz szczęście, specjalnym bonusem jest obserwacja delfinów na naszej trasie prawie codziennie.

Często zadawane pytania dotyczące: Makarska

Jakie najlepsze atrakcje trzeba zobaczyć w: Makarska?

Najlepsze atrakcje to:

Makarska: zobacz wszystkie najważniejsze atrakcje

Jakie są najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Makarska

Najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Makarska to:

Makarska – zobacz wszystkie wycieczki całodniowe i wyprawy na GetYourGuide

Makarska: Najciekawsze atrakcje

Makarska: Wycieczki i bilety

Chorwacja: Ciekawe miejsca

Makarska: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Makarska? Kliknij tutaj.

Makarska: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.7
(180 recenzji)

Fantastyczna jednodniowa wycieczka ze Splitu. Łącznie w Dubrowniku spędziliśmy prawie 4 godziny. 1 godzina z Mariną, naszym przewodnikiem, który spotkał się z nami, gdy tam dotarliśmy. Była wspaniała i miała mnóstwo osobowości. Mieliśmy wtedy dla siebie prawie 3 godziny, więc obeszliśmy z żoną mury i udaliśmy się do Barby, która jest doskonałym miejscem na ryby. Mieliśmy burgera z ośmiornicą na wynos i było niesamowicie… najlepsza rzecz, jaką jedliśmy przez całe wakacje! Wielkie podziękowania dla Marina, naszego kierowcy. Był świetny i opowiedział nam historię miejsc, przez które przejeżdżaliśmy. Zatrzymaliśmy się także na szybką przerwę na toaletę w tym miejscu, gdzie sprzedawano lokalne wina. Miał też niesamowity widok, zjadłem trochę ciasta pistacjowego i kupiliśmy trochę lokalnych mandarynek. Gorąco polecamy, bardzo nam się podobało! Dziękuję raz jeszcze! Facet i Lucy

Wycieczka do zrobienia. Podróż trwa 3h30, ale droga jest tak piękna, że nie widać upływu czasu! Przewodnik korzysta z okazji, aby podzielić się z nami ciekawymi komentarzami na temat mijanych przez nas miejsc oraz historii Chorwacji. Dubrownik, zapiera dech w piersiach! 1:30 zwiedzania z przewodnikiem i 3:30 czasu wolnego, świetnie! Mnóstwo czasu na załatwienie tego, co trzeba, miasto, zamek i wiele więcej... Wspaniały dzień, bardzo dobry przewodnik, polecam!

Było miło, dobrze wyjaśnione, przyjacielsko. Przystanek, jaki zrobili podczas podróży do Dubrownika, miał spektakularny widok. Tak więc podobało mi się wszystko.

Świetny przewodnik Pani Dubravka niezrealizowana Krystyna :-) Piękne miasto.

Przyjemny przewodnik i dobrej jakości transport. Dziękuję!