Dodaj daty

Madryt
Atrakcje muzyczne

Atrakcje muzyczne

Nasze najbardziej polecane Madryt Atrakcje muzyczne

Madryt: Bilet wstępu na Tour Bernabéu

1. Madryt: Bilet wstępu na Tour Bernabéu

Zanurz się w historii Realu Madryt podczas wizyty w muzeum stadionu Estadio Santiago Bernabéu. Zwiedź ekskluzywne miejsca. Dowiedz się wszystkiego o legendarnych piłkarzach i wspaniałej historii Realu Madryt. Twoja przygoda rozpocznie się od podziwiania panoramy stadionu, która oddaje obraz wspaniałości klubu. Posłuchaj o różnych trofeach wygranych przez Real w długiej historii klubu. Obejrzyj nagrania z legendarnych meczów i podziwiaj niektóre ze strojów, butów oraz elementów wyposażenia wykorzystywanych przez zawodników w poprzednich latach. Dodatkowo będziesz mieć okazję, by przyjrzeć się szerokiej gamie pamiątek klubowych.

Madryt: bilet wstępu do Muzeum Prado

2. Madryt: bilet wstępu do Muzeum Prado

Od czasu otwarcia w 1819 roku Muzeum Prado zgromadziło niesamowitą kolekcję obrazów, rzeźb, rycin, rysunków i przedmiotów sztuki dekoracyjnej, przedstawiającą historię sztuki hiszpańskiej, tworząc jeden z najlepszych zbiorów sztuki europejskiej na świecie. W oparciu o niegdysiejszą kolekcję królewską Muzeum Królewskie stało się znane jako Narodowe Muzeum Malarstwa i Rzeźby, a ostatecznie jako Museo Nacional del Prado. Kolekcja składa się obecnie z około 7600 obrazów, 1000 rzeźb, 4800 rycin oraz 8200 rysunków, a także znacznej liczby dokumentów historycznych. Za sprawą całodziennego biletu uzyskasz dostęp do ponad 1300 prac wystawianych obecnie w głównym budynku. Wielkość kolekcji może wywołać ból głowy odwiedzających usiłujących wybrać, co zobaczyć, ale Prado przygotowało 3 trasy, które skupiają się na największych dziełach, obejmujących okres od sztuki romańskiej po XIX wiek. Po wejściu do środka możesz wypożyczyć audioprzewodnik (nie jest wliczony w cenę biletu), który poprowadzi Cię po dziełach takich artystów, jak Bartolomé Bermejo, Pedro Berruguete, Sanchez Coello, El Greco, Ribera, Zurbarán, Murillo, Alonso Cano, Velázquez i Goya.

Madryt: pokaz flamenco na żywo, opcje z jedzeniem i napojami

3. Madryt: pokaz flamenco na żywo, opcje z jedzeniem i napojami

Przeżyj pasję flamenco i muzyki hiszpańskiej w historycznym tablao Torres Bermejas w sercu Madrytu. Wzbogać swój wieczór tradycyjnym menu i napojami, jeśli zostaną wybrane. Otwarty w 1960 roku, podziwiaj wyjątkowe wnętrza inspirowane wieżami Bermejas w pięknej Alhambrze w Granadzie. Podziwiaj ściany z motywami arabskimi, ozdobnymi płytkami i rzeźbionymi w drewnie sufitami, gdy wykonawcy flamenco urzekają swoimi niezapomnianymi artystycznymi interpretacjami. Obejrzyj oszałamiające choreografie Cuadro Flamenco, składające się z najlepszych śpiewaków, gitarzystów, klaskaczy i tancerzy tradycji flamenco. Bądź częścią tej niesamowitej kultury folklorystycznej podczas nocy flamenco wraz z opcjami gastronomicznymi inspirowanymi tradycyjną kuchnią hiszpańską.

Madryt: wycieczka autobusem hop-on hop-off (1 lub 2 dni)

4. Madryt: wycieczka autobusem hop-on hop-off (1 lub 2 dni)

Poznaj Madryt podczas przejażdżki dwupiętrowym autobusem wycieczkowym z odkrytym dachem. Dzięki 1 biletowi możesz przez cały dzień wsiadać i wysiadać na dowolnych przystankach na wybranej trasie lub zmieniać trasę, podziwiając wspaniałą architekturę oraz kulturę Madrytu. Korzystaj z audioprzewodnika (system audio ze słuchawkami) z nagraniem w 14 językach. Trasa nr 1: • Muzeum Prado • Brama Puerta de Alcalá • Dzielnica Salamanca • Plac Plaza de Colón • Plac Plaza de Cibeles • Ulica Gran Vía 14 • Ulica Gran Vía 30 • Ulica Gran Vía 54 • Plac Plaza de España • Świątynia Debod • Brama Puerta de San Vicente • Brama Puerta de Toledo • Ulica Gran Vía de San Francisco • Kolegiata św. Izydora • Ulica Calle de Atocha 116 • Królewski Ogród Botaniczny • Muzeum Prado Trasa nr 2: • Plac Plaza de Neptuno • Plac Plaza de Cibeles • Plac Plaza de Colón • Muzeum Rzeźby (pod gołym niebem) • Narodowe Muzeum Nauk Przyrodniczych • Kompleks rządowy Nuevos Ministerios • Stadion piłkarski Estadio Santiago Bernabéu • Wyższa Rada Badań Naukowych • Muzeum sztuki Museo Lázaro Galdiano • Ulica Calle de Serrano 61 • Ulica Calle de Serrano 66 • Narodowe Muzeum Archeologiczne • Brama Puerta de Alcalá • Ulica Calle de Alcalá 25 • Plac Puerta del Sol • Plac Plaza de las Cortes • Plac Plaza de Neptuno Sezon wysoki: od marca do października 9.00–22.00 Poza sezonem wysokim: od listopada do lutego 10.00–18.00

Madryt: Bilet wstępu do Muzeum Królowej Zofii

5. Madryt: Bilet wstępu do Muzeum Królowej Zofii

Odwiedź Muzeum Królowej Zofii, które reprezentuje skrzyżowanie przestrzeni, przedmiotów i czasów: miejsce, w którym splatają się narracje razem i opowiadane historie, sprawiając, że każde skrzyżowanie ma znaczenie, ponieważ prowadzi w jednym lub drugim kierunku, zamieniając je w intensywne doświadczenie odkrywania i zdobywania wiedzy. Dlatego wszystko, co jest eksponowane, w całej swojej dziwności, ze wszystkimi swoimi pytaniami, musi dotykać codzienności zwiedzającego, dostarczając autentycznego doświadczenia edukacyjnego. Prezentacja kolekcji Museo Reina Sofia zakłada wielonarracyjną podróż, która przyjmuje określone stanowisko i nie tylko podtrzymuje tajemnicę tkwiącą w sztuce, ale także wzmacnia opór wobec jednej, ustalonej lektury. Tradycyjne gatunki współistnieją obok fotografii, filmu, dźwięku i tańca. Dzięki całodniowemu biletowi będziesz mieć dostęp do ponad 21 000 dzieł, które są obecnie wystawiane w głównym budynku.

Madryt: "Emociones" występ flamenco na żywo

6. Madryt: "Emociones" występ flamenco na żywo

Ciesz się występem na żywo w pierwszym teatrze flamenco na świecie. Poczuj magię najnowszego dzieła teatru, "Emociones", i daj się porwać pasji artystów. Będziesz zahipnotyzowany siłą tancerzy i poczujesz intensywność od pierwszej nuty gitary. Usiądź blisko wykonawców i obserwuj szczegóły ich tradycyjnych strojów i ruchów. Ciesz się flamenco w autentycznym teatrze, który służy również jako miejsce spotkań miłośników flamenco i tych, którzy chcą zagłębić się w kulturę andaluzyjską.

Madryt: Wycieczka do Pałacu Królewskiego z opcjonalnymi kolekcjami królewskimi

7. Madryt: Wycieczka do Pałacu Królewskiego z opcjonalnymi kolekcjami królewskimi

Wyrusz na 2-godzinną wycieczkę z przewodnikiem po Pałacu Królewskim w Madrycie. Podziwiaj dzieła sztuki Giordano i Goi podczas zwiedzania pałacu w spokojnej porze dnia w towarzystwie fachowego przewodnika posiadającego dogłębną wiedzę na temat siedziby hiszpańskiej rodziny królewskiej w przeszłości i teraźniejszości. Zacznij od stacji metra Opera na Plaza de Isabel II, gdzie znajduje się Teatro Royal, gdzie spotkasz swojego przewodnika. Po malowniczym spacerze po Plaza de Oriente skorzystaj z przywileju ominięcia kolejki przed wejściem do pałacu. Ciesz się wizytami w Sali Tronowej, Sali Bankietowej i Prywatnych Apartamentach Królewskich. Zachwyć się, jak te pokoje są ożywiane w wciągający i fascynujący sposób przez Twojego profesjonalnego przewodnika. Podziwiaj ekskluzywne dzieła sztuki Giordano i Goi, a także artykuły historyczne, takie jak historyczne gobeliny, zbroje i ozdobne miecze. Podziwiaj XIX-wieczny wystrój budynku i piękny układ kwiatowy, który stanowi doskonałe tło dla niezapomnianych zdjęć. W zależności od wybranej opcji kontynuuj wycieczkę z przewodnikiem po Galerii Zbiorów Królewskich. Muzeum to posiada najważniejsze zbiory z Korony Hiszpanii. Odwiedzisz wszystkie pokoje, w których możesz podziwiać obrazy i gobeliny bardzo ważnych malarzy, takich jak El Bosco, Tycjan, El Greco, Ribera, Velázquez czy Caravaggio. Odwiedzisz także Zbrojownię Królewską, jedną z najważniejszych w Europie i będziesz cieszyć się tysiącami królewskich mebli, instrumentów muzycznych i gier, które pokazują codzienne życie w Pałacu.

Madryt: Segovia i Toledo Tour, Alcazar i Katedra

8. Madryt: Segovia i Toledo Tour, Alcazar i Katedra

Odkryj historyczne miasta Toledo i Segovia podczas jednodniowej wycieczki z Madrytu. Podziwiaj imponujący Alcázar w Segowii, katedrę w Toledo, spacerując po obu miastach, poznając ich fascynującą historię. Wyjedź z Madrytu i udaj się najpierw do miasta Segovia. Zobacz rzymski akwedukt wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Podziwiaj kultowy pomnik z I wieku, uważany za najważniejszy przykład inżynierii lądowej z czasów rzymskich w Hiszpanii. Odwiedź królewski pałac Alcazar w Segowii, zbudowany na skalistej urwisku u zbiegu dwóch rzek w pobliżu gór Guadarrama. Jedź dalej do cesarskiego miasta Toledo. Po przybyciu do Toledo odkryj średniowieczne dzielnice i zabytki miasta podczas pieszej wycieczki i dowiedz się, dlaczego nazywa się je Miastem Trzech Kultur. W zależności od wybranej opcji zakończ wycieczkę z przewodnikiem po katedrze w Toledo. Pod koniec wycieczki wróć do centrum Madrytu.

Madryt: całodniowa wycieczka do Avili i Segowii z biletami do zabytków

9. Madryt: całodniowa wycieczka do Avili i Segowii z biletami do zabytków

Wybierz się na jednodniową wycieczkę z Madrytu, aby odwiedzić dwa najstarsze miasta Hiszpanii, Avila i Segovia. Poznaj bogatą historię tych miast wpisanych na listę UNESCO z przewodnikiem. Podziwiaj mury Avila, katedrę i bazylikę San Vicente. Następnie przejdź do rzymskiego akweduktu w Segowii, gotyckiej katedry i fortecy Alcazar. Jedź na godzinę z Madrytu i znajdź się w Avila. Zobacz wspaniałe XI-wieczne mury otaczające miasto. Te fortyfikacje są najbardziej kompletne w całej Hiszpanii. Następnie odwiedź wnętrze bazyliki San Vicente, aby zobaczyć najlepsze przykłady architektury romańskiej w kraju. Przejdź obok Plaza Mayor i katedry. Na następnym przystanku wejdź do kościoła-klasztoru św. Teresy od Jezusa, który został zbudowany przez Zakon Karmelitów Bosych w XVII wieku, podobno w tym samym miejscu, w którym urodziła się św. Teresa z Avila. Po wizycie w Avili ciesz się wolnym czasem na wino, piwo, napoje bezalkoholowe i aperitif lub kontynuuj zwiedzanie miasta na własną rękę. Przegrupuj się o godzinie 14.00, aby udać się do miasta Segovia. Rozpocznij swoją wycieczkę po Segowii od wizyty w jej głównym symbolu, rzymskim akwedukcie, o czym świadczy jego obecność na herbie miasta. Przejdź obok Casa de los Picos, Plaza de Juan Bravo i Plaza Mayor. Przyjedź do katedry pod wezwaniem Matki Bożej Wniebowziętej i San Frutos. Wejdź, aby zobaczyć jego wielkość, elegancję i mieszankę późnogotyckiego i renesansowego stylu, aby zrozumieć, dlaczego nazywa się go Panią Katedr. Na koniec udaj się do Twierdzy Alcazar w Segowii, średniowiecznego zamku, położonego na skalistej urwisku u zbiegu dwóch rzek w pobliżu Sierra de Guadarrama. Zobacz jeden z najbardziej charakterystycznych pałaców zamkowych w Hiszpanii dzięki swoim kształtom, takim jak dziób statku. Po wizycie rozpocznij podróż powrotną do Madrytu wygodnym autobusem.

Madryt: 1-godzinny tradycyjny pokaz flamenco w Centro Cultural

10. Madryt: 1-godzinny tradycyjny pokaz flamenco w Centro Cultural

Odwiedź centrum kulturalne poświęcone flamenco i obejrzyj tradycyjny występ na żywo. Przeżyj flamenco poprzez taniec i śpiew, gdy gitara towarzyszy wykonawcy i ich wybór tańców ozdobionych szalami, kastanietami, tamburynami i frakiem. Zobacz piękno i techniczną doskonałość tej formy sztuki, która wywołuje intensywne emocje wśród widzów. Kameralna oprawa mieści do 54 osób, a przedstawienie odbywa się bez pomocy mikrofonu i nagłośnienia. Przed lub po pokazie możesz przejrzeć galerię sztuki i sklep w centrum kultury. Ponadto centrum znajduje się w sąsiedztwie Chueca, bardzo blisko Plaza de Chueca, gdzie można zjeść lub napić się drinka.

Liczba znalezionych atrakcji: 39
Sortuj wg::

Niezwykłe doznania

Madryt

Madryt

Często zadawane pytania dot. atrakcji typu Atrakcje muzyczne w: Madryt

Oprócz atrakcji typu Atrakcje muzyczne jakie jeszcze atrakcje warto odwiedzić w: Madryt?

W: Madryt są jeszcze następujące atrakcje warte zobaczenia:

W których atrakcjach typu Atrakcje muzyczne w: Madryt obowiązują obostrzenia dot. COVID-19?

Madryt: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Madryt? Kliknij tutaj.

Madryt: Co mówią inni?

Ogólna ocena

3.4 / 5

na podstawie 11 opinii

Uwielbiałem ten program! Tancerze byli pełni pasji, a muzycy super utalentowani! Powiedziałbym, że „pokaz flamenco” powinien znajdować się na twojej liście rzeczy do zrobienia w Madrycie. Kiedy dotarłem do teatru, wszedłem, powiedziałem, że mam rezerwację - moje nazwisko jest już na liście rezerwacji, a kelner zaprowadził mnie do stolika i zapytał, czy chcę coś do picia. Kupiłem bilet na spektakl w GYG i postanowiłem kupić drinka w teatrze. Zaraz po zakończeniu pokazu kelner przyniósł mi rachunek - zapłaciłem i wyszedłem. Szybko, łatwo, wydajnie i prosto. Teatr jest mały i kameralny, co oznacza, że masz wspaniały widok na przedstawienie, gdziekolwiek siedzisz. Nie zamówiłam żadnego jedzenia, więc nie mogę tego komentować, a także nie byłam na żadnym innym pokazie Flamenco (nigdy), więc nie mam do czego porównać tego pokazu. Wiem tylko, że bardzo mi się podobało i bardzo się cieszę, że zdecydowałem się zarezerwować bilet.

Przestrzeń Torres Bermejas to bardzo urokliwe miejsce, dobrze udekorowane, które wpisuje się w pokaz flamenco. Sam pokaz był ekscytujący i wciągający. Kupiłem tylko bilet na pokaz, ale potem mogliśmy cieszyć się bardzo sprawną obsługą stołową i trzema drinkami (mrożona herbata i 2 piwa kosztują +- 12 €). Tak było warto. Zarezerwowaliśmy i zapłaciliśmy z góry za występ, ale mieliśmy niepowodzenie i nie byliśmy w stanie przybyć na koncert na czas. Korzystając z numeru kontaktowego Get your Guide, można było przełożyć termin na następny dzień. Gratulacje Flamenco mieszka w Torres Bermejas

Spektakl jest doskonały, artyści dają z siebie wszystko i ekscytują się. Okładki są akceptowalnej jakości. To, co powinno być zjedzone na ciepło, już przychodzi ciepłe, a ty jesz na zimno. Deser jest nie do zapomnienia. Miejcie na uwadze, że można trafić na okropną lokację, przyklejoną do sceny i z boku, tak jak nam się to przytrafiło. W tym przypadku bardzo mało się docenia, choć na szczęście energia artystów jest odczuwalna.

Nie mieliśmy jedzenia ani picia (chociaż kelner zapytał, czy chcemy zamówić napoje), ale nie było to potrzebne - Flamenco było niesamowite! Mały budynek jest uroczy i pełen atmosfery. Tancerze byli niesamowici i ogólnie atmosfera była idealna. Całkowicie polecam!

Tancerze i gitarzysta,oraz wokalista fantastyczni.Wino pycha- Bardzo polecam ,super artystyczne przeżycie