Madryt – nasze najbardziej polecane atrakcje

Madryt: pokaz flamenco na żywo, opcje z jedzeniem i napojami

1. Madryt: pokaz flamenco na żywo, opcje z jedzeniem i napojami

Doświadcz pasji tańca i muzyki flamenco w legendarnym tablao Torres Bermejas w samym sercu Madrytu. Ten najważniejszy pokaz flamenco na świecie zapoczątkowano w 1960 roku. Jest on wyjątkowy ze względu na zadziwiającą salę inspirowaną wnętrzami wieży w Bermejas w Alhambrze w Grenadzie. Podziwiaj ściany zdobione motywami arabskimi, ozdobnymi płytkami oraz drewnianymi rzeźbionymi stropami, podczas gdy artyści flamenco urzekną Cię swoimi niezapomnianymi interpretacjami. Zobacz oszałamiające choreografie Cuadro Flamenco, złożone z najlepszych śpiewaków, gitarzystów, clapperów i tancerzy tradycji flamenco. Bądź częścią tej niesamowitej kultury folklorystycznej w noc flamenco wraz z lokalami gastronomicznymi inspirowanymi tradycyjną kuchnią hiszpańską.

Madryt: pokaz flamenco „Emociones” na żywo

2. Madryt: pokaz flamenco „Emociones” na żywo

Poczuj energię flamenco podczas pokazu na żywo w pierwszym na świecie teatrze flamenco. Zobacz najnowszą sztukę teatru, „Emociones”, wpisaną przez UNESCO na listę reprezentatywną niematerialnego dziedzictwa kulturowego. Daj się oczarować tancerzom i podziwiaj ich siłę oraz kontrolę. Poczuj emocje już od pierwszych dźwięków gitary i zachwyć się duetami, pieśniami ludowymi i solówkami gitarowymi. Usiądź tak blisko sceny, że będziesz w stanie zobaczyć szwy na tradycyjnych sukniach z długim dołem. Doświadcz pasji flamenco w teatrze, który jest nie tylko miejscem, gdzie odbywają się pokazy, ale także punktem spotkań miłośników flamenco i tych, którzy chcą się zanurzyć w kulturze Andaluzji.

Madryt: bilet wstępu do Muzeum Prado

3. Madryt: bilet wstępu do Muzeum Prado

Od czasu otwarcia w 1819 roku Muzeum Prado zgromadziło niesamowitą kolekcję obrazów, rzeźb, rycin, rysunków i przedmiotów sztuki dekoracyjnej, przedstawiającą historię sztuki hiszpańskiej, tworząc jeden z najlepszych zbiorów sztuki europejskiej na świecie. W oparciu o niegdysiejszą kolekcję królewską Muzeum Królewskie stało się znane jako Narodowe Muzeum Malarstwa i Rzeźby, a ostatecznie jako Museo Nacional del Prado. Kolekcja składa się obecnie z około 7600 obrazów, 1000 rzeźb, 4800 rycin oraz 8200 rysunków, a także znacznej liczby dokumentów historycznych. Za sprawą całodziennego biletu uzyskasz dostęp do ponad 1300 prac wystawianych obecnie w głównym budynku. Wielkość kolekcji może wywołać ból głowy odwiedzających usiłujących wybrać, co zobaczyć, ale Prado przygotowało 3 trasy, które skupiają się na największych dziełach, obejmujących okres od sztuki romańskiej po XIX wiek. Po wejściu do środka możesz wypożyczyć audioprzewodnik (nie jest wliczony w cenę biletu), który poprowadzi Cię po dziełach takich artystów, jak Bartolomé Bermejo, Pedro Berruguete, Sanchez Coello, El Greco, Ribera, Zurbarán, Murillo, Alonso Cano, Velázquez i Goya.

Madryt: zwiedzanie pałacu królewskiego z przewodnikiem

4. Madryt: zwiedzanie pałacu królewskiego z przewodnikiem

Wyrusz na 2-godzinną wycieczkę z przewodnikiem po Pałacu Królewskim w Madrycie. Podziwiaj dzieła sztuki Velázqueza i Goi podczas zwiedzania pałacu o spokojnej porze dnia wraz z doświadczonym przewodnikiem, który posiada dogłębną wiedzę na temat tej siedziby hiszpańskich królów.  Najpierw udaj się na stację metra „Opera” na Plaza de Isabel II, gdzie znajduje się Teatro Royal. Spotkasz tam swojego przewodnika. Przejdź przez Plaza de Oriente, a następnie skorzystaj z możliwości ominięcia kolejki do pałacu. Odwiedź salę tronową, salę bankietową oraz prywatne apartamenty królewskie Posłuchaj fascynujących opowieści przewodnika o tych pomieszczeniach. Obejrzyj wyjątkowe dzieła sztuki autorstwa Velázqueza i Goi, a także artefaktami historycznymi, takimi jak zabytkowe gobeliny, zbroje i ozdobne miecze. Zachwyć się XIX-wiecznym wystrojem budynku i piękną kompozycją kwiatową, która stanowi doskonałe tło dla pamiątkowych zdjęć. Po zakończeniu zwiedzania z przewodnikiem możesz samodzielnie spacerować po ogrodach królewskich i odwiedzić takie miejsca jak zbrojownia królewska czy apteka.

Segowia i Toledo: Alkazar oraz opcjonalnie katedra i lunch

5. Segowia i Toledo: Alkazar oraz opcjonalnie katedra i lunch

Udaj się z Madrytu do historycznej Segowii, aby zobaczyć rzymski akwedukt, znajdujący się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Podziwiaj zabytek z I wieku, będący jednym z najważniejszych przykładów osiągnięć inżynierii wodnej i lądowej z epoki rzymskiej. Odwiedź pałac Alkazar w Segowii, który został zbudowany na skalistym urwisku nad zbiegiem 2 rzek w pobliżu gór Guadarrama. Następnie udaj się do Toledo, zwanego „miastem cesarskim”. Twoja 2-godzinna podróż autobusem może być jeszcze przyjemniejsza, jeśli wybierzesz opcję obejmującą tradycyjny hiszpański lunch składający się z 2 dań, deseru i napoju. Po dotarciu do w Toledo przemierzaj pieszo średniowieczne dzielnice i zabytki i dowiedz się, dlaczego miejsce to nazywane jest miastem trzech kultur (chrześcijańskiej, żydowskiej i muzułmańskiej). Zarezerwuj odpowiednią opcję, jeśli po wycieczce pragniesz zwiedzić katedrę w Toledo z przewodnikiem. Na zakończenie powrócisz do centrum Madrytu.

Bilet szybkiego wstępu do Pałacu Królewskiego w Madrycie

6. Bilet szybkiego wstępu do Pałacu Królewskiego w Madrycie

Skorzystaj z szybkiego wstępu do Pałacu Królewskiego w Madrycie, oficjalnej rezydencji hiszpańskiej rodziny królewskiej. Przejdź przez ekspresową kontrolę bezpieczeństwa i odkryj jeden z największych pałaców na świecie. Przemierzaj korytarze, które były świadkami długiej historii Hiszpanii. Podziwiaj architekturę i dekoracje salonów, w tym freski autorstwa znanych artystów. Wejdź do prywatnych apartamentów królewskich, odwiedź salę tronową i przespaceruj się po salach bankietowych. Zobacz Salę Lustrzaną z czasów panowania króla Karola IV. Zobacz dzieła takich malarzy, jak Caravaggio, Juan de Flandes, Francisco de Goya i Velázquez. Odwiedź Zbrojownię Królewską i zobacz wystawy porcelany, zegarków, mebli, sztućców i innych przedmiotów. Poznaj dziedzictwo hiszpańskiej monarchii w Pałacu Królewskim.

Madryt: wycieczka po stadionie Estadio Santiago Bernabéu

7. Madryt: wycieczka po stadionie Estadio Santiago Bernabéu

Zanurz się w historii Realu Madryt podczas wizyty w muzeum stadionu Estadio Santiago Bernabéu. Zwiedź ekskluzywne miejsca. Dowiedz się wszystkiego o legendarnych piłkarzach i wspaniałej historii Realu Madryt. Twoja przygoda rozpocznie się od podziwiania panoramy stadionu, która oddaje obraz wspaniałości klubu. Posłuchaj o różnych trofeach wygranych przez Real w długiej historii klubu. Obejrzyj nagrania z legendarnych meczów i podziwiaj niektóre ze strojów, butów oraz elementów wyposażenia wykorzystywanych przez zawodników w poprzednich latach. Dodatkowo będziesz mieć okazję, by przyjrzeć się szerokiej gamie pamiątek klubowych.

Madryt: wycieczka autobusem hop-on hop-off (1 lub 2 dni)

8. Madryt: wycieczka autobusem hop-on hop-off (1 lub 2 dni)

Poznaj Madryt podczas przejażdżki dwupiętrowym autobusem wycieczkowym z odkrytym dachem. Dzięki 1 biletowi możesz przez cały dzień wsiadać i wysiadać na dowolnych przystankach na wybranej trasie lub zmieniać trasę, podziwiając wspaniałą architekturę oraz kulturę Madrytu. Korzystaj z audioprzewodnika (system audio ze słuchawkami) z nagraniem w 14 językach. Trasa nr 1: • Muzeum Prado • Brama Puerta de Alcalá • Dzielnica Salamanca • Plac Plaza de Colón • Plac Plaza de Cibeles • Ulica Gran Vía 14 • Ulica Gran Vía 30 • Ulica Gran Vía 54 • Plac Plaza de España • Świątynia Debod • Brama Puerta de San Vicente • Brama Puerta de Toledo • Ulica Gran Vía de San Francisco • Kolegiata św. Izydora • Ulica Calle de Atocha 116 • Królewski Ogród Botaniczny • Muzeum Prado Trasa nr 2: • Plac Plaza de Neptuno • Plac Plaza de Cibeles • Plac Plaza de Colón • Muzeum Rzeźby (pod gołym niebem) • Narodowe Muzeum Nauk Przyrodniczych • Kompleks rządowy Nuevos Ministerios • Stadion piłkarski Estadio Santiago Bernabéu • Wyższa Rada Badań Naukowych • Muzeum sztuki Museo Lázaro Galdiano • Ulica Calle de Serrano 61 • Ulica Calle de Serrano 66 • Narodowe Muzeum Archeologiczne • Brama Puerta de Alcalá • Ulica Calle de Alcalá 25 • Plac Puerta del Sol • Plac Plaza de las Cortes • Plac Plaza de Neptuno Sezon wysoki: od marca do października 9.00–22.00 Poza sezonem wysokim: od listopada do lutego 10.00–18.00

Madryt: całodniowa wycieczka do Avili i Segowii z biletami do zabytków

9. Madryt: całodniowa wycieczka do Avili i Segowii z biletami do zabytków

Wybierz się na jednodniową wycieczkę z Madrytu, aby odwiedzić dwa najstarsze miasta Hiszpanii, Avila i Segovia. Poznaj bogatą historię tych miast wpisanych na listę UNESCO z przewodnikiem. Podziwiaj mury Avila, katedrę i bazylikę San Vicente. Następnie przejdź do rzymskiego akweduktu w Segowii, gotyckiej katedry i fortecy Alcazar. Jedź na godzinę z Madrytu i znajdź się w Avila. Zobacz wspaniałe XI-wieczne mury otaczające miasto. Te fortyfikacje są najbardziej kompletne w całej Hiszpanii. Następnie odwiedź wnętrze bazyliki San Vicente, aby zobaczyć najlepsze przykłady architektury romańskiej w kraju. Przejdź obok Plaza Mayor i katedry. Na następnym przystanku wejdź do kościoła-klasztoru św. Teresy od Jezusa, który został zbudowany przez Zakon Karmelitów Bosych w XVII wieku, podobno w tym samym miejscu, w którym urodziła się św. Teresa z Avila. Po wizycie w Avili ciesz się wolnym czasem na wino, piwo, napoje bezalkoholowe i aperitif lub kontynuuj zwiedzanie miasta na własną rękę. Przegrupuj się o godzinie 14.00, aby udać się do miasta Segovia. Rozpocznij swoją wycieczkę po Segowii od wizyty w jej głównym symbolu, rzymskim akwedukcie, o czym świadczy jego obecność na herbie miasta. Przejdź obok Casa de los Picos, Plaza de Juan Bravo i Plaza Mayor. Przyjedź do katedry pod wezwaniem Matki Bożej Wniebowziętej i San Frutos. Wejdź, aby zobaczyć jego wielkość, elegancję i mieszankę późnogotyckiego i renesansowego stylu, aby zrozumieć, dlaczego nazywa się go Panią Katedr. Na koniec udaj się do Twierdzy Alcazar w Segowii, średniowiecznego zamku, położonego na skalistej urwisku u zbiegu dwóch rzek w pobliżu Sierra de Guadarrama. Zobacz jeden z najbardziej charakterystycznych pałaców zamkowych w Hiszpanii dzięki swoim kształtom, takim jak dziób statku. Po wizycie rozpocznij podróż powrotną do Madrytu wygodnym autobusem.

Z Madrytu: 1-dniowa wycieczka do Toledo

10. Z Madrytu: 1-dniowa wycieczka do Toledo

Autobus turystyczny przyjedzie po Ciebie do centrum Madrytu. Podczas podróży autobusem do Toledo asystent podróży podzieli się najciekawszymi faktami dotyczącymi miasta. Odkryj Toledo, miasto wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO w 1986 roku.  Po przyjeździe do Toledo wyrusz na wspaniałą wycieczkę krajoznawczą. Autobus zatrzyma się na kilku przystankach, aby pasażerowie mogli sfotografować najbardziej imponujące widoki miasta. Przewodnik zabierze Cię na główny plac Zocodover, gdzie zaczniesz zwiedzanie Toledo. Odwiedź katedrę w Toledo, drugą najbogatszą katolicką budowlę na świecie po Bazylice św. Piotra w Rzymie. Zobacz imponujący alkazar oraz najsłynniejszy obraz El Greca „Pogrzeb hrabiego Orgaza”. Skosztuj słodkiego marcepanu z migdałów i miodu, charakterystycznego dla Toledo. Odkryj wąskie uliczki dzielnicy żydowskiej, synagogę Santa María la Blanca, klasztor San Juan de Los Reyes i meczet Cristo de la Luz. 

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Madryt
W stolicy Hiszpanii czekają na Ciebie wspaniałe budynki, zdumiewająca sztuka i wykwintna kuchnia.

Najciekawsze atrakcje

Madryt: najciekawsze atrakcje

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 504
Sortuj wg::
Strona 1 z 32

Niezwykłe doznania

Madryt: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Często zadawane pytania dotyczące: Madryt

Jakie najlepsze atrakcje trzeba zobaczyć w: Madryt?

Najlepsze atrakcje to:

Jakie są najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Madryt

Najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Madryt to:

Toledo

Madryt: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Madryt? Kliknij tutaj.

Madryt: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5 / 5

na podstawie 45 682 opinii

Spektakl jest doskonały, artyści dają z siebie wszystko i ekscytują się. Okładki są akceptowalnej jakości. To, co powinno być zjedzone na ciepło, już przychodzi ciepłe, a ty jesz na zimno. Deser jest nie do zapomnienia. Miejcie na uwadze, że można trafić na okropną lokację, przyklejoną do sceny i z boku, tak jak nam się to przytrafiło. W tym przypadku bardzo mało się docenia, choć na szczęście energia artystów jest odczuwalna.

The tour was organized in a very professional way in a nice atmosphere - you can be sure that you’ll be very well taken care of. Alex, the guide, was very open, friendly and probably one of the nicest people ever. Overall an amazing experience that I’d recommend to everyone :)

Muzeum Prado to must be turysty odwiedzającego Madryt. Przepiękne dzieła, większość po konserwacji więc kolory jakby były namalowane wczoraj. Ale jeden cały dzień to stanowczo za mało, to zaledwie otarcie się o sztukę.

Dobrze zorganizowana wycieczka. oprowadzenia po miastach były w formie walking tour (uwaga: nie zwiedza się katedr w środku). transport w porządku, przewodnicy mili i uśmiechnięci. Fajna opcja na wypad z Madrytu.

Rocio was a great guide,very passionate and told us a lot historical facts in a fun way,therefore I highly recommend this tour:)