Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Madaba

Madaba – nasze najbardziej polecane atrakcje

Amman: Prywatna wycieczka do Madaby, na górę Nebo i do miejsca chrztu

1. Amman: Prywatna wycieczka do Madaby, na górę Nebo i do miejsca chrztu

Zacznij od odbioru z hotelu w Ammanie i wskocz do klimatyzowanego pojazdu z prywatnym anglojęzycznym kierowcą i dostępem do Wi-Fi. Podziwiaj widoki pustynnych krajobrazów Jordanii podczas podróży na południe do Madaby. Zobacz interesujące miejsca i szczegółowe informacje na temat podróży. Po przybyciu do Madaby odkryj starożytne mozaikowe miasto z historią sięgającą II wieku. Zobacz mozaikową mapę Jordanii i Ziemi Świętej z VI wieku w greckim kościele prawosławnym św. Jerzego; oznaczone punktami związanymi z historiami wspomnianymi w Biblii. Jana Chrzciciela w Madabie w Jordanii to ukryty klejnot, który czeka na odkrycie! Choć nie jest tak powszechnie znany jak niektóre z kultowych miejsc w mieście, takich jak kościół św. Jerzego, ten uroczy kościół oferuje wyjątkowe połączenie historii, znaczenia religijnego i piękna architektury Historyczny klejnot: Zbudowany w XIX wieku kościół jest świadectwem bogatego chrześcijańskiego dziedzictwa Jordanii. Jego elegancka kamienna fasada i witraże szepczą historie oddania i wiary przez pokolenia. Architektoniczna intryga: Projekt kościoła łączy wpływy zachodnie i wschodnie, prezentując wdzięczną mieszankę romańskich i bizantyjskich stylów architektonicznych. Podziwiaj delikatne łuki, misterne detale wokół wejścia i spokojny dziedziniec ozdobiony zielenią Znaczenie religijne: Poświęcony św. Janowi Chrzcicielowi, kluczowej postaci zarówno w chrześcijaństwie, jak i islamie, kościół oferuje przestrzeń do cichej kontemplacji i modlitwy dla odwiedzających wszystkich wyznań. Następnie Góra Nebo, święta góra w Jordanii, która wznosi się na około 817 metrów nad poziomem morza. Góra Nebo ma duże znaczenie religijne jako ważne miejsce pielgrzymek judeochrześcijańskich. Jest to miejsce, z którego Mojżesz po raz pierwszy oglądał Ziemię Obiecaną ze szczytu i gdzie podobno zmarł prorok Mojżesz. Odwiedź bazylikę na szczycie góry, zbudowaną przez egipskich mnichów w IV wieku. Wewnątrz zobacz kolekcję dobrze zachowanych bizantyjskich mozaik, ilustrujących obrazy dzikiej przyrody i polowań. Podziwiaj także panoramiczny widok na Ziemię Świętą i dolinę Jordanu ze szczytu. Następnie udaj się do miejsca chrztu Jezusa Chrystusa, znajdującego się po stronie Jordanu. W czasach biblijnych było ono znane jako Betania za Jordanem i jest uważane za jedno z trzech najświętszych miejsc chrześcijaństwa. Skorzystaj z okazji, aby pomodlić się lub po prostu zwiedzić to ważne miejsce pielgrzymkowe, które podobno odwiedziło wielu proroków. Miejsce chrztu, znane jako "Maghtas" w języku arabskim, jest jednym z najważniejszych ostatnich odkryć w archeologii biblijnej, odkrytym dopiero w 1996 roku. Po doświadczeniu tych świętych zabytków i podziwianiu fantastycznych widoków, spotkaj się ponownie z kierowcą na podróż powrotną, która kończy się podwiezieniem do hotelu w Ammanie.

Z Tel Awiwu: 2-dniowa wycieczka do Petry

2. Z Tel Awiwu: 2-dniowa wycieczka do Petry

Ta pełna atrakcji wycieczka rozpocznie się w Tel Awiwie, skąd wyruszysz w kierunku granicy z Jordanią. Przekrocz granicę na moście Króla Husajna i wjedź do Jordanii, jadąc przez Pustynię Judzką przez około godzinę. Kontynuuj podróż w kierunku Madaby, starożytnego jordańskiego miasta, i dotrzyj do punktu widokowego na Górze Nebo. Następnie zjesz lunch. Stąd udaj się do obozowiska beduinów w pobliżu Petry, gdzie doświadczysz beduińskiej gościnności, w tym kolacji w stylu arabskim i wygodnego łóżka. Przed pójściem spać usiądź pod czystym pustynnym niebem i podziwiaj gwiazdy, popijając filiżankę pysznej beduińskiej herbaty. Drugiego dnia zwiedzisz Petrę. Jest to jeden z siedmiu cudów świata i najcenniejsza atrakcja Jordanii. Miejsce to zostało wykute w czerwonych skałach strzelistych klifów na początku I wieku jako grobowiec króla Nabatejczyków i było ukryte pod piaskiem pustyni przez wieki i dopiero niedawno zostało ponownie udostępnione. Przejdź przez wąski wąwóz Al-Siq i zobacz skarbiec i amfiteatr. Przewodnik opowie Ci o mijanych atrakcjach i historii tego miejsca. Następnie wykorzystaj czas wolny według własnych upodobań: udaj się na wędrówkę do grobowców królewskich, zejdź w dół ulicą rzymską Cardo, odwiedź klasztor lub odkrywaj inne atrakcje. Zatrzymaj się na lunch w Wadi Musa, a następnie wróć do Jerozolimy przez przejście graniczne Allenby. Ta wycieczka obejmuje usługi przewodnika, transport i wyczerpujące informacje przez cały czas jej trwania, ale możesz ją dodatkowo wzbogacić o aplikację podróżniczą na smartfony i tablety. Aplikacja oferuje mapy, informacje i zdjęcia. Można ją pobrać bezpłatnie ze strony organizatora przed wyruszeniem w podróż, więc połączenie z internetem nie będzie konieczne. Jeśli wolisz, możesz zwiedzać atrakcje samodzielnie, bez przewodnika. Aby uzyskać więcej informacji o miejscach, które będziesz mijać, pobierz na swój smartfon naszą bezpłatną aplikację podróżniczą.

Z Ammanu: Morze Martwe, Góra Nebo, Madaba i 1-dniowa wycieczka do chrztu

3. Z Ammanu: Morze Martwe, Góra Nebo, Madaba i 1-dniowa wycieczka do chrztu

Rozpocznij prywatną wycieczkę z hotelu w Ammanie i ciesz się malowniczą przejażdżką do pierwszego przystanku. Odkryj głębokie chrześcijańskie dziedzictwo w Madabie, jednym z najstarszych chrześcijańskich miast na świecie. Poznaj słynną mapę chrześcijańskich miast, która opowiada historię wieków wiary. Wejdź na górę Nebo, słynne chrześcijańskie miejsce pielgrzymek i dom świętej świątyni proroka Mojżesza. Podziwiaj zapierające dech w piersiach panoramiczne widoki z tego świętego szczytu. Zejdź 300 metrów poniżej poziomu morza, aby odwiedzić miejsce, w którym Chrystus został ochrzczony, miejsce wzbogacające duchowo. Następnie nadszedł czas na relaks i wypoczynek nad Morzem Martwym z opcjonalnym lunchem i wstępem do 5-gwiazdkowego kurortu. Unoś się na powierzchni wody dzięki niezwykłej wyporności słonych wód. Na koniec ciesz się relaksującym i wygodnym transferem powrotnym do hotelu w Ammanie.

Z Jerozolimy: 2-dniowa wycieczka do Petry

4. Z Jerozolimy: 2-dniowa wycieczka do Petry

Ta w pełni wypełniona dwudniowa wycieczka rozpoczyna się w Jerozolimie. Jadąc przez Pustynię Judzką, skieruj się w stronę granicy i przejdź przez most Allenby/King Hussein do Jordanii. Będąc w Jordanii, odwiedź historyczne miejsce Mount Nebo, wyjątkowy punkt widokowy na zachodni brzeg rzeki Jordan. Po obiedzie w lokalnej restauracji nie spiesz się i obejrzyj starożytną mozaikową mapę Jerozolimy w grecko-prawosławnym kościele św. Jerzego w Madabie. Stamtąd ciesz się malowniczą jazdą na południe. W końcu dotrzyj do miejsca zakwaterowania na noc, obozu Beduinów w pobliżu Petry. Beduińska gościnność, w tym kolacja w stylu arabskim, otworzy Twoje serce. Przed pójściem spać na wygodnym łóżku usiądź pod czystym pustynnym niebem i podziwiaj gwiazdy, popijając lokalną herbatę. Obudź się i rozpocznij dzień od śniadania w obozie przed wyruszeniem do Petry. Jeden z siedmiu cudów świata i najcenniejsza atrakcja Jordanii, Petra to niezapomniane miejsce. Został wykuty w czerwonych skałach strzelistych klifów na początku I wieku jako grobowiec króla Nabatejczyków i przez wieki był ukryty pod piaskiem, zanim niedawno stał się ponownie dostępny. Licencjonowany przewodnik poprowadzi Cię przez Siq (wąski wąwóz), Skarbiec i Amfiteatr, podziwiając piękno każdej budowli. Następnie będziesz miał czas na samodzielne zwiedzanie: wejdź do Grobowców Królewskich, zejdź rzymskim Cardo lub wejdź do klasztoru. Ponownie spotkaj się z resztą grupy na lunchu w Wadi Musa, zanim wrócisz do Jerozolimy przez przejście graniczne King Hussein/Allenby.

Z Ammanu: wycieczka po Morzu Martwym i Madabie z odbiorem z hotelu

5. Z Ammanu: wycieczka po Morzu Martwym i Madabie z odbiorem z hotelu

Rozpocznij swoją 10-godzinną wycieczkę od jazdy z Ammanu do Madaby. Madaba to jedno z najstarszych miast na Bliskim Wschodzie, w którym znajduje się wiele kościołów. Wiele z nich jest obecnie w ruinie, ale nadal można zobaczyć niezwykłe mozaiki z VII i VIII wieku. Odwiedź kościoły św. Jerzego i Męczenników, a później kościół Mount Nebo. Ze szczytu podziwiaj widoki na Ziemię Świętą i dolinę Jordanu. Jerycho jest zwykle widoczne, aw pogodny dzień możesz zobaczyć Jerozolimę. Kontynuuj do miejsca chrztu w rzece Jordan, a następnie nad Morze Martwe, aby podziwiać niesamowity panoramiczny widok. Zatrzymaj się na godzinę na plaży nad Morzem Martwym, aby odpocząć i zjeść lunch przed powrotem do Ammanu.

Półdniowa wycieczka do Madaby i na górę Nebo

6. Półdniowa wycieczka do Madaby i na górę Nebo

Odwiedź kościół św. Jerzego w Madabie i poznaj bogatą historię miasta. Podziwiaj panoramiczne widoki na dolinę Jordanu ze szczytu góry Nebo i podziwiaj starożytne relikwie i mozaiki w klasztorze franciszkanów. Ta wycieczka to nie tylko zwiedzanie; to zanurzenie się w sercu jordańskiej historii, zapierających dech w piersiach krajobrazów i cudów natury Cofnij się w czasie, odkrywając Madabę, znaną jako "miasto mozaik". Wędruj po starożytnych kościołach ozdobionych bizantyjskimi arcydziełami, w tym słynną mapą Madaby - najstarszą zachowaną mozaiką przedstawiającą Ziemię Świętą. Zanurz się w bogatym dziedzictwie artystycznym tego miasta, gdzie każdy zakątek opowiada historię, a każda płytka maluje żywy obraz. Kościół rzymskokatolicki św. Jana Chrzciciela w Madabie w Jordanii to ukryty klejnot, który czeka na odkrycie! Choć nie jest tak powszechnie znany jak niektóre z kultowych miejsc w mieście, takich jak kościół św. Jerzego, ten uroczy kościół oferuje unikalne połączenie historii, znaczenia religijnego i piękna architektury: Zbudowany w XIX wieku kościół jest świadectwem bogatego chrześcijańskiego dziedzictwa Jordanii. Jego elegancka kamienna fasada i witraże szepczą historie oddania i wiary przez pokolenia. Architektoniczna intryga: Projekt kościoła łączy wpływy zachodnie i wschodnie, prezentując wdzięczną mieszankę romańskich i bizantyjskich stylów architektonicznych. Podziwiaj delikatne łuki, misterne detale wokół wejścia i spokojny dziedziniec ozdobiony zielenią Znaczenie religijne: Poświęcony św. Janowi Chrzcicielowi, kluczowej postaci zarówno w chrześcijaństwie, jak i islamie, kościół oferuje przestrzeń do cichej kontemplacji i modlitwy dla odwiedzających wszystkich wyznań. Wejdź na szczyt góry Nebo, świętego miejsca uważanego za miejsce, w którym Mojżesz ujrzał Ziemię Obiecaną. Podziwiaj panoramiczne widoki na dolinę Jordanu, Morze Martwe i nie tylko, rozciągające się aż do Jerozolimy w pogodny dzień. Poczuj duchową energię tego świętego miejsca, gdzie chodzili prorocy i rozwijała się historia. Wyobraź sobie podziw Mojżesza, gdy oglądał ziemię, którą jego lud pewnego dnia odziedziczy.

Z Jerozolimy: 3-dniowa wycieczka do Petry i Wadi Rum

7. Z Jerozolimy: 3-dniowa wycieczka do Petry i Wadi Rum

Wycieczka rozpoczyna się w Jerozolimie, skąd wyruszysz w kierunku jordańskiej granicy. Przekrocz granicę na moście Króla Husajna i wjedź do Jordanii, jadąc przez pustynię przez około godzinę, a następnie zjedz lokalny lunch. Kontynuuj podróż w kierunku wspaniałego pustynnego krajobrazu Wadi Rum, praktycznie nietkniętego przez człowieka. Podróżuj przez malowniczą, rozległą dolinę pustynną jeepem z napędem 4x4. Da Ci to najlepsze możliwości podziwiania księżycowych krajobrazów, czerwonych wydm, strzelistych klifów ze zwietrzałego kamienia i pustynnych zwierząt z pięknymi kolorami zachodzącego słońca w tle. Stąd udaj się do obozowiska beduinów w pobliżu Petry, gdzie doświadczysz beduińskiej gościnności, w tym kolacji w stylu arabskim i wygodnego łóżka. Przed pójściem spać usiądź pod czystym pustynnym niebem i podziwiaj gwiazdy, popijając filiżankę pysznej beduińskiej herbaty. Następnego dnia wstań wczesnym rankiem, zjedz szybkie śniadanie, a następnie wyrusz autobusem w kierunku Petry. Podczas tego dnia skup się w pełni na Petrze, słynnym stanowisku archeologicznym, które zlokalizowane jest pośród pięknego krajobrazu czerwonego piaskowca. Odkryj ten jeden z nowych siedmiu cudów świata. Będziesz mieć cały ranek na zwiedzanie Petry w towarzystwie przewodnika. Następnie zjedz lunch w lokalnej restauracji. Po południu będziesz mieć okazję odkrywać różne miejsca na własną rękę, w tym klasztor, po czym wrócisz do obozowiska beduinów na kolację i kolejny nocleg. Trzeci dzień obejmuje tylko półdniową wycieczkę. Zacznij go od śniadania w obozie, a następnie udaj się w kierunku Madaby, starożytnego jordańskiego miasta, i dotrzyj do punktu widokowego na Górze Nebo. Zjedz lunch i wyrusz w podróż powrotną do przejścia granicznego na moście Króla Husajna, by po południu dotrzeć do Jerozolimy.

Z Ammanu: Petra, Wadi Rum i Morze Martwe - prywatna 3-dniowa wycieczka

8. Z Ammanu: Petra, Wadi Rum i Morze Martwe - prywatna 3-dniowa wycieczka

Dzień 1: Rozpocznij swoją przygodę wyruszając z Ammanu i zanurz się w historycznych cudach Jordanii. Podziwiaj zapierające dech w piersiach widoki z góry Nebo i odkryj skomplikowaną sztukę mozaiki oraz starożytne kościoły w Madabie. Podróżuj przez malowniczy rezerwat Dana, gdzie zachwyci Cię piękno przyrody. Zwiedź imponujący zamek Shobak i odkryj ukryty klejnot Małej Petry. Na koniec przenieś się do komfortowego 3-gwiazdkowego hotelu w Wadi Mousa (jeśli wybrano opcję), gdzie możesz się zrelaksować i przygotować na ekscytujące dni. Dzień 2: Cofnij się w czasie, wkraczając do mistycznego miasta Petra. Zachwyć się wspaniałością dobrze zachowanych stanowisk archeologicznych, takich jak słynny Skarbiec i fascynujący Siq. Odkryj sekrety tego starożytnego miasta, wędrując po jego starożytnych ulicach, świątyniach i grobowcach. Pod koniec dnia ciesz się spokojem pustyni i spędź noc w tradycyjnym beduińskim obozie pośród zapierającej dech w piersiach scenerii Wadi Rum. Zanurz się w kulturze Beduinów, delektuj się tradycyjną kuchnią i wpatruj się w rozgwieżdżone niebo, aby stworzyć niezapomniane wspomnienia. Dzień 3: Wyrusz na ekscytujące safari jeepem przez czarującą dolinę Wadi Rum, gdzie czekają na Ciebie wysokie góry z piaskowca i rozległe, nietknięte pustkowia. Poznaj nierówny teren, odkryj ukryte skarby i bądź świadkiem hipnotyzującego piękna, które Cię otacza. Następnie przejedź przez zapierającą dech w piersiach Wielką Dolinę Ryftową do Morza Martwego. Doświadcz wyjątkowego wrażenia unoszenia się bez wysiłku w wypornych wodach, zanurz się w bogatym w minerały błocie i zrelaksuj się na brzegu tego niezwykłego cudu natury. Zakończ swoją podróż, wracając do tętniącego życiem Ammanu i żegnając się z urzekającymi krajobrazami i niezapomnianymi doświadczeniami Jordanii.

Amman: Prywatna wycieczka po mieście Madaba, Morzu Martwym i górze Nebo

9. Amman: Prywatna wycieczka po mieście Madaba, Morzu Martwym i górze Nebo

Podziwiaj widok na Ziemię Świętą i Dolinę Jordanu oraz odwiedź mozaiki i starożytne relikwie znalezione w kościele franciszkanów na górze Nebo. Ciesz się wolnym czasem przed kąpielą w Morzu Martwym i powrotem do hotelu.Rozpocznij tę prywatną wycieczkę od panoramicznej wizyty w stolicy Jordanii, Ammanie. Rozpocznij od starożytnego obszaru z punktem widokowym z Cytadeli i idź ulicami śródmieścia.Zobacz lokalne rynki, mijaj kościoły i meczety, rzymski teatr i Rainbow Street. Następnie udaj się do nowego nowoczesnego Ammanu na wycieczkę po słynnej białej architekturze miasta.Kontynuuj podróż do mozaikowego miasta Madaba. Udaj się do skansenu zwanego Parkiem Archeologicznym, w którym znajduje się kolekcja ruin i mozaik, takich jak kościół Najświętszej Marii Panny i inne mozaiki domów parterowych.Odwiedź zabytkowy kościół katolicki św. Jana Chrzciciela z piękną dzwonnicą, z której można podziwiać widoki na Madabę. Odwiedź jego podziemne muzeum upamiętniające św. Jana Chrzciciela.Następnie skorzystaj z wolnego czasu na zwiedzanie pracowni mozaiki, jeśli jesteś zainteresowany. Następnie wejdź na górę Nebo, gdzie podobno zmarł prorok Mojżesz.Na koniec popływaj w leczniczych wodach Morza Martwego. Po tym długim dniu zakończ wycieczkę powrotem do hotelu w Ammanie.

Amman: Madaba, góra Nebo, Beta i prywatna wycieczka po Morzu Martwym

10. Amman: Madaba, góra Nebo, Beta i prywatna wycieczka po Morzu Martwym

Wyjedź z hotelu w Ammanie klimatyzowanym pojazdem rekreacyjnym z anglojęzycznym kierowcą, który pełni także funkcję Twojego przewodnika, i wyrusz na prywatną wycieczkę do Madaby, miasta mozaik. Przyjedź do kościoła św. Jerzego, XIX-wiecznej bazyliki w sercu miasta. W tym słynnym kościele znajduje się mapa mozaiki Madaba, misternie szczegółowa mozaika podłogowa przedstawiająca Ziemię Świętą, która prawdopodobnie powstała w VI wieku naszej ery. Podziwiaj wnętrze kościoła i zachwycaj się oszałamiającą mapą podłogową z sugestywnymi przedstawieniami starożytnej Jerozolimy, Jerycha, oraz ziemie obejmujące Liban, Synaj i Egipt. Udaj się do skansenu zwanego Parkiem Archeologicznym, w którym znajduje się kolekcja ruin i mozaik, takich jak Kościół Najświętszej Marii Panny i inne mozaiki domów na piętrach. Odwiedź zabytkowy kościół katolicki św. Jana Chrzciciela z piękną dzwonnicą, z której roztacza się zapierający dech w piersiach widok na Madabę. Odwiedź podziemne muzeum – pomnik św. Jana Chrzciciela. Jedź dalej na górę Nebo, wzgórze, z którego według wierzeń Mojżesz patrzył na Ziemię Świętą. Zachwyć się wspaniałymi widokami na Morze Martwe i Dolinę Jordanu i odwiedź Kościół Bizantyjski na szczycie, aby zobaczyć jego legendarne mozaiki. Zobacz świetliste dzieła wczesnej sztuki i ich żywe reprodukcje zwierząt, ludzi i scen polowań winiarskich w tym pięknym klasztorze franciszkańskim. Po drodze podziwiaj jałowe krajobrazy Jordanii i zatrzymaj się w Betanii za rzeką Jordan, znanej po arabsku jako „El-Maghtas”, miejscu na wschodnim brzegu rzeki, gdzie według wierzeń Jezus został ochrzczony przez Jana Chrzciciela . Spotkaj się z lokalnym przewodnikiem i wybierz się na wycieczkę po brzegach rzek i kluczowych odkopanych ruinach, dowiadując się, jak to miejsce zostało uświęcone jako miejsce chrztu Jezusa przez Watykan i wizyty papieża Jana Pawła II w 2000 roku n.e. Napij się potężnej mocy poczucie duchowości i zobaczyć pozostałości kościołów rzymskich i bizantyjskich, jaskinie, studnie i baseny chrzcielne. Idąc, słuchaj, jak przewodnik wyjaśnia, dlaczego archeolodzy uważają, że to tutaj Jan Chrzciciel mieszkał, nauczał i dokonywał chrztów. Dowiedz się więcej o tym słynnym chrześcijańskim miejscu pielgrzymek i o tym, jak jest uważane za święte we wszystkich trzech głównych religiach – chrześcijaństwie, judaizmie i islamie, ponieważ jest uważany za miejsce wniebowstąpienia proroka Eliasza do nieba. Uwaga: Betanii podczas tej podróży nie należy mylić z Betanią w Jerozolimie, gdzie według wierzeń żyła Maria Magdalena, a Łazarz powstał z martwych. Jedź do najniższego punktu na ziemi, aby mieć czas wolny i popływać w leczniczych wodach Morza Martwego, aby przeżyć przeżycie, którego nie można przegapić, ponieważ jest to pierwsze naturalne spa na świecie! Następnie spotkaj się ponownie ze swoim kierowcą i wróć do Ammanu, gdzie wycieczka zakończy się transferem do hotelu.

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 96
Sortuj wg::

Często zadawane pytania dotyczące: Madaba

Jakie najlepsze atrakcje trzeba zobaczyć w: Madaba?

Jakie są najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Madaba

Najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Madaba to:

Góra Nebo

Madaba: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Madaba? Kliknij tutaj.

Madaba: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5
(170 recenzji)

Świetny wybór przewodników, trasa wycieczki była dobrze zaplanowana i zapewniała dużo czasu na wszystkie wydarzenia. Komunikacja przez cały czas była na właściwym miejscu (WhatsApp był dobrym sposobem na utrzymanie wszystkiego (i wszystkich) razem. Powrót do Izraela zamienił się w farsę z przedłużającym się opóźnieniem i oczekiwaniem na bagaż (szacunkowo około 1 godziny) na granicy, ale Zostało to już opisane jako prawdopodobieństwo w karcie WhatsApp, którą otrzymaliśmy. Ogólnie rzecz biorąc, operacja przebiega sprawnie, kontrolują to, co mogą kontrolować i starają się ostrzec, jeśli nie złagodzić, wszystko, co może się wydarzyć.

Kochałem Petrę; tylko drugi kościół nie jest koniecznie konieczny, może zrób kolejny ślad

Szkoda, że nie mieliśmy więcej czasu w Petrze, ale ogólnie była to świetna trasa! ! !

Wspaniała wycieczka, przewodnik bardzo profesjonalny i bardzo miły.

Zmieniłbym program jednodniowych bardzo nudnych miejsc