Atrakcje i wycieczki
Luksor

Najciekawsze atrakcje

Luksor: najciekawsze atrakcje

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 423
Sortuj wg::

Luksor: najczęściej polecane atrakcje

Z Hurghady: Dolina Królów w Luksorze - wycieczka 1-dniowa

Z Hurghady: Dolina Królów w Luksorze - wycieczka 1-dniowa

Wybierz się na jednodniową wycieczkę z Hurghady, aby zobaczyć jedne z najlepszych zabytków Egiptu w Dolinie Luksoru. Skorzystaj z bezpłatnego odbioru i transportu powrotnego oraz usług przewodnika egiptologa podczas zwiedzania niektórych z najważniejszych zabytków starożytnego Egiptu. Po odbiorze z hotelu pojedź do Luksoru, aby zwiedzić najsłynniejsze zabytki Egiptu, w tym Świątynię Karnak. Zrelaksuj się podczas lunchu w lokalnej restauracji, a następnie popłyń tradycyjną egipską łodzią motorową, aby przeprawić się przez Nil na przeciwległy brzeg (opcjonalnie). Zobacz imponujące Kolosy Memnona, ostatnie pozostałości świątyni Amenofisa III. Zachwyć się architekturą Doliny Królów i odwiedź świątynię Hatszepsut, jednej z władczyń starożytnego Egiptu. Po zakończeniu programu w tym historycznym mieście nasz transport zabierze Cię z powrotem do hotelu w Hurghadzie. Jeśli planujesz pozostać w Luksorze i nie wracać do Hurghady, musisz wybrać opcję (Shared Group with Entry Fees, One Way Transfer to Luxor).

Hurghada: Luksusowa łaźnia turecka VIP i spa z transferem i napojami

Hurghada: Luksusowa łaźnia turecka VIP i spa z transferem i napojami

Wizytę w łaźni tureckiej w Hurghadzie rozpoczniesz od ciepłej i przytulnej atmosfery oraz wspaniałej piany. Koncentrujemy się na zmysłowym zapachu, który może kojarzyć się z zapachem Orientu. Wykwalifikowany personel Hammam zadba o Twoje stałe dobre samopoczucie. Łaźnia turecka w Hurghadzie to nie tylko przyjemna odmiana w chłodniejsze dni w Egipcie, ale także niesamowite orzeźwienie w letnie upały. Gorące kąpiele i kojące masaże w łaźni tureckiej są szczególnie pomocne w przypadku cierpień fizycznych, napięcia lub bólu mięśni. Po zakończeniu chętnie odwieziemy Cię z powrotem do hotelu.

Luksor: Lot balonem nad zabytkami Luksoru

Luksor: Lot balonem nad zabytkami Luksoru

Po porannym odbiorze z hotelu lub statku wycieczkowego w centrum Luksoru udaj się klimatyzowanym pojazdem do miejsca startu na zachodnim brzegu Nilu. Po przylocie zjedz lekkie przekąski przed lotem i spotkaj się ze swoim doświadczonym pilotem i załogą naziemną. Następnie wysłuchaj obszernej odprawy bezpieczeństwa i wejdź do solidnego kosza balonu ze swoim pilotem i kilkoma innymi pasażerami. Następnie poczuj przypływ adrenaliny, gdy kolorowy balon wzniesie się w niebo na około 30-45 minut lotu. Wchodząc na górę, podziwiaj ekscytujące widoki z lotu ptaka, gdy światło słoneczne oświetla świątynie i pomniki poniżej. Spoglądaj w dół na Karnak, świątynię królowej Hatszepsut i inne zabytki, pochłaniając spokojny świt. Następnie, jeśli warunki wiatrowe są odpowiednie, przeleć nad Ramesseum, imponującą świątynią grobową faraona Ramzesa II i spójrz w dół na jej pylony, posągi i dziedzińce. Podczas gdy ty unosisz się w powietrzu, furgonetka obsługi naziemnej i załoga będą podążać za twoim balonem i będą tam, kiedy wylądujesz. Po bezpiecznym przyziemieniu zejdź na ląd i odbierz osobisty certyfikat lotu. Na koniec wróć do Luksoru, gdzie Twoja przygoda zakończy się odwiezieniem do hotelu lub statkiem na czas na śniadanie i poranne odloty.

Hurghada: Luksor, Karnak, Hatszepsut i Dolina Królów

Hurghada: Luksor, Karnak, Hatszepsut i Dolina Królów

Wybierz się na wycieczkę z przewodnikiem po starożytnym mieście Luksor i Dolinie Królów z Hurghady. Doświadczony przewodnik egiptolog zabierze Cię do ważnych miejsc, takich jak Świątynia Karnak i Hatszepsut oraz Kolosy Memnona. Odbierz się z hotelu w Hurghadzie i wsiądź do wygodnego minivana, aby przenieść się w czasie do fascynującego świata starożytnego Egiptu. Zatrzymaj się na przerwę i zjedz pyszny lunch w lokalnej restauracji. Zobacz sale kolumnowe, kaplice i święte jezioro wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO podczas wizyty w świątyni Karnak. Odwiedź świątynię grobową Hatszepsut i zrób niezapomniane zdjęcia. Skorzystaj z opcjonalnej przejażdżki feluką, tradycyjną egipską łodzią żaglową, aby przeprawić się przez Nil na przeciwległy brzeg, odwiedzić wyspę bananową i uchwycić niezapomniane chwile. Podziwiaj historyczną Dolinę Królów lub zdecyduj się na opcjonalne wejście do grobowca króla Tuta. Poznaj Miasto Umarłych i Kolosy Memnona. Podziwiaj jedyne pozostałości świątyni Amenhotepa III i odwiedź Dolinę Królów. Zainspiruj się oszałamiającą architekturą i odkryj świątynię Hatszepsut, jedynej kobiety władającej starożytnym Egiptem. Po zakończeniu programu w tym historycznym mieście nasz transport zabierze Cię z powrotem do hotelu w Hurghadzie.

Luksor: wspólna całodniowa wycieczka do zachodniego i wschodniego brzegu Luksoru

Luksor: wspólna całodniowa wycieczka do zachodniego i wschodniego brzegu Luksoru

Begin your trip with a pick-up from your hotel In Luxor. Next, Head to the west bank of Luxor to visit The Valley of the Kings, also known as the Valley of the Gates of the Kings. Then, head to the Mortuary Temple of Queen Hatshepsut. Located opposite the city of Luxor, it is considered to be a masterpiece of ancient architecture. Marvel at 3 massive terraces that rise above the desert floor and into the cliffs of Deir el-Bahari Then, move to the colossi of Memnon where you'll see the mortuary temple of Amenhotep III at the Colossi of Memnon Then, You will go to a local restaurant for lunch Go to Karnak Temple, the greatest example of worship in history, it was dedicated to god Amun, his wife Mut, and their son Khonsu to represent the Theban triad. Listen and be amazed at the explanation of this ancient history Move to the Luxor temple that was built by Amenhotep III in the 18th Dynasty in the modern kingdom and the temple was completed by Ramses II.

Zatoka Makadi: ATV, widok na morze, wielbłąd, obserwacja gwiazd, kolacja i pokaz

Zatoka Makadi: ATV, widok na morze, wielbłąd, obserwacja gwiazd, kolacja i pokaz

Wyrusz na niezwykłą przygodę z naszą wycieczką Makadi Bay Quad Bike Sea and Desert Tour, ekscytującą eskapadą, która obiecuje niezapomniane wrażenia. Rozpocznij swoją podróż od pokonania trudnego terenu pustyni na potężnym quadzie, czując przypływ adrenaliny podczas przemierzania złotych piasków. Gdy słońce zacznie zachodzić, wycieczka oferuje opcjonalne dodatki na magiczny wieczór. Zdecyduj się na obserwację gwiazd, podczas której przeniesiesz się do królestwa niebiańskich cudów z dala od świateł miasta. Podziwiaj migoczące gwiazdy, tworzące zapierający dech w piersiach gobelin nad spokojnym pustynnym krajobrazem. Kontynuuj zachwyt opcjonalną kolacją, delektując się wyśmienitą ucztą, która oddaje esencję lokalnych smaków. Zakończ noc urzekającym pokazem kulturalnym, zanurzając się w bogatym dziedzictwie i tradycjach regionu. Każda opcja zapewnia unikalną warstwę Twojej przygody, zapewniając spersonalizowane i wciągające doświadczenie dostosowane do Twoich preferencji. Niezależnie od tego, czy jesteś poszukiwaczem wrażeń zdobywającym wydmy, czy romantycznym obserwatorem gwiazd, wycieczka Makadi Bay Quad Bike Sea and Desert zaspokoi różnorodne gusta, czyniąc ją idealnym wyborem dla osób poszukujących idealnego połączenia emocji, naturalnego piękna i wzbogacenia kulturowego.

Luksor: Poranny lot balonem na ogrzane powietrze

Luksor: Poranny lot balonem na ogrzane powietrze

Zostaniesz odebrany z hotelu lub statku wycieczkowego w Luksorze (będzie to około 5:30 rano, ale czas może ulec zmianie w zależności od lokalizacji hotelu) Po przybyciu na miejsce startu doceń majestat Luksoru, niegdyś stolicy starożytnego Egiptu, z powietrza podczas tego lotu balonem, sięgającego 1500 stóp (450 metrów) nad pustynię i Nil. Szybuj nad Doliną Królów, Świątynią Hatszepsut i wieloma innymi atrakcjami, a otrzymasz certyfikat lądowania.

Hurghada: Najważniejsze atrakcje Luksoru, grobowiec króla Tuta i rejs statkiem po Nilu

Hurghada: Najważniejsze atrakcje Luksoru, grobowiec króla Tuta i rejs statkiem po Nilu

Wybierz się na wycieczkę z przewodnikiem z Hurghady, aby odkryć historyczne miasto Luksor i Dolinę Królów. Wybierz się na wycieczkę do słynnych miejsc, takich jak Świątynia Karnak, Hatszepsut i Kolosy Memnona z doświadczonym egipskim przewodnikiem. Odbierz się z hotelu w Hurghadzie i podróżuj wygodnym minivanem. Odkryj najbardziej oszałamiające zabytki miasta i zanurz się w urzekającym świecie starożytnego Egiptu. Podziwiaj kolumny, kaplice i święte jezioro w Świątyni Karnak, wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, którą warto odwiedzić. Zjedz lunch w wybranej restauracji w Luksorze, a następnie wejdź na pokład felukki, tradycyjnej egipskiej łodzi żaglowej. Podziwiaj zapierające dech w piersiach widoki na starożytne miasto Luksor i jego świątynie, a następnie przepłyń na drugi brzeg Nilu. To tutaj możesz odkryć Miasto Umarłych i Kolosy Memnona. Zbadaj pozostałe ruiny świątyni Amenhotepa III i wybierz się na wycieczkę do Doliny Królów. Zainspiruj się zapierającą dech w piersiach architekturą i odkryj Świątynię Hatszepsut, która była jedyną kobietą-władcą w starożytnym Egipcie. Następnie będziesz mógł zwiedzić grobowiec Tutanchamona, 3-kilometrową podróż przez historię i cieszyć się niezwykłą wycieczką łodzią po Nilu na Wyspę Bananową. Po zakończeniu programu Twój klimatyzowany transfer będzie gotowy, aby odebrać Cię z Hurghady.

Z Kairu: Prywatna jednodniowa wycieczka do Luksoru z przewodnikiem i lotami

Z Kairu: Prywatna jednodniowa wycieczka do Luksoru z przewodnikiem i lotami

Nasz delegat odbierze Cię z hotelu w Kairze lub Gizie około 6:00 rano. klimatyzowanym samochodem, aby udać się na międzynarodowe lotnisko w Kairze i odbyć godzinny lot do Luksoru. (bilety lotnicze w cenie) Po przyjeździe nasz delegat będzie czekał na Ciebie z naszym znakiem firmowym, aby rozpocząć podróż w kierunku Zachodniego Brzegu Luksoru, aby odwiedzić Dolinę Królów, znaną również jako Dolina Bram Królów, gdzie przez pewien czas przez prawie 500 lat od XVI do XI wieku pne wykute w skale grobowce były wykopywane dla faraonów i potężnych szlachciców Nowego Państwa Następnie przejdź do świątyni grobowej królowej Hatszepsut. Świątynia Hatszepsut to świątynia grobowa zbudowana za panowania faraona Hatszepsut z XVIII dynastii Egiptu. Położony naprzeciwko miasta Luksor, uważany jest za arcydzieło starożytnej architektury. Jego trzy masywne tarasy wznoszą się ponad dno pustyni i sięgają klifów Deir el-Bahari. Następnie przejdź do Medinet Habu, gdzie znajduje się świątynia grobowa Ramzesa III, jeden z najważniejszych zabytków sakralnych miasta. Jego wejście ma 63 metry szerokości i 22 metry wysokości i przedstawia przedstawienie samego faraona, który karze niektórych więźniów. Następnie przejdź do kolosów Memnona, gdzie zobaczysz świątynię grobową Amenhotepa III w Kolosach Memnona, a następnie zatrzymaj się na lunch w lokalnej restauracji. Następnie popłyń po Nilu tradycyjną żaglówką Felucca, aby odkryć piękno Luksoru. Zrelaksuj się przy drinku, rozkoszując się scenerią. Następnie udasz się na wschodni brzeg, aby odwiedzić największą świątynię w Luksorze, świątynię Karnak. poświęcony bogu Amonowi, jego żonie Mut i ich synowi Chonsu. Następnie przejdź do świątyni Luxor. Zbudowana przez Amenhotepa III w XVIII dynastii we współczesnym królestwie, piękna świątynia została ukończona przez Ramzesa II. Po zakończeniu zostaniesz przeniesiony na międzynarodowe lotnisko w Luksorze, aby odbyć godzinny lot do Kairu (bilety lotnicze w cenie) Po przylocie nasz delegat będzie na Ciebie czekał przed lotniskiem w Kairze Po spotkaniu zostaniesz ponownie przeniesiony do hotelu w Kairze lub Gizie

Luksor: Dolina Królów i świątynia Hatszepsut - całodniowa wycieczka

Luksor: Dolina Królów i świątynia Hatszepsut - całodniowa wycieczka

Rozpocznij swoją podróż od odbioru z hotelu w Luksorze, będzie z tobą grupa osób Następnie udaj się na zachodni brzeg Luksoru, aby odwiedzić Dolinę Królów, znaną również jako Dolina Bram Królów. Następnie udaj się do świątyni grobowej królowej Hatszepsut. Położony naprzeciwko miasta Luksor, uważany jest za arcydzieło starożytnej architektury. Podziwiaj 3 masywne tarasy, które wznoszą się ponad dno pustyni i sięgają klifów Deir el-Bahari Następnie przejdź do kolosów Memnona, gdzie zobaczysz świątynię grobową Amenhotepa III w Kolosach Memnona Następnie udasz się do lokalnej restauracji na lunch Na koniec zostaniesz przeniesiony z powrotem do hotelu.

Często zadawane pytania dotyczące: Luksor

Jakie są najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Luksor

Najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Luksor to:

Luksor – zobacz wszystkie wycieczki całodniowe i wyprawy na GetYourGuide

Luksor: Najciekawsze atrakcje

Luksor: Wycieczki i bilety

Egipt: Ciekawe miejsca

Luksor: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Luksor? Kliknij tutaj.

Luksor: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5
(7242 recenzji)

Organizacja wycieczki była doskonała od początku do końca; Nasz egiptolog Abd Elaziz Nabawy sprawił, że wycieczka była dla nas wyjątkowym przeżyciem, ponieważ był niezwykle przyjazny, pomocny przez cały czas i przekazał nam wiele cennych informacji. Przez całą podróż masz nieograniczoną ilość wody, lunch i przekąski w drodze powrotnej. Podróż tam i z powrotem zajmuje około 4,5 - 5 godzin, następnie w Luksorze masz około 6-7 godzin. Aziz wiedział, jak dobrze wykorzystać ten czas, aby mieć dobry przegląd najważniejszych atrakcji Luksoru. Mogę go polecić z czystym sumieniem i w każdej chwili ponownie zarezerwuję z nim wycieczkę. 😊

Absolutnie wspaniałe doświadczenie, które zawsze będziemy pamiętać. Luxor to spełnienie marzeń fanów historii. Przewodnik był bardzo kompetentny i wiele widzieliśmy podczas podróży. Zdecydowanie zalecamy opcjonalną opłatę za wejście do grobowców, są wspaniałe. To bardzo długi dzień – odebrano nas z hotelu o 4:45 i odwieziono z powrotem o 21:30, 5 godzin jazdy w każdym kierunku (z przerwą na toaletę w połowie drogi), ale było warto. Zawsze będziemy pamiętać Luksor. To wycieczka, której naprawdę nie można przegapić.

Świetna wycieczka, świetny przewodnik, który udziela wszystkich wyjaśnień i szczegółów, wymaga czasu. Miejsca są wspaniałe, przejażdżka po Nilu jest znakomita, a przewodnik zatrzymuje się na kilka przystanków, aby wyjaśnić część historii. Szkoda, że czas podróży wydłużył się o dwie godziny, ponieważ zabieranie i podwożenie innych osób zajęło trochę czasu pojazd z niekoniecznie dużą ilością miejsca na nogi. Zdecydowanie warto wybrać się na tę wycieczkę!

Zarezerwowaliśmy już i zrealizowaliśmy kilka wycieczek po Niemczech. Wszyscy byliśmy zaskoczeni. Ten jednak był świetny. Mała grupa (8 osób). Assmaa, jako przewodnik, wszystko bardzo dobrze wyjaśniła i upewniła się, że otrzymaliśmy jak najwięcej informacji. Pytania zostały wyjaśnione wystarczająco i szczegółowo. Dokonamy rezerwacji tutaj ponownie podczas naszych następnych wakacji. Świetnie

Wspaniałe doświadczenie! Dzień spędziliśmy z Hodą, zabawną, uśmiechniętą i pasjonującą się swoją pracą.