Łuk Triumfalny w Paryżu
Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę
do
Zdobądź bilet

Łuk Triumfalny w Paryżu: Wycieczki i bilety

Wyświetl wszystkie pod hasłem „Łuk Triumfalny w Paryżu”
Bilety i wycieczki: 715

5 ciekawostek o Łuku Triumfalnym

Wspaniały Łuk Triumfalny upamiętnia wojny napoleońskie i wojny rewolucyjnej Francji i jest prawdziwym symbolem trudnej historii politycznej tego kraju. Poniżej przedstawiamy 5 faktów, które warto znać przed zarezerwowaniem wycieczki.

Drugi łuk triumfalny w Paryżu

Pierwotnie znany był jako Arc de Triomphe de l'Etoile i wybudowano go w 1836 roku, czyli 28 lat po ukończeniu znacznie mniejszego łuku Arc de Triomphe du Carrousel znajdującego się bliżej Luwru.

Zbyt wczesna śmierć architekta

Jean Chalgrin, który pracował również nad Pałacem Luksemburskim i pałacem wersalskim, zmarł w 1811 roku – 5 lat po zaprojektowaniu Łuku Triumfalnego i 25 lat przed jego ukończeniem.

Obchody Święta Narodowego Francji

Każdego roku 14 lipca, czyli w dzień wybuchu rewolucji francuskiej, spod Łuku Triumfalnego wyrusza parada wojskowa, która przechodzi przezPola Elizejskie do Place de la Concorde.

Samolotem przez Łuk

W 1919 roku Francuskim lotnikom, podobnie jak piechocie, rozkazano maszerować, aby upamiętnić zakończenie I wojny światowej. Charles Godefroy zaprotestował, przelatując przez Łuk Triumfalny dwupłatowcem.

Grób Nieznanego Żołnierza

Po tym, jak Łuk Triumfalny został Grobem Nieznanego Żołnierza, parady wojskowe zaczęły unikać maszerowania przez łuk z szacunku do poległych. Nawet Hitler nie złamał tego zwyczaju w 1940 roku.

Łuk Triumfalny w Paryżu: Nasze wskazówki

Kiedy najlepiej zwiedzić Łuk Triumfalny?

Najbardziej efektowny wizualnie jest nocą, a w dodatku wieczny płomień Grobu Nieznanego Żołnierza jest wtedy najlepiej widoczny. Łuk Triumfalny mierzy 50 m wysokości. W godz. 10.00-23.00 (22.30 poza sezonem) zwiedzający mogą wchodzić na jego szczyt i podziwiać oświetlone bulwary. Bilety można kupić na dole.

Jak dotrzeć na miejsce?

Łuk Triumfalny widać wyraźnie na końcu każdej z 12 prowadzących do niego alei, w tym także z Pól Elizejskich. Najbliższa stacja metra to „Argentine” (linia 1), „George V” (linia 1), „Ternes” (linia 2) i „Kléber” (linia 6). Uniknij bardzo ruchliwego ronda i do samego łuku dojdź przejściem podziemnym.

Przydatne informacje

 • Kiedy można zwiedzać?
  10.00-23.00 w sezonie, 10.00-22.30 poza sezonem.
 • Cena
  Oglądanie łuku z zewnątrz jest bezpłatne. Cena biletu wstępu dla dorosłych na szczyt Łuku Triumfalnego to 9,50 EUR.
 • Czy konieczny jest przewodnik?
  Do obejrzenia samego łuku przewodnik nie jest potrzebny, ale radzimy zapoznać się z naszymi najpopularniejszymi wycieczkami po okolicy.
 • Jak tam dotrzeć?
  Przyjedź metrem linii 1 na stację „Argentine” lub „George V”, linii 2 na „Ternes” bądź linii 6 na „Kléber”.
 • Dodatkowe wskazówki
  • Dostępne są bilety grupowe z niższymi stawkami za osobę.

Łuk Triumfalny w Paryżu: Atrakcje w okolicy


Łuk Triumfalny w Paryżu
4.5
W oparciu o następującą liczbę opinii klientów GetYourGuide: 1 352