Łuk Triumfalny w Paryżu

Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę

5 ciekawostek o Łuku Triumfalnym

Wspaniały Łuk Triumfalny upamiętnia wojny napoleońskie i wojny rewolucyjnej Francji i jest prawdziwym symbolem trudnej historii politycznej tego kraju. Poniżej przedstawiamy 5 faktów, które warto znać przed zarezerwowaniem wycieczki.

 • Drugi łuk triumfalny w Paryżu

  1. Drugi łuk triumfalny w Paryżu

  Pierwotnie znany był jako Arc de Triomphe de l'Etoile i wybudowano go w 1836 roku, czyli 28 lat po ukończeniu znacznie mniejszego łuku Arc de Triomphe du Carrousel znajdującego się bliżej Luwru.

 • Zbyt wczesna śmierć architekta

  2. Zbyt wczesna śmierć architekta

  Jean Chalgrin, który pracował również nad Pałacem Luksemburskim i pałacem wersalskim, zmarł w 1811 roku – 5 lat po zaprojektowaniu Łuku Triumfalnego i 25 lat przed jego ukończeniem.

 • Obchody Święta Narodowego Francji

  3. Obchody Święta Narodowego Francji

  Każdego roku 14 lipca, czyli w dzień wybuchu rewolucji francuskiej, spod Łuku Triumfalnego wyrusza parada wojskowa, która przechodzi przezPola Elizejskie do Place de la Concorde.

 • Samolotem przez Łuk

  4. Samolotem przez Łuk

  W 1919 roku Francuskim lotnikom, podobnie jak piechocie, rozkazano maszerować, aby upamiętnić zakończenie I wojny światowej. Charles Godefroy zaprotestował, przelatując przez Łuk Triumfalny dwupłatowcem.

 • Grób Nieznanego Żołnierza

  5. Grób Nieznanego Żołnierza

  Po tym, jak Łuk Triumfalny został Grobem Nieznanego Żołnierza, parady wojskowe zaczęły unikać maszerowania przez łuk z szacunku do poległych. Nawet Hitler nie złamał tego zwyczaju w 1940 roku.

Zaplanuj pobyt

 • Kiedy najlepiej zwiedzić Łuk Triumfalny?

  Najbardziej efektowny wizualnie jest nocą, a w dodatku wieczny płomień Grobu Nieznanego Żołnierza jest wtedy najlepiej widoczny. Łuk Triumfalny mierzy 50 m wysokości. W godz. 10.00-23.00 (22.30 poza sezonem) zwiedzający mogą wchodzić na jego szczyt i podziwiać oświetlone bulwary. Bilety można kupić na dole.

 • Jak dotrzeć na miejsce?

  Łuk Triumfalny widać wyraźnie na końcu każdej z 12 prowadzących do niego alei, w tym także z Pól Elizejskich. Najbliższa stacja metra to „Argentine” (linia 1), „George V” (linia 1), „Ternes” (linia 2) i „Kléber” (linia 6). Uniknij bardzo ruchliwego ronda i do samego łuku dojdź przejściem podziemnym.

Przydatne informacje

 • Kiedy można zwiedzać?
  10.00-23.00 w sezonie, 10.00-22.30 poza sezonem.
 • Cena
  Oglądanie łuku z zewnątrz jest bezpłatne. Cena biletu wstępu dla dorosłych na szczyt Łuku Triumfalnego to 9,50 EUR.
 • Czy konieczny jest przewodnik?
  Do obejrzenia samego łuku przewodnik nie jest potrzebny, ale radzimy zapoznać się z naszymi najpopularniejszymi wycieczkami po okolicy.
 • Jak tam dotrzeć?
  Przyjedź metrem linii 1 na stację „Argentine” lub „George V”, linii 2 na „Ternes” bądź linii 6 na „Kléber”.
 • Dodatkowe wskazówki

  • Dostępne są bilety grupowe z niższymi stawkami za osobę.

Łuk Triumfalny w Paryżu: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Łuk Triumfalny w Paryżu? Kliknij tutaj.

Łuk Triumfalny w Paryżu: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6 / 5

na podstawie 4666 opinii

Według mnie obowiązkowo trzeba wejść na taras widokowy na Łuku Triumfalnym. Dopiero wtedy widać panoramę serca Paryża i to jak jest zaprojektowany (nie widać tego z Wieży Eiffla). Wspaniały widok na Pola Elizejskiego. Po zejściu z tarasu można przejście się ok. 2 km do Placu Zgody. Gorąco polecam.

Bilet kupiony wczesniej bardzo usprawnil dostanie sie na Łuk, weszlysmy nie czekajac w dlugiej kolejce!!!!Polecam skorzystanie z tej opcji.

Niesamowite przeżycie. Droga na górę kręta, ale widoki z góry rekompensują wysiłek. Zarówno z góry i z dołu robi ogromne wrażenie .

Nie bylo problemow z wejsciem. Nie musielismy stać w kolejce do kasy biletowej. Polecam!

Slabe i formacje gdzie sie kietowac z moim biletem by skorzystac z pierwszeństwa