Lublin – nasze najbardziej polecane atrakcje

Lublin: Prywatna piesza wycieczka z przewodnikiem po Starym Mieście z degustacją

1. Lublin: Prywatna piesza wycieczka z przewodnikiem po Starym Mieście z degustacją

Lublin jest największym miastem południowo-wschodniej Polski. Jest domem dla długiej i fascynującej historii oraz wspaniałej polskiej architektury. To tutaj w 1569 roku podpisano Unię Lubelską – pakt, który przypieczętował unię konstytucyjną między Królestwem Polskim a Wielkim Księstwem Litewskim, tworząc wolną republikę z jednym sejmem, wybranym królem, walutą oraz etnicznymi i tolerancja religijna. Swoją prywatną wycieczkę rozpocznij na Placu Litewskim z multimedialną fontanną słynącą z pokazów wodnych, które w sezonie bawią lublinian i gości. Twój przewodnik będzie czekał na Ciebie z Twoim imieniem przy Pomniku Unii Lubelskiej (plac Litewski, 20-080 Lublin, Polska), przypominającym o dawnej świetności Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Spacer Krakowskim Przedmieściem, głównym lubelskim deptakiem, do Bramy Krakowskiej, bramy na Stare Miasto, w której mieści się Muzeum Historii Miasta Lublina. Kontynuuj do Wieży Trynitarskiej i Katedry z akustyczną zakrystią, skarbcem i kryptami. Podziwiaj zabytkowe, bogato zdobione kamienice. Sprawdź Lubelski Klasztor Dominikanów z Bazyliką św. Stanisława i budynkiem Starego Teatru. Zagłębiając się w zaułki i uliczki Starego Miasta, odszukaj Kamień Nieszczęścia, mural przedstawiający panoramę Lublina, Wieżę Gotycką, aleję Hartwigów i wiele innych ukrytych skarbów. Zatrzymaj się przy lubelskim Rynku, budynku dawnego Trybunału Koronnego, z którym związana jest legenda o Diabelskiej Łapie. Poznaj Lubelską Trasę Podziemną. Kontynuuj spacer do Zamku, mijając Bramę Grodzką, będącą przejściem między miastem chrześcijańskim a żydowskim. Obecnie mieści się tam Ośrodek „Brama Grodzka — Teatr NN”. Zachwyć się kaplicą Świętej Trójcy i unikatowymi na skalę światową bizantyjsko-ruskimi freskami w środku. Wejdź na Donjon, jeden z najstarszych budynków w Lublinie ze wspaniałym punktem widokowym. Na koniec wycieczki skosztuj świeżego cebularza, lokalnego przysmaku i dowiedz się od swojego przewodnika, co jeszcze możesz odkryć samodzielnie po tej wycieczce.

Z Warszawy: jednodniowa wycieczka po Lublinie i Państwowym Muzeum na Majdanku

2. Z Warszawy: jednodniowa wycieczka po Lublinie i Państwowym Muzeum na Majdanku

Pojedziesz do jednej z najstarszych części Polski. Wcześnie rano zostaniesz odebrany z hotelu i przewieziony do jednego z najstarszych miast w Polsce - Lublina klimatyzowanym samochodem/vanem z anglojęzycznym kierowcą. Podróż zajmie około 1,5 - 2 godzin. Najpierw odwiedzisz drugi co do wielkości po Auschwitz obóz koncentracyjny w okupowanej Polsce, znany jako Majdanek, który został założony przez Niemców w 1940 roku na pustkowiach kilka kilometrów za Lublinem. Będziesz mieć zwiedzanie z lokalnym przewodnikiem w wybranym języku. Zobaczycie tam wystawę poświęconą polityce władz hitlerowskich w Generalnym Gubernatorstwie, sprzęt obozowy, wyposażenie i odzież, ale także tysiące par butów skradzionych więźniom oraz kupę gnoju dla gospodarstwa obozowego, najważniejszego składnika które były ludzkimi prochami z krematorium. Następnie zostaniesz przeniesiony do miasta o nazwie Lublin. Z pomocą tego samego przewodnika zobaczysz Lublin, jedno z najstarszych miast w Polsce. To tutaj w 1569 roku Królestwo Polskie i Wielkie Księstwo Litewskie podpisały unię, która stworzyła Rzeczpospolitą Obojga Narodów, największe do XVIII wieku państwo w Europie. Od XVI wieku funkcjonował tu fenomen na skalę światową Sejm Czterech Ziem, czyli samorząd żydowski, a od początku XVII wieku żydowska szkoła religijna „jesziwa” o statusie akademii królewskiej . Dziś można zwiedzić urokliwe Stare Miasto lub spacerować promenadą przy Bramie Krakowskiej. Następnie będziesz miał czas wolny (około 1 godziny) na lunch i odpoczynek. Następnie wrócisz do Warszawy z kierowcą do hotelu.

Lublin: całodniowa wycieczka z przewodnikiem po lokalnym dziedzictwie żydowskim

3. Lublin: całodniowa wycieczka z przewodnikiem po lokalnym dziedzictwie żydowskim

Twój przewodnik przywita Cię w hotelu i zaprosi na w pełni prywatne zwiedzanie. Historia lubelskich Żydów jest prawie tak długa jak historia miasta – liczy około 700 lat. Przed wybuchem II wojny światowej ludność żydowska stanowiła 30% mieszkańców miasta. Z czasem Lublin stał się centrum żydowskiej kultury, religii i nauki. W latach 30. w Lublinie otwarto największą i najbardziej prestiżową szkołę rabinacką na świecie. Miasto nazywane było żydowskim Oksfordem i Jerozolimą Polski. Przejdź Szlakiem Pamięci Żydów Lubelskich upamiętniającym miejsca związane z tragiczną historią społeczności żydowskiej i wyznaczającym granice getta na Podzamczu oraz ostatnią drogą lubelskich Żydów na Umschlagplatz, skąd wywieziono na śmierć ok. 28 000 osób obóz w Bełżcu. Posłuchaj o świecie, którego już nie ma. Zobacz lubelski zamek, Bramę Grodzką (zwaną też Żydowską), Synagogę Chewra Nosim – jedyną zachowaną przedwojenną świątynię żydowską, Stary Cmentarz Żydowski oraz dawną Akademię Mędrców Lubelskich – obecnie hotel i synagogę. Na koniec odwiedź Państwowe Muzeum Majdanka – dawny niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny i zagłady. Ciesz się najważniejszymi miejscami dla historii Żydów w Lublinie i dowiedz się od swojego przewodnika, co jeszcze możesz odkryć samodzielnie po tej wycieczce.

Warszawa: obóz koncentracyjny na Majdanku i jednodniowa wycieczka z przewodnikiem po Lublinie

4. Warszawa: obóz koncentracyjny na Majdanku i jednodniowa wycieczka z przewodnikiem po Lublinie

Dowiedz się więcej o obozie koncentracyjnym na Majdanku i mieście Lublin w Polsce podczas całodniowej wycieczki z przewodnikiem. Usłyszysz historię obozu i jego dopasowanie do planów nazistowskiego reżimu podczas II wojny światowej. Zobacz sam Lublin po wizycie w obozie. Po odbiorze Twój doświadczony przewodnik poprowadzi Cię przez pozostałości baraków obozowych, które zostały zdobyte w mniej więcej nienaruszonym stanie w 1944 r. Posłuchaj, jak był to pierwszy obóz koncentracyjny zdobyty przez siły alianckie i jakie to niezwykłe położony w granicach miasta. Zobacz pomnik przy dawnej bramie frontowej, który symbolizuje warunki, w jakich żyli więźniowie. Po tradycyjnym polskim obiedzie odwiedź Lublin, często nazywany „Małym Krakowem”, „Wiedniem Północy” i „Małą Jerozolimą”. Spacerując wąskimi, brukowanymi uliczkami Starego Miasta, dowiesz się, jak Lublin był bardzo bogatym miastem ze swoimi pałacami, architekturą sakralną i kamienicami, co czyni go jednym z najpiękniejszych miast wschodniej Polski.

Prywatna piesza wycieczka po Starym Mieście w Lublinie

5. Prywatna piesza wycieczka po Starym Mieście w Lublinie

Odkryj atrakcje Lublina z kompetentnym, prywatnym przewodnikiem podczas pieszej wycieczki po zabytkowym centrum miasta. Stare Miasto w Lublinie uznawane jest za jeden z najlepiej zachowanych zespołów zabytkowych w Polsce. W przeszłości Lublin pełnił ważną rolę jako ośrodek administracyjny, handlowy i wojskowy w Królestwie Polskim. Podczas dwugodzinnej wycieczki zwiedzaj Rynek i spaceruj uliczkami, aby podziwiać renesansowe budynki i zobaczyć dawny Ratusz. Przejdź przez zabytkowe bramy będące pozostałością po murach obronnych z XIV wieku, Bramę Krakowską i Bramę Grodzką. Zobacz niezwykle stare pozostałości Placu Fara i Wieży Trójcy Świętej. Postępuj zgodnie ze swoim przewodnikiem, aby zobaczyć piękny neogotycki zamek lubelski. Wejdź do katedry św. Jana Chrzciciela i odkryj jej bogate wnętrze i wspaniałe organy. Na koniec odwiedź Kościół Ducha Świętego z jego spektakularnym ołtarzem. Wydłuż swoją wycieczkę do trzech godzin i podziwiaj inne niezwykłe budowle sakralne, takie jak Kościół Karmelitów czy Kościół rzymskokatolicki św. Piotra i Pawła. Lublin jest pełen zachwycającej architektury; wypatruj pięknych romańskich kamienic w sercu Lublina, takich jak budynek Teatru Osterwy. Zakończ wycieczkę przy Pomniku Unii Lubelskiej i poznaj jego historię.

Warszawa: Obóz Koncentracyjny na Majdanku i Stare Miasto w Lublinie

6. Warszawa: Obóz Koncentracyjny na Majdanku i Stare Miasto w Lublinie

Poznaj Lublin w 12 godzin. Z odbioru i dowozu do hotelu. Twój przewodnik poprowadzi Cię przez najlepsze zakątki południowo-wschodniej Polski. Zobacz Majdanek, były nazistowski obóz koncentracyjny w Lublinie. Poznasz baraki, w których mieszkali więźniowie z wielu krajów europejskich oraz miejsca, w których zostali zamordowani. Przewodnik oprowadzi Państwa po multimedialnej wystawie oraz innych wystawach organizowanych w koszarach. Majdanek to najlepiej zachowany nazistowski obóz koncentracyjny Holokaustu, w którym można zobaczyć oryginalne piece krematoryjne oraz słynne Mauzoleum zawierające prochy skremowanych ofiar. Następnie odwiedź Stare Miasto w Lublinie, gdzie będziesz miał czas wolny na lunch. Nie spiesz się zwiedzając to piękne i niezwykle spokojne miejsce. Następnie odkryjesz lubelski zamek, jego wieżę z tarasem widokowym oraz wspaniałą Kaplicę Świętej Trójcy, w której całkiem niedawno odkryto XV-wieczne freski.

Z Warszawy: Kazimierz Dolny, Lublin, Majdanek i Kozłówka

7. Z Warszawy: Kazimierz Dolny, Lublin, Majdanek i Kozłówka

Weź udział w tej wycieczce prywatnej i zwiedź Kazimierz, Lublin, Majdanek oraz Kozłówkę w niezwykle komfortowy, wyjątkowy sposób. Zwiedź jedne z najpiękniejszych miast w Polsce w towarzystwie profesjonalnego przewodnika, podróżując klimatyzowanym pojazdem.  Wyrusz na spacer po średniowiecznym Starym Mieście w Lublinie, które pełne jest krętych uliczek i fascynujących legend. Zwiedź Kazimierz – perłę polskiego renesansu i popularną miejscowość wypoczynkową. Podczas tej wycieczki prywatnej odwiedź także Majdanek. Będąc w Lublinie, zwiedź imponujący zamek i zobacz wspaniałe bizantyjskie freski zdobiące kaplicę zamkową. Odwiedź również najstarszy zachowany cmentarz żydowski w Polsce i poznaj historię lubelskiej społeczności żydowskiej. Malowniczy Kazimierz przyciąga wielu artystów poszukujących inspiracji. Odwiedź obóz koncentracyjny na Majdanku i zobacz znajdujące się tam baraki, komorę gazową oraz krematorium. W Kozłówce wiedź wyjątkowe miejsca, takie jak Galeria Sztuki Socrealizmu.

Warszawa do obozu koncentracyjnego na Majdanku Jednodniowa wycieczka samochodem

8. Warszawa do obozu koncentracyjnego na Majdanku Jednodniowa wycieczka samochodem

Podróżuj z nami z Warszawy do Lubina, aby zwiedzić teren najlepiej zachowanego obozu Holokaustu i jednego z pierwszych dużych obozów koncentracyjnych wyzwolonych przez siły alianckie, Obozu Koncentracyjnego i Zagłady na Majdanku. Zanurz się w burzliwej historii Lublina. Podczas 7-godzinnej wycieczki wyruszysz w bezproblemową podróż z miejsca zakwaterowania w Warszawie do Lublina klimatyzowanym prywatnym pojazdem z anglojęzycznym kierowcą. Po przyjeździe wyruszysz na niezbędną wycieczkę po Majdanku - nazistowskim obozie koncentracyjnym i zagłady zbudowanym i obsługiwanym przez SS na obrzeżach miasta. Państwowe Muzeum na Majdanku zajmuje teren jednego z największych miejsc Zagłady, na którym znajduje się około 227 obiektów, w tym 7 komór gazowych i 2 drewniane szubienice. W jednym z baraków znajduje się ekspozycja edukacyjna Państwowego Muzeum na Majdanku. Chociaż obóz został pierwotnie zbudowany jako obóz koncentracyjny pracy, był używany do zabijania ludzi na skalę przemysłową podczas operacji Reinhard. Odkryj makabryczne historie o pracy przymusowej, głodzie, chorobach i śmierci nazistowskich jeńców wojennych, w tym sowieckich jeńców wojennych, Polaków i Żydów. Wybierz opcję 12-godzinną, aby przedłużyć zwiedzanie lubelskiej Starówki. Jako jedno z najważniejszych miast handlowych i twierdz militarnych w średniowiecznej Polsce, Lublin może poszczycić się wieloma imponującymi zabytkami architektury. Zobacz uroczy Plac Zamkowy ze średniowiecznym Zamkiem Lubelskim i przejdź się wąskimi uliczkami Starego Miasta do pięknego Opactwa Dominikanów. Podążaj za swoim Prywatnym przewodnikiem po Rynku, aby zobaczyć Ratusz Staromiejski, kultową Bramę Rybną i wspaniałe stare kamienice. Kontynuuj wzdłuż starożytnej Drogi Królewskiej Królewieckiej z wieloma zabytkami, takimi jak katedra św. Jana Chrzciciela i Wieża Trynitarska. Przejdź obok Kamienia Nieszczęścia - opierając się pokusie dotknięcia go, do ostatniego interesującego miejsca, Placu Dominikańskiego. Zanurz się w lokalnej historii i kulturze oraz poznaj znanych mieszkańców Lublina, takich jak Potocki, Kraszewski i Wieniawski. Po ekscytującym, ale długim dniu zwiedzania będziesz cieszyć się wygodnym, prywatnym transportem z powrotem do miejsca zakwaterowania w Warszawie.

Lublin: Magiczna świąteczna wycieczka

9. Lublin: Magiczna świąteczna wycieczka

Poczuj świąteczny nastrój podczas pieszej wycieczki po pięknym i świątecznym Lublinie. Odkryj różnorodne tradycje i zwyczaje, gdy jest wypełniony kolorami i tradycyjnymi ofertami bożonarodzeniowymi. Przechadzaj się ulicami udekorowanymi bożonarodzeniowymi lampkami i poczuj się oczarowany magiczną atmosferą tego świątecznego czasu. Poznaj historię choinki i pierwszą osobę, która ją udekorowała. Posłuchaj ciekawych opowieści o zaklęciach bożonarodzeniowych i świątecznych legendach miasta. Odwiedź piękną i realistyczną szopkę bożonarodzeniową w Lublinie. Na autentycznych targowiskach skosztuj najbardziej znanych lokalnych produktów miasta. Napełnij serce radością i poczuj magię Lublina.

Wycieczka grupowa po Lublinie i Majdanku z Warszawy z lunchem

10. Wycieczka grupowa po Lublinie i Majdanku z Warszawy z lunchem

Lublin walczył o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016, ponieważ reprezentuje ideę integracji, tolerancji i dialogu między kulturami Zachodu i Wschodu. Ilość festiwali kulturalnych, galerii, teatrów, miejsc dla artystów jest imponująca. W tym mieście nigdy nie będziesz się nudzić. Na obrzeżach Lublina znajduje się historyczne miejsce byłego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady – Majdanek. Był to unikatowy przykład obozu położonego w pobliżu skupiska ludności. Obóz miał być źródłem darmowej siły roboczej do realizacji planów budowy imperium niemieckiego na wschodzie. Więźniowie pochodzili z blisko 30 krajów, głównie Polacy i Żydzi, a także Rosjanie, Białorusini i Ukraińcy. Tragiczna historia lubelskiego obozu koncentracyjnego zakończyła się 23 lipca 1944 r. wraz z wkroczeniem do miasta Armii Czerwonej. Teraz możesz odwiedzić Muzeum Narodowe na Majdanku, Pomnik Walki i Męczeństwa na Majdanku, Mauzoleum zawierające prochy ofiar nazistowskiej nienawiści i pozostałości po obozie.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Lublin

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 17
Sortuj wg::
Strona 1 z 2

Niezwykłe doznania

Lublin: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Często zadawane pytania dotyczące: Lublin

Jakie najlepsze atrakcje trzeba zobaczyć w: Lublin?

Najlepsze atrakcje to:

Lublin: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Lublin? Kliknij tutaj.