Atrakcje i wycieczki
Lublin

Lublin: najczęściej polecane atrakcje

Warszawa: Wycieczka po obozie koncentracyjnym w Treblince

Warszawa: Wycieczka po obozie koncentracyjnym w Treblince

Po odebraniu z miejsca zakwaterowania w Warszawie udasz się do Treblinki, największego nazistowskiego obozu w całej Europie. Obóz znajduje się zaledwie 1 godzinę jazdy od Warszawy, a po przyjeździe rozpocznie się wycieczka z przewodnikiem. Podczas II wojny światowej nazistowskie Niemcy zamordowały prawie 2 miliony ludzi w Treblince i Auschwitz-Birkenau, mniejszym obozie koncentracyjnym położonym pod Krakowem. Treblinka to bardzo imponujące i wzruszające miejsce, jeśli chodzi o historię, o której dowiesz się podczas wycieczki tutaj. W centralnej części pola pełnego kamieni odkryjesz słynny pomnik „Ofiar Holocaustu”. Podczas wycieczki zobaczysz także kamień „Nigdy więcej”, który jest poświęcony upamiętnieniu Janusza Korczaka. Po zakończeniu wycieczki powrócisz z powrotem do miejsca początkowego w Warszawie.

Z Warszawy: jednodniowa wycieczka po Lublinie i Państwowym Muzeum na Majdanku

Z Warszawy: jednodniowa wycieczka po Lublinie i Państwowym Muzeum na Majdanku

Pojedziesz do jednej z najstarszych części Polski. Wcześnie rano zostaniesz odebrany z hotelu i przewieziony do jednego z najstarszych miast w Polsce - Lublina klimatyzowanym samochodem/vanem z anglojęzycznym kierowcą. Podróż zajmie około 1,5 - 2 godzin. Najpierw odwiedzisz drugi co do wielkości po Auschwitz obóz koncentracyjny w okupowanej Polsce, znany jako Majdanek, który został założony przez Niemców w 1940 roku na pustkowiach kilka kilometrów za Lublinem. Będziesz mieć zwiedzanie z lokalnym przewodnikiem w wybranym języku. Zobaczycie tam wystawę poświęconą polityce władz hitlerowskich w Generalnym Gubernatorstwie, sprzęt obozowy, wyposażenie i odzież, ale także tysiące par butów skradzionych więźniom oraz kupę gnoju dla gospodarstwa obozowego, najważniejszego składnika które były ludzkimi prochami z krematorium. Następnie zostaniesz przeniesiony do miasta o nazwie Lublin. Z pomocą tego samego przewodnika zobaczysz Lublin, jedno z najstarszych miast w Polsce. To tutaj w 1569 roku Królestwo Polskie i Wielkie Księstwo Litewskie podpisały unię, która stworzyła Rzeczpospolitą Obojga Narodów, największe do XVIII wieku państwo w Europie. Od XVI wieku funkcjonował tu fenomen na skalę światową Sejm Czterech Ziem, czyli samorząd żydowski, a od początku XVII wieku żydowska szkoła religijna „jesziwa” o statusie akademii królewskiej . Dziś można zwiedzić urokliwe Stare Miasto lub spacerować promenadą przy Bramie Krakowskiej. Następnie będziesz miał czas wolny (około 1 godziny) na lunch i odpoczynek. Następnie wrócisz do Warszawy z kierowcą do hotelu.

Warszawa: obóz koncentracyjny na Majdanku i jednodniowa wycieczka z przewodnikiem po Lublinie

Warszawa: obóz koncentracyjny na Majdanku i jednodniowa wycieczka z przewodnikiem po Lublinie

Dowiedz się więcej o obozie koncentracyjnym na Majdanku i mieście Lublin w Polsce podczas całodniowej wycieczki z przewodnikiem. Usłyszysz historię obozu i jego dopasowanie do planów nazistowskiego reżimu podczas II wojny światowej. Zobacz sam Lublin po wizycie w obozie. Po odbiorze Twój doświadczony przewodnik poprowadzi Cię przez pozostałości baraków obozowych, które zostały zdobyte w mniej więcej nienaruszonym stanie w 1944 r. Posłuchaj, jak był to pierwszy obóz koncentracyjny zdobyty przez siły alianckie i jakie to niezwykłe położony w granicach miasta. Zobacz pomnik przy dawnej bramie frontowej, który symbolizuje warunki, w jakich żyli więźniowie. Po tradycyjnym polskim obiedzie odwiedź Lublin, często nazywany „Małym Krakowem”, „Wiedniem Północy” i „Małą Jerozolimą”. Spacerując wąskimi, brukowanymi uliczkami Starego Miasta, dowiesz się, jak Lublin był bardzo bogatym miastem ze swoimi pałacami, architekturą sakralną i kamienicami, co czyni go jednym z najpiękniejszych miast wschodniej Polski.

Warszawa: Obóz Koncentracyjny Majdanek, Lublin 1-dniowa wycieczka samochodem

Warszawa: Obóz Koncentracyjny Majdanek, Lublin 1-dniowa wycieczka samochodem

Podróżuj z nami z Warszawy do Lubina, aby zwiedzić miejsce najlepiej zachowanego obozu Holokaustu i jednego z pierwszych dużych obozów koncentracyjnych wyzwolonych przez siły alianckie, Obóz Koncentracyjny i Zagłady na Majdanku. Zanurz się w burzliwej historii Lublina. Zarezerwuj 8-godzinną wycieczkę samochodową z przewodnikiem z Warszawy do obozu koncentracyjnego na Majdanku. Podróżuj w komfortowych warunkach prywatnym samochodem, z odbiorem i transportem powrotnym bezpośrednio do miejsca zakwaterowania w Warszawie. Po przyjeździe na Majdanek nasz przewodnik-ekspert zabierze Cię na wycieczkę z przewodnikiem po byłym nazistowskim obozie koncentracyjnym i zagłady zbudowanym i obsługiwanym przez SS podczas II wojny światowej. Państwowe Muzeum na Majdanku zajmuje obszar jednego z największych miejsc Holokaustu, z około 227 obiektami, w tym 7 komorami gazowymi i 2 drewnianymi szubienicami. W jednym z baraków znajdziesz wystawę edukacyjną Państwowego Muzeum na Majdanku. Chociaż obóz został pierwotnie zbudowany jako obóz koncentracyjny pracy, był wykorzystywany do zabijania ludzi na skalę przemysłową podczas Operacji Reinhardt. Odkryj makabryczne historie pracy przymusowej, głodu, chorób i śmierci nazistowskich więźniów wojennych, w tym radzieckich jeńców wojennych, Polaków i Żydów. Wybierz opcję 12-godzinną, aby odwiedzić obóz koncentracyjny na Majdanku i zobaczyć najważniejsze atrakcje lubelskiego Starego Miasta. Jako jedno z najważniejszych miast handlowych i twierdz wojskowych w Polsce w średniowieczu, Lublin szczyci się wieloma imponującymi zabytkami architektury. Zobacz urokliwy Plac Zamkowy ze średniowiecznym Zamkiem Lubelskim i przespaceruj się wąskimi uliczkami Starego Miasta do pięknego Opactwa Dominikanów. Podążaj za swoim prywatnym przewodnikiem na Rynek, aby zobaczyć Ratusz Staromiejski, kultową Bramę Rybacką i wspaniałe stare kamienice. Kontynuuj wzdłuż dawnej drogi królewskiej Królewieckiej z wieloma zabytkami, takimi jak katedra św. Jana Chrzciciela i Wieża Trynitarska. Przejdź obok Kamienia Nieszczęścia - opierając się chęci dotknięcia go, aż do ostatniego punktu zainteresowania, Placu Dominikańskiego. Zanurz się w lokalnej historii i kulturze i poznaj wybitnych mieszkańców Lublina, takich jak Potocki, Kraszewski i Wieniawski. Po ekscytującym, ale długim dniu zwiedzania, będziesz cieszyć się wygodnym, prywatnym transportem z powrotem do miejsca zakwaterowania w Warszawie.

eSIM Polska : Plan taryfowy na szybki Internet 4G/5G

eSIM Polska : Plan taryfowy na szybki Internet 4G/5G

Poznaj bogatą historię i tętniącą życiem kulturę Polski, nie tracąc ani chwili! Nasza karta eSIM zapewnia łączność z szybkimi transmisjami danych, niezależnie od tego, czy wędrujesz zabytkowymi ulicami Krakowa, podziwiasz modernistyczną architekturę Warszawy, czy delektujesz się kulinarnymi przysmakami Gdańska. Jak to działa? 1. Dokonaj zakupu: Wybierz pakiet danych, który pasuje do Twoich planów podróży. 2. Zeskanuj i aktywuj: Po zakupie otrzymasz kod QR. Zeskanuj go za pomocą urządzenia kompatybilnego z eSIM i gotowe! 3. Pozostań w kontakcie: Ciesz się nieprzerwaną łącznością podczas całej swojej polskiej przygody. Kompatybilność: Upewnij się, że Twoje urządzenie obsługuje eSIM. Sprawdź naszą listę kompatybilności na https://esimfox.com/pages/compatible-devices, aby uzyskać więcej informacji.

Prywatna piesza wycieczka po Starym Mieście w Lublinie

Prywatna piesza wycieczka po Starym Mieście w Lublinie

Odkryj atrakcje Lublina z kompetentnym, prywatnym przewodnikiem podczas pieszej wycieczki po zabytkowym centrum miasta. Stare Miasto w Lublinie uznawane jest za jeden z najlepiej zachowanych zespołów zabytkowych w Polsce. W przeszłości Lublin pełnił ważną rolę jako ośrodek administracyjny, handlowy i wojskowy w Królestwie Polskim. Podczas dwugodzinnej wycieczki zwiedzaj Rynek i spaceruj uliczkami, aby podziwiać renesansowe budynki i zobaczyć dawny Ratusz. Przejdź przez zabytkowe bramy będące pozostałością po murach obronnych z XIV wieku, Bramę Krakowską i Bramę Grodzką. Zobacz niezwykle stare pozostałości Placu Fara i Wieży Trójcy Świętej. Postępuj zgodnie ze swoim przewodnikiem, aby zobaczyć piękny neogotycki zamek lubelski. Wejdź do katedry św. Jana Chrzciciela i odkryj jej bogate wnętrze i wspaniałe organy. Na koniec odwiedź Kościół Ducha Świętego z jego spektakularnym ołtarzem. Wydłuż swoją wycieczkę do trzech godzin i podziwiaj inne niezwykłe budowle sakralne, takie jak Kościół Karmelitów czy Kościół rzymskokatolicki św. Piotra i Pawła. Lublin jest pełen zachwycającej architektury; wypatruj pięknych romańskich kamienic w sercu Lublina, takich jak budynek Teatru Osterwy. Zakończ wycieczkę przy Pomniku Unii Lubelskiej i poznaj jego historię.

Warszawa: Obóz Koncentracyjny na Majdanku i Stare Miasto w Lublinie

Warszawa: Obóz Koncentracyjny na Majdanku i Stare Miasto w Lublinie

Poznaj Lublin w 12 godzin. Z odbioru i dowozu do hotelu. Twój przewodnik poprowadzi Cię przez najlepsze zakątki południowo-wschodniej Polski. Zobacz Majdanek, były nazistowski obóz koncentracyjny w Lublinie. Poznasz baraki, w których mieszkali więźniowie z wielu krajów europejskich oraz miejsca, w których zostali zamordowani. Przewodnik oprowadzi Państwa po multimedialnej wystawie oraz innych wystawach organizowanych w koszarach. Majdanek to najlepiej zachowany nazistowski obóz koncentracyjny Holokaustu, w którym można zobaczyć oryginalne piece krematoryjne oraz słynne Mauzoleum zawierające prochy skremowanych ofiar. Następnie odwiedź Stare Miasto w Lublinie, gdzie będziesz miał czas wolny na lunch. Nie spiesz się zwiedzając to piękne i niezwykle spokojne miejsce. Następnie odkryjesz lubelski zamek, jego wieżę z tarasem widokowym oraz wspaniałą Kaplicę Świętej Trójcy, w której całkiem niedawno odkryto XV-wieczne freski.

Z Warszawy: Kazimierz Dolny, Lublin, Majdanek i Kozłówka

Z Warszawy: Kazimierz Dolny, Lublin, Majdanek i Kozłówka

Weź udział w tej wycieczce prywatnej i zwiedź Kazimierz, Lublin, Majdanek oraz Kozłówkę w niezwykle komfortowy, wyjątkowy sposób. Zwiedź jedne z najpiękniejszych miast w Polsce w towarzystwie profesjonalnego przewodnika, podróżując klimatyzowanym pojazdem.  Wyrusz na spacer po średniowiecznym Starym Mieście w Lublinie, które pełne jest krętych uliczek i fascynujących legend. Zwiedź Kazimierz – perłę polskiego renesansu i popularną miejscowość wypoczynkową. Podczas tej wycieczki prywatnej odwiedź także Majdanek. Będąc w Lublinie, zwiedź imponujący zamek i zobacz wspaniałe bizantyjskie freski zdobiące kaplicę zamkową. Odwiedź również najstarszy zachowany cmentarz żydowski w Polsce i poznaj historię lubelskiej społeczności żydowskiej. Malowniczy Kazimierz przyciąga wielu artystów poszukujących inspiracji. Odwiedź obóz koncentracyjny na Majdanku i zobacz znajdujące się tam baraki, komorę gazową oraz krematorium. W Kozłówce wiedź wyjątkowe miejsca, takie jak Galeria Sztuki Socrealizmu.

Obóz Gross-Rosen i wycieczka po Jaworze

Obóz Gross-Rosen i wycieczka po Jaworze

Podczas tej wycieczki odwiedzisz 2 bardzo wyjątkowe miejsca i poznasz fascynujący region Dolnego Śląska. Ze swoją burzliwą przeszłością, ciekawą kulturą i niewiarygodnie pięknym krajobrazem jest jednym z najczęściej odwiedzanych „województw” w Polsce. Na początek Muzeum Gross-Rosen w Rogoznicy, które było największym nazistowskim obozem koncentracyjnym na Dolnym Śląsku, ze szczególnie trudnymi warunkami i ciężką pracą w kamieniołomach. Mottem tego miejsca było „Vermichtung durch Arbeit” (zagłada przez pracę). Zginęło tam około 40 000 więźniów, w tym Polacy, Żydzi, Rosjanie, Francuzi i Węgrzy. Drugą część wycieczki spędzimy przy Kościołach Pokoju w Jaworze, jednej z największych szachulcowych budowli sakralnych w Europie, wybudowanej na starym Śląsku w połowie XVII wieku. Miejsce to jest manifestacją pragnienia wolności religijnej i rzadkim przejawem luterańskiej ideologii związanej z Kościołem katolickim. Położone poza murami miasta kościoły zostały zbudowane z drewna lub gliny w niecały rok i obecnie znajdują się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

Lublin: Lokalne dziedzictwo żydowskie - całodniowa wycieczka z przewodnikiem

Lublin: Lokalne dziedzictwo żydowskie - całodniowa wycieczka z przewodnikiem

Twój przewodnik przywita Cię w hotelu i zaprosi na w pełni prywatne zwiedzanie. Historia lubelskich Żydów jest prawie tak długa jak historia miasta – liczy około 700 lat. Przed wybuchem II wojny światowej ludność żydowska stanowiła 30% mieszkańców miasta. Z czasem Lublin stał się centrum żydowskiej kultury, religii i nauki. W latach 30. w Lublinie otwarto największą i najbardziej prestiżową szkołę rabinacką na świecie. Miasto nazywane było żydowskim Oksfordem i Jerozolimą Polski. Przejdź Szlakiem Pamięci Żydów Lubelskich upamiętniającym miejsca związane z tragiczną historią społeczności żydowskiej i wyznaczającym granice getta na Podzamczu oraz ostatnią drogą lubelskich Żydów na Umschlagplatz, skąd wywieziono na śmierć ok. 28 000 osób obóz w Bełżcu. Posłuchaj o świecie, którego już nie ma. Zobacz lubelski zamek, Bramę Grodzką (zwaną też Żydowską), Synagogę Chewra Nosim – jedyną zachowaną przedwojenną świątynię żydowską, Stary Cmentarz Żydowski oraz dawną Akademię Mędrców Lubelskich – obecnie hotel i synagogę. Na koniec odwiedź Państwowe Muzeum Majdanka – dawny niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny i zagłady. Ciesz się najważniejszymi miejscami dla historii Żydów w Lublinie i dowiedz się od swojego przewodnika, co jeszcze możesz odkryć samodzielnie po tej wycieczce.

Wszystkie atrakcje

Często zadawane pytania dotyczące: Lublin

Jakie są najlepsze oferty i zniżki na atrakcje w: Lublin?

Najlepsze oferty i zniżki na atrakcje w: Lublin to:

Lublin – zobacz wszystkie oferty i zniżki w na GetYourGuide

Lublin: Najciekawsze atrakcje

Lublin: Wycieczki i bilety

Polska: Ciekawe miejsca

Lublin: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Lublin? Kliknij tutaj.

Lublin: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.9
(17 recenzji)