Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Lublin

Lublin – nasze najbardziej polecane atrakcje

Warszawa: Wycieczka po obozie koncentracyjnym w Treblince

1. Warszawa: Wycieczka po obozie koncentracyjnym w Treblince

Po odebraniu z miejsca zakwaterowania w Warszawie udasz się do Treblinki, największego nazistowskiego obozu w całej Europie. Obóz znajduje się zaledwie 1 godzinę jazdy od Warszawy, a po przyjeździe rozpocznie się wycieczka z przewodnikiem. Podczas II wojny światowej nazistowskie Niemcy zamordowały prawie 2 miliony ludzi w Treblince i Auschwitz-Birkenau, mniejszym obozie koncentracyjnym położonym pod Krakowem. Treblinka to bardzo imponujące i wzruszające miejsce, jeśli chodzi o historię, o której dowiesz się podczas wycieczki tutaj. W centralnej części pola pełnego kamieni odkryjesz słynny pomnik „Ofiar Holocaustu”. Podczas wycieczki zobaczysz także kamień „Nigdy więcej”, który jest poświęcony upamiętnieniu Janusza Korczaka. Po zakończeniu wycieczki powrócisz z powrotem do miejsca początkowego w Warszawie.

Warszawa: obóz koncentracyjny na Majdanku i jednodniowa wycieczka z przewodnikiem po Lublinie

2. Warszawa: obóz koncentracyjny na Majdanku i jednodniowa wycieczka z przewodnikiem po Lublinie

Dowiedz się więcej o obozie koncentracyjnym na Majdanku i mieście Lublin w Polsce podczas całodniowej wycieczki z przewodnikiem. Usłyszysz historię obozu i jego dopasowanie do planów nazistowskiego reżimu podczas II wojny światowej. Zobacz sam Lublin po wizycie w obozie. Po odbiorze Twój doświadczony przewodnik poprowadzi Cię przez pozostałości baraków obozowych, które zostały zdobyte w mniej więcej nienaruszonym stanie w 1944 r. Posłuchaj, jak był to pierwszy obóz koncentracyjny zdobyty przez siły alianckie i jakie to niezwykłe położony w granicach miasta. Zobacz pomnik przy dawnej bramie frontowej, który symbolizuje warunki, w jakich żyli więźniowie. Po tradycyjnym polskim obiedzie odwiedź Lublin, często nazywany „Małym Krakowem”, „Wiedniem Północy” i „Małą Jerozolimą”. Spacerując wąskimi, brukowanymi uliczkami Starego Miasta, dowiesz się, jak Lublin był bardzo bogatym miastem ze swoimi pałacami, architekturą sakralną i kamienicami, co czyni go jednym z najpiękniejszych miast wschodniej Polski.

Z Warszawy: jednodniowa wycieczka po Lublinie i Państwowym Muzeum na Majdanku

3. Z Warszawy: jednodniowa wycieczka po Lublinie i Państwowym Muzeum na Majdanku

Pojedziesz do jednej z najstarszych części Polski. Wcześnie rano zostaniesz odebrany z hotelu i przewieziony do jednego z najstarszych miast w Polsce - Lublina klimatyzowanym samochodem/vanem z anglojęzycznym kierowcą. Podróż zajmie około 1,5 - 2 godzin. Najpierw odwiedzisz drugi co do wielkości po Auschwitz obóz koncentracyjny w okupowanej Polsce, znany jako Majdanek, który został założony przez Niemców w 1940 roku na pustkowiach kilka kilometrów za Lublinem. Będziesz mieć zwiedzanie z lokalnym przewodnikiem w wybranym języku. Zobaczycie tam wystawę poświęconą polityce władz hitlerowskich w Generalnym Gubernatorstwie, sprzęt obozowy, wyposażenie i odzież, ale także tysiące par butów skradzionych więźniom oraz kupę gnoju dla gospodarstwa obozowego, najważniejszego składnika które były ludzkimi prochami z krematorium. Następnie zostaniesz przeniesiony do miasta o nazwie Lublin. Z pomocą tego samego przewodnika zobaczysz Lublin, jedno z najstarszych miast w Polsce. To tutaj w 1569 roku Królestwo Polskie i Wielkie Księstwo Litewskie podpisały unię, która stworzyła Rzeczpospolitą Obojga Narodów, największe do XVIII wieku państwo w Europie. Od XVI wieku funkcjonował tu fenomen na skalę światową Sejm Czterech Ziem, czyli samorząd żydowski, a od początku XVII wieku żydowska szkoła religijna „jesziwa” o statusie akademii królewskiej . Dziś można zwiedzić urokliwe Stare Miasto lub spacerować promenadą przy Bramie Krakowskiej. Następnie będziesz miał czas wolny (około 1 godziny) na lunch i odpoczynek. Następnie wrócisz do Warszawy z kierowcą do hotelu.

Warszawa: Obóz Koncentracyjny Majdanek, Lublin 1-dniowa wycieczka samochodem

4. Warszawa: Obóz Koncentracyjny Majdanek, Lublin 1-dniowa wycieczka samochodem

Podróżuj z nami z Warszawy do Lubina, aby zwiedzić miejsce najlepiej zachowanego obozu Holokaustu i jednego z pierwszych dużych obozów koncentracyjnych wyzwolonych przez siły alianckie, Obóz Koncentracyjny i Zagłady na Majdanku. Zanurz się w burzliwej historii Lublina. Zarezerwuj 8-godzinną wycieczkę samochodową z przewodnikiem z Warszawy do obozu koncentracyjnego na Majdanku. Podróżuj w komfortowych warunkach prywatnym samochodem, z odbiorem i transportem powrotnym bezpośrednio do miejsca zakwaterowania w Warszawie. Po przyjeździe na Majdanek nasz przewodnik-ekspert zabierze Cię na wycieczkę z przewodnikiem po byłym nazistowskim obozie koncentracyjnym i zagłady zbudowanym i obsługiwanym przez SS podczas II wojny światowej. Państwowe Muzeum na Majdanku zajmuje obszar jednego z największych miejsc Holokaustu, z około 227 obiektami, w tym 7 komorami gazowymi i 2 drewnianymi szubienicami. W jednym z baraków znajdziesz wystawę edukacyjną Państwowego Muzeum na Majdanku. Chociaż obóz został pierwotnie zbudowany jako obóz koncentracyjny pracy, był wykorzystywany do zabijania ludzi na skalę przemysłową podczas Operacji Reinhardt. Odkryj makabryczne historie pracy przymusowej, głodu, chorób i śmierci nazistowskich więźniów wojennych, w tym radzieckich jeńców wojennych, Polaków i Żydów. Wybierz opcję 12-godzinną, aby odwiedzić obóz koncentracyjny na Majdanku i zobaczyć najważniejsze atrakcje lubelskiego Starego Miasta. Jako jedno z najważniejszych miast handlowych i twierdz wojskowych w Polsce w średniowieczu, Lublin szczyci się wieloma imponującymi zabytkami architektury. Zobacz urokliwy Plac Zamkowy ze średniowiecznym Zamkiem Lubelskim i przespaceruj się wąskimi uliczkami Starego Miasta do pięknego Opactwa Dominikanów. Podążaj za swoim prywatnym przewodnikiem na Rynek, aby zobaczyć Ratusz Staromiejski, kultową Bramę Rybacką i wspaniałe stare kamienice. Kontynuuj wzdłuż dawnej drogi królewskiej Królewieckiej z wieloma zabytkami, takimi jak katedra św. Jana Chrzciciela i Wieża Trynitarska. Przejdź obok Kamienia Nieszczęścia - opierając się chęci dotknięcia go, aż do ostatniego punktu zainteresowania, Placu Dominikańskiego. Zanurz się w lokalnej historii i kulturze i poznaj wybitnych mieszkańców Lublina, takich jak Potocki, Kraszewski i Wieniawski. Po ekscytującym, ale długim dniu zwiedzania, będziesz cieszyć się wygodnym, prywatnym transportem z powrotem do miejsca zakwaterowania w Warszawie.

Prywatna piesza wycieczka po Starym Mieście w Lublinie

5. Prywatna piesza wycieczka po Starym Mieście w Lublinie

Odkryj atrakcje Lublina z kompetentnym, prywatnym przewodnikiem podczas pieszej wycieczki po zabytkowym centrum miasta. Stare Miasto w Lublinie uznawane jest za jeden z najlepiej zachowanych zespołów zabytkowych w Polsce. W przeszłości Lublin pełnił ważną rolę jako ośrodek administracyjny, handlowy i wojskowy w Królestwie Polskim. Podczas dwugodzinnej wycieczki zwiedzaj Rynek i spaceruj uliczkami, aby podziwiać renesansowe budynki i zobaczyć dawny Ratusz. Przejdź przez zabytkowe bramy będące pozostałością po murach obronnych z XIV wieku, Bramę Krakowską i Bramę Grodzką. Zobacz niezwykle stare pozostałości Placu Fara i Wieży Trójcy Świętej. Postępuj zgodnie ze swoim przewodnikiem, aby zobaczyć piękny neogotycki zamek lubelski. Wejdź do katedry św. Jana Chrzciciela i odkryj jej bogate wnętrze i wspaniałe organy. Na koniec odwiedź Kościół Ducha Świętego z jego spektakularnym ołtarzem. Wydłuż swoją wycieczkę do trzech godzin i podziwiaj inne niezwykłe budowle sakralne, takie jak Kościół Karmelitów czy Kościół rzymskokatolicki św. Piotra i Pawła. Lublin jest pełen zachwycającej architektury; wypatruj pięknych romańskich kamienic w sercu Lublina, takich jak budynek Teatru Osterwy. Zakończ wycieczkę przy Pomniku Unii Lubelskiej i poznaj jego historię.

eSIM Polska : Plan taryfowy na szybki Internet 4G/5G

6. eSIM Polska : Plan taryfowy na szybki Internet 4G/5G

Poznaj bogatą historię i tętniącą życiem kulturę Polski, nie tracąc ani chwili! Nasza karta eSIM zapewnia łączność z szybkimi transmisjami danych, niezależnie od tego, czy wędrujesz zabytkowymi ulicami Krakowa, podziwiasz modernistyczną architekturę Warszawy, czy delektujesz się kulinarnymi przysmakami Gdańska. Jak to działa? 1. Dokonaj zakupu: Wybierz pakiet danych, który pasuje do Twoich planów podróży. 2. Zeskanuj i aktywuj: Po zakupie otrzymasz kod QR. Zeskanuj go za pomocą urządzenia kompatybilnego z eSIM i gotowe! 3. Pozostań w kontakcie: Ciesz się nieprzerwaną łącznością podczas całej swojej polskiej przygody. Kompatybilność: Upewnij się, że Twoje urządzenie obsługuje eSIM. Sprawdź naszą listę kompatybilności na https://esimfox.com/pages/compatible-devices, aby uzyskać więcej informacji.

Z Warszawy: Kazimierz Dolny, Lublin, Majdanek i Kozłówka

7. Z Warszawy: Kazimierz Dolny, Lublin, Majdanek i Kozłówka

Weź udział w tej wycieczce prywatnej i zwiedź Kazimierz, Lublin, Majdanek oraz Kozłówkę w niezwykle komfortowy, wyjątkowy sposób. Zwiedź jedne z najpiękniejszych miast w Polsce w towarzystwie profesjonalnego przewodnika, podróżując klimatyzowanym pojazdem.  Wyrusz na spacer po średniowiecznym Starym Mieście w Lublinie, które pełne jest krętych uliczek i fascynujących legend. Zwiedź Kazimierz – perłę polskiego renesansu i popularną miejscowość wypoczynkową. Podczas tej wycieczki prywatnej odwiedź także Majdanek. Będąc w Lublinie, zwiedź imponujący zamek i zobacz wspaniałe bizantyjskie freski zdobiące kaplicę zamkową. Odwiedź również najstarszy zachowany cmentarz żydowski w Polsce i poznaj historię lubelskiej społeczności żydowskiej. Malowniczy Kazimierz przyciąga wielu artystów poszukujących inspiracji. Odwiedź obóz koncentracyjny na Majdanku i zobacz znajdujące się tam baraki, komorę gazową oraz krematorium. W Kozłówce wiedź wyjątkowe miejsca, takie jak Galeria Sztuki Socrealizmu.

Wycieczka grupowa po Lublinie i Majdanku z Warszawy z lunchem

8. Wycieczka grupowa po Lublinie i Majdanku z Warszawy z lunchem

Lublin walczył o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016, ponieważ reprezentuje ideę integracji, tolerancji i dialogu między kulturami Zachodu i Wschodu. Ilość festiwali kulturalnych, galerii, teatrów, miejsc dla artystów jest imponująca. W tym mieście nigdy nie będziesz się nudzić. Na obrzeżach Lublina znajduje się historyczne miejsce byłego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady – Majdanek. Był to unikatowy przykład obozu położonego w pobliżu skupiska ludności. Obóz miał być źródłem darmowej siły roboczej do realizacji planów budowy imperium niemieckiego na wschodzie. Więźniowie pochodzili z blisko 30 krajów, głównie Polacy i Żydzi, a także Rosjanie, Białorusini i Ukraińcy. Tragiczna historia lubelskiego obozu koncentracyjnego zakończyła się 23 lipca 1944 r. wraz z wkroczeniem do miasta Armii Czerwonej. Teraz możesz odwiedzić Muzeum Narodowe na Majdanku, Pomnik Walki i Męczeństwa na Majdanku, Mauzoleum zawierające prochy ofiar nazistowskiej nienawiści i pozostałości po obozie.

Lublin: Lokalne dziedzictwo żydowskie - całodniowa wycieczka z przewodnikiem

9. Lublin: Lokalne dziedzictwo żydowskie - całodniowa wycieczka z przewodnikiem

Twój przewodnik przywita Cię w hotelu i zaprosi na w pełni prywatne zwiedzanie. Historia lubelskich Żydów jest prawie tak długa jak historia miasta – liczy około 700 lat. Przed wybuchem II wojny światowej ludność żydowska stanowiła 30% mieszkańców miasta. Z czasem Lublin stał się centrum żydowskiej kultury, religii i nauki. W latach 30. w Lublinie otwarto największą i najbardziej prestiżową szkołę rabinacką na świecie. Miasto nazywane było żydowskim Oksfordem i Jerozolimą Polski. Przejdź Szlakiem Pamięci Żydów Lubelskich upamiętniającym miejsca związane z tragiczną historią społeczności żydowskiej i wyznaczającym granice getta na Podzamczu oraz ostatnią drogą lubelskich Żydów na Umschlagplatz, skąd wywieziono na śmierć ok. 28 000 osób obóz w Bełżcu. Posłuchaj o świecie, którego już nie ma. Zobacz lubelski zamek, Bramę Grodzką (zwaną też Żydowską), Synagogę Chewra Nosim – jedyną zachowaną przedwojenną świątynię żydowską, Stary Cmentarz Żydowski oraz dawną Akademię Mędrców Lubelskich – obecnie hotel i synagogę. Na koniec odwiedź Państwowe Muzeum Majdanka – dawny niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny i zagłady. Ciesz się najważniejszymi miejscami dla historii Żydów w Lublinie i dowiedz się od swojego przewodnika, co jeszcze możesz odkryć samodzielnie po tej wycieczce.

Warszawa: Obóz Koncentracyjny na Majdanku i Stare Miasto w Lublinie

10. Warszawa: Obóz Koncentracyjny na Majdanku i Stare Miasto w Lublinie

Poznaj Lublin w 12 godzin. Z odbioru i dowozu do hotelu. Twój przewodnik poprowadzi Cię przez najlepsze zakątki południowo-wschodniej Polski. Zobacz Majdanek, były nazistowski obóz koncentracyjny w Lublinie. Poznasz baraki, w których mieszkali więźniowie z wielu krajów europejskich oraz miejsca, w których zostali zamordowani. Przewodnik oprowadzi Państwa po multimedialnej wystawie oraz innych wystawach organizowanych w koszarach. Majdanek to najlepiej zachowany nazistowski obóz koncentracyjny Holokaustu, w którym można zobaczyć oryginalne piece krematoryjne oraz słynne Mauzoleum zawierające prochy skremowanych ofiar. Następnie odwiedź Stare Miasto w Lublinie, gdzie będziesz miał czas wolny na lunch. Nie spiesz się zwiedzając to piękne i niezwykle spokojne miejsce. Następnie odkryjesz lubelski zamek, jego wieżę z tarasem widokowym oraz wspaniałą Kaplicę Świętej Trójcy, w której całkiem niedawno odkryto XV-wieczne freski.

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 21
Sortuj wg::

Często zadawane pytania dotyczące: Lublin

Jakie są najlepsze oferty i zniżki na atrakcje w: Lublin?

Lublin: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Lublin? Kliknij tutaj.