Lubeka – nasze najbardziej polecane atrakcje

Lubeka: 1-godzinny rejs po mieście w języku niemieckim

1. Lubeka: 1-godzinny rejs po mieście w języku niemieckim

Zobacz najpiękniejsze zabytki Lubeki i podziwiaj hipnotyzującą panoramę miasta podczas tego rejsu wycieczkowego. Zrelaksuj się na pokładzie wygodnej łodzi wyposażonej w minibar i łazienkę, słuchając fascynujących komentarzy na żywo w języku niemieckim. Dowiedz się o czasach świetności Lubeki, poznaj jej historię i posłuchaj opowieści o najsłynniejszych mieszkańcach miasta. Ten 1-godzinny rejs prowadzi przez port i wokół zabytkowego starego miasta. Zobacz główne zabytki Lubeki z wody, w tym siedem wież miasta, Bramę Holsztyńską, romantyczną dzielnicę ogrodową i domy starego miasta. Twój kapitan zabierze Cię w podróż po swoim rodzinnym mieście, łącząc osobiste historie z faktami historycznymi, aby było to naprawdę wyjątkowe przeżycie.

Lubeka: City Highlights Scavenger Hunt i samodzielna wycieczka

2. Lubeka: City Highlights Scavenger Hunt i samodzielna wycieczka

Poznaj Lubekę we własnym tempie podczas tej interaktywnej wycieczki pieszej, odtwarzanej na telefonie. Rozszyfruj zagadki, wejdź w interakcję z najważniejszymi atrakcjami miasta i odblokuj ciekawe fakty i legendy. Idealna aktywność na świeżym powietrzu dla osób odwiedzających ją po raz pierwszy, par, grup, rodzin i dzieci. Może być wykorzystany jako świetne ćwiczenie budowania zespołu. Po pobraniu gry Scravenger na telefon użyj aplikacji i zintegrowanych map, aby rozpocząć przygodę przed pięknym Burgtorem, częścią oryginalnych średniowiecznych murów miejskich. Następnie udaj się do Szpitala Ducha Świętego, w którym w średniowieczu przebywali biedni i chorzy. Podziwiaj misterne malowidła ścienne na ścianach i maleńkie schowki przeznaczone dla mieszkańców. Na każdym przystanku poznaj atrakcję i rozwiąż zagadkę lokalizacyjną, którą można rozwiązać tylko rozwiązany, jeśli dotrzesz do określonej lokalizacji. Wykorzystaj logikę, wyobraźnię, spostrzegawczość i ducha zespołowego, aby odblokować poprawny kod i odkryć kolejny cel gry w zwiedzanie miasta. Kontynuuj poznawanie kultury Lubeki, odwiedzając Teatr Lubeka. Następnie udaj się do Buddenbrookhaus, uroczego budynku z wyszukanymi fasadami, w którym niegdyś mieszkali pisarze Thomas i Heinrich Mann. Zatrzymaj się przy Marienkirche, średniowiecznej bazylice zbudowanej w XIII wieku, położonej w najwyższym punkcie Lubeckie Stare Miasto w dzielnicy kupieckiej. Wędruj dalej przez miasto do Stadtverwaltung Hansestadt, a następnie do Museum Holstentor, drugiej gotyckiej bramy miasta. Spaceruj w głąb miasta i podziwiaj architekturę kościoła św. Piotra oraz Museumsquartier St. Annen, który wcześniej był klasztorem augustianek. Przed zakończeniem gry zatrzymaj się przy wyniosłej lubeckiej katedrze i poznaj jej rozwój w XII wieku autorstwa Henryka Lwa.

Lubeka: dziedzińce i uliczki - wycieczka piesza z przewodnikiem

3. Lubeka: dziedzińce i uliczki - wycieczka piesza z przewodnikiem

Odkryj najpiękniejsze dziedzińce i korytarze Lubeki podczas wycieczki z przewodnikiem. Daj się poprowadzić wąskimi ścieżkami do małych, malowniczych dziedzińców, z których słynie miasto. Przeglądaj małe stragany, w których mieszkali robotnicy, i zanurz się w lokalnej historii. Dowiedz się wielu interesujących faktów na temat Ligi Hanzeatyckiej i gwałtownego wzrostu liczby ludności miasta w średniowieczu. Posłuchaj, dlaczego trzeba było stworzyć przestrzeń życiową, prowadząc do budowy wąskich i krętych korytarzy między budynkami frontowymi. Zobacz dziedzińce klasztorne i cofnij się w czasie. Podziwiaj, jak w tamtych czasach zakwaterowano wdowy kupców i spedytorów.

Lubeka: wycieczka piesza z własnym przewodnikiem Dzielnica marynarzy

4. Lubeka: wycieczka piesza z własnym przewodnikiem Dzielnica marynarzy

Przeglądaj we własnym tempie Lubekę, jedno z niemieckich zabytków UNESCO i zobacz jej dzielnicę morską podczas tej ciekawej i historycznej wycieczki ze smartfonem. Spacer po dzielnicy Marien-Magdalenen, nazwanej na cześć patrona Burgkloster, dawnej dzielnicy marynarzy i podróżników, charakteryzującej się licznymi zajazdami i hostelami i zorientowanej w stronę portu handlu dalekobieżnego. Wybierz się na spokojny, 3-4-godzinny spacer starymi uliczkami, alejkami i pasażami typowymi dla Lubeki, aby odkryć tajemnice podwórek i przyjrzeć się bliżej wielu drobnym szczegółom po drodze. Odwiedź port muzealny i dawną dzielnicę czerwonych latarni i ciesz się wspaniałym punktem widokowym wysoko w Burgkloster. Poznaj mafijne ptaki, tkaczy ręcznych, zakon rycerski, magika i wiele więcej. Na przystankach wycieczki znajdują się zabawne zadania do rozwiązania i zabawne pytania, na które należy odpowiedzieć. Na przykład, kto wie, co to jest osłona nosa? Wycieczka to świetny sposób na wyjście na zewnątrz i odkrycie nowych rzeczy z rodziną, przyjaciółmi lub samotnie. To tak jakby dobry przyjaciel pokazał Lubekę. Spacer po mieście wzbogaci wiele anegdot. Zwiedzanie możesz rozpocząć w dowolnym momencie i tak często, jak chcesz, w przeglądarce smartfona. Na miejscu lub nawet w zaciszu swojej sofy. Miłego pobytu w Lubece! *** Dobrze wiedzieć *** Link do rozpoczęcia wycieczki otrzymasz e-mailem bezpośrednio po dokonaniu rezerwacji.

Lubeka: piesza wycieczka z przewodnikiem i poszukiwanie skarbów

5. Lubeka: piesza wycieczka z przewodnikiem i poszukiwanie skarbów

Odkryj ukryte klejnoty Lubeki podczas samodzielnej pieszej wycieczki po hanzeatyckim mieście. Odwiedź Holstentorplatz, kościół św. Egidy i inne ciekawe atrakcje, rozwiązując zagadki za pomocą smartfona. Udaj się do punktu wyjścia w sercu Lubeki i rozpocznij swoją misję. Merle, badacz szczęścia, nie ma szczęścia. Miała przyjechać do Lubeki, aby przeprowadzić badania, ale została złapana przez burzę i nie może tego zrobić. Teraz potrzebuje twojej pomocy. Wyrusz w kreatywną wyprawę przez Stare Miasto w Lubece w imieniu Merle i odkryj romantyczną stronę miasta. Zejdź z utartych ścieżek, ponieważ Merle poprowadzi Cię do inspirujących miejsc, od teatru w Lubece po małą kawiarnię. Rozwiązuj zagadki, rysuj, pisz wiersze i nie tylko, jednocześnie poznając Lubekę. Graj we własnym tempie i zatrzymuj się, gdy potrzebujesz przerwy.

Przygoda Erika – współczesne poszukiwanie śmieci przez dzieci w Lubece

6. Przygoda Erika – współczesne poszukiwanie śmieci przez dzieci w Lubece

Przeżyj niezapomnianą podróż, odkrywając czarujące zabytki następujących zabytków: - Puppenbrücke - Holstentor - Salzspeicher - Dom z Lubeki -Lübecker Markt - Marienkirche - Traveufer - Historische Gänge Przygotuj się na ekscytującą miejską przygodę, w której Twoje dzieci wyruszą na wciągającą wyprawę pełną łamigłówek. W dzisiejszej erze cyfrowej dzieci w naturalny sposób przyciągają smartfony, a podczas tej ekscytującej wyprawy ich urządzenia zmienią się w interaktywnych przewodników, przedstawiając im Erika, postać potrzebującą ich pomocy. Pomagając dzieciom w rozwiązywaniu różnych zadań, będziecie aktywnie angażować się i wiązać ze sobą. To odróżnia naszą wycieczkę od konwencjonalnych wycieczek po mieście prowadzonych przez przewodników, podczas których uczestnicy jedynie biernie słuchają. Dzięki naszej wycieczce możesz wybrać, kiedy rozpocząć swoją przygodę, a kiedy ją zakończyć. Pożegnaj się ze sztywnymi harmonogramami i koniecznością podążania za grupami lub przewodnikami. Wszystko czego potrzebujesz to smartfon z aktywnym połączeniem internetowym, aby dołączyć do zabawy. _________________ Oto jak to działa: _________________ - Zrealizuj swój kupon GetYourGuide na naszej stronie głównej, aw ciągu kilku chwil otrzymasz e-mailem link startowy. Kliknij link, aby rozpocząć ekscytujące polowanie na padlinożerców. - Ciesz się wyznaczoną trasą, która poprowadzi Cię z jednego fascynującego miejsca do drugiego. Po drodze Ty i Twoje dzieci będziecie rozwiązywać zagadki i łamigłówki. - Po zakończeniu każdego zadania Erik udzieli ci wskazówek i odkryje kolejne wyzwanie, które czeka. Możesz wybrać się na tę przyjemną wycieczkę w dogodnym dla siebie czasie. Sugerujemy jednak podjęcie go w ciągu dnia, aby uzyskać optymalne wrażenia. Podczas podróży możesz robić przerwy, jeśli chcesz, aby móc delektować się pięknem określonych zabytków lub zjeść mały posiłek.

Lubeka: poszukiwanie skarbów w 10 najważniejszych miastach

7. Lubeka: poszukiwanie skarbów w 10 najważniejszych miastach

Czeka na Ciebie nowoczesny rajd miejski, podczas którego zmierzysz się z podchwytliwymi zagadkami, jednocześnie odkrywając ciekawe informacje. Już od pierwszego zadania zanurzysz się w świecie pełnym ukrytych wskazówek i tajemniczych wskazówek. Będziesz aktywnie komunikować się ze sobą, zbliżając się do siebie, wzbogacając swoich rówieśników swoją wiedzą. Ty decydujesz, kiedy zaczynasz i kończysz swoją przygodę, całkowicie niezależnie od przewodników i grup. Aby wziąć udział, potrzebujesz tylko smartfona z aktywnym połączeniem internetowym. Po zrealizowaniu kuponu na tę miejską misję na stronie głównej, Twoi przewodnicy natychmiast wyślą Ci mailem link startowy. Stamtąd możesz rozpocząć polowanie na padlinożerców, uzyskując dostęp do łącza za pośrednictwem smartfona. Będziesz podążał trasą, która zabierze Cię z jednego miejsca wystawowego do drugiego, odpowiadając po drodze na sprytne pytania i rozwiązując podchwytliwe zagadki. Podczas tej wycieczki odwiedzisz takie atrakcje, jak Puppenbrücke, Holsten Gate, Love Bridge, dzielnica slumsów, katedra w Lubece, kościół św. Piotra, kościół św. Marii i ratusz. Jeśli masz problemy z rozwiązaniem zadania, możesz użyć systemu, aby uzyskać wiele wskazówek, a nawet wyświetlić poprawną odpowiedź. Oczywiście możesz swobodnie korzystać z Internetu jako źródła wiedzy. Na koniec każdego zadania otrzymasz ekscytujące informacje i zabawne historie na temat danego widoku.

Lubeka: Klasyczna wycieczka po hanzeatyckim mieście

8. Lubeka: Klasyczna wycieczka po hanzeatyckim mieście

Odkryj hanzeatyckie miasto Lubeka z jego niezrównaną architekturą, szczególnie ważną dla wpisania go jako pierwszego niemieckiego obiektu światowego dziedzictwa UNESCO w 1987 roku. Zobacz wyjątkową panoramę Lubeki, ozdobioną 5 głównymi kościołami, światowej sławy „Holstentor” (Holsten Brama) i ceglany „Kaufmannshäuser” (domy kupieckie), które świadczą o stuletniej historii tego nadbałtyckiego miasta. Posłuchaj ciekawych opowieści o historii miasta. Rozpocznij od słynnej Bramy Holsztyńskiej i kontynuuj do „Salzspeicherhäusern”, obok dawnego przemysłowego serca miasta, portu w Lubece. Kontynuuj do słynnego ratusza z jego tradycyjną hanzeatycką architekturą i historią, a następnie do słodkiego „Teufelchen” i kościoła Mariackiego. Zakończ wycieczkę spacerem po słynnych ulicach i udekorowanych domach w Buddenbrook-Haus.

Lubeka: historyczna wycieczka śladami Hanzy

9. Lubeka: historyczna wycieczka śladami Hanzy

Zanurz się w historii Ligi Hanzeatyckiej w pięknej Lubece i odkryj stare miasto z wąskimi uliczkami i typowymi schodkowymi szczytami. Dowiedz się, jak Liga Hanzeatycka wyrosła z połączenia cechów kupieckich do konfederacji miast, która w czasach swojej świetności obejmowała około 300 miast morskich i śródlądowych w Europie Północnej, od Rygi po Brugię. Zacznij od historycznego Holstentor, jednej z czterech miejskich bram fortyfikacyjnych tylko przy tym przejściu przez mury. Przejdź się obok magazynów soli i portu Trave. Przejdź przez Große Petersgrube, jedną z najstarszych ulic Lubeki z pięknymi starymi budynkami z cegły i schodkowymi szczytami. Zobacz Kościół Mariacki, który był wzorem dla wielu kościołów w hanzeatyckich miastach regionu bałtyckiego. Mijając dom Buddenbrook rodziny Mann, w końcu dotrzesz do czcigodnej sali cechowej Schiffergesellschaft, gdzie zatrzymywali się marynarze Hanzy. Wycieczka kończy się w szpitalu Ducha Świętego, jednej z najstarszych instytucji społecznych w Lubece, gdzie można zajrzeć do jednego lub dwóch romantycznych podwórek.

Lubecka gra o tajemniczym morderstwie Sherlocka Holmesa z przewodnikiem

10. Lubecka gra o tajemniczym morderstwie Sherlocka Holmesa z przewodnikiem

Gra Miejska Sherlock Holmes to wycieczka z przewodnikiem, która zapewnia zabawny i interaktywny sposób spacerowania po mieście. Wystarczy telefon z dostępem do Internetu. Gdy tylko dokonasz rezerwacji gry, wyślemy Ci wszystkie potrzebne informacje e-mailem. Poruszając się po mieście odblokujesz zadania. Tutaj znajdziesz postacie, które są chętne do pomocy. Ale informacja ma swoją cenę! Rozwiązuj ich zagadki, podejmuj zabawne wyzwania fotograficzne, ścigaj sprawców i baw się razem, aby zbliżyć się do rozwiązania morderstwa Balthasara. WAŻNA INFORMACJA: - Stopień trudności: łatwy – odpowiedni także dla rodzin z dziećmi - Czas trwania: 2 godziny - Bilety: Wystarczy kupić 1 bilet na grupę (1-4 osoby) - Każda grupa będzie grać z 1 urządzeniem. Dla grup powyżej 4 osób istnieje możliwość zakupu 2 lub większej liczby biletów. - Aby zarezerwować tę grę, musisz podać datę/godzinę, ALE możesz zacząć, kiedy tylko chcesz. - *UWAGA: ta gra miejska wykorzystuje miasto jako interaktywne pole gry, ale NIE dostarcza żadnych informacji o mieście! JAK GRAĆ: Zarezerwuj grę miejską, sprawdź e-mail, który Ci wyślemy z instrukcjami, pobierz aplikację Loquiz i rozpocznij swoją przygodę z grą! Eksploruj miasto we własnym tempie, grając w grę miejską Sherlock Holmes – wycieczkę z przewodnikiem, która oferuje dużą swobodę i elastyczność. Możesz grać kiedy, gdzie i z kim chcesz. Niezależnie od tego, czy chcesz grać sam dla przyjemności, czy z grupą ludzi, jest to gra dla Ciebie! Gra w większej liczbie grup zamieni się w rywalizację, idealną jako ćwiczenie budowania zespołu. Ta gra to fajna zabawa, którą możesz wykonywać podczas wizyty w mieście z rodziną i przyjaciółmi lub jako para. Nasza gra miejska oferuje maksymalną niezależność, możesz grać w pauzę i kontynuować, kiedy tylko chcesz!

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Lubeka

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 45
Sortuj wg::

Niezwykłe doznania

Lubeka: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Często zadawane pytania dotyczące: Lubeka

Lubeka: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Lubeka? Kliknij tutaj.