Atrakcje i wycieczki
Łowicz

Łowicz

Łowicz – nasze najbardziej polecane atrakcje

Warszawa: Wycieczka po polskiej wsi

1. Warszawa: Wycieczka po polskiej wsi

Twój przewodnik odbierze Cię z hotelu i zabierze do regionu łowickiego (około 1 godziny od Warszawy). Odwiedź park etnograficzny z drewnianymi, kolorowymi domami, w których mieszkali polscy chłopi w XVIII i XIX wieku oraz rekonstrukcję typowej polskiej wsi. Po tym praktycznym doświadczeniu zjedz tradycyjny polski lunch w klasycznej lokalnej restauracji. Następnie przejdź się alejkami dużego XVIII-wiecznego ogrodu z malowniczymi ruinami i małymi budynkami. Ogród nazywa się Arkadia i powstał dla Heleny Radziwiłłowej, o której więcej usłyszycie przy następnym przystanku: pałacu w Nieborowie. Zobacz dzieła sztuki, piękne meble oraz portrety polskich królów i arystokratów. Dowiedz się wszystkiego o XVII-wiecznym pałacu od swojego przewodnika i dlaczego dawni właściciele opuścili pałac w 1945 roku.

Z Warszawy: 1-dniowa wycieczka po Chopinie i Mazowszu z lunchem

2. Z Warszawy: 1-dniowa wycieczka po Chopinie i Mazowszu z lunchem

Podczas zwiedzania zobaczysz: Żelazowa Wola – miejsce urodzenia Fryderyka Chopina. Postaw się w sytuacji małego Frederica, spacerując po korytarzach jego starego domu. Na wystawie znajduje się wiele cennych pamiątek po rodzinie Chopinów, w tym oryginalny fortepian Playel. Przy odrobinie szczęścia w niedzielne popołudnia (od maja do września) można posłuchać koncertu fortepianowego na żywo. Dwór położony jest nad rzeką Utratą i otoczony malowniczym parkiem. Brochów – kościół obronny. Obecny kościół zewnętrzny powstał podczas przebudowy w 1665 roku. Kościół wzniesiony z czerwonej cegły jest jednym z najcenniejszych przykładów architektury „obronnej” w Polsce. Tutaj wzięli ślub rodzice Fryderyka – Mikołaj Chopin i Tekla Justyna Krzyżanowska i Fryderyk przyjął chrzest. Łowicz - To małe miasteczko słynie z trójkątnego rynku, jedynego w Polsce i jednego z trzech w Europie. Tuż obok rynku znajduje się katedra z XVII wieku oraz Muzeum Łowicza, które prezentuje bogatą kolekcję drewnianej rzeźby, kolorowych strojów i wycinanek. W Łowiczu tradycje są wciąż żywe. Przy odrobinie szczęścia można spotkać nawet kobiety ubrane w tradycyjne stroje ludowe! Maurzyce – park etnograficzny. Odkryj polski folklor na obrzeżach Łowicza. Maurzycki Park Etnograficzny daje możliwość zobaczenia wsi charakterystycznych dla XIX wieku. Podziwiaj oryginalne budynki z oszałamiająco umeblowanymi wnętrzami i ciekawymi budynkami: szkołą, stajnią i szałasami.

Z Warszawy: Mazowieckie ogrody i pałace wycieczka całodniowa

3. Z Warszawy: Mazowieckie ogrody i pałace wycieczka całodniowa

Odwiedź Mazowsze podczas całodniowej wycieczki po regionie Pereł. Dowiedz się o kulturze i historii tego obszaru z przewodnika eksperta. Odwiedź muzeum w Łowiczu i zatrzymaj się w Pałacu Nieborów. Rozpocznij wycieczkę od odbioru z Twojego hotelu w Warszawie. Udaj się na zachodnie Mazowsze Zachodnie, region pełen rozległych krajobrazów naturalnych, barwnej sztuki ludowej, dworków i starych kościołów. Dowiedz się wszystkiego o tętniącej życiem kulturze i bogatej historii tego regionu. Zakochaj się w uroczej drewnianej architekturze i bujnej zieleni dookoła. Odwiedź miasto Łowicz wchodząc do muzeum wypełnionego lokalnymi strojami, wycinkami z papieru i haftowaną sztuką. Płyń urokliwymi uliczkami z uroczymi wiejskimi domami i poczuj się, jakbyś żył w innej, spokojniejszej epoce. Kontynuuj swoją podróż do Arkadii, romantycznego parku, zanim odwiedzisz piękną rezydencję rodziny Radziwiłłów znaną jako Pałac Nieborów. Podziwiaj barokową architekturę tego wspaniałego pałacu i otaczający go zielony krajobraz, zanim rozpoczniesz relaksującą podróż powrotną do Warszawy.

Liczba znalezionych atrakcji: 3
Sortuj wg::

Często zadawane pytania dotyczące: Łowicz

Jakie są najlepsze atrakcje na świeżym powietrzu w: Łowicz?

Jakie są najlepsze atrakcje w pomieszczeniach w: Łowicz na deszczowe dni?

Łowicz: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Łowicz? Kliknij tutaj.