Dodaj daty

Lovrijenac
Rejsy wycieczkowe

Rejsy wycieczkowe
Liczba znalezionych atrakcji: 9

Już podróżujesz? Zobacz dostępność dla Twoich dat

Dubrownik: najpopularniejsze atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 654
Sortuj wg::

Nasze najbardziej polecane Lovrijenac Rejsy wycieczkowe

Dubrownik: Najlepsza wycieczka do Gry o Tron

1. Dubrownik: Najlepsza wycieczka do Gry o Tron

Wybierz się na wycieczkę z przewodnikiem po najsłynniejszych miejscach Dubrownika, który „zagrał” Królewską Przystań w słynnej „Grze o tron”. Odkryj tajemnice największego miasta Westeros w towarzystwie lokalnego przewodnika, który zaprowadzi Cię do popularnych miejsc z tego serialu i odkryje przed Tobą sekrety jego produkcji. Posłuchaj interesujących anegdot, zobacz zdjęcia z ikonicznymi scenami i rozpoznaj miejsca, w których rozgrywały się poszczególne części historii. Odwiedź imponującą twierdzę Lovrijenac (Czerwona Twierdza) i zobacz niekończące się mury, po których spacerowali Tyrion Lannister i Varys. Zobacz bramę Pile, gdzie król Joffrey musiał stawić czoła zamieszkom mieszkańców i został obrzucony gnojem, albo wciel się w postać Cercei, która szła przez miasto w haniebnym pochodzie. Posłuchaj zakulisowych opowieści, ponieważ Twój przewodnik mógł być statystą w „Grze o tron”. Będziesz także mieć okazję zrobić sobie zdjęcie na słynnym żelaznym tronie.

Dubrownik: Wycieczka na wyspę Lokrum - Gra o Tron

2. Dubrownik: Wycieczka na wyspę Lokrum - Gra o Tron

Odwiedź kultowe miejsca z Gry o Tron w Dubrowniku, takie jak King's Landing, Blackwater Bay i Red Keep, a nawet zrób sobie zdjęcie na Żelaznym Tronie. Wycieczka rozpoczyna się krótkim spacerem do pierwszego miejsca kręcenia filmu, które w „Królewskiej Przystani” znane jest jako Blackwater Bay. To jedno z głównych miejsc, w których kręcono kilka scen. Twój przewodnik pokaże Ci zrzuty ekranu i nauczy Cię procesu tworzenia filmu GoT. Następnie wejdź po schodach do „Czerwonej Twierdzy”, aby podziwiać piękny widok na Morze Adriatyckie i Stare Miasto w Dubrowniku. Potem nadszedł czas, aby wejść przez bramy i przejść się ulicami Królewskiej Przystani. Spośród wielu lokacji szczególną atrakcją są schody Wielkiego Septu Bailora. Fani pamiętają, że spacer wstydu Cersei został tu sfilmowany, co było jednym z najważniejszych momentów serialu. Na wielki finał wskoczysz na prom na wyspę Lokrum. Ta piękna oaza na obrzeżach Starego Miasta była scenerią dla miasta „Qarth”. W drugim sezonie było to miasto, w którym Daenerys znalazła schronienie po śmierci khala Drogo i zagubieniu się na pustyni. Zwieńczeniem i punktem kulminacyjnym wycieczki jest wizyta w sali tronowej klasztoru benedyktynów w celu wykonania zdjęcia na Żelaznym Tronie. Następnie możesz zostać na wyspie, ciesząc się przyrodą. Oferuje możliwości pływania, pieszych wędrówek, nurkowania z klifów, a także restauracji i barów. Prom odpływa co pół godziny/godzinę (w zależności od pory roku), a przeprawa zajmuje tylko 15 minut.

Dubrownik: Epicka wycieczka piesza "Gra o tron

3. Dubrownik: Epicka wycieczka piesza "Gra o tron

Dołącz do pieszej wycieczki z przewodnikiem po Dubrowniku, prawdopodobnie najbardziej rozpoznawalnym miejscu kręcenia bardzo popularnego serialu telewizyjnego Gra o tron. Podążaj śladami Tyriona, Sansy, Joffreya i wielu innych, odwiedzając Królewską Przystań. Zobacz, jak ekipa filmowa przekształciła historyczne zabytki Dubrownika w miejsca w stolicy Westeros. Niech twoje oczy błądzą po zatoce, gdzie Stannis Baratheon próbował przejąć Królewską Przystań, aby zasiąść na Żelaznym Tronie w epickiej bitwie nad Czarnym Nurtem. Wejdź do Czerwonej Twierdzy i zobacz miejsca, w których Joffrey zawsze knuje psoty, i spójrz na miejsce, w którym Margaery Tyrell i Joffrey świętowali swoje fioletowe wesele. Lub postaw się w sytuacji Cersei czekającej, aż rozpocznie się jej marsz pokuty. Posłuchaj zakulisowych historii Gry o tron i dowiedz się, czego doświadczyli niektórzy z głównych aktorów podczas pobytu w Dubrowniku. Stare Miasto jest pełne ulic i miejsc, które były świadkami najbardziej epickich scen z serii – poczujesz się jak gość w Królewskiej Przystani. Zakończ wycieczkę możliwością zrobienia zdjęcia z repliką Żelaznego Tronu.

Dubrownik: zwiedzanie z przewodnikiem po Starym Mieście i murach miejskich

4. Dubrownik: zwiedzanie z przewodnikiem po Starym Mieście i murach miejskich

Dla tych, którzy chcą naprawdę doświadczyć tego, co najlepsze w Dubrowniku, ten pakiet wycieczek obejmuje 2 przyjemne spacery. Proszę przeczytać cały opis, dziękujemy! Pierwszy 1,5-godzinny spacer prowadzi przez nasze piękne Stare Miasto, gdzie można odkryć, jak miasto stało się jedną z najlepiej prosperujących i zaawansowanych ze wszystkich historycznych republik morskich. Przekraczając bramy starych murów miejskich Dubrownika, cofniesz się w czasie, zatracając się w wielkości i pięknie tego wpływowego kulturowo miasta. Zaczynając od Bramy Pile, piętrowego zachodniego wejścia na Stare Miasto, Twój lokalny przewodnik poprowadzi Cię do najważniejszych zabytków Dubrownika. Podobnie jak klasztor franciszkanów, fontanna D’Onofrio, kolumna Orlanda i Pałac Rektorów. Podziwiaj piękne zabytki i słuchaj, jak Twój przewodnik opowiada fascynujące historie i niezwykłe fakty z ponad 1400 lat dramatycznej historii Dubrownika, w tym z okresu klasycznego Republiki Ragusa. Spacer ten pozwoli dogłębnie zapoznać się z zasadniczą rolą Dubrownika w historii cywilizowanego świata. Poznasz imponujące osiągnięcia gospodarcze, społeczne i kulturalne miasta na przestrzeni wieków i zanurzysz się w elektrycznej atmosferze miasta. Drugi spacer zabierze Cię w eksplorację murów i wojen w Dubrowniku. Przez wieki miasto było chronione zdolnościami dyplomatycznymi swoich przywódców oraz otaczającymi je murami i fortyfikacjami. Przywódcy i mury obronne otaczające miasto wytrzymali ciągłe zagrożenia ze strony wrogów. Wybierz się na historyczną 2-godzinną pieszą wycieczkę skupioną na wyzwaniach obronnych i politycznych stojących przed Dubrownikiem oraz jego walce o przetrwanie jako małej niezależnej republiki. Wejdź na szczyt fortyfikacji i daj się poprowadzić po hipnotyzujących murach. Podziwiaj zapierające dech w piersiach widoki na port i Stare Miasto w Dubrowniku oraz odwiedź zabytki istotne dla politycznej i obronnej historii miasta. Twój przewodnik odkryje miejsca takie jak Twierdza Revelin, Wieża Minceta i Twierdza Lovrijenac, które odegrały kluczową rolę dla ochrony mieszkańców Dubrownika i dobrobytu. Będziesz miał wiedzę na temat istotnej roli, jaką Dubrownik odegrał w historii świata. Należy pamiętać, że obie wycieczki odbywają się zgodnie z harmonogramem, niekoniecznie jedna po drugiej. W momencie rezerwacji wybierasz godzinę pierwszego zwiedzania. Program wycieczki 1. Odkryj Stare Miasto (1,5-godzinne zwiedzanie) kursuje codziennie: Kwiecień i październik: 10:00 Maj, czerwiec i wrzesień: 10:00, 12:00 i 18:00 Lipiec: 10:00, 12:00, 16:00 i 18:00 Sierpień: 10:00, 12:00, 15:00 i 18:00 2. Walls & Wars (wycieczka 2-godzinna) kursuje codziennie: Kwiecień i październik: 12:00 Maj, czerwiec i wrzesień: 9:15 i 15:30 Lipiec: 9:15 i 18:00 Sierpień: 9:15 i 17:30 Bilet wstępu na mury miejskie nie jest wliczony w cenę!

Z Dubrownika: piesza wycieczka i rejs po „Grze o tron”.

5. Z Dubrownika: piesza wycieczka i rejs po „Grze o tron”.

Wejdź do świata Westeros podczas rejsu łodzią po Dubrowniku inspirowanego Grą o tron. Odwiedź lokalizacje prezentowane w programie, spróbuj koktajlu Dragon Blood i poznaj ciekawe ciekawostki od swojego przewodnika. Wejdź na pokład statku Karaka, który był używany podczas kręcenia Gry o tron. Żegluj wokół wybrzeża Dubrownika, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, a także do Królewskiej Przystani, stolicy Siedmiu Królestw. Rozkoszuj się orzeźwiającym koktajlem Dragon Blood na pokładzie. Podziwiaj rozpoznawalne miejsca, w tym ulicę św. Dominika, Pałac Rektorów, Pałac Sponza i wiele innych. Wysiądź na wycieczkę z przewodnikiem po Starym Mieście w towarzystwie przewodnika i odwiedź kultowe miejsca, w których kręcono zdjęcia. Usłysz interesujące szczegóły dotyczące postaci i wydarzeń zza kulis. Przed zakończeniem wycieczki na Starym Mieście zrób sobie zdjęcie z Żelaznym Tronem w sklepie z pamiątkami na Starym Mieście.

Dubrownik: Rejs Karaką o zachodzie słońca z winem musującym

6. Dubrownik: Rejs Karaką o zachodzie słońca z winem musującym

Rozpocznij swój idealny wieczór pięknym zachodem słońca w tej historycznej Karace. Wypij kieliszek wina musującego podczas rejsu, płynąc w kierunku zachodzącego słońca. Posłuchaj romantycznej muzyki ambient i poczuj powiew wiatru, stojąc na lśniącym pokładzie. Odkryj nowy widok na mury Starego Miasta z morza i spójrz na czerwone dachy Starego Miasta w Dubrowniku. Gdy podczas rejsu poczujesz pragnienie, odśwież się drinkiem. Zrób niezapomniane zdjęcie swojej chwili i podziel się nim z bliskimi na miejscu, korzystając z naszego bezpłatnego Wi-Fi. Po zachodzie słońca zrelaksuj się, żeglując pod rozgwieżdżonym niebem i ciesz się światłem księżyca odbijającym się w Morzu Adriatyckim.

Dubrownik: Kajakarstwo morskie z owocową przekąską

7. Dubrownik: Kajakarstwo morskie z owocową przekąską

Skorzystaj z jednego z najpopularniejszych letnich zajęć w Dubrowniku i poznaj wspaniałe naturalne i historyczne dziedzictwo miasta podczas morskiej wycieczki kajakowej. Rozpocznij w zatoce Pile i popłyń w pobliżu wyspy Lokrum oraz do jaskini Betina, gdzie zatrzymasz się, aby ponurkować. Wiosłuj z powrotem do Pile Bay, gdzie kończy się wycieczka. Ciesz się owocową przekąską i butelką wody.

Dubrownik: wycieczka piesza śladami „Gry o tron”

8. Dubrownik: wycieczka piesza śladami „Gry o tron”

Weź udział w pieszej wycieczce po Dubrowniku. Przewodnik zaprowadzi Cię do miejsc, w których kręcono serial „Gra o tron”. Podążaj śladami ulubionych postaci „Gry o tron”. Zobacz rzeczywistą Królewską Przystań i dowiedz się więcej o tajnikach kręcenia serialu. Korzystaj z towarzystwa doświadczonego przewodnika, który jest jednocześnie zadeklarowanym fanem „Gry o tron”. Spaceruj po dubrownickim starym mieście, aby dotrzeć do kilku miejsc, które „zagrały” w serialu. Nie ograniczaj się do miejsc na otoczonym murami starym mieście. Odwiedź również fort Lovrijenac, gdzie urzeknie Cię malowniczy widok na Adriatyk. Po drodze do każdego z miejsc zaglądaj do albumu ze zdjęciami z serialu, który dostarczy Ci jeszcze więcej informacji na temat scen i lokalizacji, w których powstawała słynna produkcja.

Dubrownik: piesza wycieczka po murach i wojnach

9. Dubrownik: piesza wycieczka po murach i wojnach

Przez wieki dobrze prosperujące miasto portowe Dubrownik było chronione zarówno przez umiejętności dyplomatyczne jego przywódców, jak i otaczające je mury i fortyfikacje. W obliczu ciągłych zagrożeń ze strony potężnych wrogów, przywódcy i obronne mury miasta trzymały się mocno. Ta historyczna 2-godzinna wycieczka piesza skupi się na wyzwaniach obronnych i politycznych, przed którymi stanął Dubrownik, oraz jego walce o przetrwanie jako mała niezależna republika. Lokalny przewodnik zaprowadzi Cię na szczyt fortyfikacji Dubrownika i poprowadzi Cię wokół hipnotyzujących murów miejskich. Podziwiaj zapierające dech w piersiach widoki na port i Stare Miasto w Dubrowniku oraz odwiedź zabytki ważne dla politycznej i obronnej historii miasta. Twój przewodnik wyjaśni, dlaczego miejsca takie jak twierdza Revelin, wieża Minceta i twierdza Lovrijenac były niezbędnymi budowlami w ochronie mieszkańców Dubrownika i dobrobytu. Ta wycieczka jest punktem kulminacyjnym każdej wizyty w Dubrowniku i daje dokładne informacje na temat zasadniczej roli, jaką Dubrownik odegrał w historii cywilizowanego świata. Po tej wycieczce zrozumiesz, dlaczego Dubrownik został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 1979 roku. Należy pamiętać, że ze względu na schody ta trasa nie jest odpowiednia dla wszystkich. Bilet wstępu na mury miejskie nie jest wliczony w cenę wycieczki.

Dubrownik: Wycieczka piesza po grze o tron i żelazny tron

10. Dubrownik: Wycieczka piesza po grze o tron i żelazny tron

Podążaj śladami swoich ulubionych postaci z „Gry o tron” podczas 2-godzinnej pieszej wycieczki po Dubrowniku i dowiedz się, jak otoczone murami miasto zostało wykorzystane jako sceneria dla dziesiątek scen z legendarnego serialu telewizyjnego. Odwiedź fort Lovrijenac i dowiedz się, jak podwoił się jako Czerwona Twierdza w Królewskiej Przystani, stolicy fikcyjnych 7 królestw. Podziwiaj niesamowite widoki na mury miejskie z tarasu, na którym Tyrion i Varys wymieniali dowcipy. Odkryj inne miejsca, takie jak Gradac Park, w którym odbyły się Purpurowe Wesele oraz Wyspa Lokrum, miejsce magicznego miasta Qarth. Po krótkiej przerwie na odtworzenie scen i zrobienie zdjęć zejdź do King's Landing Docks i zobacz plażę, na której Myrcella została wysłana do Dorne, a Jamie wrócił do King's Landing bez niej w serii 6. Wędruj przez Blackwater Bay, a następnie opuść Westeros przeprawić się przez Wąskie Morze, by odkryć Pałac Rektorów. Odtwórz część kary Cersei na „Spacer Wstydu” i zrób sobie zdjęcie na Żelaznym Tronie.

Dubrownik

Dubrownik

Często zadawane pytania dot. atrakcji typu Rejsy wycieczkowe w: Lovrijenac

Oprócz atrakcji typu Rejsy wycieczkowe w: Lovrijenac jakie jeszcze atrakcje warto odwiedzić w: Dubrownik?

W: Dubrownik są jeszcze następujące atrakcje warte zobaczenia:

Lovrijenac: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Lovrijenac? Kliknij tutaj.

Lovrijenac: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.8
(393 recenzji)

Wszystko od początku do końca było fantastyczne. Statek Karaka jest oszałamiający i bardzo wyjątkowy w porównaniu do innych łodzi w Dubrowniku. Wycieczka po morzu była bardzo pouczająca, a żeglowanie przebiegało bardzo sprawnie. Wycieczka na lądzie była niesamowita, a przewodnik był bardzo kompetentny. Zapomniałem jej imienia, ale znalazła czas, aby porozmawiać z nami o naszym życiu i była pomocna, polecając rzeczy do zrobienia i miejsca do odwiedzenia. Szczególnie lubiłem mówić „wstyd!” podczas wycieczki!

To było niesamowite doświadczenie i doskonały stosunek jakości do ceny. Zaczęliśmy od statku Karyak, który był niesamowity do zobaczenia, personel był bardzo gościnny. Piesza część wycieczki po Starym Mieście była genialna i fascynująca, ponieważ pozwoliła poznać miejsca, w których kręcono GOT. Nasza przewodniczka Indira była fantastyczna, miała dużą wiedzę i sprawiła, że wycieczka była bardzo zabawna i przyjemna. Gorąco polecam to doświadczenie!

Świetna okazja, aby zobaczyć Dubrownik z wody i poznać ciekawostki na temat GoT. Część piesza obejmowała kluczowe lokalizacje. Może nie być wystarczająco dogłębny dla mega fanów, ale dla nas idealny (odbyliśmy już wycieczkę po ścianach). Nasz przewodnik Anna był naprawdę kompetentny i przyjazny. Poleciłby

Szara wycieczka prowadzona przez naszych gospodarzy Bruno i Indirę. Replika statku Karaka była świetnym sposobem na zwiedzanie wód wokół Dubrownika i zaprezentowanie niektórych miejsc wykorzystanych w „Grze o tron”. Gospodarze wykazali się dużą wiedzą i wnikliwością. Gorąco polecam tę wycieczkę.

Doskonała wycieczka ze wspaniałym klimatycznym rejsem i lokalnym przewodnikiem Indirą, która pochodzi z Dubrownika i ma wiedzę na temat kręcenia w plenerze. Gorąco polecam każdemu fanowi GoT. Nie zniechęcaj się zwykłym chodzeniem, to było świetne xxx