Dodaj daty

Lovrijenac
Atrakcje na deszczowy dzień

Atrakcje na deszczowy dzień
Liczba znalezionych atrakcji: 31
Sortuj wg::

Nasze najbardziej polecane Lovrijenac Atrakcje na deszczowy dzień

Dubrownik: Najlepsza wycieczka do Gry o Tron

1. Dubrownik: Najlepsza wycieczka do Gry o Tron

Wybierz się na wycieczkę z przewodnikiem po najsłynniejszych miejscach Dubrownika, który „zagrał” Królewską Przystań w słynnej „Grze o tron”. Odkryj tajemnice największego miasta Westeros w towarzystwie lokalnego przewodnika, który zaprowadzi Cię do popularnych miejsc z tego serialu i odkryje przed Tobą sekrety jego produkcji. Posłuchaj interesujących anegdot, zobacz zdjęcia z ikonicznymi scenami i rozpoznaj miejsca, w których rozgrywały się poszczególne części historii. Odwiedź imponującą twierdzę Lovrijenac (Czerwona Twierdza) i zobacz niekończące się mury, po których spacerowali Tyrion Lannister i Varys. Zobacz bramę Pile, gdzie król Joffrey musiał stawić czoła zamieszkom mieszkańców i został obrzucony gnojem, albo wciel się w postać Cercei, która szła przez miasto w haniebnym pochodzie. Posłuchaj zakulisowych opowieści, ponieważ Twój przewodnik mógł być statystą w „Grze o tron”. Będziesz także mieć okazję zrobić sobie zdjęcie na słynnym żelaznym tronie.

Dubrownik: Wycieczka na wyspę Lokrum - Gra o Tron

2. Dubrownik: Wycieczka na wyspę Lokrum - Gra o Tron

Odwiedź kultowe miejsca z Gry o Tron w Dubrowniku, takie jak King's Landing, Blackwater Bay i Red Keep, a nawet zrób sobie zdjęcie na Żelaznym Tronie. Wycieczka rozpoczyna się krótkim spacerem do pierwszego miejsca kręcenia filmu, które w „Królewskiej Przystani” znane jest jako Blackwater Bay. To jedno z głównych miejsc, w których kręcono kilka scen. Twój przewodnik pokaże Ci zrzuty ekranu i nauczy Cię procesu tworzenia filmu GoT. Następnie wejdź po schodach do „Czerwonej Twierdzy”, aby podziwiać piękny widok na Morze Adriatyckie i Stare Miasto w Dubrowniku. Potem nadszedł czas, aby wejść przez bramy i przejść się ulicami Królewskiej Przystani. Spośród wielu lokacji szczególną atrakcją są schody Wielkiego Septu Bailora. Fani pamiętają, że spacer wstydu Cersei został tu sfilmowany, co było jednym z najważniejszych momentów serialu. Na wielki finał wskoczysz na prom na wyspę Lokrum. Ta piękna oaza na obrzeżach Starego Miasta była scenerią dla miasta „Qarth”. W drugim sezonie było to miasto, w którym Daenerys znalazła schronienie po śmierci khala Drogo i zagubieniu się na pustyni. Zwieńczeniem i punktem kulminacyjnym wycieczki jest wizyta w sali tronowej klasztoru benedyktynów w celu wykonania zdjęcia na Żelaznym Tronie. Następnie możesz zostać na wyspie, ciesząc się przyrodą. Oferuje możliwości pływania, pieszych wędrówek, nurkowania z klifów, a także restauracji i barów. Prom odpływa co pół godziny/godzinę (w zależności od pory roku), a przeprawa zajmuje tylko 15 minut.

Dubrownik: Epicka wycieczka piesza "Gra o tron

3. Dubrownik: Epicka wycieczka piesza "Gra o tron

Dołącz do pieszej wycieczki z przewodnikiem po Dubrowniku, prawdopodobnie najbardziej rozpoznawalnym miejscu kręcenia bardzo popularnego serialu telewizyjnego Gra o tron. Podążaj śladami Tyriona, Sansy, Joffreya i wielu innych, odwiedzając Królewską Przystań. Zobacz, jak ekipa filmowa przekształciła historyczne zabytki Dubrownika w miejsca w stolicy Westeros. Niech twoje oczy błądzą po zatoce, gdzie Stannis Baratheon próbował przejąć Królewską Przystań, aby zasiąść na Żelaznym Tronie w epickiej bitwie nad Czarnym Nurtem. Wejdź do Czerwonej Twierdzy i zobacz miejsca, w których Joffrey zawsze knuje psoty, i spójrz na miejsce, w którym Margaery Tyrell i Joffrey świętowali swoje fioletowe wesele. Lub postaw się w sytuacji Cersei czekającej, aż rozpocznie się jej marsz pokuty. Posłuchaj zakulisowych historii Gry o tron i dowiedz się, czego doświadczyli niektórzy z głównych aktorów podczas pobytu w Dubrowniku. Stare Miasto jest pełne ulic i miejsc, które były świadkami najbardziej epickich scen z serii – poczujesz się jak gość w Królewskiej Przystani. Zakończ wycieczkę możliwością zrobienia zdjęcia z repliką Żelaznego Tronu.

Dubrownik: zwiedzanie z przewodnikiem po Starym Mieście i murach miejskich

4. Dubrownik: zwiedzanie z przewodnikiem po Starym Mieście i murach miejskich

Dla tych, którzy chcą naprawdę doświadczyć tego, co najlepsze w Dubrowniku, ten pakiet wycieczek obejmuje 2 przyjemne spacery. Proszę przeczytać cały opis, dziękujemy! Pierwszy 1,5-godzinny spacer prowadzi przez nasze piękne Stare Miasto, gdzie można odkryć, jak miasto stało się jedną z najlepiej prosperujących i zaawansowanych ze wszystkich historycznych republik morskich. Przekraczając bramy starych murów miejskich Dubrownika, cofniesz się w czasie, zatracając się w wielkości i pięknie tego wpływowego kulturowo miasta. Zaczynając od Bramy Pile, piętrowego zachodniego wejścia na Stare Miasto, Twój lokalny przewodnik poprowadzi Cię do najważniejszych zabytków Dubrownika. Podobnie jak klasztor franciszkanów, fontanna D’Onofrio, kolumna Orlanda i Pałac Rektorów. Podziwiaj piękne zabytki i słuchaj, jak Twój przewodnik opowiada fascynujące historie i niezwykłe fakty z ponad 1400 lat dramatycznej historii Dubrownika, w tym z okresu klasycznego Republiki Ragusa. Spacer ten pozwoli dogłębnie zapoznać się z zasadniczą rolą Dubrownika w historii cywilizowanego świata. Poznasz imponujące osiągnięcia gospodarcze, społeczne i kulturalne miasta na przestrzeni wieków i zanurzysz się w elektrycznej atmosferze miasta. Drugi spacer zabierze Cię w eksplorację murów i wojen w Dubrowniku. Przez wieki miasto było chronione zdolnościami dyplomatycznymi swoich przywódców oraz otaczającymi je murami i fortyfikacjami. Przywódcy i mury obronne otaczające miasto wytrzymali ciągłe zagrożenia ze strony wrogów. Wybierz się na historyczną 2-godzinną pieszą wycieczkę skupioną na wyzwaniach obronnych i politycznych stojących przed Dubrownikiem oraz jego walce o przetrwanie jako małej niezależnej republiki. Wejdź na szczyt fortyfikacji i daj się poprowadzić po hipnotyzujących murach. Podziwiaj zapierające dech w piersiach widoki na port i Stare Miasto w Dubrowniku oraz odwiedź zabytki istotne dla politycznej i obronnej historii miasta. Twój przewodnik odkryje miejsca takie jak Twierdza Revelin, Wieża Minceta i Twierdza Lovrijenac, które odegrały kluczową rolę dla ochrony mieszkańców Dubrownika i dobrobytu. Będziesz miał wiedzę na temat istotnej roli, jaką Dubrownik odegrał w historii świata. Należy pamiętać, że obie wycieczki odbywają się zgodnie z harmonogramem, niekoniecznie jedna po drugiej. W momencie rezerwacji wybierasz godzinę pierwszego zwiedzania. Program wycieczki 1. Odkryj Stare Miasto (1,5-godzinne zwiedzanie) kursuje codziennie: Kwiecień i październik: 10:00 Maj, czerwiec i wrzesień: 10:00, 12:00 i 18:00 Lipiec: 10:00, 12:00, 16:00 i 18:00 Sierpień: 10:00, 12:00, 15:00 i 18:00 2. Walls & Wars (wycieczka 2-godzinna) kursuje codziennie: Kwiecień i październik: 12:00 Maj, czerwiec i wrzesień: 9:15 i 15:30 Lipiec: 9:15 i 18:00 Sierpień: 9:15 i 17:30 Bilet wstępu na mury miejskie nie jest wliczony w cenę!

Z Dubrownika: piesza wycieczka i rejs po „Grze o tron”.

5. Z Dubrownika: piesza wycieczka i rejs po „Grze o tron”.

Wejdź do świata Westeros podczas rejsu łodzią po Dubrowniku inspirowanego Grą o tron. Odwiedź lokalizacje prezentowane w programie, spróbuj koktajlu Dragon Blood i poznaj ciekawe ciekawostki od swojego przewodnika. Wejdź na pokład statku Karaka, który był używany podczas kręcenia Gry o tron. Żegluj wokół wybrzeża Dubrownika, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, a także do Królewskiej Przystani, stolicy Siedmiu Królestw. Rozkoszuj się orzeźwiającym koktajlem Dragon Blood na pokładzie. Podziwiaj rozpoznawalne miejsca, w tym ulicę św. Dominika, Pałac Rektorów, Pałac Sponza i wiele innych. Wysiądź na wycieczkę z przewodnikiem po Starym Mieście w towarzystwie przewodnika i odwiedź kultowe miejsca, w których kręcono zdjęcia. Usłysz interesujące szczegóły dotyczące postaci i wydarzeń zza kulis. Przed zakończeniem wycieczki na Starym Mieście zrób sobie zdjęcie z Żelaznym Tronem w sklepie z pamiątkami na Starym Mieście.

Dubrownik: Rejs Karaką o zachodzie słońca z winem musującym

6. Dubrownik: Rejs Karaką o zachodzie słońca z winem musującym

Rozpocznij swój idealny wieczór pięknym zachodem słońca w tej historycznej Karace. Wypij kieliszek wina musującego podczas rejsu, płynąc w kierunku zachodzącego słońca. Posłuchaj romantycznej muzyki ambient i poczuj powiew wiatru, stojąc na lśniącym pokładzie. Odkryj nowy widok na mury Starego Miasta z morza i spójrz na czerwone dachy Starego Miasta w Dubrowniku. Gdy podczas rejsu poczujesz pragnienie, odśwież się drinkiem. Zrób niezapomniane zdjęcie swojej chwili i podziel się nim z bliskimi na miejscu, korzystając z naszego bezpłatnego Wi-Fi. Po zachodzie słońca zrelaksuj się, żeglując pod rozgwieżdżonym niebem i ciesz się światłem księżyca odbijającym się w Morzu Adriatyckim.

Dubrownik: Kajakarstwo morskie z owocową przekąską

7. Dubrownik: Kajakarstwo morskie z owocową przekąską

Skorzystaj z jednego z najpopularniejszych letnich zajęć w Dubrowniku i poznaj wspaniałe naturalne i historyczne dziedzictwo miasta podczas morskiej wycieczki kajakowej. Rozpocznij w zatoce Pile i popłyń w pobliżu wyspy Lokrum oraz do jaskini Betina, gdzie zatrzymasz się, aby ponurkować. Wiosłuj z powrotem do Pile Bay, gdzie kończy się wycieczka. Ciesz się owocową przekąską i butelką wody.

Dubrownik: wycieczka piesza śladami „Gry o tron”

8. Dubrownik: wycieczka piesza śladami „Gry o tron”

Weź udział w pieszej wycieczce po Dubrowniku. Przewodnik zaprowadzi Cię do miejsc, w których kręcono serial „Gra o tron”. Podążaj śladami ulubionych postaci „Gry o tron”. Zobacz rzeczywistą Królewską Przystań i dowiedz się więcej o tajnikach kręcenia serialu. Korzystaj z towarzystwa doświadczonego przewodnika, który jest jednocześnie zadeklarowanym fanem „Gry o tron”. Spaceruj po dubrownickim starym mieście, aby dotrzeć do kilku miejsc, które „zagrały” w serialu. Nie ograniczaj się do miejsc na otoczonym murami starym mieście. Odwiedź również fort Lovrijenac, gdzie urzeknie Cię malowniczy widok na Adriatyk. Po drodze do każdego z miejsc zaglądaj do albumu ze zdjęciami z serialu, który dostarczy Ci jeszcze więcej informacji na temat scen i lokalizacji, w których powstawała słynna produkcja.

Dubrownik: piesza wycieczka po murach i wojnach

9. Dubrownik: piesza wycieczka po murach i wojnach

Przez wieki dobrze prosperujące miasto portowe Dubrownik było chronione zarówno przez umiejętności dyplomatyczne jego przywódców, jak i otaczające je mury i fortyfikacje. W obliczu ciągłych zagrożeń ze strony potężnych wrogów, przywódcy i obronne mury miasta trzymały się mocno. Ta historyczna 2-godzinna wycieczka piesza skupi się na wyzwaniach obronnych i politycznych, przed którymi stanął Dubrownik, oraz jego walce o przetrwanie jako mała niezależna republika. Lokalny przewodnik zaprowadzi Cię na szczyt fortyfikacji Dubrownika i poprowadzi Cię wokół hipnotyzujących murów miejskich. Podziwiaj zapierające dech w piersiach widoki na port i Stare Miasto w Dubrowniku oraz odwiedź zabytki ważne dla politycznej i obronnej historii miasta. Twój przewodnik wyjaśni, dlaczego miejsca takie jak twierdza Revelin, wieża Minceta i twierdza Lovrijenac były niezbędnymi budowlami w ochronie mieszkańców Dubrownika i dobrobytu. Ta wycieczka jest punktem kulminacyjnym każdej wizyty w Dubrowniku i daje dokładne informacje na temat zasadniczej roli, jaką Dubrownik odegrał w historii cywilizowanego świata. Po tej wycieczce zrozumiesz, dlaczego Dubrownik został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 1979 roku. Należy pamiętać, że ze względu na schody ta trasa nie jest odpowiednia dla wszystkich. Bilet wstępu na mury miejskie nie jest wliczony w cenę wycieczki.

Dubrownik: Kompletna wycieczka po grze o tron

10. Dubrownik: Kompletna wycieczka po grze o tron

Zwiedź miasto Dubrownik lub „Królewską Przystań” i zobacz słynne zabytki z „Gry o tron” z przewodnikiem, który pracował również na planie serialu telewizyjnego. Uzyskaj wprowadzenie na temat filmowania we wszystkich krajach i problemów ze statystami w różnych krajach. Posłuchaj opowieści o prawdziwych aktorach, zanim wrócisz do zatoki Blackwater i do portu King's. Po zbadaniu lokacji scen skieruj się w stronę Czerwonej Twierdzy lub Fortu św. Wawrzyńca. Rób zdjęcia wyspy Lokrum i murów miejskich Dubrownika. Zobacz miejsce, w którym odbył się fioletowy ślub i poznaj fakty o Joffreyu w prawdziwym życiu. Po 10-minutowej przerwie kontynuuj zwiedzanie wszystkich scen z Królewskiej Przystani. Dowiesz się również poznać fakty dotyczące historii Republiki Dubrownika. Odtwórz Aleję Wstydu z pomocą swojego przewodnika i dowiedz się, jak powinna wyglądać Aleja Wstydu i zrób zdjęcie na Żelaznym Tronie. Po pewnym czasie wolnym na odpoczynek i posiłek wybierz się w 3-godzinną podróż samochodem, aby zobaczyć wszystkie inne miejsca poza Dubrownikiem. Odwiedź ogrody King's Landing Gardens (ogród botaniczny Trsteno) i King's Road (szczyt wzgórza Srđ).

Dubrownik

Dubrownik

Często zadawane pytania dot. atrakcji typu Atrakcje na deszczowy dzień w: Lovrijenac

Oprócz atrakcji typu Atrakcje na deszczowy dzień w: Lovrijenac jakie jeszcze atrakcje warto odwiedzić w: Dubrownik?

W: Dubrownik są jeszcze następujące atrakcje warte zobaczenia:

Lovrijenac: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Lovrijenac? Kliknij tutaj.

Lovrijenac: Co mówią inni?

Bardzo podobała nam się nasza przewodniczka Sarah, jej lokalna wiedza i dbałość o nasz komfort, zawsze utrzymując nas w cieniu, jeśli to możliwe, przy niewiarygodnie ciepłym 34 stopniach. Utrzymywała idealną równowagę między życzliwością i profesjonalizmem. Naprawdę podobało nam się dzielenie się historią, a także ciekawe informacje na temat kręcenia GoT i tego, jak miało to wpływ na Dubrownik – historia w trakcie tworzenia. Szkoda, że nie mogliśmy zostać dłużej i zobaczyć więcej. Naszym jedynym problemem było znalezienie miejsca spotkania, ponieważ jest tam więcej niż jedna fontanna i nie była to ta, do której wysadził nas autobus, więc przegapiliśmy zarezerwowaną wycieczkę, ale mogliśmy zakwaterować się później tego samego dnia. Nasz internet nie działał, a miasto było pełne turystów, więc trudno było uzyskać lokalną pomoc. Czat GYG wspierał nas, aby mieć pewność, że odbedziemy trasę i znajdziemy odpowiednie spotkanie

Zapisaliśmy się na wycieczkę po „Grze o Tron”, myśląc, że to trochę tandetny, turystyczny pomysł, ale prawdopodobnie i tak byłby fajny (był fajny, nie był tandetny). Właściwie było to świetne połączenie zabawy dla fanów GoT i historii Dubrownika – coś w rodzaju oferty dwa w jednym. Katharina była świetnym przewodnikiem, a całość była sprawna i dobrze zorganizowana. Zdecydowanie polecam.

Doskonała wycieczka, interesująca, aby zobaczyć wszystkie miejsca, w których kręcono Game of Thrones w Dubrowniku, przewodnik pokazał także zdjęcia z serialu, aby dać lepszy pomysł. Moja przyjaciółka, która nie oglądała Game of Thrones, powiedziała, że podobała jej się trasa i uznała ją za bardzo interesującą! Polecam w 100%.

Fantastyczna wycieczka. Było oczywiste, że nasz przewodnik, Ivan, był pełen pasji i dołożył wszelkich starań, przygotowując się do wycieczki. Znał się na rzeczy i zdawał sobie sprawę z intensywnego upału, ale radził sobie z tym, zatrzymując nas w zacienionych miejscach. Bardzo wciągające doświadczenie.

Josip nie mógł być lepszym przewodnikiem. Był zabawny, niezwykle kompetentny i sprawił, że całe dwie godziny były zabawne i pouczające. Bardzo podobało mi się jego poczucie humoru i to, jak bardzo był zaangażowany w małą grupę, gorąco polecam… Daj mu podwyżkę.!!!!!