Lovrijenac

Lovrijenac
Liczba znalezionych atrakcji: 57
Sortuj wg::

Lovrijenac: najlepsze atrakcje w pobliżu

Lovrijenac – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Dubrownik: Najlepsza wycieczka do Gry o Tron

Dubrownik: Najlepsza wycieczka do Gry o Tron

Wybierz się na wycieczkę z przewodnikiem po najsłynniejszych miejscach Dubrownika, który „zagrał” Królewską Przystań w słynnej „Grze o tron”. Odkryj tajemnice największego miasta Westeros w towarzystwie lokalnego przewodnika, który zaprowadzi Cię do popularnych miejsc z tego serialu i odkryje przed Tobą sekrety jego produkcji. Posłuchaj interesujących anegdot, zobacz zdjęcia z ikonicznymi scenami i rozpoznaj miejsca, w których rozgrywały się poszczególne części historii. Odwiedź imponującą twierdzę Lovrijenac (Czerwona Twierdza) i zobacz niekończące się mury, po których spacerowali Tyrion Lannister i Varys. Zobacz bramę Pile, gdzie król Joffrey musiał stawić czoła zamieszkom mieszkańców i został obrzucony gnojem, albo wciel się w postać Cercei, która szła przez miasto w haniebnym pochodzie. Posłuchaj zakulisowych opowieści, ponieważ Twój przewodnik mógł być statystą w „Grze o tron”. Będziesz także mieć okazję zrobić sobie zdjęcie na słynnym żelaznym tronie.

Dubrownik: Wycieczka na wyspę Lokrum - Gra o Tron

Dubrownik: Wycieczka na wyspę Lokrum - Gra o Tron

Odwiedź kultowe miejsca z Gry o Tron w Dubrowniku, takie jak King's Landing, Blackwater Bay i Red Keep, a nawet zrób sobie zdjęcie na Żelaznym Tronie. Wycieczka rozpoczyna się krótkim spacerem do pierwszego miejsca kręcenia filmu, które w „Królewskiej Przystani” znane jest jako Blackwater Bay. To jedno z głównych miejsc, w których kręcono kilka scen. Twój przewodnik pokaże Ci zrzuty ekranu i nauczy Cię procesu tworzenia filmu GoT. Następnie wejdź po schodach do „Czerwonej Twierdzy”, aby podziwiać piękny widok na Morze Adriatyckie i Stare Miasto w Dubrowniku. Potem nadszedł czas, aby wejść przez bramy i przejść się ulicami Królewskiej Przystani. Spośród wielu lokacji szczególną atrakcją są schody Wielkiego Septu Bailora. Fani pamiętają, że spacer wstydu Cersei został tu sfilmowany, co było jednym z najważniejszych momentów serialu. Na wielki finał wskoczysz na prom na wyspę Lokrum. Ta piękna oaza na obrzeżach Starego Miasta była scenerią dla miasta „Qarth”. W drugim sezonie było to miasto, w którym Daenerys znalazła schronienie po śmierci khala Drogo i zagubieniu się na pustyni. Zwieńczeniem i punktem kulminacyjnym wycieczki jest wizyta w sali tronowej klasztoru benedyktynów w celu wykonania zdjęcia na Żelaznym Tronie. Następnie możesz zostać na wyspie, ciesząc się przyrodą. Oferuje możliwości pływania, pieszych wędrówek, nurkowania z klifów, a także restauracji i barów. Prom odpływa co pół godziny/godzinę (w zależności od pory roku), a przeprawa zajmuje tylko 15 minut.

Dubrownik: Epicka wycieczka piesza "Gra o tron

Dubrownik: Epicka wycieczka piesza "Gra o tron

Dołącz do pieszej wycieczki z przewodnikiem po Dubrowniku, prawdopodobnie najbardziej rozpoznawalnym miejscu kręcenia bardzo popularnego serialu telewizyjnego Gra o tron. Podążaj śladami Tyriona, Sansy, Joffreya i wielu innych, odwiedzając Królewską Przystań. Zobacz, jak ekipa filmowa przekształciła historyczne zabytki Dubrownika w miejsca w stolicy Westeros. Niech twoje oczy błądzą po zatoce, gdzie Stannis Baratheon próbował przejąć Królewską Przystań, aby zasiąść na Żelaznym Tronie w epickiej bitwie nad Czarnym Nurtem. Wejdź do Czerwonej Twierdzy i zobacz miejsca, w których Joffrey zawsze knuje psoty, i spójrz na miejsce, w którym Margaery Tyrell i Joffrey świętowali swoje fioletowe wesele. Lub postaw się w sytuacji Cersei czekającej, aż rozpocznie się jej marsz pokuty. Posłuchaj zakulisowych historii Gry o tron i dowiedz się, czego doświadczyli niektórzy z głównych aktorów podczas pobytu w Dubrowniku. Stare Miasto jest pełne ulic i miejsc, które były świadkami najbardziej epickich scen z serii – poczujesz się jak gość w Królewskiej Przystani. Zakończ wycieczkę możliwością zrobienia zdjęcia z repliką Żelaznego Tronu.

Dubrownik: zwiedzanie z przewodnikiem po Starym Mieście i murach miejskich

Dubrownik: zwiedzanie z przewodnikiem po Starym Mieście i murach miejskich

Doświadcz tego, co najlepsze w Dubrowniku dzięki temu pakietowi wycieczkowemu łączącemu 2 przyjemne wycieczki piesze. Pierwszy 1,5-godzinny spacer odkrywa historię pięknego Starego Miasta, w tym zabytków, takich jak Klasztor Franciszkanów i Pałac Rektora. Dowiedz się o znaczeniu Dubrownika w jego 1400-letniej historii. Drugi spacer zagłębia się w historię obronną miasta podczas 2-godzinnej wycieczki. Odwiedź kluczowe zabytki, takie jak Twierdza Revelin i Wieża Minceta, dowiadując się o roli Dubrownika jako niezależnej republiki. Pamiętaj, że ze względu na schody ta wycieczka może nie być odpowiednia dla wszystkich, a bilet wstępu na mury miejskie nie jest wliczony w cenę wycieczki. Ważne uwagi: - Wycieczka obejmuje wchodzenie po schodach i może nie być odpowiednia dla wszystkich. - Bilet wstępu na mury miejskie nie jest wliczony w cenę wycieczki. - Miejsce zbiórki: "Dubrovnik Walks" - Brsalje 8, Dubrownik (pomarańczowy parasol) - Punkt końcowy wycieczki: W pobliżu portu na Starym Mieście, Dubrownik

Z Dubrownika: piesza wycieczka i rejs po „Grze o tron”.

Z Dubrownika: piesza wycieczka i rejs po „Grze o tron”.

Wejdź do świata Westeros podczas rejsu łodzią po Dubrowniku inspirowanego Grą o tron. Odwiedź lokalizacje prezentowane w programie, spróbuj koktajlu Dragon Blood i poznaj ciekawe ciekawostki od swojego przewodnika. Wejdź na pokład statku Karaka, który był używany podczas kręcenia Gry o tron. Żegluj wokół wybrzeża Dubrownika, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, a także do Królewskiej Przystani, stolicy Siedmiu Królestw. Rozkoszuj się orzeźwiającym koktajlem Dragon Blood na pokładzie. Podziwiaj rozpoznawalne miejsca, w tym ulicę św. Dominika, Pałac Rektorów, Pałac Sponza i wiele innych. Wysiądź na wycieczkę z przewodnikiem po Starym Mieście w towarzystwie przewodnika i odwiedź kultowe miejsca, w których kręcono zdjęcia. Usłysz interesujące szczegóły dotyczące postaci i wydarzeń zza kulis. Przed zakończeniem wycieczki na Starym Mieście zrób sobie zdjęcie z Żelaznym Tronem w sklepie z pamiątkami na Starym Mieście.

Dubrownik: Rejs Karaką o zachodzie słońca z winem musującym

Dubrownik: Rejs Karaką o zachodzie słońca z winem musującym

Rozpocznij swój idealny wieczór pięknym zachodem słońca w tej historycznej Karace. Wypij kieliszek wina musującego podczas rejsu, płynąc w kierunku zachodzącego słońca. Posłuchaj romantycznej muzyki ambient i poczuj powiew wiatru, stojąc na lśniącym pokładzie. Odkryj nowy widok na mury Starego Miasta z morza i spójrz na czerwone dachy Starego Miasta w Dubrowniku. Gdy podczas rejsu poczujesz pragnienie, odśwież się drinkiem. Zrób niezapomniane zdjęcie swojej chwili i podziel się nim z bliskimi na miejscu, korzystając z naszego bezpłatnego Wi-Fi. Po zachodzie słońca zrelaksuj się, żeglując pod rozgwieżdżonym niebem i ciesz się światłem księżyca odbijającym się w Morzu Adriatyckim.

Dubrownik: Kajakarstwo morskie z owocową przekąską

Dubrownik: Kajakarstwo morskie z owocową przekąską

Przeżyj jedną z najpopularniejszych letnich aktywności w Dubrowniku, wyruszając na niezapomnianą morską wycieczkę kajakiem, która prezentuje oszałamiające naturalne i historyczne dziedzictwo miasta. Zaczynając od malowniczej zatoki Pile, będziesz wiosłować po lazurowych wodach, kierując się w stronę czarującej wyspy Lokrum (nie zatrzymujemy się na wyspie, opływamy ją). Ślizgając się po łagodnych falach, będziesz cieszyć się zapierającymi dech w piersiach widokami na majestatyczne mury Dubrownika i spokojne piękno Morza Adriatyckiego. Twoja podróż zabierze Cię do jaskini Betina, ukrytego klejnotu, który oferuje idealne miejsce na orzeźwiającą przerwę na snorkeling. Zanurz się w krystalicznie czystych wodach i odkryj morskie życie pod powierzchnią, doświadczenie, które doda odrobinę przygody do Twojej wycieczki. Po przygodzie ze snorkelingiem wrócisz wiosłem do zatoki Pile, podziwiając oszałamiające nadmorskie krajobrazy i kojący rytm morza. Ta morska wycieczka kajakowa oferuje nie tylko wyjątkową perspektywę na naturalne piękno Dubrownika, ale także niezapomniany sposób na połączenie się z historycznym urokiem miasta. Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym kajakarzem, czy początkującym, ta wycieczka została zaprojektowana tak, aby zapewnić przyjemne i wzbogacające doświadczenie dla wszystkich.

Dubrownik: Wycieczka piesza "Gra o tron

Dubrownik: Wycieczka piesza "Gra o tron

Wybierz się na pieszą wycieczkę z przewodnikiem po Dubrowniku, aby zobaczyć kultowe miejsca, w których kręcono Grę o Tron. Podążaj śladami swoich ulubionych postaci z "Gry o Tron", odkrywając prawdziwą "Królewską Przystań" i dowiedz się więcej o procesie produkcji serialu. Bądź eskortowany przez swojego eksperta, który jest wielkim fanem Game of Thrones. Spaceruj po Starym Mieście w Dubrowniku, aby odkryć kilka miejsc, które zostały wykorzystane w serialu. Oprócz miejsc na otoczonym murem Starym Mieście, odwiedź Fort Świętego Wawrzyńca, aby podziwiać malownicze widoki na Morze Adriatyckie. Podczas podróży do każdego miejsca, spójrz na książkę ze zdjęciami z serialu, która zawiera więcej informacji na temat scen i miejsc, w których kręcono film. Pamiętaj, że ze względu na schody ta wycieczka może nie być odpowiednia dla wszystkich, a bilet wstępu do fortu nie jest wliczony w cenę wycieczki. Ważne uwagi: - Wycieczka obejmuje wchodzenie po schodach i może nie być odpowiednia dla wszystkich. - Bilet wstępu do fortu nie jest wliczony w cenę wycieczki. - Miejsce zbiórki: "Dubrovnik Walks" - Brsalje 8, Dubrownik (pomarańczowy parasol) - Punkt końcowy wycieczki: W pobliżu portu na Starym Mieście, na tronie!

Dubrownik: piesza wycieczka po murach i wojnach

Dubrownik: piesza wycieczka po murach i wojnach

Przez wieki dobrze prosperujące miasto portowe Dubrownik było chronione zarówno przez dyplomatyczne umiejętności swoich przywódców, jak i otaczające je mury i fortyfikacje. W obliczu ciągłych zagrożeń ze strony potężnych wrogów, przywódcy i mury obronne miasta trzymały się mocno. Podczas tej historycznej 2-godzinnej pieszej wycieczki poznasz wyzwania obronne i polityczne, przed którymi stanął Dubrownik, a także jego walkę o przetrwanie jako małej niezależnej republiki. Prowadzony przez lokalnego przewodnika, wejdziesz na fortyfikacje Dubrownika i odkryjesz jego hipnotyzujące mury miejskie. Podziwiaj zapierające dech w piersiach widoki na port i Stare Miasto w Dubrowniku oraz odwiedź zabytki istotne dla politycznej i obronnej historii miasta. Twój przewodnik ujawni, dlaczego miejsca takie jak Twierdza Revelin, Wieża Minceta i Twierdza Lovrijenac były istotnymi strukturami w ochronie ludzi i dobrobytu Dubrownika. Ta wycieczka jest główną atrakcją każdej wizyty w Dubrowniku, zapewniając kompleksowe zrozumienie kluczowej roli, jaką Dubrownik odegrał w historii świata. Pod koniec wycieczki zrozumiesz, dlaczego Dubrownik zasłużył na miejsce na liście światowego dziedzictwa UNESCO w 1979 roku Pamiętaj, że ze względu na schody ta wycieczka może nie być odpowiednia dla wszystkich, a bilet wstępu na mury miejskie nie jest wliczony w cenę wycieczki. Ważne uwagi: - Wycieczka obejmuje wchodzenie po schodach i może nie być odpowiednia dla wszystkich. - Bilet wstępu na mury miejskie nie jest wliczony w cenę wycieczki. - Miejsce zbiórki: "Dubrovnik Walks" - Brsalje 8, Dubrownik (pomarańczowy parasol) - Punkt końcowy wycieczki: W pobliżu portu na Starym Mieście, Dubrownik

Dubrownik: Wycieczka piesza po grze o tron i żelazny tron

Dubrownik: Wycieczka piesza po grze o tron i żelazny tron

Podążaj śladami swoich ulubionych postaci z „Gry o tron” podczas 2-godzinnej pieszej wycieczki po Dubrowniku i dowiedz się, jak otoczone murami miasto zostało wykorzystane jako sceneria dla dziesiątek scen z legendarnego serialu telewizyjnego. Odwiedź fort Lovrijenac i dowiedz się, jak podwoił się jako Czerwona Twierdza w Królewskiej Przystani, stolicy fikcyjnych 7 królestw. Podziwiaj niesamowite widoki na mury miejskie z tarasu, na którym Tyrion i Varys wymieniali dowcipy. Odkryj inne miejsca, takie jak Gradac Park, w którym odbyły się Purpurowe Wesele oraz Wyspa Lokrum, miejsce magicznego miasta Qarth. Po krótkiej przerwie na odtworzenie scen i zrobienie zdjęć zejdź do King's Landing Docks i zobacz plażę, na której Myrcella została wysłana do Dorne, a Jamie wrócił do King's Landing bez niej w serii 6. Wędruj przez Blackwater Bay, a następnie opuść Westeros przeprawić się przez Wąskie Morze, by odkryć Pałac Rektorów. Odtwórz część kary Cersei na „Spacer Wstydu” i zrób sobie zdjęcie na Żelaznym Tronie.

Dubrownik: Najciekawsze atrakcje

Lovrijenac: Wycieczki i bilety

Chorwacja: Ciekawe miejsca

Lovrijenac: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Lovrijenac? Kliknij tutaj.

Lovrijenac: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.8
(5895 recenzji)

To była wciągająca podróż do fantastycznej krainy GOT. Od kultowej Czerwonej Twierdzy w Królewskiej Przystani po ulice – każdy zakątek ukazywał cząstkę magii serialu. Jelena była kompetentnym przewodnikiem i płynnie łączyła fikcję z własnymi osobistymi anegdotami, oferując intrygujący wgląd w miejsca kręcenia serialu i bogate dziedzictwo Dubrownika. Pozycja obowiązkowa dla każdego entuzjasty Gry o Tron. Pomogła nam uchwycić rzeczywiste ustawienia naszych ulubionych scen.

mnóstwo anegdot. Josip był bardzo miłym i bardzo kompetentnym przewodnikiem. Odpowiadał na wszystkie zadawane mu pytania najlepiej jak potrafił. mówił bardzo dobrze po angielsku i był łatwy do zrozumienia. Oczywiście nie zastępuje to historycznej wizyty w mieście, ale jest dobrym uzupełnieniem (jeśli oczywiście widziałeś serial!).

wycieczka była fantastyczna. nasza przewodniczka Helena była niesamowita, bardzo pouczająca, miała świetne historie do opowiedzenia i wydawała się bardzo pasjonować się swoją pracą. nawet mój tata, który nie widział żadnego GoT, powiedział, że ta trasa była najważniejszym punktem naszych wakacji! gorąco polecam.

Świetny przewodnik Davor, szeroka wiedza, mnóstwo ciekawostek. Polecam 👍. Nie wspomnę widoków które są niezaprzeczalnie zapierające dech 😍

Doskonały przewodnik, przekazał podstawowe informacje o serialu, a także o historii Dubrownika.