Loro Park
Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę

Zwierzęta hiszpańskiego Loro Parku

Loro Parque to po hiszpańsku „park papug”. Park ten powstał w 1972 roku jako raj dla tych uroczych, gadatliwych ptaków. Obecnie mieszka w nim 4000 papug 350 gatunków. Jakie inne zwierzęta można spotkać w Loro Parku?

Lwy morskie

Lwy morskie

Te zabawne, człapiące po brzegu, wygrzewające się na słońcu i wykonujące sztuczki zwierzaki na pewno spodobają się dzieciom.

Tunel z rekinami

Tunel z rekinami

Przespaceruj się podwodnym tunelem po dnie zbiornika z rekinami wypełnionego 1 200 000 litrów wody z odległego o zaledwie 150 m Atlantyku.

Delfiny

Delfiny

Z całą pewnością są to jedne z najinteligentniejszych i najbardziej figlarnych zwierząt na świecie. Obejrzyj odbywający się 4 razy dziennie pokaz i zobacz, jak się bawią.

Tygrysy i jaguary

Tygrysy i jaguary

Zwiedzając Loro Park, nie zapomnij o tych wielkich kotach. Jedna z samic jaguara urodziła niedawno bliźniaki!

Papugi (znowu)

Papugi (znowu)

Urocze patronki Loro Parku. Obejrzyj odbywający się 6 razy dziennie Loro Show i zobacz, jak te inteligentne ptaki jeżdżą na malutkich rowerkach, liczą i rozwiązują łamigłówki.

Nasze wskazówki

Wszystko w cenie

Bilety wstępu do Loro Parku są dosyć drogie, ale w ich cenę wliczone są wszystkie atrakcje. Oprócz wspomnianych wcześniej pokazów papug i delfinów możesz też obejrzeć występy orek i lwów morskich. Aby odpocząć od gołego nieba, udaj się do Nature Vision – kina w którym 9 razy dziennie wyświetlany jest 20-minutowy film.

Ogrody

Posłuchaj najpiękniejszych na świecie ptasich śpiewów w Katandra Treetops – replice tropikalnej dżungli pełnej wspaniałych ptaków z Australii i Azji.

Orchidarium

W położonym na Wyspach Kanaryjskich Loro Parku znajdziesz również około 25 000 różnych gatunków orchidei. Zachwyci Cię najpierw woń, a następnie różnorodność tych botanicznych cudów.

Przydatne informacje

 • Kiedy można zwiedzać?
  Loro Park czynny jest codziennie w godz. 8.30-18.45.
 • Cena
  Ceny biletów wstępu do Loro Parku zaczynają się od 34 EUR i są uzależnione od wybranych opcji dodatkowych wycieczki, posiłku i transportu.
 • Czy konieczny jest przewodnik?
  Przewodnik wewnątrz parku nie jest potrzebny.
 • Jak tam dotrzeć?
  Co 20 minut z Reyes Católicos odjeżdża darmowa ekspresowa kolejka turystyczna. Do Loro Parku można też dojechać autobusem.
 • Dodatkowe wskazówki

  • Zarezerwuj wcześniej bilety on-line, aby uniknąć długich kolejek przed wejściem.

  • Jeśli wybierzesz podróż kolejką turystyczną, sprawdź godzinę ostatniego odjazdu z powrotem do Reyes Católicos.