Foryś w stroju reprezentacyjnym z koniem rasy Windsor Grey w królewskiej uprzęży

Pałac Buckingham: Wstęp do stajni królewskich

Od 47 zł za osobę

Rezerwuj teraz
Najważniejsze informacje
Czas trwania
1 godz.
Natychmiastowe potwierdzenie
Audioprzewodnik/słuchawki
hiszpański, chiński, angielski, francuski, niemiecki, włoski, japoński, portugalski, rosyjski

Termin i liczba uczestników:

Trwa ładowanie strony...

Nie zwlekaj!
 • Zwiedź stajnie królewskie – jedne z najwspanialszych czynnych stajni na świecie
 • Zachwyć się spektakularną jubileuszową karetą wyprodukowaną na 80. urodziny królowej Elżbiety II
 • Zobacz olśniewającą Złotą Karetę Reprezentacyjną, wykorzystywaną przy każdej koronacji od 1821 roku
 • Poznaj niektóre konie z zaprzęgów królowej Elżbiety II
 • Podziwiaj konie słynnej rasy Windsor Greys i Cleveland Bays
 • Zobacz przykłady eleganckich strojów noszonych przez stangretów brytyjskiej królowej
Wycieczka w skrócie
Odwiedź brytyjskie stajnie królewskie – najwspanialszych stajnie na świecie, z których korzysta Elżbieta II oraz pozostali członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej. Zobacz karetę wiozącą królową na inaugurację obrad parlamentu oraz królewskie konie.
Tego możesz się spodziewać
Stajniami królewskimi pałacu Buckingham – Royal Mews – zajmuje się biuro tzw. lorda szambelana. Jego zadaniem jest zapewnienie transportu, zarówno konnego, jak i samochodowego, królowej oraz pozostałym członkom rodziny królewskiej. Royal Mews to jedne z najwspanialszych wciąż czynnych stajni, w których szkolone są konie rasy Windsor Greys i Cleveland Bays wchodzące w skład królewskich zaprzęgów.

W stajniach królewskich, oprócz zabytkowych powozów i karet, można zobaczyć również nową, jubileuszową karetę, wyprodukowaną specjalnie na 80. rocznicę urodzin królowej Elżbiety II, która przewoziła Jej Królewską Mość po raz pierwszy na inaugurację obrad brytyjskiego parlamentu 4 czerwca 2014 roku. Warto też zwrócić uwagę na luksusową Australijską Karetę Reprezentacyjną, wyposażoną w centralne ogrzewanie i elektrycznie regulowane okna. Wiozła ona królową Elżbietę II oraz księcia Edynburga ze ślubu księcia Williama z Kate Middleton w opactwie westminsterskim do pałacu Buckingham w 2011 roku. Jednak największe wrażenie robi tzw. Złota Kareta Reprezentacyjna, wykorzystywana przy każdej koronacji, począwszy od wstąpienia na tron Jerzego IV w 1821 roku.

Wśród wystawionych dla zwiedzających pojazdów znajdziesz też Irlandzką Karetę Reprezentacyjna, zakupioną w 1852 roku przez królową Wiktorię. W pojeździe tym oprócz niej samej jeździli na inaugurację obchodów parlamentu król Jerzy VI oraz Jej Królewska Mość Elżbieta II. Zobaczysz również tzw. lando reprezentacyjne, wyprodukowane dla króla Edwarda VII przez firmę Hoppers w 1902 roku, wykorzystywane przy okazji niedawnych ślubów królewskich, w tym ślubu księcia Wilhelma z Kate Middleton.

Wizyta w stajniach królewskich to również niepowtarzalna okazja do zobaczenia na żywo koni królowej Elżbiety II, zaprzęganych do królewskich karet i powozów.

Goście stajni królewskiej mogą podziwiać też eleganckie stroje królewskich stangretów. Poza kilkoma szczegółami nie różnią się one właściwie od strojów obowiązujących w epoce wiktoriańskiej. Co ciekawe, niektóre z zakładów krawieckich zajmujących się ich szyciem, to te same firmy, które zatrudniano do tego celu jeszcze w XVIII wieku za panowania Jerzego III.
Wliczone w cenę
 • Bilety wstępu do stajni królewskich
 • Zwiedzanie z prezentacją multimedialną w 9 językach
Niewliczone w cenę
 • Dojazd i transport powrotny
 • Zwiedzanie z przewodnikiem
Miejsce zbiórki

The Royal Mews, Buckingham Palace, Londyn, SW1W 1QH

To musisz wiedzieć
• Po przybyciu na miejsce wszystkie Twoje rzeczy zostaną poddane kontroli, przypominającej kontrolę na lotnisku; zabierz ze sobą tylko to, czego naprawdę potrzebujesz, aby usprawnić przebieg kontroli
• W budynkach stajni królewskiej nie ma szatni, nie przynoś więc ze sobą dużego bagażu, scyzoryków ani nożyczek – ich wnoszenie na teren stajni jest niedozwolone
• Fotografowanie i filmowanie w stajniach królewskich, w celach niekomercyjnych, jest dozwolone
• Możesz używać telefonu komórkowego, o ile nie przeszkadzasz innym zwiedzającym
• Kupony elektroniczne nie będą akceptowane; koniecznie zabierz ze sobą wydrukowany kupon!

Od 47 zł za osobę

Rezerwuj teraz
Gwarantujemy
 • Błyskawiczną i pewną rezerwację
 • Najniższe ceny
To mówią inni (Opinie: 54)

Organizator:

Royal Collection Trust

Numer identyfikacyjny produktu: 53857