Dodaj daty

LondynKultura i historia

Nasze najbardziej polecane Londyn Kultura i historia

Londyn: Wycieczka do Galerii Narodowej przed godzinami z warsztatami artystycznymi

1. Londyn: Wycieczka do Galerii Narodowej przed godzinami z warsztatami artystycznymi

Odkryj londyńską Galerię Narodową podczas wycieczki przed godzinami pracy i podróżuj po historii sztuki, odkrywając jedną z najbardziej imponujących kolekcji sztuki na świecie. Odkryj znaczenie arcydzieł z przewodnikiem-historykiem i naszkicuj własne dzieła w galerii. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem w Galerii Narodowej i wybierz się na samotną wycieczkę dla swojej grupy . Wędruj przez rozległe sale bez zwykłych tłumów i podziwiaj słynne dzieła sztuki przedstawiające ewolucję sztuki na przestrzeni dziejów. Odkryj głębsze znaczenie obrazów dzięki szczegółowym objaśnieniom z przewodnika historyka sztuki. Następnie weź udział w ekskluzywnych warsztatach szkicowania w pustej galerii. Naucz się podstaw szkicowania i perspektywy od swojego przewodnika i pozwól otaczającym dziełom sztuki napędzać Twoją kreatywność. Stwórz własną, niepowtarzalną pamiątkę, którą zabierzesz ze sobą do domu po jedynym w swoim rodzaju doświadczeniu w tym kultowym miejscu. GetYourGuide współpracuje z Galerią Narodową w Londynie, aby przynieść naprawdę wyjątkowe doświadczenie z jedną z największych kolekcji dzieł sztuki na świecie. Zobacz słynne na całym świecie obrazy podczas ekskluzywnej wycieczki przed godzinami pracy i zrealizuj własne pomysły podczas warsztatów szkicowania.

Londyn: Tower of London i wystawa klejnotów koronnych

2. Londyn: Tower of London i wystawa klejnotów koronnych

Weź udział w wycieczce po ponadczasowej Tower of London, która jest częścią brytyjskiej historii od XI wieku. Ta wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO budowla została wzniesiona w 1086 roku przez Wilhelma Zdobywcę.  Odwiedź Tower of London – bezpieczną twierdzę, pałac królewski i osławione więzienie. Zobacz kruki, które żyją na terenie budowli, i dowiedz się, dlaczego są znane jako strażnicy wieży. Udaj się na spacer po Tower Green, która była miejscem licznych egzekucji, między innymi dwóch żon Henryka VIII. Twój bilet upoważnia Cię także do wstępu do wnętrza wieży. Pozwól się olśnić klejnotom koronnym Wielkiej Brytanii. Zbiór tych bezcennych symboli monarchii brytyjskiej obejmuje kolekcję najpiękniejszych klejnotów koronnych na świecie. Podziwiaj ponad 23 578 klejnotów, w tym brytyjską koronę państwową ozdobioną 2868 diamentami, 273 perłami, 17 szafirami, 11 szmaragdami i 5 rubinami. Dowiedz się więcej o historii budowli Tower of London od jednych z jej najsłynniejszych mieszkańców – członków Straży Przybocznej Jej Królewskiej Mości Yeomenów Gwardii. O ile wycieczki mogą być obecnie niedostępne, to przebywający na miejscu Yeomeni przybliżą Ci interesujące dzieje budowli Tower of London na przestrzeni wieków.

Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud w Londynie

3. Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud w Londynie

Od momentu otwarcia, które miało miejsce ponad 200 lat temu, londyński gabinet figur woskowych Madame Tussauds odwiedziły miliony gości. Weź udział w wycieczce i przejdź po czerwonym dywanie, aby zobaczyć swoje ulubione gwiazdy. W muzeum nie ma słupków ani lin oddzielających od figur, dlatego możesz stanąć twarzą w twarz z najbardziej znanymi celebrytami, legendami sportu, politykami oraz postaciami historycznymi. Przeżyj na nowo wydarzenia, które pamięta cały świat. Dołącz do swoich ulubionych gwiazd, takich jak Eddie Redmayne, Benedict Cumberbatch i Tom Hardy, podczas najlepszej imprezy. Krocz dumnie po wybiegu z Carą, dołącz do rodziny królewskiej na słynnym balkonie pałacu Buckingham i zrób sobie selfie z królewską parą – Harrym i Meghan. Odkryj dżungle Konga: Wyspę Czaszek z Tomem Hiddlestonem w roli kapitana Jamesa Conrada lub zawołaj londyńską taksówkę, która zabierze Cię w podróż przez 400-letnią historię stolicy. Następnie użyj mocy, aby przenieść się do odległej galaktyki i dołącz do mistrzów uniwersum Gwiezdnych wojen.

Londyn: bilet wstępu na stadion Emirates i audioprzewodnik

4. Londyn: bilet wstępu na stadion Emirates i audioprzewodnik

Zajrzyj za kulisy stadionu Emirates Stadium i posłuchaj opowieści gwiazd Arsenalu o swoich piłkarskich doświadczeniach dzięki audioprzewodnikowi. Odwiedź szatnie zawodników, przespaceruj się tunelem prowadzącym na murawę i wyobraź sobie śpiewy 60 000 kibiców. Korzystaj z zapewnianych przez klub Arsenal słuchawek do słuchania audioprzewodnika. Zobacz statystyki zawodników oraz ich najlepsze momenty dzięki funkcji Shirt Cam i uzyskaj interaktywny dostęp do nigdy wcześniej nie publikowanych nagrań przez funkcję Tour Cam. Odwiedź założone w 1886 roku Muzeum Arsenalu i poznaj historię klubu z czasów, gdy jego siedzibami były stadiony w Woolwich i Highbury oraz stadion Emirates Stadium. W odnowionym muzeum na zwiedzających czeka mnóstwo atrakcji. Wiele z eksponatów podarowali byli zawodnicy Arsenalu. Są to takie przedmioty jak rękawice bramkarskie Jensa Lehmanna, których używał przez cały „niepokonany” sezon 2003/04, buty Michaela Thomasa z meczu na stadionie Anfield w 1989 roku oraz koszulka Charliego George’a z finałowego meczu Pucharu Anglii w 1971 roku. W muzeum znajdują się również 2 imponujące sale projekcyjne oraz 20 głównych wystaw przedstawiających bogatą historię Arsenalu. Po zakończeniu zwiedzania otrzymasz certyfikat. A jeśli zechcesz coś przekąsić po zakończeniu wycieczki, udaj się przed sklep Armoury Store, gdzie podawane są posiłki i napoje, w tym herbaty, kawy, kanapki (panini oraz wrapy) i nie tylko.

Londyn: bilet wstępu na Tower Bridge

5. Londyn: bilet wstępu na Tower Bridge

Wycieczka do Londynu nie byłaby kompletna bez wizyty na Tower Bridge, jednym z najsłynniejszych zabytków miasta. Wizyta w Tower Bridge przeniesie Cię z powrotem do epoki wiktoriańskiej, zanurzając Cię w historii zabytków od samego początku. Podziwiaj widoki na miasto z oszałamiającego szklanego chodnika, ustawionego 42 metry nad Tamizą. Usytuowany pomiędzy północną i południową wieżą, możesz podziwiać inspirujące i niepowtarzalne widoki na miasto. Możesz także przeczytać wszystko o historii i budowie Tower Bridge. Wybierz się w podróż w czasie i odkryj imponujące wiktoriańskie maszynownie, które niegdyś napędzały Tower Bridge. Zobacz, gdzie do obsługi silników i podniesienia mostu potrzebnych było ponad 80 osób. Maszynownie rozpalą Twoje zmysły, aby poczuć, jak to było w epoce wiktoriańskiej. Zobacz byłych pracowników Tower Bridge na zawsze uwiecznionych na niebieskiej linii, która prowadzi z Towers do historycznych maszynowni. Niebieska linia rzuca światło na niektórych niedocenianych bohaterów, którzy utrzymywali w ruchu słynny punkt orientacyjny.

Bilet wstępu do zamku Windsor

6. Bilet wstępu do zamku Windsor

Zamek Windsor wybudował w XI wieku Wilhelm Zdobywca. Dzisiaj Windsor to najstarszy i największy wciąż zamieszkiwany zamek na świecie. Był przebudowywany przez wielu władców, w tym Henryka II, Karola II i Jerzego IV. Obecnie królowa spędza większość swoich weekendów w zamku Windsor, w którym często odbywają się także różnego rodzaju ceremonie. Dzięki swojemu biletowi możesz zwiedzić zamek w raz z jego komnatami reprezentacyjnymi pełnymi skarbów z królewskich zbiorów. Wśród arcydzieł znajdziesz obrazy Holbeina, Rubensa i van Dycka oraz wytworne angielskie i francuskie meble. W miesiącach zimowych udostępniane dla zwiedzających są także urządzone z przepychem prywatne apartamenty Jerzego IV. Bilet wstępu obejmuje też wstęp do kaplicy św. Jerzego. Jest to jeden z najpiękniejszych budynków kościelnych w Anglii oraz miejsce pochówku 10 monarchów, w tym Henryka VIII i Karola I. W zamku Windsor znajdziesz całe mnóstwo ciekawy atrakcji, więc pamiętaj o zaplanowaniu odpowiedniej ilości czasu na zwiedzanie, które zazwyczaj trwa od 2,5 do 3 godzin. Zamek znajduje się na szczycie stromego wzgórza, a trasa zwiedzania jest dość długa, dlatego zaleca się założenie wygodnych butów.

Londyn: wstęp do Westminster Abbey

7. Londyn: wstęp do Westminster Abbey

Zwiedź zabytkowe opactwo westminsterskie. Poznaj miejsce kultu, celebracji i ceremonii, w którym wydarzyło się wiele najważniejszych momentów w historii Wielkiej Brytanii. Zobacz krzesło koronacyjne – najstarszy mebel w kraju, który nadal jest używany zgodnie ze swoim pierwotnym przeznaczeniem. Od 1066 roku w opactwie odbywały się koronacje wszystkich brytyjskich monarchów, w tym królowej Wiktorii i Elżbiety II. Poznaj historię opactwa jako miejsca spoczynku wielu słynnych monarchów, poetów, muzyków, naukowców i polityków. Odwiedź Poets' Corner (Kącik Poetów), zwany tak ze względu na pochowanych tu wielu poetów i pisarzy.

Londyn: bilet wstępu do katedry św. Pawła

8. Londyn: bilet wstępu do katedry św. Pawła

Odwiedź katedrę św. Pawła – cud architektury i miejsce obchodów najważniejszych wydarzeń w Anglii. Katedra św. Pawła pełni funkcje sakralne w kościele anglikańskim, jednocześnie będąc jedną z największych atrakcji turystycznych. Turyści mogą teraz korzystać z multimedialnych ekranów dotykowych – obejrzyj filmy i najnowsze zdjęcia oraz posłuchaj wciągającej narracji, która pozwala poznać magię tego wyjątkowego miejsca. Możesz również zwiedzić salę katedralną i krypty z tradycyjnym przewodnikiem – wycieczki bez dodatkowych opłat odbywają się 4 razy dziennie. Pozwalają spędzić 60 minut na poznawaniu budowli, jej sztuki i historii oraz znaczenia religijnego. O dowolnej porze możesz także wysłuchać krótkich informacji o katedrze. Te wycieczki z przewodnikiem i prezentacje są dostępne według kolejności zgłoszeń. Po dotarciu na miejsce należy się zarejestrować.  Katedrę wypełnia łagodne, naturalne światło, które doskonale uwypukla roziskrzone mozaiki i malowidła wypełniające jej wnętrze. Po zwiedzeniu kaplic możesz wejść do Galerii Szeptów (prowadzi do niej 257 stopni) i samodzielnie sprawdzić jej wyjątkową akustykę. Następne 119 schodów dzieli Cię od Galerii Kamienia, po czym ostatnie 152 schody prowadzą do Galerii Złotej – z obu pomieszczeń rozciąga się niesamowity widok na miasto. Odwiedź także krypty, aby obejrzeć grobowce i pomniki najsłynniejszych Brytyjczyków, m.in. lorda admirała Nelsona i księcia Wellington. Galeria Szeptów jest zamknięta dla zwiedzających do odwołania. Wstęp do Galerii Złotej jest możliwy w zależności od dostępności ze względu na obowiązujące ograniczenia dotyczące liczby zwiedzających. Ponadto mogą obowiązywać ograniczenia czasowe.

Londyn: Windsor, Stonehenge, Bath i łaźnie rzymskie

9. Londyn: Windsor, Stonehenge, Bath i łaźnie rzymskie

Podczas tej jednodniowej wycieczki autobusowej z Londynu odkryjesz niektóre z głównych atrakcji znajdujących się w okolicach brytyjskiej stolicy. Podziwiaj elegancję zamku Windsor, odkryj tajemnice Stonehenge i podziwiaj georgiańską architekturę w mieście Bath. Odwiedź dobrze zachowane łaźnię rzymską. Zamek w Windsorze Fani rodziny królewskiej będą w swoim żywiole! Zanurz się w historii, odwiedzając dom królowej Elżbiety II i przeżyj niezapomniane doświadczenie w tym największym i najstarszym zamku na świecie. W czasie wolnym zwiedzaj spektakularne sale reprezentacyjne i podziwiaj ich bogato urządzone wnętrza. Do dzisiaj wykorzystywane są one przy oficjalnych okazjach. Zobacz miejsce, w którym nadal kultywowane są królewskie tradycje i podziwiaj światowej sławy dzieła sztuki. Odwiedź kaplicę Świętego Jerzego, gdzie mieszczą się groby wielu królów i królowych, także Henryka VIII i jego trzeciej żony Jane Seymour. Zobacz domek dla lalek królowej Marii i zachwyć się rozmachem i misterną konstrukcją najsłynniejszego na świecie domu dla lalek. Tajemnicze Stonehenge Spaceruj po obiekcie wpisanym na listę światowego dziedzictwa i daj się zauroczyć tej wyjątkowej formacji skalnej. Położone na równinie Salisbury Plain 40 tonowe skały trwają samotnie w tym miejscu od 5 tysięcy lat. Na temat Stonehenge krąży mnóstwo legend i teorii. Dla niektórych jest to świątynia, dla innych astronomiczny zegar, a dla jeszcze innych cmentarzysko z epoki brązu. Poznaj historię tego magicznego miejsca i zdecyduj, która z tych teorii jest najbardziej przekonywująca. Bath Miasto Bath położone na brzegach rzeki Avon było pierwszym angielskim miastem, które zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Podziwiaj wspaniałe XV-wieczne opactwo w Bath, zachwycającą architekturę georgiańską oraz romantyczny most Pulteney Bridge. Łaźnie rzymskie W mieście Bath znajdują się też najlepiej zachowane łaźnie rzymskie na świecie. Zanurz się w historii tego magicznego zabytku, który nie został odkryty aż do roku 1870 i podziwiaj splendor jego architektury.  Powrót do Londynu planowany jest około godziny 19.45.

Londyn: bilety wstępu na zwiedzanie pałacu Kensington

10. Londyn: bilety wstępu na zwiedzanie pałacu Kensington

Londyński pałac Kensington to miejsce kryjące wiele sekretów i historii słynnych osób. Na zobaczenie pięknych apartamentów pałacowych będziesz potrzebować około 90 minut. Zobacz bogate apartamenty władców Wilhelma III Orańskiego, Marii II, Królowej Anny i jej syna Wilhelma – ostatniego z dynastii Stuartów – i poznaj sekrety z ich życia.  Dowiedz się więcej o ich życiu i odkryj skrywane przez nich sekrety. Zobacz wspaniałe prace architekta i malarza Williama Kenta w Sali pod Kopułą (Cupola Room) oraz na Schodach Królewskich (King's Grand Staircase). Zobacz ekstrawaganckie, XVIII-wieczne stroje i dzieła sztuki z kolekcji królewskiej i wiele więcej. Odwiedź wystawę upamiętniającą 200. rocznicę urodzin królowej Wiktorii „Victoria: A Royal Childhood” (bilet do pałacu Kensington obejmuje wstęp na wystawę).

Liczba znalezionych atrakcji: 427
Sortuj wg::
Strona 1 z 27

Najważniejsze atrakcje

Niezwykłe doznania

Często zadawane pytania dot. atrakcji typu Kultura i historia w: Londyn

Oprócz atrakcji typu Kultura i historia jakie jeszcze atrakcje warto odwiedzić w: Londyn?

W których atrakcjach typu Kultura i historia w: Londyn obowiązują obostrzenia dot. COVID-19?

Londyn: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Londyn? Kliknij tutaj.

Londyn: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5 / 5

na podstawie 15 225 opinii

Chronometraż był lil. Wybrałem 14:45 jako moją pierwszą aktywność w Madame Tussaud's, więc zostało mi 2 i pół godziny na pozostałe 2 miejsca docelowe. Które przegapiłem 1, ponieważ zostało zamknięte o 17:00. Miejsca docelowe nie są w tym samym miejscu, więc podróż zajęła nam trochę czasu. Tak rozczarowany, że Getyourguide nas nie powiadomił. Mówi tylko, aby wybrać czas dla pierwszego miejsca docelowego. Odpoczynek należy do Ciebie. Zaplanuj cały dzień i zacznij od samego rana, aby jak najlepiej go wykorzystać.

Muzeum Figur Woskowych Madame Tussauds i London Eye to najpiękniejsze przeżycie dla Twojego dziecka i całej rodziny! Są koniecznością! Sugeruję zacząć od zwiedzania dużym autobusem, wsiąść najpierw do Madama Tussauds rano, potem kontynuować zwiedzanie Big Busem i późnym wieczorem zobaczyć London Eye!

Wycieczka sama w sobie to nic innego jak przejazd do miejsca zwiedzania plus audio przewodnik.

W dniu meczowym wycieczka z przewodnikiem a nie z audiobookiem. Dopłata 2£ od osoby.

Wycieczka zorganizowana perfekcyjnie Wspaniała pani przewodnik jak i pani kierowca