Więcej zdjęć

Od 51,49 zł za osobę

Wycieczka piesza po Londynie śladami Kuby Rozpruwacza

Numer identyfikacyjny produktu: 6005
Najważniejsze informacje
Czas trwania
1.5 godz.
Akceptowane kupony elektroniczne
Akceptowane kupony papierowe
Natychmiastowe potwierdzenie
Przewodnik
angielski

Termin i liczba uczestników:

Trwa ładowanie strony...

Nie zwlekaj!
 • Prześledź kroki jednego z najbardziej notorycznych, londyńskich seryjnych morderców, Kuby Rozpruwacza
 • Odwiedź miejsca w dzielnicy w londyńskiej dzielnicy East End, gdzie Kuba Rozpruwacz popełnij swoje okropne zbrodnie
 • Dowiedz się więcej o jednej z najsłynniejszych nierozwiązanych serii morderstw.
 • Zobacz Londyn z innej perspektywy
 • Usłysz o okropnych zbrodniach Kuby Rozpruwacza w miejscach, w których zostały one popełnione
Wycieczka w skrócie
Zwiedź Londyn śladami Kuby Rozpruwacza. Posłuchaj jednej z najbardziej fascynujących opowieści w historii tego miasta. Wybierz się z przewodnikiem do dzielnicy Whitechapel – miejsca mordów, których zagadka pozostaje nierozwikłana do dnia dzisiejszego.
Tego możesz się spodziewać
Odkryj fakty i mity o jednej z największych na świecie, nierozwiązanej tajemnicy seryjnych morderstw i prześledź kroki niesławnego Kuby Rozpruwacza. Whitechapel, Londyn: we wczesnych godzinach porannych 31 sierpnia 1888 roku, mężczyzna idący do pracy ciemną alejką widzi leżące na ziemi, bezkształtne zawiniątko. Zaciekawiony, podchodzi, aby sprawdzić, co to jest. Jego mroczne odkrycie zamordowanej prostytutki z East Endu zapoczątkowało jedną z najsłynniejszych obław w historii.

Kryminolodzy i detektywi amatorzy po dziś dzień starają się odkryć tożsamość mężczyzny zwanego Kubą Rozpruwaczem. Ta fascynująca 90-minutowa piesza wycieczka podąży śladem pozostawionym przez seryjnego mordercę, Kubę Rozpruwacza, który niegdyś siał postrach w rejonie Whitechapel.

Wycieczka rozopcznie się przy bramie Trader's Gate. Następnie udasz się ulicą Aldgate High Street do placu Mitre Square, znanego jako miejsce, w którym Kuba Rozpruwacz zabił nie jedną, ale dwie ofiary. Idąc dalej, dotrzesz na ulicę Goulston Street, gdzie – według niektórych – znajduje się najważniejsza wskazówka, pozwalająca rozwiązać tajemnicę Kuby Rozpruwacza. Przejdziesz ulicą Commerical Street, a następnie dojdziesz do Hanbury Street, gdzie zostało odnalezione okrutnie okaleczone ciało Anne Chapman.

Seryjne morderstwa popełnione przez Kubę Rozpruwacza są tak kontrowersyjne i niezgłębione dla żyjących współcześnie, jak były dla tych żyjących w erze wiktoriańskiej. Kuba Rozpruwacz uniknął zidentyfikowania w swoich czasach. Jego tożsamość pozostaje nieznana do dzisiaj. W trakcie tej niezapomnianej wycieczki odkryjesz kim mógł być Kuba Rozpruwacz oraz zbliżysz się do rozdzielenia faktów od mitów.
Wliczone w cenę
 • Wycieczka z przewodnikiem
Niewliczone w cenę
 • Napiwki
 • Posiłki i napoje
 • Opłaty za wstęp
Warunki anulowania
Rezygnując z atrakcji na co najmniej 1 dzień przed jej rozpoczęciem, otrzymasz pełny zwrot kosztów
Miejsce zbiórki

Spotkaj się ze swoim przewodnikiem przy sklepie z pamiątkami Trader's Gate, 35 Tower Hill, Londyn EC3. (Otwórz w Google Maps)

Gwarantujemy
 • Błyskawiczną i pewną rezerwację
 • Najniższe ceny
To mówią inni (Opinie: 166)

Organizator:

Golden Tours - Gray Line London

Numer identyfikacyjny produktu: 6005