Dodaj daty

LondynBilety wstępu

Nasze najbardziej polecane Londyn Bilety wstępu

Londyn: London Eye – bilet wstępu

1. Londyn: London Eye – bilet wstępu

Wejdź do gondoli i poczuj dreszcz emocji, wzbijając się coraz wyżej i podziwiając z góry Tamizę, Big Bena i pałac Westminsterski. Skorzystaj z przejażdżki na najwyższym kole widokowym na świecie i wznieś się na wysokość ponad 135 metrów.  Zachwyć się panoramicznym widokiem na miasto. Zobacz najsłynniejsze zabytki, w tym pałac Buckingham, katedrę św. Pawła i Tower of London, a nawet do 40 km w pogodne dni, co pozwala dostrzec zamek w Windsorze. Zacznij stopniowo poruszać się po kole, obserwując gorączkowe życie miasta znajdującego się daleko w dole. Zobacz piękny zachód słońca nad miastem lub tysiące migoczących światełek po zapadnięciu zmroku. 

Londyn: Tower of London i wystawa klejnotów koronnych

2. Londyn: Tower of London i wystawa klejnotów koronnych

Weź udział w wycieczce po ponadczasowej Tower of London, która jest częścią brytyjskiej historii od XI wieku. Ta wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO budowla została wzniesiona w 1086 roku przez Wilhelma Zdobywcę.  Odwiedź Tower of London – bezpieczną twierdzę, pałac królewski i osławione więzienie. Zobacz kruki, które żyją na terenie budowli, i dowiedz się, dlaczego są znane jako strażnicy wieży. Udaj się na spacer po Tower Green, która była miejscem licznych egzekucji, między innymi dwóch żon Henryka VIII. Twój bilet upoważnia Cię także do wstępu do wnętrza wieży. Pozwól się olśnić klejnotom koronnym Wielkiej Brytanii. Zbiór tych bezcennych symboli monarchii brytyjskiej obejmuje kolekcję najpiękniejszych klejnotów koronnych na świecie. Podziwiaj ponad 23 578 klejnotów, w tym brytyjską koronę państwową ozdobioną 2868 diamentami, 273 perłami, 17 szafirami, 11 szmaragdami i 5 rubinami. Dowiedz się więcej o historii budowli Tower of London od jednych z jej najsłynniejszych mieszkańców – członków Straży Przybocznej Jej Królewskiej Mości Yeomenów Gwardii. O ile wycieczki mogą być obecnie niedostępne, to przebywający na miejscu Yeomeni przybliżą Ci interesujące dzieje budowli Tower of London na przestrzeni wieków.

Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud w Londynie

3. Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud w Londynie

Od momentu otwarcia, które miało miejsce ponad 200 lat temu, londyński gabinet figur woskowych Madame Tussauds odwiedziły miliony gości. Weź udział w wycieczce i przejdź po czerwonym dywanie, aby zobaczyć swoje ulubione gwiazdy. W muzeum nie ma słupków ani lin oddzielających od figur, dlatego możesz stanąć twarzą w twarz z najbardziej znanymi celebrytami, legendami sportu, politykami oraz postaciami historycznymi. Przeżyj na nowo wydarzenia, które pamięta cały świat. Dołącz do swoich ulubionych gwiazd, takich jak Eddie Redmayne, Benedict Cumberbatch i Tom Hardy, podczas najlepszej imprezy. Krocz dumnie po wybiegu z Carą, dołącz do rodziny królewskiej na słynnym balkonie pałacu Buckingham i zrób sobie selfie z królewską parą – Harrym i Meghan. Odkryj dżungle Konga: Wyspę Czaszek z Tomem Hiddlestonem w roli kapitana Jamesa Conrada lub zawołaj londyńską taksówkę, która zabierze Cię w podróż przez 400-letnią historię stolicy. Następnie użyj mocy, aby przenieść się do odległej galaktyki i dołącz do mistrzów uniwersum Gwiezdnych wojen.

Lotnisko LHR Londyn Heathrow: poczekalnia Plaza Premium

4. Lotnisko LHR Londyn Heathrow: poczekalnia Plaza Premium

Uniknij tłumów i chaosu w publicznej hali odlotów i zrelaksuj się w dobrym stylu przed lotem z londyńskiego lotniska Heathrow. Wybierz pomiędzy 3-godzinnym lub 6-godzinnym pobytem, a następnie rozgość się w jednym z luksusowych saloników zlokalizowanych w Terminalu 2 (odlot), Terminalu 3 (przylot), Terminalu 4 (odlot i przylot) oraz Terminalu 5 (odlot) . W salonie skorzystaj z możliwości odprężenia się przed lotem i zrelaksuj się na wygodnych siedzeniach, oglądając telewizję wyposażoną w Sky Sports. Możesz również skorzystać z nielimitowanego, szybkiego Wi-Fi w salonikach i zjeść posiłek, korzystając z szeregu świeżo przygotowanych sezonowych potraw, a także napojów z w pełni wyposażonego baru.

Londyn: bilet wstępu do The Shard

5. Londyn: bilet wstępu do The Shard

Popatrz, jak ulice się oddalają, gdy wchodzisz na najwyższą platformę widokową w Europie Zachodniej, znajdującą się na 72. piętrze budynku The Shard. Dzięki elastycznemu biletowi możesz podziwiać panoramę miasta i widoki na odległość do 65 km tak długo, jak chcesz. Sprawdź swoją odwagę i wyjdź na otwartą platformę widokową na 72. piętrze lub podziwiaj widoki z wewnątrz. Dowiedz się więcej o historii Londynu z ekranów multimedialnych i wystaw lub po prostu usiądź i napawaj się widokiem, popijając szampana w barze.  Wieżowiec The Shard na nowo definiuje panoramę Londynu. Wkrótce stanie się on rozpoznawalnym na całym świecie symbolem tego tętniącego życiem miasta. Ten unikatowy budynek ma formę rzeźby o szklanych ścianach, które pochylają się do wewnątrz, ale nie stykają na górze, pozwalając na naturalny przepływ powietrza. Spójrz w górę na tafle szkła, które wieńczą ten budynek o wysokości 310 metrów. Zakończ wizytę w butiku, w którym można kupić pamiątkowe zdjęcie.

Londyn: bilet wstępu na stadion Emirates i audioprzewodnik

6. Londyn: bilet wstępu na stadion Emirates i audioprzewodnik

Zajrzyj za kulisy stadionu Emirates Stadium i posłuchaj opowieści gwiazd Arsenalu o swoich piłkarskich doświadczeniach dzięki audioprzewodnikowi. Odwiedź szatnie zawodników, przespaceruj się tunelem prowadzącym na murawę i wyobraź sobie śpiewy 60 000 kibiców. Korzystaj z zapewnianych przez klub Arsenal słuchawek do słuchania audioprzewodnika. Zobacz statystyki zawodników oraz ich najlepsze momenty dzięki funkcji Shirt Cam i uzyskaj interaktywny dostęp do nigdy wcześniej nie publikowanych nagrań przez funkcję Tour Cam. Odwiedź założone w 1886 roku Muzeum Arsenalu i poznaj historię klubu z czasów, gdy jego siedzibami były stadiony w Woolwich i Highbury oraz stadion Emirates Stadium. W odnowionym muzeum na zwiedzających czeka mnóstwo atrakcji. Wiele z eksponatów podarowali byli zawodnicy Arsenalu. Są to takie przedmioty jak rękawice bramkarskie Jensa Lehmanna, których używał przez cały „niepokonany” sezon 2003/04, buty Michaela Thomasa z meczu na stadionie Anfield w 1989 roku oraz koszulka Charliego George’a z finałowego meczu Pucharu Anglii w 1971 roku. W muzeum znajdują się również 2 imponujące sale projekcyjne oraz 20 głównych wystaw przedstawiających bogatą historię Arsenalu. Po zakończeniu zwiedzania otrzymasz certyfikat. A jeśli zechcesz coś przekąsić po zakończeniu wycieczki, udaj się przed sklep Armoury Store, gdzie podawane są posiłki i napoje, w tym herbaty, kawy, kanapki (panini oraz wrapy) i nie tylko.

Londyn: wstęp do Westminster Abbey

7. Londyn: wstęp do Westminster Abbey

Zwiedź zabytkowe opactwo westminsterskie. Poznaj miejsce kultu, celebracji i ceremonii, w którym wydarzyło się wiele najważniejszych momentów w historii Wielkiej Brytanii. Zobacz krzesło koronacyjne – najstarszy mebel w kraju, który nadal jest używany zgodnie ze swoim pierwotnym przeznaczeniem. Od 1066 roku w opactwie odbywały się koronacje wszystkich brytyjskich monarchów, w tym królowej Wiktorii i Elżbiety II. Poznaj historię opactwa jako miejsca spoczynku wielu słynnych monarchów, poetów, muzyków, naukowców i polityków. Odwiedź Poets' Corner (Kącik Poetów), zwany tak ze względu na pochowanych tu wielu poetów i pisarzy.

Bilet wstępu do zamku Windsor

8. Bilet wstępu do zamku Windsor

Zamek Windsor wybudował w XI wieku Wilhelm Zdobywca. Dzisiaj Windsor to najstarszy i największy wciąż zamieszkiwany zamek na świecie. Był przebudowywany przez wielu władców, w tym Henryka II, Karola II i Jerzego IV. Obecnie królowa spędza większość swoich weekendów w zamku Windsor, w którym często odbywają się także różnego rodzaju ceremonie. Dzięki swojemu biletowi możesz zwiedzić zamek w raz z jego komnatami reprezentacyjnymi pełnymi skarbów z królewskich zbiorów. Wśród arcydzieł znajdziesz obrazy Holbeina, Rubensa i van Dycka oraz wytworne angielskie i francuskie meble. W miesiącach zimowych udostępniane dla zwiedzających są także urządzone z przepychem prywatne apartamenty Jerzego IV. Bilet wstępu obejmuje też wstęp do kaplicy św. Jerzego. Jest to jeden z najpiękniejszych budynków kościelnych w Anglii oraz miejsce pochówku 10 monarchów, w tym Henryka VIII i Karola I. W zamku Windsor znajdziesz całe mnóstwo ciekawy atrakcji, więc pamiętaj o zaplanowaniu odpowiedniej ilości czasu na zwiedzanie, które zazwyczaj trwa od 2,5 do 3 godzin. Zamek znajduje się na szczycie stromego wzgórza, a trasa zwiedzania jest dość długa, dlatego zaleca się założenie wygodnych butów.

Londyn: Wycieczka po stadionie klubu Tottenham Hotspur

9. Londyn: Wycieczka po stadionie klubu Tottenham Hotspur

Wejdź za kulisy stadionu klubu Tottenham Hotspur i podążaj śladami swoich ulubionych piłkarzy. Zobacz najnowocześniejsze elementy architektoniczne, które składają się na ten wielokrotnie nagradzany wielofunkcyjny obiekt. Dowiedz się, dlaczego jest to pierwsze tego typu miejsce w Wielkiej Brytanii. Poznaj informacje na temat innowacyjnej chowanej murawy, dzięki której na stadionie mogą być rozgrywane mecze zarówno piłki nożnej, jak i futbolu amerykańskiego. Odkryj wyjątkowe trybuny stadionu, które były jednym z najważniejszych elementów projektu. Posłuchaj dogłębnych informacji na temat każdej strefy na stadionie. Dowiedz się, jak zawodnicy przygotowują się w dniu meczu, i prześledź ich drogę, idąc z szatni pierwszej drużyny przez tunel do ławek rezerwowych. Możesz nawet usiąść na fotelu trenera.

Londyn: bilet do London Dungeon z opcjonalnymi napojami

10. Londyn: bilet do London Dungeon z opcjonalnymi napojami

Zarezerwuj bilety wstępu do London Dungeon, pełnej wrażeń atrakcji, która przeniesie Cię w czasie do najniebezpieczniejszego okresu w historii Londynu. Zobacz, usłysz i dotknij straszliwie zabawnych postaci ze „starych złych czasów”, gdy ożyją one na Twoich oczach. Podwyższ standard wycieczki, wybierając opcję z koktajlem w tawernie. Wstąp do salonu, cieszącego się złą sławą, golibrody Sweeney'a Todd'a przy Fleet Street i odważ się na małą zmianę stylizacji. Następnie, stąpaj ostrożnie ulicami Whitechapel, jakby Kuba rozpruwacz czaił się tuż za rogiem. Na zakończenie wizyty odpowiesz za swoje zbrodnie i trafisz do więzienia Newgate Prison. Jeśli przetrwasz to wszystko, zakończ wizytę odwiedzając tawernę „Dungeon Tavern”. Posłuchaj najnowszych plotek i wypij toast z miejscowymi.

Liczba znalezionych atrakcji: 90
Sortuj wg::
Strona 1 z 6

Najważniejsze atrakcje

Często zadawane pytania dot. atrakcji typu Bilety wstępu w: Londyn

Oprócz atrakcji typu Bilety wstępu jakie jeszcze atrakcje warto odwiedzić w: Londyn?

W których atrakcjach typu Bilety wstępu w: Londyn obowiązują obostrzenia dot. COVID-19?

Londyn: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Londyn? Kliknij tutaj.

Londyn: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.4 / 5

na podstawie 50 272 opinii

Chronometraż był lil. Wybrałem 14:45 jako moją pierwszą aktywność w Madame Tussaud's, więc zostało mi 2 i pół godziny na pozostałe 2 miejsca docelowe. Które przegapiłem 1, ponieważ zostało zamknięte o 17:00. Miejsca docelowe nie są w tym samym miejscu, więc podróż zajęła nam trochę czasu. Tak rozczarowany, że Getyourguide nas nie powiadomił. Mówi tylko, aby wybrać czas dla pierwszego miejsca docelowego. Odpoczynek należy do Ciebie. Zaplanuj cały dzień i zacznij od samego rana, aby jak najlepiej go wykorzystać.

Zapłaciliśmy za szybką ścieżkę i byliśmy zadowoleni, że zrobiliśmy to w mroźnych warunkach. Obawiałem się jazdy z niechęcią do wysokości i małych przestrzeni, ale jest to duża przestrzeń i przez cały czas jesteś zajęty wyglądaniem, a także tak naprawdę nie czujesz, jak się porusza. Poszedłem z mężem i dwulatkiem, który również na szczęście uwielbiał to doświadczenie. Gorąco polecam to.

Muzeum Figur Woskowych Madame Tussauds i London Eye to najpiękniejsze przeżycie dla Twojego dziecka i całej rodziny! Są koniecznością! Sugeruję zacząć od zwiedzania dużym autobusem, wsiąść najpierw do Madama Tussauds rano, potem kontynuować zwiedzanie Big Busem i późnym wieczorem zobaczyć London Eye!

Byliśmy początkiem stycznia, weszliśmy praktycznie "z marszu", zupełnie bez kolejki, w sumie 45 minut przed zakupionym terminem. Widok z góry niesamowity - trzeba zobaczyć.

Tom jest super! Mógłby książki pisać ma tak gadane!