London Dungeon
Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę
do
Najpopularniejsze

London Dungeon: Wycieczki i bilety

Wyświetl wszystkie pod hasłem „London Dungeon”
Bilety i wycieczki: 646

Historia London Dungeon

London Dungeon jest miejscem poświęconym makabrycznej stronie przeszłości stolicy Wielkiej Brytanii – to jedna z atrakcji, które koniecznie trzeba tam zobaczyć! Zapraszamy do zapoznania się z krótkim opisem, który na pewno zaostrzy Twój apetyt.

Zdjęcie: Douglas Neiner@flickr (CC BY 2.0)

Muzeum pierwotnie służyło tylko edukacji

Muzeum London Dungeon powstało w 1974 roku; pierwotnie służyło tylko do celów edukacyjnych i było poświęcone postaciom takim jak Boudika, Maria Tudor czy Thomas Becket.

Zmiany

Na przestrzeni lat muzeum stawało się coraz bardziej interaktywne – pojawiały się nowe, prowadzone przez aktorów wycieczki i atrakcje, które służyły zabawianiu i straszeniu zwiedzających.

Zdjęcie: ☻☺@flickr (CC BY-SA 2.0)

Nowy lokal

W 2013 r. London Dungeon przeniesiono do nowego lokalu w dzielnicy South Bank (obecnie znajduje się tuż obok London Eye), by zapewnić więcej miejsca na nowe atrakcje i rozbudowę.

Interaktywne doświadczenie

Aktualnie wycieczki prowadzą aktorzy – to niesamowicie wciągające przeżycie! Zobacz, jak wyglądała makabryczna przeszłość Londynu i Wielkiej Brytanii.

Rozrywka dla całej rodziny

Tematyka muzeum co prawda nadal opiera się na historycznych wydarzeniach, nie zmienia to jednak faktu, że jest ono świetną atrakcją turystyczną dla całej rodziny! Jeśli bierzesz ze sobą dzieci, pamiętaj, że zaleca się, by miały ukończone co najmniej 8 lat.

London Dungeon: Nasze wskazówki

Godziny otwarcia

Zwykle muzeum jest czynne w godz. 10.00-17.00 w poniedziałki, wtorki, środy i piątki, w godz. 11.00-17.00 w czwartki oraz w godz. 10.00-18.00 w weekendy.

Ile kosztuje bilet wstępu?

Zwykły bilet dla osoby dorosłej kosztuje 25,95 GBP, ale jeśli dokonasz wcześniejszej rezerwacji przez internet, otrzymasz zniżkę!

Ile trwa wycieczka?

Wycieczki trwają około 90 minut, ale pamiętaj o kolejkach. Bądź na miejscu przed czasem nawet, jeśli Twój bilet został zarezerwowany z wyprzedzeniem!

Przydatne informacje

 • Kiedy można zwiedzać?
  Muzeum jest czynne w godz. 10.00-17.00 w poniedziałki, wtorki, środy i piątki, w godz. 11.00-17.00 w czwartki oraz w godz. 10.00-18.00 w weekendy.
 • Cena
  Bilety wstępu kupione na miejscu kosztują 25,95 GBP, ale jeśli dokonasz wcześniejszej rezerwacji, zapłacisz mniej.
 • Czy konieczny jest przewodnik?
  Przewodnik nie jest konieczny, ale rzuć okiem na naszą ofertę – mamy parę fajnych wycieczek i możliwość zarezerwowania wstępu bez kolejki!
 • Jak tam dotrzeć?
  Jedź metrem do stacji „Waterloo” – stamtąd można łatwo dojść na piechotę.
 • Dodatkowe wskazówki
  • W London Dungeon nie ma przechowalni bagażu ani wózków dziecięcych.
  • Muzeum nie nadaje się do zwiedzania przez osoby cierpiące na padaczkę światłoczułą lub mające trudności z wchodzeniem po schodach.

London Dungeon: Atrakcje w okolicy


London Dungeon
4.1
W oparciu o następującą liczbę opinii klientów GetYourGuide: 102
Zdjęcie w tle: Chris Hood, CC BY 2.0