Lokrum

Lokrum
Liczba znalezionych atrakcji: 73
Sortuj wg::

Lokrum: najlepsze atrakcje w pobliżu

Lokrum – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Dubrownik: wycieczka kajakiem po morzu z przewodnikiem

Dubrownik: wycieczka kajakiem po morzu z przewodnikiem

Ta wycieczka kajakiem po morzu u wybrzeży Dubrownika rozpoczyna się od instruktażu na temat bezpieczeństwa, którego wysłuchasz w malowniczym miejscu na terenie Starego Miasta. Wyrusz z przewodnikiem przez kanał i na morze w pobliże przeklętej wyspy Lokrum. Po drodze zaplanowano kilka postojów w ciekawych miejscach na morzu. Posłuchaj o klątwie rzuconej na wyspę i poznaj historię Dubrownika, znanego wcześniej jako Raguza. Zatrzymaj się przy jednym z nielicznych hoteli, które nie zostały odbudowane po zakończeniu wojny. To tu trwały walki pomiędzy armią serbską i czarnogórską oraz obrońcami Dubrownika. Spędź około 30 minut czasu wolnego na jedynej plaży w mieście, do której nie można się dostać od strony lądu, a ponadto odpocznij w popularnej jaskini. Pływaj, nurkuj z rurką, zwiedzaj, wypoczywaj, jedz i korzystaj z promieni słonecznych. Kontynuuj podróż wzdłuż wybrzeża Dubrownika i zobacz miejscowe Beverly Hills oraz pierwszą w Dubrowniku strefę kwarantanny. Podczas tej wycieczki spojrzysz na Dubrownik od strony morza, zrobisz fantastyczne zdjęcia zewnętrznych murów i posłuchasz o historii tego legendarnego miasta.

Dubrownik: Wycieczka na wyspę Lokrum - Gra o Tron

Dubrownik: Wycieczka na wyspę Lokrum - Gra o Tron

Odwiedź kultowe miejsca z Gry o Tron w Dubrowniku, takie jak King's Landing, Blackwater Bay i Red Keep, a nawet zrób sobie zdjęcie na Żelaznym Tronie. Wycieczka rozpoczyna się krótkim spacerem do pierwszego miejsca kręcenia filmu, które w „Królewskiej Przystani” znane jest jako Blackwater Bay. To jedno z głównych miejsc, w których kręcono kilka scen. Twój przewodnik pokaże Ci zrzuty ekranu i nauczy Cię procesu tworzenia filmu GoT. Następnie wejdź po schodach do „Czerwonej Twierdzy”, aby podziwiać piękny widok na Morze Adriatyckie i Stare Miasto w Dubrowniku. Potem nadszedł czas, aby wejść przez bramy i przejść się ulicami Królewskiej Przystani. Spośród wielu lokacji szczególną atrakcją są schody Wielkiego Septu Bailora. Fani pamiętają, że spacer wstydu Cersei został tu sfilmowany, co było jednym z najważniejszych momentów serialu. Na wielki finał wskoczysz na prom na wyspę Lokrum. Ta piękna oaza na obrzeżach Starego Miasta była scenerią dla miasta „Qarth”. W drugim sezonie było to miasto, w którym Daenerys znalazła schronienie po śmierci khala Drogo i zagubieniu się na pustyni. Zwieńczeniem i punktem kulminacyjnym wycieczki jest wizyta w sali tronowej klasztoru benedyktynów w celu wykonania zdjęcia na Żelaznym Tronie. Następnie możesz zostać na wyspie, ciesząc się przyrodą. Oferuje możliwości pływania, pieszych wędrówek, nurkowania z klifów, a także restauracji i barów. Prom odpływa co pół godziny/godzinę (w zależności od pory roku), a przeprawa zajmuje tylko 15 minut.

Dubrownik: Rejs wycieczkowy na wyspę Lokrum i do jaskini Betina

Dubrownik: Rejs wycieczkowy na wyspę Lokrum i do jaskini Betina

Wyrusz na tę przyrodę i morską przygodę podczas rejsu z Dubrownika do oszałamiającego naturalnego piękna wyspy Lokrum, wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Na wyspie zwiedzaj ogrody, klasztor, jaskinie i plaże. Odkryj kulturę regionu podczas zwiedzania i rejsu powrotnego do Dubrownika. Rozpocznij swoją wycieczkę od historycznego portu w Dubrowniku, gdzie spotkasz swojego kapitana i wejdziesz na pokład łodzi ze szklanym dnem. Wypływając na wyspę Lokrum, podziwiaj widoki na kultowe mury miejskie Dubrownika i fortecę Lovrjenac z linii brzegowej. Ciesz się świeżą morską bryzą na policzkach. Zbliżając się do wyspy Lokrum, podziwiaj wspaniałe skaliste klify, które schodzą do krystalicznie czystej, błękitnej wody. Przepłyń obok jaskini Lokrum i słynnej plaży nudystów na wyspie. Po rejsie po wyspie zejdź na ląd na około dwie godziny wolnego czasu, aby odkryć wyjątkowe uroki Lokrum. Przespaceruj się po bujnym ogrodzie botanicznym i terenach starożytnego klasztoru benedyktynów. Idąc, dostrzegaj miejsca filmowania z Gry o tron, w tym Żelazny Tron. Podziwiaj wspaniałe barwy swobodnie wędrujących pawi i zanurz stopy w Mrtvo More, czyli „Morzu Martwym”. Gdy już zwiedzisz wyspę pieszo, popłyń jeszcze raz w kierunku plaży św. Jakuba. Tutaj rozkoszuj się spokojem krystalicznie czystych fal delikatnie uderzających o brzeg. Pływaj i nurkuj wzdłuż dna morskiego lub delektuj się koktajlem lub lodami, podziwiając w oddali panoramę Dubrownika. Na koniec udaj się do cudu natury Jaskini Betina, dostępnej tylko drogą morską. Wskocz do wody, ponurkuj i zwiedzaj plażę wewnątrz jaskini. Następnie popłyń z powrotem do Dubrownika, podziwiając po drodze klasyczne zabytki, w tym Villa Sheherezade i zabytkowy Lazarets.

Dubrownik: Kajakarstwo morskie lub wycieczka o zachodzie słońca

Dubrownik: Kajakarstwo morskie lub wycieczka o zachodzie słońca

Wybierz się na spływ kajakowy po Adriatyku i podziwiaj widoki na wyspę Lokrum i jaskinię Betina. Popływaj i nurkuj w jaskini Betina, a następnie wróć do punktu wyjścia. Rozpocznij w małym porcie Pile na Starym Mieście. Po krótkiej sesji instruktażowej przepłyń pod murami miasta, aż dotrzesz do ukrytej plaży jaskiniowej znanej jako Betina, gdzie zrobisz sobie krótką, 20-30-minutową przerwę na pływanie i nurkowanie z rurką. Po przerwie wrócimy do punktu wyjścia. Ciesz się z nami wycieczkami dziennymi lub o zachodzie słońca!

Dubrownik: Półdniowa wycieczka kajakiem morskim

Dubrownik: Półdniowa wycieczka kajakiem morskim

Rozpocznij wycieczkę w zatoce Pile, która znajduje się u podnóża twierdzy Lovrijenac. Po krótkim wprowadzeniu do kajakarstwa morskiego z licencjonowanym przewodnikiem, rozpocznij przygodę na wodach Morza Adriatyckiego. Rozpocznij wycieczkę od wiosłowania po Lokrum, robiąc kilka przystanków, aby odpocząć i posłuchać opowieści przewodnika o okolicy. Wiosłuj obok jaskiń Lokrum i plaży nudystów, unosząc się na krystalicznie czystej wodzie i wyłączając wszelkie myśli w tym rajskim otoczeniu. Po ok. 5 km spływu zatrzymaj się na zasłużony odpoczynek w Jaskini Betina, zbliżając się do plaży od strony wschodniej. Tutaj ciesz się około 40 minutami wolnego czasu na jedzenie kanapek, pływanie, nurkowanie z rurką i skakanie z klifu, jeśli masz ochotę na przygodę. Po rozprostowaniu nóg wskocz z powrotem do kajaka i kontynuuj wzdłuż wybrzeża Dubrownika. Wiosłuj pod murami miasta, słuchając fascynujących opowieści o mieście od swojego przewodnika. Zrób zdjęcia miasta z wyjątkowej perspektywy, które pozostawią niezapomniane wspomnienia z podróży. Na koniec wróć do Pile Bay, gdzie kończy się Twoja przygoda.

Dubrownik: Panoramiczny rejs koktajlowy o zachodzie słońca po Starym Mieście

Dubrownik: Panoramiczny rejs koktajlowy o zachodzie słońca po Starym Mieście

Rejs przed wspaniałymi murami miejskimi Dubrownika i wokół wyspy Lokrum i ciesz się pięknym zachodem słońca z niezakłóconym widokiem! Niesamowity wieczór pod gwiazdami spędzony z bratnią duszą lub przyjaciółmi popijając wyjątkowe koktajle na pokładzie. Oferujemy ciekawy wybór długich koktajli, które profesjonalni mistrzowie koktajli miksują na podświetlanym stanowisku koktajlowym! Bardzo relaksujący, ale jednocześnie przyjemny sposób na zakończenie długiego letniego dnia. Należy pamiętać, że czekamy w kolejce do wejścia na pokład innych statków, czas rozpoczęcia może się różnić o 10 minut w zależności od ruchu. Ciesz się wyjątkową, najbardziej romantyczną wycieczką o zachodzie słońca w Dubrowniku

Z Dubrownika: piesza wycieczka i rejs po „Grze o tron”.

Z Dubrownika: piesza wycieczka i rejs po „Grze o tron”.

Wejdź do świata Westeros podczas rejsu łodzią po Dubrowniku inspirowanego Grą o tron. Odwiedź lokalizacje prezentowane w programie, spróbuj koktajlu Dragon Blood i poznaj ciekawe ciekawostki od swojego przewodnika. Wejdź na pokład statku Karaka, który był używany podczas kręcenia Gry o tron. Żegluj wokół wybrzeża Dubrownika, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, a także do Królewskiej Przystani, stolicy Siedmiu Królestw. Rozkoszuj się orzeźwiającym koktajlem Dragon Blood na pokładzie. Podziwiaj rozpoznawalne miejsca, w tym ulicę św. Dominika, Pałac Rektorów, Pałac Sponza i wiele innych. Wysiądź na wycieczkę z przewodnikiem po Starym Mieście w towarzystwie przewodnika i odwiedź kultowe miejsca, w których kręcono zdjęcia. Usłysz interesujące szczegóły dotyczące postaci i wydarzeń zza kulis. Przed zakończeniem wycieczki na Starym Mieście zrób sobie zdjęcie z Żelaznym Tronem w sklepie z pamiątkami na Starym Mieście.

Dubrownik: 45-minutowy rejs panoramiczny

Dubrownik: 45-minutowy rejs panoramiczny

Wejdź na pokład rejsu i odkryj wspaniałe wybrzeże i malownicze krajobrazy Dubrownika. Podziwiaj panoramiczne widoki na stare miasto w Dubrowniku, mury miejskie i inne atrakcje z wody. Podczas rejsu po Starym Mieście będziesz mieć wiele okazji do robienia zachwycających zdjęć. Zanurz się w pięknie twierdzy Lovrijenac, hotelu Hilton i zabytków. Kontynuuj podróż na wyspę Lokrum, małą wyspę niedaleko wybrzeża Dubrownika. Zobaczysz różnorodne życie morskie, jaskinie morskie, groty i malownicze szlaki spacerowe. Podziwiaj oszałamiające barwy nieba, gdy słońce chowa się za horyzontem. Przeżyj niezapomniane wrażenia i odkryj sekrety tego niezwykłego nadmorskiego klejnotu.

Z Dubrownika: Wyspy Elafickie i wycieczka łodzią motorową do Błękitnej Jaskini

Z Dubrownika: Wyspy Elafickie i wycieczka łodzią motorową do Błękitnej Jaskini

Ta wycieczka obejmuje zwiedzanie wysp Elafickich, plażę Sunj na wyspie Lopud i nurkowanie z rurką w Błękitnej Jaskini. Wyspy Elafickie to grupa wysp w pobliżu Dubrownika. Kolocep to malownicza wyspa o zróżnicowanej przyrodzie i roślinności. Jest bogata w tereny zielone, więc jest to idealne miejsce na spacery, relaks czy jazdę na rowerze. Lopud, często nazywana ukrytą perłą Elafitów, jest najbardziej rozwiniętą wyspą i obfituje w zieloną roślinność. To jest wyspa bez samochodów, więc reszta jest gwarantowana. Koniecznie odwiedź popularną piaszczystą plażę Sunj, położoną na tej wyspie. Ta wyspa jest ulubionym miejscem mieszkańców podczas gorących letnich dni i jest znana jako zielona oaza Dubrownika. • Półdniowa wycieczka na wyspy Elafickie, wyspę Lopud i Błękitną Jaskinię • Odkryj jaskinie Lopud i dziewiczą przyrodę • Nurkuj w Błękitnej Jaskini lub pływaj w krystalicznie czystym morzu • Przeglądaj Wyspy Elafickie, grupę wysp w pobliżu Dubrownika

Dubrownik: Rejs Karaką o zachodzie słońca z winem musującym

Dubrownik: Rejs Karaką o zachodzie słońca z winem musującym

Rozpocznij swój idealny wieczór pięknym zachodem słońca w tej historycznej Karace. Wypij kieliszek wina musującego podczas rejsu, płynąc w kierunku zachodzącego słońca. Posłuchaj romantycznej muzyki ambient i poczuj powiew wiatru, stojąc na lśniącym pokładzie. Odkryj nowy widok na mury Starego Miasta z morza i spójrz na czerwone dachy Starego Miasta w Dubrowniku. Gdy podczas rejsu poczujesz pragnienie, odśwież się drinkiem. Zrób niezapomniane zdjęcie swojej chwili i podziel się nim z bliskimi na miejscu, korzystając z naszego bezpłatnego Wi-Fi. Po zachodzie słońca zrelaksuj się, żeglując pod rozgwieżdżonym niebem i ciesz się światłem księżyca odbijającym się w Morzu Adriatyckim.

Dubrownik: Najciekawsze atrakcje

Lokrum: Wycieczki i bilety

Chorwacja: Ciekawe miejsca

Lokrum: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Lokrum? Kliknij tutaj.

Lokrum: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.8
(5387 recenzji)

Nasz przewodnik był bardzo przyjazny, poświęciła czas, aby poczekać, aż pójdziemy w naszym tempie, mieliśmy wakacje, więc zmieniła przekąskę, ale i tak była pyszna! ! Bardzo nam się podobało to całe doświadczenie, widzisz rzeczy, których na pewno nie można zobaczyć łodzią ani spacerować, naprawdę warto! ! Niesamowite doświadczenie i obsługa! !

Fantastyczna wycieczka z dość małą grupą i wspaniałym przewodnikiem (Neno). Cieszyliśmy się każdą minutą. Wiosłowanie po czystych wodach i wzdłuż murów starego miasta zapierało dech w piersiach. Świetne przystanki na pływanie oraz smaczna i zdrowa przekąska. Wysoce polecany.

Wybraliśmy się na spływ kajakowy. 2,5 godziny. Nasz przewodnik Ivana był niesamowity! ! ! ! ! !

Świetny spacer po Dubrowniku! Uważaj, to obciążenie dla twoich ramion!!!

Genialne, przewodnik był niesamowity. Umiejętny i pouczający.