Prywatny kierowca odbierze Cię pod wskazanym adresem w Warszawie wygodnym dla sześciu pasażerów mercedesem i zawiezie do Łodzi na całodniową wycieczkę.
Podczas tej 3-godzinnej wycieczki po mieście lokalny anglojęzyczny przewodnik wprowadzi Cię w atmosferę tego pięknego przemysłowego miasta.
Często porównywane jest do Manchesteru – największego XIX-wiecznego ośrodka przemysłu włókienniczego na świecie. Dlatego Łódź często nazywana jest „polskim Manchesterem”. W 1839 roku w Białej Fabryce Ludwika Geyera uruchomiono jedną z pierwszych parowozów w Królestwie Polskim i to tutaj na łódzkim horyzoncie pojawił się pierwszy komin fabryczny.
Księży Młyn to dobrze zachowana, kompletna dzielnica przemysłowa z fabryką, mieszkaniami robotniczymi, szpitalem, szkołą, remizą strażacką, willą właściciela, straganami i ogrodem. W ostatnich latach fabryka została przebudowana na ekskluzywne apartamenty. W willi znajduje się muzeum prezentujące luksusowe XIX-wieczne wnętrza. Niedaleko znajduje się Pałac Scheiblera z Muzeum Kinematografii.
Ten wciągający 5-kilometrowy wybieg jest głównym placem zabaw Łodzi i uosabia wszystko, co to miasto stara się osiągnąć w nadchodzących latach. Nie bez powodu odwiedzający spędzają na tej ulicy znaczną ilość czasu. Piotrkowska nie tylko się rozwija, ale ma jeszcze więcej alternatywnej kultury, świetną gastronomię i więcej postindustrialnych kompleksów do zwiedzania!
OFF Piotrkowska to zupełnie inna, niepowtarzalna i alternatywna propozycja.
Położony tuż przy ul. Piotrkowskiej (stąd nazwa) między numerami 138-140, zespół przejął piękne stare budynki przędzalni bawełny po dawnej fabryce Ramischa. Pochodząca z Czechosłowacji rodzina Ramischów przeniosła się do Łodzi w latach trzydziestych XIX wieku iw 1850 roku zakupiła pierwszą działkę, na której rozpoczęto budowę fabryki; sąsiednie działki zostały zakupione w miarę rozszerzania się imperium. Do 1909 roku fabryka w samym sercu miasta pracowała już na pełnych obrotach. Produkcja trwała aż do 1990 roku, kiedy to budynki i ich bogate dziedzictwo popadły w zapomnienie, a okolica popadła w opłakany i zaniedbany stan.
Dzisiejsza Manufaktura jest efektem największego w Polsce projektu rewitalizacji od czasu odbudowy warszawskiej Starówki w latach 50. XX wieku. Historia tego miejsca jest jedną z fortun zdobytych i straconych, wojny, nacjonalizacji i nędzy. To, co widzisz przed sobą, było kiedyś szeregiem fabryk – z których wszystkie produkowały różne tekstylia – które zostały zbudowane w drugiej połowie XIX wieku.
Po zwiedzaniu i obiedzie kierowca zabierze Cię z powrotem do Warszawy i podwiezie w wybrane miejsce.