Łódź – nasze najbardziej polecane atrakcje

Łódź: Prywatna wycieczka po dziedzictwie żydowskim

1. Łódź: Prywatna wycieczka po dziedzictwie żydowskim

Twój przewodnik przywita Cię w hotelu i zaprosi na w pełni prywatne zwiedzanie. Przed wybuchem II wojny światowej Łódź zamieszkiwało ponad 200 000 Żydów. Stanowili oni aż jedną trzecią ogółu ludności tego wielonarodowego miasta. Poznaj historię łódzkich Żydów – niegdyś jednej z największych społeczności żydowskich w Polsce. Zatrzymaj się przy stacji Radegast, końcowym punkcie pociągów przewożących Żydów z krajów Europy Zachodniej i prowincjonalnych gett z Kraju Warty. Zobacz cmentarz żydowski, największą nekropolię żydowską w Polsce. Przechodzimy obok Pomnika Męczeństwa Dzieci, zwanego też Pomnikiem Złamanego Serca, poświęconego polskim dzieciom, które zmarły lub zostały zamordowane podczas pobytu w obozie przy ul. Przemysłowej. Odpocznij w Parku Ocalałych upamiętniającym likwidację getta i zatrzymaj się pod jednym z ponad 600 „drzew pamięci” zasadzonych przez ocalałych z Litzmannstadt Getto. Odwiedź jedyną zachowaną przedwojenną synagogę – synagogę Reichera, która przetrwała czasy okupacji jako magazyn soli. Odkryj odnowiony kompleks przemysłowy Manufaktura, należący do żydowskiego biznesmena Izraela Poznańskiego, z placem na świeżym powietrzu otoczonym dużymi ceglanymi budynkami i najdłuższym odcinkiem fontann w Europie. Na koniec wybierz się na spacer ulicą Piotrkowską, popularną aleją pełną sklepów, pubów, restauracji i rzeźb upamiętniających słynnych łodzian i dowiedz się od swojego przewodnika, co jeszcze możesz odkryć na własną rękę po tej wycieczce.

Łódź: Prywatna wycieczka piesza po mieście

2. Łódź: Prywatna wycieczka piesza po mieście

Twój przewodnik będzie czekał na Ciebie z Twoim imieniem i nazwiskiem przy głównym wejściu do Planetarium EC1 (Targowa 1/3, 90-001 Łódź). Po stuleciu naznaczonym wojenną okupacją, problemami gospodarczymi i upadkiem przemysłu, Łódź – trzecie co do wielkości miasto w Polsce – odradza się. Odwiedź tę tętniącą życiem metropolię, poznaj jej bogate dziedzictwo kulturowe i doświadcz odnowionej energii miasta w trakcie ekscytującej rewitalizacji. Rozpocznij pieszą wycieczkę przy głównym wejściu do Planetarium EC1. Kieruj się w stronę ulicy Piotrkowskiej, popularnej alei pełnej sklepów, pubów, restauracji i rzeźb upamiętniających słynnych łodzian. Następnie przejdź na Rynek Starego Miasta, gdzie Twój przewodnik opowiada, jak przed II wojną światową ten obszar był domem dla dobrze prosperującej społeczności żydowskiej. Dowiedz się, jak zmienił się wygląd tego placu podczas wojny i po niej, gdy Twój przewodnik zwraca uwagę na prostą architekturę w stylu sowieckim. Na koniec odkryj odnowiony kompleks przemysłowy Manufaktury, który szczyci się odkrytym placem otoczonym dużymi ceglanymi budynkami i najdłuższym odcinkiem fontann w Europie. Po wypełnieniu trzeciego co do wielkości miasta w Polsce dowiedz się od swojego przewodnika, co jeszcze możesz odkryć samodzielnie po tej wycieczce.

Łódź: prywatna wycieczka piesza po Starym Mieście

3. Łódź: prywatna wycieczka piesza po Starym Mieście

Spotkaj się z przewodnikiem i rozpocznij 2-godzinną wycieczkę od Muzeum Miasta Łodzi, niezwykłego neobarokowego pałacu Izraela Poznańskiego. Tuż obok położony jest Stary Rynek z tymczasowymi instalacjami artystycznymi podkreślającymi przywiązanie miasta do sztuki nowoczesnej. Przespaceruj się po malowniczym placu Wolności i zobacz fantastyczny Pasaż Róży. Idź dalej, aby zobaczyć wielki sobór św. Aleksandra Newskiego, czyli prawosławną katedrę. Odkryj ulicę Piotrkowską, pełną urokliwych starych budynków, i posłuchaj fascynujących historii. W przypadku opcji 3-godzinnej ruszysz z przewodnikiem na poszukiwanie ukrytych skarbów miasta, takich jak dom Juliana Tuwima, Teatr Wielki i kamienica pod Gutenbergiem. Zobacz pałac Kipperów i podziwiaj jego architekturę. Zwiedzaj uważnie, aby znaleźć małe rzeźby bohaterów bajek, znajdujące się w różnych częściach Śródmieścia. Wybierając opcję 4-godzinną, zobaczysz również inne zachwycające budynki, w tym pałac Scheiblerów, pałac Juliusza Kindermanna i kamienicę Schlösserów, oraz dotrzesz do perły dziedzictwa architektonicznego: bazyliki archikatedralnej św. Stanisława Kostki, pięknego, zapierającego dech w piersiach kościoła, który porównywany jest do katedry Notre Dame.

Łódź: Prywatna 3-godzinna wycieczka po mieście

4. Łódź: Prywatna 3-godzinna wycieczka po mieście

Dowiedz się, jak zostać milionerem, będąc pucybutem, i podążaj śladami XIX-wiecznych fabrykantów. Aby wybrać się na najlepszą pieszą wycieczkę po Łodzi, koniecznie trzeba odwiedzić Manufakturę – dawną fabrykę, która została wyremontowana kilka lat temu. Obecnie kompleks ten znajduje się w centrum miasta i pełni funkcję centrum handlowego. To także centrum kultury, handlu i rozrywki. Zachowała się jedna z bram łuku triumfalnego starego młyna. Zobacz Pałac Poznańskich należący do najsłynniejszego magnata fabrycznego w Polsce. Obecnie w budynku tym mieści się Muzeum Miejskie Łodzi, w którym podziwiać można neobarokową elewację, klatkę schodową, jadalnię oraz salę balową. Następnie wybierz się na spacer najdłuższą europejską drogą handlową – ulicą Piotrkowską. Ten deptak jest sercem miasta, pełnym klubów, restauracji, barów i wielu miejsc kulturalnych. Podziwiaj stare budynki, odrestaurowane fabryki i łódzką specjalność – riksze. Na koniec zostaniesz zaproszony do Białej Fabryki, w której mieści się Muzeum Włókiennictwa. W muzeum znajduje się wiele krosien, starych materiałów i przykładów sztuki tkackiej. opcja 5-godzinnej wycieczki pieszej: Po 3-godzinnym spacerze zobaczysz także miejsca związane z historią Żydów i Litzmannstadt Getto. Najpierw odwiedź cmentarz żydowski, największy w Europie. Wiele grobowców upamiętnia właścicieli fabryk, takich jak Silberstein, Prusak czy Stiller. Nie przegap spektakularnego Mauzoleum Izraela Poznańskiego w stylu Art Nouveau. Następnie odwiedź stację Radegast (Stacja Radogoszcz) - stację kolejową, z której ponad 140 000 osób (głównie Żydów) zostało deportowanych do niemieckich obozów koncentracyjnych w Polsce. Posłuchaj opowieści o dzielnych ludziach, którzy przemycali żywność ze wsi do getta i uciekli z obozów pracy przymusowej w Niemczech.

Z Łodzi: wycieczka w małej grupie do Auschwitz-Birkenau z lunchem

5. Z Łodzi: wycieczka w małej grupie do Auschwitz-Birkenau z lunchem

Poznaj tragiczną historię Holokaustu podczas wycieczki z przewodnikiem po obozach koncentracyjnych Auschwitz-Birkenau. Wyjedź z Łodzi i udaj się do Oświęcimia z anglojęzycznym kierowcą. Po przyjeździe dowiedz się więcej o historii obozu na wystawach, które szczegółowo opisują śmierć prawie 1,3 miliona ludzi. Zobacz oryginalne dokumenty i przedmioty należące do więźniów, takie jak buty i walizki. Dowiedz się o strasznych wydarzeniach, które miały miejsce zarówno w obozach Auschwitz, jak i Birkenau, gdzie ponad 90% więźniów zginęło za niesławną bramą „Arbeit Macht Frei”.

Z Warszawy: Prywatna wycieczka po żydowskim getcie w Łodzi i Litzmannstadt

6. Z Warszawy: Prywatna wycieczka po żydowskim getcie w Łodzi i Litzmannstadt

Odkryj znaczenie kulturowe i wyjątkową architekturę Łodzi, trzeciego co do wielkości miasta w Polsce, podczas prywatnej wycieczki upamiętniającej tragiczną historię żydowskiego getta, która miała miejsce podczas II wojny światowej. Wyjedź z Warszawy w 1,5-godzinną podróż samochodem do Łodzi, która była niegdyś ośrodkiem polskiego przemysłu i nazywana była Ziemią Obiecaną lub polskim Manchesterem. Dowiedz się o jego ponurej historii podczas II wojny światowej, kiedy pod kontrolą nazistów został zaanektowany, a jego nazwa została zmieniona na Litzmannstadt. Spaceruj po żydowskim getcie, w którym przetrzymywano ponad 200 000 polskich Żydów, z których niestety tylko nieliczni przeżyli. Zobacz, jak ta historyczna dzielnica przetrwała i służy teraz pomnikowi upamiętniającemu tragiczne wydarzenia z Holokaustu. Poznaj labirynt fabryk i warsztatów, które kontrastują ze wspaniałymi przedwojennymi budynkami z bogato zdobionymi fasadami znajdującymi się w malowniczym centrum miasta.

Z Warszawy: Prywatna całodniowa wycieczka po Łodzi

7. Z Warszawy: Prywatna całodniowa wycieczka po Łodzi

Spotkaj się ze swoim kierowcą w hotelu i wybierz się na całodniową wycieczkę do Łodzi. Po stuleciu naznaczonym okupacją wojenną, nieszczęściami gospodarczymi i upadkiem przemysłu, Łódź - trzecie co do wielkości miasto w Polsce - rośnie w siłę. XIX-wieczna Łódź była sercem polskiego przemysłu włókienniczego, a sama liczba tamtejszych fabryk sprawiła, że miasto zyskało miano „polskiego Manchesteru”. Miejscowa gospodarka przyciągała imigrantów z dalekich stron, z naciskiem na kulturę żydowską, rosyjską i niemiecką, a także rodzimych Polaków. Udaj się do tej tętniącej życiem metropolii, aby odkryć jej bogate dziedzictwo kulturowe i odkryć modernistyczną architekturę, która niegdyś była domem dla najbogatszego w kraju pokazu wielokulturowości. Przyjeżdżając do Łodzi, poznaj swojego przewodnika. Pierwszym przystankiem na Twojej trasie jest Rynek Starego Miasta, gdzie Twój przewodnik opowiada, w jaki sposób ten obszar był domem dla kwitnącej społeczności żydowskiej przed II wojną światową. Dowiedz się, jak zmienił się wygląd tego placu w czasie wojny i po niej, ponieważ Twój przewodnik wskazuje na prostą architekturę w stylu sowieckim. Następnie przejdź do odrestaurowanego kompleksu przemysłowego Manufaktury, który szczyci się placem na świeżym powietrzu otoczonym dużymi ceglanymi budynkami i najdłuższym w Europie pasem fontann. Udaj się do kompleksu włókienniczego Księży Młyn, który jest idealną wizytówką rewitalizacji miasta, które w ostatnich latach bardzo się rozrosło. Na koniec wycieczki odkryj ulicę Piotrkowską, popularną aleję pełną sklepów, pubów, restauracji i rzeźb upamiętniających znanych łodzian. Po napełnieniu trzeciego co do wielkości miasta w Polsce udaj się z powrotem do Warszawy.

Łódź: Tradycyjna polska wycieczka kulinarna

8. Łódź: Tradycyjna polska wycieczka kulinarna

Kultura jedzenia ma silne korzenie wśród Polaków, a Twój profesjonalny przewodnik pokaże Ci najlepsze dania kuchni polskiej w dwóch, trzech lub czterech starannie wybranych lokalnych lokalach. W tych miejscach będziecie mieli wyjątkową okazję spróbować, porównać i wybrać ten smak z bogatej oferty tradycyjnych potraw, który najbardziej Wam odpowiada. Wybierz opcję 2,5-godzinną, aby spróbować podstawowego zestawu potraw w 2 miejscach, w tym różnych rodzajów pierogów, polskich mięs i innych specjałów, a także jednego napoju bezalkoholowego i ciasta oraz kawy/herbaty (oprócz zupy i piwa). Ciesz się także obszarem Starego Miasta! Nie przegap najlepszych zabytków, takich jak ulica Piotrkowska czy Pasaż Róży podczas pieszej wycieczki między posiłkami. Twój przewodnik poprowadził Cię przez polską kuchnię i atrakcje Starego Miasta. Przeżyj 3,5-godzinne jedzenie i zwiedzanie Starego Miasta. W 3 lokalach skosztujesz jeszcze bardziej tradycyjnego polskiego jedzenia. Spróbuj różnych rodzajów pierogów, różnych rodzajów polskich mięs, innych specjałów, tradycyjnej zupy, także jednego napoju bezalkoholowego, piwa oraz ciasta i kawy/herbaty. Również podczas degustacji Twój przewodnik opowie Ci o niektórych polskich tradycjach i zwyczajach oraz jakie potrawy są związane z jaką okazją.

Polska: Europa Plan eSim Mobile Data

9. Polska: Europa Plan eSim Mobile Data

Ułatw sobie podróż po Europie dzięki wygodnej karcie eSIM. Pozostań w kontakcie podczas podróży dzięki szybkiemu zasięgowi w Polsce i innych 41 najczęściej odwiedzanych regionach w Europie. Kup i zainstaluj kartę eSIM w dowolnym miejscu i czasie oraz wybieraj spośród różnych pakietów danych, opcji ważności i zasięgu w dodatkowych krajach. Wystarczy zeskanować kod QR eSIM, aby uzyskać dostęp do wszystkich niezbędnych aplikacji podczas podróży. Uniknij kłopotów związanych z zarządzaniem wieloma kartami SIM dzięki temu rozwiązaniu bez odpadów. Zdobądź jedną kartę eSIM na urządzenie i doładuj, po prostu kupując i aktywując dodatkowe plany eSIM na bieżąco. Po aktywacji Twoja ochrona rozpocznie się zgodnie z wybranym okresem. Korzystaj z zasięgu w Austrii, Albanii, Belgii, Bułgarii, Chorwacji, Cyprze, Czechach, Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Niemczech, Grecji, Gibraltarze, Węgrzech, Wyspie Man, Islandii, Irlandii, Włoszech (w tym San Marino i Watykan), Wyspa Jersey, Kazachstan, Łotwa, Litwa, Liechtenstein, Luksemburg, Obsługa obejmuje również Maltę, Holandię, Macedonię Północną, Norwegię, Portugalię, Polskę, Rumunię, Serbię, Słowację, Słowenię, Hiszpanię, Szwecję, Szwajcarię, Turcję, Ukrainę, Uzbekistan, Wielką Brytanię i północną Irlandia. Wszystkie modele iPhone'a wprowadzone na rynek poza iPhone XS mogą obsługiwać eSIM. W przypadku Androida, jeśli nie masz pewności, sprawdź, czy kwalifikujesz się do korzystania ze zdjęcia z wytycznymi. Jeśli po zainstalowaniu tej karty eSIM nie możesz połączyć się z Internetem, postępuj zgodnie z Przewodnikiem samopomocy w rozwiązywaniu problemów w kuponie GYG. Informacje o lokalnym operatorze: Polska: T-Mobile / Orange Polska S.A. Pozostałe kraje są dostępne w informacji o kuponie w Twojej aplikacji GYG po zakupie

Łódź: Prywatna wycieczka z przewodnikiem i degustacją wódki

10. Łódź: Prywatna wycieczka z przewodnikiem i degustacją wódki

Wychodząc naprzeciw Państwa przewodnik wycieczki w jednym z najbardziej ukochanych barów miasta, a następnie wyruszyć na degustacji wódki przygodzie! Posłuchaj swojego przewodnika, który opowie Ci o fascynującej historii i kulturze polskiego trunku narodowego, a także o zwyczajach związanych z wódką oraz o roli, jaką odgrywa wódka podczas wesel, imprez rodzinnych i innych okazji. Odwiedź różne miejsca w mieście, z których każde zostało starannie wybrane, aby zapewnić Ci różne doświadczenia, atmosferę i różne rodzaje wódki. W każdym z miejsc poczuj prawdziwą i żywą atmosferę, która będzie odzwierciedleniem różnych okresów polskiej historii i kultury. Podczas wycieczki skosztuj wyboru 7 różnych wódek i dowiedz się czegoś o produkcji tego alkoholu, a także o najlepszych sposobach degustacji i podawania go. Twój przewodnik wytłumaczy Ci również różnice między poszczególnymi rodzajami wódki, która produkowana jest ze zbóż i ziemniaków. W końcu poznaj odpowiedź na odwieczne pytanie dotyczące tego alkoholu... Czy wódkę wynaleziono w Polsce czy w Rosji?

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Łódź

Najciekawsze atrakcje

Łódź: najciekawsze atrakcje

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 17
Sortuj wg::
Strona 1 z 2

Niezwykłe doznania

Łódź: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Często zadawane pytania dotyczące: Łódź

Jakie najlepsze atrakcje trzeba zobaczyć w: Łódź?

Najlepsze atrakcje to:

Łódź: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Łódź? Kliknij tutaj.