Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Lodowiec Fox

Lodowiec Fox

Lodowiec Fox – nasze najbardziej polecane atrakcje

Lodowiec Fox: Do 3 godzin wędrówki z transferem helikopterem

1. Lodowiec Fox: Do 3 godzin wędrówki z transferem helikopterem

Ciesz się ekscytującą wędrówką i helikopterem na lodowcu Fox. Podziwiaj dramatyczne krajobrazy z góry, w tym spektakularne jaskinie lodowe, lodospady i Wodospady Wiktorii, czyli stopioną rzekę z ukrytego lodowca Wiktorii. Wyląduj na lodzie w odległej części lodowca. Zaopatrz się w raki zaprojektowane specjalnie na oblodzone warunki. Podążaj lodowymi schodami wyciętymi przez przewodnika, odkrywając niesamowite formacje i jaskinie lodowe. Każdy wyjazd jest naprawdę wyjątkowym doświadczeniem, ponieważ istnieje tak wiele zmieniających się funkcji. W zależności od pogody spędź do 3 godzin na lodzie przed wejściem na pokład helikoptera, aby wrócić do miejsca startu.

Franz Josef i Fox Glaciers Lot helikopterem i lądowanie na śniegu

2. Franz Josef i Fox Glaciers Lot helikopterem i lądowanie na śniegu

Poznaj starożytne lodospady lodowców Fox i Franz Josef podczas 30-minutowego lotu helikopterem. Poczuj dreszczyk emocji podczas lądowania na śniegu dzięki spektakularnym możliwościom robienia zdjęć i stwórz niezapomniane wspomnienia. Lodowce Franz Josef i Fox zapewniają oszałamiającą architekturę lodową i są dwoma z nielicznych lodowców na świecie, które znajdują się w tak bliskiej odległości zarówno od oceanu, jak i lasu deszczowego. Udaj się do centralnej lokalizacji w miasteczku Franz Josef, gdzie odprawisz się na swój lot. Zapnij pasy i przygotuj się na jedyną w swoim rodzaju przejażdżkę, wznosząc się ponad dziewiczą scenerią, aby podziwiać spektakularne widoki lodowców z lotu ptaka. Posłuchaj wciągającego komentarza podczas lotu od doświadczonego pilota i podziwiaj oszałamiający zamarznięty krajobraz poniżej przez panoramiczne okna. W połowie lotu helikopter unosi się nad lodem i śniegiem, po czym ląduje na szczycie jednego z lodowców. Wyjdź na zapierający dech w piersiach, zamarznięty krajobraz, aby rozkoszować się widokami i zrobić niesamowite zdjęcia. Następnie wróć do helikoptera na lot z powrotem do bazy.

Franz Josef: Wycieczka helikopterem nad dwoma lodowcami

3. Franz Josef: Wycieczka helikopterem nad dwoma lodowcami

Zobacz dwa największe lodowce Nowej Zelandii — Franz Josef, a następnie lodowiec Fox lub Tasman, podziwiając niezakłócony widok z helikoptera. Po odprawie i odprawie na temat bezpieczeństwa zostaniesz przeniesiony do hangaru organizatora atrakcji, gdzie spotkasz pilota i przewodnika oraz wejdziesz na pokład helikoptera. Otrzymasz zestawy słuchawkowe, aby usłyszeć komentarz swojego przewodnika. Lataj wśród Alp Południowych, podziwiając lodowe szczyty i szczeliny, ucząc się od swojego pilota o niesamowitym spektaklu. Zatrzymasz się i będziesz mógł zwiedzać pieszo przez 10 minut na wzniesieniu, które jest idealne do robienia zdjęć.

Lodowiec Fox: półdniowy spacer i wycieczka przyrodnicza z lokalnym przewodnikiem

4. Lodowiec Fox: półdniowy spacer i wycieczka przyrodnicza z lokalnym przewodnikiem

Spaceruj po bujnym, historycznym zlodowaconym lesie deszczowym w Parku Narodowym Westland Tai Poutini, obserwując ogromne rata, drzewa rimu i mech. Podczas spaceru Twój przewodnik udzieli pouczającego komentarza na temat zlodowacenia, geotermologii, geologii, flory i fauny. Zanurz rękę w geotermalnym źródle, aby poczuć naturę z bliska. Podziwiaj widoki na górny lodowiec Fox, Fox Neve i Mount Tasman, jedną z najwyższych gór Nowej Zelandii. Ze względu na lokalizację, nie zbliżysz się do końcowej ściany lodowca, ten spacer koncentruje się głównie na oszałamiającej przyrodzie w Dolinie Lodowca Lisa. Po zakończeniu spaceru przewodnik odwiezie Cię z powrotem do miejsca zakwaterowania.

Lodowiec Fox: sceniczny lot helikopterem z lądowaniem na śniegu

5. Lodowiec Fox: sceniczny lot helikopterem z lądowaniem na śniegu

Wybierz się w podróż w Alpy Południowe, aby odbyć jedyny w życiu lot helikopterem nad lodowcem Fox. Rozpocznij swoją przygodę w bazie helikopterów w Fox Glacier Township, gdzie powita Cię zespół ekspertów. Podczas startu helikopterem podziwiaj panoramiczne widoki na miasto i okoliczne krajobrazy, a następnie udaj się w stronę lodowca Fox. Zbliżając się do malowniczych gór, przeleć nad dramatycznymi lodowymi wodospadami i głębokimi szczelinami, zanim zejdziesz na śnieżne lądowanie. Tutaj będziesz miał okazję podziwiać otoczenie, oddychać czystym alpejskim powietrzem i robić zdjęcia w tej zimowej krainie czarów. Kiedy skończysz, dołącz do swojego pilota w locie powrotnym do Fox Glacier Township.

Franz Josef: Twin Fox i Franz Josef Glaciers Helicopter Trip

6. Franz Josef: Twin Fox i Franz Josef Glaciers Helicopter Trip

Przeżyj podwójne emocje, przelatując nad oszałamiającymi Twin Glacier Fox i Franz Josef Glacier podczas lotu helikopterem nad oszałamiającymi górskimi krajobrazami, które obejmują malownicze lądowanie na śniegu. Wyjedź z miasta Franciszka Józefa, a w ciągu kilku minut będziesz szybować nad majestatycznym lodospadem Lodowca Franciszka Józefa, gdzie wzniesiesz się wśród szczytów górskich, aby doświadczyć lądowania na śniegu. Podczas lotu podziwiaj pod sobą śnieżne pola Twin Glacier Fox i Franz Josef Glacier oraz wspaniałe widoki na Alpy Południowe, Mount Cook i Mount Tasman. Po 10 minutach czucia śniegu na nogach wskocz z powrotem do helikoptera i ponownie wystartuj przez obszar śnieżnego pola, a następnie wyląduj z powrotem w miejscu, z którego odleciałeś.

Franz Josef: 40-minutowy lot helikopterem w scenerii górskiej

7. Franz Josef: 40-minutowy lot helikopterem w scenerii górskiej

Wystartuj z bazy helikopterów w Franz Josef i zwiedzaj lodowce Fox i Franz Josef z góry podczas malowniczej wycieczki helikopterem. Doświadcz tego naturalnego zjawiska z bliska, lądując na lodowcu i spacerując po śniegu. Spotkaj się ze swoim pilotem i przewodnikiem w bazie helikopterów i otrzymaj krótkie wprowadzenie przed wejściem na pokład samolotu i wyruszeniem na przygodę. Obserwuj, jak ziemia znika pod tobą, gdy wspinasz się wyżej, i ciesz się widokiem, gdy miasto poniżej zamienia się w dzicz. Podziwiaj widoki na Alpy Południowe i podziwiaj ogrom 2 największych lodowców Nowej Zelandii, ciesząc się pouczającym komentarzem dostarczonym przez pilota. Następnie przygotuj się na podziwianie tej wyjątkowej scenerii z bliska, gdy helikopter przygotowuje się do lądowania na śniegu. Stań na starożytnym lodzie lodowca, wdychaj czyste alpejskie powietrze i poczuj odosobnienie tego inspirującego krajobrazu. Wskocz z powrotem na pokład helikoptera i podziwiaj więcej panoramicznych widoków w drodze powrotnej do bazy. Podczas lotu przelecisz także nad lodowcem Tasmana po wschodniej stronie Alp Południowych i obok Mount Cook, najwyższego szczytu Nowej Zelandii.

Franz Josef: 60-minutowy lot widokowy Grand Circle

8. Franz Josef: 60-minutowy lot widokowy Grand Circle

*Nowy produkt do zdobycia twojego przewodnika! Ciesz się wycieczką helikopterem na lodowiec niepodobną do niczego innego na świecie. Rozpocznij swoją przygodę na lotnisku Franz Josef Heliport, gdzie wejdziesz na pokład helikoptera. Po starcie przekroczysz główną przepaść i doświadczysz niesamowitych widoków na lodowce La Peruse i Balfour, lodowce Fox i Franz Josef, bujną zieleń rodzimego lasu deszczowego oraz wysokie szczyty Aoraki Mount Cook i Mount Tasman, aby wylądować na najdłuższym lodowcu Nowej Zelandii, lodowcu Tasman. Po wylądowaniu helikopter zostanie całkowicie wyłączony, aby pasażerowie mogli cieszyć się spokojem i ciszą pięknego alpejskiego otoczenia. Ciesz się czystym powietrzem, lśniącym śniegiem i mnóstwem czasu na fotografowanie przed powrotem na zachodnie wybrzeże i zejściem z lodowca Franz Josef z powrotem do Franz Josef Heliport. Jesteśmy jedynym operatorem na zachodnim wybrzeżu, który ląduje na lodowcu Tasman!!! Jesteśmy również jedynym certyfikowanym operatorem lotniczym Carbon Zero w Nowej Zelandii!!! Przyleć z nami w Inflite Franz & Fox Helicopters

Franz Josef: Półdniowa wycieczka przyrodnicza nad jezioro Matheson

9. Franz Josef: Półdniowa wycieczka przyrodnicza nad jezioro Matheson

Rozpocznij swoją przygodę z odbiorem z hotelu lub spotkaniem w lokalnym biurze w Franz Josef Township. Wyrusz w 40-minutową przejażdżkę klimatyzowaną furgonetką nad jezioro Matheson. Wybierz się na spacer około 4,4-kilometrową pętlą wokół jeziora z przewodnikiem w małej grupie. Dowiedz się o florze, faunie, zlodowaceniu, geologii i niesamowitej historii naturalnej tego pięknego jeziora. Zwróć uwagę na odbicia najwyższych gór kraju, Mount Tasman i Mount Cook, w ciemnych wodach jeziora. Najlepszą okazją do tych refleksji jest wczesny poranek lub późny wieczór.

Lodowiec Foxa: Lodowiec Fox i Mt Cook 30-minutowy lot helikopterem

10. Lodowiec Foxa: Lodowiec Fox i Mt Cook 30-minutowy lot helikopterem

Lodowiec Fox, zasilany przez cztery lodowce alpejskie i mający 13 km długości, jest najdłuższym z lodowców zachodniego wybrzeża. Wylądujesz na polu śnieżnym otoczonym formacjami lodowcowymi na szczycie lodowca. Helikopter to jedyny sposób, aby uzyskać dostęp do tych wspaniałych formacji lodowych i stanąć na stopniowo cofającym się lodowcu. Po wylądowaniu na szczycie lodowca Fox Glacier pilot zabierze Cię obok naszego najwyższego szczytu, Aoraki / Mt Cook (znanego również jako "The Cloud Piercer") i podziwiaj ogrom tej historycznej góry przed powrotem do Fox Village. (Dostępne tylko z Fox Glacier Village).

Lodowiec Fox: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Lodowiec Fox? Kliknij tutaj.