Dodaj daty

Ljubljana
Kultura i historia

Kultura i historia

Nasze najbardziej polecane Ljubljana Kultura i historia

Lublana: Jaskinia Postojna i Zamek Predjama - bilety i zwiedzanie

1. Lublana: Jaskinia Postojna i Zamek Predjama - bilety i zwiedzanie

Zobacz stalagmity w jaskini Postojna! Spotkaj się ze swoim przewodnikiem w centrum Lublany i wyrusz na wycieczkę, podczas której zobaczysz 2 najpiękniejsze cuda Słowenii: zamek Predjama i jaskinię Postojna. Na początek zwiedź z przewodnikiem jaskinię Postojna. Odkryj fascynujący świat, w którym żyje niezwykły płaz zwany ślepą salamandrą (określany również przez miejscowych jako „ludzka ryba”). Odkrywaj ten fascynujący podziemny świat, a Twój przewodnik objaśni, jakie procesy geologiczne go stworzyły. Następnie udaj się do bajkowego zamku Predjama, wciśniętego spektakularnie pomiędzy imponujący, kamienny łuk i urwisko. Zachwyć się niepowtarzalną, renesansową architekturą zamku położonego w południowo-środkowej Słowenii, w historycznym regionie zwanym Wewnętrzną Krainą. Będąc na zamku, podziwiaj widoki na bujny i sielski krajobraz Słowenii. Następnie usiądź wygodnie i zrelaksuj się podczas trasy powrotnej do Lublany.

Z Lublany: Wycieczka nad jezioro Bled i zamek Bled

2. Z Lublany: Wycieczka nad jezioro Bled i zamek Bled

Jezioro Bled jest często wymieniane jako perła słoweńskiego regionu alpejskiego ze względu na jego szmaragdowo-zielone wody, piękny pocztówkowy kościół na wyspie, średniowieczny zamek na skalistym klifie i jedne z najwyższych szczytów słoweńskich Alp w tle . Wybierz się na krótki spacer wzdłuż brzegu jeziora, podczas gdy piękno okolicznych gór odbija się w tafli jeziora. Bez względu na porę roku będziesz cieszyć się spokojną atmosferą jeziora i świeżym górskim powietrzem. Usytuowany na szczycie stromego klifu, ponad 100 metrów nad jeziorem, zamek Bled to kultowy obraz średniowiecznej twierdzy z wieżami, wałami obronnymi, fosami i tarasem, z którego roztaczają się wspaniałe widoki. W zamku kryje się wyjątkowy skarb – rekonstrukcja drewnianej prasy drukarskiej Gutenberga, na której mistrz drukarski zademonstruje dawne techniki drukarskie z wykorzystaniem ręcznie robionego papieru. Popłyń łodzią Pletna, tradycyjną łodzią znaną tylko w tym regionie, na małą wysepkę w kształcie łzy na jeziorze. Po powrocie z wyspy zatrzymaj się w lokalnej cukierni i skosztuj słynnego ciasta z kremem Bled, kremšnita. W ciągu ostatnich 60 lat sprzedano aż 12 milionów tych ciast – z pewnością nie można ich przegapić i są doskonałym sposobem na uwieńczenie dnia. Latem można zabrać ze sobą kostiumy kąpielowe i popływać w jeziorze. Informujemy, że ze względu na sezon zimowy i krótszą godzinę dnia, część zwiedzania może odbywać się po zmroku. Ponadto uczestnicy powinni mieć świadomość, że rejs łodzią Pletna może nie być dostępny podczas naszych popołudniowych wycieczek ze względu na zimowy harmonogram. Dziękujemy za zrozumienie. Dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić najlepszą możliwą obsługę niezależnie od pory roku.

Z Zagrzebia: Wycieczka do Lublany i nad jezioro Bled

3. Z Zagrzebia: Wycieczka do Lublany i nad jezioro Bled

Poznaj miasto Lublana i kultowe jezioro Bled podczas wycieczki z przewodnikiem z Zagrzebia. Podziwiaj barokowe i secesyjne budynki, wskocz na łódź po jeziorze i rozkoszuj się panoramicznym widokiem na okolicę przed powrotem do Zagrzebia. Wyjedź z Zagrzebia rano i udaj się do stolicy Słowenii, aby wybrać się na wycieczkę z przewodnikiem po starym centrum Lublany. Zobacz jedne z najlepszych dzieł architekta Jože Plečnika, zanim poznasz lokalną atmosferę i odkryjesz, gdzie mieszkańcy kupują żywność. Posłuchaj, dlaczego Napoleon był jednym z najpopularniejszych polityków w mieście, dlaczego Słowenia żyje miłością w swojej nazwie i skąd wzięła się nazwa kultowego Mostu Potrójnego. Miej wolny czas na samodzielne odkrywanie ukrytych miejsc. Jedź dalej do alpejskiego kurortu Bled i udaj się do starego zamku wznoszącego się na szczycie stromego klifu nad jeziorem. Podziwiaj spektakularne widoki na okolicę z tarasów, a następnie wsiądź do tradycyjnej łodzi, aby dotrzeć na jedyną prawdziwą wyspę w Słowenii. Zadzwoń w dzwonek fortuny i rozkoszuj się słońcem i świeżym górskim powietrzem, zanim wieczorem zostaniesz odwieziony do hotelu.

Z Lublany: Wycieczka nad jezioro Bled i Bohinj

4. Z Lublany: Wycieczka nad jezioro Bled i Bohinj

Ciesz się Bledem, czyli „Obrazem Raju”, który od wieków przyciąga odwiedzających swoim zapierającym dech w piersiach pięknem. Spokojne i zachęcające wody jeziora zapoczątkowały tradycję wytwarzania typowych łodzi „pletna” już w XII wieku. Opcjonalnie możesz wejść na pokład jednej z tych drewnianych piękności, aby dotrzeć na wyspę z romantycznym kościołem i tajemniczym dzwonkiem życzeń. Kontynuacją zwiedzania Bledu jest wizyta w imponującym zamku wznoszącym się na klifie wysoko nad jeziorem. Cofnij się w czasie w muzeum i ciesz się niezapomnianym widokiem na okolicę. Otoczona kuszącymi szczytami Dolina Bohinj oczarowuje odwiedzających inspirującą scenerią, krystalicznie czystą wodą jeziora i harmonijnym współistnieniem człowieka i natury. Na malowniczym brzegu jeziora znajdują się freski kościoła św. Jana Chrzciciela. Będziesz miał czas, aby odkryć legendę Zlatorog (Goldhorn), podziwiać wspaniały widok na górę Triglav i spróbować obfitej lokalnej kuchni. Zabierz ze sobą kostium kąpielowy latem i weź późną kąpiel w jeziorze.

Wielka Brytania/Europa: Plan danych mobilnych eSim

5. Wielka Brytania/Europa: Plan danych mobilnych eSim

Ułatw sobie podróż dzięki wygodnej karcie eSIM. Pozostań w kontakcie podczas podróży dzięki szybkiemu zasięgowi w 42 najczęściej odwiedzanych regionach w Europie i Wielkiej Brytanii. Kup i zainstaluj kartę eSIM w dowolnym miejscu i czasie oraz wybieraj spośród różnych pakietów danych, opcji ważności i zasięgu w dodatkowych krajach. Wystarczy zeskanować kod QR eSIM, aby uzyskać dostęp do wszystkich niezbędnych aplikacji podczas podróży. Uniknij kłopotów związanych z zarządzaniem wieloma kartami SIM dzięki temu rozwiązaniu bez odpadów. Zdobądź jedną kartę eSIM na urządzenie i doładuj, po prostu kupując i aktywując dodatkowe plany eSIM na bieżąco. Po aktywacji Twoja ochrona rozpocznie się zgodnie z wybranym okresem. Korzystaj z zasięgu w Austrii, Albanii, Belgii, Bułgarii, Chorwacji, Cyprze, Czechach, Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Niemczech, Grecji, Gibraltarze, Węgrzech, Wyspie Man, Islandii, Irlandii, Włoszech (w tym San Marino i Watykan), Wyspa Jersey, Kazachstan, Łotwa, Litwa, Liechtenstein, Luksemburg, Objęte są również Malta, Holandia, Macedonia Północna, Norwegia, Portugalia, Polska, Rumunia, Serbia, Słowacja, Słowenia, Hiszpania, Szwecja, Szwajcaria, Turcja, Ukraina, Uzbekistan, Wielka Brytania i północna Irlandia. Wszystkie modele iPhone'a wprowadzone na rynek poza iPhone'em XS mogą obsługiwać eSIM. W przypadku Androida, jeśli nie masz pewności, sprawdź, czy kwalifikujesz się do korzystania ze zdjęcia z wytycznymi. APN (nazwa punktu dostępu): internet Informacje o lokalnym operatorze: Wielka Brytania: Telefonica / Vodafone /Hutchison 3G /Wszędzie wszędzie

Lublana: bilet wstępu do zamku z opcjonalnym przejazdem kolejką linową

6. Lublana: bilet wstępu do zamku z opcjonalnym przejazdem kolejką linową

Odkryj dobrze zachowany zamek w Lublanie, rezerwując bilety wstępu. Spaceruj po terenie zamku, wejdź na wieżę strażniczą, wejdź do kaplicy i wejdź na Wystawę Historii Słowenii i Muzeum Lalek. Zarezerwuj opcjonalne bilety na kolejkę linową i audioprzewodnik, aby ulepszyć swoje wrażenia. Odwiedź Zamek w Lublanie, aby podziwiać zapierającą dech w piersiach panoramę miasta z podwyższonych fortyfikacji zamku. Odkryj kaplicę św. Jerzego, jedną z najstarszych zachowanych pozostałości zamku, datowaną na 1489 rok, pokrytą freskami i herbami książąt Krainy. Przyjrzyj się Słowenii na przestrzeni wieków na interaktywnej wystawie historii Słowenii. Odkryj świat lalkarstwa, od produkcji marionetek i lalek w rękawiczkach po inscenizację samych przedstawień w Muzeum Lalkarstwa. Uatrakcyjnij swoją wizytę, wybierając wielojęzyczny audioprzewodnik i dowiedz się, jak zamek odegrał ważną rolę na przestrzeni wieków. Jeśli chcesz uniknąć dość stromego podejścia na Wzgórze Zamkowe, wybierz się na krótką przejażdżkę oszkloną kolejką linową na Zamek w Lublanie ze Starego Miasta. Przeglądaj różne atrakcje zamku we własnym tempie lub dołącz do opcjonalnej wycieczki wehikułem czasu, zabawnej i edukacyjnej przygody teatralnej prowadzonej przez przebranych w kostiumy przewodników. Zostań poprowadzony do 6 stacji czasowych, z których każda wyposażona jest w figurkę z tamtego okresu, dającą wgląd w ich okres.

Lublana: spacer z przewodnikiem i przejażdżka kolejką linową do zamku w Lublanie

7. Lublana: spacer z przewodnikiem i przejażdżka kolejką linową do zamku w Lublanie

Nie możesz się pomylić, jeśli wybierzesz ten spacer z przewodnikiem po historycznym centrum miasta połączony z wizytą w zamku w Lublanie. Obejmuje wszystkie najważniejsze zabytki Lublany i oferuje wgląd w liczne ciekawe historie o życiu w Lublanie z przeszłości i teraźniejszości. Wycieczka rozpoczyna się przed Ratuszem, budynkiem o bogatej historii, który obecnie służy jako siedziba Urzędu Miasta Lublany. Z Ratusza i znajdującej się przed nim Fontanny Robby udasz się na spacer po historycznym centrum miasta, podczas którego poznasz historię wszystkich najważniejszych zabytków miasta. Spacer zabierze Cię przez Most Szewców, obok Biblioteki Narodowej i Uniwersyteckiej oraz Teatru Letniego Križanke do Placu Kongresni trg, skąd udasz się na Plac Prešernov trg zdominowany przez Kościół Franciszkanów i połączony z Potrójnym Mostem. Następnie kieruj się dalej na Rynek Plečnika i katedrę. W odległości krótkiego spaceru znajduje się dolna stacja kolejki linowej w Lublanie, która w ciągu minuty zawiezie Cię 70 metrów w pionie i zabierze Cię do Zamku Lublany, najsłynniejszego zabytku miasta. Z wieży widokowej zamku roztaczają się najpiękniejsze widoki na miasto, a w jej wnętrzu znajduje się kilka ekspozycji muzealnych i innych wystaw, w tym m.in. „Historia Słowenii”, „Więzienie” i „Wirtualny Zamek”.

Lublana: Highlights Self-Guided Scavenger Hunt & Tour

8. Lublana: Highlights Self-Guided Scavenger Hunt & Tour

Poznaj Lublanę we własnym tempie podczas tej interaktywnej wycieczki pieszej, odtwarzanej na telefonie. Rozszyfruj zagadki, wejdź w interakcję z najważniejszymi atrakcjami miasta i odblokuj ciekawe fakty i legendy. Idealna aktywność na świeżym powietrzu dla osób odwiedzających ją po raz pierwszy, par, grup, rodzin i dzieci. Może być wykorzystany jako świetne ćwiczenie budowania zespołu. Na każdym przystanku poznaj atrakcję i rozwiąż zagadkę lokalizacyjną, którą można rozwiązać tylko rozwiązany, jeśli dotrzesz do określonej lokalizacji. Wykorzystaj logikę, wyobraźnię, spostrzegawczość i ducha zespołowego, aby odblokować poprawny kod i odkryć kolejny cel gry w zwiedzanie miasta. Przejdź się po trzech mostach, które łączą średniowieczną część miasta z nowoczesnym miastem. Przejdź przez historyczny Kongresni trg (plac kongresowy). Korzystaj ze wskazówek przy każdej atrakcji, aby znaleźć następny cel. Poczuj satysfakcję z rozwiązania każdej zagadki. Miej swobodę zatrzymania lub kontynuowania wycieczki, kiedy tylko chcesz. Podziwiaj miasto we własnym tempie. Odblokuj ciekawe informacje i fakty o mieście. Zatrzymaj się, aby zrobić tyle zdjęć, ile chcesz. Zacznij grać w dowolnym momencie, harmonogram jest orientacyjny. Rozpocznij swoją wycieczkę na Placu Kongresowym! Odwiedź światowej sławy Uniwersytet w Lublanie. Sfotografuj ratusz i podziwiaj słynną lublańską katedrę z bogatym wystrojem wnętrz. Central Marke sprawi, że zaniemówisz, ponieważ jego wyjątkowa lokalizacja nad wodą oczaruje odwiedzających. Dowiedz się o Smoczym Moście, który był jednym z pierwszych tego rodzaju w Europie. Butcher's Bridge swoją romantyczną aurą zniewoli Cię. Wyjątkowa architektonicznie Cerkev Marijinega oznanjenia jest warta czasu i miejsca w Twojej pamięci mobilnej, ponieważ jej różowy kolor nadaje miastu szczególny odcień. Następnym krokiem będzie słynny Plac Prešerena, który jest ważnym miejscem spotkań i wydarzeń społeczno-politycznych, a wisienką na torcie tej wyjątkowej wycieczki będzie Potrójny Most, który łączy historyczne średniowieczne miasto Lublana z jednej strony i nowoczesne miasto Lublana.

3,5-godzinna wycieczka po Lublanie z jedzeniem i winem

9. 3,5-godzinna wycieczka po Lublanie z jedzeniem i winem

Ta wycieczka kulinarna z przewodnikiem zabierze Cię na spacer po starym mieście Lublanie. Poznaj miasto, historie ludzi, architekturę, historię narodu słoweńskiego i oczywiście - kuchnię lokalną i narodową. To znacznie więcej niż wycieczka kulinarna i zdecydowanie nie jest to zwykła wycieczka po mieście. Podczas wycieczki kulinarnej serwowane będą tradycyjne dania z różnych kuchni ze wszystkich części i kręgów społeczeństwa Słowenii wraz z 4 rodzajami win. Zapoznasz się także z historyczną Lublaną i wysłuchasz przeglądu historii Słoweńców. Pod koniec wycieczki Twój brzuch będzie pełny, pragnienie zniknie, a o historii Słoweńców dowiesz się więcej niż niektórzy miejscowi. Będziesz także wiedział o starym mieście i będziesz wiedział, gdzie iść dalej, co dalej robić i co zjeść dalej. To doskonały sposób na rozpoczęcie pobytu w pięknej i smacznej stolicy.

Z Lublany: wycieczka z przewodnikiem po jaskini Postojna i zamku Predjama

10. Z Lublany: wycieczka z przewodnikiem po jaskini Postojna i zamku Predjama

Opuść Lublanę z przewodnikiem, który poprowadzi Cię do jaskiń Postojna i zamku Predjama. Wejdź do łatwo dostępnej sieci podziemnych jaskiń pociągiem elektrycznym, a następnie wybierz się na spacer z przewodnikiem po niezapomnianej serii jaskiń. Audioprzewodnik jest dołączony do historycznej wycieczki po zamku Predjama.

Liczba znalezionych atrakcji: 42
Sortuj wg::

Niezwykłe doznania

Ljubljana

Ljubljana

Często zadawane pytania dot. atrakcji typu Kultura i historia w: Ljubljana

Oprócz atrakcji typu Kultura i historia jakie jeszcze atrakcje warto odwiedzić w: Ljubljana?

W: Ljubljana są jeszcze następujące atrakcje warte zobaczenia:

Ljubljana: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Ljubljana? Kliknij tutaj.

Ljubljana: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6 / 5

na podstawie 621 opinii

Lana tak dobrze nas prowadziła, że jezioro Bled i Zamek Bled były po prostu niesamowite i bardzo niezapomniane. Odbyliśmy pełną przygód wycieczkę rowerową wokół jeziora Bled i zjedliśmy pyszne ciasto Bled i pysznego burgera w parku Kavarna.... Dziękuję. tyle Lany za tę piękną wycieczkę....

Zwiedzanie jeziora Bled i zamku Bled jest koniecznością! Lokalizacja jest cudowna, a Luka był niesamowitym przewodnikiem - kompetentnym, zabawnym i hojnym w swoim czasie. Stworzył prawdziwie grupową atmosferę i czułem, że dzięki niemu poznaliśmy nowych przyjaciół. Nie przegap tego!

Luka był wspaniałym gospodarzem, który miał świetne poczucie humoru i udzielił nam wszystkich informacji, których potrzebowaliśmy podczas podróży autobusem i kiedy dotarliśmy do jeziora Bled. Odbiór i dowóz były bardzo łatwe i gdybym mógł, dałbym temu doświadczeniu 6/5 gwiazdek.

Bardzo dobra organizacja wycieczki, wygodna podróż w małej grupie, przewodnik i równocześnie kierowca był bardzo miły i ciekawie opowiadał. Jaskinia robi ogromne wrażenie, zamek też był bardzo ciekawy.

piękna pogoda i widoki, odwieźli nas grzecznościowo pod kolejkę na zamek bo każdy chciał jeszcze zdążyć na miasto.