Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Ljubljana

Stolica Słowenii to idealna baza wypadowa do odkrywania wszystkich kulturowych i naturalnych pereł tego kraju.

Ljubljana – nasze najbardziej polecane atrakcje

Lublana: Jaskinia Postojna i Zamek Predjama - bilety i zwiedzanie

1. Lublana: Jaskinia Postojna i Zamek Predjama - bilety i zwiedzanie

Zobacz stalagmity w jaskini Postojna! Spotkaj się ze swoim przewodnikiem w centrum Lublany i wyrusz na wycieczkę, podczas której zobaczysz 2 najpiękniejsze cuda Słowenii: zamek Predjama i jaskinię Postojna. Na początek zwiedź z przewodnikiem jaskinię Postojna. Odkryj fascynujący świat, w którym żyje niezwykły płaz zwany ślepą salamandrą (określany również przez miejscowych jako „ludzka ryba”). Odkrywaj ten fascynujący podziemny świat, a Twój przewodnik objaśni, jakie procesy geologiczne go stworzyły. Następnie udaj się do bajkowego zamku Predjama, wciśniętego spektakularnie pomiędzy imponujący, kamienny łuk i urwisko. Zachwyć się niepowtarzalną, renesansową architekturą zamku położonego w południowo-środkowej Słowenii, w historycznym regionie zwanym Wewnętrzną Krainą. Będąc na zamku, podziwiaj widoki na bujny i sielski krajobraz Słowenii. Następnie usiądź wygodnie i zrelaksuj się podczas trasy powrotnej do Lublany.

Z Lublany: Wycieczka nad jezioro Bled i zamek Bled

2. Z Lublany: Wycieczka nad jezioro Bled i zamek Bled

Jezioro Bled jest często wymieniane jako perła słoweńskiego regionu alpejskiego ze względu na jego szmaragdowo-zielone wody, piękny pocztówkowy kościół na wyspie, średniowieczny zamek na skalistym klifie i jedne z najwyższych szczytów słoweńskich Alp w tle . Wybierz się na krótki spacer wzdłuż brzegu jeziora, podczas gdy piękno okolicznych gór odbija się w tafli jeziora. Bez względu na porę roku będziesz cieszyć się spokojną atmosferą jeziora i świeżym górskim powietrzem. Usytuowany na szczycie stromego klifu, ponad 100 metrów nad jeziorem, zamek Bled to kultowy obraz średniowiecznej twierdzy z wieżami, wałami obronnymi, fosami i tarasem, z którego roztaczają się wspaniałe widoki. W zamku kryje się wyjątkowy skarb – rekonstrukcja drewnianej prasy drukarskiej Gutenberga, na której mistrz drukarski zademonstruje dawne techniki drukarskie z wykorzystaniem ręcznie robionego papieru. Popłyń łodzią Pletna, tradycyjną łodzią znaną tylko w tym regionie, na małą wysepkę w kształcie łzy na jeziorze. Po powrocie z wyspy zatrzymaj się w lokalnej cukierni i skosztuj słynnego ciasta z kremem Bled, kremšnita. W ciągu ostatnich 60 lat sprzedano aż 12 milionów tych ciast – z pewnością nie można ich przegapić i są doskonałym sposobem na uwieńczenie dnia. Latem można zabrać ze sobą kostiumy kąpielowe i popływać w jeziorze. Informujemy, że ze względu na sezon zimowy i krótszą godzinę dnia, część zwiedzania może odbywać się po zmroku. Ponadto uczestnicy powinni mieć świadomość, że rejs łodzią Pletna może nie być dostępny podczas naszych popołudniowych wycieczek ze względu na zimowy harmonogram. Dziękujemy za zrozumienie. Dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić najlepszą możliwą obsługę niezależnie od pory roku.

Z Zagrzebia: Wycieczka do Lublany i nad jezioro Bled

3. Z Zagrzebia: Wycieczka do Lublany i nad jezioro Bled

Wyjedź z Zagrzebia rano i udaj się do stolicy Słowenii, aby wziąć udział w wycieczce z przewodnikiem po starym centrum Lublany. Zobacz jedne z najlepszych dzieł architekta Jože Plečnika. Podziwiaj barokowe i secesyjne budynki, a następnie poznaj lokalną atmosferę i dowiedz się, gdzie mieszkańcy kupują jedzenie. Dowiedz się, dlaczego Napoleon był jednym z najpopularniejszych polityków w mieście, dlaczego Słowenia żyje z miłością w nazwie i skąd wziął się kultowy Potrójny Most. Miej czas wolny na samodzielne odkrywanie ukrytych miejsc. Kontynuuj podróż do alpejskiego kurortu Bled, podziwiaj spektakularne widoki z panoramicznej przejażdżki wokół jeziora, a następnie wejdź na pokład tradycyjnej łodzi (Pletna), aby dotrzeć do jedynej prawdziwej wyspy w Słowenii. Zadzwoń dzwonem fortuny i rozkoszuj się słońcem i świeżym górskim powietrzem, a następnie udaj się do starego zamku położonego na szczycie stromego klifu nad jeziorem. Zamek Bled jest najstarszym zamkiem w Słowenii i oferuje również najstarsze tradycyjne ciasto w regionie. Ciasto Bled Cream, które idealnie komponuje się z widokiem ze szczytu tarasu zamkowego. Następnie wieczorem wyruszymy z powrotem do Zagrzebia. Po długim dniu podróży zostaniesz wysadzony w początkowej lokalizacji.

Z Lublany: Wycieczka nad jezioro Bled i Bohinj

4. Z Lublany: Wycieczka nad jezioro Bled i Bohinj

Ciesz się Bledem, czyli „Obrazem Raju”, który od wieków przyciąga odwiedzających swoim zapierającym dech w piersiach pięknem. Spokojne i zachęcające wody jeziora zapoczątkowały tradycję wytwarzania typowych łodzi „pletna” już w XII wieku. Opcjonalnie możesz wejść na pokład jednej z tych drewnianych piękności, aby dotrzeć na wyspę z romantycznym kościołem i tajemniczym dzwonkiem życzeń. Kontynuacją zwiedzania Bledu jest wizyta w imponującym zamku wznoszącym się na klifie wysoko nad jeziorem. Cofnij się w czasie w muzeum i ciesz się niezapomnianym widokiem na okolicę. Otoczona kuszącymi szczytami Dolina Bohinj oczarowuje odwiedzających inspirującą scenerią, krystalicznie czystą wodą jeziora i harmonijnym współistnieniem człowieka i natury. Na malowniczym brzegu jeziora znajdują się freski kościoła św. Jana Chrzciciela. Będziesz miał czas, aby odkryć legendę Zlatorog (Goldhorn), podziwiać wspaniały widok na górę Triglav i spróbować obfitej lokalnej kuchni. Zabierz ze sobą kostium kąpielowy latem i weź późną kąpiel w jeziorze.

Lublana: bilet wstępu do zamku z opcjonalnym przejazdem kolejką linową

5. Lublana: bilet wstępu do zamku z opcjonalnym przejazdem kolejką linową

Odkryj dobrze zachowany zamek w Lublanie, rezerwując bilety wstępu. Spaceruj po terenie zamku, wejdź na wieżę strażniczą, wejdź do kaplicy i wejdź na Wystawę Historii Słowenii i Muzeum Lalek. Zarezerwuj opcjonalne bilety na kolejkę linową i audioprzewodnik, aby ulepszyć swoje wrażenia. Odwiedź Zamek w Lublanie, aby podziwiać zapierającą dech w piersiach panoramę miasta z podwyższonych fortyfikacji zamku. Odkryj kaplicę św. Jerzego, jedną z najstarszych zachowanych pozostałości zamku, datowaną na 1489 rok, pokrytą freskami i herbami książąt Krainy. Przyjrzyj się Słowenii na przestrzeni wieków na interaktywnej wystawie historii Słowenii. Odkryj świat lalkarstwa, od produkcji marionetek i lalek w rękawiczkach po inscenizację samych przedstawień w Muzeum Lalkarstwa. Uatrakcyjnij swoją wizytę, wybierając wielojęzyczny audioprzewodnik i dowiedz się, jak zamek odegrał ważną rolę na przestrzeni wieków. Jeśli chcesz uniknąć dość stromego podejścia na Wzgórze Zamkowe, wybierz się na krótką przejażdżkę oszkloną kolejką linową na Zamek w Lublanie ze Starego Miasta. Przeglądaj różne atrakcje zamku we własnym tempie lub dołącz do opcjonalnej wycieczki wehikułem czasu, zabawnej i edukacyjnej przygody teatralnej prowadzonej przez przebranych w kostiumy przewodników. Zostań poprowadzony do 6 stacji czasowych, z których każda wyposażona jest w figurkę z tamtego okresu, dającą wgląd w ich okres.

Z Lublany: Jezioro Bled i Jaskinia Postojna z biletami wstępu

6. Z Lublany: Jezioro Bled i Jaskinia Postojna z biletami wstępu

Odkryj z przewodnikiem 2 najlepsze atrakcje przyrodnicze Słowenii. Odwiedź urocze miasteczko Bled z jego przepięknym jeziorem i podziwiaj stalagmity w jaskini Postojnej. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem w hotelu w centrum Lublany i rozpocznij podróż, wyruszając do 2 najbardziej urokliwych cudów przyrody Słowenii, jeziora Bled i jaskini Postojna. Najpierw odwiedź Jaskinię Postojną. Wejdź do tajemniczego świata podziemnych przejść, jaskiń i wielkich sal ozdobionych naciekami, półprzezroczystymi zasłonami i filarami o fascynujących kształtach i kolorach. Wróć do światła dziennego i odkryj zadziwiający zamek Predjama, siedzibę rycerza rozbójnika Erazma. Dowiedz się o jej historii od swojego przewodnika i podziwiaj widoki na bujną, wiejską Słowenię. Następnie kierujemy się do drugiego cudu natury, zapierającego dech w piersiach jeziora Bled. Wybierz się na wycieczkę po najlepszych miejscach ze swoim przewodnikiem. Wybierz się w rejs po szmaragdowo zielonych wodach jeziora Bled jedną z tradycyjnych łodzi „Pletna”, aby odkryć jedyną wyspę w Słowenii i przekonać się, czy dzwon kościelny spełnia Twoje życzenia. Następnie wybierz się na przyjemny spacer wokół jeziora, wejdź do tajemniczego zamku Bled lub skosztuj kawałka (lub 2) pysznego ciasta z kremem Bled. Następnie usiądź wygodnie i zrelaksuj się w drodze powrotnej do Lublany. Latem można zabrać ze sobą kostiumy kąpielowe, aby popływać w jeziorze Informujemy, że ze względu na sezon zimowy i krótszą godzinę dnia, część zwiedzania może odbywać się po zmroku. Ponadto uczestnicy powinni mieć świadomość, że rejs łodzią Pletna może nie być dostępny podczas naszych popołudniowych wycieczek ze względu na zimowy harmonogram. Dziękujemy za zrozumienie. Dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić najlepszą możliwą obsługę niezależnie od pory roku.

Lublana: spacer z przewodnikiem i przejażdżka kolejką linową do zamku w Lublanie

7. Lublana: spacer z przewodnikiem i przejażdżka kolejką linową do zamku w Lublanie

Nie możesz się pomylić, jeśli wybierzesz ten spacer z przewodnikiem po historycznym centrum miasta połączony z wizytą w zamku w Lublanie. Obejmuje wszystkie najważniejsze zabytki Lublany i oferuje wgląd w liczne ciekawe historie o życiu w Lublanie z przeszłości i teraźniejszości. Wycieczka rozpoczyna się przed Ratuszem, budynkiem o bogatej historii, który obecnie służy jako siedziba Urzędu Miasta Lublany. Z Ratusza i znajdującej się przed nim Fontanny Robby udasz się na spacer po historycznym centrum miasta, podczas którego poznasz historię wszystkich najważniejszych zabytków miasta. Spacer zabierze Cię przez Most Szewców, obok Biblioteki Narodowej i Uniwersyteckiej oraz Teatru Letniego Križanke do Placu Kongresni trg, skąd udasz się na Plac Prešernov trg zdominowany przez Kościół Franciszkanów i połączony z Potrójnym Mostem. Następnie kieruj się dalej na Rynek Plečnika i katedrę. W odległości krótkiego spaceru znajduje się dolna stacja kolejki linowej w Lublanie, która w ciągu minuty zawiezie Cię 70 metrów w pionie i zabierze Cię do Zamku Lublany, najsłynniejszego zabytku miasta. Z wieży widokowej zamku roztaczają się najpiękniejsze widoki na miasto, a w jej wnętrzu znajduje się kilka ekspozycji muzealnych i innych wystaw, w tym m.in. „Historia Słowenii”, „Więzienie” i „Wirtualny Zamek”.

Z Zagrzebia: Lublana i jezioro Bled - 1-dniowa wycieczka minivanem

8. Z Zagrzebia: Lublana i jezioro Bled - 1-dniowa wycieczka minivanem

Poświęć jeden dzień, aby uchwycić ducha magicznej Słowenii, odwiedzając dwa najczęściej odwiedzane słoweńskie klejnoty. Wybierz się na malowniczą przejażdżkę z Zagrzebia i odkryj okolicę, a następnie zwiedź Lublanę i alpejski kurort Bled. Wyrusz w małej grupie (maks. 8 osób) ze stolicy Zagrzebia i ciesz się malowniczą przejażdżką przez piękne chorwackie i słoweńskie krajobrazy. Zapoznaj się z planem zwiedzania na dany dzień, a także informacjami na temat odwiedzanych miejsc i ogólnej historii Chorwacji i Słowenii. Przyjedź do Lublany. Po przyjeździe przewodnik zabierze Cię na orientacyjną pieszą wycieczkę po centrum miasta. Oprócz zobaczenia wielu historycznych budynków i zabytków, wjedziesz kolejką linową do XIII-wiecznej średniowiecznej twierdzy, symbolu słoweńskiej stolicy Lublany. Tam możesz podziwiać spektakularne widoki na miasto i góry Alp w oddali. Zyskaj głębsze zrozumienie zabytków miasta i więcej pewności siebie, aby samodzielnie poruszać się po mieście przez następne 2 godziny wolnego czasu. Kontynuuj podróż do alpejskiego kurortu Bled. W Bled jest tak wiele do zrobienia, zwłaszcza w sezonie turystycznym (od kwietnia do października). Niemożliwe jest zobaczenie i doświadczenie wszystkiego w jedno popołudnie, dlatego Twój przewodnik pomoże Ci zorganizować czas zgodnie z Twoimi preferencjami. Popływaj w jeziorze, pojeździj na rowerze, popłyń tradycyjną łodzią Pletna na wyspę Bled, zwiedź zamek Bled lub po prostu wybierz się na spacer, usiądź w jednym z wielu barów położonych nad jeziorem i skosztuj tradycyjnego ciasta z kremem Bled, daj się zahipnotyzować widokom na jezioro Bled, otoczone stoickimi górami. Rozgość się i ciesz się malowniczą jazdą powrotną do Zagrzebia.

Wielka Brytania/Europa: Plan danych mobilnych eSim

9. Wielka Brytania/Europa: Plan danych mobilnych eSim

Ułatw sobie podróż dzięki wygodnej karcie eSIM. Pozostań w kontakcie podczas podróży dzięki szybkiemu zasięgowi w 42 najczęściej odwiedzanych regionach w Europie i Wielkiej Brytanii. Kup i zainstaluj kartę eSIM w dowolnym miejscu i czasie oraz wybieraj spośród różnych pakietów danych, opcji ważności i zasięgu w dodatkowych krajach. Wystarczy zeskanować kod QR eSIM, aby uzyskać dostęp do wszystkich niezbędnych aplikacji podczas podróży. Uniknij kłopotów związanych z zarządzaniem wieloma kartami SIM dzięki temu rozwiązaniu bez odpadów. Zdobądź jedną kartę eSIM na urządzenie i doładuj, po prostu kupując i aktywując dodatkowe plany eSIM na bieżąco. Po aktywacji Twoja ochrona rozpocznie się zgodnie z wybranym okresem. Korzystaj z zasięgu w Austrii, Albanii, Belgii, Bułgarii, Chorwacji, Cyprze, Czechach, Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Niemczech, Grecji, Gibraltarze, Węgrzech, Wyspie Man, Islandii, Irlandii, Włoszech (w tym San Marino i Watykan), Wyspa Jersey, Kazachstan, Łotwa, Litwa, Liechtenstein, Luksemburg, Objęte są również Malta, Holandia, Macedonia Północna, Norwegia, Portugalia, Polska, Rumunia, Serbia, Słowacja, Słowenia, Hiszpania, Szwecja, Szwajcaria, Turcja, Ukraina, Uzbekistan, Wielka Brytania i północna Irlandia. Wszystkie modele iPhone'a wprowadzone na rynek poza iPhone'em XS mogą obsługiwać eSIM. W przypadku Androida, jeśli nie masz pewności, sprawdź, czy kwalifikujesz się do korzystania ze zdjęcia z wytycznymi. APN (nazwa punktu dostępu): internet Informacje o lokalnym operatorze: Wielka Brytania: Telefonica / Vodafone /Hutchison 3G /Wszędzie wszędzie

Lublana: Highlights Self-Guided Scavenger Hunt & Tour

10. Lublana: Highlights Self-Guided Scavenger Hunt & Tour

Poznaj Lublanę we własnym tempie podczas tej interaktywnej wycieczki pieszej, odtwarzanej na telefonie. Rozszyfruj zagadki, wejdź w interakcję z najważniejszymi atrakcjami miasta i odblokuj ciekawe fakty i legendy. Idealna aktywność na świeżym powietrzu dla osób odwiedzających ją po raz pierwszy, par, grup, rodzin i dzieci. Może być wykorzystany jako świetne ćwiczenie budowania zespołu. Na każdym przystanku poznaj atrakcję i rozwiąż zagadkę lokalizacyjną, którą można rozwiązać tylko rozwiązany, jeśli dotrzesz do określonej lokalizacji. Wykorzystaj logikę, wyobraźnię, spostrzegawczość i ducha zespołowego, aby odblokować poprawny kod i odkryć kolejny cel gry w zwiedzanie miasta. Przejdź się po trzech mostach, które łączą średniowieczną część miasta z nowoczesnym miastem. Przejdź przez historyczny Kongresni trg (plac kongresowy). Korzystaj ze wskazówek przy każdej atrakcji, aby znaleźć następny cel. Poczuj satysfakcję z rozwiązania każdej zagadki. Miej swobodę zatrzymania lub kontynuowania wycieczki, kiedy tylko chcesz. Podziwiaj miasto we własnym tempie. Odblokuj ciekawe informacje i fakty o mieście. Zatrzymaj się, aby zrobić tyle zdjęć, ile chcesz. Zacznij grać w dowolnym momencie, harmonogram jest orientacyjny. Rozpocznij swoją wycieczkę na Placu Kongresowym! Odwiedź światowej sławy Uniwersytet w Lublanie. Sfotografuj ratusz i podziwiaj słynną lublańską katedrę z bogatym wystrojem wnętrz. Central Marke sprawi, że zaniemówisz, ponieważ jego wyjątkowa lokalizacja nad wodą oczaruje odwiedzających. Dowiedz się o Smoczym Moście, który był jednym z pierwszych tego rodzaju w Europie. Butcher's Bridge swoją romantyczną aurą zniewoli Cię. Wyjątkowa architektonicznie Cerkev Marijinega oznanjenia jest warta czasu i miejsca w Twojej pamięci mobilnej, ponieważ jej różowy kolor nadaje miastu szczególny odcień. Następnym krokiem będzie słynny Plac Prešerena, który jest ważnym miejscem spotkań i wydarzeń społeczno-politycznych, a wisienką na torcie tej wyjątkowej wycieczki będzie Potrójny Most, który łączy historyczne średniowieczne miasto Lublana z jednej strony i nowoczesne miasto Lublana.

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 158
Sortuj wg::

Często zadawane pytania dotyczące: Ljubljana

Jakie są najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Ljubljana

Najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Ljubljana to:

Jezioro Bled

Jakie są najpopularniejsze muzea i wystawy w: Ljubljana?

Ljubljana: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Ljubljana? Kliknij tutaj.

Ljubljana: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.7
(1564 recenzji)

Niestety nie mogę wiele powiedzieć na temat wycieczki, ponieważ nikt nie chciał jej odbyć w wybranym przeze mnie dniu. Dlatego zmieniono mi rezerwację na podobną wycieczkę. Było jeszcze lepiej. W każdym razie wszystko zostało zorganizowane bardzo profesjonalnie, a przewodnik był naprawdę dobry. Najlepsza wycieczka z przewodnikiem, jaką do tej pory odbyłem. Naprawdę mogę polecić tę firmę i tutaj nie można się pomylić.

Brałem udział w wycieczce rozpoczynającej się w południe. Ponieważ jest to znana miejscowość turystyczna, mogą być korki, ale dają nam wystarczająco dużo czasu. Czas odbioru może być również nieco opóźniony ze względu na natężenie ruchu. Ale nie martw się. Na pewno po Ciebie przyjdą.

Bardzo dobra organizacja wycieczki, wygodna podróż w małej grupie, przewodnik i równocześnie kierowca był bardzo miły i ciekawie opowiadał. Jaskinia robi ogromne wrażenie, zamek też był bardzo ciekawy.

Przewodnik był niesamowity, był bardzo przyjazny i miał dużą wiedzę na temat tego, dokąd jedziemy. Zapewnił także interesujące informacje historyczne na temat przejazdu tam.

Bardzo miły przewodnik (ziga) i świetna aktywność z pięknymi krajobrazami. Zapłaciłem za małą wycieczkę łódką (18 € w gotówce) i było wspaniale