Ljubljana – nasze najbardziej polecane atrakcje

Lublana: jaskinia Postojna i zamek Predjama – bilety i wycieczka

1. Lublana: jaskinia Postojna i zamek Predjama – bilety i wycieczka

Zobacz stalagmity w jaskini Postojna! Spotkaj się ze swoim przewodnikiem w centrum Lublany i wyrusz na wycieczkę, podczas której zobaczysz 2 najpiękniejsze cuda Słowenii: zamek Predjama i jaskinię Postojna. Na początek zwiedź z przewodnikiem jaskinię Postojna. Odkryj fascynujący świat, w którym żyje niezwykły płaz zwany ślepą salamandrą (określany również przez miejscowych jako „ludzka ryba”). Odkrywaj ten fascynujący podziemny świat, a Twój przewodnik objaśni, jakie procesy geologiczne go stworzyły. Następnie udaj się do bajkowego zamku Predjama, wciśniętego spektakularnie pomiędzy imponujący, kamienny łuk i urwisko. Zachwyć się niepowtarzalną, renesansową architekturą zamku położonego w południowo-środkowej Słowenii, w historycznym regionie zwanym Wewnętrzną Krainą. Będąc na zamku, podziwiaj widoki na bujny i sielski krajobraz Słowenii. Następnie usiądź wygodnie i zrelaksuj się podczas trasy powrotnej do Lublany.

Z Lublany: wycieczka nad jezioro Bled i do zamku Bled

2. Z Lublany: wycieczka nad jezioro Bled i do zamku Bled

Jezioro Bled często określa się mianem perły słoweńskiej części Alp. Miejsce to wyróżnia nie tylko szmaragdowo-zielony kolor wody i malowniczy, iście pocztówkowy kościół na wyspie, ale także średniowieczny zamek na skalistym klifie i tło, które wypełniają jedne z najwyższych szczytów Alp Julijskich. Wyrusz na krótki spacer nad brzegiem jeziora i zachwyć się pięknem pobliskich gór, które odbijają się w jego tafli. Spokojną atmosferą jeziora i świeżym górskim powietrzem można cieszyć się bez względu na porę roku.  Zamek Bled zbudowano na szczycie stromego klifu, ponad 100 metrów nad taflą jeziora. Stanowi on znakomity przykład średniowiecznej twierdzy, obejmując wieże, mury obronne i fosy. Ponadto z jego tarasu roztacza się fantastyczny widok na okolicę. Zamek skrywa wyjątkowy skarb – zrekonstruowaną drewnianą prasę drukarską Gutenberga. Zobacz pokaz dawnych technik drukarskich z użyciem papieru czerpanego w wykonaniu mistrza drukarskiego. Wyrusz ku niewielkiej wyspie w kształcie łzy, która znajduje się na jeziorze, na pokładzie pletnej – tradycyjnej łodzi, która użytkowana jest tylko w tym regionie. Kiedy powrócisz z wyspy, zajrzyj do lokalnej cukierni. Spróbuj słynnej kremówki z Bledu – kremšnity. W ciągu ostatnich 60 lat nabywców znalazło aż 12 milionów tych ciast. Nie możesz więc pominąć tej przyjemności, która pozwoli Ci wspaniale zakończyć dzień.

3,5-godzinna wycieczka kulinarna i winna po Lublanie

3. 3,5-godzinna wycieczka kulinarna i winna po Lublanie

Ta wycieczka kulinarna z przewodnikiem zabierze Cię na spacer po starym mieście Lublana. Poznaj miasto, historie ludzi, architekturę, historię narodu słoweńskiego i oczywiście - kuchnię lokalną i narodową. To znacznie więcej niż wycieczka kulinarna i zdecydowanie nie jest to zwykła wycieczka po mieście. Podczas wycieczki kulinarnej otrzymasz 9 tradycyjnych dań z różnych kuchni ze wszystkich części i kręgów społeczeństwa Słowenii oraz 4 rodzaje wina. Zapoznasz się także z historyczną Lublaną i usłyszysz zarys historii Słoweńców. Pod koniec wycieczki Twój brzuch będzie pełny, pragnienie zniknie, a o historii Słoweńców dowiesz się więcej niż niektórzy miejscowi. Dowiesz się również o starym mieście i dowiesz się, gdzie iść dalej, co robić dalej i co dalej zjeść. To doskonały sposób na rozpoczęcie pobytu w pięknej i smacznej stolicy.

Z Lublany: Jezioro Bled i Bohinj Trip

4. Z Lublany: Jezioro Bled i Bohinj Trip

Ciesz się Bledem, czyli „Obrazem Raju”, który od wieków przyciąga odwiedzających swoim zapierającym dech w piersiach pięknem. Spokojne i zachęcające wody jeziora zapoczątkowały tradycję wytwarzania typowych łodzi „pletna” już w XII wieku. Opcjonalnie możesz wejść na pokład jednej z tych drewnianych piękności, aby dotrzeć na wyspę z romantycznym kościołem i tajemniczym dzwonkiem życzeń. Kontynuacją zwiedzania Bledu jest wizyta w imponującym zamku wznoszącym się na klifie wysoko nad jeziorem. Cofnij się w czasie w muzeum i ciesz się niezapomnianym widokiem na okolicę. Otoczona kuszącymi szczytami Dolina Bohinj oczarowuje odwiedzających inspirującą scenerią, krystalicznie czystą wodą jeziora i harmonijnym współistnieniem człowieka i natury. Na malowniczym brzegu jeziora znajdują się freski kościoła św. Jana Chrzciciela. Będziesz miał czas, aby odkryć legendę Zlatorog (Goldhorn), podziwiać wspaniały widok na górę Triglav i spróbować obfitej lokalnej kuchni. Zabierz ze sobą kostium kąpielowy latem i weź późną kąpiel w jeziorze.

Z Lublany: wycieczka z przewodnikiem po jaskini Postojna i zamku Predjama

5. Z Lublany: wycieczka z przewodnikiem po jaskini Postojna i zamku Predjama

Opuść Lublanę z przewodnikiem, który poprowadzi Cię do jaskiń Postojna i zamku Predjama. Wejdź do łatwo dostępnej sieci podziemnych jaskiń pociągiem elektrycznym, a następnie wybierz się na spacer z przewodnikiem po niezapomnianej serii jaskiń. Audioprzewodnik jest dołączony do historycznej wycieczki po zamku Predjama.

Z Zagrzebia: wycieczka do Lublany i nad jezioro Bled

6. Z Zagrzebia: wycieczka do Lublany i nad jezioro Bled

Wyjedź z Zagrzebia rano i wyrusz do stolicy Słowenii, aby zwiedzić stare miasto w Lublanie z przewodnikiem. Zachwyć się budynkami w stylu barokowym i Art Nouveau oraz zobacz jedne z najlepszych prac architekta Jože Plečnika. Poczuj lokalny klimat i odkryj, gdzie mieszkańcy kupują jedzenie. Posłuchaj, dlaczego Napoleon był jednym z najpopularniejszych polityków w tym mieście, dlaczego Słowenia zawiera słowo "love" w swojej nazwie (Slovenia) oraz skąd wziął nazwę Potrójny Most. Skorzystaj z czasu wolnego na zwiedzanie różnych miejsc po swojemu. Udaj się do alpejskiego kurortu Bled i odwiedź stary zamek, leżący na stromym klifie nad jeziorem. Zobacz niesamowite widoki na okolicę z tarasów, a następnie wejdź na pokład tradycyjnej łodzi pletna, aby dotrzeć do jedynej prawdziwej wyspy Słowenii. Zadzwoń dzwonem na szczęście i naciesz się słońcem oraz świeżym powietrzem górskim. Wróć wieczorem do Zagrzebia, gdzie kierowca odwiezie Cię do hotelu.

Z Lublany: jezioro Bled i jaskinia Postojna z biletem wstępu

7. Z Lublany: jezioro Bled i jaskinia Postojna z biletem wstępu

Odkryj 2 najlepsze atrakcje przyrodnicze Słowenii z przewodnikiem. Odwiedź urocze miasteczko Bled z przepięknym jeziorem i podziwiaj stalagmity w Jaskini Postojnej. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem w hotelu w centrum Lublany i usiądź wygodnie, gdy wyruszysz do 2 najbardziej czarujących cudów natury w Słowenii, jeziora Bled i Jaskini Postojnej. Najpierw odwiedź Jaskinię Postojną. Wejdź do tajemniczego świata podziemnych przejść, jaskiń i wielkich sal, ozdobionych naciekami, półprzezroczystymi zasłonami i filarami o fascynujących kształtach i kolorach. Wróć na światło dzienne i odkryj zadziwiający zamek Predjama, siedzibę rycerza-rozbójnika Erazma. Dowiedz się o jego historii od swojego przewodnika i podziwiaj widoki na bujną, wiejską Słowenię. Następnie udajemy się do drugiego cudu natury, zapierającego dech w piersiach jeziora Bled. Ciesz się wycieczką krajoznawczą po najlepszych miejscach ze swoim przewodnikiem. Wybierz się na wycieczkę po szmaragdowo zielonych wodach jeziora Bled jedną z tradycyjnych łodzi „Pletna”, aby odkryć jedyną słoweńską wyspę i sprawdzić, czy uderzenie w dzwon kościelny spełni twoje życzenia. Następnie wybierz się na przyjemny spacer wokół jeziora, wejdź do tajemniczego zamku Bled lub skosztuj kawałka (lub dwóch) pysznego kremowego ciasta Bled. Następnie usiądź wygodnie i zrelaksuj się w drodze powrotnej do Lublany. Latem można zabrać ze sobą kostiumy kąpielowe, aby popływać w jeziorze

Lublana: całodniowa wycieczka po Słowenii do Bledu, Postojny i Predjama

8. Lublana: całodniowa wycieczka po Słowenii do Bledu, Postojny i Predjama

Rozpoczniesz swoją wycieczkę w małej grupie od odbioru z centralnego hotelu w Lublanie i wyruszysz do jeziora Bled w klimatyzowanym minivanie. Podczas 1-godzinnej podróży możesz podziwiać wiejską Słowenię, jezioro uformowane w lodowiec i legendy otaczające wyspę Bled, wysepkę zwieńczoną kościołem w jej centrum. Po przyjeździe możesz napić się widoków na jezioro i wysokie góry oraz spojrzeć na średniowieczny zamek Bled, fortecę wznoszącą się wysoko na klifie nad wodą. Następnie pojedziesz dwuwiosłową pletną na wyspę i będziesz cieszyć się wolnym czasem na zwiedzanie. Odwiedź Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny lub skosztuj przepysznej poticy w kawiarni na wyspie. Następnie zostaniesz przewieziony do zamku Bled i będziesz mógł zagłębić się w twierdzę z czerwonymi wieżyczkami. Chłoń widoki z lotu ptaka na jeziora ze ścian i odwiedź muzeum, aby opisać historię zamku od jego korzeni w XI wieku. Następnie wrócisz nad jezioro, aby mieć czas na spacer. Jeśli chcesz, skosztuj lokalnego specjału, kremšnita z kremem waniliowym. Następnie, po przerwie na lunch, udaj się dalej do następnego przystanku, zamku Predjama. Możesz podziwiać ten niezwykły zamek na klifie i usłyszeć, jak przez wieki był rozbudowywany po wybudowaniu w 1202. Następnie możesz wybrać zwiedzanie jego schodów i komnat samodzielnie lub z przewodnikiem. Na koniec będziesz kontynuować podróż w pobliżu Jaskini Postojnej, najczęściej odwiedzanej atrakcji turystycznej Słowenii. Wjedź minipociągiem w głąb tej podziemnej sieci, a następnie podążaj za przewodnikiem po jej niesamowitych jaskiniach. Podziwiaj dziwaczne stalaktyty, stalagmity i formacje skalne. Posłuchaj opowieści o stworzeniu jaskini i rzadkich płazach żyjących w jej podziemnych rzekach – ślepych salamandrach znanych jako „ludzkie ryby”. Następnie wróć do minivana i zakończ wycieczkę po Lublanie, dojeżdżając do hotelu.

Lublana: spacer z przewodnikiem i przejażdżka kolejką linową do zamku w Lublanie

9. Lublana: spacer z przewodnikiem i przejażdżka kolejką linową do zamku w Lublanie

Nie możesz się pomylić, jeśli wybierzesz ten spacer z przewodnikiem po historycznym centrum miasta połączony z wizytą w zamku w Lublanie. Obejmuje wszystkie najważniejsze zabytki Lublany i oferuje wgląd w liczne ciekawe historie o życiu w Lublanie z przeszłości i teraźniejszości. Wycieczka rozpoczyna się przed Ratuszem, budynkiem o bogatej historii, który obecnie służy jako siedziba Urzędu Miasta Lublany. Z Ratusza i znajdującej się przed nim Fontanny Robby udasz się na spacer po historycznym centrum miasta, podczas którego poznasz historię wszystkich najważniejszych zabytków miasta. Spacer zabierze Cię przez Most Szewców, obok Biblioteki Narodowej i Uniwersyteckiej oraz Teatru Letniego Križanke do Placu Kongresni trg, skąd udasz się na Plac Prešernov trg zdominowany przez Kościół Franciszkanów i połączony z Potrójnym Mostem. Następnie kieruj się dalej na Rynek Plečnika i katedrę. W odległości krótkiego spaceru znajduje się dolna stacja kolejki linowej w Lublanie, która w ciągu minuty zawiezie Cię 70 metrów w pionie i zabierze Cię do Zamku Lublany, najsłynniejszego zabytku miasta. Z wieży widokowej zamku roztaczają się najpiękniejsze widoki na miasto, a w jej wnętrzu znajduje się kilka ekspozycji muzealnych i innych wystaw, w tym m.in. „Historia Słowenii”, „Więzienie” i „Wirtualny Zamek”.

Lublana: bilet wstępu do zamku z opcjonalnym przejazdem kolejką linową

10. Lublana: bilet wstępu do zamku z opcjonalnym przejazdem kolejką linową

Odkryj dobrze zachowany zamek w Lublanie, rezerwując bilety wstępu. Spaceruj po terenie zamku, wejdź na wieżę strażniczą, wejdź do kaplicy i wejdź na Wystawę Historii Słowenii i Muzeum Lalek. Zarezerwuj opcjonalne bilety na kolejkę linową i audioprzewodnik, aby ulepszyć swoje wrażenia. Odwiedź Zamek w Lublanie, aby podziwiać zapierającą dech w piersiach panoramę miasta z podwyższonych fortyfikacji zamku. Odkryj kaplicę św. Jerzego, jedną z najstarszych zachowanych pozostałości zamku, datowaną na 1489 rok, pokrytą freskami i herbami książąt Krainy. Przyjrzyj się Słowenii na przestrzeni wieków na interaktywnej wystawie historii Słowenii. Odkryj świat lalkarstwa, od produkcji marionetek i lalek w rękawiczkach po inscenizację samych przedstawień w Muzeum Lalkarstwa. Uatrakcyjnij swoją wizytę, wybierając wielojęzyczny audioprzewodnik i dowiedz się, jak zamek odegrał ważną rolę na przestrzeni wieków. Jeśli chcesz uniknąć dość stromego podejścia na Wzgórze Zamkowe, wybierz się na krótką przejażdżkę oszkloną kolejką linową na Zamek w Lublanie ze Starego Miasta. Przeglądaj różne atrakcje zamku we własnym tempie lub dołącz do opcjonalnej wycieczki wehikułem czasu, zabawnej i edukacyjnej przygody teatralnej prowadzonej przez przebranych w kostiumy przewodników. Zostań poprowadzony do 6 stacji czasowych, z których każda wyposażona jest w figurkę z tamtego okresu, dającą wgląd w ich okres.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Ljubljana
Stolica Słowenii to idealna baza wypadowa do odkrywania wszystkich kulturowych i naturalnych pereł tego kraju.

Najciekawsze atrakcje

Ljubljana: najciekawsze atrakcje

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 99
Sortuj wg::
Strona 1 z 7

Niezwykłe doznania

Ljubljana: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Często zadawane pytania dotyczące: Ljubljana

Jakie są najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Ljubljana

Najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Ljubljana to:

Bled

Ljubljana: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Ljubljana? Kliknij tutaj.

Ljubljana: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.7 / 5

na podstawie 1564 opinii

Nasza ulubiona wycieczka z całego naszego pobytu w Słowenii! Nasz przewodnik Jascha był wyjątkowy i robił wszystko, aby pokazać nam najlepsze miejsca w Triglav National Park i jego okolicach. Niesamowite wodospady, widoki na góry i wspaniałe jeziora. Najważniejsze: wąwóz Vintgar, jezioro Jasna i wodospad Pericnik. Na pewno warto odwiedzić! Wskazówka: Jeśli zatrzymujesz się w Lublanie, poproś swojego przewodnika, aby pod koniec dnia wypuścił Cię na jezioro Bled, aby złapać ostatnią łódź na wyspę na jeziorze - musimy przeżyć to w ciszy i spokoju oraz o zachodzie słońca. Następnie wróć autobusem do stolicy za zaledwie kilka dolców.

Odwiedziliśmy miejsca, których zobaczenie możemy śmiało rekomendować każdemu. Przepiękna jaskinia Postojna, ale i zamek Predjama, po którym my nie oczekiwaliśmy zbyt dużo, a bardzo pozytywnie nas zaskoczył. Przepięknie opowiedziana historia z audioprzewodnikiem. Do tego, nasz przewodnik Vladimir tak naprawdę "zrobił" nam całą wycieczkę. Był bardzo miły, chętny do opowiadania o Słowenii, do tego z dobrym poczuciem humoru. Świetnie się go słuchało. Dziękujemy!

Mieliśmy niesamowity dzień! Naprawdę podobała nam się przyroda i sceneria. Wycieczka była pełna pięknych miejsc - jeśli masz czas tylko na jedną wycieczkę z Lublany, bardzo polecam tę. Jaša był niesamowitym przewodnikiem (i kierowcą)! Wiele się nauczyliśmy podczas podróży i świetnie się bawiliśmy. Wędrówki były naprawdę niesamowite i mieliśmy wystarczająco dużo czasu, aby popływać w jeziorze Bohinj - co było naszą główną atrakcją dnia.

Przewodnik/kierowca był punktualny i uważny i udzielił przydatnych informacji. Jaskinie Postojna były spektakularne !! Obawiałem się, że tak długo będę w podziemiu, ale byłem tak zniewolony, że zupełnie zapomniałem o swojej fobii. Zamek Predjama był nieco antyklimatyczny, ale nadal bardzo interesujący i wart zachodu. Nie przegap deseru Gibanica serwowanego w pobliskiej restauracji Gostilna Požar.

Cała trasa była naprawdę niesamowita! Nasz przewodnik/kierowca Vladimir był naprawdę kompetentny i jest również bardzo ciekawą i zabawną postacią. Był punktualny i cała podróż przebiegła bez pośpiechu. Jaskinie są piękne, a bilety bez kolejki były bardzo wygodne, biorąc pod uwagę gorący dzień, w którym poszliśmy. To samo dla zamku, jakie piękne zabytki! Kochamy to.