Z Lizbony: 8-godzinna wycieczka poznawcza po Sintrze

Sintra: Całodniowa wycieczka poznawcza

Od 202 zł za osobę

Rezerwuj teraz
Najważniejsze informacje
Czas trwania
8 godz.
Akceptowane kupony elektroniczne
Przewodnik
hiszpański, angielski, francuski, włoski, portugalski

Termin i liczba uczestników:

Trwa ładowanie strony...

Nie zwlekaj!
  • Zwiedź znajdującą się na liście światowego dziedzictwa UNESCO Sintrę
  • Po wizycie w Cascais wyrusz w rejs po przepięknym wybrzeżu Estoril
  • Podziwiaj najwspanialsze w Portugalii połączenie stylów architektonicznych, barw i kształtów w pałacu Pena
Wycieczka w skrócie
Wyrusz z nami na całodniową prywatną wycieczkę i odkryj wspaniałą zabytkową Sintrę, jej okolice oraz wielowiekową historię arystokracji! Czekają na Ciebie całe wieki historii i opowieści!
Tego możesz się spodziewać
Lokalny przewodnik przyjedzie po Ciebie do Twojego hotelu lub uzgodnionego miejsca (w naszym luksusowym mercedesie).

Wycieczka po Sintrze rozpoczyna się w centrum wioski, która oczarowywała królów i inspirowała poetów takich jak lord Byron. Podczas krótkiej wycieczki po zabytkowym centrum zobaczysz stare domy przekształcone w sklepiki i piekarnie sprzedające lokalne produkty i wyroby.

Trasa wycieczki prowadzi dalej w stronę jednej z głównych atrakcji Sintry, pałacu Pena – bajkowego zamku położonego na jednym z najwyższych szczytów sintryjskiego łańcucha górskiego. Poczujesz tutaj majestatyczną i romantyczną atmosferę oraz zobaczysz najwspanialsze w Portugalii połączenie stylów architektonicznych, barw i kształtów. Podczas podróży na szczyt góry obejrzysz również charakterystyczny XIX-wieczny dwór, w którym kręcono fragmenty filmu „Dziewiąte wrota” (w reżyserii Romana Polańskiego, w roli głównej Johnny Depp).

Po poznaniu historii pałacu czas na relaks i lunch. Następnie udasz się do centrum Cascais (kosmopolitycznego miasteczka z piękną zatoką). Cascais to była wioska rybacka, której od wieków udaje się zachowywać tradycje poprzez łączenie ich z arystokratycznym życiem. W tej nadatlantyckiej miejscowości poczujesz prawdziwie kosmopolityczną atmosferę.

W dalszej części dnia odwiedzisz Park Krajobrazowy Sintra-Cascais, plażę Guincho (to tutaj rozgrywała się scena walki na plaży w filmie o przygodach Jamesa Bonda „W tajnej służbie Jej Królewskiej Mości”), Cabo da Roca (najdalej na zachód wysunięty punkt Europy) oraz Boca do Inferno – główną atrakcję turystyczną, która szczyci się pięknym krajobrazem, zwłaszcza gdy morze jest wzburzone oraz podczas zachodów słońca.

Na koniec wrócisz do Lizbony drogą „Marginal”, która cały czas biegnie blisko Atlantyku, białych plaż i wspaniałych XVII-wiecznych fortów. Ta malownicza przejażdżka rozpocznie się w Estoril (które słynie z kasyna i ogrodów) i zakończy w Lizbonie, gdzie będziesz mieć okazję zwiedzić Belém (miejsce, w którym rozpoczynały się portugalskie wyprawy odkrywców, pełne wspaniałych zabytków i nadrzecznych parków). Po dniu pełnym wrażeń wrócisz do swojego hotelu na zasłużony odpoczynek.

Polecamy również wizytę w:

Quinta da Regaleira – jeden z najbardziej niezwykłych zabytków Sintry, magiczne miejsce na obrzeżach miasta, wybudowane w latach 1904-1910 w ostatnich dniach portugalskiej monarchii.

Lub w:

Zamek Mauro – doskonale zachowana VIII-wieczna twierdza położona na skalistym wzgórzu i otoczona wspaniałą przyrodą.

Wliczone w cenę
  • Bezpłatna usługa Wi-Fi i woda butelkowana
  • Doświadczony przewodnik
  • Transport w luksusowym, bezpiecznym i komfortowym mercedesie
Niewliczone w cenę
  • Lunch
  • Bilety wstępu i opłaty
Miejsce zbiórki

Dowolne miejsce w obszarze metropolitalnym Lizbony (hotel, łódź itp.) (Otwórz w Google Maps)

Co trzeba wiedzieć
Uważaj na przewodników lub firmy oferujące wycieczki w nielicencjonowanych prywatnych samochodach. Jest to nielegalne i w razie wypadku nie otrzymasz odszkodowania z ubezpieczalni.

Od 202 zł za osobę

Rezerwuj teraz
Gwarantujemy
  • Błyskawiczną i pewną rezerwację
  • Najniższe ceny
Organizator:

Portugal Premium Tours

Numer identyfikacyjny produktu: 30152