Liverpool – nasze najbardziej polecane atrakcje

Liverpool: Zwiedzanie muzeum i stadionu klubu piłkarskiego Liverpool F.C.

1. Liverpool: Zwiedzanie muzeum i stadionu klubu piłkarskiego Liverpool F.C.

Zwiedź stadion Anfield i poznaj historię klubu Liverpool F.C. w interaktywnym muzeum. Odwiedź wyjątkowe miejsca, w tym tunel dla graczy oraz szatnie z przewodnikami i audioprzewodnikami. Rozpocznij swoją wycieczkę na rozbudowanej trybunie głównej i podziwiaj widoki na boisko i panoramę Liverpoolu.  Przekonaj się, jak stadion ożywa w dni meczowe dzięki nowoczesnej technologii immersyjnej. Poznaj historię klubu i uzyskaj dostęp do obszarów, które trzeba zobaczyć, takich jak sala do konferencji prasowych, szyld This Is Anfield, tunel prowadzący na boisko, lożę menadżerską i szatnię.  Zwiedzanie stadionu urozmaici Ci multimedialny audioprzewodnik oraz osobisty przewodnik mówiący w języku angielskim. Z chęcią odpowie on na Twoje pytania. Twój bilet obejmuje również wstęp do The LFC Story, które przybliża historię drużyny za sprawą wyjątkowych wystaw.  Obejrzyj wystawę The Boom Room: The Epic Story of Jurgen Klopp's Dream Team, która jest hołdem dla piłkarzy oraz wszystkich osób, dzięki którym drużyna marzeń się ziściła. Zobacz także sześć Pucharów Europy i odkryj ponad 125 lat historii LFC.

Liverpool: Bilet do muzeum „The Beatles Story”

2. Liverpool: Bilet do muzeum „The Beatles Story”

Wyrusz w magiczną, tajemniczą podróż i odkryj drogę, jaką przeszli chłopaki z Liverpoolu, od skromnego dzieciństwa do zawrotnego szczytu sławy. Repliki Casbah, Mathew Street i The Cavern autentycznie uchwyciły wczesne lata 60. Dzięki nim możesz dokładnie zobaczyć miejsca, które pomogły uczynić The Beatles największym zespołem na świecie. Posłuchaj o historii zespołu dzięki przewodnikom audio „Living History”, dostępnym w 11 różnych językach (angielskim, brazylijskim-portugalskim, francuskim, niemieckim, włoskim, japońskim, mandaryńskim, koreańskim, polskim, rosyjskim i hiszpańskim). Pozwól się zabrać do świata Beatlesów.  W 2018 roku „The Beatles Story” obchodziło 50. rocznicę wyjazdu The Beatles do Indii. Z tej okazji otwarto wystawę specjalną pt. „Beatles In India”. Ukazuje ona ten kluczowy okres w historii zespołu, dzięki nowym pamiątkom, zdjęciom i opowieściom osób, które były tam razem z zespołem.

Liverpool: Rejs po rzece Mersey

3. Liverpool: Rejs po rzece Mersey

Cofnij się w czasie podczas tego rejsu po rzece w Liverpoolu, wysłuchując opowieści o Beatlesach i promach pływających po Mersey. Podziwiaj znane nabrzeże Liverpoolu, płynąc na pokładzie promu legendarnego przewoźnika Mersey Ferries. Wejdź na pokład promu na terenie liverpoolskiej przystani Pier Head, by rozpocząć swoją wodną przygodę. Skorzystaj z możliwości zakupu wyśmienitych przekąsek, które uprzyjemnią Ci podziwianie miasta z poziomu wody. Wysłuchaj komentarza przewodnika, który zwróci Twoją uwagę na zabytki. Przepłyń obok budowli wykonanych z żeliwa, cegieł i kamieni, które tworzą kompleks Royal Albert Dock. Zachwyć się widokiem na zespół architektoniczny Three Graces, który powstał w latach 00. XX wieku. W jego skład wchodzi oszałamiający drapacz chmur w stylu gotyckim. Promy Mersey Ferries pełne są wspomnień – wysłuchaj opowieści o występach Beatlesów w ramach wydarzeń Riverboat Shuffles na początku lat 60. i procederze przemytu. Przekonaj się, jak wiele historii łączy się z Mersey Ferries. Usiądź wygodnie, ciesząc się wciągającym komentarzem i otaczającym Cię dziedzictwem.

Liverpool: Wycieczka autobusowa Beatles Magical Mystery Tour

4. Liverpool: Wycieczka autobusowa Beatles Magical Mystery Tour

Rozpocznij swoją wycieczkę a Albert Dock w Anchor Courtyard. Następnie wejdź do kolorowego autokaru Magical Mystery Tour i wyrusz w niezapomnianą 2-godzinną podróż. Zobacz domy z dzieciństwa Beatlesów, ich szkoły i uczelnie, a także zbliż się do miejsc, które były inspiracją do powstania niektórych z ich najpopularniejszych piosenek - Penny Lane i Strawberry Field. Po drodze słuchaj swojego profesjonalnego przewodnika i niektórych piosenek „Czwórki z Liverpoolu". Podczas podróży po centrum i okolicach Liverpoolu zostaną Ci pokazane także inne miejsca związane z Beatlesami. Wycieczka Magical Mystery Tour jest jedyną tego typu wycieczką, która kończy się w legendarnym klubie muzycznym Cavern Club. Bilety na wycieczkę obejmują także bezpłatny wstęp ogólny do klubu wieczorem w dniu Twojej wycieczki (z wyłączeniem wstępu na biletowane występy).

Liverpool: City and Beatles Tour z biletem Hop-On Hop-Off

5. Liverpool: City and Beatles Tour z biletem Hop-On Hop-Off

Wskocz na pokład autobusu z otwartym dachem po Liverpoolu i The Beatles. Posłuchaj historii społecznej miasta i tego, gdzie urodzili się, wychowali, mieszkali i grali Beatlesi. Zobacz wszystkie zabytki miasta, w tym nabrzeże wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i 2 wspaniałe katedry. Twoim pierwszym przystankiem jest Penny Lane i drugie Strawberry Field, gdzie możesz wysiąść z autobusu, aby zrobić bezcenną okazję do zrobienia zdjęcia. Następnie udasz się do domów dzieciństwa Johna Lennona i Paula McCartneya, po czym wrócisz do miasta, gdzie usłyszysz wszystko o wielkiej rzece Mersey. Po ukończeniu trasy City and Beatles użyj biletu, aby dołączyć do wycieczki po mieście z możliwością wsiadania i wysiadania na dowolnych przystankach. Przejedź przez historyczne zabytki i atrakcje, w tym Royal Albert Dock, kultowe nabrzeże UNESCO, światowej sławy Cavern Club, World Museum, obie wspaniałe katedry, The Philharmonic Dining Rooms, China Town i wiele więcej. Będziesz mieć również ekskluzywne oferty w całym mieście, w tym bezpłatną lampkę szampana w salach jadalnych Filharmonii.

Liverpool: rejs po rzece i wycieczka wskakuj/wyskakuj

6. Liverpool: rejs po rzece i wycieczka wskakuj/wyskakuj

Weź udział w rejsie po rzece Mersey, by podziwiać hrabstwo Merseyside i znane nabrzeże Liverpoolu. Następnie zwiedź atrakcje miasta w ramach wycieczki wskakuj/wyskakuj na pokładzie autobusu z otwartym dachem i komentarzem na żywo. Rozpocznij przygodę w przystani Pier Head, gdzie wyruszysz w trwający 50 minut rejs po rzece (łodzie wypływają co godzinę). Płynąc po rzece Mersey, wsłuchaj się w komentarz, dzięki któremu dowiesz się wszystkiego o morskim dziedzictwie miasta. Po powrocie na ląd zwiedź miasto w ramach wycieczki autobusem z otwartym dachem. Podziwiaj główne atrakcje Liverpoolu z pokładu autobusu i wysłuchaj komentarza poświęconego historii miasta. Odwiedź interesujące Cię miejsca i dowiedz się więcej o kulturze oraz dziejach Liverpoolu od przewodnika obecnego w każdym autobusie. Wsiadaj i wysiadaj na dowolnych przystankach i zwiedzaj bez ograniczeń. Przystanki w ramach wycieczki autobusowej: • Kompleks Royal Albert Dock • Przystań Pier Head • Kompleks Liverpool ONE • Okolica Cavern Quarter • Muzea, galeria i biblioteka • Dworzec autobusowy Queen Square • Hotel Adelphi • Archikatedra Chrystusa Króla • Pub Philharmonic • Katedra w Liverpoolu • Kościół św. Łukasza (Bombed Out Church) • Łuk Chinese Arch • Cains Brewery Village • M&S Bank Arena i ACC

Liverpool City Sights Całodobowa wycieczka autobusem Hop-On Hop-Off z otwartym dachem

7. Liverpool City Sights Całodobowa wycieczka autobusem Hop-On Hop-Off z otwartym dachem

Poznaj historyczne Mercantile Maritime City UNESCO, podziwiając oszałamiającą architekturę Liverpoolu podczas tej zabawnej wycieczki po najważniejszych atrakcjach miasta i zabytkach. Wskocz na pokład autobusu z otwartym dachem w Royal Albert Dock i usiądź na górnym pokładzie, aby podziwiać najlepsze widoki. Dowiesz się o wszystkich głównych zabytkach Liverpoolu, w tym The Royal Albert Dock, kultowym nabrzeżu i światowej sławy Cavern Club. Usłyszysz także o World Museum, obu wspaniałych katedrach, jadalniach Filharmonii, China Town i wielu innych. Cała wycieczka trwa około 50 minut i wraca do pierwotnego punktu początkowego w Royal Albert Dock. Będziesz mieć również dostęp do ekskluzywnych ofert w całym mieście, w tym darmowego kieliszka szampana w salach restauracyjnych Filharmonii.

Liverpool: bilet do Muzeum Beatlesów

8. Liverpool: bilet do Muzeum Beatlesów

Przygoda rozpocznie się od lat 1959-1962, kiedy to Casbah Coffe Club ogłosił powstanie pierwszego klubu rock and roll w Liverpoolu, a pierwszy koncert na żywo zagrali Lennon, McCartney, Harrison,  i Best. Karta członkowska Neila Aspinalla, pierwszy plakat zespołu Quarrymen oraz gitara akustyczna używana podczas późniejszych sesji akustycznych tworzą bardzo osobisty obraz wczesnych lat Beatlesów i ich dążenia do sławy. Skórzany strój Pete'a, wizytówka Allana Williama oraz odtworzona cela więzienna wraz z oryginalnymi raportami policyjnymi Paula i Pete'a, które powstały po ich aresztowaniu za podpalenie, są pamiątkami ich pobytu w Hamburgu. Oryginalne mikrofony, gitary, gitary basowe oraz pierwszy kolorowy materiał filmowy dotyczący występu Beatlesów na żywo pokazują ich podróż od Cashbah do Cavern. Zobacz wizytówkę managera Briana Epsteina i słynny telegram, który jest dowodem ich transformacji ze skórzanych strojów do garniturów.  Następnie udaj się na 2. piętro, które jest udokumentowaniem okresu 1963-1966. Zobacz ostatnią podróż Beatlesów do Hamburga, ich pierwszy występ radiowy, plany brytyjskich tras koncertowych powstałe w biurze Briana Epsteina, a także sesje „Love Me Do", które zakończyły się odejściem Pete'a Besta z zespołu. Kiedy został wydany album „Please Please Me" , jak odnotowano w oryginalnym programie na wyświetlaczu, Beatlesi wystąpili podczas Royal Variety Performance. Wydano „Help" i „Hard Day's Night", a John Lennon pożyczył przedmiot z planu „Help", który można zobaczyć na wystawie wraz z jego harmonijką. W muzeum znajdują się prezenty, jakimi Beatlesi obdarowali Elvisa Presleya podczas spotkania z nim oraz kapelusz matadorski George'a z ich wycieczki po Hiszpanii. Biała wiolonczela z „Blue Jay Way" oraz podpisany album „Revolver" zwiastują nowy kierunek dla zespołu, który przenosi ich z ulicy do studio. Zakończ wycieczkę na 3. piętrze, którego główną tematyką są lata 1967-1970. Przejdź obok mebli ogrodowych z domu Johna Surrey'a, a następnie udaj się do medali, które miał on na sobie na okładce przełomowego albumu „Sgt Peppers" oraz do nagrody, która również znalazła się na okładce. „Yellow Submarine" został uczczony ręcznie malowanymi figurkami oraz szkicem niebieskiego skąpiradła wykonanym przez jednego z artystów. Diamentowa nagroda za miliony sprzedanych płyt jest jedną z wielu nagród, która znajduje się na wystawie muzeum. Wystawa obejmuje oryginalne nagrody przemysłu muzycznego za ostatnie wspólne dzieła, „Let it be", „Beatles 1" i „Anthology".

Liverpool: Bilet do muzeum British Music Experience

9. Liverpool: Bilet do muzeum British Music Experience

Wyrusz w podróż przez ponad 6 dekad popkultury Zjednoczonego Królestwa w muzeum British Music Experience w samym centrum Liverpoolu. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, niezależnie od wieku i gustu. Zobaczysz tu stroje takich artystów jak Freddie Mercury, Dusty Springfield, Spice Girls, Adam Ant czy finaliści programu X-Factor oraz instrumenty, na których grali wybitni muzycy – od Noela Gallaghera po Sex Pistols. Zobacz ponad 600 przedmiotów, między innymi odręcznie zapisane teksty piosenek Adele, oryginalne statuetki Brit Awards i drzwi frontowe Apple Corp z ulicy Savile Row.  Jednak oglądanie eksponatów to nie wszystko. Naucz się grać na instrumencie muzycznym, korzystając z najlepszego sprzętu – od perkusji po keyboardy. Nastolatkowie z chęcią odwiedzą pomieszczenie nagraniowe i spróbują swoich sił w byciu gwiazdą rocka, a młodsze dzieci mogą poznać popularne niegdyś tańce w studiu tanecznym. Po zakończeniu głównej części zwiedzania udaj się do sklepu i zapoznaj się z bogatą ofertą upominków, odzieży, książek oraz pamiątek. Energię spaloną podczas tańca możesz uzupełnić pysznymi przekąskami i posiłkami w Star Café.

Liverpool Football Club: sesja Q&A z legendą i wycieczka po stadionie

10. Liverpool Football Club: sesja Q&A z legendą i wycieczka po stadionie

Wyrusz na wycieczkę po stadionie Anfield i odwiedź siedzibę klubu Liverpool FC — świętą ziemię wszystkich zagorzałych fanów Liverpoolu. Weź udział w ekskluzywnej sesji Q&A z legendą klubu. Odwiedź muzeum Liverpool FC. Zwiedź stadion klubu Liverpool F.C. Poznaj osobiste wspomnienia, opowieści z szatni i zabawne anegdot legendy Liverpoolu podczas sesji Q&A. Skorzystaj z szansy na zadanie swojego pytania. Zrób sobie zdjęcie z byłym zawodnikiem Liverpoolu i zdobądź jego autograf. Wśród legend są Ian Callaghan, Jan Molby, John Aldridge, Phil Neal, Phil Thompson i Terry McDermott. Zwiedzaj stadion i przejdź tunelem zawodników pod legendarnym znakiem „This is Anfield”. Podziwiaj wspaniałe widoki na miasto z najwyższego poziomu trybuny głównej. Wejdź do szatni drużyn gospodarzy i gości. Zrób sobie zdjęcie z koszulką ulubionego piłkarza. Zobacz trybunę The Kop, salę konferencyjną i strefę trenera. Odwiedź muzeum Liverpool FC i zobacz pamiątki z dziejów klubu, w tym 6 Pucharów Europy.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Liverpool
Przyjedź dla Beatlesów, a zostań dla kultury, piłki nożnej, życia nocnego i kuchni tego niezwykłego miasta portowego.

Najciekawsze atrakcje

Liverpool: najciekawsze atrakcje

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 88
Sortuj wg::
Strona 1 z 6

Niezwykłe doznania

Liverpool: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Często zadawane pytania dotyczące: Liverpool

Jakie najlepsze atrakcje trzeba zobaczyć w: Liverpool?

Jakie są najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Liverpool

Najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Liverpool to:

Llandudno

Liverpool: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Liverpool? Kliknij tutaj.

Liverpool: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.7 / 5

na podstawie 14 512 opinii

Naprawdę przyjemne. Wszyscy bardzo pomocni i przyjaźni. Ir był spokojnym czasem, kiedy poszliśmy i mogliśmy nie spieszyć się i cieszyć się w pełni tym doświadczeniem. Parking w Stanley Park był świetny KIEDY udało nam się znaleźć drogę. Projekt budowlany i objazdy bardzo nas zestresowały, ponieważ mogliśmy zobaczyć park, ale nie mogliśmy się tam dostać. Bardzo przyjazny Liverpudlian, którego zapytałem, kto dostaje paliwo pobliski garaż kazał nam iść za nim, co zrobiliśmy. Pomogłyby lepsze znaki na zewnątrz stadionu. Ale dziękuję za wspaniałe doświadczenie.

To było absolutnie fantastyczne, muszę dla każdego gościa w Liverpoolu, aby nie przegapić tej historii wspaniałego klubu to było wszystko, na co liczyłem jako wielki fan Liverpoolu FC, przyniosło mi łzy w oku i dostałem gęsiej skórki wow dobrze warto, a przewodnik i personel są pierwszej klasy, więc nie przegap tego, co jest koniecznością?

Prom przez Mersey był świetny. 50 minutowa podróż. Wycieczka autobusowa typu hop on, hop off też była naprawdę dobra. Zabawne i pouczające. Nasz przewodnik Paddy wykonał świetną robotę, wskazując miejsca historyczne i kulturalne, a także zapewniając rozrywkę wszystkim pasażerom. Świetny stosunek jakości do ceny.

Skorzystaj z bezpłatnego parkingu Stanley Park. Jest to krótki spacer po ziemi do wejścia na wycieczki. Po drodze miniesz pomnik kibicom Liverpoolu, którzy stracili życie w tragedii na Hillsborough. Poświęć chwilę na zatrzymanie się i zastanowienie. Bardzo wzruszające doświadczenie!

Super atrakcja. Można siedzieć na zewnątrz lub w środku. Można kupić sobie coś ciepłego do picia. Statek podpływa pod obie strony brzegu i opowiada o budynkach/atrakcjach. Dużo ciekawych i interesujących faktów można się dowiedzieć.