Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Litwa

Litwa – nasze najbardziej polecane atrakcje

Wielka Brytania/Europa: Plan danych mobilnych eSim

1. Wielka Brytania/Europa: Plan danych mobilnych eSim

Ułatw sobie podróż dzięki wygodnej karcie eSIM. Pozostań w kontakcie podczas podróży dzięki szybkiemu zasięgowi w 42 najczęściej odwiedzanych regionach w Europie i Wielkiej Brytanii. Kup i zainstaluj kartę eSIM w dowolnym miejscu i czasie oraz wybieraj spośród różnych pakietów danych, opcji ważności i zasięgu w dodatkowych krajach. Wystarczy zeskanować kod QR eSIM, aby uzyskać dostęp do wszystkich niezbędnych aplikacji podczas podróży. Uniknij kłopotów związanych z zarządzaniem wieloma kartami SIM dzięki temu rozwiązaniu bez odpadów. Zdobądź jedną kartę eSIM na urządzenie i doładuj, po prostu kupując i aktywując dodatkowe plany eSIM na bieżąco. Po aktywacji Twoja ochrona rozpocznie się zgodnie z wybranym okresem. Korzystaj z zasięgu w Austrii, Albanii, Belgii, Bułgarii, Chorwacji, Cyprze, Czechach, Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Niemczech, Grecji, Gibraltarze, Węgrzech, Wyspie Man, Islandii, Irlandii, Włoszech (w tym San Marino i Watykan), Wyspa Jersey, Kazachstan, Łotwa, Litwa, Liechtenstein, Luksemburg, Objęte są również Malta, Holandia, Macedonia Północna, Norwegia, Portugalia, Polska, Rumunia, Serbia, Słowacja, Słowenia, Hiszpania, Szwecja, Szwajcaria, Turcja, Ukraina, Uzbekistan, Wielka Brytania i północna Irlandia. Wszystkie modele iPhone'a wprowadzone na rynek poza iPhone'em XS mogą obsługiwać eSIM. W przypadku Androida, jeśli nie masz pewności, sprawdź, czy kwalifikujesz się do korzystania ze zdjęcia z wytycznymi. APN (nazwa punktu dostępu): internet Informacje o lokalnym operatorze: Wielka Brytania: Telefonica / Vodafone /Hutchison 3G /Wszędzie wszędzie

Z Wilna: Troki – wycieczka z audioprzewodnikiem

2. Z Wilna: Troki – wycieczka z audioprzewodnikiem

Wybierz się z Wilna w podróż klimatyzowanym minibusem do dawnej stolicy Wielkiego Księstwa Litewskiego w uroczym miasteczku Troki nad jeziorem. Podczas 28-kilometrowej podróży posłuchaj nagrania zawierającego wiele cennych informacji. Na miejscu skorzystaj z 2,5 godziny wolnego czasu na zwiedzanie historycznego Starego Miasta we własnym tempie.  Zobacz niesamowity zamek na wyspie oraz dobrze zachowane ruiny zamku na półwyspie, zbudowane w XIV wieku, które jednak zaniedbano w XVII wieku. Zamek wyspowy zrekonstruowano po II wojnie światowej i dziś jest uważany za jedną z najważniejszych atrakcji turystycznych Litwy. Poznaj historię niewielkiej grupy etnicznej, Karaimów, którzy osiedlili się Trokach, a także Tatarów, Rosjan, Żydów i Polaków, którzy przybyli tam później. Naciesz oczy widokami jeziora Galwe – najgłębszego z 200 jezior regionu – zanim wybierzesz się w drogę powrotną do Wilna.

Europe Data eSIM: 0,5 GB/dzień do 20 GB-30 dni

3. Europe Data eSIM: 0,5 GB/dzień do 20 GB-30 dni

Informacje o zakupie -Ważność planu transmisji danych rozpoczyna się natychmiast po zainstalowaniu karty eSIM. -Upewnij się, że Twój telefon jest odblokowany przez operatora, a jego system operacyjny jest kompatybilny z eSIM. Niezastosowanie się do tego wymogu może spowodować niepowodzenie aktywacji, a zwrot pieniędzy nie zostanie przyznany. -iOS wymaga wersji 12.1 lub nowszej; pamiętaj, że iPhone'y sprzedawane w Chinach nie obsługują eSIM, a niektóre telefony komórkowe sprzedawane w Hongkongu i Makau nie obsługują eSIM. Europe Unlimited Prepaid Data Roaming eSIM (Austria, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Niemcy, Grecja, Holandia, Węgry, Islandia, Irlandia, Włochy, Łotwa, Liechtenstein, Litwa, Luksemburg, Malta, Norwegia, Polska, Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Hiszpania, Szwecja, Szwajcaria, Turcja, Wielka Brytania) 1. Nielimitowane dane 0,5 GB/1 GB/2 GB - (codzienne resetowanie co 24 godziny, prędkość zmniejsza się do 128 kb/s po przekroczeniu planu danych) 2. Nielimitowane 3GB/5GB/10GB/15GB/20GB szybkich danych (prędkość zmniejszona do 128 kb/s po przekroczeniu planu taryfowego). Ta karta eSIM służy wyłącznie do transmisji danych. Nie zawiera numeru telefonu do wykonywania połączeń telefonicznych ani wysyłania wiadomości SMS. Pamiętaj, że iPhone'y sprzedawane w Chinach nie obsługują eSIM, a niektóre telefony komórkowe sprzedawane w Hongkongu i Makau nie obsługują eSIM. Jeśli masz jakiekolwiek pytania, skontaktuj się z obsługą klienta, najlepiej przed dokonaniem rezerwacji Zwroty lub anulowanie zgodnie z polityką GYG. Możesz zainstalować eSIM przed podróżą (przed lotem) lub w miejscu docelowym, gdy będziesz go potrzebować Kartę eSIM możesz zainstalować tylko raz. NIE USUWAJ/PRZENOŚ karty eSIM z urządzenia po pomyślnej instalacji. Data ważności - 45 dni od daty zakupu.

Wilno: dawniej i dziś - prywatna wycieczka po Starym Mieście

4. Wilno: dawniej i dziś - prywatna wycieczka po Starym Mieście

Wilno to piękne miasto słynące z terenów zielonych i architektury barokowej. To także bardzo stare miasto z dużą ilością historii, której niuanse najlepiej przedstawi miejscowy Litwin. Polecamy rozpocząć zwiedzanie miejsca, w którym historia miasta rozpoczęła się 10 000 lat temu (!) na Placu Katedralnym. Spacerując po ważnych budynkach, ulicach i innych obiektach dowiesz się, jak Litwa wyłoniła się z bagien i stała się największym krajem w Europie, jak doszło do jej upadku, jaka była sytuacja w czasie okupacji sowieckiej i jaka jest obecnie.

Wilno: półdniowa wycieczka do Troków

5. Wilno: półdniowa wycieczka do Troków

Weź udział we wspaniałej, półdniowej wycieczce klimatyzowanym busem do Troków ze stolicy Litwy, z anglojęzycznym przewodnikiem. Znajdująca się zaledwie 28 km od Wilna dawna stolica Wielkiego Księstwa Litewskiego leży w malowniczym otoczeniu jezior i jest jedną z najbardziej popularnych atrakcji turystycznych kraju. Po przyjeździe zwiedź historyczne miasto oraz dobrze zachowane ruiny zamku na półwyspie, znajdujące się na wyspie Galve. Zbudowany w XIV wieku zamek stanowił niegdyś ważny punkt strategiczny, popadł jednak w ruinę w XVII wieku. Zrekonstruowany po II wojnie światowej, zgodnie z XV-wiecznym planem, stanowi obecnie jedną z głównych atrakcji Litwy. Dowiedz się o Karaimach – małej grupie etnicznej, która osiedliła się w Trokach wraz z Tatarami, Rosjanami, Żydami i Polakami – oraz zobacz panoramiczny widok na jezioro Galve, które jest najgłębsze w tym regionie 200 jezior.

Regularna piesza wycieczka po sowieckim Wilnie

6. Regularna piesza wycieczka po sowieckim Wilnie

Wycieczka rozpoczyna się obok pomnika Giedymina na Placu Katedralnym. Gdy przewodnik wyprowadzi Cię ze Starego Miasta, zobaczysz dawny Pałac Koncertów i Sportu - brutalistyczny budynek z czasów radzieckich, w którym w przeszłości odbywały się koncerty i mecze koszykówki. Twoja wycieczka będzie kontynuowana wzdłuż rzeki z kilkoma spektakularnymi widokami w kierunku Zielonego Mostu, który kiedyś słynął z sowieckich posągów propagandowych, które zostały niedawno usunięte. Poznasz miejsca często pomijane przez większość podróżników i odkryjesz głęboki wpływ sowieckich rządów na życie zwykłych ludzi, a także ich wpływ na kulturę i architekturę Litwy. Przewodnicy pokażą Ci, gdzie znajdował się dawny Plac Lenina i jak zmienił się on po ogłoszeniu niepodległości. I wreszcie, zakończysz wycieczkę obok Sejmu (budynku parlamentu), który był jednym z miejsc, w których Litwini bronili swojej niepodległości w 1991 roku.

Regularna piesza wycieczka po żydowskim Wilnie

7. Regularna piesza wycieczka po żydowskim Wilnie

Spotkaj się z przewodnikiem na schodach wileńskiego ratusza i poznaj żydowską historię Wilna. Po zapoznaniu się z grupą wycieczkową i krótkim przeglądzie historii Żydów w mieście, przewodnik poprowadzi Cię wąskimi, krętymi uliczkami dawnej dzielnicy żydowskiej, aby opowiedzieć o litewskich Żydach ("Litwakach") przed II wojną światową. Obejrzyj zdjęcia z przeszłości, przedstawiające niegdyś tętniącą życiem społeczność żydowską w Wilnie. Następnie udasz się do miejsca, w którym znajduje się Wielka Synagoga Wileńska i obszar, w którym mieszkał Gaon Wileński. Dowiedz się, jak podczas II wojny światowej dzielnica żydowska została podzielona na dwa getta. Odwiedź oba getta i dowiedz się więcej o nazistowskich rządach w Wilnie. Ponadto dowiedz się o rozwoju współczesnej społeczności żydowskiej, a także o tym, jak Litwini radzą sobie z historią dzisiaj. Jeśli jest otwarta, masz szansę odwiedzić Synagogę Chóralną w Wilnie. Następnie Twój przewodnik zabierze Cię z powrotem na teren Wielkiego Getta, aby zakończyć wycieczkę w pobliżu Żydowskiego Centrum Kultury i Informacji w celu dalszej eksploracji lub odwiezie Cię z powrotem do punktu początkowego wycieczki.

Albania/Europa: pakiet danych mobilnych eSim

8. Albania/Europa: pakiet danych mobilnych eSim

Uczyń swoją podróż do Albanii bezproblemową dzięki wygodnej karcie eSIM. Pozostań w kontakcie podczas podróży dzięki szybkiemu zasięgowi w Albanii i innych 43 europejskich regionach (pełna lista poniżej). Kup i zainstaluj kartę eSIM w dowolnym miejscu i czasie oraz wybieraj spośród różnych pakietów danych, opcji ważności i zasięgu w dodatkowych krajach. Wystarczy zeskanować kod QR eSIM, aby uzyskać dostęp do wszystkich niezbędnych aplikacji podczas podróży. Uniknij kłopotów związanych z zarządzaniem wieloma kartami SIM dzięki temu rozwiązaniu bez odpadów. Zdobądź jedną kartę eSIM na urządzenie i doładuj, po prostu kupując i aktywując dodatkowe plany eSIM na bieżąco. Po aktywacji Twoja ochrona rozpocznie się zgodnie z wybranym okresem. Większość urządzeń wprowadzonych na rynek po 2019 roku jest kompatybilna z eSIM (np. iPhone XR, XS nowszych modeli, Google Pixel 4 i nowsze). Jeśli nie masz pewności, sprawdź zdjęcie z wytycznymi dotyczącymi zgodności, aby potwierdzić uprawnienia. Jeśli po zainstalowaniu tej karty eSIM nie możesz połączyć się z Internetem, postępuj zgodnie z Przewodnikiem samodzielnego rozwiązywania problemów w kuponie GYG. Zasięg sieci: Albania, Austria, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Niemcy, Gibraltar, Grecja, Węgry, Islandia, Irlandia, Wyspa Man, Włochy, Jersey, Kazachstan, Łotwa, Liechtenstein, Litwa, Luksemburg, Malta, Holandia, Macedonia Północna, Norwegia, Polska, Portugalia, Rumunia, San Marino, Serbia, Słowacja, Słowenia, Hiszpania, Szwecja, Szwajcaria, Turcja, Ukraina, Wielka Brytania, Uzbekistan i Watykan. Operatorzy do wykorzystania w Albanii: Vodafone

Z Rygi: wycieczka samochodowa do Wilna z przystankami na zwiedzanie

9. Z Rygi: wycieczka samochodowa do Wilna z przystankami na zwiedzanie

Odkryj najważniejsze atrakcje między Rygą a Wilnem dzięki temu biletowi. Podróżuj z serca Rygi przez południową Łotwę i północną Litwę w drodze do Wilna. Zatrzymaj się w dobrze znanych punktach orientacyjnych na trasie. Twój przewodnik wybierze Cię z miejsca spotkania w Rydze i usiądź wygodnie i zrelaksuj się, gdy łotewska wieś mija w drodze do kompleksu zamkowego Bauska. Rób zdjęcia tego romantycznego zamku, który znajduje się na wąskim zielonym półwyspie i otoczony jest dwiema rzekami. Przejdź do barokowego pałacu Rundale. Zobacz ten klasyczny XVIII-wieczny pałac, zanim udasz się do jednego z najświętszych i duchowych miejsc na Litwie, Góry Krzyży. Podziwiaj to miejsce pielgrzymek, gdzie w ciągu ostatnich 200 lat pozostawiono tysiące krzyży. Zakończ wycieczkę na Katedros aikštė (Plac Katedralny) w Wilnie. Skorzystaj z bezpłatnego przewodnika, który pomoże Ci poruszać się po mieście.

Z Rygi: Wzgórze Krzyży - prywatna wycieczka z przewodnikiem

10. Z Rygi: Wzgórze Krzyży - prywatna wycieczka z przewodnikiem

Po spotkaniu i powitaniu w hotelu przejazd na Litwę ok. 130 km na Górę Krzyży. Po przekroczeniu granicy łotewsko-litewskiej możliwość przerwy kawowej. Jeszcze 30 km i cel osiągnięty. Wzgórze Krzyży jest potężnym symbolem wiary, nadziei i wolności Litwy. Zbezczeszczony, ale nigdy nie zniszczony, podpalony, ale nigdy nie spalony. Położony w pobliżu miasta Siauliai jest to wzgórze (kopiec zamkowy) pokryte tysiącami krzyży wykonanych z różnych materiałów i różnej wielkości. W czasach sowieckich krzyże te zostały usunięte przez władze, ale miejscowi stale je zastępowali. W 1993 roku odprawił tu nabożeństwo papież Jan Paweł II. Później wysłał na Litwę krucyfiks, który został umieszczony na wzgórzu, a dziś pielgrzymi rozpoczynają i kończą swoje wędrówki w tym miejscu. Zarówno dla mieszkańców, jak i dla gości jest to miejsce nadziei i oświecenia, odzwierciedlające tradycje historyczne i kulturowe Litwy. Na Górze Krzyży każdy może postawić swój własny krzyż na każdą życiową okazję. Najważniejsze to wierzyć! Około 30-40 minut na zdjęcia i spacery. Szczególnie piękna i wzruszająca w porze wschodu i zachodu słońca.

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 144
Sortuj wg::

Litwa: Ciekawe miejsca

Litwa: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Litwa? Kliknij tutaj.

Litwa: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6 / 5

na podstawie 867 opinii

Wycieczka była dobrze zorganizowana, tj. bez osobistego przewodnika, ale z objaśnieniami w formacie MP3 w drodze do Trakay. Myślę, że to wystarczy, jeśli chodzi o informację. Kierowca był bardzo miły, wyjaśniając kilka miejsc w drodze lub w drodze powrotnej - co nie jest uwzględnione w wycieczce. Wolny czas był wystarczająco dobry, aby ogarnąć to miejsce., ale mam nadzieję, że trochę więcej byłoby idealne.

Świetna jednodniowa wycieczka do Trok. Przewodnik audio był bardzo pouczający. Dziękuję za umieszczenie tutaj tej aukcji, nie była ona oferowana na innych stronach.

Świetna jazda z komentarzem przez 45 minut jazdy. Zamek bardzo ciekawy.

Dobra obsługa za rozsądną cenę! Świetna wycieczka po Trokach. DZIĘKI !

Zasadniczo płacisz za transport. Nic więcej jak bezpieczny transport