Więcej zdjęć

Od 70,58 zł za osobę

Lipsk z przewodnikiem i krajoznawcze zwiedzanie miasta

Numer identyfikacyjny produktu: 7999
Najważniejsze informacje
Czas trwania
150 min
Akceptowane kupony elektroniczne
Akceptowane kupony papierowe
Natychmiastowe potwierdzenie
Przewodnik
niemiecki, angielski

Termin i liczba uczestników:

Trwa ładowanie strony...

Nie zwlekaj!
  • Wybierz się na wycieczkę z przewodnikiem i zobacz Stary Ratusz, kościoły św. Mikołaja i św. Tomasza oraz Mädler Passage
  • Udaj się nowoczesnym autobusem do głównych atrakcji Lipska po drugiej stronie miasta
Wycieczka w skrócie
Nasz certyfikowany przewodnik będzie na Ciebie czekał w centrum miasta, przy Informacji turystycznej, by zabrać Cię na wycieczkę. Przejdź przez Stare Miasto, a po godzinie wsiądź w autobus i udaj się do głównych atrakcji po drugiej stronie Lipska.
Tego możesz się spodziewać
Zobacz najważniejsze zabytki, najpiękniejsze miejsca w centrum miasta i najsłynniejsze atrakcje podczas tej wyjątkowej wycieczki po Lipsku.

Nasz certyfikowany przewodnik będzie na Ciebie czekał w centrum miasta, przy nowym Katharinum (Informacji turystycznej), by zabrać Cię na pieszą wycieczkę po śródmieściu. Zobaczysz słynny Kościół św. Mikołaja, piękną galerię handlową Specks Hof, mały targ przekąsek, rynek ze Starym Ratuszem, Mädler Passage z Piwnicą Auerbacha, Barthels Hof i Kościół św. Tomasza.

Po około godzinie wsiądziesz do klimatyzowanego autobusu i pojedziesz zwiedzać zabytki poza centrum Lipska. W ekskluzywnej dzielnicy Gohlis uwagę turystów przyciągną dwa zabytki: perła architektury, czyli zamek Gohlis, zbudowana w połowie XVIII wieku jako letnia rezydencja burżuazji

oraz położony w pobliżu Dom Schillera - skromny domek wiejski, w którym Friedrich Schiller mieszkał przez kilka miesięcy w 1785 roku pisząc "Odę do Radości". Następnie przejedziemy przez drugą ekskluzywną dzielnicę Waldstraßen i obok Red Bull Arena, by zatrzymać się w nieustannie zmieniającym się Plagwitz z kanałami i galeriami.

Ta muzyczna dzielnica zachwyca zielenią i imponującymi willami. Od 2002 roku w budynku byłego Trybunału Ludowego działa Federalny Sąd Administracyjny. Trasa wycieczki prowadzi przez tętniące życiem południowe przedmieścia i obok popularnego Panometeru do słynnego miejsca w Lipsku, czyli Pomnika Bitwy Narodów.

Następnie udamy się przez Stare Miasto, Plac niemiecki i obok bawarskiej stacji kolejowej do Augustusplatz, gdzie kończy się nasza wycieczka. Tu znajdują się trzy ważne instytucje kulturowe, które w znaczący sposób kształtują wizerunek miasta: nowa sala koncertowa, uniwersytet i opera.
Wliczone w cenę
  • Wycieczka łączona - przewodnik/zwiedzanie
  • Certyfikowany przewodnik
Niewliczone w cenę
  • Posiłki i napoje• Napiwki
  • Odbiór i transport powrotny do hotelu
Warunki anulowania
Rezygnując z atrakcji na co najmniej 1 dzień przed jej rozpoczęciem, otrzymasz pełny zwrot kosztów
Miejsce zbiórki
Co trzeba wiedzieć
• W punkcie zbiórki należy się stawić 15 minut przed ustalonym czasem!
Gwarantujemy
  • Błyskawiczną i pewną rezerwację
  • Najniższe ceny
To mówią inni (Opinie: 404)

Organizator:

Leipzig Erleben GmbH

Numer identyfikacyjny produktu: 7999