Atrakcje i wycieczki
Lipsk

Różnorodna architektura, żywa sztuka uliczna i bogata historia muzyki – to miasto to prawdziwe centrum kultury.

Lipsk: najczęściej polecane atrakcje

Lipsk: rejs motorówką po historycznych kanałach miasta

Lipsk: rejs motorówką po historycznych kanałach miasta

Wyrusz w rejs z przewodnikiem po wijących się kanałach Lipska. Podziwiaj miasto z poziomu wody. Prześledź historię Lipska, przepływając obok ważnych miejsc, w tym osiedla Plagwitz i jazu Palmengartenwehr. Miejscem rozpoczęcia wycieczki jest malowniczy port miejski w Lipsku ze znanym barem działającym przy plaży. Odpręż się na pokładzie motorówki, wyruszając w rejs. Jego trasa obejmuje historyczne i współczesne atrakcje Lipska, które znajdują się wzdłuż brzegu. Zwróć uwagę na willę Baedekerów – słynnej rodziny wydawców, która jest doskonale znana podróżnikom na całym świecie. Kolejną atrakcję stanowi jaz Palmengartenwehr – istotny element publicznego systemu przeciwpowodziowego Lipska. Następnie odwiedź zachodnią część miasta. Rozkoszuj się krótką chwilą ciszy, podziwiając okoliczną przyrodę. Zachwyć się architekturą zakładów tekstylnych Buntgarnwerke – budynku dawnej przędzalni, który wzniesiono pod koniec XIX wieku. Należy on do głównych niemieckich zabytków przemysłowych czasów wilhelmińskich. Udaj się w stronę kanału Karla Heinego, który wije się przez dawną dzielnicę przemysłową Plagwitz. Jest to jeden z najpiękniejszych kanałów Lipska. Warto wiedzieć, iż Karl Heine był prawnikiem, przedsiębiorcą i pionierem przemysłu. Odegrał on kluczową rolę w rozwoju urbanistycznym zachodniej części miasta. Ostatni przystanek wycieczki stanowi Stelzenhaus – imponujący palafit. Następnie powrócisz do portu, gdzie można wypić zimnego drinka z baru na plaży. Znakomitą lokalizację portu docenią osoby, które po zakończeniu rejsu zechcą kontynuować zwiedzanie atrakcji Lipska.

Lipsk: 1,5-godzinna wycieczka z Night Watchman Bremme

Lipsk: 1,5-godzinna wycieczka z Night Watchman Bremme

Udaj się na wycieczkę nocnego stróża, którą prowadzi nocny stróż Bremme®, jedną z najpopularniejszych wycieczek po starym mieście w Lipsku. Ta historyczna postać jest teraz stałym elementem nocnego krajobrazu Lipska. Późnymi godzinami podążaj za nocnym stróżem zapal latarnię i prowadź ścieżką przez odosobnione miejsca i ciemne zaułki, obok najpiękniejszych zabytków Lipska. Posłuchaj, jak Twój przewodnik – w kostiumie historycznym – opowiada ekscytujące i ciekawe historie z przeszłości Lipska. Posłuchaj ciekawych historii o znanych osobistościach, takich jak Goethe, Schiller i niesławny burmistrz Romanus. Podczas wycieczki spójrz na Nikolaikirchhof, Alte Nikolaischule, stary ratusz i rynek ze starą giełdą.

Lipsk: Bilet autobusowy z 13 przystankami Hop-on/Hop-off

Lipsk: Bilet autobusowy z 13 przystankami Hop-on/Hop-off

Przeżyj Lipsk na pokładzie niebiesko-żółtego autobusu piętrowego, który oferuje najlepsze widoki dookoła w towarzystwie certyfikowanych przewodników. Zanurz się w saksońskiej przytulności, poznając najpiękniejsze i najbardziej imponujące miejsca w Lipsku podczas 1,5-godzinnej wycieczki po mieście. Mijając zoo, które warto zobaczyć nie tylko dla młodszych gości, udasz się do saksońskiej architektury rokokowej Gohliser Schlößchen. Następnie przejedziesz przez Waldstraßenviertel, jedną z największych i najlepiej zachowanych dzielnic w europejskim stylu wilhelmińskim, zanim przejdziesz do Red Bull Arena. Później miń kościół Tomasza i nowy ratusz, zanim przejdziesz przez dzielnicę muzyczną do Federalnego Sądu Administracyjnego. Poczuj kosmopolityczną atmosferę Starego Targu i terenu MDR, a także bogactwo Pomnika Bitwy Narodów i Panometru. Oprócz legendarnych pubów i ulic handlowych, zobaczysz kulturalne atrakcje dla miłośników muzyki i teatru w Operze i Gewandhaus. Weź głęboki oddech podczas wizyty w klimatycznej dzielnicy Plagwitz i ciesz się małą Wenecją Lipska z licznymi drogami wodnymi.

Lipsk: 1,5-godzinna historyczna wycieczka piesza po niemiecku

Lipsk: 1,5-godzinna historyczna wycieczka piesza po niemiecku

Podczas tej ekscytującej pieszej wycieczki odkryj fakty o Lipsku z komentarzem na żywo w języku niemieckim. Dowiedz się, dlaczego Dworzec Główny składał się z dwóch połówek, posłuchaj ciekawej historii o fontannach, dowiedz się, jak Grenlandczycy kończą w Lipsku i dowiedz się, co jest interesujące w pończochach Szekspira. Ta wycieczka jest idealna dla odwiedzających, którzy chcą odkrywać miasto w zabawny sposób. Podczas wycieczki zobacz Operę, salę koncertową Gewandhaus, uniwersytet, Pasaż Mädler, Stary Ratusz i Kościół św. Tomasza. Po drodze Twój przewodnik opowie anegdoty i legendy z historii miasta.

Wycieczka łączona po Lipsku: Zwiedzanie z przewodnikiem

Wycieczka łączona po Lipsku: Zwiedzanie z przewodnikiem

Poznaj główne atrakcje lipskiego starego miasta podczas tej wyjątkowej wycieczki pieszej i autobusowej. Podążaj za przewodnikiem, aby zobaczyć m.in. pałacyk w Gohlis, dawny Sąd Rzeszy, Stary Rynek i pomnik Bitwy Narodów. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem w samym sercu miasta, w nowym Katharinum (punkt informacji turystycznej). Rozpocznij swoją pieszą przygodę od spaceru po centrum miasta. Przejdź obok słynnego kościoła św. Mikołaja i pasażu handlowego Specks Hof. Ciesz się zapachem świeżej żywności dochodzącym z małego targu z przekąskami. Podziwiaj kolory na placu przed Starym Ratuszem i w eleganckim centrum handlowym Mädler-Passage. Spaceruj obok tradycyjnych restauracji Auerbachs Keller i Barthels Hof. Podziwiaj połączenie architektury gotyckiej i romańskiej w kościele św. Tomasza. Wskocz do klimatyzowanego i przestronnego autobusu, aby zobaczyć zabytki poza centrum miasta. Udaj się do dzielnicy Gohlis, aby zobaczyć XVIII-wieczny pałacyk. Przemknij obok skromnego domu wiejskiego, w którym Friedrich Schiller mieszkał przez kilka miesięcy w 1785 roku, pracując nad „Odą do radości”. Udaj się do dzielnicy Waldstraßenviertel i przejdź obok stadionu Red Bull Arena. Dotrzyj na teren stale zmieniającego się osiedla Plagwitz z kanałami, galeriami i loftami. Podziwiaj zieleń i wille podczas przejażdżki przez dzielnicę muzyczną. Zobacz Federalny Sąd Administracyjny, który mieści się w budynku dawnego Sądu Rzeszy. Przemknij przez tętniące życiem południowe przedmieścia, obok popularnego muzeum Panometer Leipzig, do jednego z najbardziej znanych miejsc w Lipsku – pomnika Bitwy Narodów. W drodze powrotnej zobacz Stary Rynek, Deutscher Platz i dworzec Bawarski. Zakończ wycieczkę na placu Augustusplatz, gdzie warto zwrócić uwagę na budynki nowej sali koncertowej, uniwersytetu i opery.

Lipsk: 2-godzinna wycieczka z przewodnikiem w j. niemieckim

Lipsk: 2-godzinna wycieczka z przewodnikiem w j. niemieckim

Weź udział w pieszej wycieczce z przewodnikiem po Lipsku. Zwiedź znane miejsca w centrum Lipska w krótkim czasie. Zobacz Plac Augusta z operą, słynną salę koncertową Gewandhaus oraz kościół św. Mikołaja, który stanowił centrum wydarzeń w okresie Zjednoczenia Niemiec w 1989 roku. Przejdź się nowoczesnym pasażem Specks Hof na plac Naschmarkt oraz zobacz starą giełdę. Dokładnie naprzeciwko i nieco od pasażu Mädlera znajdziesz zabytkową restaurację Auerbachs Keller. Zobacz Stary Ratusz na rynku, jeden z najpiękniejszych budynków renesansowych w Niemczech. Następnie udaj się do tawerny Barthels Hof. Zanurz się w atmosferę najbardziej znanej ulicy w Lipsku, tzw. Barfußgässchen, która charakteryzuje się bogactwem restauracji i pubów. Ostatnią atrakcją tej wycieczki jest kościół św. Tomasza - siedziba światowej sławy chóru św. Tomasza w Lipsku.

Gruseltour Leipzig: nawiedzona wycieczka z przewodnikiem

Gruseltour Leipzig: nawiedzona wycieczka z przewodnikiem

Spędź 1,5 godziny, odkrywając nawiedzoną stronę Lipska podczas pieszej wycieczki z przewodnikiem. Wejdź do świata makabrycznych legend, przerażających sekretów z przeszłości i wydarzeń wywołujących gęsią skórkę. Dowiedz się, dlaczego Lipsk był tak ważnym miejscem dla tych, którzy wierzyli w duchy. Posłuchaj o mieście tętniącym życiem od grabarzy, którzy grzebią ludzi żywcem. Twój przewodnik opowie Ci również o tak zwanym najgorszym człowieku, jaki kiedykolwiek żył, który odwiedzając to piękne miasto, wywarł na Lipsku złe wrażenie, które trwa do dziś. Sekrety przeszłości zostaną Ci ujawnione, a Twój przewodnik wprowadzi Cię w demony nocy w Lipsku.

Lipsk: wycieczka autobusowa Hop-On Hop-Off z pieszą wycieczką

Lipsk: wycieczka autobusowa Hop-On Hop-Off z pieszą wycieczką

Poznaj Lipsk podczas tej odprężającej wycieczki czerwonymi piętrowymi autobusami ze słynną miejską maskotką „Messemännchen”. Ta mniej więcej 90-minutowa wycieczka po mieście zabierze Cię do najciekawszych zabytków Lipska, rozmieszczonych na 13 różnych przystankach. W dowolnym momencie możesz wysiąść na dowolnej stacji i wsiąść z powrotem, kiedy tylko chcesz. Autobusy kursują w regularnych, krótkich odstępach czasu, dzięki czemu możesz zatrzymać się lub ruszyć we własnym tempie. Głównym miejscem zbiórki na początek lub koniec wycieczki jest Richard-Wagner-Straße. Jeśli wybierzesz bilet dzienny, oprócz 90-minutowej wycieczki po mieście otrzymasz bezpłatną 45-minutową wycieczkę z przewodnikiem. Zwiedzanie z przewodnikiem odbywa się od marca do rozpoczęcia jarmarków bożonarodzeniowych. Aby wziąć udział w wycieczkach z przewodnikiem, nie trzeba wcześniej zgłaszać; po prostu przyjdź na miejsce zbiórki na Richard-Wagner Straße, naprzeciwko Dworca Centralnego/East Hall. Poprowadzą Cię profesjonalni przewodnicy, którzy w zabawny sposób wprowadzą Cię w zabytki Lipska. Przystanki: • Richard-Wagner-Straße 2, naprzeciwko Dworca Centralnego/Hall Wschodniej: Dworzec Centralny, wieżowiec Winter Garden, Stare Miasto • Zoo/Gondwanaland • Schiller House Leipzig , Menckestraße 42: Schiller House, Gohliser Castles, Gosen Tavern, Chocolate Palace • Gohliser Castle, Poetenweg 26-27 , Gosen Tavern • Schiller House Leipzig, Menckestraße 42: Schiller House , Czekoladowy Pałac • Waldstraßenknolle, Feuerbachstraße, na rogu Max-Planck-Straße: dzielnica Waldstraßen, Rosental z wystawą zoo, Sport Forum • Cityharbor Leipzig, Schreberstraße 20• Capa House, Jahnallee 61, Palm Garden, kawiarnia Rockers „Tankbar” • Federalny Sąd Administracyjny, biblioteka „Albertina” • Eisfichte Coffee, Fichtestraße 66 , na rogu Altenburger Straße: teren MDR, Panometr • Pomnik Bitwy Narodów z Cmentarzem Południowym, Stary Rynek • Dworzec Bawarski, Stary Dworzec (Restauracja) • Augustusplatz: sala koncertowa, Panorama Tower, kampus uniwersytecki, opera w Lipsku, dostęp do strefy dla pieszych

Lipsk: Panorama 360° CATHEDRALE OF MONET bilet wstępu

Lipsk: Panorama 360° CATHEDRALE OF MONET bilet wstępu

Odkryj wyjątkową panoramę THE CATHEDRAL OF MONET, namalowaną w stylu impresjonistycznym i poznaj francuskie miasto Rouen w XIX wieku. 32-metrowe dzieło berlińskiego artysty Yadegara Asisi przedstawia piękne historyczne centrum miasta z monumentalną katedrą Matki Boskiej, której fasada, prawie całkowicie oświetlona wieczornym słońcem, rzuca pomarańczowo-czerwone światło z powrotem przez dziedziniec na już zacienione domy. Wieloaspektowa gra niezwykłych niuansów kolorystycznych, odcieni i padania światła rozlewa się na całą scenerię. Mieszkańcy miasta, w tym znani malarze i współcześni, tacy jak Vincent van Gogh, Auguste Renoir i Claude Monet, krzątają się po alejkach. 15-minutowa zmiana oświetlenia w dzień i w nocy, której towarzyszą tematyczne dźwięki i muzyka w tle, pozwala Ci połączyć się z dziełem sztuki. Dzięki THE CATHEDRAL OF MONET Yadegar Asisi wkracza na nowy grunt w swojej twórczości: po raz pierwszy panorama o wymiarach 6 x 2 metry została namalowana olejem na płótnie w berlińskim studio, a następnie zdigitalizowana w wysokiej rozdzielczości, wydrukowana i ostatecznie wystawiona w Panometer Leipzig jako instalacja 360°. Duża panorama ma niemal trójwymiarowy efekt: struktura płótna, pociągnięcia pędzla i powiększone nakładanie farby poprzez digitalizację stają się definiującą strukturą i przenoszą widza do obrazu olejnego o powierzchni 3500 metrów kwadratowych. Podstawą panoramy była słynna seria obrazów panelowych Claude'a Moneta, który kilkakrotnie malował katedrę w Rouen w północnej Francji w różnych warunkach oświetleniowych. Asisi wykorzystał jeden z tych obrazów jako punkt wyjścia do przeniesienia nastroju oświetlenia w całej jego złożoności na obraz przestrzenny. Panoramiczne doświadczenie uzupełnia towarzysząca wystawa i film końcowy.

Lipsk: Bilet wstępu do parku rozrywki Belantis

Lipsk: Bilet wstępu do parku rozrywki Belantis

Dzień w BELANTIS to dzień pełen przygód. Wejdź do środka i odkryj całą gamę tematycznych światów, przejażdżek i zabawy dla całej rodziny. Z ponad 60 różnymi atrakcjami i pokazami do odkrycia, zaplanuj trasę, która najbardziej Ci odpowiada, niezależnie od tego, czy szukasz emocji, czy chcesz się zrelaksować. . Światy tematyczne obejmują: - Wyspa Rycerzy- Preria- Kraina Hrabiów- Wybrzeże Odkrywców- Plaża Bogów- Dolina Faraonów- Zamek Belantis- Imperium Majów. Ten wielokrotnie nagradzany park rozrywki z pewnością zachwyci ludzi w każdym wieku. Poczuj przypływ adrenaliny na Huracan, najbardziej stromej kolejce górskiej w Niemczech. Doświadcz poczucia wolności podczas przejażdżki na Dragon Flight lub ciesz się relaksującą przejażdżką po wodzie na Ride of Ulysses. W Dolinie Faraonów wszystko stanie się mokre, gdy wyruszysz w rejs z 31-metrowej piramidy przez rwące potoki. Kolejne emocje czekają na gigantycznym wahadle Belanitus Revenge lub na Dragon Ride, kolejce górskiej dla śmiałych rycerzy poszukujących księżniczki. Dla młodszych poszukiwaczy przygód, oprócz karuzel i torów przygodowych, przygotowano bardziej relaksującą sekcję z kolejkami górskimi.

Najciekawsze atrakcje

Lipsk: najciekawsze atrakcje

Wszystkie atrakcje

Często zadawane pytania dotyczące: Lipsk

Lipsk: Najciekawsze atrakcje

Lipsk: Wycieczki i bilety

Niemcy: Ciekawe miejsca

Lipsk: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Lipsk? Kliknij tutaj.

Lipsk: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.7
(10 155 recenzji)

Co za wspaniała wycieczka! Maria Weber zapewniła nam fantastyczny czas dzięki swojemu niesamowitemu talentowi do opowiadania historii. Historia nie może być zabawniejsza i bardziej imponująca! Minęło półtorej godziny i przez cały następny dzień rozmawialiśmy o ekscytujących i zabawnych historiach. Dziękuję, Maria, za tę fantastyczną wycieczkę! Gorąco polecamy tę wycieczkę - MUSI ZROBIĆ dla wszystkich odwiedzających Lipsk!!! Serdeczne pozdrowienia z Australii:-)))

Wycieczka była bardzo interesująca, zwłaszcza to, co było powiedziane w każdym przewodniku turystycznym, nie zostało powiedziane. Bardzo miłe i zabawne doświadczenie

Spróbowaliśmy jeszcze raz ze względu na bardzo słabe przywództwo i nie zawiedliśmy się. Wiedzę przekazywano z dużą dozą dowcipu i humoru.

Bardzo doświadczony, przyjazny przewodnik z dużą wiedzą, bardzo uważny na gości - świetnie!

Bardzo zabawnie i z wielkim zaangażowaniem poprowadziła trasę 👍