Lipsk – nasze najbardziej polecane atrakcje

Lipsk: rejs motorówką po historycznych kanałach miasta

1. Lipsk: rejs motorówką po historycznych kanałach miasta

Wyrusz w rejs z przewodnikiem po wijących się kanałach Lipska. Podziwiaj miasto z poziomu wody. Prześledź historię Lipska, przepływając obok ważnych miejsc, w tym osiedla Plagwitz i jazu Palmengartenwehr. Miejscem rozpoczęcia wycieczki jest malowniczy port miejski w Lipsku ze znanym barem działającym przy plaży. Odpręż się na pokładzie motorówki, wyruszając w rejs. Jego trasa obejmuje historyczne i współczesne atrakcje Lipska, które znajdują się wzdłuż brzegu. Zwróć uwagę na willę Baedekerów – słynnej rodziny wydawców, która jest doskonale znana podróżnikom na całym świecie. Kolejną atrakcję stanowi jaz Palmengartenwehr – istotny element publicznego systemu przeciwpowodziowego Lipska. Następnie odwiedź zachodnią część miasta. Rozkoszuj się krótką chwilą ciszy, podziwiając okoliczną przyrodę. Zachwyć się architekturą zakładów tekstylnych Buntgarnwerke – budynku dawnej przędzalni, który wzniesiono pod koniec XIX wieku. Należy on do głównych niemieckich zabytków przemysłowych czasów wilhelmińskich. Udaj się w stronę kanału Karla Heinego, który wije się przez dawną dzielnicę przemysłową Plagwitz. Jest to jeden z najpiękniejszych kanałów Lipska. Warto wiedzieć, iż Karl Heine był prawnikiem, przedsiębiorcą i pionierem przemysłu. Odegrał on kluczową rolę w rozwoju urbanistycznym zachodniej części miasta. Ostatni przystanek wycieczki stanowi Stelzenhaus – imponujący palafit. Następnie powrócisz do portu, gdzie można wypić zimnego drinka z baru na plaży. Znakomitą lokalizację portu docenią osoby, które po zakończeniu rejsu zechcą kontynuować zwiedzanie atrakcji Lipska.

Lipsk: 1,5-godzinna wycieczka z Night Watchman Bremme

2. Lipsk: 1,5-godzinna wycieczka z Night Watchman Bremme

Udaj się na wycieczkę nocnego stróża, którą prowadzi nocny stróż Bremme®, jedną z najpopularniejszych wycieczek po starym mieście w Lipsku. Ta historyczna postać jest teraz stałym elementem nocnego krajobrazu Lipska. Późnymi godzinami podążaj za nocnym stróżem zapal latarnię i prowadź ścieżką przez odosobnione miejsca i ciemne zaułki, obok najpiękniejszych zabytków Lipska. Posłuchaj, jak Twój przewodnik – w kostiumie historycznym – opowiada ekscytujące i ciekawe historie z przeszłości Lipska. Posłuchaj ciekawych historii o znanych osobistościach, takich jak Goethe, Schiller i niesławny burmistrz Romanus. Podczas wycieczki spójrz na Nikolaikirchhof, Alte Nikolaischule, stary ratusz i rynek ze starą giełdą.

Lipsk: 1,5-godzinna historyczna wycieczka piesza po niemiecku

3. Lipsk: 1,5-godzinna historyczna wycieczka piesza po niemiecku

Podczas tej ekscytującej pieszej wycieczki odkryj fakty o Lipsku z komentarzem na żywo w języku niemieckim. Dowiedz się, dlaczego Dworzec Główny składał się z dwóch połówek, posłuchaj ciekawej historii o fontannach, dowiedz się, jak Grenlandczycy kończą w Lipsku i dowiedz się, co jest interesujące w pończochach Szekspira. Ta wycieczka jest idealna dla odwiedzających, którzy chcą odkrywać miasto w zabawny sposób. Podczas wycieczki zobacz Operę, salę koncertową Gewandhaus, uniwersytet, Pasaż Mädler, Stary Ratusz i Kościół św. Tomasza. Po drodze Twój przewodnik opowie anegdoty i legendy z historii miasta.

Lipsk: Bilet na wystawę 360° Panorama NOWY JORK 9/11

4. Lipsk: Bilet na wystawę 360° Panorama NOWY JORK 9/11

Zobacz „NOWY JORK 9/11 – Wojna w czasach pokoju” najnowszą panoramę 360° prezentowaną przez artystę Yadegara Asisi na Panometer w Lipsku. To bardzo aktualne dzieło sztuki przeniesie Cię z powrotem do ataków z 11 września i zilustruje wpływ, jaki wywarły one na całym świecie. Prześledź chronologiczną podróż przez ostatnie 20 lat od tego pamiętnego dnia. Pięć instalacji wizualizuje niektóre z mniej widocznych konsekwencji: cierpienia w rozdartych wojną krajach Bliskiego Wschodu, ogromne koszty poniesione w wyniku wojny z terrorem oraz los uchodźców i świadków. Pod koniec tych instalacji napotkasz 32-metrową panoramę NOWY JORK 11 września ustawiającą scenę World Trade Center rankiem 11 września 2001 r., o 08:41, pięć minut przed atakami odbyła się. Wiedząc o tragediach, które nastąpiły później, odkryjesz, że ten punkt wyjścia jest pełen napięcia, gdy stoisz pośród porannego zgiełku wielokulturowego Manhattanu, pozornie utopijnej migawki. Okładce panoramy towarzyszą autentyczne dźwięki tła i muzyka kompozytora Erica Babaka, który skomponował odpowiednie ścieżki dźwiękowe panoramy od czasu pierwszej panoramy, EVEREST 8848. „NOWY JORK 9/11 – Wojna w czasach pokoju” to czwarty antywojenny projekt Yadegara Asisi, który kontynuuje badanie świata ze szczególnym uwzględnieniem wojen współczesności.

Gruseltour Leipzig: nawiedzona wycieczka z przewodnikiem

5. Gruseltour Leipzig: nawiedzona wycieczka z przewodnikiem

Spędź 1,5 godziny, odkrywając nawiedzoną stronę Lipska podczas pieszej wycieczki z przewodnikiem. Wejdź do świata makabrycznych legend, przerażających sekretów z przeszłości i wydarzeń wywołujących gęsią skórkę. Dowiedz się, dlaczego Lipsk był tak ważnym miejscem dla tych, którzy wierzyli w duchy. Posłuchaj o mieście tętniącym życiem od grabarzy, którzy grzebią ludzi żywcem. Twój przewodnik opowie Ci również o tak zwanym najgorszym człowieku, jaki kiedykolwiek żył, który odwiedzając to piękne miasto, wywarł na Lipsku złe wrażenie, które trwa do dziś. Sekrety przeszłości zostaną Ci ujawnione, a Twój przewodnik wprowadzi Cię w demony nocy w Lipsku.

Lipsk: Bilet autobusowy z 13 przystankami Hop-on/Hop-off

6. Lipsk: Bilet autobusowy z 13 przystankami Hop-on/Hop-off

Przeżyj Lipsk na pokładzie niebiesko-żółtego autobusu piętrowego, który oferuje najlepsze widoki dookoła w towarzystwie certyfikowanych przewodników. Zanurz się w saksońskiej przytulności, poznając najpiękniejsze i najbardziej imponujące miejsca w Lipsku podczas 1,5-godzinnej wycieczki po mieście. Mijając zoo, które warto zobaczyć nie tylko dla młodszych gości, udasz się do saksońskiej architektury rokokowej Gohliser Schlößchen. Następnie przejedziesz przez Waldstraßenviertel, jedną z największych i najlepiej zachowanych dzielnic w europejskim stylu wilhelmińskim, zanim przejdziesz do Red Bull Arena. Później miń kościół Tomasza i nowy ratusz, zanim przejdziesz przez dzielnicę muzyczną do Federalnego Sądu Administracyjnego. Poczuj kosmopolityczną atmosferę Starego Targu i terenu MDR, a także bogactwo Pomnika Bitwy Narodów i Panometru. Oprócz legendarnych pubów i ulic handlowych, zobaczysz kulturalne atrakcje dla miłośników muzyki i teatru w Operze i Gewandhaus. Weź głęboki oddech podczas wizyty w klimatycznej dzielnicy Plagwitz i ciesz się małą Wenecją Lipska z licznymi drogami wodnymi.

Wycieczka łączona po Lipsku: Zwiedzanie z przewodnikiem

7. Wycieczka łączona po Lipsku: Zwiedzanie z przewodnikiem

Poznaj główne atrakcje lipskiego starego miasta podczas tej wyjątkowej wycieczki pieszej i autobusowej. Podążaj za przewodnikiem, aby zobaczyć m.in. pałacyk w Gohlis, dawny Sąd Rzeszy, Stary Rynek i pomnik Bitwy Narodów. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem w samym sercu miasta, w nowym Katharinum (punkt informacji turystycznej). Rozpocznij swoją pieszą przygodę od spaceru po centrum miasta. Przejdź obok słynnego kościoła św. Mikołaja i pasażu handlowego Specks Hof. Ciesz się zapachem świeżej żywności dochodzącym z małego targu z przekąskami. Podziwiaj kolory na placu przed Starym Ratuszem i w eleganckim centrum handlowym Mädler-Passage. Spaceruj obok tradycyjnych restauracji Auerbachs Keller i Barthels Hof. Podziwiaj połączenie architektury gotyckiej i romańskiej w kościele św. Tomasza. Wskocz do klimatyzowanego i przestronnego autobusu, aby zobaczyć zabytki poza centrum miasta. Udaj się do dzielnicy Gohlis, aby zobaczyć XVIII-wieczny pałacyk. Przemknij obok skromnego domu wiejskiego, w którym Friedrich Schiller mieszkał przez kilka miesięcy w 1785 roku, pracując nad „Odą do radości”. Udaj się do dzielnicy Waldstraßenviertel i przejdź obok stadionu Red Bull Arena. Dotrzyj na teren stale zmieniającego się osiedla Plagwitz z kanałami, galeriami i loftami. Podziwiaj zieleń i wille podczas przejażdżki przez dzielnicę muzyczną. Zobacz Federalny Sąd Administracyjny, który mieści się w budynku dawnego Sądu Rzeszy. Przemknij przez tętniące życiem południowe przedmieścia, obok popularnego muzeum Panometer Leipzig, do jednego z najbardziej znanych miejsc w Lipsku – pomnika Bitwy Narodów. W drodze powrotnej zobacz Stary Rynek, Deutscher Platz i dworzec Bawarski. Zakończ wycieczkę na placu Augustusplatz, gdzie warto zwrócić uwagę na budynki nowej sali koncertowej, uniwersytetu i opery.

Lipsk: wycieczka autobusowa Hop-On Hop-Off z pieszą wycieczką

8. Lipsk: wycieczka autobusowa Hop-On Hop-Off z pieszą wycieczką

Poznaj Lipsk podczas tej odprężającej wycieczki czerwonymi piętrowymi autobusami ze słynną miejską maskotką „Messemännchen”. Ta mniej więcej 90-minutowa wycieczka po mieście zabierze Cię do najciekawszych zabytków Lipska, rozmieszczonych na 13 różnych przystankach. W dowolnym momencie możesz wysiąść na dowolnej stacji i wsiąść z powrotem, kiedy tylko chcesz. Autobusy kursują w regularnych, krótkich odstępach czasu, dzięki czemu możesz zatrzymać się lub ruszyć we własnym tempie. Głównym miejscem zbiórki na początek lub koniec wycieczki jest Richard-Wagner-Straße. Jeśli wybierzesz bilet dzienny, oprócz 90-minutowej wycieczki po mieście otrzymasz bezpłatną 45-minutową wycieczkę z przewodnikiem. Zwiedzanie z przewodnikiem odbywa się od marca do rozpoczęcia jarmarków bożonarodzeniowych. Aby wziąć udział w wycieczkach z przewodnikiem, nie trzeba wcześniej zgłaszać; po prostu przyjdź na miejsce zbiórki na Richard-Wagner Straße, naprzeciwko Dworca Centralnego/East Hall. Poprowadzą Cię profesjonalni przewodnicy, którzy w zabawny sposób wprowadzą Cię w zabytki Lipska. Przystanki: • Richard-Wagner-Straße 2, naprzeciwko Dworca Centralnego/Hall Wschodniej: Dworzec Centralny, wieżowiec Winter Garden, Stare Miasto • Zoo/Gondwanaland • Schiller House Leipzig , Menckestraße 42: Schiller House, Gohliser Castles, Gosen Tavern, Chocolate Palace • Gohliser Castle, Poetenweg 26-27 , Gosen Tavern • Schiller House Leipzig, Menckestraße 42: Schiller House , Czekoladowy Pałac • Waldstraßenknolle, Feuerbachstraße, na rogu Max-Planck-Straße: dzielnica Waldstraßen, Rosental z wystawą zoo, Sport Forum • Cityharbor Leipzig, Schreberstraße 20• Capa House, Jahnallee 61, Palm Garden, kawiarnia Rockers „Tankbar” • Federalny Sąd Administracyjny, biblioteka „Albertina” • Eisfichte Coffee, Fichtestraße 66 , na rogu Altenburger Straße: teren MDR, Panometr • Pomnik Bitwy Narodów z Cmentarzem Południowym, Stary Rynek • Dworzec Bawarski, Stary Dworzec (Restauracja) • Augustusplatz: sala koncertowa, Panorama Tower, kampus uniwersytecki, opera w Lipsku, dostęp do strefy dla pieszych

Lipsk: Wycieczka motorówką po grzanym winie

9. Lipsk: Wycieczka motorówką po grzanym winie

Rozpocznij swoją wycieczkę w malowniczym porcie miejskim w Lipsku ze słynnym barem na plaży. Zrelaksuj się na elektrycznej motorówce, wyruszając na 60-minutową wycieczkę krajoznawczą po historycznych i nowoczesnych zabytkach Lipska wzdłuż wybrzeża. Wypij filiżankę grzanego wina, aby się ogrzać. Zobacz willę słynnej rodziny wydawniczej Baedekerów, która jest dobrze znana wśród podróżników na całym świecie. Jedź dalej do Palmengartenwehr, ważnej części publicznych obiektów przeciwpowodziowych w Lipsku. Udaj się na zachodnie terytoria, ciesz się krótką chwilą ciszy i podziwiaj otaczającą okolicę przyrodę. Podziwiaj architekturę fabryk włókienniczych Buntgarnwerke, dawnego budynku przędzalni zbudowanego pod koniec XIX wieku. Jest to jeden z największych zakładów przemysłowych epoki wilhelmińskiej w Niemczech. Udając się do kanałów Karl Heine, odkryjesz jeden z najpiękniejszych kanałów w Lipsku, wijący się przez starą dzielnicę przemysłową Plagwitz. Karl Heine, prawnik, przedsiębiorca i pionier przemysłu, odegrał kluczową rolę w rozwoju urbanistycznym zachodnich obszarów Lipska. Port jest doskonale położony, jeśli chcesz dalej odkrywać zabytki Lipska po wycieczce motorówką.

Lipsk: 2-godzinna wycieczka z przewodnikiem w j. niemieckim

10. Lipsk: 2-godzinna wycieczka z przewodnikiem w j. niemieckim

Weź udział w pieszej wycieczce z przewodnikiem po Lipsku. Zwiedź znane miejsca w centrum Lipska w krótkim czasie. Zobacz Plac Augusta z operą, słynną salę koncertową Gewandhaus oraz kościół św. Mikołaja, który stanowił centrum wydarzeń w okresie Zjednoczenia Niemiec w 1989 roku. Przejdź się nowoczesnym pasażem Specks Hof na plac Naschmarkt oraz zobacz starą giełdę. Dokładnie naprzeciwko i nieco od pasażu Mädlera znajdziesz zabytkową restaurację Auerbachs Keller. Zobacz Stary Ratusz na rynku, jeden z najpiękniejszych budynków renesansowych w Niemczech. Następnie udaj się do tawerny Barthels Hof. Zanurz się w atmosferę najbardziej znanej ulicy w Lipsku, tzw. Barfußgässchen, która charakteryzuje się bogactwem restauracji i pubów. Ostatnią atrakcją tej wycieczki jest kościół św. Tomasza - siedziba światowej sławy chóru św. Tomasza w Lipsku.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Lipsk
Różnorodna architektura, żywa sztuka uliczna i bogata historia muzyki – to miasto to prawdziwe centrum kultury.

Najciekawsze atrakcje

Lipsk: najciekawsze atrakcje

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 86
Sortuj wg::

Niezwykłe doznania

Lipsk: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Często zadawane pytania dotyczące: Lipsk

Lipsk: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Lipsk? Kliknij tutaj.

Lipsk: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.7 / 5

na podstawie 10 155 opinii

Chcieliśmy odbyć wycieczkę kanałem w zeszłym roku. Jakoś to nie zadziałało. W tym roku radość była jeszcze większa. Zarezerwowaliśmy wizytę online. Jedyne, na co 3 dziewczyny musimy narzekać, to to, że było słabo oznakowane. Nasz wioślarz był fajny. 70 minut zmieniło się w 99 minut. Byliśmy szczęśliwi. Wyjaśnił świetnie. Byłem zdumiony, jakie drogi wodne ma Lipsk. Nie wspominając o budynkach. Ale myślę, że Lipsk i tak jest świetny. Zdecydowanie mogę polecić taką wycieczkę

Die Buchung war unkompliziert. Von Vorteil haben wir empfunden, dass die Buchung kostenfrei bis einen Tag vorher storniert werden kann. Die Anlegestelle in der Schreberstraße war leicht zu finden. Wenn man vom Bahnhof mit der Straßenbahnlinie 1 fährt, ist es nicht mehr weit bis zum Stadthafen. Die Bootsfahrt selbst hat uns sehr gut gefallen. Der Bootsführer war sehr freundlich und hat alles ausführlich erklärt. Fazit: gern immer wieder

Bardzo przyjemna wycieczka po przemysłowej dzielnicy Lipska z kanałami, mostami i gruntownie odnowionymi budynkami fabrycznymi i mieszkalnymi. Kapitan dostarcza ciekawych informacji o historii tej dzielnicy. Już jako mieszkaniec Lipska dowiedziałem się o kilku interesujących szczegółach. Wysoce rekomendowane!

Piękna wycieczka po Elster, obok wspaniałych domów, bujnej roślinności i pod mostami, wraz z ciekawymi wyjaśnieniami od wioślarza (Ramona). Właściwie sprawia, że chcesz więcej, ale wystarczy, aby uzyskać dalsze/inne wrażenie Lipska.

To było jednocześnie ciekawe i imponujące. Lipsk zawsze jest wart wycieczki. Nie spodziewałbym się tam tyle wody. Peter, nasz kapitan, był zabawny i zawsze miał fajne powiedzenie. Tylko oznakowanie molo jest trochę słabe.