Atrakcje i wycieczki
Limerick

Wszystkie atrakcje

Limerick – nasze najbardziej polecane atrakcje

Dublin: Klify Moheru, brzeg Atlantyku i miasto Galway

Dublin: Klify Moheru, brzeg Atlantyku i miasto Galway

Ucieknij od gwaru i zgiełku Dublina i wybierz się na całodniową wycieczkę po hrabstwach Kildare, Limerick oraz Clare, przejeżdżając obok XV-wiecznego zamku Bunratty i światowej klasy kurortu golfowego i surfingowego, Lahinch. Celem Twojej podróży są Klify Moheru, gdzie będziesz mieć 2 godziny czasu wolnego na zwiedzanie i wejdziesz do Atlantic Edge, by zobaczyć świat z lotu ptaka z brzegu klifu – nad i poniżej poziomu morza. Następnie możesz się wybrać się na spacer po klifie i podziwiać piękno natury. Poczuj świeże powietrze płynące z oceanu i nieprzeciętną wysokość klifów z widokiem na Atlantyk. Odwiedź Wieżę O'Briena, wznoszącą się dumnie ku górze i podziwiaj panoramiczne widoki na Wyspy Aran i Zatokę Galway. Jedź dalej w głąb płaskowyżu Burren, wzdłuż krawędzi Europy. Zobacz tutejszą florę, starożytne zabytki i megalityczne grobowce w Parku Narodowym Burren oraz wypatruj wyjątkowych Bajecznych Fortów i krzyży celtyckich. Kontynuuj wycieczkę wokół Zatoki Galway do średniowiecznego miasta Galway, przejeżdżając obok latarni morskiej Blackhead i wioski rybackiej Kinvara, słynącej z łodzi Galway Hookers. Po przyjeździe do Galway, nazwanej przez W.B. Yeatsa "Wenecją Zachodu", wybierz się na 30-minutowy spacer z przewodnikiem i dowiedz się więcej o powiązaniach handlowych miasta z Hiszpanią. Przewidziany jest również czas wolny, podczas którego możesz na własną rękę zwiedzać wąskie alejki lub zrelaksować się w sklepach butikowych i osobliwych kawiarniach. W drodze powrotnej do Dublina w autobusie obejrzysz widowisko "Riverdance" i inne przykłady kultury irlandzkiej.

Klify Moheru: 1-dniowa wycieczka z Cork

Klify Moheru: 1-dniowa wycieczka z Cork

Twoja wycieczka po zachodnim wybrzeżu Irlandii rozpocznie się rano od zameldowania w biurze turystycznym Bridge Street w mieście Cork. Wyrusz w drogę do Limerick, stolicy regionu środkowo-zachodniego, z krótkim postojem (około 15 minut) nad brzegiem rzeki Shannon. Ciesz się spektakularnymi widokami na Zamek Króla Jana, imponującą średniowieczną fortecę i kultową okazję do zrobienia zdjęcia! Kontynuuj podróż do Klifów Moheru, ciesząc się panoramiczną wycieczką drogową przez część regionu Burren Wild Atlantic Way, z oszałamiającymi widokami na okolicę - usiądź wygodnie i ciesz się widokiem. Na słynnych na całym świecie Klifach Moheru będziesz mieć 90 minut na zwiedzanie tego miejsca o niesamowitym naturalnym pięknie. Otrzymaj bezpłatny bilet (o wartości 10,00 €), aby zobaczyć wielokrotnie nagradzaną wystawę Atlantic Edge, która bada potężne Klify Moheru z różnych perspektyw. W zależności od tego, jak ruchliwa jest okolica, zatrzymasz się na lunch w Liscannor lub Doolin, małych wioskach z pysznymi lokalnymi potrawami. Będziesz mieć około 60 minut na lunch w czasie wolnym. Tego popołudnia zatrzymamy się na odświeżenie w zamku Bunratty w drodze powrotnej. Ciesz się krótkim spacerem po terenie, napij się kawy, wody lub napojów gazowanych i zrób niesamowite zdjęcia tego wspaniałego zamku. Przyjemna jazda do miasta Cork zabierze Cię przez pofałdowane wzgórza Golden Vale. Przyjedź z powrotem do Cork w odpowiednim czasie na kolację i wieczorną rozrywkę!

Z Limerick: Całodniowa wycieczka z przewodnikiem po Cliffs of Moher

Z Limerick: Całodniowa wycieczka z przewodnikiem po Cliffs of Moher

Poznaj najwyższe klify w Europie podczas tej całodniowej wycieczki z Limerick. Wskocz na pokład przestronnego i klimatyzowanego autokaru wycieczkowego w Arthurs Quay w Limerick. Ciesz się niesamowitymi widokami na Zamek Króla Jana i rzekę Shannon z punktu wejścia na pokład. Twoja przygoda zabierze Cię na panoramiczną wycieczkę drogową przez część regionu Burren Wild Atlantic Way, z oszałamiającymi widokami na okolicę - usiądź wygodnie i ciesz się widokiem! W słynnym na całym świecie Cliffs of Moher, będziesz cieszyć się 90 minutami na zwiedzanie tego miejsca o niesamowitym naturalnym pięknie. Czekają na Ciebie niesamowite widoki na Atlantyk, wyspy Aran i pasma górskie Connemara. Miej oko na wspaniałą lokalną przyrodę, w tym maskonury i delfiny (nie wspominając o krowach mlecznych na lokalnych farmach!). Otrzymasz bezpłatny bilet (o wartości 10,00 €) do wielokrotnie nagradzanego centrum wystawienniczo-turystycznego Atlantic Edge z najnowocześniejszą restauracją, punktami handlowymi i gastronomicznymi. W zależności od pory roku i natężenia ruchu w okolicy, zatrzymasz się na lunch w Liscannor lub Doolin, małych wioskach z pysznymi lokalnymi potrawami. Będziesz mieć około 60 minut na lunch w czasie wolnym. Tego popołudnia zrobimy przystanek na przekąskę w zamku Bunratty na powrotnym etapie podróży. Sprawdź pamiątki, skorzystaj z toalet, napij się kawy lub napoju gazowanego i zrób wspaniałe zdjęcie tej niesamowitej średniowiecznej fortecy. Malownicza droga powrotna do Cork poprowadzi Cię przez klasyczne irlandzkie krajobrazy w regionie Golden Vale. Przyjedź do Cork w odpowiednim czasie na kolację i wieczorną rozrywkę!

Ring of Kerry Całodniowa wycieczka z Limerick

Ring of Kerry Całodniowa wycieczka z Limerick

Pierścień Kerry szczyci się jednymi z najpiękniejszych nadmorskich krajobrazów w Europie i zapewnia wgląd w starożytne dziedzictwo Irlandii. Zobacz kamienne forty, stojące kamienie i krajobraz wyrzeźbiony w skale przez ostatnią epokę lodowcową, jakieś 10 000 lat temu. Twoja podróż rozpoczyna się na oficjalnej trasie samochodowej Ring of Kerry, gdzie zaczniesz podziwiać widoki na słynne góry i jeziora Kerry. Przejedź przez Killorglin, miejsce starożytnego festiwalu celtyckiego, podczas którego koza zostaje koronowana na króla wioski. Zobacz pomnik króla Puka, przekraczając rzekę Laune. W miarę kontynuowania jazdy będziesz mieć niesamowite widoki na zatokę Dingle. Zobacz słynną plażę Inch, a być może nawet wyspy Blasket na Oceanie Atlantyckim. Malownicza mała wioska Waterville wychodzi na zatokę Ballinskelligs, najbardziej znaną ze skał Skellig z ich wczesnochrześcijańskim klasztorem. Charlie Chaplin kochał Waterville i był stałym gościem. Zobaczysz pomnik na jego cześć, odsłonięty w 1998 roku. W drodze do Sneem zatrzymasz się na krótko w niektórych z najbardziej znanych punktów widokowych w Irlandii. Odwiedź kolorową wioskę przed kontynuowaniem trasy Ring of Kerry. Park Narodowy Killarney przez wielu uważany jest za najpiękniejszy park narodowy w Irlandii. Podziwiaj wspaniałe widoki na jeziora Killarney i Black Valley podczas przystanków w Moll's Gap i Ladies View. Wodospad Torc o wysokości 18 metrów spływa kaskadą przez zalesione tereny Friars Glenn. Zrób sobie przerwę przed kontynuowaniem podróży do Killarney. Po dotarciu do Killarney będziesz mieć czas na relaks i coś przekąsić przed wyjazdem do Limerick, gdzie przybędziesz około 19:30.

Z Dublina: wycieczka w małej grupie po Klifach Moher

Z Dublina: wycieczka w małej grupie po Klifach Moher

Odkryj piękno Irlandii podczas jednodniowej wycieczki z Dublina. Zobacz Klify Moheru z góry lub z wody, Cliffs of Moher (z góry lub z dołu), zobacz XV-wieczny zamek Bunratty i zrelaksuj się w wygodnym tradycyjnym irlandzkim pubie Durty Nelly's. Rozpocznij swoją wycieczkę od odbioru z hotelu w Dublinie i udaj się prosto na Klify Moheru. Wybierz opcjonalną wycieczkę łodzią (brak w zestawie) lub podziwiaj widok z teleskopów centrum dla zwiedzających. Omiń kolejkę w centrum dla zwiedzających i poświęć trochę czasu na poznanie klifów. Następnie udaj się do zamku Bunratty i parku ludowego. Podczas zwiedzania poznaj bogatą historię tego pięknego zamku. Spaceruj po parku ludowym i ciesz się czasem na łonie natury. Zakończ dzień bezczelnym kuflem lokalnego piwa w tradycyjnym irlandzkim pubie Durty Nelly na obrzeżach parku. W drodze powrotnej do Dublina zatrzymaj się na przekąskę przed powrotem do hotelu w Dublinie.

Wycieczka pociągiem: Klify Moheru i zamek Bunratty

Wycieczka pociągiem: Klify Moheru i zamek Bunratty

Zamelduj się na stacji Dublin Heuston o 6:40, aby wsiąść do pociągu InterCity do Limerick. Po przyjeździe wsiądź do autokaru i wybierz się na krótką wycieczkę po mieście traktatowym, miejscu akcji „Prochy Angeli”. Stamtąd udaj się na północ do zamku Bunratty i Folk Village (wstęp w cenie), a następnie do pubu Doolin na nasz tradycyjny irlandzki lunch. Następnie udaj się do majestatycznych Klifów Moheru na dzikim wybrzeżu Atlantyku, jednej z najsłynniejszych i najpiękniejszych atrakcji Irlandii. Następnie wejdź w wyjątkowy księżycowy krajobraz Burren, okrążając Black Head, a następnie udaj się wzdłuż brzegów Zatoki Galway, by dotrzeć do Galway, miasta plemion. Poświęć trochę czasu na zwiedzenie tego pięknego miasta, wsiądź do naszego pociągu jadącego do Dublina i przyjedź na stację Heuston o 21:00.

Klify Moher i Blarney 2-dniowa wycieczka z Dublina

Klify Moher i Blarney 2-dniowa wycieczka z Dublina

Przeżyj dramatyczne krajobrazy południowo-zachodniej Irlandii podczas 2-dniowej, niedrogiej wycieczki do Klifów Moheru, Zamku Blarney i nie tylko. Pocałuj słynny kamień z Blarney, podziwiaj panoramiczne widoki na Ocean Atlantycki i zatrzymaj się w historycznym mieście Cork, aby cieszyć się lokalnym życiem z bliska. Dzień 1: Dublin – Skała Cashel – Blarney – Cork Wyjedź z Dublina o 08:00 na relaksującą przejażdżkę przez malownicze hrabstwo Cork. Pierwszym przystankiem będzie słynny na całym świecie Rock of Cashel. Jedno z najbardziej sugestywnych miejsc w Irlandii, możesz spacerować śladami św. Patryka otoczonego ruinami, celtyckimi krzyżami i okrągłymi wieżami i poczuć duszę Irlandii. Skała Cashel była tradycyjną siedzibą królów Munster, dopóki nie przekazali kompleksu Kościołowi katolickiemu prawie 1000 lat temu, aby służył jako katedra. Strona jest jednym z najlepszych przykładów średniowiecznej architektury w Europie. Następnym przystankiem jest drugie miasto Irlandii, Cork. Tutaj jest czas, aby odwiedzić angielskie targi, które niedawno odwiedziła królowa Elżbieta II, które oferują szeroką gamę lokalnych produktów, od rzemieślniczych mięs i serów oraz wszystko, co jest dobre w irlandzkich wyborach. To idealne miejsce na lunch. Po południu udasz się do uroczego miasteczka Blarney, aby pocałować legendarny Kamień Blarney (opcjonalnie) w średniowiecznej twierdzy Zamku Blarney. Poznaj historię tej tradycji, eksplorując lochy, jaskinie i ukryte sypialnie zamku. Wróć do Cork, gdzie spędzisz noc. Dzień 2: Cork – Burren – Klify Moheru – Dublin Zacznij dzień od przejażdżki przez piękną Złotą Dolinę, gdzie znajdują się jedne z najlepszych gruntów rolnych w Irlandii. Zatrzymaj się w Limerick, aby zobaczyć rzekę Shannon i zrobić kilka pięknych zdjęć zamku króla Jana. Jedź dalej na zachód do hrabstwa Clare, podziwiając widoki na dziki Ocean Atlantycki podczas jazdy wzdłuż zachodniego wybrzeża. Podziwiaj piękne plaże ze złotym piaskiem, wypatrując delfinów i wielorybów. Podziwiaj księżycowy krajobraz Burren, gdzie obok siebie rosną kwiaty alpejskie, arktyczne i śródziemnomorskie. Posłuchaj inspirujących opowieści o tym, jak Irlandczycy pokonali okropności Wielkiego Głodu Ziemniaczanego w latach 1845-49, kiedy ponad milion Irlandczyków uciekło do wszystkich 4 zakątków ziemi, aby uciec. Po przybyciu na Klify Moheru podziwiaj majestat klifów i rozbijające się fale. Zobacz, dlaczego mistrz świata surfingu, Kelly Slater, przybył tutaj, aby obejrzeć nagradzany film o surfingu „Wave Riders”. W drodze powrotnej do Dublina zatrzymaj się na krótki przystanek na zdjęcia w XV-wiecznej wieży zamku Bunratty.

Dublin: Klify Moheru, Ennis i zamek Bunratty - jednodniowa wycieczka

Dublin: Klify Moheru, Ennis i zamek Bunratty - jednodniowa wycieczka

Wyrusz o godzinie 7:00 z centralnego miejsca zbiórki w Dublinie, aby rozpocząć swoją przygodę. Podróżuj przez Kildare, Laois i Limerick, zanim dotrzesz do hrabstwa Clare. Przyjedź na Klify Moheru około godziny 10:45 i daj się zaskoczyć ich ogromowi. Podziwiaj klify, które w najwyższym punkcie mają 214 metrów wysokości i ciągną się przez 8 kilometrów wzdłuż wybrzeża hrabstwa Clare. Podczas prawie 2-godzinnego postoju na Klifach Moheru możesz odwiedzić Wieżę O'Briena, a ta wycieczka obejmuje również wstęp do centrum interpretacyjnego The Atlantic Edge. Opuszczając Klify Moheru, udaj się do Ennis, najbardziej przyjaznego miasta Irlandii. Rozprostuj nogi i odkryj ukryte skarby Ennis podczas opcjonalnej wycieczki z przewodnikiem, aby poznać kulturę, ludzi i historię miasta. Tradycyjna muzyka irlandzka jest ważną częścią irlandzkiej kultury i dziedzictwa, a Ennis jest sercem sceny tradowej w Irlandii. Jest domem dla muzyków znanych zarówno w kraju, jak i za granicą. Zachęcamy do odwiedzenia jednego z lokalnych pubów, w których znajdziesz zdrowe menu obiadowe, a także możesz złapać jedną z tych słynnych sesji tradowych. Twój następny przystanek zabierze Cię do Bunratty Castle & Folk Park na godzinę i 45 minut. Dokładna lokalizacja wojskowa zamku Bunratty sięga 900 roku naszej ery. Pierwotnie był fortecą Wikingów i punktem handlowym, ale został pokonany w 970 r. n.e. przez legendarnego przywódcę wojskowego Briana Boru, który ostatecznie wypędził Wikingów z Irlandii. Poznaj obecny zamek, najbardziej kompletny i autentyczny średniowieczny zamek w Irlandii, którego budowę ukończono w 1425 r. n.e. i posłuchaj wszystkiego o fascynującej historii tego wspaniałego zamku. Twój 1-godzinny i 45-minutowy postój w Bunratty będzie również okazją do zwiedzenia Folk Parku. Park ten obejmuje trzydzieści budynków w "żywej" wiejskiej scenerii. Wstęp do zamku i parku ludowego jest wliczony w cenę. Opuszczając Bunratty, możesz teraz usiąść i zrelaksować się, rozpoczynając naszą podróż powrotną do Dublina ze wspaniałymi wspomnieniami. Powrót do Dublina nastąpi około godziny 19:30 na D´Olier Street, Dublin 2 (w pobliżu mostu O´Connell w centrum miasta).

Dingle Day Tour z Limerick

Dingle Day Tour z Limerick

Zatrzymasz się na słynnej plaży Inch, rozległej plaży w wiejskim środowisku, która jest miejscem o wyjątkowym pięknie naturalnym. Następnie do najbardziej wysuniętego na zachód podjazdu w Europie, znanego jako podjazd Slea Head. Podziwiaj wybrzeże Atlantyku, podróżując tą spektakularną drogą, która przylega do zachodniego wybrzeża. Ciesz się wspaniałymi widokami na Wyspy Blasket, a może nawet zobacz „Śpiącego Olbrzyma”. Zatrzymasz się również w miasteczku Dingle, jednym z najbardziej malowniczych miasteczek rybackich w Irlandii. Miasto Dingle to serce i dusza Półwyspu. Dziś przyciąga odwiedzających, w tym artystów i muzyków, z całego świata. PLAN PODRÓŻY Wyjazd z Limerick -Opuszczamy Limerick City i podróżujemy przez uroczą wioskę Adare w dół przez góry do hrabstwa Kerry Killarney - Zatrzymaj się w uroczym miasteczku Killarney, kierując się w stronę Półwyspu Dingle Calowa plaża - Zatrzymaj się w Inch Beach. To jedna z najsłynniejszych plaż w Irlandii. Ta plaża, siedziba szkoły surfingu, jest uwielbiana przez wszystkich w Irlandii. Ciesz się pięknymi widokami na wybrzeże Atlantyku z tego niesamowitego przystanku? Głowa Ślea - Podróżuj po dysku Slea Head, najbardziej zachodnim dysku w Europie. Od tego momentu podróżuj wzdłuż wybrzeża Atlantyku z przystankami na zdjęcia w najbardziej dramatycznych miejscach Wyspy Blasket - W pogodny dzień podziwiaj wspaniałe widoki na wyspy Blasket. Twój przewodnik wyjaśni, że mieszkańcy wyspy musieli opuścić swój dom na wyspie i przenieść się na stały ląd Powrót do Limerick - Po szansie na przekąskę wróć do Limerick, przybywając około 19:30, w zależności od natężenia ruchu, po zabawnym dniu na półwyspie Dingle

Best of Ireland 6-dniowa wycieczka ekonomiczna z plecakiem z plecakiem

Best of Ireland 6-dniowa wycieczka ekonomiczna z plecakiem z plecakiem

Odkryj najciekawsze 4 zakątki Irlandii, w tym wszystkie zabytki Irlandii Północnej. Ciesz się nocą w tradycyjnym irlandzkim pubie, mnóstwem okazji do przetańczenia całej nocy, wędrówkami przez bagna i ruiny zamku i nie tylko. Dzień 1: Dublin - Belfast Odwiedź Belfast i odkryj Titanic Belfast oraz zabytkowe centrum miasta. Spędź noc w Belfaście. Dzień 2: Belfast – Derry Zwiedź wybrzeże Antrim, odwiedzając zamek Dunluce i Giants Causeway oraz robiąc zdjęcia w Dark Hedges i moście linowym Carrick-a-Rede. Wybierz się na historyczną pieszą wycieczkę po Derry. Spędź noc w Derry. Dzień 3: Derry – Galway Wyjedź z Irlandii Północnej i udaj się w podróż wzdłuż Wild Atlantic Way do Galway. Zatrzymaj się w popularnym miejscu surfingowym Strandhill na lunch i wybierz się na spacer po plaży. Ciesz się bezpłatną pieszą wycieczką po Galway. Spędź noc w Galway. Dzień 4: Galway – Dingle Udaj się do Annascaul przez Klify Moheru i Burren. Nocleg w Annascaul na półwyspie Dingle. Dzień 5: Dingle – Killarney Spędź cały dzień na zwiedzaniu Półwyspu Dingle, jednej z najbardziej spektakularnych wycieczek drogowych w Europie. Spędź noc w Killarney. Dzień 6: Killarney - Dublin Wylot z Killarney do Dublina. Zapraszamy na wycieczkę po Parku Narodowym Killarney i wizytę w zamku Blarney w Cork. Wycieczka kończy się w Dublinie wczesnym wieczorem.

Często zadawane pytania dotyczące: Limerick

Jakie najlepsze atrakcje trzeba zobaczyć w: Limerick?

Najlepsze atrakcje to:

Limerick: zobacz wszystkie najważniejsze atrakcje

Jakie są najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Limerick

Najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Limerick to:

Limerick – zobacz wszystkie wycieczki całodniowe i wyprawy na GetYourGuide

Limerick: Najciekawsze atrakcje

Limerick: Wycieczki i bilety

Irlandia: Ciekawe miejsca

Limerick: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Limerick? Kliknij tutaj.

Limerick: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6
(1824 recenzji)

Fantastyczna wycieczka! kierowca autobusu/przewodnik był przyjazny, miły i pomocny. Wyruszyliśmy z Cork i mamy 1,30 godziny na zwiedzenie Klifów Moher wraz z muzeum i wystawą. Potem przystanek na lunch był przyjemny, po czym zrobiliśmy kolejny przystanek na 30 minut.

Wychodzą dokładnie o określonej godzinie, a nawet kilka minut wcześniej. Przegapiłem wycieczkę, ale zmieścili mnie w innej, dziękuję za to! Ci, którzy wybierają się, proszeni są o punktualność i przybycie przynajmniej 15 minut wcześniej.

Sean (przewodnik) i Gary (kierowca) byli WSPANIALI! ! ! ! Absolutna rekomendacja, szczególnie w przypadku obu! Świetna wycieczka! Musisz wziąć udział!

John jest świetnym przewodnikiem, dobrze zorganizowanym, łatwym odbiorem, wszędzie mnóstwo czasu

Bardzo podobał mi się przewodnik i wszystkie odwiedzone miejsca.