Limerick – nasze najbardziej polecane atrakcje

Dublin: Klify Moheru, Atlantic Edge i miasto Galway

1. Dublin: Klify Moheru, Atlantic Edge i miasto Galway

Ucieknij od gwaru i zgiełku Dublina i wybierz się na całodniową wycieczkę po hrabstwach Kildare, Limerick oraz Clare, przejeżdżając obok XV-wiecznego zamku Bunratty i światowej klasy kurortu golfowego i surfingowego, Lahinch. Celem Twojej podróży są Klify Moheru, gdzie będziesz mieć 2 godziny czasu wolnego na zwiedzanie i wejdziesz do Atlantic Edge, by zobaczyć świat z lotu ptaka z brzegu klifu – nad i poniżej poziomu morza. Następnie możesz się wybrać się na spacer po klifie i podziwiać piękno natury. Poczuj świeże powietrze płynące z oceanu i nieprzeciętną wysokość klifów z widokiem na Atlantyk. Odwiedź Wieżę O'Briena, wznoszącą się dumnie ku górze i podziwiaj panoramiczne widoki na Wyspy Aran i Zatokę Galway. Jedź dalej w głąb płaskowyżu Burren, wzdłuż krawędzi Europy. Zobacz tutejszą florę, starożytne zabytki i megalityczne grobowce w Parku Narodowym Burren oraz wypatruj wyjątkowych Bajecznych Fortów i krzyży celtyckich. Kontynuuj wycieczkę wokół Zatoki Galway do średniowiecznego miasta Galway, przejeżdżając obok latarni morskiej Blackhead i wioski rybackiej Kinvara, słynącej z łodzi Galway Hookers. Po przyjeździe do Galway, nazwanej przez W.B. Yeatsa "Wenecją Zachodu", wybierz się na 30-minutowy spacer z przewodnikiem i dowiedz się więcej o powiązaniach handlowych miasta z Hiszpanią. Przewidziany jest również czas wolny, podczas którego możesz na własną rękę zwiedzać wąskie alejki lub zrelaksować się w sklepach butikowych i osobliwych kawiarniach. W drodze powrotnej do Dublina w autobusie obejrzysz widowisko "Riverdance" i inne przykłady kultury irlandzkiej.

Klify Moheru: 1-dniowa wycieczka z Cork

2. Klify Moheru: 1-dniowa wycieczka z Cork

Twoja wycieczka po zachodnim wybrzeżu Irlandii zaczyna się rano od zameldowania w biurze turystycznym Bridge Street w mieście Cork. Wybierz się na przejażdżkę do Limerick, stolicy regionu środkowo-zachodniego, z przystankiem nad brzegiem rzeki Shannon. Kontynuuj podróż do Klifów Moheru, gdzie zatrzymasz się, aby odkryć to miejsce o niesamowitym naturalnym pięknie. Odbierz bezpłatny bilet, aby zobaczyć wielokrotnie nagradzaną wystawę Atlantic Edge, która bada potężne Klify Moheru z różnych perspektyw. Następnie kierowca zabierze Cię wzdłuż wybrzeża Atlantyku, podziwiając wspaniałe widoki na zatokę Galway i Wyspy Aran. Podróżuj przez region Burren i podziwiaj niezwykły widok jego wyjątkowego skalistego krajobrazu. Następnie zatrzymasz się na krótki postój w zamku Bunratty przed przyjemnym powrotem do miasta Cork, mijając po drodze wzgórza Złotej Doliny. Powrót do Cork wieczorem.

Z Limerick: całodniowa wycieczka z przewodnikiem po klifach Moheru

3. Z Limerick: całodniowa wycieczka z przewodnikiem po klifach Moheru

Przeżyj najwyższe klify w Europie podczas całodniowej wycieczki z Limerick. Wyrusz w podróż do historycznego miasta Burren i Klifów Moheru. Podziwiaj oszałamiającą naturalną różnorodność biologiczną zatoki Galway i zatrzymaj się w zamku Bunratty. Wskocz na pokład przestronnego i klimatyzowanego autobusu na Arthurs Quay w Limerick. Oprzyj się i podziwiaj widoki podczas wygodnej jazdy. Zatrzymaj się po drodze, aby zobaczyć Zamek Króla Jana i rzekę Shannon. Jedź dalej do hrabstwa Clare, aby zwiedzić Klify Moheru. Spędź 1,5 godziny, aby cieszyć się geologicznym pięknem klifów. Otrzymaj bezpłatny bilet na wielokrotnie nagradzaną wystawę Atlantic Edge, która bada wszystkie aspekty potężnych klifów. Wyjedź z Klifów Moheru do wioski Doolin, gdzie można kupić kufel piwa i lunch w tradycyjnym irlandzkim pubie. Po drodze podziwiaj wspaniałe widoki na wybrzeże Atlantyku i Wyspy Aran. Odwiedź jeden z niezwykłych wapiennych krajobrazów przypominającego księżycowy Burren, gdzie obok siebie kwitną kwiaty arktyczne, alpejskie i śródziemnomorskie. Jeśli jest odpowiedni sezon, zobacz jeden z 26 różnych gatunków storczyków, które rosną w zatoce Galway. Jedź wzdłuż zatoki Galway i zatrzymaj się w zamku Bunratty. Wyobraź sobie dni, kiedy normańscy rycerze, gaeliccy wojownicy i wodzowie potyczek kręcili się w uświęconym miejscu. Wyjedź z zamku Bunratty i wróć do miejsca spotkania w Limerick.

Wycieczka pociągiem: Klify Moheru i zamek Bunratty

4. Wycieczka pociągiem: Klify Moheru i zamek Bunratty

Zamelduj się na stacji Dublin Heuston o 6:40, aby wsiąść do pociągu InterCity do Limerick. Po przyjeździe wsiądź do autokaru i wybierz się na krótką wycieczkę po mieście traktatowym, miejscu akcji „Prochy Angeli”. Stamtąd udaj się na północ do zamku Bunratty i Folk Village (wstęp w cenie), a następnie do pubu Doolin na nasz tradycyjny irlandzki lunch. Następnie udaj się do majestatycznych Klifów Moheru na dzikim wybrzeżu Atlantyku, jednej z najsłynniejszych i najpiękniejszych atrakcji Irlandii. Następnie wejdź w wyjątkowy księżycowy krajobraz Burren, okrążając Black Head, a następnie udaj się wzdłuż brzegów Zatoki Galway, by dotrzeć do Galway, miasta plemion. Poświęć trochę czasu na zwiedzenie tego pięknego miasta, wsiądź do naszego pociągu jadącego do Dublina i przyjedź na stację Heuston o 21:00.

Ring of Kerry Całodniowa wycieczka z Limerick

5. Ring of Kerry Całodniowa wycieczka z Limerick

Pierścień Kerry szczyci się jednymi z najpiękniejszych nadmorskich krajobrazów w Europie i zapewnia wgląd w starożytne dziedzictwo Irlandii. Zobacz kamienne forty, stojące kamienie i krajobraz wyrzeźbiony w skale przez ostatnią epokę lodowcową, jakieś 10 000 lat temu. Twoja podróż rozpoczyna się na oficjalnej trasie samochodowej Ring of Kerry, gdzie zaczniesz podziwiać widoki na słynne góry i jeziora Kerry. Przejedź przez Killorglin, miejsce starożytnego festiwalu celtyckiego, podczas którego koza zostaje koronowana na króla wioski. Zobacz pomnik króla Puka, przekraczając rzekę Laune. W miarę kontynuowania jazdy będziesz mieć niesamowite widoki na zatokę Dingle. Zobacz słynną plażę Inch, a być może nawet wyspy Blasket na Oceanie Atlantyckim. Malownicza mała wioska Waterville wychodzi na zatokę Ballinskelligs, najbardziej znaną ze skał Skellig z ich wczesnochrześcijańskim klasztorem. Charlie Chaplin kochał Waterville i był stałym gościem. Zobaczysz pomnik na jego cześć, odsłonięty w 1998 roku. W drodze do Sneem zatrzymasz się na krótko w niektórych z najbardziej znanych punktów widokowych w Irlandii. Odwiedź kolorową wioskę przed kontynuowaniem trasy Ring of Kerry. Park Narodowy Killarney przez wielu uważany jest za najpiękniejszy park narodowy w Irlandii. Podziwiaj wspaniałe widoki na jeziora Killarney i Black Valley podczas przystanków w Moll's Gap i Ladies View. Wodospad Torc o wysokości 18 metrów spływa kaskadą przez zalesione tereny Friars Glenn. Zrób sobie przerwę przed kontynuowaniem podróży do Killarney. Po dotarciu do Killarney będziesz mieć czas na relaks i coś przekąsić przed wyjazdem do Limerick, gdzie przybędziesz około 19:30.

Klify Moher i Blarney 2-dniowa wycieczka z Dublina

6. Klify Moher i Blarney 2-dniowa wycieczka z Dublina

Przeżyj dramatyczne krajobrazy południowo-zachodniej Irlandii podczas 2-dniowej, niedrogiej wycieczki do Klifów Moheru, Zamku Blarney i nie tylko. Pocałuj słynny kamień z Blarney, podziwiaj panoramiczne widoki na Ocean Atlantycki i zatrzymaj się w historycznym mieście Cork, aby cieszyć się lokalnym życiem z bliska. Dzień 1: Dublin – Skała Cashel – Blarney – Cork Wyjedź z Dublina o 08:00 na relaksującą przejażdżkę przez malownicze hrabstwo Cork. Pierwszym przystankiem będzie słynny na całym świecie Rock of Cashel. Jedno z najbardziej sugestywnych miejsc w Irlandii, możesz spacerować śladami św. Patryka otoczonego ruinami, celtyckimi krzyżami i okrągłymi wieżami i poczuć duszę Irlandii. Skała Cashel była tradycyjną siedzibą królów Munster, dopóki nie przekazali kompleksu Kościołowi katolickiemu prawie 1000 lat temu, aby służył jako katedra. Strona jest jednym z najlepszych przykładów średniowiecznej architektury w Europie. Następnym przystankiem jest drugie miasto Irlandii, Cork. Tutaj jest czas, aby odwiedzić angielskie targi, które niedawno odwiedziła królowa Elżbieta II, które oferują szeroką gamę lokalnych produktów, od rzemieślniczych mięs i serów oraz wszystko, co jest dobre w irlandzkich wyborach. To idealne miejsce na lunch. Po południu udasz się do uroczego miasteczka Blarney, aby pocałować legendarny Kamień Blarney (opcjonalnie) w średniowiecznej twierdzy Zamku Blarney. Poznaj historię tej tradycji, eksplorując lochy, jaskinie i ukryte sypialnie zamku. Wróć do Cork, gdzie spędzisz noc. Dzień 2: Cork – Burren – Klify Moheru – Dublin Zacznij dzień od przejażdżki przez piękną Złotą Dolinę, gdzie znajdują się jedne z najlepszych gruntów rolnych w Irlandii. Zatrzymaj się w Limerick, aby zobaczyć rzekę Shannon i zrobić kilka pięknych zdjęć zamku króla Jana. Jedź dalej na zachód do hrabstwa Clare, podziwiając widoki na dziki Ocean Atlantycki podczas jazdy wzdłuż zachodniego wybrzeża. Podziwiaj piękne plaże ze złotym piaskiem, wypatrując delfinów i wielorybów. Podziwiaj księżycowy krajobraz Burren, gdzie obok siebie rosną kwiaty alpejskie, arktyczne i śródziemnomorskie. Posłuchaj inspirujących opowieści o tym, jak Irlandczycy pokonali okropności Wielkiego Głodu Ziemniaczanego w latach 1845-49, kiedy ponad milion Irlandczyków uciekło do wszystkich 4 zakątków ziemi, aby uciec. Po przybyciu na Klify Moheru podziwiaj majestat klifów i rozbijające się fale. Zobacz, dlaczego mistrz świata surfingu, Kelly Slater, przybył tutaj, aby obejrzeć nagradzany film o surfingu „Wave Riders”. W drodze powrotnej do Dublina zatrzymaj się na krótki przystanek na zdjęcia w XV-wiecznej wieży zamku Bunratty.

Z Dublina: wycieczka w małej grupie po Klifach Moher

7. Z Dublina: wycieczka w małej grupie po Klifach Moher

Odkryj piękno Irlandii podczas jednodniowej wycieczki z Dublina. Zobacz Klify Moheru z góry lub z wody, Cliffs of Moher (z góry lub z dołu), zobacz XV-wieczny zamek Bunratty i zrelaksuj się w wygodnym tradycyjnym irlandzkim pubie Durty Nelly's. Rozpocznij swoją wycieczkę od odbioru z hotelu w Dublinie i udaj się prosto na Klify Moheru. Wybierz opcjonalną wycieczkę łodzią (brak w zestawie) lub podziwiaj widok z teleskopów centrum dla zwiedzających. Omiń kolejkę w centrum dla zwiedzających i poświęć trochę czasu na poznanie klifów. Następnie udaj się do zamku Bunratty i parku ludowego. Podczas zwiedzania poznaj bogatą historię tego pięknego zamku. Spaceruj po parku ludowym i ciesz się czasem na łonie natury. Zakończ dzień bezczelnym kuflem lokalnego piwa w tradycyjnym irlandzkim pubie Durty Nelly na obrzeżach parku. W drodze powrotnej do Dublina zatrzymaj się na przekąskę przed powrotem do hotelu w Dublinie.

Dingle Day Tour z Limerick

8. Dingle Day Tour z Limerick

Zatrzymasz się na słynnej plaży Inch, rozległej plaży w wiejskim środowisku, która jest miejscem o wyjątkowym pięknie naturalnym. Następnie do najbardziej wysuniętego na zachód podjazdu w Europie, znanego jako podjazd Slea Head. Podziwiaj wybrzeże Atlantyku, podróżując tą spektakularną drogą, która przylega do zachodniego wybrzeża. Ciesz się wspaniałymi widokami na Wyspy Blasket, a może nawet zobacz „Śpiącego Olbrzyma”. Zatrzymasz się również w miasteczku Dingle, jednym z najbardziej malowniczych miasteczek rybackich w Irlandii. Miasto Dingle to serce i dusza Półwyspu. Dziś przyciąga odwiedzających, w tym artystów i muzyków, z całego świata. PLAN PODRÓŻY Wyjazd z Limerick -Opuszczamy Limerick City i podróżujemy przez uroczą wioskę Adare w dół przez góry do hrabstwa Kerry Killarney - Zatrzymaj się w uroczym miasteczku Killarney, kierując się w stronę Półwyspu Dingle Calowa plaża - Zatrzymaj się w Inch Beach. To jedna z najsłynniejszych plaż w Irlandii. Ta plaża, siedziba szkoły surfingu, jest uwielbiana przez wszystkich w Irlandii. Ciesz się pięknymi widokami na wybrzeże Atlantyku z tego niesamowitego przystanku? Głowa Ślea - Podróżuj po dysku Slea Head, najbardziej zachodnim dysku w Europie. Od tego momentu podróżuj wzdłuż wybrzeża Atlantyku z przystankami na zdjęcia w najbardziej dramatycznych miejscach Wyspy Blasket - W pogodny dzień podziwiaj wspaniałe widoki na wyspy Blasket. Twój przewodnik wyjaśni, że mieszkańcy wyspy musieli opuścić swój dom na wyspie i przenieść się na stały ląd Powrót do Limerick - Po szansie na przekąskę wróć do Limerick, przybywając około 19:30, w zależności od natężenia ruchu, po zabawnym dniu na półwyspie Dingle

Best of Ireland 6-dniowa wycieczka ekonomiczna z plecakiem z plecakiem

9. Best of Ireland 6-dniowa wycieczka ekonomiczna z plecakiem z plecakiem

Odkryj najciekawsze 4 zakątki Irlandii, w tym wszystkie zabytki Irlandii Północnej. Ciesz się nocą w tradycyjnym irlandzkim pubie, mnóstwem okazji do przetańczenia całej nocy, wędrówkami przez bagna i ruiny zamku i nie tylko. Dzień 1: Dublin - Belfast Odwiedź Belfast i odkryj Titanic Belfast oraz zabytkowe centrum miasta. Spędź noc w Belfaście. Dzień 2: Belfast – Derry Zwiedź wybrzeże Antrim, odwiedzając zamek Dunluce i Giants Causeway oraz robiąc zdjęcia w Dark Hedges i moście linowym Carrick-a-Rede. Wybierz się na historyczną pieszą wycieczkę po Derry. Spędź noc w Derry. Dzień 3: Derry – Galway Wyjedź z Irlandii Północnej i udaj się w podróż wzdłuż Wild Atlantic Way do Galway. Zatrzymaj się w popularnym miejscu surfingowym Strandhill na lunch i wybierz się na spacer po plaży. Ciesz się bezpłatną pieszą wycieczką po Galway. Spędź noc w Galway. Dzień 4: Galway – Dingle Udaj się do Annascaul przez Klify Moheru i Burren. Nocleg w Annascaul na półwyspie Dingle. Dzień 5: Dingle – Killarney Spędź cały dzień na zwiedzaniu Półwyspu Dingle, jednej z najbardziej spektakularnych wycieczek drogowych w Europie. Spędź noc w Killarney. Dzień 6: Killarney - Dublin Wylot z Killarney do Dublina. Zapraszamy na wycieczkę po Parku Narodowym Killarney i wizytę w zamku Blarney w Cork. Wycieczka kończy się w Dublinie wczesnym wieczorem.

Wycieczka pociągiem z Dublina: 2 dni na zachodnim wybrzeżu

10. Wycieczka pociągiem z Dublina: 2 dni na zachodnim wybrzeżu

Dzień 1 Zamelduj się na stacji Dublin Heuston (biurko obsługi klienta) i o godzinie 7:00 odjedzie pociąg InterCity do Limerick (dostępne śniadanie). Dołączamy do naszego autokaru na krótką wycieczkę po Limerick City, a następnie do zamku Bunratty i parku folklorystycznego (wstęp wliczony w cenę). Następnie odwiedzimy wspaniałe Klify Moher, Black Head, Burren i Zatokę Galway, nocleg w sercu Galway (zakwaterowanie w hotelu 3-gwiazdkowym – nocleg i pełne śniadanie irlandzkie) Dzień 2 O 10:00 udamy się do wspaniałej Connemara, gdzie John Ford nakręcił „Cichy człowiek” w 1951 roku, odwiedzając Clifden, Kylemore Abbey (obniżona stawka za wstęp dotyczy samego opactwa), Leenane i Killary Harbor lub Roundstone, Coral Beach i Sky Droga. Zobacz wiele zapierających dech w piersiach dzikiego wybrzeża Atlantyku. Wracamy do Galway na nasz pociąg powrotny InterCity do Dublin Heuston, który przyjeżdża o 21:00. Ceny dotyczą jednej osoby – obowiązuje dopłata za pokój jednoosobowy Kursuje codziennie (poniedziałek - sobota)

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Limerick

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 20
Sortuj wg::

Niezwykłe doznania

Limerick: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Limerick: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Limerick? Kliknij tutaj.

Limerick: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6 / 5

na podstawie 1824 opinii

Ta wycieczka kolejowa to długi dzień. Wyszliśmy z hotelu o 615 rano i wróciliśmy dopiero o 22:30. Więc po prostu wiedz, że wchodzisz. Nasz przewodnik był dobrze wykształcony, dowcipny i miły. Ilość, którą mieszczą się do dnia dzisiejszego, jest duża, ale moja rodzina i ja bardzo to pokochaliśmy. Irlandia jest tak piękna, że zobaczenie i poznanie jej historii było jedynym w swoim rodzaju doświadczeniem.

Mieliśmy wspaniałe doświadczenie! Wszystko było bardzo dobrze zorganizowane, a nasz przewodnik Terrance był najlepszy! Był bardzo kompetentny i słodki. Podróż pociągiem była fajnym sposobem na zobaczenie wsi, miejsce na lunch było świetne, a Klify Moheru są zdecydowanie koniecznością. Gorąco polecam?

Przewodnik i jazda były bardzo zabawne i zabawne. Richard był również bardzo kompetentny, uważny i pomocny. Na pewno dostaliśmy b w zespole od dzikiego łazika! Krajobraz był niesamowity, a pogoda cudowna. Świetny dzień. Kochałem Irlandię i jej przyjaznych ludzi.

Gorąco polecam wycieczkę. Przewodnik wyraźnie lubi swoją pracę i bardzo dobrze bawi gości, fajnie też, że miałeś dużo czasu na poszczególnych zabytkach i dzięki temu mógłeś robić świetne zdjęcia.

Zamek był bardzo interesujący. Z klifów roztaczały się wspaniałe widoki. W małym pubie w Doolin podano doskonały lunch.