Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Lim

Lim – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Z Poreča: rejs po fiordzie Lim, Rovinj i Vrsar

1. Z Poreča: rejs po fiordzie Lim, Rovinj i Vrsar

Podczas tej wycieczki będziesz miał okazję poznać zachwycające zachodnie wybrzeże Chorwacji i urocze wioski. Od wąskich uliczek i romantycznych uliczek Rovinj po naturalne piękno fiordu Lim, gdzie zjesz lunch serwowany na pokładzie łodzi. Po spotkaniu z przewodnikiem w Poreču dzień rozpocznie się godzinną wycieczką do Rovinj. Będziesz miał 2 godziny na zwiedzanie, zanim wejdziesz na pokład tradycyjnej drewnianej łodzi, aby odkryć fiord Lim. Płynąc w górę fiordu, podziwiaj zapierające dech w piersiach widoki, jedząc grillowaną rybę, mięso lub wegetariański lunch serwowany na pokładzie. Wypij kieliszek wina, podczas gdy twój kapitan zabierze Cię do jaskini piratów na zdjęcie. Idąc dalej w górę fiordu, dotrzesz do wioski Vrsar na ostatni przystanek dnia. Zrelaksuj się na plaży, popływaj w morzu lub zwiedzaj urocze miasteczko przed powrotem do Poreča około 16:30.

Vrsar: Rejs łodzią po fiordzie Lim z pływaniem w pobliżu Jaskini Piratów

2. Vrsar: Rejs łodzią po fiordzie Lim z pływaniem w pobliżu Jaskini Piratów

Wejdź na pokład pirackiej łodzi i zrelaksuj się podczas rejsu wzdłuż 10-kilometrowego fiordu Lim, położonego między Porec a Rovinj . Marel podziwiaj widoki otaczającej przyrody z wody i zobacz piracką jaskinię, w której możesz ochłodzić się w krystalicznie czystej wodzie. Po wejściu na pokład zaczniesz płynąć w dół fiordu Lim, podziwiając jego cechy charakterystyczne i bujną zieloną roślinność, która jest domem dla wielu gatunków dzikich zwierząt. Popijaj wybrane białe wino, lemoniadę lub wodę. Po południu dotrzyj do Jaskini Piratów, gdzie zatrzymasz się na godzinę. Wykorzystaj czas na orzeźwiającą kąpiel w chłodnej wodzie i zwiedzanie jaskini. Zobacz, gdzie piraci ukrywali swoje skarby w tamtych czasach. Wytrzyj się i ciesz się popołudniowym słońcem, rozpoczynając podróż powrotną do Vrsar. Trzymaj aparat pod ręką, aby zrobić kilka zdjęć i poczuć morską bryzę we włosach, podziwiając panoramę wybrzeża.

Z Poreča: jednodniowa wycieczka łodzią do Rovinj z lunchem rybnym

3. Z Poreča: jednodniowa wycieczka łodzią do Rovinj z lunchem rybnym

Poznaj wybrzeże Istrii podczas rejsu w obie strony z Poreča do miasta Rovinj. Spędź trochę wolnego czasu wędrując brukowanymi uliczkami Rovinj. Delektuj się pysznym lunchem rybnym na pokładzie. Zatrzymaj się, aby zwiedzić Vrsar lub popływać w Kanale Limskim. Spotkaj się w głównym porcie w Poreču i odpraw się przed wypłynięciem na przestronną łódź. Rób zdjęcia zachodniego wybrzeża Istrii podczas rejsu. Zatrzymaj się w Rovinj i miej trochę wolnego czasu na zwiedzanie Starego Miasta i udaj się do kościoła św. Eufemii na wzgórzu lub odwiedź jedną z kamienistych plaż. Wróć na łódź na lunch ze świeżą rybą i aperitif. W zależności od tego, czy pora roku jest odpowiednia do pływania, kontynuuj do Limskiego Kanału lub Vrsaru. Przy Kanale Limskim zanurkuj w czystej wodzie i odkryj jaskinię piratów. W Vrsarze zwiedź dzwonnicę i kościół parafialny w historycznym centrum. Podziwiaj panoramiczne widoki na Vrsar z łodzi przed powrotem do punktu wyjścia w porcie Poreč.

Z Vrsaru: Zatoka Lim, Jaskinia Piratów i wizyta w Rovinj

4. Z Vrsaru: Zatoka Lim, Jaskinia Piratów i wizyta w Rovinj

Płyń Adriatykiem wzdłuż chorwackiego wybrzeża i zatrzymuj się po drodze. Odkryj Jaskinię Piratów w Kanale Limskim i miasto Rovinj. Poświęć trochę czasu na zwiedzanie miasta i spacer jego wąskimi uliczkami. Weź udział w rejsie i podziwiaj Istrię. Odkryj wspaniałe chorwackie wybrzeże i skorzystaj z odbioru z miejscowości Vrsar. Płyń przez 30 minut i zatrzymaj się w Jaskini Piratów w Kanale Limskim. Dowiedz się więcej o miejscu, które prawdopodobnie było domem Henry'ego Morgana, pirata, który ukrywał siebie i swoje łupy przed Anglikami. Następnie poznaj informacje o półwyspie, który kiedyś był wyspą. Jest on otoczony przez 22 wyspy i może poszczycić się piękną przyrodą oraz wieloma zabytkami kultury, które warto odwiedzić. Poświęć 2 godziny na podziwianie lokalnych alejek i wizytę w niektórych z wielu galerii i kawiarni w jednym z najpiękniejszych miast Istrii. Zatrzymaj się na targu i spróbuj tradycyjnych i lokalnie wytwarzanych produktów, takich jak ser, oliwa i miód. Cofnij się w czasie i poznaj 1500 lat historii miasta.

Rovinj: Rejs łodzią do fiordu Lim i jaskini piratów

5. Rovinj: Rejs łodzią do fiordu Lim i jaskini piratów

Odwiedź jedną z atrakcji chorwackiej przyrody podczas naszej wycieczki łodzią do fiordu Lim! Wypływamy z północnego portu miasta i spędzamy 40 minut na rejsie łodzią, podczas którego można odpocząć i podziwiać widoki na wybrzeże Rovinj. Wolniejszym tempem pojedziemy wtedy aż do końca fiordu. Można tam położyć się na plaży i popływać w czystym morzu lub usiąść w jednej z wielu tradycyjnych restauracji Zatrzymamy się w Jaskini Piratów, gdzie można spacerować i odwiedzić kawiarnię znajdującą się w samej jaskini. Po 90 minutach wolnego czasu wrócimy na łódź i zabierzemy Cię z powrotem do Rovinj.

Rovinj: wycieczka łodzią motorową na Czerwoną Wyspę i do Jaskini Piratów

6. Rovinj: wycieczka łodzią motorową na Czerwoną Wyspę i do Jaskini Piratów

Odwiedź najpiękniejsze miejsca wokół Rovinj i ciesz się porankiem podczas naszej wycieczki łodzią motorową do Jaskini Piratów i Czerwonej Wyspy. Nasz profesjonalny kapitan oprowadzi Cię po okolicy naszą szybką i wygodną łodzią motorową. Wycieczkę można rozpocząć w ośrodku turystycznym Villas Rubin lub w północnym porcie Valdibora. Pojedziemy wzdłuż starego miasta Rovinj, gdzie można zrobić kilka zdjęć tradycyjnych domów wzdłuż brzegu. Udajemy się do naszego pierwszego przystanku, słynnej Jaskini Piratów. Tutaj masz około 30 minut na zwiedzanie jaskini lub zanurzenie się w słodkiej wodzie fiordu. Następnie udamy się na największą wyspę Archipelagu Rovinj, Czerwoną Wyspę. Składa się z 2 połączonych ze sobą wysp: Wyspy Św. Andrzeja i Wyspy Maškin. Będziesz miał 1-godzinną przerwę na kolejną kąpiel i możliwość nurkowania wokół krystalicznie czystego morza. I nie zapomnij zjeść smacznego rogalika i trochę owoców lub zimnego soku, który jest zapewniony podczas podróży! Po około 3,5 godzinach wrócisz do punktu wyjścia. Tutaj pożegnamy się i mamy nadzieję, że do zobaczenia następnym razem, gdy będziesz w Rovinj!

Pula: Całodniowy rejs do Rovinj, fiord Lim i pływanie na wyspie

7. Pula: Całodniowy rejs do Rovinj, fiord Lim i pływanie na wyspie

Odkryj Rovinj, fiord Lim i Czerwoną Wyspę podczas całodniowego rejsu z Puli. Poznaj historię Rovinj z lokalnym przewodnikiem podczas wędrówki po mieście. Zjedz lunch na pokładzie w fiordzie Lim, a następnie ciesz się czasem na relaks i pływanie na Czerwonej Wyspie. Spotkasz swoją łódź, Orion-Ariete, w porcie Pula naprzeciwko Parku Tito. Po wejściu na pokład i znalezieniu miejsca na pokładzie, zrelaksuj się i ciesz się jazdą. Opuszczając Pulę, podziwiaj niesamowite widoki na miejski amfiteatr, a następnie płyń wzdłuż archipelagu Brijuni, docierając do pierwszego przystanku w Rovinj. W Rovinj będziesz mieć 2,5 godziny wolnego czasu, w towarzystwie lokalnego przewodnika na Twoje życzenie. Zapoznaj się z pięknym miastem, odkryj jego małe uliczki i zaułki oraz poznaj jego historię z przewodnikiem. Poczuj atmosferę tego malowniczego, historycznego miasta. Gdy opuścisz Rovinj, popłyń do Lim Fjord, pobliskiego kanału słynącego z życia wodnego i wąskiej szerokości. Być może dostrzeżesz nawet delfiny. Ciesz się lunchem na pokładzie podczas rejsu po kanale, podziwiając wspaniałe widoki na zieleń i okolicę. Po obiedzie udaj się prosto na Czerwoną Wyspę, gdzie spędzisz kolejne 2,5 godziny. Popływaj w głębokim, błękitnym Morzu Chorwackim lub po prostu zrelaksuj się na plaży, opalając się przed powrotem do Puli na koniec wycieczki.

Z Vrsar: rejs statkiem do Rovinj i fiordu Lim

8. Z Vrsar: rejs statkiem do Rovinj i fiordu Lim

Wejdź na pokład łodzi w Vrsar i rozpocznij rejs w kierunku Rovinj. Ciesz się bezpłatnym drinkiem powitalnym i zrelaksuj się podczas rejsu łodzią po morzu. Wysiądź w Rovinj i spędź 2 godziny na zwiedzaniu miasta. Po obejrzeniu wielu pięknych widoków Rovinj, wskocz z powrotem na pokład i udaj się do Lim Fjord. W Lim Fjord możesz odwiedzić jaskinię piratów i popływać w relaksującej wodzie. Po 40 minutach w Lim Fjord wróć do Vrsar. Rejs zakończy się około 16:30 w Vrsar.

Poreč: Impreza na łodzi z DJ-em, Swim Stop i wejściem do klubu nocnego

9. Poreč: Impreza na łodzi z DJ-em, Swim Stop i wejściem do klubu nocnego

Przygotuj się na najlepszą imprezową ekstrawagancję w Poreč z Boom boat party! Wyruszając z Saint and Sinner Beach Club, wyrusz w sześciogodzinną przygodę do Limski Kanal, pełną niekończących się emocji. Gdy wejdziesz na pokład, zanurz się w żywej atmosferze, otoczony przez kochających zabawę ludzi, wszyscy chętni do tańca, picia i wygrzewania się w słońcu. Dzięki w pełni zaopatrzonemu barowi i pokładowemu DJ-owi, jesteś gotowy na niezapomnianą uroczystość. Ale to nie tylko zabawa. Ciesz się orzeźwiającą kąpielą w Limski Kanal, gdzie krystalicznie czyste wody zapraszają do kąpieli. Wyleguj się na pokładzie, podziwiaj zapierające dech w piersiach widoki wybrzeża i uwieczniaj chwile na Instagramie. Zabawa rozciąga się poza łódź. Twój bilet obejmuje wstęp na nasze tętniące życiem wydarzenia w klubie nocnym Saint and Sinner. Nie przegap naszej hawajskiej imprezy w każdy wtorek i imprezy Glow, z neonowymi kolorami ciała, w każdą środę. Jesteś gotowy na niesamowitą zabawę? Zarezerwuj bilety już teraz, aby przeżyć niezrównaną imprezę. Dzięki naszej łatwej w obsłudze, zoptymalizowanej pod kątem SEO stronie internetowej, rezerwacja jest dziecinnie prosta. Nie przegap najbardziej ekscytującej imprezy w Poreč - zarezerwuj swoją przygodę już dziś! Nasza podróż rozpoczyna się w kierunku Limski Kanal, najdłuższej zatoki Istrii, znanej jako miejsce kręcenia hitowego filmu "Wikingowie". Zrelaksuj się i popływaj w tej idyllicznej scenerii pod zachodzącym słońcem. W miarę upływu wieczoru nasza łódź przekształca się w pływający klub nocny z najnowocześniejszymi systemami dźwiękowymi i światłami LED, zapewniając żywą atmosferę. Naszym ostatnim przystankiem jest Saint and Sinner, serce tętniącego życiem nocnego życia Poreč. Dołącz do nas na niezapomnianą podróż pełną zabawy, muzyki i wspomnień!

Istria: Wycieczka z przewodnikiem po Istrii wewnętrznej z degustacją potraw

10. Istria: Wycieczka z przewodnikiem po Istrii wewnętrznej z degustacją potraw

Odkryj jedne z najbardziej spektakularnych krajobrazów Istrii i idylliczne miejsca podczas wycieczki z przewodnikiem po półwyspie. Podróżuj wygodnie klimatyzowanym pojazdem i poznaj historię Istrii od swojego doświadczonego przewodnika. Rozpocznij dzień od wygodnego odbioru z różnych miejsc i przygotuj się na zobaczenie tego, co Istria ma do zaoferowania. Twój pierwszy przystanek, Lim Fjord na zachodnim wybrzeżu Istrii. Zatrzymaj się, aby zrobić zdjęcia i uchwycić piękno tego niesamowitego krajobrazu, zanim przejdziesz do następnego celu, Groznjan. Dołącz do kierowcy i przewodnika podczas pieszej wycieczki po tym małym średniowiecznym klejnocie znanym jako wioska artystów. Zobacz starówkę i przespaceruj się romantycznymi uliczkami pełnymi rustykalnych kawiarni i konob, czyli dalmatyńskich tawern. Wskocz z powrotem do pojazdu i udaj się do Motovun, malowniczego miasteczka na wzgórzu zdominowanego przez gotycką i romańską architekturę. Ciesz się degustacją lokalnych produktów, zanim dołączysz do swojego przewodnika podczas pieszej wycieczki po mieście i starożytnych murach miejskich. Wykorzystaj maksymalnie trochę wolnego czasu po wycieczce i usiądź na lunch w jednej z lokalnych restauracji. Las Motovuna jest pełen trufli, co czyni to miasto jednym z najlepszych miejsc, w których można zdobyć trufle. Ostatnim przystankiem Twojej wycieczki po Półwyspie Istria jest Pazin, gdzie odwiedzisz Przepaść Pazin, niezwykłą atrakcję przyrodniczą, która została uznana za obszar chroniony. Zatrzymaj się tu na chwilę, zanim wrócisz do pierwotnego punktu początkowego.

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 22
Sortuj wg::

Lim: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Lim? Kliknij tutaj.

Lim: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.4
(160 recenzji)

Wycieczka bardzo nam się podobała (od 11:00 do 16:00), zwłaszcza dla dzieci było to przeżycie! Malownicza podróż statkiem jest bardzo piękna. Czy warto wybrać się do jaskini piratów za 1€: można, nie trzeba 😬 Dla dzieci ok. Może być również używany jako przystanek do pływania. Rovinj jest wart zobaczenia, ale w sierpniu jest zdecydowanie za gorąco, żeby zwiedzać go w ciągu dnia. Lepiej wrócić wieczorem i napić się chłodnego drinka w ciągu dnia! Największą atrakcją, zwłaszcza dla dzieci, był przystanek na pływanie w drodze powrotnej ze skokiem z łódki do czystej wody! Opieka na statku jest bardzo dobra, wszyscy są przyjaźni i zawsze dostępne są zimne napoje. Dzieci mogły także objąć stery wraz z kapitanem – więc w sumie udało się. Uważam tylko, że cena dla dorosłych jest nieco wygórowana, ale nadal w granicach rozsądku. Znowu chętnie!

Przyjemna jednodniowa wycieczka po Limfjordzie, w tym możliwość wejścia do jaskini piratów. Następnie przejazd do malowniczego Rovinj. Był czas na lunch w porcie i spacer po ulicach starego miasta. Po prostu nie starczyło nam czasu na wieżę kościoła ;-) W drodze powrotnej łódka znów się zatrzymała i można było popływać z łódki. Marco, nasz kapitan i załoga byli bardzo mili. I pozwolono ci przejąć ster i samemu sterować statkiem. Wspaniałe przeżycie dla młodych i starych. Wysoce polecany! Uważam, że to rozsądny stosunek jakości do ceny. Napoje to woda, Fanta i wino. Uwzględniono również dwie rundy sznapsa. Na pokładzie można było kupić więcej napojów.

Dla rodziny z 3 dziećmi w wieku od 10 do 14 lat. Miłe połączenie relaksu przy lampce wina i porannych drzemek na łodzi oraz zwiedzania miast Vrsar i Rovinj. Również możliwość pływania lub nurkowania (weź ze sobą własne), zeskoczenia z klifu w Rovinj lub nurkowania z łodzi. Jaskinię miło jest zobaczyć, ale nie jest jej zbyt wiele. Można się tam także popluskać. Idealna wycieczka dla młodych i starszych, biorąc pod uwagę połączenie zabawy w mieście i wodzie.

Jedź do Lim Bay i zostań 30 minut. Możliwość pływania lub udania się do jaskini piratów

świetny sposób na spędzenie innego dnia wakacji niż zwykle