Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Liguria

Liguria – nasze najbardziej polecane atrakcje

Genua: bilet wstępu do oceanarium (przedział czasowy)

1. Genua: bilet wstępu do oceanarium (przedział czasowy)

Zwiedź genueńskie oceanarium. Zobacz ponad 5000 zwierząt z 400 gatunków w największym wodnym zoo we Włoszech. Dowiedz się więcej o budowie oceanarium w Genui, które otwarto w związku z odbywającą się w tym mieście wystawą światową (1992 rok). Poznaj programy ochrony przyrody, w które angażuje się genueńskie oceanarium. Odwiedź miejsce z największymi w Europie zasobami bioróżnorodności wodnej. Przemierzaj fascynujące wody świata, odkrywając ponad 70 zbiorników ze wspaniałymi stworzeniami wodnymi. Zadziw się zwierzętami Antarktyki, w tym pingwinami. Zobacz rekiny, foki, meduzy i kolorowe ryby zamieszkujące rafy koralowe. Udaj się do Pawilonu Waleni zaprojektowanego przez Renzo Piano i daj się zaskoczyć delfinom butelkonosym dokazującym w 4 basenach pod gołym niebem.

Z Florencji: Nadmorska wycieczka 1-dniowa do Cinque Terre

2. Z Florencji: Nadmorska wycieczka 1-dniowa do Cinque Terre

Odwiedź jedno z najbardziej urokliwych miejsc we Włoszech, Cinque Terre, podczas jednodniowej wycieczki autokarem, pociągiem i łodzią. Każde z tych niezapomnianych małych miast zapiera dech w piersiach swoim przeczącym grawitacji tańcem nad lazurowymi wodami. Ta jednodniowa wycieczka zapewni Ci niezapomniane i zabawne wprowadzenie do tego nadmorskiego klejnotu. Rozpocznij swoją wycieczkę po tych miejscach wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO o świcie wraz z przybyciem do La Spezii. Wsiądź do pociągu do Riomaggiore, uroczego średniowiecznego miasta z XIII wieku. Podziwiaj kręte uliczki tej wioski i jej urocze domy oparte o siebie. Następnie udaj się do Manaroli, aby podziwiać panoramiczne widoki. Jedź dalej do Monterosso, starożytnej wioski rybackiej uważanej za „perłę Cinque Terre”. Na koniec popłyń łodzią do Vernazzy, której naturalny port od wieków chroni ją przed najeźdźcami.

Florencja: Jednodniowa wycieczka do Cinque Terre z opcjonalną wędrówką

3. Florencja: Jednodniowa wycieczka do Cinque Terre z opcjonalną wędrówką

Posmakuj „la dolce vita” podczas tej wypełnionej po brzegi wycieczki do Cinque Terre, zbioru typowych włoskich miast rozsianych wzdłuż wybrzeża Toskanii. Po spotkaniu z przewodnikiem w centrum Florencji posłuchaj wnikliwego wprowadzenia na temat Cinque Terre podczas 2-godzinnej podróży autobusem do La Spezii. Po krótkiej przerwie na toaletę wsiądź do pierwszego pociągu tego dnia. Przyjedź do Manaroli, pierwszej wioski Cinque Terre, którą odwiedzisz. Tutaj dołączysz do małego spaceru z przewodnikiem po winorośli, a następnie będziesz cieszyć się wolnym czasem na zwiedzanie we własnym tempie. Następnie pociągiem do Corniglii. Wspinaj się po schodach, aby dotrzeć do centrum uroczej wioski i spacerować po okolicy. Następnie wybierz się na wycieczkę z przewodnikiem do Vernazza lub, jeśli wolisz spokój, podążaj za przewodnikiem i zamiast tego wsiądź do pociągu. Będąc w Vernazzy, usiądź w jednej z lokalnych kawiarni lub popływaj w morzu. Następnie wsiądź do pociągu do Monterosso, wioski słynącej z pięknych plaż i sklepów rzemieślniczych. Jeśli pozwoli na to pogoda, wsiądziesz na pokład łodzi i popłyniesz wzdłuż wybrzeża Cinque Terre. Przyjedź do Riomaggiore, starożytnej wioski rybackiej i najbardziej wysuniętej na południe z 5 wiosek. Po zwiedzeniu tej ostatniej wioski wsiądź do pociągu z powrotem do La Spezia, a następnie wsiądź do autokaru z powrotem do Florencji.

Genua : Rejs wycieczkowy do Camogli, San Fruttuoso i Portofino

4. Genua : Rejs wycieczkowy do Camogli, San Fruttuoso i Portofino

Weź udział w całodniowej wycieczce łodzią i odkryj 3 najbardziej urokliwe miejscowości w Ligurii: Camogli, San Fruttuoso i Portofino. Skorzystaj z opcji wizyty we wszystkich trzech lub odwiedź tylko wybrane. Wyrusz rano z Genui na pokładzie łodzi motorowej Città di Camogli i podziwiaj panoramiczne widoki na wybrzeże w drodze do portu w Camogli. Wybierz opcję ze zwiedzaniem San Fruttuoso. Jest to urokliwa wioska rybacka położona na przylądku Portofino, która słynie z opactwa San Fruttuoso. Po opuszczeniu portu w Camogli, podziwiaj piękne widoki na maleńką wioskę. Następnie zobaczysz majestatyczną górę Portofino na cyplu Punta Chiappa. Później miniesz ekskluzywną wioskę San Fruttuoso, a potem słynną Grotę Pustelnika i Cala dell'Oro. W Portofino zachwyci Cię zachwycające błękitne morze, bujna zielona roślinność na skraju klifów i eleganckie wille wzdłuż wybrzeża. Na koniec wypatruj delfinów butlonosych podczas rejsu łodzią z powrotem do Genui.

Genua: Akwarium w Genui z lunchem

5. Genua: Akwarium w Genui z lunchem

Zanurz się w największej wystawie bioróżnorodności wodnej w Europie. Spaceruj po najbardziej fascynujących morzach i wodach świata, odkrywając ocean i ciesząc się niezapomnianym przeżyciem. W spektakularnych sceneriach ciesz się nowymi trasami tematycznymi, aby poznać wszystkie sekrety, ciekawostki i szczegóły miejsca, które nigdy nie przestaje zaskakiwać i ekscytować. Wzbogać swoją wizytę lunchem w Tender Cafè, który jest barem szybkiej obsługi w Akwarium w Genui, które ma wspaniały taras z widokiem na port w Genui. To właśnie tam będzie można skosztować i odkryć liguryjskie i genueńskie specjały. Lunch to focaccia genueńska z serem burrata, pomidorkami koktajlowymi, frytkami lub sałatką. Lunch obejmuje również 1 napój do wyboru.

La Spezia: Cinque Terre - rejs wycieczkowy łodzią

6. La Spezia: Cinque Terre - rejs wycieczkowy łodzią

Poznaj wybrzeże Cinque Terre w trakcie rejsu łodzią i podziwiaj z morza wspaniałe widoki na winnice oraz urokliwe budynki. W trakcie rejsu zatrzymaj się w Riomaggiore bądź Portovenere, a później zajrzyj do Monterosso oraz Vernazzy. Wyrusz w rejs z portu w La Spezii i przepłyń przez Il Golfo dei Poeti (Zatokę Poetów). Udaj się w kierunku pierwszego celu podróży – Riomaggiore lub Portovenere (zależnie od dostępności w czasie wycieczki). Zachwyć się pięknem tych miejscowości. Będąc w miejscowości Monterosso al Mare, zwiedź jej zabytkowe średniowieczne centrum i zobacz kościół parafialny św. Jana Chrzciciela. Następnie popłyń do Vernazzy – perły Cinque Terre. Od strony morza Vernazza przypomina kształtem dziób statku. Większość wioski zbudowano na małym cyplu, na którego końcu znajduje się imponujący system fortyfikacji. Pod koniec wycieczki skorzystaj z czasu wolnego na spróbowanie lokalnego wina i jedzenia lub popływaj w krystalicznie czystej wodzie Morza Śródziemnego przed powrotem do La Spezii.

Z Genui: rejs w obie strony do Portofino

7. Z Genui: rejs w obie strony do Portofino

Spędź popołudnie zwiedzając Portofino, znajdujące się w odległości krótkiej wycieczki wzdłuż wybrzeża od Genui. Po drodze podziwiaj niesamowite krajobrazy i zwiedzaj uroczą i wyjątkową wioskę na popołudnie. Wyjedź z Porto Antico Calata Mandraccio w Genui i udaj się do Portofino. Podróżując wzdłuż wybrzeża, podziwiaj piękne klify i przybrzeżną scenerię. Czekają na Ciebie Camogli, zatoka San Fruttuoso, cypel Portofino i biała latarnia morska na klifie. Naturalne piękno tego obszaru z pewnością zadziwi. W Portofino odwiedź plac, słynne butiki i podziwiaj wyjątkowe widoki przed kościołem San Giorgio. Może przed powrotem do Genui zafunduj sobie lody.

Genua: Bilet na wycieczkę Hop-on Hop-off

8. Genua: Bilet na wycieczkę Hop-on Hop-off

Genua, wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO, jest stolicą Ligurii i miejscem narodzin Krzysztofa Kolumba. Wejdź na pokład panoramicznych autobusów i obserwuj liczne zabytki i okazałe budynki z XVI i XVII wieku, które stoją wzdłuż Strada Nuova. Z biletem ważnym przez 24 lub 48 godzin możesz podziwiać zarówno historyczne centrum miasta, jak i nabrzeże Corso Italia. Autobus ten jest również idealnym sposobem na dotarcie do sklepów. Dzięki możliwości wsiadania i wysiadania na dowolnym przystanku, możesz odwiedzić takie atrakcje jak katedra San Lorenzo, zbudowana w różnych stylach, od gotyku po renesans i Palazzo Ducale. Najlepsze kolekcje sztuki można zwiedzać w trzech różnych budynkach muzeów Strada Nuova. Zobacz arcydzieła Rubensa obok innych dzieł włoskich i lokalnych artystów. Podziwiaj panoramę 360° z drugiego piętra autobusu. Zafunduj sobie spacer wzdłuż eleganckiej Via Garibaldi, położonej w kulturalnym sercu Genui, wzdłuż imponujących budynków i wyrafinowanych sklepów. W pobliżu Porto Antico znajdziesz liczne atrakcje odpowiednie dla całej rodziny, w tym akwarium, w którym można obejrzeć pokaz delfinów. Autobusy odjeżdżają codziennie, co 20-30 minut, aż do późnego popołudnia, kiedy możesz poświęcić trochę czasu na odkrywanie tętniącego życiem nocnego życia miasta. Serce miasta reprezentuje starożytna część Genui, aż do granicy wyznaczonej przez Piazza Sarzano i via San Lorenzo. Z biletem ważnym przez 24 lub 48 godzin możesz również wsiąść do autobusów następnego dnia i zatrzymać się przy windzie, która zabierze Cię do punktu panoramicznego Spianata Castelletto. Podziwiając najpiękniejsze zabytki Genui, masz możliwość wysłuchania pouczającego komentarza audioprzewodnika dostępnego w różnych językach. Historyczna trasa - przystanki czerwonej linii 1) Acquario 2) Garibaldi 3) De Ferrari 4) Stacja kolejowa Brignole 5) Via XX Settembre 6) Carignano 7) Corvetto 8) Portello - Spianata Castelletto 9) Stacja kolejowa Principe 10) Terminal wycieczkowy 11) Mei Trasa przybrzeżna - przystanki niebieskiej linii 1) Acquario 2) Garibaldi 3) De Ferrari 4) Piazza della Vittoria 5) Boccadasse 6) Levante Water Front - na życzenie 7) Via XX Settembre 8) Galleria Mazzini 9) Portello- Spianata Castelletto 10) Dworzec kolejowy Principe 11) Terminal rejsowy

Genua: rejs w poszukiwaniu waleni z biologiem morskim

9. Genua: rejs w poszukiwaniu waleni z biologiem morskim

Weź udział w rejsie łodzią w poszukiwaniu waleni w rezerwacie Pelagos w towarzystwie przewodnika, który jest biologiem morskim. Zobacz zwierzęta morskie w ich naturalnym środowisku i dowiedz się więcej o różnych gatunkach, zwyczajach, zachowaniu i nie tylko. Po dotarci na miejsce spotkaj się ze swoim przewodnikiem, będącym również biologiem morskim, i wysłuchaj krótkiego wprowadzenia na temat rezerwatu Pelagos. Dowiedz się więcej o jego historii i programach ochrony oraz o tym, jakie gatunki tu żyją, w tym np. płetwale zwyczajne, kaszaloty, zyfie gęsiogłowe, butlonosy i wiele innych. Wypłyń na otwarte morze i dotrzyj do miejsc, w których są największe szanse na zobaczenie różnych gatunków ssaków morskich w ich naturalnym środowisku. Wypatruj wyskakujących z wody delfinów, które zapowiadają przybycie całego stada. W pełni przestrzegając dyrektyw mających na celu nie zakłócanie życia mieszkańców wód, podpłyń łodzią do tych wspaniałych ssaków morskich i zobacz, jak bawią się one w swoim środowisku naturalnym. Posłuchaj doświadczonego biologa morskiego opowiadającego ciekawostki na temat obserwowanych gatunków, w tym o ich diecie i zwyczajach. Gdy skończysz podziwiać wyskoki z wody, wyrusz na poszukiwanie innych morskich zwierząt w rezerwacie. Możesz zadawać pytania przewodnikom i dowiedzieć się o ważnych działaniach podejmowanych w celu ochrony życia morskiego w tym regionie.

Genua: Bilet do Akwarium w Genui i Miasta Dzieci i Młodzieży

10. Genua: Bilet do Akwarium w Genui i Miasta Dzieci i Młodzieży

Ciesz się dwiema najważniejszymi atrakcjami Genui dzięki łączonemu biletowi wstępu do Akwarium w Genui i Miasta Dzieci i Młodzieży. Znajdź idealną rozrywkę dla całej rodziny w największym akwarium we Włoszech i odkryj plac zabaw o powierzchni ponad 3000 metrów kwadratowych przeznaczony na zajęcia dla dzieci. W Mieście Dzieci i Młodzieży wejdź na wystawę, która wykorzystuje „Pięć zmysłów” jako narzędzie do przekazywania wiedzy i zabawy, prowadząc dzieci i młodzież w podróż odkrywania siebie i świata poprzez wielozmysłowe przygody. Ciesz się kolorowym otoczeniem z 5 pokojami poświęconymi 5 zmysłom wzroku, słuchu, zapachu, smaku i dotyku. Spędzaj czas w przestrzeniach poświęconych interaktywnym doświadczeniom, bez ustalonej trasy — przemieszczaj się z pokoju do pokoju, jak chcesz, aby odkrywać swoje zmysły. Następnie zanurz się w największej wystawie bioróżnorodności wodnej w Europie. Odkryj 600 gatunków zwierząt, od najrzadszych manatów po popularne ssaki morskie, takie jak delfiny. Przeżyj nowe trasy tematyczne, aby poznać wszystkie sekrety podwodnego świata. Zobacz zbiornik z rekinami z efektami holograficznymi. Zobacz pomalowane na biało ściany, które wyglądają jak lód, i poznaj surowe warunki panujące na Antarktydzie i obszarach subantarktycznych. Obserwuj pingwiny białobrewe i pingwiny magellańskie w Lodowym Królestwie, które naśladuje klimat Falklandów. Odwiedź 2 odnowione obszary w Akwarium w Genui poświęcone ochronie i odzyskiwaniu zwierząt znajdujących się w trudnej sytuacji lub uratowanych przez władze z niebezpiecznych sytuacji i powierzonych akwarium.

Najciekawsze atrakcje

Liguria: najciekawsze atrakcje

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 448
Sortuj wg::

Często zadawane pytania dotyczące: Liguria

Liguria: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Liguria? Kliknij tutaj.

Liguria: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5
(11 162 recenzji)

Nasz przewodnik był bardzo wesoły i dał nam wiele ciekawych wyjaśnień na temat Cinque Terre. Wszystko udało nam się zobaczyć w jeden dzień, jest to dość męczące (wyjazd o 7:15, powrót około 20:00), ale warto!

Bez dwóch zdań najlepsza trasa, na jakiej kiedykolwiek byliśmy. Emilio był przystojny, miły i bardzo wykształcony w historii Cinque Terre. Gorąco polecam tę wycieczkę!

Podoba mi się, że na każdym przystanku mieliśmy wystarczająco dużo czasu na samodzielne zwiedzanie.

Akwarium w Genui jest piękne, jesteśmy tam po raz drugi i zawsze jest ekscytujące dla dzieci

Dzieciom szczególnie podobał się basen, w którym mogły dotykać ryb