Atrakcje i wycieczki
Liffey

Liffey – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Dublin: Rejs wycieczkowy po rzece Liffey

1. Dublin: Rejs wycieczkowy po rzece Liffey

Wejdź na pokład 48-osobowej łodzi rzecznej na każdą pogodę, aby odbyć rejs po rzece Liffey w Dublinie i zobaczyć miasto z wody. Poznaj historię Dublina, a w szczególności rzeki Liffey, od przybycia Wikingów ponad 1000 lat temu, poprzez szybki rozwój Dublina w XVIII i XIX wieku, aż po późniejszy upadek i niedawną przebudowę Dublin Docklands. Posłuchaj o kultowym moście Ha'penny Bridge i arcydziele Gandona Custom House. Prześledź historię dublińskich kanałów Królewskiego i Wielkiego i zobacz, gdzie Oliver Cromwell wylądował w 1649 roku. Dowiedz się, jak kapitan William Bligh zbadał Zatokę Dublińską w 1800 roku i jak duża część dzisiejszego Dublina znajduje się na odzyskanych terenach, w tym Trinity College i Spire na O'Connell Street.

Dublin: wycieczka autobusowa hop-on, hop-off z przewodnikiem na żywo

2. Dublin: wycieczka autobusowa hop-on, hop-off z przewodnikiem na żywo

Odkryj magię Dublina dzięki naszej wycieczce autobusowej hop-on hop-off! Z 24- lub 48-godzinnym biletem możesz odkrywać najważniejsze zabytki miasta, w tym katedrę św. Patryka, Zamek Dubliński i St. Stephen's Green we własnym tempie. Zaczynając od Upper O'Connell Street, czerwona linia ma 25 przystanków pełnych irlandzkiej zabawy. Możesz wsiadać i wysiadać z autobusu tyle razy, ile chcesz w ramach ważności biletu, a ponieważ autobusy przejeżdżają co 30 minut, możesz ponownie dołączyć do wycieczki, gdy będziesz gotowy. Odkryj piękno Nassau Street i zaplanuj wizytę w National Art Gallery. Odkryj Merrion Square i przejdź się po ogrodach w stylu georgiańskim, a następnie zjedz coś w Temple Bar. Nie zapomnij odwiedzić dwóch najbardziej znanych katedr w Irlandii - Christ Church Cathedral i St. Patrick's Cathedral. A jeśli naprawdę chcesz doświadczyć dublińskiego stylu życia, ugasić pragnienie zimnym kuflem Guinnessa, świeżo wyprodukowanym w Guinness Storehouse. Ale to nie wszystko! Dołącz do opcjonalnej wycieczki pieszej Yellow Umbrella Walking Tour, aby zagłębić się w tajemnice Dublina, odwiedzić Trinity College i zwiedzić tętniące życiem centrum miasta z naszymi uroczymi i dowcipnymi przewodnikami. Aby miło spędzić wieczór, wybierz się na naszą panoramiczną nocną wycieczkę, podczas której nasz przewodnik na żywo dzieli się fascynującymi opowieściami o mieście podczas rejsu po jego oświetlonych ulicach. Usłysz ukryte historie i ekscytującą historię z lokalnym spojrzeniem na tradycje, architekturę i najbardziej zapadające w pamięć postacie Dublina. Chcesz uciec od zgiełku miasta na wycieczkę na irlandzką wieś? Nasza półdniowa wycieczka wzdłuż wybrzeża jest idealna! Odwiedź malowniczy szczyt Howth i jego wioskę rybacką, aby zwiedzić klify podczas wycieczki z przewodnikiem i pospacerować po malowniczej wiosce we własnym czasie. Przed powrotem do domu spróbuj pysznego obiadu z owoców morza złowionych świeżo z brzegu. Doświadcz Dublina jak nigdy dotąd, mając swobodę odkrywania, gdzie chcesz i kiedy chcesz!

Dublin: Jeanie Johnston Tall Ship Irish Famine History Tour

3. Dublin: Jeanie Johnston Tall Ship Irish Famine History Tour

Wejdź na pokład Jeanie Johnston i dowiedz się o milionie Irlandczyków, którzy uciekli z Irlandii podczas głodu. 2500 odbyło wyczerpującą podróż na Jeanie Johnston. Wybierz się w podróż w czasie, poznaj życie na pokładzie statku Famine i posłuchaj historii ludzi, którzy odbyli trudną podróż. Powyżej pokładu Doświadcz cudu żaglowca Zaczynamy od spaceru po górnym pokładzie, gdzie można zobaczyć majestatyczne maszty, podziwiać kunszt i poznać historię statku. Podziwiaj widoki i dźwięki Docklands w Dublinie z wyjątkowej perspektywy. Poczuj wiatr we włosach, wdychaj słone morskie powietrze i słuchaj nawoływania mew nad głową. Zrób sobie zdjęcie w jednej z najczęściej fotografowanych atrakcji w okolicy. Posłuchaj fascynującej historii żaglowców i handlu morskiego w XIX wieku. Dowiedz się wszystkiego o oryginalnej Jeanie Johnston. Posłuchaj o budowie repliki statku. Pod pokładem Posłuchaj niezwykłych historii jej pasażerów i załogi Weź głęboki oddech i zejdź pod pokład, aby zobaczyć ciasną kwaterę, w której przez większość czasu spędzało do 250 pasażerów, wychodząc każdego dnia tylko na pół godziny świeżego powietrza. Poznaj niektórych pasażerów i załogę. Posłuchaj ich osobistych historii. Dowiedz się, jak zapłacili za przeprawę Zobacz, co jedli podczas długiej podróży. Wyobraź sobie, jak wyglądało życie na pokładzie. Dowiedz się o ich ponurej podróży w ciasnych i brudnych warunkach oraz o ryzyku związanym z chorobami, głodem i katastrofami. Posłuchaj, jak spędzili czas. Dowiedz się, jakie losy czekały ich w miejscu docelowym.

Dublin: wycieczka rowerowa z przewodnikiem

4. Dublin: wycieczka rowerowa z przewodnikiem

Chwyć zestaw kół na aktywną 2,5-godzinną wycieczkę rowerową po Dublinie i odkryj najsłynniejsze miejsca w mieście wraz z w pełni wykwalifikowanym krajowym przewodnikiem „Failte Ireland”. Rozpocznij naszą wycieczkę w Whitefriar Place w pobliżu St. Stephen's Green i wyrusz na zwiedzanie dublińskich kanałów i rzeki Liffey, georgiańskiego Dublina z jego wspaniałymi XVIII-wiecznymi domami, pięknymi parkami oraz normańskimi zamkami i katedrami Dublina. Uzyskaj wgląd w kulturę dublińskich pisarzy, malarzy, poetów i postaci specjalnych oraz odwiedź miejsca rewolucji i wojny z burzliwej historii Dublina. Podczas jazdy na rowerze po ulicach Dublina przewodnik wskaże wszystkie dobre puby i miejsca z tradycyjną muzyką na trasie. Jeśli wystarczy czasu, możesz nawet zatrzymać się w jednym.

Dublin: piesza wycieczka krajoznawcza w języku niemieckim

5. Dublin: piesza wycieczka krajoznawcza w języku niemieckim

Należy pamiętać, że wszystkie wizyty są zewnętrzne, ale możliwości takich wizyt będą dostępne po wycieczce. •Ratusz • Tereny i ogrody Zamku Dublińskiego •Katedra Kościoła Chrystusowego •Ulica Fishamble i Aleja Fartuchów •Meeting House Square, Temple Bar • Most Milenijny i rzeka Liffey • Dzielnica Włoska • Kościół Mariacki (obecnie słynna kawiarnia/bar) • Ulice Henry'ego i Moore'a •O'Connell Street • Poczta Główna • Pomnik O'Connella • Dawna siedziba parlamentu (bank of Ireland) • Zakończ przed Trinity College ze słynną Księgą z Kells Ta wyjątkowa i łatwa wycieczka jest jednym z najlepszych wstępów do bogatej historii i kultury Dublina. Ciesz się tym doświadczeniem w małej grupie. Maksymalne liczby na trasie ograniczone do 16 osób i często jest to mniej. W razie potrzeby dostępne są dodatkowe prowadnice. (obowiązuje od 1 kwietnia 2023 r.). Spacer zabierze Cię do wielu ikon Dublina, a także do cudownych, ukrytych miejsc. Jeśli szukasz kompleksowej wycieczki, która wprowadzi Cię w najlepsze części centrum miasta, po obu stronach rzeki Liffey, to jest to wycieczka dla Ciebie. Zaczynając od Dame Street, przejedziesz przez dawną Dzielnicę Wikingów i Średniowieczną, w tym Zamek Dubliński i Katedrę Christ Church, po czym przejedziesz przez Temple Bar i przez rzekę Liffey do Northside City i na główną historyczną ulicę, O'Connell Street . Przejdziemy obok Poczty Głównej, w której mieściła się kwatera główna powstańców z 1916 roku, co spowodowało zniszczenie ówczesnego budynku oraz prawie całej ulicy i okolic. Zakończymy wokół Trinity College i dawnych gmachów parlamentu z XVIII wieku. Wszystkie te miejsca z pewnością mają swoją ciekawą historię, ale ludzkie historie z nimi związane często zawierają coś więcej niż tylko ich burzliwą przeszłość. Nasi oddani przewodnicy podzielą się z Tobą swoją miłością do miasta i sprawią, że poczujesz się jak prawdziwy Dublińczyk. Aby ukoronować to wszystko, wycieczka wprowadzi Cię również w wiele sekretnych klejnotów i niespodzianek, których często brakuje odwiedzającym, a nawet mieszkańcom Dublina. Znajdź pierwsze, ale już nieistniejące pełnoetatowe kino w Dublinie, kościół, który nie jest kościołem, dawny lizboński tramwaj służący obecnie jako kawiarnia. Odkryj zabawną reprezentację obrazu da Vinci, poczuj odbicie chwiejnego mostu i ciesz się opowieścią o skrzynce pocztowej, która reprezentuje przejście Irlandii do niepodległości. I nie zapominając o surowo nagim przedstawieniu bardzo znanego XVIII-wiecznego kompozytora!

Dublin: zwiedzanie Księgi z Kells, Zamku Dublińskiego i Kościoła Chrystusowego

6. Dublin: zwiedzanie Księgi z Kells, Zamku Dublińskiego i Kościoła Chrystusowego

Dołącz do lokalnego przewodnika podczas pieszej wycieczki po Dublinie, mieście o bogatej historii i tętniącej życiem kulturze. Zobacz kultowe zabytki, takie jak Zamek Dubliński i Ratusz, z biletami wstępu bez kolejki na wystawę Book of Kells w Starej Bibliotece w Trinity College. Rozpocznij swoją przygodę na brzegu rzeki Liffey w dzielnicy Temple Bar, znanej jako kulturalna dzielnica Dublina i dzielnica nocnego życia z najważniejszymi instytucjami kulturalnymi miasta i historycznymi pubami. Dowiedz się więcej o irlandzkiej whiskey, piwie, rock'n'rollu, filmie i nie tylko. Następnie przekop się przez wieki historii i kultury Dublina, odkrywając historyczne centrum miasta, ślady Wikingów, opowieści o królach anglosaskich i pomniki upamiętniające wydarzenia historyczne, takie jak Wielki Irlandzki Głód. Zobacz najważniejsze atrakcje, takie jak majestatyczna katedra Christ Church, georgiański ratusz i wewnętrzne dziedzińce Zamku Dublińskiego - centrum historycznej potęgi Irlandii (bilety wstępu są dodatkowo płatne). Odkryj także kilka ukrytych klejnotów, takich jak kościół św. Andrzeja, a następnie pomnik Molly Malone i jego ciekawą legendę. Na koniec udaj się do Starej Biblioteki w Trinity College, jednego z siedmiu starożytnych uniwersytetów Wielkiej Brytanii i Irlandii, którego początki sięgają 1712 roku. Wejdź do środka dzięki biletom wstępu bez kolejki i podziwiaj kolekcję ponad 200 000 książek, w tym słynną Księgę z Kells - rzadki średniowieczny manuskrypt słynący ze skomplikowanych ilustracji i kaligrafii.

Dublin: Wycieczka z przewodnikiem promem po Old Liffey

7. Dublin: Wycieczka z przewodnikiem promem po Old Liffey

Wybierz się na wycieczkę po Dublinie podczas tego rejsu z przewodnikiem po rzece. Wyruszając z Docklands w Dublinie, popłyniesz wzdłuż rzeki pod mostem Samuela Becketta, mijając najważniejsze atrakcje, takie jak Old Pidgeon House Hotel, Wielki Mur Południowy i kominy Ringsend. Otrzymaj ciepłe powitanie od swojego przewodnika, gdy usiądziesz swoją przygodę w dół rzeki Liffey. Dowiedz się o lokalnych społecznościach żyjących wokół rzeki i pobliskich ujściach rzek, a także o zawodach i tradycjach, które wyrosły wokół i wśród tych ludzi. Płynąc wzdłuż dróg wodnych, uważaj na przyroda po drodze. Podziwiaj głuptaki, foki i jedną z największych w Europie kolonii rybitwy popielatej. Zakończ wycieczkę z powrotem w punkcie początkowym i kontynuuj eksplorację Dublina z nową perspektywą na miasto.

Dublin: Wycieczka piesza po atrakcjach i ukrytych zakątkach

8. Dublin: Wycieczka piesza po atrakcjach i ukrytych zakątkach

Należy pamiętać, że wszystkie wizyty są zewnętrzne, ale możliwości takich wizyt będą dostępne po wycieczce. •Ratusz • Tereny i ogrody Zamku Dublińskiego •Katedra Kościoła Chrystusowego •Ulica Fishamble i Aleja Fartuchów •Meeting House Square, Temple Bar • Most Milenijny i rzeka Liffey • Dzielnica Włoska • Kościół Mariacki (obecnie słynna kawiarnia/bar) • Ulice Henry'ego i Moore'a •O'Connell Street • Poczta Główna • Pomnik O'Connella • Dawna siedziba parlamentu (bank of Ireland) • Zakończ przed Trinity College ze słynną Księgą z Kells Ta wyjątkowa i łatwa wycieczka jest jednym z najlepszych wstępów do bogatej historii i kultury Dublina. Ciesz się tym doświadczeniem w małej grupie. Maksymalne liczby na trasie ograniczone do 16 osób i często jest to mniej. W razie potrzeby dostępne są dodatkowe prowadnice. (obowiązuje od 1 kwietnia 2023 r.). Spacer zabierze Cię do wielu ikon Dublina, a także do cudownych, ukrytych miejsc. Jeśli szukasz kompleksowej wycieczki, która wprowadzi Cię w najlepsze części centrum miasta, po obu stronach rzeki Liffey, to jest to wycieczka dla Ciebie. Zaczynając od Dame Street, przejedziesz przez dawną dzielnicę Wikingów i Średniowiecza, w tym Zamek Dubliński i Katedrę Christ Church, po czym przejedziesz przez Temple Bar i przez rzekę Liffey do Northside City i na główną historyczną ulicę, O'Connell Street . Przejdziemy obok Poczty Głównej, w której mieściła się kwatera główna powstańców z 1916 roku, co spowodowało zniszczenie ówczesnego budynku oraz prawie całej ulicy i okolic. Zakończymy wokół Trinity College i dawnych gmachów parlamentu z XVIII wieku. Wszystkie te miejsca z pewnością mają swoją ciekawą historię, ale ludzkie historie z nimi związane często obejmują coś więcej niż tylko ich burzliwą przeszłość. Nasi oddani przewodnicy podzielą się z Tobą swoją miłością do miasta i sprawią, że poczujesz się jak prawdziwy Dublińczyk. Aby ukoronować to wszystko, wycieczka wprowadzi Cię również w wiele sekretnych klejnotów i niespodzianek, których często brakuje odwiedzającym, a nawet mieszkańcom Dublina. Znajdź pierwsze, ale już nieistniejące pełnoetatowe kino w Dublinie, kościół, który nie jest kościołem, dawny lizboński tramwaj służący obecnie jako kawiarnia. Odkryj zabawną reprezentację obrazu da Vinci, poczuj odbicie chybotliwego mostu i ciesz się opowieścią o skrzynce pocztowej, która reprezentuje przejście Irlandii do niepodległości. I nie zapominając o surowo nagim przedstawieniu bardzo znanego XVIII-wiecznego kompozytora!

Dublin: Original Singing Tour

9. Dublin: Original Singing Tour

Podążaj za prawdziwym lokalnym muzykiem i balladzistą w interaktywnej podróży po ulicznych piosenkach Dublina i folkowych balladach Irlandii. Zdejmij warstwy współczesnego Dublina i odkryj bogatą historię opowieści i piosenek Dublina podczas tej trasy, która jest zupełnie inna niż wszystkie. Posłuchaj pieśni żołnierzy i marynarzy, lamentów z powodu dawno minionej miłości, ballad o morderstwach i opowieści o duchach, piosenek, które tęsknią za wolnością i wolnością, odkrywając Dublin w nowy sposób. Dowiedz się od lokalnego przewodnika, jak śpiewać jak irlandzka legenda ludowa, i zostań ekspertem, zanim skończysz. Wyrusz w interaktywną podróż po historii Dublina, odkrywając bogate dziedzictwo muzyczne Irlandii. Posłuchaj ulicznych piosenek i folkowych ballad o bogatej i barwnej historii Dublina, od tupania nogami, podżegaczy po rozpaczliwe lamenty i wszystko pomiędzy.

Dublin: Music Under the Bridges Spływ kajakowy

10. Dublin: Music Under the Bridges Spływ kajakowy

Po spotkaniu z przewodnikiem na rzece Liffey udaj się do szatni, aby przechować cenne przedmioty lub przebrać się w ubranie, którego nie chcesz zamoczyć. Następnie możesz doświadczyć wyjątkowego połączenia kajakarstwa i muzyki. Podczas 2,5-godzinnej wycieczki pod najbardziej kultowymi mostami Dublina zagrają dla Ciebie najlepsi muzycy w mieście. Po wskoczeniu na pokład kajaków typu sit-on-top popłyń w kierunku centrum miasta, gdzie spotkają Cię utalentowani lokalni muzycy, grający serenadę na każdym kroku. Ciesz się nieziemską akustyką i jedyną w swoim rodzaju atmosferą, gdy muzycy grają oryginalne piosenki, zmieszane z odrobiną poezji i historii. Ten prywatny koncert podsumowuje to, o co chodzi w mieście — dobry „craic” z przyjaciółmi, śmiech, wspólne śpiewanie i zapierające dech w piersiach widoki na miasto.

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 25
Sortuj wg::

Liffey: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Liffey? Kliknij tutaj.

Liffey: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5
(1798 recenzji)

Było to zarówno pouczające pod względem historycznym, jak i absolutnie zabawne. Przewodnik był bardzo zabawny, a jego przekomarzanie się z kierowcą Tonym sprawiło, że śmiałem się. Gorąco polecam to miejsce, zwłaszcza jeśli właśnie przyjechałeś do Dublina, była to dla nas świetna pierwsza aktywność. Wszyscy trzej pracownicy byli na najwyższym poziomie.

Rzeka była zbyt wysoka, aby bezpiecznie opuścić ją w zarezerwowanym czasie, ale uspokojono nas i powiedziano nam, abyśmy wrócili kilka godzin później lub otrzymali zwrot pieniędzy, więc cieszę się, że wróciliśmy. Było wspaniale, komentarz był rzeczowy i zabawny. Bardzo mi się podobało i świetny sposób na spędzenie naszego ostatniego poranka w Dublinie

Miałem fantastyczne wrażenia podczas rejsu wycieczkowego. Hannah i Tony byli wyjątkowi. Obaj byli bardzo przyjaźni, kompetentni i mieli świetne poczucie humoru. Spodziewałem się, że wycieczka zakończy się z powodu parady z okazji Dnia Świętego Patryka, ale mieliśmy szczęście, że tego doświadczyliśmy. Zdecydowanie polecam doświadczenie.

Nasz przewodnik Claire był bardzo dobry. Wiedziała dużo o tej historii, mówiła bardzo wyraźnie i angażowała publiczność. Został też czas na zrobienie zdjęć na statku. Ze względu na cenę mogę bez wahania polecić tę wycieczkę.

Przewodnik nie szczędził informacji na temat Dublina. Moim zdaniem rejs mógłby być trochę dłuższy, ale atrakcja jak najbardziej godna polecenia. Wszystko poszło sprawnie.