Lejda – nasze najbardziej polecane atrakcje

Z Leiden City: Rejs po wiatraku Kaag Lakes

1. Z Leiden City: Rejs po wiatraku Kaag Lakes

Wyrusz w malowniczy rejs łodzią po jeziorach Kaag z Leiden i odkryj piękny krajobraz, znany z płytkich jezior, wysp, polderów i wielu wiatraków. Usiądź wygodnie i zrelaksuj się, podziwiając widoki i poznając Zielone Serce Holandii. Wypłyń z historycznego miasta Lejda na piękny rejs przez Zielone Serce, charakteryzujące się płytkimi jeziorami i wyspami. Wyspy są polderami i nadal są osuszane przez 18 odrestaurowanych działających młynów polderowych. Większość z tych młynów można zobaczyć podczas rejsu. To Holandia w całości: poldery, krowy, wiatraki, jeziora, piękne widoki i piękne holenderskie wioski. Różne obszary w obrębie Zielonego Serca Holandii mają swój własny charakter i wygląd. Kapitan informuje o wszystkich atrakcjach podczas rejsu, a przy dobrej pogodzie można oczywiście korzystać z pokładu, z którego roztacza się szeroki widok na okolicę. Istnieje możliwość zakupu napojów, przekąsek i prostych dań obiadowych.

Leiden: Bilet wstępu do Hortus Botanicus

2. Leiden: Bilet wstępu do Hortus Botanicus

Odkryj wyjątkowe kolekcje roślin Hortus Botanicus Leiden w półtorej godziny dzięki temu biletowi wstępu. Ciesz się kwitnącymi cebulkami na wiosnę lub wybierz się na relaksujący spacer pod kolorowymi, starymi pomnikowymi drzewami jesienią, ogród jest wart odwiedzenia o każdej porze roku. Po wymianie biletu przy głównej bramie Hortus Botanicus rozpocznij swoją przygodę we własnym tempie przez najstarszy ogród botaniczny w Holandii. Zobacz historyczny ogród założony w 1590 r., w którym uprawiano pierwsze w Europie tulipany. Przejdź się po Front Garden i podziwiaj niedawno wybudowaną szklarnię, ogród Clusius i ogród japoński, gdzie można podziwiać historyczną wymianę roślin między Japonią a Holandią. Wyobraź sobie siebie w dżungli Azji Południowo-Wschodniej, otoczony przez kolekcję tropikalnych orchidei i nie tylko. Zrelaksuj się w ogrodach i zrelaksuj się na spacerze pod monumentalnymi drzewami. Zobacz kolekcję roślin mięsożernych, rzadkich storczyków tropikalnych i sezonowych faworytów, takich jak Jadevine (kwitnie w marcu-kwietniu), Victoria amazonica (kwitnie czerwiec-wrzesień) i chiński lotos (kwitnie w lipcu). Zachwyć się kolekcją prawie trzydziestu drzew, z których niektóre mają ponad sto lat, i koniecznie odwiedź sklep z pamiątkami i Grand Café, zanim Twoje doświadczenie się skończy.

Leiden: Escape Tour - gra miejska z przewodnikiem

3. Leiden: Escape Tour - gra miejska z przewodnikiem

Marie Swanenburg, znana również jako Good Mie, jest trucicielką i seryjnym mordercą, która została złapana pewnego wieczoru w 1883 roku. Chciała podać swojemu kuzynowi i zięciowi trującą substancję, ale to poszło nie tak. W rezultacie musiała jak najszybciej opuścić ukochaną Lejdę. Pomożesz jej znaleźć sekretne wyjście? Wybierz swój czas rozpoczęcia z kolegami z drużyny, zaczynając o dowolnej porze dnia i nocy. Przemierzaj miasto, odhaczając zadania, aby znaleźć wszystkie wskazówki potrzebne do dotarcia do tajnego przejścia. Szukając wskazówek, podziwiaj piękne zabytki miasta. Przejdź obok Pieterskerk, przespaceruj się uroczymi uliczkami i wypatruj wielu zabytkowych budynków w centrum miasta. Pracuj szybko, a Ty i Twój zespół możecie ustanowić rekord najszybszej trasy. Powodzenia!

Leiden Samodzielna gra o tajemniczym morderstwie Sherlocka Holmesa

4. Leiden Samodzielna gra o tajemniczym morderstwie Sherlocka Holmesa

Gra Miejska Sherlock Holmes to wycieczka z przewodnikiem, która zapewnia zabawny i interaktywny sposób spacerowania po mieście. Wystarczy telefon z dostępem do Internetu. Gdy tylko dokonasz rezerwacji gry, wyślemy Ci wszystkie potrzebne informacje e-mailem. Poruszając się po mieście odblokujesz zadania. Tutaj znajdziesz postacie, które są chętne do pomocy. Ale informacja ma swoją cenę! Rozwiązuj ich zagadki, podejmuj zabawne wyzwania fotograficzne, ścigaj sprawców i baw się razem, aby zbliżyć się do rozwiązania morderstwa Balthasara. WAŻNA INFORMACJA: - Stopień trudności: łatwy – odpowiedni także dla rodzin z dziećmi - Czas trwania: 2 godziny - Bilety: Wystarczy kupić 1 bilet na grupę (1-4 osoby) - Każda grupa będzie grać z 1 urządzeniem. Dla grup powyżej 4 osób istnieje możliwość zakupu 2 lub większej liczby biletów. - Aby zarezerwować tę grę, musisz podać datę/godzinę, ALE możesz zacząć, kiedy tylko chcesz. - *UWAGA: ta gra miejska wykorzystuje miasto jako interaktywne pole gry, ale NIE dostarcza żadnych informacji o mieście! JAK GRAĆ: Zarezerwuj grę miejską, sprawdź e-mail, który Ci wyślemy z instrukcjami, pobierz aplikację Loquiz i rozpocznij swoją przygodę z grą! Eksploruj miasto we własnym tempie, grając w grę miejską Sherlock Holmes – wycieczkę z przewodnikiem, która oferuje dużą swobodę i elastyczność. Możesz grać kiedy, gdzie i z kim chcesz. Niezależnie od tego, czy chcesz grać sam dla przyjemności, czy z grupą ludzi, jest to gra dla Ciebie! Gra w większej liczbie grup zamieni się w rywalizację, idealną jako ćwiczenie budowania zespołu. Ta gra to fajna zabawa, którą możesz wykonywać podczas wizyty w mieście z rodziną i przyjaciółmi lub jako para. Nasza gra miejska oferuje maksymalną niezależność, możesz grać w pauzę i kontynuować, kiedy tylko chcesz!

Wereldmuseum Leiden: Bilet wstępu

5. Wereldmuseum Leiden: Bilet wstępu

Rozwiń swoje spojrzenie na świat odwiedzając Wereldmuseum Leiden – Narodowe Muzeum Etnologiczne – muzeum o ludziach zlokalizowane zaledwie 5 minut od głównego dworca kolejowego w Lejdzie. Muzeum mieszczące się w zabytkowym budynku jest domem dla dużych, udanych wystaw, małych, zaskakujących wystaw dla entuzjastów, innowacyjnych programów publicznych, wiodących badań naukowych i wielu projektów współpracy międzynarodowej. Po wejściu do muzeum obejrzyj wystawy, które zabiorą Cię z Bali do Gwatemali, od Oceanii do Arktyki i od Mekki do Djenné. Przyjdź i przekonaj się, że pomimo wszystkich naszych różnic wszyscy jesteśmy pod jednym względem tacy sami: jesteśmy ludźmi. Poczuj, jak rozszerza się Twoje poczucie świata, gdy każdy przedmiot w kolekcji opowiada ludzką historię. Poruszaj historiami, które dotyczą uniwersalnych ludzkich tematów, takich jak świętowanie, żałoba, dekoracje, modlitwa, miłość i konflikt.

„Alchemik” Leiden: gra ewakuacyjna na świeżym powietrzu

6. „Alchemik” Leiden: gra ewakuacyjna na świeżym powietrzu

Mamy rok łaski 1555, a w mieście mają miejsce dziwne zjawiska. Josyne, wieśniaczka oskarżona o czary, zostaje aresztowana na twoich oczach przez straż miejską. Przeprowadź śledztwo, aby ustalić prawdę i zidentyfikować powody tego oskarżenia. Spotkaj się z różnymi świadkami i zbadaj wskazówki odkryte po drodze. Czy jako alchemik będziesz w stanie na czas wykorzystać swoje umiejętności w tym śledztwie, opartym na prawdziwych faktach? Czy zdecydujesz się bronić Josyne, czy też poprzesz oskarżenie o czary? Znajdź wskazówki, które są ukryte na pomnikach wokół ciebie. Poznaj miejsca, które musisz zobaczyć i odkryj ukryte perełki. Odblokuj zabawne fakty na temat odwiedzanych miejsc i graj we własnym rytmie: włączaj i zatrzymuj, kiedy chcesz.

Ukryte historie Lejdy - wycieczka audio z przewodnikiem

7. Ukryte historie Lejdy - wycieczka audio z przewodnikiem

Ta wycieczka to wszystko, czego potrzebujesz, aby odkryć Lejdę! Poprowadzi Cię przez ukryte skarby i słynne zabytki, opowiadając jednocześnie wspaniałe historie o tych miejscach. Dowiedz się, gdzie Rembrandt chodził do szkoły, dlaczego Lejda jest miastem kluczy i wiele innych faktów, a wszystko to opowiedziane w formie wciągających historii zarówno w formie tekstowej, jak i dźwiękowej. Ta wycieczka została stworzona przez Awesome Places, twórcę treści mającego ponad 400 tysięcy obserwujących na różnych platformach społecznościowych i lokalnego mieszkańca Lejdy. Ta wycieczka zabierze Cię przez najbardziej niesamowite miejsca w Lejdzie. Teraz przygotuj się na niesamowitą podróż po pięknym mieście Leiden.

Alphen aan den Rijn: bilety do skansenu Archeon

8. Alphen aan den Rijn: bilety do skansenu Archeon

Zanurz się w przeszłość Holandii dzięki biletom do skansenu Archeon w Rijn, w którym znajdują się 43 zrekonstruowane budynki wykonane ze znalezisk archeologicznych. Dołącz do jednej z wycieczek z przewodnikiem, posłuchaj fascynujących opowieści lub weź udział w licznych zajęciach. Ucz się od archeo-tłumaczy ubranych w stroje z epoki, którzy interpretują różne okresy z przeszłości. Mogą również odpowiedzieć na pytania dotyczące każdego okresu. Popływaj kajakiem, rzuć włócznią, zagraj w średniowieczną grę w piłkę lub zrób broszkę. A może chciałbyś, aby twoja wróżba została przepowiedziana przez świątynną kapłankę? Możesz także skorzystać z rzymskiego masażu lub zadecydować o życiu gladiatorów i nie tylko. Odwiedź zrekonstruowaną galijsko-rzymską willę, w której mieści się Muzeum Rzymskie. Pysznych potraw i napojów można również skosztować w rzymskiej restauracji lub średniowiecznym klasztorze. Przeglądaj sklep, aby znaleźć wiele wspaniałych książek i pamiątek.

Gra Leiden: Ucieczka z miasta Syndicate

9. Gra Leiden: Ucieczka z miasta Syndicate

Dzięki tej samodzielnej grze możesz zwiedzać miasto i wchodzić w interakcję z jego otoczeniem, zanurzając się w fabularnej grze fabularnej! Laboratorium opracowuje bardzo silne formuły, które są zbyt niebezpieczne dla jakiejkolwiek osoby. Niestety, zaufany alchemik Magnus ukradł wszystkie sześć receptur z niezniszczalnego sejfu i zamierza wykorzystać je do własnych niecnych celów. W tej grze każdy członek twojej grupy staje się postacią odgrywającą kluczową rolę w misji. Każdy odegra zasadniczą rolę w osiągnięciu sukcesu. Aby osiągnąć postęp, napotkasz trudne łamigłówki, zagadki i zadania fotograficzne, które będą wymagały zbadania miasta. Twoim głównym celem jest schwytanie Magnusa i odzyskanie skradzionych formuł, ale liczy się czas, więc nie zwlekaj i zacznij grać w The Syndicate już teraz! WAŻNA INFORMACJA: - Poziom trudności: średni - Czas trwania: 2 godziny - Bilety: Wystarczy kupić 1 bilet na grupę (1-4 osób). 1 „Dorosły” oznacza 1 bilet. Każda grupa będzie grać na 1 urządzeniu. W przypadku grup powyżej 4 osób można kupić 2 lub więcej biletów. - Aby zarezerwować tę grę, musisz podać datę/godzinę, ALE możesz zacząć, kiedy tylko chcesz.

Amsterdam: Transfer pociągiem Amsterdam z/do Lejdy

10. Amsterdam: Transfer pociągiem Amsterdam z/do Lejdy

Doświadcz płynnego i bezproblemowego połączenia, jakie oferują pociągi NS między centrum Amsterdamu a centrum Lejdy pociągami NS. Pożegnaj się z drogimi opłatami za taksówki, które zwykle kosztują około 70 euro, oraz niedogodnościami związanymi z autobusami lub prywatnymi transferami. Jeśli w końcu będziesz wracać do pierwotnego miejsca docelowego, możesz kupić bilet w obie strony, oszczędzając pieniądze i czas. Wsiądź do nowoczesnego pociągu, aby zapomnieć o zmartwieniach i dotrzeć na czas do celu. Pozostań w kontakcie ze znajomymi dzięki darmowemu Wi-Fi. Wszystkie nasze pociągi są przystosowane dla wózków inwalidzkich i rowerów oraz posiadają toaletę na pokładzie. Pociąg to najszybsze połączenie między Amsterdamem a Lejdą. Odjeżdża co 10-15 minut od 00:05 do 23:41 (może się różnić w przypadku wczesnych i późnych podróży), a czas podróży wynosi około 40 minut.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Lejda

Lejda
Liczba znalezionych atrakcji: 15
Sortuj wg::

Lejda: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Często zadawane pytania dotyczące: Lejda

Jakie najlepsze atrakcje trzeba zobaczyć w: Lejda?

Najlepsze atrakcje to:

Jakie są najpopularniejsze muzea i wystawy w: Lejda?

Lejda: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Lejda? Kliknij tutaj.