Łaźnie Arabskie, Alhambra

Łaźnie Arabskie, Alhambra – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Granada: Alhambra i Pałace Nasrydów z biletami wstępu

1. Granada: Alhambra i Pałace Nasrydów z biletami wstępu

Odwiedź Alhambrę, najważniejszy i najbardziej urzekający zabytek muzułmańskiej Hiszpanii oraz jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc w całym kraju. Alhambra jest pełna dziedzictwa dynastii Nazari, które możesz zobaczyć, zwiedzając Alcazabę, pałac Comares oraz ogrody Generalife. Zwiedzaj Alhambrę w towarzystwie oficjalnego prywatnego przewodnika, który opowie Ci o sekretach, historii i artystycznych szczegółach tego kompleksu. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem w Alhambrze, aby rozpocząć wycieczkę. Wycieczka rozpocznie się od wizyty w otoczonej murami cytadeli, która jest jednym z pierwszych miejsc powstałych przed zajęciem kompleksu przez dynastię Nasrydów. Następnie dotrzesz do Alcazaby, najstarszej części Alhambry i strefy wojskowej. Zobacz niesamowite wieże Torres Bermejas i zrób zdjęcia z wieży Torre de la Vela, skąd roztaczają się piękne widoki na dzielnicę Albaicín. Odwiedź serce Alhambry, czyli pałace Nasrydów. Zachwyć się patiami w stylu mauretańskim i kwartałem królewskim. Przewodnik opowie Ci o legendach stojących za budową tych wystawnych pałaców dla islamskich władców. Na koniec wycieczki odwiedź ogrody Generalife, miejsce, w którym odpoczywali królowie. Zachwyć się architekturą, dekoracjami i roślinami.

Granada: Bilet wstępu do Alhambry z audioprzewodnikiem

2. Granada: Bilet wstępu do Alhambry z audioprzewodnikiem

Ciesz się elastycznością i swobodą samodzielnej wycieczki po Granadzie z audioprzewodnikiem i nawigatorem turystycznym, który jest wyposażony w nawigację GPS. Po odebraniu osobistego nawigatora turystycznego i wejściu do pałacu Alhambra, ciesz się wstępem bez kolejki do Alhambry i zobacz niezwykle szczegółową islamską sztukę i architekturę ogrodów Generalife, pałaców Nasrid i twierdzy Alcazaba. Twój audioprzewodnik zapewni szczegółowe objaśnienia Alhambry i Generalife podczas spaceru. Po wizycie w Alhambrze i przed oddaniem audioprzewodnika odkryj najlepszą ofertę kulturalną miasta, bary tapas, zabytki i muzea. Podążaj za wskazówkami nawigatora GPS i zrelaksuj się wieczorem podczas masażu, zabaw z przyjaciółmi w świetnej restauracji, pograj w golfa lub odwiedź park rozrywki.

Granada: Ogrody Alhambry i bilet na Generalife

3. Granada: Ogrody Alhambry i bilet na Generalife

Odkryj imponujące ogrody Alhambry we własnym tempie. Wędruj przez fascynujące ogrody Alhambry, wypełnione fontannami, wiszącymi roślinami i brukowanymi ścieżkami. Ten bilet nie obejmuje wstępu do pałaców Nasrydów. Poczuj atmosferę mauretańskiej kultury i rozkoszuj się roślinnością otaczającą fortecę. Podziwiaj dekadencką architekturę Generalife, pałacu naprzeciwko Alhambry, niegdyś domu królów Granadadine. Przejdź się do obszaru wojskowego lub Alcazaba i podziwiaj ufortyfikowane wieżyczki w kolorze piasku. Kontynuuj swoją podróż przez kompleks i napotkaj Pałac Karola V, Łaźnię Meczetu i wszelkie ukryte przejścia w ogrodach.

Granada: Wycieczka z przewodnikiem po Alhambrze z Pałacami i Ogrodami Nasrydów

4. Granada: Wycieczka z przewodnikiem po Alhambrze z Pałacami i Ogrodami Nasrydów

Skorzystaj z biletu wstępu bez kolejki do Alhambry, pałacu Nasrydów, Alcazaby i ogrodów Generalife. Posłuchaj przewodnika opowiadającego o historii i kulturze Grenady. Spotkaj się z przewodnikiem przy Alhambrze, by rozpocząć pieszą wycieczkę po Grenadzie. Najpierw odwiedź Alhambrę i zachwyć się średniowieczną architekturą z okresu okupacji Maurów.  Podziwiaj to miejsce wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, które na początku było otoczoną murem cytadelą, a następnie stało się wystawną siedzibą emirów Grenady z dynastii Nasrydów. Kolejnym punktem wycieczki będzie twierdza Alcazaba, która jest jedną z najstarszych części Alhambry. Zobacz wspaniałe wieże Torres Bermejas.  Odwiedź pozostałe części Alcazaby. Koniecznie zrób zdjęcie ze szczytu klifu, aby uwiecznić widok na dzielnicę Albaicín. Następnie odwiedź pałace Nasrydów. Zobaczdziedzińce w stylu mauretańskim, sale przyjęć i kwartał królewski w samym sercu Alhambry.  Przewodnik opowie Ci o zabytkowych drewnianych sufitach, jasnych kolorowych kafelkach i historii tej wspaniałej rezydencji zbudowanej dla władców muzułmańskich.  Na koniec odwiedź ogrody Generalife, które były niegdyś miejscem odpoczynku królów Grenady od oficjalnych spraw pałacowych. Zakończ dzień, relaksując się w ogrodach. Zachwyć się wspaniałą architekturą, fascynującymi dekoracjami, ogrodami, fontannami i dziedzińcami.

Z Sewilli: Pałac Alhambra z opcją zwiedzania Albaycin

5. Z Sewilli: Pałac Alhambra z opcją zwiedzania Albaycin

Podążaj trasą wyznaczoną przez pisarza Washingtona Irvinga i zobacz pałac Alhambra i ogrody Generalife, a także Granadę. Twój przewodnik przeniesie Cię do magicznego świata tysiąca nocy, odkrywając architekturę mauretańską i poznając historię pałacu. Zmień swoją wizytę w niezwykłe i bogate doświadczenie. Podczas wycieczki z przewodnikiem po Alhambrze skorzystaj z jednego z oficjalnych przewodników turystycznych, będącego ekspertem w dziedzinie interpretacji dziedzictwa Granady. Twój przewodnik poprowadzi Cię przez każdą część tworzącą „czerwoną fortecę”, a także odpowie na wszelkie pytania dotyczące tego spektakularnego pomnika. Podziwiaj małe i wąskie uliczki, jeśli wybierzesz opcjonalną wycieczkę po wyjątkowej i magicznej dzielnicy Albayzin

Granada: Alhambra Tour w grupie premium

6. Granada: Alhambra Tour w grupie premium

Alhambra to najważniejszy i najbardziej urzekający zabytek muzułmańskiej Hiszpanii oraz jedna z najczęściej odwiedzanych atrakcji w kraju. To historyczne miejsce pełne jest wspaniałego dziedzictwa dynastii Nasrydów, które możesz odkryć podczas zwiedzania Alcazaby, Pałacu Comares i Ogrodów Generalife. Skorzystaj z okazji, aby odwiedzić pałace Alhambry w ciągu 3 godzin w towarzystwie oficjalnego przewodnika, który wyjaśni Ci wszystkie tajemnice, historie, legendy i szczegóły artystyczne tego miejsca. Podziwiaj imponującą mauretańską architekturę pałaców Nasrydów i odkryj, jak żyli sułtani w okresie ich panowania. Unikaj stania w kolejce na zewnątrz dzięki biletowi szybkiego wstępu, a na pewno będziesz cieszyć się podróżą po tym zapierającym dech w piersiach zabytku. Twoja wycieczka odbędzie się w małych grupach liczących do 10 osób, dzięki czemu wycieczka będzie bardziej przyjazna i relaksująca.

Grenada: bilet do Alhambry i pałace Nasrydów z przewodnikiem

7. Grenada: bilet do Alhambry i pałace Nasrydów z przewodnikiem

Zasmakuj średniowiecznej Granady podczas niezapomnianej wycieczki z przewodnikiem po terenach Alhambry i Generalife, wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zrelaksuj się, wiedząc, że Twój bilet do pałacowego miasta obejmuje wstęp do pałaców Nasrydów, twierdzy Alcazaba i terenów Generalife. Co najlepsze, wybierz małą grupę lub prywatną wycieczkę z przewodnikiem, w zależności od preferencji. Twój doświadczony lokalny przewodnik odbierze Cię spoza kompleksu, upewniając się, że dostaniesz się na teren Alhambry oddzielnym wejściem grupowym. Będziesz także cieszyć się oddzielnym dostępem grupowym ze swoim przewodnikiem po wejściu do Pałacu Generalife. Zachwyć się spokojem starego letniego pałacu emirów w Generalife, w tym pięknego ogrodu różanego, obsadzonych roślinami dziedzińców i relaksujących elementów wodnych. Posłuchaj wszystkiego o historii Granady i Alhambry w tej spokojnej okolicy. Twój przewodnik zabierze Cię do pałaców Nasrid, starych pałaców mauretańskich, gdzie możesz zbliżyć się do kultowych islamskich detali dekoracyjnych. Ciesz się kolorowymi geometrycznymi kafelkami i różnymi elementami wodnymi na dziedzińcu, w tym słynnym Patio de los Leones . Miłośnicy architektury i sztuki będą cieszyć się kultowymi stylami islamu i mudejar na terenie. Odwiedź Alcazabę ze swoim przewodnikiem, aby zobaczyć królewską fortecę, tak silną, że była używana przez wiele stuleci po jej wybudowaniu. Wspinaj się po schodach Strażnicy tutaj, aby uzyskać niezrównane widoki na miasto Granada pod tobą, w tym dzielnice Albaicín i Sacromonte. Przemierzaj wolne obszary kompleksu pod koniec wycieczki, niezależnie od tego, czy chcesz zobaczyć więcej pięknych ogrodów, czy odwiedzić inne obiekty, takie jak Pałac Karola V, renesansowy pałac z XVI wieku. Ciesz się zapierającymi dech w piersiach widokami na starą arabską dzielnicę Granady, Albaicín, z licznych punktów widokowych w mauretańskim kompleksie pałacowym.

Grenada: wycieczka z przewodnikiem po Alhambrze i ogrodach Generalife

8. Grenada: wycieczka z przewodnikiem po Alhambrze i ogrodach Generalife

Alhambra jest jednym z najczęściej odwiedzanych zabytków na świecie, a najlepszym sposobem na jej zwiedzenie jest wycieczka z przewodnikiem. Twój oficjalny przewodnik opowie Ci o wszystkich szczegółach i tajemnicach tego zachwycającego miejsca. Zacznij od głównego wejścia do Alhambry, Twój przewodnik będzie miał pomarańczowy parasol. Gdy będziesz z nimi, rozpocznie się przygoda. Pierwszym przystankiem jest Paseo de los Cipreses, Secano i San Francisco Gardens. Podczas wycieczki zobacz, jak ważna była przyroda dla książąt pałacu. Następnie nadszedł czas, aby udać się do Alcazaba, długiego muru otaczającego pałac, aby go bronić. Potem nadszedł czas na Pałac Arcade, jego ogrody, Rauda, Pałac Yusuf III i Paseo de las Torres. Zakończ wycieczkę w Pałacu Generalife i jego ogrodzie skarbów, pomniku, którego nie możesz przegapić.

Granada: Szybka wycieczka z przewodnikiem po Alhambrze i pałacach Nasrydów

9. Granada: Szybka wycieczka z przewodnikiem po Alhambrze i pałacach Nasrydów

Odkryj fascynującą i tajemniczą Alhambrę. Antyczny kompleks pałacowy od lat jest najczęściej odwiedzanym zabytkiem w Hiszpanii i największym zachowanym symbolem kultury islamskiej w zachodniej cywilizacji. Wybierz wycieczkę grupową lub wybierz opcję prywatną na wycieczkę tylko z tobą i twoją grupą. Poznaj Alhambrę i jej pałace w relaksujący i szczegółowy sposób, korzystając z pomocy doświadczonego przewodnika. Historia i legendy przeplatają się w tym klejnocie architektury Nasrid, który doskonale łączy wodę, światło, architekturę i roślinność. Alhambra to jedyne zachowane miasto pałacowe z czasów panowania islamu na Półwyspie Iberyjskim. Ta wycieczka zapewnia dostęp do całego kompleksu twierdzy, w tym Alcazaby, Generalife, Pałacu Karola V i łaźni meczetu. Wykorzystaj wizytę w tym cudu architektury, aby z pomocą swojego przewodnika medytować i zrozumieć magię i symbolikę otaczającą każdy z tych budynków.

Z Costa del Sol: Grenada, Alhambra + pałace Nasrydów

10. Z Costa del Sol: Grenada, Alhambra + pałace Nasrydów

Poznaj sekrety warownego zespołu pałacowego Alhambra, który jest najczęściej odwiedzaną atrakcją w Hiszpanii. Przed wyruszeniem w drogę do zespołu pałacowego skorzystaj z wygodnego odbioru z różnych miejsc zbiórki na terenie Costa del Sol i w Maladze. Zanim dotrzesz do zabytkowej Grenady, podziwiaj po drodze panoramiczne widoki na Sierra de Malaga. Po przybyciu do Alhambry odwiedź pałac Karola V, ogrody Generalife, pałace Nasrydów i słynne Patio de los Leones. Ciesz się czasem wolnym w centrum Grenady. Wykorzystaj go, by poznać architekturę jednego z najbardziej magicznych i emblematycznych miast świata. Poświęć też nieco czasu, by przed powrotem na Costa de Sol rozkoszować się wykwintną kuchnią regionalną.

Liczba znalezionych atrakcji: 22
Sortuj wg::

Łaźnie Arabskie, Alhambra: najlepsze atrakcje w pobliżu

Łaźnie Arabskie, Alhambra – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Granada: Alhambra i Pałace Nasrydów z biletami wstępu

Granada: Alhambra i Pałace Nasrydów z biletami wstępu

Odwiedź Alhambrę, najważniejszy i najbardziej urzekający zabytek muzułmańskiej Hiszpanii oraz jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc w całym kraju. Alhambra jest pełna dziedzictwa dynastii Nazari, które możesz zobaczyć, zwiedzając Alcazabę, pałac Comares oraz ogrody Generalife. Zwiedzaj Alhambrę w towarzystwie oficjalnego prywatnego przewodnika, który opowie Ci o sekretach, historii i artystycznych szczegółach tego kompleksu. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem w Alhambrze, aby rozpocząć wycieczkę. Wycieczka rozpocznie się od wizyty w otoczonej murami cytadeli, która jest jednym z pierwszych miejsc powstałych przed zajęciem kompleksu przez dynastię Nasrydów. Następnie dotrzesz do Alcazaby, najstarszej części Alhambry i strefy wojskowej. Zobacz niesamowite wieże Torres Bermejas i zrób zdjęcia z wieży Torre de la Vela, skąd roztaczają się piękne widoki na dzielnicę Albaicín. Odwiedź serce Alhambry, czyli pałace Nasrydów. Zachwyć się patiami w stylu mauretańskim i kwartałem królewskim. Przewodnik opowie Ci o legendach stojących za budową tych wystawnych pałaców dla islamskich władców. Na koniec wycieczki odwiedź ogrody Generalife, miejsce, w którym odpoczywali królowie. Zachwyć się architekturą, dekoracjami i roślinami.

Granada: Bilet wstępu do Alhambry z audioprzewodnikiem

Granada: Bilet wstępu do Alhambry z audioprzewodnikiem

Ciesz się elastycznością i swobodą samodzielnej wycieczki po Granadzie z audioprzewodnikiem i nawigatorem turystycznym, który jest wyposażony w nawigację GPS. Po odebraniu osobistego nawigatora turystycznego i wejściu do pałacu Alhambra, ciesz się wstępem bez kolejki do Alhambry i zobacz niezwykle szczegółową islamską sztukę i architekturę ogrodów Generalife, pałaców Nasrid i twierdzy Alcazaba. Twój audioprzewodnik zapewni szczegółowe objaśnienia Alhambry i Generalife podczas spaceru. Po wizycie w Alhambrze i przed oddaniem audioprzewodnika odkryj najlepszą ofertę kulturalną miasta, bary tapas, zabytki i muzea. Podążaj za wskazówkami nawigatora GPS i zrelaksuj się wieczorem podczas masażu, zabaw z przyjaciółmi w świetnej restauracji, pograj w golfa lub odwiedź park rozrywki.

Granada: Ogrody Alhambry i bilet na Generalife

Granada: Ogrody Alhambry i bilet na Generalife

Odkryj imponujące ogrody Alhambry we własnym tempie. Wędruj przez fascynujące ogrody Alhambry, wypełnione fontannami, wiszącymi roślinami i brukowanymi ścieżkami. Ten bilet nie obejmuje wstępu do pałaców Nasrydów. Poczuj atmosferę mauretańskiej kultury i rozkoszuj się roślinnością otaczającą fortecę. Podziwiaj dekadencką architekturę Generalife, pałacu naprzeciwko Alhambry, niegdyś domu królów Granadadine. Przejdź się do obszaru wojskowego lub Alcazaba i podziwiaj ufortyfikowane wieżyczki w kolorze piasku. Kontynuuj swoją podróż przez kompleks i napotkaj Pałac Karola V, Łaźnię Meczetu i wszelkie ukryte przejścia w ogrodach.

Granada: Wycieczka z przewodnikiem po Alhambrze z Pałacami i Ogrodami Nasrydów

Granada: Wycieczka z przewodnikiem po Alhambrze z Pałacami i Ogrodami Nasrydów

Skorzystaj z biletu wstępu bez kolejki do Alhambry, pałacu Nasrydów, Alcazaby i ogrodów Generalife. Posłuchaj przewodnika opowiadającego o historii i kulturze Grenady. Spotkaj się z przewodnikiem przy Alhambrze, by rozpocząć pieszą wycieczkę po Grenadzie. Najpierw odwiedź Alhambrę i zachwyć się średniowieczną architekturą z okresu okupacji Maurów.  Podziwiaj to miejsce wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, które na początku było otoczoną murem cytadelą, a następnie stało się wystawną siedzibą emirów Grenady z dynastii Nasrydów. Kolejnym punktem wycieczki będzie twierdza Alcazaba, która jest jedną z najstarszych części Alhambry. Zobacz wspaniałe wieże Torres Bermejas.  Odwiedź pozostałe części Alcazaby. Koniecznie zrób zdjęcie ze szczytu klifu, aby uwiecznić widok na dzielnicę Albaicín. Następnie odwiedź pałace Nasrydów. Zobaczdziedzińce w stylu mauretańskim, sale przyjęć i kwartał królewski w samym sercu Alhambry.  Przewodnik opowie Ci o zabytkowych drewnianych sufitach, jasnych kolorowych kafelkach i historii tej wspaniałej rezydencji zbudowanej dla władców muzułmańskich.  Na koniec odwiedź ogrody Generalife, które były niegdyś miejscem odpoczynku królów Grenady od oficjalnych spraw pałacowych. Zakończ dzień, relaksując się w ogrodach. Zachwyć się wspaniałą architekturą, fascynującymi dekoracjami, ogrodami, fontannami i dziedzińcami.

Z Sewilli: Pałac Alhambra z opcją zwiedzania Albaycin

Z Sewilli: Pałac Alhambra z opcją zwiedzania Albaycin

Podążaj trasą wyznaczoną przez pisarza Washingtona Irvinga i zobacz pałac Alhambra i ogrody Generalife, a także Granadę. Twój przewodnik przeniesie Cię do magicznego świata tysiąca nocy, odkrywając architekturę mauretańską i poznając historię pałacu. Zmień swoją wizytę w niezwykłe i bogate doświadczenie. Podczas wycieczki z przewodnikiem po Alhambrze skorzystaj z jednego z oficjalnych przewodników turystycznych, będącego ekspertem w dziedzinie interpretacji dziedzictwa Granady. Twój przewodnik poprowadzi Cię przez każdą część tworzącą „czerwoną fortecę”, a także odpowie na wszelkie pytania dotyczące tego spektakularnego pomnika. Podziwiaj małe i wąskie uliczki, jeśli wybierzesz opcjonalną wycieczkę po wyjątkowej i magicznej dzielnicy Albayzin

Granada: Alhambra Tour w grupie premium

Granada: Alhambra Tour w grupie premium

Alhambra to najważniejszy i najbardziej urzekający zabytek muzułmańskiej Hiszpanii oraz jedna z najczęściej odwiedzanych atrakcji w kraju. To historyczne miejsce pełne jest wspaniałego dziedzictwa dynastii Nasrydów, które możesz odkryć podczas zwiedzania Alcazaby, Pałacu Comares i Ogrodów Generalife. Skorzystaj z okazji, aby odwiedzić pałace Alhambry w ciągu 3 godzin w towarzystwie oficjalnego przewodnika, który wyjaśni Ci wszystkie tajemnice, historie, legendy i szczegóły artystyczne tego miejsca. Podziwiaj imponującą mauretańską architekturę pałaców Nasrydów i odkryj, jak żyli sułtani w okresie ich panowania. Unikaj stania w kolejce na zewnątrz dzięki biletowi szybkiego wstępu, a na pewno będziesz cieszyć się podróżą po tym zapierającym dech w piersiach zabytku. Twoja wycieczka odbędzie się w małych grupach liczących do 10 osób, dzięki czemu wycieczka będzie bardziej przyjazna i relaksująca.

Grenada: bilet do Alhambry i pałace Nasrydów z przewodnikiem

Grenada: bilet do Alhambry i pałace Nasrydów z przewodnikiem

Zasmakuj średniowiecznej Granady podczas niezapomnianej wycieczki z przewodnikiem po terenach Alhambry i Generalife, wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zrelaksuj się, wiedząc, że Twój bilet do pałacowego miasta obejmuje wstęp do pałaców Nasrydów, twierdzy Alcazaba i terenów Generalife. Co najlepsze, wybierz małą grupę lub prywatną wycieczkę z przewodnikiem, w zależności od preferencji. Twój doświadczony lokalny przewodnik odbierze Cię spoza kompleksu, upewniając się, że dostaniesz się na teren Alhambry oddzielnym wejściem grupowym. Będziesz także cieszyć się oddzielnym dostępem grupowym ze swoim przewodnikiem po wejściu do Pałacu Generalife. Zachwyć się spokojem starego letniego pałacu emirów w Generalife, w tym pięknego ogrodu różanego, obsadzonych roślinami dziedzińców i relaksujących elementów wodnych. Posłuchaj wszystkiego o historii Granady i Alhambry w tej spokojnej okolicy. Twój przewodnik zabierze Cię do pałaców Nasrid, starych pałaców mauretańskich, gdzie możesz zbliżyć się do kultowych islamskich detali dekoracyjnych. Ciesz się kolorowymi geometrycznymi kafelkami i różnymi elementami wodnymi na dziedzińcu, w tym słynnym Patio de los Leones . Miłośnicy architektury i sztuki będą cieszyć się kultowymi stylami islamu i mudejar na terenie. Odwiedź Alcazabę ze swoim przewodnikiem, aby zobaczyć królewską fortecę, tak silną, że była używana przez wiele stuleci po jej wybudowaniu. Wspinaj się po schodach Strażnicy tutaj, aby uzyskać niezrównane widoki na miasto Granada pod tobą, w tym dzielnice Albaicín i Sacromonte. Przemierzaj wolne obszary kompleksu pod koniec wycieczki, niezależnie od tego, czy chcesz zobaczyć więcej pięknych ogrodów, czy odwiedzić inne obiekty, takie jak Pałac Karola V, renesansowy pałac z XVI wieku. Ciesz się zapierającymi dech w piersiach widokami na starą arabską dzielnicę Granady, Albaicín, z licznych punktów widokowych w mauretańskim kompleksie pałacowym.

Grenada: wycieczka z przewodnikiem po Alhambrze i ogrodach Generalife

Grenada: wycieczka z przewodnikiem po Alhambrze i ogrodach Generalife

Alhambra jest jednym z najczęściej odwiedzanych zabytków na świecie, a najlepszym sposobem na jej zwiedzenie jest wycieczka z przewodnikiem. Twój oficjalny przewodnik opowie Ci o wszystkich szczegółach i tajemnicach tego zachwycającego miejsca. Zacznij od głównego wejścia do Alhambry, Twój przewodnik będzie miał pomarańczowy parasol. Gdy będziesz z nimi, rozpocznie się przygoda. Pierwszym przystankiem jest Paseo de los Cipreses, Secano i San Francisco Gardens. Podczas wycieczki zobacz, jak ważna była przyroda dla książąt pałacu. Następnie nadszedł czas, aby udać się do Alcazaba, długiego muru otaczającego pałac, aby go bronić. Potem nadszedł czas na Pałac Arcade, jego ogrody, Rauda, Pałac Yusuf III i Paseo de las Torres. Zakończ wycieczkę w Pałacu Generalife i jego ogrodzie skarbów, pomniku, którego nie możesz przegapić.

Granada: Szybka wycieczka z przewodnikiem po Alhambrze i pałacach Nasrydów

Granada: Szybka wycieczka z przewodnikiem po Alhambrze i pałacach Nasrydów

Odkryj fascynującą i tajemniczą Alhambrę. Antyczny kompleks pałacowy od lat jest najczęściej odwiedzanym zabytkiem w Hiszpanii i największym zachowanym symbolem kultury islamskiej w zachodniej cywilizacji. Wybierz wycieczkę grupową lub wybierz opcję prywatną na wycieczkę tylko z tobą i twoją grupą. Poznaj Alhambrę i jej pałace w relaksujący i szczegółowy sposób, korzystając z pomocy doświadczonego przewodnika. Historia i legendy przeplatają się w tym klejnocie architektury Nasrid, który doskonale łączy wodę, światło, architekturę i roślinność. Alhambra to jedyne zachowane miasto pałacowe z czasów panowania islamu na Półwyspie Iberyjskim. Ta wycieczka zapewnia dostęp do całego kompleksu twierdzy, w tym Alcazaby, Generalife, Pałacu Karola V i łaźni meczetu. Wykorzystaj wizytę w tym cudu architektury, aby z pomocą swojego przewodnika medytować i zrozumieć magię i symbolikę otaczającą każdy z tych budynków.

Z Costa del Sol: Grenada, Alhambra + pałace Nasrydów

Z Costa del Sol: Grenada, Alhambra + pałace Nasrydów

Poznaj sekrety warownego zespołu pałacowego Alhambra, który jest najczęściej odwiedzaną atrakcją w Hiszpanii. Przed wyruszeniem w drogę do zespołu pałacowego skorzystaj z wygodnego odbioru z różnych miejsc zbiórki na terenie Costa del Sol i w Maladze. Zanim dotrzesz do zabytkowej Grenady, podziwiaj po drodze panoramiczne widoki na Sierra de Malaga. Po przybyciu do Alhambry odwiedź pałac Karola V, ogrody Generalife, pałace Nasrydów i słynne Patio de los Leones. Ciesz się czasem wolnym w centrum Grenady. Wykorzystaj go, by poznać architekturę jednego z najbardziej magicznych i emblematycznych miast świata. Poświęć też nieco czasu, by przed powrotem na Costa de Sol rozkoszować się wykwintną kuchnią regionalną.

Grenada: Najciekawsze atrakcje

Łaźnie Arabskie, Alhambra: Wycieczki i bilety

Hiszpania: Ciekawe miejsca

Łaźnie Arabskie, Alhambra: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Łaźnie Arabskie, Alhambra? Kliknij tutaj.

Łaźnie Arabskie, Alhambra: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6
(16 711 recenzji)

Wizyta w Alhambrze to wspaniałe przeżycie. Byliśmy tam już o 9:00. Jest to zalecane, ponieważ nie jest jeszcze tak tłoczno. Dodatkowy audioprzewodnik był bardzo dobry, zwłaszcza, że zauważyliśmy, że niektórzy goście, którzy pobrali audioprzewodnik na swój telefon komórkowy, nie mogli uzyskać dostępu do Wi-Fi. Transakcja przebiegła miło i szybko.

miejsce było spektakularne, ale dzień przed przesunięciem naszych biletów do pałaców Nasrydów na koniec popołudnia, musieliśmy zmodyfikować nasze plany i wybraliśmy się rano, bo chcieliśmy jechać spokojnie, ale pracownicy Alhambry wzięli Wybiegliśmy o 19:50.

Najbardziej podobało mi się to, że wszystkie części zostały omówione, każda z innego aspektu, i że przewodnik zawsze to wyjaśniał. To dało ci dobry obraz tego, jak żyli tam ludzie

Dzięki swojej doskonałej prezentacji Jaime sprawił, że trzygodzinna trasa wydawała się bardzo krótka – niezbyt sucha, ale mimo to przekazała wiele informacji.

Doskonały! Wysoce polecany! Przewodnik audio na iPhone'a z aparatami słuchowymi idealny.