Łazienki Królewskie – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Warszawa: wycieczka autobusowa wskakuj/wyskakuj

1. Warszawa: wycieczka autobusowa wskakuj/wyskakuj

Zwiedzaj Warszawę w swoim tempie i poznaj zabytkową oraz nowoczesną część miasta z autobusu wycieczkowego. Wycieczkę rozpoczniesz przy monumentalnym Pałacu Kultury i Nauki, najwyższym budynku w Polsce. Podziwiaj fantastyczne widoki na miasto z 30. piętra, po czym udaj się na dalsze zwiedzanie. Miłośników historii zachwyci Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie przy pomocy ponad 1000 eksponatów przedstawiono burzliwą historię miasta. Z kolei Muzeum Narodowe posiada w swoich zbiorach ponad 400 prac najlepszych polskich artystów. Zabierz dzieci do Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Warszawie, aby mogły zobaczyć słynne niedźwiedzie brunatne. Znajduje się tam również 500 gatunków miejscowych i egzotycznych zwierząt. Wybierz jedną z dwóch dostępnych linii: Trasa czerwona: 1. Pałac Kultury i Nauki (Dworzec Centralny 14) 2. A - plac Grzybowski (plac Grzybowski 1) 3. Stare Miasto (Stare Miasto 05) 4. B - Biblioteka Uniwersytecka (Bibliteka Uniwersytecka 01) 5. C - Centrum Nauki Kopernik (stacja metra Centrum Nauki Kopernik 03) 6. D - Stadion Narodowy (most Świętokrzyski 04) 7. E - Praga (Okrzei 02) 8. F - Multimedialny Park Fontann (Boleść 02) 9. Muranowska 9. G - Muzeum Historii Żydów Polskich (Nalewki-Muzeum 02) 10. H - Urząd Miasta Stołecznego Warszawy (plac Bankowy 03) 11. Centrum (Centrum 06) Trasa niebieska: 1. Pałac Kultury i Nauki (Dworzec Centralny 14) 2. Muzeum Fabryki Norblina 3. Muzeum Powstania Warszawskiego 4. Wronia 5. plac Grzybowski (aleja Jana Pawła II 01) 6. Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki (Zachęta 01) 7. Stare Miasto (Stare Miasto 05) 8. plac Zamkowy (plac Zamkowy 01) 9. Muzeum Fryderyka Chopina (Ordynacka 01) 10. Muzeum Narodowe (Foksal 01) 11. plac Trzech Krzyży (plac Trzech Krzyży 03) 12. Łazienki Królewskie (Łazienki Królewskie 01) 13. plac Konstytucji (plac Konstytucji 02) 14. Centrum (Centrum 06)

Warszawa: Wycieczka popołudniowa z odbiorem i powrotem

2. Warszawa: Wycieczka popołudniowa z odbiorem i powrotem

Wsiądź do komfortowego autokaru. Podziwiaj warszawskie zabytki w ramach wycieczki z przewodnikiem, która obejmuje odbiór z hotelu i transport powrotny. Przejedź przez Stare Miasto, które wpisano na listę światowego dziedzictwa UNESCO, a także przez plac Zamkowy i Pragę.  Wskocz na pokład autobusu oferującego mnóstwo miejsca na rozprostowanie nóg, by udać się na Stare Miasto. Podziwiaj plac Zamkowy i Zamek Królewski, w którym od 1596 do 1795 roku rezydowali polscy monarchowie. Z kolei w 1918 roku na krótko stanowił on siedzibę polskiego prezydenta. Zobacz Kolumnę Zygmunta III Wazy, która stanowiła pierwszy świecki pomnik w Polsce. Zachwyć się gotycką bazyliką archikatedralną św. Jana Chrzciciela, gdzie znajdują się nagrobki ze szczątkami wybitnych Polaków. Przyjrzyj się architekturze Rynku Starego Miasta i Barbakanu, a później udaj się na teren dawnego żydowskiego getta. Zatrzymaj się na chwilę przy pomniku Bohaterów Getta i zobacz niesamowitą współczesną architekturę Muzeum Historii Żydów Polskich.  Udaj się na Umschlagplatz i ulicę Miłą, aby zobaczyć, gdzie znajdował się bunkier, w którym Mordechaj Anielewicz, przywódca powstania w getcie, odebrał sobie życie. Podróżuj wzdłuż Traktu Królewskiego. Zwróć uwagę na rezydencje arystokratów i słynne zabytki. Odwiedź bazylikę Świętego Krzyża, w murach której znajduje się urna z sercem Fryderyka Chopina (1810-1849). Przespaceruj się po Łazienkach Królewskich, które stanowią miejską oazę dla warszawiaków.   Zachwyć się pałacem Na Wodzie – wspaniałą letnią rezydencją Stanisława Augusta Poniatowskiego, ostatniego króla Polski. Zobacz m.in. Grób Nieznanego Żołnierza oraz pomniki Powstania Warszawskiego i Katyński. Odwiedź warszawską Pragę (jeżeli natężenie ruchu ulicznego na to pozwoli). Podziwiaj stadion PGE Narodowy, bazylikę katedralną św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika, cerkiew oraz ulice Targową i Ząbkowską.  Przejedź obok pomnika Braterstwa Broni i XIX-wiecznej Warszawskiej Wytwórni Wódek „Koneser”. Ciesz się wyjątkowym widokiem na warszawskie Stare Miasto z mostu Śląsko-Dąbrowskiego.

Najlepsze w Warszawie: całodniowa wycieczka prywatna

3. Najlepsze w Warszawie: całodniowa wycieczka prywatna

Ta całodniowa wycieczka samochodowa łączy w sobie komfort i efektywność prywatnego kierowcy z wiedzą i osobistym podejściem prywatnego przewodnika. Zobacz historyczne, kulturowe i architektoniczne atrakcje Warszawy. Odkryj to, co miasto ma do zaoferowania! Ta trzygodzinna wycieczka to najprostszy sposób na zwiedzenie warszawskiej Starówki. Wycieczka rozpoczyna się od odbioru z miejsca zakwaterowania czystym, klimatyzowanym pojazdem. Najpierw zobaczysz zabytki znajdujące się wzdłuż zabytkowej Drogi Królewskiej, spacerując od Pałacu Prezydenckiego, przez kościół św. Anny, aż do Zamku Królewskiego. Zobaczysz też tętniący życiem Rynek z kolorowymi kamienicami oraz popularnymi restauracjami i pubami. Prywatny przewodnik zabierze Cię w podróż przez historię miasta, opowiadając o średniowiecznych królach i rycerzach, II wojnie światowej i rozwoju postkomunistycznym. Zobaczysz interesujący Pomnik Bohaterów Getta w dawnej dzielnicy żydowskiej i przejedziesz przez Nowe Miasto. Ostatnim przystankiem będą urokliwe Łazienki Królewskie, gdzie zobaczysz piękny Pałac na Wyspie. Po zakończeniu wycieczki wrócisz do miejsca zakwaterowania. 6-godzinna wycieczka obejmuje bilety wstępu bez kolejki do Pałacu Kultury i Nauki. Jest to jeden z najwyższych i najbardziej rozpoznawalnych budynków w Warszawie. Został on zbudowany w latach 50. w unikalnym stylu inspirowanym amerykańskim art deco i architekturą stalinowską. Prywatny przewodnik opowie Ci o historii budynku i zabierze Cię do obserwatorium na 30. piętrze, skąd roztaczają się niesamowite widoki na miasto. Wybierz 8-godzinną wycieczkę, aby zwiedzić także Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, korzystając z wstępu bez kolejki. Pałac w Wilanowie jest jednym z najwspanialszych zabytków architektury w Polsce. Znajduje się w nim Muzeum Sztuk Pięknych, luksusowe Apartamenty Królewskie, Biała Sala i barokowy ogród. Odwiedzając to miejsce, zrozumiesz, dlaczego Warszawa była kiedyś nazywana Paryżem Wschodu!

Łazienki Królewskie i Muzeum Pałacu w Wilanowie

4. Łazienki Królewskie i Muzeum Pałacu w Wilanowie

Ta wycieczka obejmuje zwiedzanie dwóch miejsc: Łazienek Królewskim i Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie Możesz wybrać rodzaj wycieczki: prywatną w swojej grupie lub ogólnodostępną w małej grupie.  • Łazienki Królewskie zajmują powierzchnię prawie 80 hektarów. Na miejscu zobaczysz wiele wspaniałych atrakcji, w tym pałac na Wyspie, amfiteatr, oranżerię, pomnik Chopina oraz pałac Myślewicki. • Początki pałacu królewskiego w Wilanowie sięgają 1677 roku, jednak dopiero po pewnym czasie stał się on imponującą willą otoczoną wspaniałymi ogrodami. Dziś pałac jest uważany za dzieło sztuki. Na jego terenie znajdują się piękne ogrody, budynki, pomniki i liczne dzieła sztuki.

Warszawa: Wycieczka po mieście z przesiadką z odbiorem i dowozem na lotnisko

5. Warszawa: Wycieczka po mieście z przesiadką z odbiorem i dowozem na lotnisko

Wykorzystaj w pełni swój postój w Warszawie i zapomnij o czekaniu na lotnisku. Poznaj miasto w krótkim czasie, rezerwując niestandardową wycieczkę panoramiczną. Skorzystaj z odbioru z Lotniska Chopina, odkryj jak najwięcej miejsc i zostań wysadzony na czas na następny lot. Wybierz się na przejażdżkę po Starym Mieście, wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, i podziwiaj Łazienki Królewskie, majestatyczny kompleks pałacowy. Posłuchaj wszystkiego o Marie Cure, Fryderyku Chopinie, Lechu Wałęsie, papieżu Janie Pawle II i innych znanych polskich postaciach. W zależności od ilości dostępnego czasu możesz zobaczyć tereny związane z II wojną światową i okresem powojennym, kiedy losy miasta leżały w rękach Moskwy. Możesz także przejechać przez współczesną Warszawę lub inne miejsca zgodnie ze swoimi zainteresowaniami.

Warsaw City Całodniowa prywatna panoramiczna wycieczka samochodowa i piesza

6. Warsaw City Całodniowa prywatna panoramiczna wycieczka samochodowa i piesza

Poznaj zabytki stolicy Polski podczas całodniowej wycieczki po Warszawie. W towarzystwie prywatnego przewodnika odwiedź niektóre z najważniejszych miejsc z długiej i niezwykłej przeszłości miasta, poznając tło miasta i jego rolę w historii Polski. Rozpocznij swoją trasę od wizyty na Starym Mieście. Obecnie wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, po II wojnie światowej znaczna część Warszawy legła w gruzach. Został pieczołowicie odrestaurowany do dawnej świetności, z budynkami z okresu od XIII do XX wieku. Miń dawną rezydencję polskich monarchów na Zamku Królewskim, barokowy gmach Pałacu Krasińskich, nowoczesne kolumny budynku Sądu Najwyższego i pomnik poświęcony Powstaniu Warszawskiemu z 1944 roku. Odwiedź największy park w mieście, Łazienki Królewskie, gdzie znajduje się słynny pomnik Fryderyka Chopina. Podczas II wojny światowej Łazienki Królewskie zostały w znacznym stopniu splądrowane i zniszczone przez niemieckich okupantów. W 1960 roku, po wielu latach starannej renowacji, Łazienki Królewskie zostały zwrócone Polakom jako muzeum. Spaceruj po wysublimowanym parku ze spokojnym Pałacem na Wodzie, zobacz piękną Oranżerię i Amfiteatr oraz podziwiaj wspaniały Teatr na Wyspie, wtulony w odgłosy kaczek i łabędzi. Skorzystaj z okazji i zrelaksuj się w pięknym ogrodzie różanym i wśród wyjątkowej przyrody tego miejsca. Poznaj żydowską część Warszawy. Polacy i Żydzi współistnieli obok siebie na ziemiach polskich przez siedem wieków. W naszym kraju wciąż można znaleźć wiele śladów dziedzictwa żydowskiego, zarówno materialnych, jak zabytkowa architektura, jak i niematerialnych, takich jak cykliczne wydarzenia kulturalne, szlaki, tradycje i kuchnia. Zatrzymaj się przy Pomniku Bohaterów Getta i Umschlagplatz, miejscu, z którego wywożono Żydów do obozu zagłady w Treblince. Posłuchaj tragicznej historii warszawskich Żydów. Wejdź do części getta i zobacz fragmenty muru getta. Przejdź przez most na wschodni brzeg Wisły i odkryj inne oblicze polskiej stolicy, najbardziej autentyczną część miasta. Wybierz się na spacer najsłynniejszą ulicą Ząbkowską. Uważaj na niespodzianki w najbardziej nieoczekiwanych miejscach. Odkryj kapliczki ukryte na dziedzińcach. Poszukaj oryginalnych malowideł ściennych znalezionych w okolicy. Wejdź na Bazar Różyckiego, najstarszy rynek w Warszawie. Skosztuj najlepszych pyzy i flaków w Warszawie. Zrelaksuj się w luksusowym samochodzie w drodze powrotnej do hotelu.

Warszawa: 3-godz. panoramiczna wycieczka autobusem i odbiór

7. Warszawa: 3-godz. panoramiczna wycieczka autobusem i odbiór

Weź udział w 3-godzinnej kompleksowej wycieczce po głównych atrakcjach Warszawy, jadąc klimatyzowanym autobusem w grupie maksymalnie 15 osób. Dowiedz się więcej o ponurej i burzliwej historii miasta, odwiedzając niektóre z ocalałych miejsc oraz pomników powstałych na pamiątkę powstań i tragedii, które miały miejsce w Warszawie w czasach II wojny światowej. Po drodze Twój profesjonalny przewodnik wskaże Ci także kilka znanych pereł architektury.   Rozpocznij swoją wycieczkę w Łazienkach Królewskich – zespole pałacowo-ogrodowym pełnym zabytków, które przetrwały wojnę. Następnym przystankiem będzie pomnik Bohaterów Getta, który upamiętnia powstanie w getcie warszawskim w czasie II wojny światowej. Później udaj się na Umschlagplatz, jedno z najtragiczniejszych miejsc w Warszawie: na tym placu Niemcy wpychali Żydów do wagonów i przewozili do obozu koncentracyjnego w Treblince.   Odwiedź Stare Miasto w Warszawie, gdzie znajduje się Zamek Królewski. Został on zniszczony podczas powstania warszawskiego w 1944 roku, a następnie odbudowany w 1984 roku i po dzień dzisiejszy pozostaje jednym z najbardziej charakterystycznych zabytków miasta. Na Starym Mieście przejedziesz obok bazyliki archikatedralnej św. Jana Chrzciciela – jednego z najważniejszych kościołów w Warszawie. Budynek powstał w specyficznym mazowieckim stylu gotyckim i został zniszczony oraz odbudowany podobnie jak Zamek Królewski.     Następnie wraz z przewodnikiem udaj się na spacer po Starym Mieście w magicznej atmosferze i odkryj Barbakan, mur obronny wzniesiony w stylu gotyckim z ręcznie wykonanych czerwonych cegieł. Zakończ tę historyczną wycieczkę, odwiedzając pomnik Powstania Warszawskiego, który stanowi najbardziej wyrazisty i symboliczny pomnik w Warszawie. Tutaj możesz poświęcić chwilę, aby przemyśleć wszystko to, co zobaczyłeś(-aś) w ciągu dnia.

Skip-the-line Park Łazienki i Pałac Prywatna wycieczka i rejs

8. Skip-the-line Park Łazienki i Pałac Prywatna wycieczka i rejs

Dołącz do nas na ekskluzywną wycieczkę po najpopularniejszym miejscu wypoczynku wśród warszawiaków - Łazienkach Królewskich i Pałacu. Poznaj cudowną przyrodę największego parku w stolicy i poznaj ciekawą historię dawnego pawilonu kąpielowego zamienionego w prestiżowy zespół pałacowo-ogrodowy. Zakochaj się w Łazienkach! Podczas 3-godzinnej wycieczki spotkasz się ze swoim Prywatnym Przewodnikiem przy wspaniałym Pałacu Belwederskim, dawnej rezydencji prezydentów Polski. Stąd odkryjesz zieloną oazę Łazienek Królewskich, która powstała w starym dzikim lesie, pozwalając pawiom, wiewiórkom i innym zwierzętom zachować normalne warunki naturalne. Jest piękna przez cały rok, ponieważ każda pora roku nadaje temu obszarowi inny, niezapomniany urok. Ciesz się romantycznym rejsem gondolą po kanałach wodnych. W parku znajdują się liczne zabytki architektury, takie jak Amfiteatr, Pałac Myślewicki czy pozostałości Świątyni Egipskiej. Główną atrakcją jest słynny Pałac Łazienkowski, zwany także Pałacem na Wyspie. Zbudowany w XVII wieku pałac służył jako letnia rezydencja ostatniego monarchy Polski, króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Wejdź do pałacu, korzystając z biletów wstępu bez kolejki, aby uniknąć długich kolejek, i zwiedzaj wnętrza w stylu klasycystycznym z wieloma bogato zdobionymi komnatami, takimi jak Sala Salomona, Pokój kąpielowy czy Sypialnia Króla. Wybierz opcję 4-godzinną, aby skorzystać z prywatnego transportu z miejsca zakwaterowania w Warszawie do Parku Łazienkowskiego i Pałacu. Uzyskaj najwyższą jakość dzięki usłudze odbioru i dowozu w klimatyzowanym pojeździe. Zadbamy o to, abyś miał bezproblemową podróż z miejsca zakwaterowania w Warszawie, oszczędzając czas i nerwy na samodzielne poruszanie się po mieście.

Warszawa: grupowa wycieczka historyczna z odbiorem i dowozem

9. Warszawa: grupowa wycieczka historyczna z odbiorem i dowozem

Skorzystaj z możliwości odbioru z hotelu i podróżuj wzdłuż Traktu Królewskiego w Warszawie, aby zobaczyć arystokratyczne rezydencje i słynne zabytki. Odwiedź letnią rezydencję ostatniego króla Polski w Łazienkach Królewskich. Następnie zobacz zabytki znajdujące się na terenie wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO Starego Miasta, w tym Zamek Królewski oraz bazylikę archikatedralną św. Jana Chrzciciela, w której pochowani zostali przedstawiciele dynastii Jagiellonów i Wazów. Wejdź na teren dawnego getta warszawskiego, aby podziwiać gmach Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN i pomnik Bohaterów Getta. Zobacz okryty złą sławą Umschlagplatz – miejsce koncentracji Żydów przed wywiezieniem ich do obozów zagłady. Następnie udaj się autobusem w kierunku Grobu Nieznanego Żołnierza, pomnika Powstania Warszawskiego oraz pomnika Katyńskiego. W zależności od natężenia ruchu drogowego autobus przejedzie przez dzielnicę Praga, gdzie zobaczysz pomnik Braterstwa Broni. Zachwyć się niepowtarzalnym widokiem z mostu Śląsko-Dąbrowskiego, po czym kierowca odwiezie Cię do Twojego hotelu. 

Warszawa: City Highlights Tour z hotelem Pick up / Drop Off

10. Warszawa: City Highlights Tour z hotelem Pick up / Drop Off

Codzienny Cityrama Tour of Warsaw wraz z wizytą w Łazienkach. Będziesz miał okazję zobaczyć najbardziej rozpoznawalne i niezwykłe miejsca w stolicy Polski. Poznaj piękną Warszawę w naszych klimatyzowanych 18-osobowych autokarach. Ciesz się komfortem zwiedzania w małej grupie. Podczas tej niezapomnianej wycieczki zrelaksuj się i pozwól naszym profesjonalnym przewodnikom oprowadzić Cię po zabytkowych miejscach, aby poczuć ducha miasta. Nie pozwolimy, aby nasi goście poczuli się zagubieni, czekając na nas na ulicy, ponieważ z przyjemnością odbierzemy Cię z hotelu, a po wycieczce odwieziemy Cię do miejsca pobytu. Odbiór z hotelu między 9:45 a 10:15. Wysiądź w hotelu między 13:00 a 13:15. Dostępne o każdej porze roku. Poniżej przedstawiamy przykładowy program takiej wycieczki po mieście: 1. Stare Miasto, jedna z najważniejszych atrakcji turystycznych Warszawy wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. 2. Zamek Królewski i Plac Zamkowy, rezydencja polskich monarchów w latach 1596 – 1795, a także rezydencja Prezydenta RP w 1918 roku. Istnieje również możliwość zobaczenia pierwszego świeckiego zabytku w Polsce, jakim jest III Kolumna Króla Zygmunta . 3. Katedra św. Jana, świadek najważniejszych wydarzeń w historii Polski. W gotyckim kościele znajduje się sarkofag zawierający szczątki wybitnych Polaków. 4. Warszawski Rynek Starego Miasta i Barbakan. 5. Dawne getto żydowskie, Pomnik Bohaterów Getta i Muzeum Historii Żydów Polskich – budynek będący prawdziwym współczesnym dziełem sztuki. Umschlagplatz i ulica Mila, miejsce schronu, w którym popełnił samobójstwo przywódca powstania w getcie Mordechaj Anielewicz. 6. Trakt Królewski ze wspaniałymi arystokratycznymi rezydencjami i słynnymi zabytkami, m.in. kościół św. Krzyża z urną z sercem Fryderyka Chopina (1810 - 1849). 7. Park Królewski, spacer po najpiękniejszym parku w Warszawie zwanym potocznie Łazienkami lub „Łazienkami”. Pałac na Wyspie, okazała letnia rezydencja ostatniego króla Polski Stanisława Augusta Poniatowskiego (1764 - 1895). 8. Inne ważne miejsca: Grób Nieznanego Żołnierza, Pomnik Powstania Warszawskiego 1944 i Pomnik Ofiar Katynia. 9. Warszawska Praga *: Stadion Narodowy, Katedra św. Floriana, Cerkiew, ul. Targowa i Ząbkowska, Pomnik Braterstwa Broni, Koneser - XIX-wieczna fabryka wódek, niepowtarzalny widok warszawskiej Starówki z Most Dąbrowskiego. * ta część wycieczki po mieście jest dostępna, jeśli pozwala na to ruch

Dodaj daty

Łazienki Królewskie

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 26
Sortuj wg::
Strona 1 z 2

Niezwykłe doznania

Łazienki Królewskie: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Łazienki Królewskie: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Łazienki Królewskie? Kliknij tutaj.

Łazienki Królewskie: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.1 / 5

na podstawie 1009 opinii

Zanimiva predstavitev Varšave, vodič nas je popeljal po prelepem parku, ogledali smo si predel z ambasadami w potem čudovito staro mesto. Vodič je bil zelo simpatičen in veliko svojega znanja nam je posredoval.

Warto jechać, bo odległości w Warszawie są ogromne. Wielki plus, że w cenie biletu można zaliczyć obie trasy. Jestem bardzo zadowolona.

Pani przewodnik Agnieszka bardzo profesjonalna, rzeczowa z ogromną wiedzą o mieście! Bardzo gorąco polecam - Warszawa w pigułce

Jestem mile zaskoczona. Polecam:) Jedno co moznaby bylo zmienic to informacja w jakim jezyku bedzie prowadzona wycieczka.

Od autobusu do przewodnika i kierowcy autobusu wszystko było świetnie.