Lanzarote
Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę
do
Najpopularniejsze

Lanzarote: Wycieczki i bilety

Wyświetl wszystkie pod hasłem „Lanzarote”

7 najciekawszych atrakcji Lanzarote

Wyspa Lanzarote to idealne miejsce na wczasy. Zwiedzający znajdą tam zróżnicowaną florę i faunę oraz niesamowite wulkaniczne krajobrazy. Wędruj po górach Montañas del Fuego, relaksuj się na skąpanych w słońcu plażach albo po prostu chłoń spokojną atmosferę wyspy.

Playa Blanca

Była wioska rybacka Playa Blanca znajduje się na południowym wybrzeżu Lanzarote. Jej port aż tętni życiem, a w dodatku znajduje się w pobliżu wspaniałych plaż Papagayo.

Cueva de los Verdes

5000 lat temu erupcja wulkanu utworzyła w tym miejscu 8-kilometrową jaskinię lawową. Trwająca 45 minut wycieczka po jaskini Cueva de los Verdes to niezapomniane przeżycie.

Park Narodowy Timanfaya

Po dotarciu do punktu widokowego Islote de Hilario pośród „Gór Ognia” poczujesz, że znajdujące się kilka centymetrów pod stopami kamyki rozgrzane są do 100°C. Za zjawisko to odpowiada położona 4 km pod powierzchnią ziemi komora wulkaniczna.

Archipelag Chinijo

Pięć wysp położonych na północ od Lanzarote tworzy razem rezerwat przyrody. Wyspa La Graciosa posiada największy w Europie rezerwat morski i jako jedyna jest zamieszkana.

Montaña Clara

Mierzący 259 m wysokości szczyt to jedyna pozostałość tej niegdyś wulkanicznej wyspy archipelagu. W 2007 roku tę prywatną wyspę sprzedano za 9 milionów EUR. Dzisiaj jest niezamieszkana i znajduje się na niej rezerwat ptaków morskich.

Zdjęcie: Katie Belle @Flickr (CC BY 2.0)

Guinate Tropical Park and Penguin Paradise

W parku tym żyje 150 różnych gatunków zwierząt, w tym również te zagrożone. Pokaz papug odbywa się o godz. 12.00, a następnie ma miejsce karmienie pingwinów i wydr.

Casa Museo y Monumento al Campesino

15-metrowy pomnik wykonany ze starych zbiorników wodnych to dzieło lokalnego artysty Césara Manriquego. Miejsce to pozwala zapoznać się z historią wyspy, a farma przedstawia codzienne życie.

Lanzarote: Nasze wskazówki

Ile dni spędzić na Lanzarote?

Aby, się odprężyć i wypocząć, zarezerwuj co najmniej 7-dniowy pobyt. Jeśli chcesz zwiedzić różne miejsca na wyspie, przyjedź na 10-14 dni.

Jak poruszać się po Lanzarote?

Najwygodniej będzie wypożyczyć samochód, ale na wyspie jest też komunikacja publiczna. Autobusy kursują wewnątrz miejscowości, a także pomiędzy głównymi miastami (przykładowo podróż z Arrecife do Playa Blanca trwa 55 minut). Planując wycieczkę całodniową z Playa Blanca do Corralejo na wyspie Fuenteventura, weź pod uwagę koszt podróży w obie strony (do 20 EUR). Bilety możesz zarezerwować bezpośrednio u przewoźników w porcie, a podróż trwa 35 minut.

Gdzie nocować na Lanzarote?

Najwięcej ofert zakwaterowania jest w głównych miastach przybrzeżnych: Playa Blanca, Puerto del Carmen, Costa Tequise oraz w stolicy, czyli Arrecife. Nocleg znajdziesz też w małych miasteczkach w głębi wyspy.

Przydatne informacje

 • Język
  Hiszpański
 • Waluta
  EUR (€)
 • Strefa czasowa
  UTC (+00:00)
 • Kod kraju
  +34
 • Najlepszy czas na zwiedzanie
  Na Lanzarote jest ciepło przez cały rok, a szczyty sezonu turystycznego przypadają na lato i zimę. Jeśli nie lubisz tłumów, najlepszym wyborem będzie więc wiosna i jesień. Jesienią wiatry słabną, a woda jest cieplejsza po lecie.

Lanzarote
4.6
W oparciu o następującą liczbę opinii klientów GetYourGuide: 165