Dodaj daty

Brama Lądowa

Brama Lądowa – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Zadar: Prywatna piesza wycieczka przez 3000 lat historii

1. Zadar: Prywatna piesza wycieczka przez 3000 lat historii

Zadar to jedna z najciekawszych i najstarszych miejscowości miejskich w basenie Morza Śródziemnego, zamieszkana nieprzerwanie od 1000 roku p.n.e. W I wieku stała się kolonią rzymską i uzyskała cechy miasta. Odwiedzicie pozostałości Forum Romanum, największego zbudowanego w Chorwacji i ówczesnego centrum życia społecznego. Zadar był stolicą Dalmacji od upadku Cesarstwa Zachodniorzymskiego do końca I wojny światowej. Posłuchaj historii murów obronnych, które Republika Wenecka zbudowała w XVI wieku w celu ochrony przed Turkami i zobacz malowniczy port Fosa z piękną Bramą Lądową. Przejdziesz słynną Kalelarga, główną i najbardziej znaną ulicą w mieście. Stań przed kościołem św. Donata, symbolem Zadaru i zobacz katedrę św. Anastazji. Zadar słynie z morskich organów i instalacji artystycznych Powitanie Słońca, które znajdują się przy promenadzie Riva. Usłyszysz wyjątkową muzykę morską graną przez Organy Morskie, poznając jednocześnie najciekawsze fakty dotyczące tych nowoczesnych instalacji. Następnie skosztuj likieru wiśniowego maraschino, którego receptura pochodzi z XVI wieku.

Ze Splitu: półdniowa wycieczka łodzią po Błękitnej Lagunie i 3 wyspy

2. Ze Splitu: półdniowa wycieczka łodzią po Błękitnej Lagunie i 3 wyspy

Zrelaksuj się nad brzegiem Błękitnej Laguny podczas półdniowej wycieczki łodzią motorową ze Splitu. Przeżyj 4000 lat historii podczas wycieczki z przewodnikiem po Trogirze i zwiedzaj port Maslinica w czasie wolnym na Šolcie. Wyrusz ze Splitu na malowniczą przejażdżkę łodzią motorową i podziwiaj widoki na wybrzeże Dalmacji. Poczuj uderzenia fal pod sobą, szybując do pierwszego przystanku, Trogiru. Wysiądź i ciesz się wolnym czasem na zwiedzanie tego wpisanego na listę UNESCO miasta. Możesz także dołączyć do pieszej wycieczki z przewodnikiem po Trogirze. Przejdź krętymi uliczkami do katedry św. Wawrzyńca, a następnie zatrzymaj się w Pałacu Cipiko. Skręć i zobacz zamek Kamerlengo i wieżę św. Marka. Kontynuuj do imponującej Wieży Zegarowej i Miejskiej Loggii, a następnie przejdź się pod palmami wzdłuż promenady nadbrzeżnej. Na koniec udaj się do Bramy Lądowej i wysłuchaj historii stojącej za tą imponującą strukturą od swojego przewodnika. Wejdź na pokład łodzi motorowej i udaj się na następny przystanek, Błękitną Lagunę. Kąp się w turkusowej wodzie laguny lub rozkoszuj się słońcem na jej dziewiczych brzegach. Ciesz się dużą ilością czasu na odkrywanie rajskiego otoczenia dzięki dostarczonemu sprzętowi do nurkowania. Następnie zacumuj w miejscowości Maslinica na wyspie Šolta. Tutaj zatrać się w krętych uliczkach tego starożytnego miasta portowego, mając czas wolny na zakupy, lunch lub wizytę na idyllicznych plażach. Goście, którzy wybiorą się na poranną wycieczkę, będą mieli możliwość zjedzenia obiadu w zamku Martinis Marchi na własny koszt. Na koniec ponownie wsiądź do łodzi motorowej i wróć do Splitu.

Ukryte klejnoty Zadaru Eco Tuk Tuk Tour

3. Ukryte klejnoty Zadaru Eco Tuk Tuk Tour

Prawdziwa magia dzieje się z dala od utartych ścieżek. Gdzie zwykle kupujemy jedzenie i lokalne specjały, gdzie idziemy na plażę, dlaczego mamy Sfinksa w naszym mieście; co jest takiego specjalnego w koszykówce w Zadarze, gdzie Luka Modrić grał w piłkę nożną; gdzie powstał Maraschino; kim są Barkaijoli; i jakie daty historyczne najbardziej zapamiętujemy - Dołącz do nas na wycieczkę po Ukrytych klejnotach, a my postaramy się odpowiedzieć na wszystkie te pytania i wiele więcej :) Odkryj sekretne miejsca i ukryte miejsca Zadaru, a niektórych z nich nie znajdziesz na pocztówce ani nawet nie przeczytasz o nich na TripAdvisor.

Zadar: Wycieczka z przewodnikiem na hulajnodze elektrycznej

4. Zadar: Wycieczka z przewodnikiem na hulajnodze elektrycznej

Odbierz swoją hulajnogę przed agencją, gdzie otrzymasz krótką instrukcję dotyczącą programu i zasad bezpieczeństwa jazdy. Rozpocznij swoją podróż przez miasto wzdłuż wybrzeża, a po drodze zatrzymaj się przy Sfinksie Zadarskim, aby zrobić sobie krótką przerwę i zrobić kilka zdjęć. Kontynuuj podróż w kierunku mostu starego miasta i kieruj się w stronę zabytkowego centrum miasta. Zatrzymaj się na Powitaniu Słońca i Organach Morskich, nowoczesnych instalacjach artystycznych łączących światło i dźwięk, inspirowanych naturą i żywiołami. Następnie kieruj się w stronę kościoła św. Donata, symbolu miasta Zadar, którego początki sięgają IX wieku. Kontynuuj wycieczkę wzdłuż Kalelargi do Placu Ludowego z krótką przerwą na kawę, która jest codziennym rytuałem mieszkańców Zadaru i częścią dalmatyńskiego stylu życia. Następnie udaj się do malowniczego portu Foša, skąd roztacza się wspaniały widok na Bramy Miejskie, arcydzieło renesansu. Powrót do agencji, zakończenie wycieczki.

Sunset Zadar Eco Tuk Tuk Tour

5. Sunset Zadar Eco Tuk Tuk Tour

Wsiądź do swoich elektrycznych pojazdów Tuk-Tuk i wyrusz na zwiedzanie Zadaru i jego okolic. Ciesz się koktajlami z przepięknym widokiem na jeden z najpiękniejszych zachodów słońca na świecie. Po drodze zatrzymamy się przed zadarskim Sfinksem, największym w tej części Europy, rzadkim i unikalnym zabytkiem liczącym ponad 100 lat. Rób wspaniałe zdjęcia z punktów widokowych, dowiedz się wszystkiego o Powitaniu Słońca, które komunikuje się ze światłem i Morskich Organach, które komunikują się z dźwiękiem. Dwa pomniki, różne i bardzo atrakcyjne. Spaceruj brukowanymi uliczkami Zadaru, miasta o bogatej historii i zobacz jego najważniejsze miejsca, słuchając opowieści, które z pewnością przeniosą Cię w przeszłość na wieki. Wycieczka kończy się przejażdżką tuk-tukiem z powrotem do miejsca odbioru

Dziewicza przyroda i bogate dziedzictwo - piesza wycieczka po Zadarze

6. Dziewicza przyroda i bogate dziedzictwo - piesza wycieczka po Zadarze

Ciesz się urzekającą scenerią i łącz się z naturą, słuchając unikalnych dźwięków organów morskich w Zadarze na nadmorskiej promenadzie. Ten wyjątkowy architektoniczny obiekt dźwiękowy odtwarza dźwięki zgodnie z ruchem fal, tworząc uspokajającą atmosferę, której trzeba doświadczyć. Poznając historię Zadaru i słuchając intrygujących opowieści o jego przeszłości, zobacz wielowarstwowy szklany pomnik poświęcony Słońcu. Dowiedz się, jaki ma związek z Organami Morskimi w Zadarze. Poznaj największy kościół w Dalmacji, piękny klejnot z imponującymi wyczynami architektonicznymi. Spacerując po Zadarze, odkryj kościół św. Donata, największą i najbardziej monumentalną budowlę architektury przedromańskiej w Chorwacji. Zobacz oszałamiające Forum Romanum zbudowane od I do III wieku pne i cofnij się do czasów Cesarstwa Rzymskiego. Wędruj po centralnej części miasta i dowiedz się, dlaczego Plac Ludowy był centralnym punktem Zadaru od średniowiecza. Zakończ swoją podróż w pobliżu Land's Gate, jednego z najwspanialszych zabytków renesansu.

Brama Lądowa: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Brama Lądowa? Kliknij tutaj.