Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Lake Titicaca, Bolivia

Lake Titicaca, Bolivia – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Z Puno: Wyspy Uros i wyspa Taquile - całodniowa wycieczka

1. Z Puno: Wyspy Uros i wyspa Taquile - całodniowa wycieczka

Wyjedź z Puno i udaj się w podróż na pływające wyspy ludu Uros na jeziorze Titicaca. Dowiedz się, jak miejscowi tworzą te wyspy, używając wiązek suszonych trzcin totora. Poznaj historię tego obszaru i rozmawiaj z mieszkańcami, aby dowiedzieć się więcej o ich życiu na wodzie. Następnie popłyń w rejs na wyspę Taquile w największej części jeziora Titicaca. Doświadcz życia nad jeziorem z bliska i jako bonus podziwiaj wspaniałe widoki na Andy. Posłuchaj o mieszkańcach wyspy Taquile io tym, jak wywodzili się od Inków, by pracować głównie jako rolnicy i tkacze, oraz o tym, jak odziedziczyli pewne odrębne tradycje Inków. Wybierz się na pieszą wycieczkę po wyspie, która słynie z ręcznie tkanych dzieł sztuki i kołchozów, i zjedz lunch złożony z lokalnych produktów serwowany w lokalnej restauracji. Następnie wróć do miasta Puno nad brzegiem jeziora na zakończenie usług turystycznych.

La Paz: całodniowa wycieczka do Copacabana i Isla del Sol

2. La Paz: całodniowa wycieczka do Copacabana i Isla del Sol

Dołącz do całodniowej wycieczki po La Paz nad jezioro Titicaca, odwiedzając Copacabana i Yumani, a także Isla del Sol. Ciesz się kobaltowym kolorem wody i malowniczym obrzeżem posypanych śniegiem gór. Po odebraniu zatrzymaj się w punkcie widokowym Tiquina, aby podziwiać jedne z najlepszych panoramicznych widoków na jezioro Titicaca. Następnie wskocz na prom i odkryj najwyżej położone żeglowne jezioro na świecie. Odwiedź Copacabana, główne boliwijskie miasto nad brzegiem jeziora. Kontynuuj dzień na Isla del Sol, uważanej przez Inków za miejsce narodzin ich boga słońca. Później udaj się na wybrzeże Yumani w południowej części wyspy. Tam podziwiaj świątynię Sol Pilkokaina i szczegóły architektury Inków. Pod koniec wycieczki wróć łodzią do Copacabana, a następnie wsiądź do autobusu z powrotem do La Paz.

Jezioro Titicaca 2-dniowa wycieczka do Uros, Amantani i Taquile

3. Jezioro Titicaca 2-dniowa wycieczka do Uros, Amantani i Taquile

Odkryj wyspy jeziora Titicaca podczas tej 2-dniowej wycieczki z Puno. Spędź noc u rodziny goszczącej na wyspie Amantani i poznaj lokalne tradycje. Dzień 1: Wyspy Uros i Amantani Udaj się na legendarne pływające trzcinowe wyspy motorówką. Na wyspie Amantani wycieczka dzieli się na mniejsze grupy na pobyty z lokalnymi rodzinami. Wejdź na szczyt góry, aby zobaczyć świątynie Pachamama i Pachatata. Autentyczne jedzenie zostanie przygotowane, a muzyka wykonana przez wyznaczoną rodzinę. Dzień 2: Wyspa Taquile – Puno Po śniadaniu wybierz się na krótką przejażdżkę łodzią na pobliską wyspę Taquile i poznaj mieszkańców znanych z misternych tkactw. Powrót do Puno po obiedzie, przyjazd między 15:15 a 15:30.

Puno: całodniowa wycieczka po jeziorze Titicaca oraz Uros i Taquile

4. Puno: całodniowa wycieczka po jeziorze Titicaca oraz Uros i Taquile

Zostaniesz odebrany z miejsca zakwaterowania w Puno na początku tej całodniowej wycieczki nad jezioro Titicaca. Anglojęzyczny przewodnik będzie Ci towarzyszył podczas podróży na wyspy Uros i Taquille na jeziorze. Uros to grupa wysp, których budynki są w całości wykonane z trzciny Tortora. Jest domem dla małej społeczności, której początki sięgają czasów przedinkaskich. Spędź trochę czasu z lokalnymi mieszkańcami, zanim udasz się na Taquile – wyspę, której kultura jest bliżej spokrewniona z kulturą ludu Aymara w Boliwii. Będziesz cieszyć się lokalnie przygotowanym lunchem na wyspie, zanim odwiedzisz lokalną spółdzielnię i zobaczysz z pierwszej ręki umiejętności lokalnych tkaczy. Wróć do Puno i do swojego domku po wyjątkowym spojrzeniu na kultury tych wysp.

Z Puno: 2-dniowa wycieczka na wyspy Uros, Amantaní i Taquile

5. Z Puno: 2-dniowa wycieczka na wyspy Uros, Amantaní i Taquile

Dzień 1: Puno – Wyspa Uros – Amantaní Po odbiorze i transferze do głównego portu popłyń łodzią na wyspę Uros. Tę pływającą wyspę zbudowaną z totory, rośliny wodnej rosnącej na powierzchni jeziora, zamieszkują rybacy i myśliwi. Dowiedz się, jak totora jest tkana, układana i układana warstwami, aby zbudować powierzchnię każdej wyspy. W ramach opcjonalnej atrakcji istnieje możliwość odbycia rejsu łodzią zwaną „balsa de totora”, tradycyjną formą transportu wodnego, również wykonaną z trzciny. Następnie kontynuuj podróż na wyspę Amantani. Po przyjeździe lokalna rodzina zabierze Cię do swojego domu. Miejscowi przygotują tradycyjny lunch z produktów z okolicy. Następnie odwiedź słynną świątynię sprzed czasów Inków Pachatata. O zmierzchu wybierz się na szczyt wyspy na wysokość 4130 m, skąd będziesz mógł obserwować zachód słońca nad jeziorem Titicaca. Kolacja i nocleg w domu miejscowej rodziny na wyspie Amantani. Dzień 2: Amantaní – Taquile – Puno Po śniadaniu udaj się na wyspę Taquile, słynącą z rękodzieła i pięknych tekstyliów. Miejscowi noszą nawet specjalny kapelusz, aby zaznaczyć, czy są samotni, żonaci czy sprawują władzę. Przeglądaj lokalne świątynie, grobowce i tarasy z epoki przedinkaskiej, a także poznaj tradycyjne techniki rolnicze i starożytne zwyczaje wyspy. Lunch nie jest wliczony w cenę. Następnie wróć do Puno i transfer do hotelu.

Z La Paz: Titicaca, Copacabana i Isla del Sol na jednodniową wycieczkę

6. Z La Paz: Titicaca, Copacabana i Isla del Sol na jednodniową wycieczkę

Wyrusz z La Paz na jednodniową wycieczkę z pełnym przewodnikiem, która popłynie po jeziorze Titicaca i odwiedzi Copacabana i Yumani, a także Isla del Sol. Zjedz smaczny lunch i odkryj słynne Schody Inków i Fontannę Inków. Wyjedź z La Paz około 7 rano i po około 3 godzinach dotrzesz do Tiquina, najwęższej części jeziora Titicaca. Przepłyń łodzią na drugą stronę i kontynuuj podróż 30-minutową przejażdżką autobusem do miasta Copacabana. Tam zjedz lunch, a następnie udaj się w kierunku brzegu, aby złapać łódź na Isla del Sol, gdzie zobaczysz schody Inków i fontannę Inków, znaną również jako fontanna młodości. Ta fontanna Inków reprezentuje 3 filary kultury Aymara, Ama Sua, Ama Llulla i Ama Quella, co oznacza, że nie kradnij, nie kłam i nie bądź leniwy. Następnie odwiedź miasto Yumani, a następnie wróć do portu, aby złapać łódź z powrotem na Copacabana. Będąc w Copacabana, zwiedzaj kościół, główny plac i targ rzemieślniczy. O 18:00 złapiesz autobus powrotny do La Paz, skąd powinieneś wrócić do miasta o 22:00.

Z Cusco: 2-nocna wycieczka nad jezioro Titicaca

7. Z Cusco: 2-nocna wycieczka nad jezioro Titicaca

Dzień 1 Spotkaj się wieczorem na dworcu autobusowym w Cusco i wsiądź do nocnego autobusu do Puno, autobus odjeżdża z Cusco o 21:30. Adres do terminala to Industrial 550. Dzień 2 Po nocy spędzonej w drodze przyjazd do Puno rano, około 5:30. Transfer do naszego partnerskiego hostelu, w którym możesz bezpłatnie przechować swój bagaż na czas wycieczki. Następnie wypłyń łodzią na wyspy Uros na wycieczkę z przewodnikiem po słynnych pływających wyspach trzcinowych. Rejs po najwyżej położonym żeglownym jeziorze na świecie na odległą wyspę Amantani. Wybierz się na wycieczkę z przewodnikiem po wyspie Amantani. Poznaj tradycyjną historię, styl życia i kulturę społeczności wyspy. Około 12:30 popłyń łodzią na półwysep Llachon. Obiad w nadmorskiej wiosce Llachon. Bądź świadkiem sezonowych zajęć tej wiejskiej społeczności i ciesz się wolnym czasem w jednej z najbardziej malowniczych kryjówek nad jeziorem Titicaca. W Puno skorzystaj z bezpłatnego zwiedzania miasta lub udaj się na kolację do jednej z wielu restauracji, zanim wsiądziesz do nocnego autobusu z powrotem do Cusco o 21:30 z naszego partnerskiego hostelu. Dzień 3 Zostań rano w hotelu lub hostelu w Cusco.

Z La Paz: 2-dniowa wycieczka do Isla del Sol i jeziora Titicaca

8. Z La Paz: 2-dniowa wycieczka do Isla del Sol i jeziora Titicaca

Wyrusz z La Paz na dwudniową wycieczkę z przewodnikiem, która obejmuje rejs statkiem po jeziorze Titicaca oraz wizyty w Copacabana, Yumani i Isla del Sol, gdzie spędzisz noc. Ciesz się wspaniałą scenerią kobaltowoniebieskiego jeziora i posypanych śniegiem gór, odkrywając krainę Inków. Wycieczka wyruszy z La Paz wcześnie rano do jeziora Titicaca. Twój pierwszy przystanek będzie w punkcie widokowym Tiquina, gdzie zobaczysz wspaniałe panoramiczne widoki Titicaca, najwyższego żeglownego jeziora na świecie na wysokości 3812 metrów. Następnie popłyń promem do Copacabana, głównego boliwijskiego miasta nad brzegiem jeziora, które znajduje się tuż przy granicy z Peru. Stąd popłyniesz łodzią motorową na Isla del Sol, uważaną przez Inków za miejsce narodzin ich Boga Słońca. Po południu będziesz miał czas na zwiedzanie Yumani na południowym wybrzeżu wyspy i podziwianie świątyni Sol Pilko Kaina oraz szczegółów architektury Inków. Po spędzeniu nocy na wyspie, będziesz mieć wolny dzień do 15.30, co daje mnóstwo czasu na zwiedzanie północnej części wyspy, gdzie znajduje się Złote Muzeum i Inkaska Fontanna Młodości. Po południu popłyniesz łodzią z powrotem do Copacabana, gdzie będziesz miał czas na kolację, zanim złapiesz autobus z powrotem do La Paz, gdzie dotrzesz około 23.00.

Z Puno: Wycieczka z przewodnikiem po pływających wyspach Uros

9. Z Puno: Wycieczka z przewodnikiem po pływających wyspach Uros

Skorzystaj z odbioru z hotelu w centrum Puno rano, a następnie przepłyń przez jezioro Titicaca, aby odkryć wyspy zbudowane z trzciny przez rdzennych mieszkańców Uros. Uzyskaj wspaniałe widoki na rezerwat przyrody i szukaj dzikich zwierząt, takich jak kaczki, flamingi i inne rodzime ptaki. W dniu przyjazdu przyjmij przyjazne powitanie od miejscowej ludności i posłuchaj ich tradycyjnych piosenek. Posłuchaj ich niezwykłej historii z dwujęzycznego przewodnika i podziwiaj niesamowite widoki na około 70 małych wysp, które mogą być podatne na dryfowanie! Poświęć trochę czasu na spacer po wyspach i zobacz, jak są wykonane. Zwiększ swoje wrażenia i wybierz się na przejażdżkę trzcinową łodzią z mieszkańcami. Płyń spokojnie po jeziorze i obserwuj świat.

Całodniowa wycieczka nad jezioro Titicaca, Uros i Taquile

10. Całodniowa wycieczka nad jezioro Titicaca, Uros i Taquile

Wybierz się na wycieczkę łodzią po jeziorze Titicaca i odwiedź pływające wyspy Uros. Mieszkańcy jeziora określani są jako Plemię Wody i zbudowali własne wyspy z lokalnym rodzajem trzciny cukrowej. Ich domy i łodzie są również wykonane z tego materiału. Następnym przystankiem jest wyspa Taquile, zamieszkana przez użytkowników języka keczua, którzy rozwinęli unikalne i skuteczne systemy społeczne oraz techniki ręcznego tkania. Zatrzymaj się na typowy lunch w wiosce Taquile. Wybierz się na spacer po wzgórzach i stanowiskach archeologicznych tej 6-kilometrowej wyspy, zanim wrócisz łodzią do Puno.

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 187
Sortuj wg::

Lake Titicaca, Bolivia: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Lake Titicaca, Bolivia? Kliknij tutaj.

Lake Titicaca, Bolivia: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5
(11 recenzji)

Czytałem mieszane recenzje na temat tej podróży, ale wygląda na to, że biuro podróży mogło na nie zareagować. Przewodnik był pouczający i zwracał uwagę na dobre samopoczucie grupy (przerwy w toalecie, czasy itp.). Na wyspach były stragany z pamiątkami, ale absolutnie nie było presji na kupowanie (były nawet metki z cenami!). Podróż na wyspę Taquile trwa 1 godzinę i 30 minut, ale łódź ma rozkładane siedzenia w stylu autokaru na sjestę po drodze! 15-minutowy spacer po Taquile nie jest uciążliwy i prowadzi utwardzoną ścieżką, która prowadzi do restauracji. Tak, przed lunchem odbywa się „tradycyjny” taniec, ale po nim żaden kapelusz nie przyszedł po pieniądze. Lunch był pyszny, a porcje obfite; i oczywiście jezioro jest oszałamiające. Poleciłbym tę wycieczkę.

Świetny sposób, aby zobaczyć pływające wyspy Uros i ludzi, którzy tam mieszkają. Bardzo podobał mi się dobry lunch na wyspie Tacquile i piękne widoki. Jesteś na łodzi łącznie przez 3 godziny. Dodatkowe 15 podeszew, aby dostać się na lokalną łódź na 20 minut w Uros. Świetny dzień.

To przekroczyło moje oczekiwania. Miejscowa ludność jest super przyjazna. Na wyspach Uros śpiewali nam piosenki w Aymara i pokazali nam swoje domy aw Taquille odkryliśmy jak robią mydło, jak tkają i inne super ciekawe rzeczy. Udało nam się nawet z nimi zatańczyć!

Super!!! Kochałem. Przewodnik Manu jest bardzo genialny. Poznaj historię tych wysp do perfekcji. Gratuluję mu. Jako grupa byliśmy zachwyceni i zadowoleni ze wszystkiego. I jedzenie. Nie wspominając... super bogaty!! Dziękuję!!

Wszystko działało zgodnie z ofertą. Świetny przewodnik, łódź w dobrym stanie, dobrze zaplanowane atrakcje.