Atrakcje i wycieczki
Laguna Wenecka

Laguna Wenecka – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Wenecja: bilet na tramwaj wodny i autobus lądowy

1. Wenecja: bilet na tramwaj wodny i autobus lądowy

Dzięki temu biletowi ominiesz kolejki do kas i uzyskasz dostęp do komunikacji miejskiej w Wenecji. Wejdź na pokład tramwaju wodnego znanego jako vaporetto i zwiedzaj miasto drogą wodną. Bilet obowiązuje również w pobliskich okolicach i w autobusach w Mestre i Margherze. Rozpocznij podróż po Wenecji z biletem, zatrzymując się najpierw na przystanku tramwaju wodnego. Po otrzymaniu biletu wyrusz jednym z wyjątkowych autobusów wodnych do celu swojej podróży. Odkrywaj miasto i jego atrakcje, korzystając z biletu przez godzinę lub nawet cały tydzień, w zależności od wybranej opcji. Wykorzystaj swój bilet w pełni, odwiedzając okoliczne miejsca, w tym wyspy otaczające Wenecję. Doświadcz magii wysp Lido, Murano, Burano i Torcello dzięki temu poręcznemu biletowi. Pojedź autobusem do Mestre i Marghery.

Wenecja: rejs na Burano, Torcello i Murano z pokazem dmuchania szkła

2. Wenecja: rejs na Burano, Torcello i Murano z pokazem dmuchania szkła

Odkryj niektóre z najsłynniejszych wysp Laguny Weneckiej podczas całodniowej wycieczki łodzią. Podróżuj ze swoim przewodnikiem po Lagunie Weneckiej panoramicznym statkiem i podziwiaj wyspy Murano, Burano i Torcello. Rozpocznij dzień pełen przygód od wejścia na pokład wygodnej łodzi panoramicznej wypływającej z Bazyliki św. Marka. Po drodze dowiaduj się o wyspach od swojego gospodarza. Zwiedzaj to starożytne miasto przez około 30 minut, aż dotrzesz do pierwszego celu, Murano. Weź udział w pokazie dmuchania szkła z mistrzem szkła, któremu towarzyszy historyczne objaśnienie rzemiosła. Zatrzymaj się w sklepie z pamiątkami w fabryce szkła i ciesz się ekskluzywnym 10% rabatem na zakupy. Twój zaplanowany czas na Murano obejmuje również czas wolny na samodzielne zwiedzanie. Zostaw Murano i udaj się na pobliską wyspę Burano. Zobacz urocze i kolorowe domy rozsiane po wyspie i przyjrzyj się koronkarkom przy pracy. Zapoznaj się z ich rzadkimi umiejętnościami, uważanymi za jedne z najlepszych na świecie. Zatrzymaj się na przekąskę podczas pobytu na Burano i skosztuj lokalnych ciastek, które pochodzą z wyspy. Podróż do ostatniego przystanku, Torcello. Ciesz się godzinną wizytą na wyspie i odwiedź zabytki, takie jak katedra Santa Maria Assunta, tron Attyli, most diabła i dzwonnica. Zakończ swoją przygodę godzinną wycieczką powrotną do Wenecji, podziwiając zapierającą dech w piersiach atmosferę laguny weneckiej.

Wenecja: rejs gondolą po Canal Grande z komentarzem

3. Wenecja: rejs gondolą po Canal Grande z komentarzem

Odkryj kanały Wenecji na pokładzie gondoli. Ciesz się komentarzem na żywo od przewodnika, gdy gondolier zabierze Cię wąskimi drogami i wzdłuż Wielkiego Kanału. Dowiedz się więcej o pałacach, kościołach i atrakcjach miasta. Posłuchaj lokalnych opowieści oraz historii gondoli i gondolierów. Podczas podróży podziwiaj Dom Mozarta i miń wspaniały teatr La Fenice oraz kanał "De le Ostreghe". Kontynuuj podróż do najważniejszego kanału w Wenecji, Wielkiego Kanału. Udaj się w kierunku kościoła Salute, kolekcji Peggy Guggenheim i niektórych oszałamiających weneckich pałaców, które biegną wzdłuż kanału, takich jak Ca' Dolfin, Ca' Loredan, pałac Grimani i wiele innych. Zobaczysz także Punta de la Dogana i Basen Świętego Marka, zanim wrócisz do Campo San Moisè. Na koniec przeżyj rejs w wyjątkowej wirtualnej rzeczywistości, ślizgając się po spokojnych wodach Grand Canal o zachodzie słońca na przestrzeni wieków, a następnie odkryj kunszt i sekrety stojące za kultową wenecką łodzią, przyglądając się z bliska modelowi w przekroju.

Wycieczka łodzią: Wyspy Murano, Torcello i Burano

4. Wycieczka łodzią: Wyspy Murano, Torcello i Burano

Wyrusz w rejs po weneckich kanałach i zwiedź najsłynniejsze weneckie wyspy, znane na całym świecie ze swoich malowniczych krajobrazów, tradycyjnego rękodzieła i wyjątkowej historii. Zobacz fabrykę szkła w Murano, odwiedź sklep z koronkami w Burano i skorzystaj z czasu wolengo w Torcello. Wyrusz z okolic Placu Świętego marka lub dworca kolejowego Santa Lucia i wybierz się na wycieczkę po Basenie Świętego Marka. Przewodnik obecny na łodzi opowie Ci historię weneckiej laguny oraz 3 wysp, które zwiedzisz podczas tej wycieczki.  Twoim pierwszym przystankiem będzie wyspa Murano, nazywana czasem „Wyspą szkła”. Udaj się na 30-minutową wizytę w jednej ze słynnych fabryk szkła i zobacz, jak tworzy i dmucha się szkło.  Skorzystaj z około 15 minut czasu wolnego na Murano, a następnie kontynuuj wycieczkę do Torcello, najstarszej z zamieszkałych wysp. Na końcu udaj się do Burano i podziwiaj naturalne środowisko i piękno okolicznych wysepek. Burano to typowa wyspa rybacka pełna kontrastów i kolorowych domów, która słynie z wytwarzanych tu koronek, haftów oraz wyśmienitych tortów domowej roboty. Zwróć uwagę na osławione koronki i produkty przemysł hafciarskiego, i spróbuj niektórych z wybitnych domowych ciast z Burano. Po opuszczeniu łodzi zwiedzanie odbywa się bez przewodnika. Przewodnik zaprowadzi Cię jedynie do wytwórni szkła na Murano oraz sklepu z koronkami na Burano. Oprócz tego będziesz mieć czas na zwiedzenie każdej wyspy na własną rękę.

Wenecja: Murano, Burano, Torcello i zwiedzanie fabryki szkła

5. Wenecja: Murano, Burano, Torcello i zwiedzanie fabryki szkła

Płyń po szmaragdowych wodach Laguny Weneckiej w ramach tej całodniowej wycieczki na wyspy Burano, Murano i Torcello. Wybierz opcję z transferem z dworca kolejowego Venezia Santa Lucia do punktu początkowego w okolicy San Marco lub opcję z miejscem zbiórki w San Marco.  Wejdź rano na pokład wygodnej taksówki wodnej i przepłyń przez Lagunę Wenecką. Zachwycaj się widokami z panoramicznego tarasu łodzi i słuchaj komentarza przewodnika.  Po dotarciu do pierwszego przystanku, wyspy Murano, odwiedź lokalną hutę szkła. Obejrzyj pokaz obróbki szkła w wykonaniu wykwalifikowanego rzemieślnika. Następnie będziesz mieć około godzinę na zakupy w jednym z wielu sklepów z wyrobami ze szkła. Później odwiedzisz wyspę Burano, która słynie z wyrobów koronkowych i kolorowych domów. Udaj się z przewodnikiem do centrum miejscowości i skorzystaj z 2 godzin czasu wolnego na zjedzenie pysznego lunchu, typowych weneckich aperitifów lub lodów w jednej z wielu kawiarni.  Popłyń z Burano na wyspę Torcello, kolebkę cywilizacji weneckiej. Będziesz mieć tu godzinę czasu wolnego, podczas której możesz zobaczyć wenecko-bizantyjskie mozaiki w bazylice Santa Maria Assunta di Torcello. Wczesnym wieczorem wrócisz do dzielnicy San Marco. 

Wenecja: Transfer łodzią na/z lotniska Marco Polo w 3 trasach

6. Wenecja: Transfer łodzią na/z lotniska Marco Polo w 3 trasach

Przyjmij ponadczasową tradycję podróżowania drogą wodną, tak jak robili to Wenecjanie od wieków. Pożegnaj się z korkami i podziwiaj hipnotyzujące widoki na Lagunę Wenecką, udając się z lotniska Marco Polo do tętniącego życiem centrum Wenecji. Aby rozpocząć podróż, wymień swój kupon w biurze podróży organizatora zajęć i otrzymaj bilet. Wskazanym miejscem spotkania jest biuro znajdujące się najbliżej molo. Przed wejściem na pokład sprawdź ważność biletu za pomocą maszyn do stemplowania lub poproś o pomoc członka załogi. Zwiedzaj miasto we własnym tempie. Po odkryciu uroku zabytków Wenecji zrelaksuj się, wiedząc, że masz aż 30 dni na aktywację biletu powrotnego. Rozkoszuj się urokiem Murano i Lido, poznaj piękne centrum Wenecji i z łatwością odwiedź tętniący życiem terminal statków wycieczkowych. W zależności od wybranej opcji Twój bilet jest ważny na poniższe linie. Wszyscy kierują się w stronę lotniska Marco Polo lub odlatują z niego i zatrzymują się przy niektórych głównych atrakcjach Wenecji: Niebieska Linia: Lotnisko Marco Polo – Muzeum Murano – Murano Colonna – Fondamente Nove – Szpital – Baseny – Lido Santa Maria Elisabetta – Arsenale – San Zaccaria Jolanda – Piazza San Marco Giardinetti – Zattere – Giudecca Hotel Hilton Molino Stucky Linia pomarańczowa: Lotnisko Marco Polo – Murano Colonna – Madonna dell’Orto – Guglie (kolej) – San Stae – Rialto – Sant’Angelo – Ca’ Rezzonico – Santa Maria del Giglio – Piazza San Marco Giardinetti Czerwona linia: Lotnisko Marco Polo – Muzeum Murano – Certosa – Lido Santa Maria Elisabetta – Arsenale – San Zaccaria Jolanda – Piazza San Marco

Z Wenecji: Murano i Burano - wycieczka z przewodnikiem prywatną łodzią

7. Z Wenecji: Murano i Burano - wycieczka z przewodnikiem prywatną łodzią

Zobacz, jak wyglądało kiedyś życie na wyspie rzemieślników słynącej z tradycyjnego rękodzieła, którego tajniki przekazywano z pokolenia na pokolenie. Podczas krótkiego rejsu na niewielką wyspę Murano, słynącą ze swoich tradycji w wytwarzaniu szkła, Twój przewodnik nie pozwoli Ci się nudzić. Poznaj fascynującą historię dmuchaczy szkła z Murano. Ich umiejętności były tak cenne, że nie pozwalano im opuszczać Wenecji pod groźbą śmierci. Zobacz rzemieślnika przy pracy i posłuchaj objaśnienia na temat procesu wytwarzania szkła w języku angielskim. Dowiedz się, jak krzemionka staje się szkłem i jak wytwarza się kolorowe szkło. Skorzystaj z okazji przejrzenia ogromnej kolekcji szklanych dzieł sztuki, a następnie wybierz się na spacer po wyspie Murano na własną rękę. Po powrocie na łódź czeka Cię kolejny rejs – tym razem na wysepkę Burano, na której zobaczysz ciasną zabudowę różnokolorowych domów rozmieszczonych wzdłuż ulic i kanałów. Odkryj wielowiekową tradycję koronkarstwa na Burano, odwiedzając budynek, w którym kobiety nadal wytwarzają koronki. Twój przewodnik objaśni Ci tajniki tej wymierającej sztuki. Przejdź się następnie śladami Michała Anioła i wybierz swoją pamiątkę z wycieczki. Przespaceruj się krętymi uliczkami, kosztując pysznych ciastek z lokalnych piekarni. W przeciwieństwie do innych wycieczek ta wycieczka celowo omija Torcello, aby dać Ci więcej czasu na zwiedzanie Murano i Burano.

Z Wenecji: Panoramiczny rejs wycieczkowy po Murano i Burano

8. Z Wenecji: Panoramiczny rejs wycieczkowy po Murano i Burano

Odkryj najbardziej urokliwe i znane wyspy Laguny Weneckiej podczas tej półdniowej wycieczki. Podziwiaj piękne okolice Wenecji i dowiedz się więcej o życiu i tradycjach Wenecji. Rozpocznij swoją podróż komfortową łodzią panoramiczną wypływającą z okolic Świętego Marka i dotrzyj na wyspę Murano w około 30 minut. Zostaniesz powitany w fabryce szkła, aby zobaczyć pokaz dmuchania szkła wykonany przez mistrza szkła. W sklepie możesz kupić niektóre pamiątki rękodzielnicze z ekskluzywną zniżką 10%. Kieruj się w stronę wyspy Burano. Zanurz się w jego uroczych i kolorowych domach na nieco ponad godzinę. Na Burano podziwiaj domy rybaków pomalowane na jasne kolory, które po powrocie z morza odnalazły drogę do domu. Wyspa jest również znana na całym świecie z rzadkich, rzemieślniczych koronek. Zamknij przystań w centrum wyspy, obserwuj wytwórców koronek i ciesz się czasem relaksu lub zakupem typowych ciastek wytwarzanych na wyspie: i bussolai. Wsiądź na nowo, aby wrócić do Wenecji i cieszyć się spokojną przyrodą laguny weneckiej

Wenecja: Półdniowa wycieczka po lagunie Murano i Burano

9. Wenecja: Półdniowa wycieczka po lagunie Murano i Burano

Wyrusz ze stacji kolejowej przy Piazzale Roma na wyspę Murano, która słynie z przemysłu szklarskiego. Ta sięgająca średniowiecza tradycja do tej pory jest przekazywana z pokolenia na pokolenie, a każdy dmuchacz szkła ma swój własny styl. Zobacz pokaz dmuchania szkła i naucz się rozpoznawać różnice między rzemieślnikami oraz markami podczas pobytu na wyspie. Następnie odwiedź wyspę Burano, która jest znana z szydełkowych dzieł i kolorowych domów. Zobacz atrakcje wyspy Burano, w tym krzywą dzwonnicę i główny plac Piazza Baldassare Galuppi (nazwany na cześć XVIII-wiecznego weneckiego kompozytora). Podczas wizyty na wyspie warto odwiedzić sklepy koronkarskie. Wycieczkę zakończysz w miejscu jej rozpoczęcia.

Wenecja: Murano, Burano i Torcello - wycieczka łodzią hop-on hop-off

10. Wenecja: Murano, Burano i Torcello - wycieczka łodzią hop-on hop-off

Zrelaksuj się na łodzi z dużymi oknami i otwartą przestrzenią podczas wycieczki hop-on hop-off po Wenecji. Weź udział w całej wycieczce za jednym razem, aby uzyskać dobry pierwszy przegląd Wenecji, lub zatrzymaj się po drodze, gdzie i na jak długo najbardziej Ci odpowiada. Zwiedzaj Wenecję, Murano i Burano wygodną łodzią. Wsiądź i wysiądź w St. Mark i Murano i poznaj fascynujące historie, korzystając z audioprzewodnika. Będziesz mieć okazję zobaczyć pokaz w fabryce szkła. Wsiądź na preferowanym przystanku i podziwiaj panoramiczne widoki z szerokich okien zadaszonej łodzi lub z otwartej przestrzeni. Dzieci w wieku 0-5 lat i zwierzęta domowe podróżują za darmo. Dostępne są oferty rodzinne. Przystanki rejsów wycieczkowych: LINIA A: Dworzec kolejowy Santa Lucia (przed restauracją KFC) - Tronchetto (przed przystankiem Flixbus) - San Marco (przed Ogrodami Królewskimi) - Murano (przed ELLEGI MURANO GLASS) - Zattere (Fondamenta Zattere al Ponte Longo) - Tronchetto - Dworzec kolejowy Santa Lucia. LINIA B: Punta Sabbioni (molo nr 4) - Murano (przed ELLEGI MURANO GLASS) - Torcello - Burano (Fondamenta del Pizzo) - Punta Sabbioni

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 93
Sortuj wg::

Laguna Wenecka – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Wenecja: bilet na tramwaj wodny i autobus lądowy

Wenecja: bilet na tramwaj wodny i autobus lądowy

Dzięki temu biletowi ominiesz kolejki do kas i uzyskasz dostęp do komunikacji miejskiej w Wenecji. Wejdź na pokład tramwaju wodnego znanego jako vaporetto i zwiedzaj miasto drogą wodną. Bilet obowiązuje również w pobliskich okolicach i w autobusach w Mestre i Margherze. Rozpocznij podróż po Wenecji z biletem, zatrzymując się najpierw na przystanku tramwaju wodnego. Po otrzymaniu biletu wyrusz jednym z wyjątkowych autobusów wodnych do celu swojej podróży. Odkrywaj miasto i jego atrakcje, korzystając z biletu przez godzinę lub nawet cały tydzień, w zależności od wybranej opcji. Wykorzystaj swój bilet w pełni, odwiedzając okoliczne miejsca, w tym wyspy otaczające Wenecję. Doświadcz magii wysp Lido, Murano, Burano i Torcello dzięki temu poręcznemu biletowi. Pojedź autobusem do Mestre i Marghery.

Wenecja: rejs na Burano, Torcello i Murano z pokazem dmuchania szkła

Wenecja: rejs na Burano, Torcello i Murano z pokazem dmuchania szkła

Odkryj niektóre z najsłynniejszych wysp Laguny Weneckiej podczas całodniowej wycieczki łodzią. Podróżuj ze swoim przewodnikiem po Lagunie Weneckiej panoramicznym statkiem i podziwiaj wyspy Murano, Burano i Torcello. Rozpocznij dzień pełen przygód od wejścia na pokład wygodnej łodzi panoramicznej wypływającej z Bazyliki św. Marka. Po drodze dowiaduj się o wyspach od swojego gospodarza. Zwiedzaj to starożytne miasto przez około 30 minut, aż dotrzesz do pierwszego celu, Murano. Weź udział w pokazie dmuchania szkła z mistrzem szkła, któremu towarzyszy historyczne objaśnienie rzemiosła. Zatrzymaj się w sklepie z pamiątkami w fabryce szkła i ciesz się ekskluzywnym 10% rabatem na zakupy. Twój zaplanowany czas na Murano obejmuje również czas wolny na samodzielne zwiedzanie. Zostaw Murano i udaj się na pobliską wyspę Burano. Zobacz urocze i kolorowe domy rozsiane po wyspie i przyjrzyj się koronkarkom przy pracy. Zapoznaj się z ich rzadkimi umiejętnościami, uważanymi za jedne z najlepszych na świecie. Zatrzymaj się na przekąskę podczas pobytu na Burano i skosztuj lokalnych ciastek, które pochodzą z wyspy. Podróż do ostatniego przystanku, Torcello. Ciesz się godzinną wizytą na wyspie i odwiedź zabytki, takie jak katedra Santa Maria Assunta, tron Attyli, most diabła i dzwonnica. Zakończ swoją przygodę godzinną wycieczką powrotną do Wenecji, podziwiając zapierającą dech w piersiach atmosferę laguny weneckiej.

Wenecja: rejs gondolą po Canal Grande z komentarzem

Wenecja: rejs gondolą po Canal Grande z komentarzem

Odkryj kanały Wenecji na pokładzie gondoli. Ciesz się komentarzem na żywo od przewodnika, gdy gondolier zabierze Cię wąskimi drogami i wzdłuż Wielkiego Kanału. Dowiedz się więcej o pałacach, kościołach i atrakcjach miasta. Posłuchaj lokalnych opowieści oraz historii gondoli i gondolierów. Podczas podróży podziwiaj Dom Mozarta i miń wspaniały teatr La Fenice oraz kanał "De le Ostreghe". Kontynuuj podróż do najważniejszego kanału w Wenecji, Wielkiego Kanału. Udaj się w kierunku kościoła Salute, kolekcji Peggy Guggenheim i niektórych oszałamiających weneckich pałaców, które biegną wzdłuż kanału, takich jak Ca' Dolfin, Ca' Loredan, pałac Grimani i wiele innych. Zobaczysz także Punta de la Dogana i Basen Świętego Marka, zanim wrócisz do Campo San Moisè. Na koniec przeżyj rejs w wyjątkowej wirtualnej rzeczywistości, ślizgając się po spokojnych wodach Grand Canal o zachodzie słońca na przestrzeni wieków, a następnie odkryj kunszt i sekrety stojące za kultową wenecką łodzią, przyglądając się z bliska modelowi w przekroju.

Wycieczka łodzią: Wyspy Murano, Torcello i Burano

Wycieczka łodzią: Wyspy Murano, Torcello i Burano

Wyrusz w rejs po weneckich kanałach i zwiedź najsłynniejsze weneckie wyspy, znane na całym świecie ze swoich malowniczych krajobrazów, tradycyjnego rękodzieła i wyjątkowej historii. Zobacz fabrykę szkła w Murano, odwiedź sklep z koronkami w Burano i skorzystaj z czasu wolengo w Torcello. Wyrusz z okolic Placu Świętego marka lub dworca kolejowego Santa Lucia i wybierz się na wycieczkę po Basenie Świętego Marka. Przewodnik obecny na łodzi opowie Ci historię weneckiej laguny oraz 3 wysp, które zwiedzisz podczas tej wycieczki.  Twoim pierwszym przystankiem będzie wyspa Murano, nazywana czasem „Wyspą szkła”. Udaj się na 30-minutową wizytę w jednej ze słynnych fabryk szkła i zobacz, jak tworzy i dmucha się szkło.  Skorzystaj z około 15 minut czasu wolnego na Murano, a następnie kontynuuj wycieczkę do Torcello, najstarszej z zamieszkałych wysp. Na końcu udaj się do Burano i podziwiaj naturalne środowisko i piękno okolicznych wysepek. Burano to typowa wyspa rybacka pełna kontrastów i kolorowych domów, która słynie z wytwarzanych tu koronek, haftów oraz wyśmienitych tortów domowej roboty. Zwróć uwagę na osławione koronki i produkty przemysł hafciarskiego, i spróbuj niektórych z wybitnych domowych ciast z Burano. Po opuszczeniu łodzi zwiedzanie odbywa się bez przewodnika. Przewodnik zaprowadzi Cię jedynie do wytwórni szkła na Murano oraz sklepu z koronkami na Burano. Oprócz tego będziesz mieć czas na zwiedzenie każdej wyspy na własną rękę.

Wenecja: Murano, Burano, Torcello i zwiedzanie fabryki szkła

Wenecja: Murano, Burano, Torcello i zwiedzanie fabryki szkła

Płyń po szmaragdowych wodach Laguny Weneckiej w ramach tej całodniowej wycieczki na wyspy Burano, Murano i Torcello. Wybierz opcję z transferem z dworca kolejowego Venezia Santa Lucia do punktu początkowego w okolicy San Marco lub opcję z miejscem zbiórki w San Marco.  Wejdź rano na pokład wygodnej taksówki wodnej i przepłyń przez Lagunę Wenecką. Zachwycaj się widokami z panoramicznego tarasu łodzi i słuchaj komentarza przewodnika.  Po dotarciu do pierwszego przystanku, wyspy Murano, odwiedź lokalną hutę szkła. Obejrzyj pokaz obróbki szkła w wykonaniu wykwalifikowanego rzemieślnika. Następnie będziesz mieć około godzinę na zakupy w jednym z wielu sklepów z wyrobami ze szkła. Później odwiedzisz wyspę Burano, która słynie z wyrobów koronkowych i kolorowych domów. Udaj się z przewodnikiem do centrum miejscowości i skorzystaj z 2 godzin czasu wolnego na zjedzenie pysznego lunchu, typowych weneckich aperitifów lub lodów w jednej z wielu kawiarni.  Popłyń z Burano na wyspę Torcello, kolebkę cywilizacji weneckiej. Będziesz mieć tu godzinę czasu wolnego, podczas której możesz zobaczyć wenecko-bizantyjskie mozaiki w bazylice Santa Maria Assunta di Torcello. Wczesnym wieczorem wrócisz do dzielnicy San Marco. 

Wenecja: Transfer łodzią na/z lotniska Marco Polo w 3 trasach

Wenecja: Transfer łodzią na/z lotniska Marco Polo w 3 trasach

Przyjmij ponadczasową tradycję podróżowania drogą wodną, tak jak robili to Wenecjanie od wieków. Pożegnaj się z korkami i podziwiaj hipnotyzujące widoki na Lagunę Wenecką, udając się z lotniska Marco Polo do tętniącego życiem centrum Wenecji. Aby rozpocząć podróż, wymień swój kupon w biurze podróży organizatora zajęć i otrzymaj bilet. Wskazanym miejscem spotkania jest biuro znajdujące się najbliżej molo. Przed wejściem na pokład sprawdź ważność biletu za pomocą maszyn do stemplowania lub poproś o pomoc członka załogi. Zwiedzaj miasto we własnym tempie. Po odkryciu uroku zabytków Wenecji zrelaksuj się, wiedząc, że masz aż 30 dni na aktywację biletu powrotnego. Rozkoszuj się urokiem Murano i Lido, poznaj piękne centrum Wenecji i z łatwością odwiedź tętniący życiem terminal statków wycieczkowych. W zależności od wybranej opcji Twój bilet jest ważny na poniższe linie. Wszyscy kierują się w stronę lotniska Marco Polo lub odlatują z niego i zatrzymują się przy niektórych głównych atrakcjach Wenecji: Niebieska Linia: Lotnisko Marco Polo – Muzeum Murano – Murano Colonna – Fondamente Nove – Szpital – Baseny – Lido Santa Maria Elisabetta – Arsenale – San Zaccaria Jolanda – Piazza San Marco Giardinetti – Zattere – Giudecca Hotel Hilton Molino Stucky Linia pomarańczowa: Lotnisko Marco Polo – Murano Colonna – Madonna dell’Orto – Guglie (kolej) – San Stae – Rialto – Sant’Angelo – Ca’ Rezzonico – Santa Maria del Giglio – Piazza San Marco Giardinetti Czerwona linia: Lotnisko Marco Polo – Muzeum Murano – Certosa – Lido Santa Maria Elisabetta – Arsenale – San Zaccaria Jolanda – Piazza San Marco

Z Wenecji: Murano i Burano - wycieczka z przewodnikiem prywatną łodzią

Z Wenecji: Murano i Burano - wycieczka z przewodnikiem prywatną łodzią

Zobacz, jak wyglądało kiedyś życie na wyspie rzemieślników słynącej z tradycyjnego rękodzieła, którego tajniki przekazywano z pokolenia na pokolenie. Podczas krótkiego rejsu na niewielką wyspę Murano, słynącą ze swoich tradycji w wytwarzaniu szkła, Twój przewodnik nie pozwoli Ci się nudzić. Poznaj fascynującą historię dmuchaczy szkła z Murano. Ich umiejętności były tak cenne, że nie pozwalano im opuszczać Wenecji pod groźbą śmierci. Zobacz rzemieślnika przy pracy i posłuchaj objaśnienia na temat procesu wytwarzania szkła w języku angielskim. Dowiedz się, jak krzemionka staje się szkłem i jak wytwarza się kolorowe szkło. Skorzystaj z okazji przejrzenia ogromnej kolekcji szklanych dzieł sztuki, a następnie wybierz się na spacer po wyspie Murano na własną rękę. Po powrocie na łódź czeka Cię kolejny rejs – tym razem na wysepkę Burano, na której zobaczysz ciasną zabudowę różnokolorowych domów rozmieszczonych wzdłuż ulic i kanałów. Odkryj wielowiekową tradycję koronkarstwa na Burano, odwiedzając budynek, w którym kobiety nadal wytwarzają koronki. Twój przewodnik objaśni Ci tajniki tej wymierającej sztuki. Przejdź się następnie śladami Michała Anioła i wybierz swoją pamiątkę z wycieczki. Przespaceruj się krętymi uliczkami, kosztując pysznych ciastek z lokalnych piekarni. W przeciwieństwie do innych wycieczek ta wycieczka celowo omija Torcello, aby dać Ci więcej czasu na zwiedzanie Murano i Burano.

Z Wenecji: Panoramiczny rejs wycieczkowy po Murano i Burano

Z Wenecji: Panoramiczny rejs wycieczkowy po Murano i Burano

Odkryj najbardziej urokliwe i znane wyspy Laguny Weneckiej podczas tej półdniowej wycieczki. Podziwiaj piękne okolice Wenecji i dowiedz się więcej o życiu i tradycjach Wenecji. Rozpocznij swoją podróż komfortową łodzią panoramiczną wypływającą z okolic Świętego Marka i dotrzyj na wyspę Murano w około 30 minut. Zostaniesz powitany w fabryce szkła, aby zobaczyć pokaz dmuchania szkła wykonany przez mistrza szkła. W sklepie możesz kupić niektóre pamiątki rękodzielnicze z ekskluzywną zniżką 10%. Kieruj się w stronę wyspy Burano. Zanurz się w jego uroczych i kolorowych domach na nieco ponad godzinę. Na Burano podziwiaj domy rybaków pomalowane na jasne kolory, które po powrocie z morza odnalazły drogę do domu. Wyspa jest również znana na całym świecie z rzadkich, rzemieślniczych koronek. Zamknij przystań w centrum wyspy, obserwuj wytwórców koronek i ciesz się czasem relaksu lub zakupem typowych ciastek wytwarzanych na wyspie: i bussolai. Wsiądź na nowo, aby wrócić do Wenecji i cieszyć się spokojną przyrodą laguny weneckiej

Wenecja: Półdniowa wycieczka po lagunie Murano i Burano

Wenecja: Półdniowa wycieczka po lagunie Murano i Burano

Wyrusz ze stacji kolejowej przy Piazzale Roma na wyspę Murano, która słynie z przemysłu szklarskiego. Ta sięgająca średniowiecza tradycja do tej pory jest przekazywana z pokolenia na pokolenie, a każdy dmuchacz szkła ma swój własny styl. Zobacz pokaz dmuchania szkła i naucz się rozpoznawać różnice między rzemieślnikami oraz markami podczas pobytu na wyspie. Następnie odwiedź wyspę Burano, która jest znana z szydełkowych dzieł i kolorowych domów. Zobacz atrakcje wyspy Burano, w tym krzywą dzwonnicę i główny plac Piazza Baldassare Galuppi (nazwany na cześć XVIII-wiecznego weneckiego kompozytora). Podczas wizyty na wyspie warto odwiedzić sklepy koronkarskie. Wycieczkę zakończysz w miejscu jej rozpoczęcia.

Wenecja: Murano, Burano i Torcello - wycieczka łodzią hop-on hop-off

Wenecja: Murano, Burano i Torcello - wycieczka łodzią hop-on hop-off

Zrelaksuj się na łodzi z dużymi oknami i otwartą przestrzenią podczas wycieczki hop-on hop-off po Wenecji. Weź udział w całej wycieczce za jednym razem, aby uzyskać dobry pierwszy przegląd Wenecji, lub zatrzymaj się po drodze, gdzie i na jak długo najbardziej Ci odpowiada. Zwiedzaj Wenecję, Murano i Burano wygodną łodzią. Wsiądź i wysiądź w St. Mark i Murano i poznaj fascynujące historie, korzystając z audioprzewodnika. Będziesz mieć okazję zobaczyć pokaz w fabryce szkła. Wsiądź na preferowanym przystanku i podziwiaj panoramiczne widoki z szerokich okien zadaszonej łodzi lub z otwartej przestrzeni. Dzieci w wieku 0-5 lat i zwierzęta domowe podróżują za darmo. Dostępne są oferty rodzinne. Przystanki rejsów wycieczkowych: LINIA A: Dworzec kolejowy Santa Lucia (przed restauracją KFC) - Tronchetto (przed przystankiem Flixbus) - San Marco (przed Ogrodami Królewskimi) - Murano (przed ELLEGI MURANO GLASS) - Zattere (Fondamenta Zattere al Ponte Longo) - Tronchetto - Dworzec kolejowy Santa Lucia. LINIA B: Punta Sabbioni (molo nr 4) - Murano (przed ELLEGI MURANO GLASS) - Torcello - Burano (Fondamenta del Pizzo) - Punta Sabbioni

Wenecja: Najciekawsze atrakcje

Laguna Wenecka: Wycieczki i bilety

Włochy: Ciekawe miejsca

Laguna Wenecka: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Laguna Wenecka? Kliknij tutaj.

Laguna Wenecka: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.2
(25 400 recenzji)

Ruch autobusów wodnych w Wenecji i okolicach jest jasno regulowany. Tablice z rozkładami odjazdów i cyfrowe tablice informacyjne pokazują, która trasa i w jakim kierunku. Istnieją różne trasy. Jest kilka stacji odjazdów z A - D, szczególnie na większych stacjach, takich jak Plac Św. Marka, Dworzec Kolejowy czy P. Roma. Trasy czasami zajmują godzinę od początku do końca, ponieważ autobus wodny często się zatrzymuje. Podobnie jak wsiadanie i wysiadanie. Wciąż bogaty w wydarzenia i niedrogi środek transportu z dużą ilością możliwości robienia zdjęć. Odprawa z zakupionymi biletami przebiega bezproblemowo.

Piękna wycieczka, dobrze zbilansowana pomiędzy zajęciami z przewodnikiem i czasem wolnym na samodzielne zwiedzanie. Elli, nasz przewodnik, był bardzo miły, przygotowany i dostępny, aby odpowiedzieć na pytania i ciekawostki. Doceniono także wgląd w życie mieszkańców, których dobrze zna. Dziękuję i do zobaczenia następnym razem!

Karnet jest naprawdę bardzo praktyczny, gorąco polecam. Spędziliśmy 4 dni w Wenecji. Dzięki temu mogliśmy swobodnie poruszać się po mieście, a także zwiedzać Murano i Burano.

Dobrze, jeśli nie musisz jechać do hotspotów!!! W przeciwnym razie okropne

obróbka szkła na Murano, ciekawa kolorowa architektura na Burano