Laguna Wenecka – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Wenecja: rejs na Burano, Torcello i Murano z pokazem dmuchania szkła

1. Wenecja: rejs na Burano, Torcello i Murano z pokazem dmuchania szkła

Odkryj niektóre z najsłynniejszych wysp Laguny Weneckiej podczas całodniowej wycieczki łodzią. Podróżuj ze swoim przewodnikiem po Lagunie Weneckiej panoramicznym statkiem i podziwiaj wyspy Murano, Burano i Torcello. Rozpocznij dzień pełen przygód od wejścia na pokład wygodnej łodzi panoramicznej wypływającej z Bazyliki św. Marka. Po drodze dowiaduj się o wyspach od swojego gospodarza. Zwiedzaj to starożytne miasto przez około 30 minut, aż dotrzesz do pierwszego celu, Murano. Weź udział w pokazie dmuchania szkła z mistrzem szkła, któremu towarzyszy historyczne objaśnienie rzemiosła. Zatrzymaj się w sklepie z pamiątkami w fabryce szkła i ciesz się ekskluzywnym 10% rabatem na zakupy. Twój zaplanowany czas na Murano obejmuje również czas wolny na samodzielne zwiedzanie. Zostaw Murano i udaj się na pobliską wyspę Burano. Zobacz urocze i kolorowe domy rozsiane po wyspie i przyjrzyj się koronkarkom przy pracy. Zapoznaj się z ich rzadkimi umiejętnościami, uważanymi za jedne z najlepszych na świecie. Zatrzymaj się na przekąskę podczas pobytu na Burano i skosztuj lokalnych ciastek, które pochodzą z wyspy. Podróż do ostatniego przystanku, Torcello. Ciesz się godzinną wizytą na wyspie i odwiedź zabytki, takie jak katedra Santa Maria Assunta, tron Attyli, most diabła i dzwonnica. Zakończ swoją przygodę godzinną wycieczką powrotną do Wenecji, podziwiając zapierającą dech w piersiach atmosferę laguny weneckiej.

Wenecja: bilet na tramwaj wodny i autobus lądowy

2. Wenecja: bilet na tramwaj wodny i autobus lądowy

Dzięki temu biletowi ominiesz kolejki do kas i uzyskasz dostęp do komunikacji miejskiej w Wenecji. Wejdź na pokład tramwaju wodnego znanego jako vaporetto i zwiedzaj miasto drogą wodną. Bilet obowiązuje również w pobliskich okolicach i w autobusach w Mestre i Margherze. Rozpocznij podróż po Wenecji z biletem, zatrzymując się najpierw na przystanku tramwaju wodnego. Po otrzymaniu biletu wyrusz jednym z wyjątkowych autobusów wodnych do celu swojej podróży. Odkrywaj miasto i jego atrakcje, korzystając z biletu przez godzinę lub nawet cały tydzień, w zależności od wybranej opcji. Wykorzystaj swój bilet w pełni, odwiedzając okoliczne miejsca, w tym wyspy otaczające Wenecję. Doświadcz magii wysp Lido, Murano, Burano i Torcello dzięki temu poręcznemu biletowi. Pojedź autobusem do Mestre i Marghery.

Wenecja: rejs gondolą po Canal Grande z komentarzem

3. Wenecja: rejs gondolą po Canal Grande z komentarzem

Odkrywaj kanały Wenecji na pokładzie gondoli. Ciesz się komentarzem na żywo ze swojego przewodnika, gdy gondolier zabierze Cię wąskimi ścieżkami i wzdłuż Canal Grande. Dowiedz się o miejskich pałacach, kościołach i atrakcjach. Posłuchaj lokalnych opowieści oraz historii gondoli i gondolierów. Podczas podróży podziwiaj Dom Desdemony i Dom Mozarta. Miniesz także wspaniały teatr La Fenice i kanał „De le Ostreghe”. Kontynuuj do najważniejszego kanału w Wenecji, Canal Grande. Udaj się w stronę kościoła Salute, kolekcji Peggy Guggenheim i niektórych wspaniałych weneckich pałaców, które biegną wzdłuż kanału, takich jak Ca'Dolfin, Ca'Loredan, Grimani Palace i wiele innych. Zanim wrócisz do Campo San Moisè, zobaczysz także Punta de la Dogana i Zagłębie św. Marka.

Wycieczka łodzią: Wyspy Murano, Torcello i Burano

4. Wycieczka łodzią: Wyspy Murano, Torcello i Burano

Wyrusz w rejs po weneckich kanałach i zwiedź najsłynniejsze weneckie wyspy, znane na całym świecie ze swoich malowniczych krajobrazów, tradycyjnego rękodzieła i wyjątkowej historii. Zobacz fabrykę szkła w Murano, odwiedź sklep z koronkami w Burano i skorzystaj z czasu wolengo w Torcello. Wyrusz z okolic Placu Świętego marka lub dworca kolejowego Santa Lucia i wybierz się na wycieczkę po Basenie Świętego Marka. Przewodnik obecny na łodzi opowie Ci historię weneckiej laguny oraz 3 wysp, które zwiedzisz podczas tej wycieczki.  Twoim pierwszym przystankiem będzie wyspa Murano, nazywana czasem „Wyspą szkła”. Udaj się na 30-minutową wizytę w jednej ze słynnych fabryk szkła i zobacz, jak tworzy i dmucha się szkło.  Skorzystaj z około 15 minut czasu wolnego na Murano, a następnie kontynuuj wycieczkę do Torcello, najstarszej z zamieszkałych wysp. Na końcu udaj się do Burano i podziwiaj naturalne środowisko i piękno okolicznych wysepek. Burano to typowa wyspa rybacka pełna kontrastów i kolorowych domów, która słynie z wytwarzanych tu koronek, haftów oraz wyśmienitych tortów domowej roboty. Zwróć uwagę na osławione koronki i produkty przemysł hafciarskiego, i spróbuj niektórych z wybitnych domowych ciast z Burano. Po opuszczeniu łodzi zwiedzanie odbywa się bez przewodnika. Przewodnik zaprowadzi Cię jedynie do wytwórni szkła na Murano oraz sklepu z koronkami na Burano. Oprócz tego będziesz mieć czas na zwiedzenie każdej wyspy na własną rękę.

Z Wenecji: krajoznawczy rejs statkiem na Murano i Burano

5. Z Wenecji: krajoznawczy rejs statkiem na Murano i Burano

Odkryj najbardziej urokliwe i znane wyspy Laguny Weneckiej podczas tej półdniowej wycieczki. Podziwiaj piękne okolice Wenecji i dowiedz się więcej o życiu i tradycjach Wenecji. Rozpocznij swoją podróż komfortową łodzią panoramiczną wypływającą z okolic Świętego Marka i dotrzyj na wyspę Murano w około 30 minut. Zostaniesz powitany w fabryce szkła, aby zobaczyć pokaz dmuchania szkła wykonany przez mistrza szkła. W sklepie możesz kupić niektóre pamiątki rękodzielnicze z ekskluzywną zniżką 10%. Kieruj się w stronę wyspy Burano. Zanurz się w jego uroczych i kolorowych domach na nieco ponad godzinę. Na Burano podziwiaj domy rybaków pomalowane na jasne kolory, które po powrocie z morza odnalazły drogę do domu. Wyspa jest również znana na całym świecie z rzadkich, rzemieślniczych koronek. Zamknij przystań w centrum wyspy, obserwuj wytwórców koronek i ciesz się czasem relaksu lub zakupem typowych ciastek wytwarzanych na wyspie: i bussolai. Wsiądź na nowo, aby wrócić do Wenecji i cieszyć się spokojną przyrodą laguny weneckiej

Z Wenecji: wycieczka łodzią na wyspy Murano i Burano

6. Z Wenecji: wycieczka łodzią na wyspy Murano i Burano

Zobacz, jak wyglądało kiedyś życie na wyspie rzemieślników słynącej z tradycyjnego rękodzieła, którego tajniki przekazywano z pokolenia na pokolenie. Podczas krótkiego rejsu na niewielką wyspę Murano, słynącą ze swoich tradycji w wytwarzaniu szkła, Twój przewodnik nie pozwoli Ci się nudzić. Poznaj fascynującą historię dmuchaczy szkła z Murano. Ich umiejętności były tak cenne, że nie pozwalano im opuszczać Wenecji pod groźbą śmierci. Zobacz rzemieślnika przy pracy i posłuchaj objaśnienia na temat procesu wytwarzania szkła w języku angielskim. Dowiedz się, jak krzemionka staje się szkłem i jak wytwarza się kolorowe szkło. Skorzystaj z okazji przejrzenia ogromnej kolekcji szklanych dzieł sztuki, a następnie wybierz się na spacer po wyspie Murano na własną rękę. Po powrocie na łódź czeka Cię kolejny rejs – tym razem na wysepkę Burano, na której zobaczysz ciasną zabudowę różnokolorowych domów rozmieszczonych wzdłuż ulic i kanałów. Odkryj wielowiekową tradycję koronkarstwa na Burano, odwiedzając budynek, w którym kobiety nadal wytwarzają koronki. Twój przewodnik objaśni Ci tajniki tej wymierającej sztuki. Przejdź się następnie śladami Michała Anioła i wybierz swoją pamiątkę z wycieczki. Przespaceruj się krętymi uliczkami, kosztując pysznych ciastek z lokalnych piekarni. W przeciwieństwie do innych wycieczek ta wycieczka celowo omija Torcello, aby dać Ci więcej czasu na zwiedzanie Murano i Burano.

Wenecja: Wycieczka łodzią Hop-on Hop-off na Wyspy Lagunowe

7. Wenecja: Wycieczka łodzią Hop-on Hop-off na Wyspy Lagunowe

Zrelaksuj się na łodzi z dużymi oknami i otwartymi przestrzeniami podczas wycieczek po Wenecji typu hop-on hop-off. Wybierz się na wycieczkę za jednym razem, aby uzyskać dobry pierwszy przegląd Wenecji, lub zatrzymaj się po drodze tam, gdzie i na jak długo Ci najbardziej odpowiada Z dworca centralnego Santa Lucia łódź zabierze Cię do samego serca Wenecji: skarbów Placu Świętego Marka i wyspy Murano, gdzie będziesz świadkiem sztuki wytwarzania szkła. Z Murano kieruj się w stronę wysp Burano, słynących z kolorowych domów i produkcji koronek, oraz Torcello, małej oazy spokoju pośrodku laguny. Można też pojechać do Punta Sabbioni lub po prostu wrócić na stację Santa Lucia, z jednym przystankiem w Zattere przy Canale della Giudecca, gdzie można nauczyć się sztuki wytwarzania gondoli. Pobierz 5 audioprzewodników z 7 różnymi trasami na pokładzie i poza nim, aby w pełni wykorzystać swoją wizytę. Za pośrednictwem naszej aplikacji możesz bezpłatnie pobrać audioprzewodniki. Dostępny jest także tryb offline. Przystanki wycieczek łodzią: LINIA A: Stacja kolejowa S. Lucia (przed restauracją KFC) Tronchetto (przed przystankiem Flixbus) San Marco (przed Ogrodami Królewskimi) Murano (przed ELLEGI MURANO GLASS) Zattere (Fodamenta Zattere al Ponte Longo)TronchettoS. Dworzec Łucji LINIA B:Punta Sabbioni (molo nr 5)Murano (przed ELLEGI MURANO GLASS)TorcelloBurano (Fondamenta del Pizzo)Punta Sabbioni WAŻNA INFORMACJA: w okresie od 17 października 2023 r. do 24 marca 2024 r. przystanek PUNTA SABBIONI jest chwilowo nieczynny.

Wenecja: wycieczka półdniowa na wyspy Murano i Burano

8. Wenecja: wycieczka półdniowa na wyspy Murano i Burano

Wyrusz ze stacji kolejowej przy Piazzale Roma na wyspę Murano, która słynie z przemysłu szklarskiego. Ta sięgająca średniowiecza tradycja do tej pory jest przekazywana z pokolenia na pokolenie, a każdy dmuchacz szkła ma swój własny styl. Zobacz pokaz dmuchania szkła i naucz się rozpoznawać różnice między rzemieślnikami oraz markami podczas pobytu na wyspie. Następnie odwiedź wyspę Burano, która jest znana z szydełkowych dzieł i kolorowych domów. Zobacz atrakcje wyspy Burano, w tym krzywą dzwonnicę i główny plac Piazza Baldassare Galuppi (nazwany na cześć XVIII-wiecznego weneckiego kompozytora). Podczas wizyty na wyspie warto odwiedzić sklepy koronkarskie. Wycieczkę zakończysz w miejscu jej rozpoczęcia.

Wenecja: Jazzowy rejs katamaranem o zachodzie słońca z aperitivo

9. Wenecja: Jazzowy rejs katamaranem o zachodzie słońca z aperitivo

Odkryj Wenecję od strony wody podczas rejsu katamaranem o zachodzie słońca. Podziwiaj pomarańczowe i złote odcienie nieba, popijając Spritz lub Prosecco i spróbuj lokalnych tapas podczas godziny Aperitivo. Usiądź wygodnie i zrelaksuj się podczas rejsu po Zatoce św. Marka. Udaj się w dół kanału Guidecca, przez Lido iz powrotem przez Sant'Elena i Giardini/Biennale, aby zobaczyć kultowe zabytki miasta z wody. Płynąc w kierunku zachodzącego słońca, słuchaj muzyki jazzowej na żywo na pokładzie. Poczuj rytm muzyki, popijając kieliszek Prosecco, Spritz, piwo lub jeden z naszych koktajli. Skosztuj pysznych cicchetti, weneckich tapas.

Wenecja: Wycieczka na Murano i Burano

10. Wenecja: Wycieczka na Murano i Burano

Rejs na wyspy Murano i Burano na pokładzie wygodnej łodzi podczas tej wycieczki z przewodnikiem z Wenecji. Cofnij się w czasie w starożytnej Bazylice Najświętszej Marii Panny i Świętego Donata. Odkryj magię tradycyjnego dmuchania szkła w fabryce i podziwiaj tętniące życiem domy Burano. Spotkaj się z lokalnym przewodnikiem w centralnej lokalizacji w pobliżu Piazza San Marco i wejdź na prywatną łódź, aby dowiedzieć się więcej o lagunie weneckiej i jej wyspach. Zatrzymaj się na charakterystycznej wyspie Murano i odwiedź VII-wieczny kościół Santa Maria e San Donato. Spaceruj cichymi uliczkami przez około 15 minut, aby dotrzeć do starej huty szkła, w której nadal pracują dmuchawy szkła. Skorzystaj z wolnego czasu na zakupy lub zwiedzanie reszty wyspy. Następnie udaj się prywatną łodzią na pobliską wyspę Burano. Po przyjeździe zwiedź kolorowe domy jednej z najbardziej czarujących części Wenecji. Zatrać się w malowniczych uliczkach i odkryj urocze zakątki. Podczas tej wycieczki będziesz mieć czas wolny na lunch. Wróć na główną wyspę Wenecji na kieliszek musującego Prosecco na zakończenie wycieczki.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Laguna Wenecka

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 52
Sortuj wg::

Niezwykłe doznania

Laguna Wenecka: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Laguna Wenecka: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Laguna Wenecka? Kliknij tutaj.

Laguna Wenecka: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.2 / 5

na podstawie 25 400 opinii

Cudowne doświadczenie, w Murano ciekawie było zobaczyć rzemieślnika pracującego przy szkle na żywo, nie mogłem nie kupić czegoś stworzonego przez nich! Torcello nie zrobił na mnie takiego wrażenia. Burano całkowicie zakochany! Przewodnik był miły i wyjaśnił wszystko, nawet gdy przybyliśmy na różne wyspy. Szkoda tylko 45 minut na zwiedzanie wysp, z perspektywy czasu zdecydowanie wybrałbym 6 godzinny! Jest tego warte. Doskonała cena jakości

Choć często zatłoczone, vaperetto to najlepszy sposób na poruszanie się po Wenecji, jeśli nie chcesz chodzić wszędzie pieszo, a także najtańsza opcja na Murano i inne pobliskie wyspy. Zakup tej przepustki z wyprzedzeniem był miły, ponieważ nie było czasu w kolejce, a samo zeskanowanie kodu QR w automacie biletowym wygenerowało bez problemu 3-dniowe bilety. Zdecydowanie zalecamy ich zakup z wyprzedzeniem, aby zaoszczędzić czas i wysiłek.

Mieliśmy zakwaterowanie na Lido. A z tymi biletami na autobus wodny jesteś dobrze poinformowany. Klapkę biletu można wydrukować bezpośrednio po przyjeździe (na parkingu) w automacie. Potem naprawdę mogliśmy z niego korzystać w całym mieście przez okres 72 godzin. Był idealny i kupiłbym go ponownie.

Na stacjach vaporetto masz możliwość zeskanowania swojego vauchera online i uzyskania biletu na vaporetto. To sprawia, że przejazd przez Wenecję jest nieskomplikowany. Warto mieć mocny żołądek, vaporetto kołysze się w przód iw tył.

urocza wycieczka na 3 ładne wyspy, miły przewodnik i dobra struktura w ciągu dnia, bez opóźnień?