Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Laguna La Tancada

Laguna La Tancada – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Tarragona: Prywatna wycieczka z obserwacją ptaków w południowej delcie

1. Tarragona: Prywatna wycieczka z obserwacją ptaków w południowej delcie

Trasa rozpoczyna się w La Casa de Fusta z lokalnym przewodnikiem, który pokaże wspaniały świat ptaków w Delcie. Podczas wycieczki zatrzymamy się w el pont del través, który znajduje się na środku laguny Encanyissada. Następnie poznamy historię Poble Nou del Delta, miasta zbudowanego w czasach Franco z małymi domkami z wikliny i palmami. Podążymy wzdłuż zatoki Alfacs, by dotrzeć do laguny La Tancada, najlepszej laguny do obserwowania flamingów! Stamtąd docenimy cienką mierzeję El Trabucador i Salinas na krawędzi. W końcu dotrzemy do ostatnich i najlepszych kryjówek w delcie Ebro w rezerwacie przyrody SeoBirdLife & Riet Vell, w którym wolontariusze pomagają gnieżdżącym się gatunkom.

Ebro Delta: Wycieczka z przewodnikiem po lagunach południowej delty

2. Ebro Delta: Wycieczka z przewodnikiem po lagunach południowej delty

Wyrusz na wycieczkę z przewodnikiem, która poprowadzi Cię przez południową część El Delta de l'Ebre i odwiedzi jej największe laguny. Podziwiaj ich piękno i miej oczy szeroko otwarte, aby dostrzec lokalną przyrodę. Pierwszym przystankiem na trasie będzie Els Ullals de Baltassar. Jest to naturalny skarb o ogromnym znaczeniu ze względu na czystość wody i otaczający go ekosystem. Dalej znajdują się dwie największe laguny w okolicy: l’Encanyissada i la Tancada. W przeszłości były one połączone, ale teraz są rozdzielone z powodu wysychania gruntów pod uprawę ryżu. Odkryj wieżę Sant Juan. To niewielki zespół ruin zlokalizowanych w północnej części Zatoki Alfacs. Następnie odwiedź jedną z najczęściej fotografowanych dzikich plaż w Katalonii: El Trabucador, 6-kilometrowy piaszczysty odcinek, który prowadzi do Morza Śródziemnego.

Obserwacja flamingów w delcie rzeki Ebro o zachodzie słońca

3. Obserwacja flamingów w delcie rzeki Ebro o zachodzie słońca

Spotkamy się w Barraca de Riet Vell, a stamtąd wyruszymy w podróż w głąb serca Parku Naturalnego Delty Ebro, wygodnie transportowani naszym pojazdem. Nasza wyprawa rozpocznie się od wizyty na organicznej farmie ryżu położonej obok ukrytej laguny, która stanowi idealne miejsce do obserwacji ptaków o zachodzie słońca. Uchwyć te chwile za pomocą aparatu i dowiedz się więcej o ptakach, które zamieszkują ten obszar. Nasz następny przystanek zabierze nas do laguny Tancada, gdzie spróbujemy dostrzec różowe flamingi. Dowiemy się wszystkiego o tych wdzięcznych ptakach i skąd biorą swoją wyjątkową pigmentację, zanim udamy się do naszego następnego celu. Ostatnim przystankiem naszej wycieczki będzie plaża Trabucador, gdzie będziemy podziwiać piękny zachód słońca nad Morzem Śródziemnym i Zatoką Alfaques, z niebem pomalowanym na żywy pomarańcz i szkarłat. Wycieczkę zakończymy powrotem do miejsca spotkania, około dwie godziny po naszym czasie spotkania.

Liczba znalezionych atrakcji: 3
Sortuj wg::

Laguna La Tancada: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Laguna La Tancada? Kliknij tutaj.