Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Lacock

Lacock – nasze najbardziej polecane atrakcje

Londyn: Stonehenge, zamek Windsor, Bath, Lacock i lunch w pubie

1. Londyn: Stonehenge, zamek Windsor, Bath, Lacock i lunch w pubie

Poznaj historyczne atrakcje zachodniej Anglii podczas tej całodniowej wycieczki 1-dniowym autobusem z Londynu. Zatrzymaj się w zamku Windsor, Stonehenge, wiosce Lacock i mieście Bath. Skosztuj lokalnych smaków podczas tradycyjnego lunchu w pubie. Odbiór z centralnie położonego miejsca zbiórki w Londynie. Podróżuj wygodnym klimatyzowanym autobusem do zamku Windsor, domu angielskiej rodziny królewskiej od ponad 900 lat. Położony wysoko nad Tamizą zamek skrywa królewskie sekrety od czasów Wilhelma Zdobywcy po obecną królową. Odkryj największy nieprzerwanie zamieszkany zamek na świecie, podziwiając splendor kaplicy St. Georges i wystawne apartamenty państwowe. (Wstęp wliczony w cenę, jeśli wybrano opcję) Jedź do Stonehenge na równinie Salisbury i poznaj tajemnice najsłynniejszego prehistorycznego pomnika na świecie. Jego początki sięgają prawie 5000 lat wstecz, ale do dziś wprawia w zakłopotanie historyków i archeologów. Spróbuj odkryć niektóre z jego tajemnic w nowym Centrum dla zwiedzających. (Wstęp wliczony w cenę, jeśli wybrano opcję) Udaj się do malowniczej wioski Lacock należącej do National Trust. Przespaceruj się brukowanymi uliczkami miasta. Przekonaj się, dlaczego jest ono wykorzystywane do kręcenia filmów takich jak "Harry Potter". Zjedz obfity angielski lunch w XIV-wiecznym pubie. Udaj się do miasta Bath, które jest pełne georgiańskiej architektury w półksiężycach i tarasach. Masz czas wolny, aby odwiedzić opactwo Bath Abbey i romantyczny most Pulteney Bridge lub kupić herbatę w historycznych Pump Rooms, podczas gdy serenadą będzie kwartet smyczkowy. Po zakończeniu wycieczki wróć do miejsca zbiórki w Londynie.

Z Bristolu: jednodniowa wycieczka po wioskach Stonehenge i Cotswold

2. Z Bristolu: jednodniowa wycieczka po wioskach Stonehenge i Cotswold

Czeka nas dziś dzień pełen cudów. Wyjeżdżając z Bristolu, pierwszym przystankiem tego dnia jest prehistoryczny pomnik Stonehenge. Wiele legend otacza te niesamowite stojące kamienie, które ważą około 25 ton każdy i od lat przyciągają ludzi z całego świata. Być może wierzysz, że zostały stworzone przez Merlina, który magicznie przetransportował je z Irlandii. Może wierzysz, że Stonehenge jest lądowiskiem dla statków kosmicznych obcych. Mogą ci przypominać ruiny rzymskiej świątyni. Nie możesz zaprzeczyć ich wspaniałości, bez względu na to, w co wierzysz. Następnym przystankiem jest Avebury. Spędź tutaj wolny czas: zjedz lunch, pospaceruj po okolicy i oczywiście zobacz trzy kamienne kręgi. Avebury henge szczyci się największym kamiennym kręgiem w Wielkiej Brytanii, tak dużym, że mieści się w nim cała urocza angielska wioska. Możesz więc złapać kufel piwa i coś przekąsić w otoczeniu kamiennego kręgu. Dość magicznie, prawda? Twoja podróż prowadzi do uroczej wioski Lacock. Masz tu wolny czas, być może zainteresuje Cię zwiedzanie opactwa. Fani Harry'ego Pottera będą mieli obsesję na punkcie krużganków Lacock Abbey, używanych jako korytarze Hogwartu w filmach. Odwiedzający mogą również zwiedzić średniowieczne pokoje i dziedziniec klasztorny, zanim zajrzą do Muzeum Fox Talbot, które bada historię fotografii. Castle Combe to nasz ostatni przystanek, często nazywany jedną z najpiękniejszych wiosek w Anglii. Fani filmów takich jak War Horse i Stardust Neila Gaimana mogą rozpoznać to miejsce, więc przygotuj aparat. Stąd już tylko kilka minut jazdy z powrotem do Bristolu.

Z Bath: Stonehenge i Cotswolds - jednodniowa wycieczka z wstępem

3. Z Bath: Stonehenge i Cotswolds - jednodniowa wycieczka z wstępem

Żegnając się tymczasowo z pięknym Bath, Twoim pierwszym celem podróży jest miejsce, o którym większość słyszała, wielu tęskniło, by być świadkiem, a niekończący się podziwiali. Stojące kamienie Stonehenge są jednym z najwspanialszych znanych obecnie miejsc. Ci, którzy je odwiedzają, na kilka chwil odrywają się od współczesnego świata i przenoszą się do dawno zapomnianego świata, w którym duchowość, pogaństwo i kult definiowały ludzi. Ale to nie jedyne kamienie, które powinieneś podziwiać. W słodkiej wiosce Avebury odwiedzający wędrują pośród największego prehistorycznego kamiennego kręgu na świecie. Wmieszane w dworek i przyrodę, to miejsce jest naprawdę warte odwiedzenia. Po lunchu udaj się w głąb wiejskiego hrabstwa Wiltshire do wioski Lacock, słynącej z malowniczych uliczek, zabytkowych budynków i roli jako lokacja telewizyjna i filmowa. Opactwo w sercu wioski posiada własne tereny leśne i dziwaczny wiejski dom z fascynującymi stylami architektonicznymi. Ostatnim przystankiem Twojej jednodniowej wycieczki jest Castle Combe, często nazywana jedną z najpiękniejszych wiosek w Anglii. Fani filmów takich jak War Horse i Gwiezdny pył Neila Gaimana mogą rozpoznać to miejsce, więc przygotuj aparat. Stąd już tylko krótka droga z powrotem do Bath.

Z Londynu: 1-dniowa wycieczka do Bath, Avebury i wioski Lacock

4. Z Londynu: 1-dniowa wycieczka do Bath, Avebury i wioski Lacock

Kierujesz się na zachód od Londynu, do wioski Avebury. Można tu spacerować po największym na świecie prehistorycznym kamiennym kręgu i podziwiać dworki. Po obiedzie udamy się w głąb wiejskiego hrabstwa Wiltshire do wioski Lacock, słynącej z malowniczych uliczek, historycznych budynków oraz roli, w której kręcono filmy telewizyjne i filmowe. Opactwo w sercu wioski ma własne tereny leśne i jest dziwacznym wiejskim domem o fascynujących stylach architektonicznych. Naszym ostatnim przystankiem dnia jest starożytne rzymskie uzdrowisko Bath. To miasto jest zamieszkane od około 2000 lat. Możesz cieszyć się Opactwem Bath i piękną gruzińską architekturą we własnym tempie, a nawet odwiedzić Łaźnie Rzymskie*. To fascynujące miasto do zwiedzania, dlatego dajemy Ci mnóstwo czasu na spacery we własnym tempie, zanim wrócisz do Londynu wczesnym wieczorem. *Pamiętaj, że nie możemy zagwarantować opcjonalnej wizyty w Łaźniach Rzymskich, ponieważ czasami bilety są wyprzedane.

Z Londynu: Prywatna wycieczka z przewodnikiem po Stonehenge i Bath

5. Z Londynu: Prywatna wycieczka z przewodnikiem po Stonehenge i Bath

Zbliż się do kamieni bardziej niż kiedykolwiek dzięki tej wycieczce po Stonehenge i Bath. Wejdź do legendarnego wewnętrznego kręgu podczas tego prywatnego oglądania z dala od tłumów i ciesz się naprawdę hipnotyzującym doświadczeniem, gdy zachodzi słońce. Odwiedzisz piękne rzymskie miasto Bath podczas pieszej wycieczki. Zobacz piękną georgiańską architekturę w miodowym kolorze, zanurz się w spokojnej, ale tętniącej życiem atmosferze, podziwiaj imponujące opactwo Bath i poznaj bogate dziedzictwo tego wyjątkowego miejsca. Zjedz pyszną dwudaniową wczesną kolację w zabytkowym pubie i ciesz się prywatnym oglądaniem Stonehenge i wejściem do Wewnętrznego Kręgu. Po kolacji wycieczka wyruszy z Bath na wyjątkową wizytę w tajemniczym Stonehenge. Wczesnym wieczorem dotrzesz do Stonehenge, położonego w bujnym hrabstwie Wiltshire. To Twoja szansa, aby zobaczyć stronę słynnych na całym świecie kamieni, której większość ludzi nie ma szansy zobaczyć. Przeżyj niezapomnianą tajemnicę tej 5000-letniej atrakcji i spędź trochę czasu pośród kultowego miejsca światowego dziedzictwa, wędrując po 40-tonowych skałach. Po Twojej wizycie w Stonehenge wycieczka wraca późnym wieczorem do Londynu.

Stonehenge - prywatna wycieczka o zachodzie słońca z Lacock i Bath

6. Stonehenge - prywatna wycieczka o zachodzie słońca z Lacock i Bath

Po przybyciu na miejsce spotkania udaj się bezpośrednio do miasta Bath, jednego z najbardziej historycznych i odwiedzanych miast w Anglii, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zobacz niektóre z imponujących zabytków tego atrakcyjnego i zabytkowego miasta, spacerując jego malowniczymi uliczkami. Odwiedź niezwykłe starożytne łaźnie rzymskie i gruzińską Wielką Pijalnię. Opcjonalna wycieczka piesza pozwala zobaczyć, gdzie kiedyś mieszkał i pracował pisarz Charles Dickens, a także skosztować pysznych lokalnych serów. Stamtąd udaj się do wioski Lacock, kolejnego historycznego miejsca z czasów saskich. Ta malownicza wioska była miejscem kilku ważnych filmów i produkcji, z częściami Dumy i uprzedzenia Jane Austen oraz Harry'ego Pottera i Kamienia Filozoficznego nakręconych tutaj. Poświęć trochę czasu na rozejrzenie się po wiosce, zanim zatrzymasz się na wczesny wieczorny posiłek w jednym z najstarszych pubów w Anglii, The George Inn, zbudowanym w 1361 roku. Opuść Lacock i kieruj się w stronę Stonehenge o zachodzie słońca, dając dramatyczny widok na ten niesamowity pomnik. Ciesz się tymi oszałamiającymi monolitami dzięki wyjątkowym wrażeniom wizualnym, które gwarantują bezpośredni dostęp do kamieni, niedostępny dla ogółu społeczeństwa. Twój przewodnik omówi historię tego 5000-letniego miejsca, najsłynniejszego prehistorycznego zabytku na świecie, i wyjaśni wiele tajemniczych teorii na temat tego, jak dokładnie został zbudowany. Z dala od tłumów podziwiaj tę starożytną konstrukcję i przekonaj się, dlaczego jest to jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc na świecie, zanim wsiądziesz do autokaru i wrócisz do Londynu.

Z Londynu: całodniowa wycieczka do Stonehenge, Bath i Lacock o wschodzie słońca

7. Z Londynu: całodniowa wycieczka do Stonehenge, Bath i Lacock o wschodzie słońca

Zobacz niezwykły prehistoryczny pomnik Stonehenge o wschodzie słońca podczas całodniowej wycieczki z Londynu. Ciesz się tymi oszałamiającymi monolitami dzięki wyjątkowym wrażeniom wizualnym, które gwarantują bezpośredni dostęp do kamieni, niedostępny dla ogółu społeczeństwa. Wyjedź z miasta bladym świtem i ucieknij od zgiełku „Big Smoke”, podróżując na zachód klimatyzowanym autokarem. Po przybyciu do Stonehenge będziesz miał uprzywilejowany dostęp do wewnętrznego kamiennego kręgu, aby obejrzeć dramatyczny wschód słońca przed przybyciem tłumów w ciągu dnia. Zbudowany prawie 5000 lat temu Stonehenge jest jednym z najpopularniejszych prehistorycznych zabytków na świecie. Ciesz się prywatnym oglądaniem tajemniczych monolitów, stojąc przy potężnej skale sarsen. Twój przewodnik zabawi Cię opowieściami o tym miejscu i wskaże ołtarz, kamienie rzeźne i pięty, gdzie słońce wschodzi podczas przesilenia letniego. Jedź dalej do małej wioski Lacock, założonej w epoce saskiej. Wiele budynków stanowiło część rozległego kompleksu klasztornego. Teraz należąca do National Trust, ładna wioska była sceną dla „Dumy i uprzedzenia” Jane Austen oraz „Harry'ego Pottera i Kamienia Filozoficznego”. Przed śniadaniem w klasycznym angielskim pubie przyjdzie czas na wspaniały spacer. Następnie udaj się do rzymskiego miasta Bath, słynącego z eleganckiej gruzińskiej architektury w miejscach takich jak Royal Crescent i Circus. Podziwiaj pięknie proporcjonalne ulice miasta i zobacz często fotografowany most Pulteney nad rzeką Avon. Zakończ w łaźniach rzymskich, najlepiej zachowanym rzymskim spa ze starożytnego świata. Pochodzące z 60 roku ne łaźnie są nadal zasilane przez gorące źródła i wapienne warstwy wodonośne Wzgórz Mendip. W muzeum znajdują się artefakty z okresu rzymskiego, w tym przedmioty i ofiary wrzucone do Świętego Źródła.

Londyn: Stonehenge, Bath, Lacock i Avebury - mała wycieczka grupowa

8. Londyn: Stonehenge, Bath, Lacock i Avebury - mała wycieczka grupowa

Wyjedź z Londynu wczesnym rankiem i bądź jednym z pierwszych odwiedzających Stonehenge tego dnia. Po przybyciu do Stonehenge przewodnik opowie Ci o faktach i teoriach dotyczących tej najsłynniejszej budowli z epoki kamienia. Czy była to świątynia, zegar, miejsce kultu lub miejsce pochówku elity? Następnie jedzie się do Bath, które gościło gości od czasów Celtów. Wieki później, w I wieku n.e. przybyli Rzymianie, nazywając to miejsce Aqua Sulis. Nawet później, w epoce gruzińskiej w XVIII wieku, bogaci i zamożni przybywali z Londynu, aby zobaczyć i być widzianymi, i udali się do wód, aby pozbyć się sztywności stawów i dny moczanowej. Zatrzymaj się na przerwę w uroczej wiosce Lacock. Pozornie nietknięte współczesnością, to urocze miejsce było wykorzystywane jako sceneria w wielu filmach, w tym Cranford, Moll Flanders, Duma i uprzedzenie oraz Harry Potter. Wybierz się na wycieczkę z przewodnikiem po tej uroczej wiosce, zanim udasz się do Avebury, ładnej wioski krytych strzechą domków położonych pośrodku ogromnego kamiennego kręgu. Po spacerze z przewodnikiem po Avebury wyrusz w podróż powrotną do Londynu.

Z Londynu: Stonehenge Summer Solstice Sunset Tour (20 czerwca)

9. Z Londynu: Stonehenge Summer Solstice Sunset Tour (20 czerwca)

Najsłynniejszy prehistoryczny zabytek na świecie, a obecnie wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO, Stonehenge stoi samotnie na rozległym pustym obszarze równiny Salisbury. Jego początki sięgają prawie 5000 lat wstecz i od tego czasu jest domem dla religii pogańskiej i kultu duchowego, nie wspominając o debacie publicznej. Do czego służyła ta ogromna kolekcja kamieni? Czy było to obserwatorium księżyca, świątynia słońca czy wyszukany cmentarz? Kim byli ludzie, którzy dźwigali i rzeźbili te 40-tonowe skały? Przyjdź i odkryj sekrety dla siebie i podziwiaj ten niezwykły i tajemniczy wyczyn starożytnej inżynierii i projektowania, podczas gdy my cieszymy się wspaniałymi uroczystościami, które odbywają się z okazji przesilenia letniego. Wycieczka wyrusza z Londynu o godzinie 12:00 i kieruje się na zachód w stronę miejsca, w którym się znajduje, poświęcając czas na podziwianie starożytnych kamieni w Avebury, a następnie udając się do malowniczego Lacock na wczesną wieczorną kolację. Stamtąd udamy się do Stonehenge, gdzie dotrzemy około godziny 19:00, rozpoczynając coroczne obchody przesilenia letniego. Ogromne tłumy gromadzą się i będzie mnóstwo czasu, aby chłonąć atmosferę tego historycznego wydarzenia, spacerować wśród kamieni i obserwować pogańskie rytuały i ceremonie, które odbywają się w różnych odstępach czasu przez cały wieczór. Wracamy do Londynu około północy. Przesilenie letnie Samo przesilenie jest wydarzeniem astronomicznym, które ma miejsce dwa razy w roku, gdy Słońce osiąga najwyższą lub najniższą wędrówkę względem równika niebieskiego, przy czym wydaje się, że Słońce osiągnęło najwyższą lub najniższą roczną wysokość na niebie nad horyzontem. Słowo przesilenie pochodzi od łacińskiego sol (słońce) i sio (stać nieruchomo), ponieważ podczas przesileń Słońce widziane z Ziemi stoi nieruchomo w deklinacji, zanim zmieni swój kierunek. Tak więc po przesileniu letnim słońce nie pojawia się tak wysoko na niebie, a światło dzienne zmniejsza się. Przesilenie jest zatem postrzegane jako środek lata w wielu kulturach i jest powodem do świętowania. Pogańskie święta Podobnie jak inne grupy religijne, poganie są pełni podziwu dla siły słońca i boskich mocy, które tworzą życie. Wielu pogan wierzy, że Bogini przejęła ziemię od rogatego Boga na początku wiosny i jest teraz u szczytu swojej mocy i płodności. Przesilenie letnie oznacza małżeństwo Boga i Bogini i postrzega ich związek jako siłę, która tworzy owoce zbiorów. Aby to uczcić, wielu pogan i nie-pogan udaje się do starożytnych miejsc religijnych, w tym Avebury i Stonehenge, aby przeprowadzić fascynujące i kolorowe ceremonie przez całą noc, ciesząc się ostatnim zachodem i wschodem słońca, zanim słońce ponownie zmieni swój kierunek.

Lacock & The Cotswolds Harry Potter Wycieczka w małej grupie

10. Lacock & The Cotswolds Harry Potter Wycieczka w małej grupie

Zanurz się w czarującym świecie Harry'ego Pottera w Lacock Village i Lacock Abbey, prawdziwych lokacjach z serii filmów. Poznaj historyczne uliczki i średniowieczne komnaty, a następnie udaj się do katedry w Gloucester, gdzie gotycka architektura ożywia Hogwart. Doświadcz magii tych filmowych lokacji i zapierającej dech w piersiach architektury podczas tej porywającej wycieczki w małej grupie. Wioska Lacock i opactwo Lacock Wkrocz do czarującego świata Harry'ego Pottera, podróżując przez Lacock Village i Lacock Abbey, kultowe miejsca filmowe, które zawładnęły wyobraźnią milionów ludzi. Poznaj Lacock Village, ponadczasowy klejnot z drewnianymi domkami i historycznymi uliczkami zamrożonymi w czasie, gdzie sceny z serii filmów o Harrym Potterze zostały ożywione. Zobacz magię opactwa Lacock, którego starożytne mury rozbrzmiewają tajemnicami Hogwartu. Zanurz się w krużgankach i średniowiecznych komnatach, które stanowiły tło dla kluczowych momentów w serii filmów o Harrym Potterze. Od niesamowitych korytarzy po majestatyczne sale, każdy zakątek kryje w sobie kawałek filmowej historii. Katedra w Gloucester Wybierz się na czarującą wycieczkę po majestatycznych salach katedry Gloucester. Podziwiaj skomplikowaną gotycką architekturę, odkrywając korytarze, które podwoiły się jako kultowa Szkoła Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie. Stań w zachwycie pod strzelistymi sklepieniami, które służyły jako tło dla wielu scen w ukochanej serii filmów. Od upiornie pięknych krużganków po wspaniałość katedry, zanurz się w magii kina ożywionego. Niezależnie od tego, czy jesteś zagorzałym fanem, czy po prostu doceniasz zapierającą dech w piersiach architekturę, katedra w Gloucester obiecuje niezapomniane wrażenia podczas tej magicznej wycieczki.

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 21
Sortuj wg::

Często zadawane pytania dotyczące: Lacock

Jakie są najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Lacock

Najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Lacock to:

Bath

Lacock: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Lacock? Kliknij tutaj.

Lacock: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5
(448 recenzji)

Doskonała podróż. Carole była bardzo kompetentna i bardzo przyjazna. Zamek Windsor był doskonały i taki piękny. Nie miałem wcześniej zakupionych biletów, ale mimo to łatwo było je kupić i nie zawiodłem się z tego powodu. Stonehenge było świetne, ale kiedy przyjechaliśmy, padało i było bardzo zimno. Zrobiłem 4 zdjęcia i spędziłem tam mniej niż 15 minut z powodu zimna. Kąpiel była cudowna. Takie piękne miasto z naprawdę piękną architekturą do zobaczenia, w tym opactwem. Nie poszedłem zobaczyć Łaźni Rzymskich, zamiast tego spacerowałem po centrum miasta, ciesząc się jarmarkami bożonarodzeniowymi. Ostatnim przystankiem była kolacja w uroczym pubie w Lacock. Naprawdę podobała mi się cała wycieczka, mimo że był to długi dzień!

Wszystko w wycieczce było wspaniałe, od wygodnej podróży po dobrze zaplanowaną wycieczkę, która dała nam wystarczająco dużo czasu na zwiedzanie i dobrą zabawę we wszystkich 4 lokalizacjach. Gratulacje także dla Eugene'a, który był naszym przewodnikiem tego dnia, udzielił nam świetnych informacji, wiedział, kiedy rozmawiać, a kiedy nie :p, abyśmy mogli odpocząć w autobusie i mieć świetne poczucie humoru🎉. Wyrazy uznania również dla Ricardo za bezpieczne i wygodne przewiezienie nas do i z naszych lokalizacji!

Bardzo doświadczony przewodnik, bardzo ciekawe lokalizacje, dobry transport. Jedyna krytyka: to prawie trochę za dużo jak na jeden dzień. W niektórych lokalizacjach masz trochę mniej czasu.

Przewodnik jest zabawny i pouczający! Dowiedzieliśmy się wiele o historii odwiedzanych przez nas witryn, a także otrzymaliśmy wskazówki dotyczące restauracji!

Poszukaj „Magnusa”, doskonałego przewodnika, bardzo charyzmatycznego, gorąco polecam na długą wizytę taką jak ta.