Dodaj daty

Lacock Abbey

Lacock Abbey – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Z Bristolu: jednodniowa wycieczka po wioskach Stonehenge i Cotswold

1. Z Bristolu: jednodniowa wycieczka po wioskach Stonehenge i Cotswold

Czeka nas dziś dzień pełen cudów. Wyjeżdżając z Bristolu, pierwszym przystankiem tego dnia jest prehistoryczny pomnik Stonehenge. Wiele legend otacza te niesamowite stojące kamienie, które ważą około 25 ton każdy i od lat przyciągają ludzi z całego świata. Być może wierzysz, że zostały stworzone przez Merlina, który magicznie przetransportował je z Irlandii. Może wierzysz, że Stonehenge jest lądowiskiem dla statków kosmicznych obcych. Mogą ci przypominać ruiny rzymskiej świątyni. Nie możesz zaprzeczyć ich wspaniałości, bez względu na to, w co wierzysz. Następnym przystankiem jest Avebury. Spędź tutaj wolny czas: zjedz lunch, pospaceruj po okolicy i oczywiście zobacz trzy kamienne kręgi. Avebury henge szczyci się największym kamiennym kręgiem w Wielkiej Brytanii, tak dużym, że mieści się w nim cała urocza angielska wioska. Możesz więc złapać kufel piwa i coś przekąsić w otoczeniu kamiennego kręgu. Dość magicznie, prawda? Twoja podróż prowadzi do uroczej wioski Lacock. Masz tu wolny czas, być może zainteresuje Cię zwiedzanie opactwa. Fani Harry'ego Pottera będą mieli obsesję na punkcie krużganków Lacock Abbey, używanych jako korytarze Hogwartu w filmach. Odwiedzający mogą również zwiedzić średniowieczne pokoje i dziedziniec klasztorny, zanim zajrzą do Muzeum Fox Talbot, które bada historię fotografii. Castle Combe to nasz ostatni przystanek, często nazywany jedną z najpiękniejszych wiosek w Anglii. Fani filmów takich jak War Horse i Stardust Neila Gaimana mogą rozpoznać to miejsce, więc przygotuj aparat. Stąd już tylko kilka minut jazdy z powrotem do Bristolu.

Z Bath: Stonehenge i Cotswolds - jednodniowa wycieczka z wstępem

2. Z Bath: Stonehenge i Cotswolds - jednodniowa wycieczka z wstępem

Żegnając się tymczasowo z pięknym Bath, Twoim pierwszym celem podróży jest miejsce, o którym większość słyszała, wielu tęskniło, by być świadkiem, a niekończący się podziwiali. Stojące kamienie Stonehenge są jednym z najwspanialszych znanych obecnie miejsc. Ci, którzy je odwiedzają, na kilka chwil odrywają się od współczesnego świata i przenoszą się do dawno zapomnianego świata, w którym duchowość, pogaństwo i kult definiowały ludzi. Ale to nie jedyne kamienie, które powinieneś podziwiać. W słodkiej wiosce Avebury odwiedzający wędrują pośród największego prehistorycznego kamiennego kręgu na świecie. Wmieszane w dworek i przyrodę, to miejsce jest naprawdę warte odwiedzenia. Po lunchu udaj się w głąb wiejskiego hrabstwa Wiltshire do wioski Lacock, słynącej z malowniczych uliczek, zabytkowych budynków i roli jako lokacja telewizyjna i filmowa. Opactwo w sercu wioski posiada własne tereny leśne i dziwaczny wiejski dom z fascynującymi stylami architektonicznymi. Ostatnim przystankiem Twojej jednodniowej wycieczki jest Castle Combe, często nazywana jedną z najpiękniejszych wiosek w Anglii. Fani filmów takich jak War Horse i Gwiezdny pył Neila Gaimana mogą rozpoznać to miejsce, więc przygotuj aparat. Stąd już tylko krótka droga z powrotem do Bath.

Z Londynu: 1-dniowa wycieczka do Bath, Avebury i wioski Lacock

3. Z Londynu: 1-dniowa wycieczka do Bath, Avebury i wioski Lacock

Kierujesz się na zachód od Londynu, do wioski Avebury. Można tu spacerować po największym na świecie prehistorycznym kamiennym kręgu i podziwiać dworki. Po obiedzie udamy się w głąb wiejskiego hrabstwa Wiltshire do wioski Lacock, słynącej z malowniczych uliczek, historycznych budynków oraz roli, w której kręcono filmy telewizyjne i filmowe. Opactwo w sercu wioski ma własne tereny leśne i jest dziwacznym wiejskim domem o fascynujących stylach architektonicznych. Naszym ostatnim przystankiem dnia jest starożytne rzymskie uzdrowisko Bath. To miasto jest zamieszkane od około 2000 lat. Możesz cieszyć się Opactwem Bath i piękną gruzińską architekturą we własnym tempie, a nawet odwiedzić Łaźnie Rzymskie*. To fascynujące miasto do zwiedzania, dlatego dajemy Ci mnóstwo czasu na spacery we własnym tempie, zanim wrócisz do Londynu wczesnym wieczorem. *Pamiętaj, że nie możemy zagwarantować opcjonalnej wizyty w Łaźniach Rzymskich, ponieważ czasami bilety są wyprzedane.

Lacock & The Cotswolds Harry Potter Wycieczka w małej grupie

4. Lacock & The Cotswolds Harry Potter Wycieczka w małej grupie

Zanurz się w czarującym świecie Harry'ego Pottera w Lacock Village i Lacock Abbey, prawdziwych lokacjach z serii filmów. Poznaj historyczne uliczki i średniowieczne komnaty, a następnie udaj się do katedry w Gloucester, gdzie gotycka architektura ożywia Hogwart. Doświadcz magii tych filmowych lokacji i zapierającej dech w piersiach architektury podczas tej porywającej wycieczki w małej grupie. Wioska Lacock i opactwo Lacock Wkrocz do czarującego świata Harry'ego Pottera, podróżując przez Lacock Village i Lacock Abbey, kultowe miejsca filmowe, które zawładnęły wyobraźnią milionów ludzi. Poznaj Lacock Village, ponadczasowy klejnot z drewnianymi domkami i historycznymi uliczkami zamrożonymi w czasie, gdzie sceny z serii filmów o Harrym Potterze zostały ożywione. Zobacz magię opactwa Lacock, którego starożytne mury rozbrzmiewają tajemnicami Hogwartu. Zanurz się w krużgankach i średniowiecznych komnatach, które stanowiły tło dla kluczowych momentów w serii filmów o Harrym Potterze. Od niesamowitych korytarzy po majestatyczne sale, każdy zakątek kryje w sobie kawałek filmowej historii. Katedra w Gloucester Wybierz się na czarującą wycieczkę po majestatycznych salach katedry Gloucester. Podziwiaj skomplikowaną gotycką architekturę, odkrywając korytarze, które podwoiły się jako kultowa Szkoła Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie. Stań w zachwycie pod strzelistymi sklepieniami, które służyły jako tło dla wielu scen w ukochanej serii filmów. Od upiornie pięknych krużganków po wspaniałość katedry, zanurz się w magii kina ożywionego. Niezależnie od tego, czy jesteś zagorzałym fanem, czy po prostu doceniasz zapierającą dech w piersiach architekturę, katedra w Gloucester obiecuje niezapomniane wrażenia podczas tej magicznej wycieczki.

Z Bath: Prywatna wycieczka do spokojnego Cotswolds z odbiorem

5. Z Bath: Prywatna wycieczka do spokojnego Cotswolds z odbiorem

Dzień rozpoczyna się w Castle Combe, która jest z pewnością jedną z najczęściej fotografowanych wiosek w całej Anglii. Niewiele się tu zmieniło od XV wieku - nie ma tu świateł ulicznych ani anten telewizyjnych. Ten średniowieczny klejnot słynie z malowniczych domków i szemrzącego strumyka. Wycieczka kontynuowana jest do chronionej wioski Lacock, której początki sięgają XIII wieku i gdzie samochody są jedyną oznaką współczesnego życia. Nic dziwnego, że była ona również wykorzystywana jako miejsce kręcenia Downton Abbey, Harry'ego Pottera i kilku produkcji BBC, w tym Duma i uprzedzenie. Pobliskie Corsham to kwintesencja angielskiego miasta targowego, które szczyci się wieloma pięknymi i zabytkowymi budynkami. Podziwiaj egzotyczne pawie, które przechadzają się po brukowanych uliczkach. Ciesz się tradycyjnym lunchem w pubie. Bradford-on-Avon słynie z przemysłu wełnianego i tkackiego, który obejmował sześć wieków: średniowieczne domki tkaczy są przyćmione przez wiktoriańskie wielkie młyny, które wciąż pozostawiają trwałe wrażenie architektoniczne. Gigantyczna Tithe Barn jest jedną z największych w Anglii. Spaceruj wzdłuż historycznego kanału z początku XIX wieku z ręcznie obsługiwanymi śluzami. Pamiętaj, że dzieci w wieku do 12 lat nie mogą brać udziału w tej wycieczce ze względu na ograniczenia dotyczące fotelików dziecięcych obowiązujące w Wielkiej Brytanii. Twój kierowca-przewodnik nie jest ubezpieczony ani licencjonowany poniżej tego progu.

Cuda hrabstwa Wiltshire (Interaktywny przewodnik)

6. Cuda hrabstwa Wiltshire (Interaktywny przewodnik)

Ten internetowy przewodnik turystyczny pomoże Ci stworzyć niestandardową wycieczkę samochodową, która pomoże Ci zaplanować przerwę przed podróżą i podczas przerwy. Odkryj cuda Stonehenge i Avebury, obiektów z listy UNESCO, gdzie starożytne kamienne kręgi i historyczne tajemnice czekają na odkrycie. Odkryj bogatą historię Devizes, gdzie znajdują się takie atrakcje jak Muzeum Wiltshire i tętniące życiem targi, a także pobliskie browary i inne lokalne perełki. Poznaj cuda kanału Kennet i Avon, w tym imponujące śluzy Caen Hill, będące świadectwem inżynierii kanałowej i historii. Zanurz się w uroku miasteczek i wiosek Wiltshire, oferujących tętniące życiem targi, zabytkową architekturę i osobliwe krajobrazy uliczne. Pozwól sobie na zakupy w niezależnych butikach i sklepach rzemieślniczych, a następnie zrelaksuj się w przytulnych pubach lub kawiarniach, delektując się lokalną kuchnią i atmosferą. Wybierz się na malownicze spacery przez malownicze wioski i wzdłuż szlaku Ridgeway lub odkryj spokojną okolicę North Wessex Downs Area of Outstanding Natural Beauty. Odwiedź Swindon, aby cieszyć się połączeniem nowoczesnych udogodnień, atrakcji kulturalnych, takich jak Muzeum STEAM, i łatwego dostępu do wspaniałych przygód na łonie natury. Podziwiaj kultowe białe konie Wiltshire, starożytne figury wyryte na kredowych zboczach wzgórz, prezentujące stylizowane projekty i dziedzictwo kulturowe. Odkryj ponadczasowe piękno Salisbury, z majestatyczną katedrą, historycznymi uliczkami i średniowiecznym urokiem, oferując odwiedzającym urzekające wrażenia. Uzyskaj dostęp do tej trasy Wonder of Wiltshire online na 2 urządzeniach (telefonie komórkowym, tablecie lub komputerze stacjonarnym) przez 12 miesięcy, aby pomóc w planowaniu przerwy przed podróżą, a także podczas wakacji. Wiltshire: - Sugerowana trasa w przewodniku online jest w pełni elastyczna, co oznacza, że pomoże Ci zaplanować wycieczkę z miejscami do odwiedzenia i rzeczami do zobaczenia i zrobienia, od 3 do 14 dni - Trasa jest w pełni elastyczna i pozwala na zwiedzanie West i East Wiltshire oddzielnie lub razem, w zależności od Twoich preferencji i ograniczeń czasowych. Pokonując całkowitą odległość 128 mil (207 km), połączona trasa oferuje około 6 i pół godziny jazdy. - W zależności od postojów możesz jednak dostosować ten czas do od 3 do 14 nocy. Oczywiście możesz dowolnie modyfikować tę trasę, aby stworzyć własną, idealną trasę. Internetowy i interaktywny przewodnik po miejscach docelowych: - Zaoszczędź godziny, korzystając z naszych inspiracji i drogowskazów, aby zaplanować idealną trasę Wiltshire. - Przewodnik po miejscach docelowych obejmuje 22 miejsca docelowe i przewodniki po najważniejszych miejscach do odwiedzenia, w tym Stonehenge, Salisbury i wiele tradycyjnych miasteczek targowych. Mapa Uncover More zawiera: - 20+ punktów widokowych - Ponad 100 interesujących miejsc - Ponad 30 ukrytych perełek Mapa noclegów zawiera: - 30+ Kempingi - 55+ Przystanki dla kamperów i prawie dzikie miejsca - Ponad 50 hoteli - Ponad 30 pensjonatów, pensjonatów i domków letniskowych

Liczba znalezionych atrakcji: 7
Sortuj wg::

Lacock Abbey: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Lacock Abbey? Kliknij tutaj.