Atrakcje i wycieczki
La Spezia

La Spezia – nasze najbardziej polecane atrakcje

Z Florencji: Nadmorska wycieczka 1-dniowa do Cinque Terre

1. Z Florencji: Nadmorska wycieczka 1-dniowa do Cinque Terre

Odwiedź jedno z najbardziej urokliwych miejsc we Włoszech, Cinque Terre, podczas jednodniowej wycieczki autokarem, pociągiem i łodzią. Każde z tych niezapomnianych małych miast zapiera dech w piersiach swoim przeczącym grawitacji tańcem nad lazurowymi wodami. Ta jednodniowa wycieczka zapewni Ci niezapomniane i zabawne wprowadzenie do tego nadmorskiego klejnotu. Rozpocznij swoją wycieczkę po tych miejscach wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO o świcie wraz z przybyciem do La Spezii. Wsiądź do pociągu do Riomaggiore, uroczego średniowiecznego miasta z XIII wieku. Podziwiaj kręte uliczki tej wioski i jej urocze domy oparte o siebie. Następnie udaj się do Manaroli, aby podziwiać panoramiczne widoki. Jedź dalej do Monterosso, starożytnej wioski rybackiej uważanej za „perłę Cinque Terre”. Na koniec popłyń łodzią do Vernazzy, której naturalny port od wieków chroni ją przed najeźdźcami.

Florencja: Jednodniowa wycieczka do Cinque Terre z opcjonalną wędrówką

2. Florencja: Jednodniowa wycieczka do Cinque Terre z opcjonalną wędrówką

Posmakuj „la dolce vita” podczas tej wypełnionej po brzegi wycieczki do Cinque Terre, zbioru typowych włoskich miast rozsianych wzdłuż wybrzeża Toskanii. Po spotkaniu z przewodnikiem w centrum Florencji posłuchaj wnikliwego wprowadzenia na temat Cinque Terre podczas 2-godzinnej podróży autobusem do La Spezii. Po krótkiej przerwie na toaletę wsiądź do pierwszego pociągu tego dnia. Przyjedź do Manaroli, pierwszej wioski Cinque Terre, którą odwiedzisz. Tutaj dołączysz do małego spaceru z przewodnikiem po winorośli, a następnie będziesz cieszyć się wolnym czasem na zwiedzanie we własnym tempie. Następnie pociągiem do Corniglii. Wspinaj się po schodach, aby dotrzeć do centrum uroczej wioski i spacerować po okolicy. Następnie wybierz się na wycieczkę z przewodnikiem do Vernazza lub, jeśli wolisz spokój, podążaj za przewodnikiem i zamiast tego wsiądź do pociągu. Będąc w Vernazzy, usiądź w jednej z lokalnych kawiarni lub popływaj w morzu. Następnie wsiądź do pociągu do Monterosso, wioski słynącej z pięknych plaż i sklepów rzemieślniczych. Jeśli pozwoli na to pogoda, wsiądziesz na pokład łodzi i popłyniesz wzdłuż wybrzeża Cinque Terre. Przyjedź do Riomaggiore, starożytnej wioski rybackiej i najbardziej wysuniętej na południe z 5 wiosek. Po zwiedzeniu tej ostatniej wioski wsiądź do pociągu z powrotem do La Spezia, a następnie wsiądź do autokaru z powrotem do Florencji.

La Spezia: Cinque Terre - rejs wycieczkowy łodzią

3. La Spezia: Cinque Terre - rejs wycieczkowy łodzią

Poznaj wybrzeże Cinque Terre w trakcie rejsu łodzią i podziwiaj z morza wspaniałe widoki na winnice oraz urokliwe budynki. W trakcie rejsu zatrzymaj się w Riomaggiore bądź Portovenere, a później zajrzyj do Monterosso oraz Vernazzy. Wyrusz w rejs z portu w La Spezii i przepłyń przez Il Golfo dei Poeti (Zatokę Poetów). Udaj się w kierunku pierwszego celu podróży – Riomaggiore lub Portovenere (zależnie od dostępności w czasie wycieczki). Zachwyć się pięknem tych miejscowości. Będąc w miejscowości Monterosso al Mare, zwiedź jej zabytkowe średniowieczne centrum i zobacz kościół parafialny św. Jana Chrzciciela. Następnie popłyń do Vernazzy – perły Cinque Terre. Od strony morza Vernazza przypomina kształtem dziób statku. Większość wioski zbudowano na małym cyplu, na którego końcu znajduje się imponujący system fortyfikacji. Pod koniec wycieczki skorzystaj z czasu wolnego na spróbowanie lokalnego wina i jedzenia lub popływaj w krystalicznie czystej wodzie Morza Śródziemnego przed powrotem do La Spezii.

Z La Spezia: Cinque Terre Boat Tour

4. Z La Spezia: Cinque Terre Boat Tour

Poznaj piękne klify, plaże i kolorowe miasteczka Cinque Terre podczas rejsu z La Spezia. Zobaczysz wszystkie pięć malowniczych wiosek charakteryzujących się pastelowymi domami podczas 5,5-godzinnej wycieczki łodzią. Zacznij wycieczkę od Passeggiata Morin w La Spezia i popłyń wzdłuż zachodniego wybrzeża Zatoki Poetów. Podziwiaj piękny krajobraz czterech wiosek, które tworzą Borgate Marinare.. Płyń dalej w kierunku Portovenere, gdzie przepłyniesz przez Le Bocche, cieśninę między miastem Portovenere a dziką wyspą Palmaria. Zobacz wspaniały romański kościół San Pietro, położony wśród skał i z widokiem na morze. Odkryj jedną z dziewiczych zatoczek, takich jak Le Rosse, Monesteroli lub Punta Pineda wzdłuż wybrzeża. Skorzystaj z okazji, aby zanurzyć się w nieskazitelnych wodach Parku Przyrody Cinque Terre. Podziwiaj piękno Monterosso al Mare, ostatniej i najbardziej tętniącej życiem z pięciu wiosek. Tutaj możesz delektować się na lądzie lokalnymi specjałami, takimi jak focaccia z anchois lub pyszne lody. Podczas powrotu do La Spezia przepłyń przez lokalne farmy małży.

Z La Spezia: Rejs wycieczkowy do Florencji i Pizy

5. Z La Spezia: Rejs wycieczkowy do Florencji i Pizy

Odkryj Florencję i Pizę z transferem w obie strony z La Spezii. Zwiedź Florencję, znaną jako kolebka renesansu, we własnym tempie lub zobacz miasto podczas opcjonalnej wycieczki pieszej. Udaj się do Pizy i podziwiaj słynne zabytki, zanim wrócisz do La Spezii. Po łatwym dotarciu na miejsce spotkania zgodnie z podanymi instrukcjami zostaniesz powitany przez łatwego do zidentyfikowania członka personelu, który dostarczy Ci mapę miasta, kod do korzystania z Wi-Fi, i priorytetowy dostęp do autobusu, który zabierze Cię do dzielnicy Santa Maria Novella we Florencji. Po przyjeździe rozpocznij zwiedzanie miasta, kolebki renesansu, uważanej za skansen i jego licznych arcydzieł. Mając 3,5 godziny wolnego czasu, odwiedź rynek San Lorenzo, Piazza del Duomo, Piazza della Signoria, Piazza della Republica i stary most. Wybierz zwiedzanie małych alejek między średniowiecznymi i renesansowymi pałacami lub spacer po ulicach handlowych, a także skosztuj typowych lokalnych potraw. Wykorzystaj maksymalnie swój czas, wybierając opcję pieszej wycieczki. Ta piesza wycieczka obejmuje główne zabytki. Kontynuuj do drugiego przystanku w Pizie na 1,5 godziny wolnego czasu, gdzie możesz zobaczyć zabytki i cuda Łąki Cudów. Wybierz najlepszą pozę, aby uwiecznić czas spędzony pod krzywą wieżą w Pizie. Gwarancja zwrotu na czas.

Z La Spezia: Wycieczka statkiem w obie strony do Pizy

6. Z La Spezia: Wycieczka statkiem w obie strony do Pizy

Zwiedzaj Pizę podczas tej wycieczki brzegowej z La Spezii. Po zejściu na ląd skorzystaj z jednego z bezpłatnych autobusów wahadłowych z przystani do terminalu, aby spotkać się z łatwo rozpoznawalnym przewodnikiem przed terminalem. Po podziwianiu Placu Dei Miracoli UNESCO wybierz opcję spaceru po mieście, aby mieć możliwość zobaczenia ukrytych skarbów średniowiecznego miasta. Przejdź się po Piazza Dei Cavalieri, borgo stretto, zobacz miejsce narodzin Galileo Galilei, targ Vettovaglie i wiele więcej. Wybierz opcję biletu na wieżę, aby wspiąć się na szczyt słynnej Krzywej Wieży w Pizie i wejść do jej spektakularnej katedry z priorytetowym dostępem. Pod koniec swojej przygody powrócisz do La Spezii, aby wejść na pokład statku o gwarantowanej godzinie.

Mediolan: Wycieczka z przewodnikiem na Cinque Terre z rejsem

7. Mediolan: Wycieczka z przewodnikiem na Cinque Terre z rejsem

Poznaj Cinque Terre, jeden z najbardziej malowniczych krajobrazów we Włoszech, podczas jednodniowej wycieczki vanem z Mediolanu z przewodnikiem. Zobacz Cinque Terre z różnych perspektyw z łodzi i pociągu. Po wyjeździe autokarem z Mediolanu przyjedź do Monterosso al Mare, największej z 5 wiosek Cinque Terre. Bez ruchu samochodowego pozostaje jedną z najprawdziwszych wiosek rybackich na Riwierze Włoskiej. Restauracje, bary i obiekty noclegowe mają ujmująco domową atmosferę. Z Monterosso rozpocznij ostatni etap podróży: rejs łodzią, podczas którego możesz podziwiać wspaniałe widoki na Cinque Terre i uroczą wioskę Portovenere od strony morza. Przyjedź do La Spezia, gdzie będzie czekał na Ciebie autokar, który zabierze Cię z powrotem do Mediolanu. Te 5 czarujących średniowiecznych wiosek przylega do wybrzeża i oferuje zapierający dech w piersiach widok na morze, a obecnie jest częścią parku narodowego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Z La Spezii: Cinque Terre Tour pociągiem z Limoncino

8. Z La Spezii: Cinque Terre Tour pociągiem z Limoncino

Po przybyciu do portu La Spezia spotkaj się ze swoim przewodnikiem w terminalu wycieczkowym. Wybierz się na 20-minutowy spacer, aby dotrzeć do dworca kolejowego, z którego rozpoczniesz swoją przygodę. Podczas spaceru odkryjesz piękne centrum miasta La Spezia. Pociągi są niewątpliwie idealnym środkiem transportu do zwiedzania okolicy, w zaledwie 15 minut, przejeżdżając przez wyżyny Morza Liguryjskiego, dotrzesz do Vernazzy, jednej z najbardziej kolorowych wiosek w okolicy. Tutaj możesz spędzić wolny czas w tej malowniczej wiosce, charakteryzującej się pastelowymi domami z pięknym widokiem na krystalicznie czystą wodę. Drugim przystankiem będzie Monterosso, największa z wiosek Cinque Terre, która posiada również przepiękną plażę charakteryzującą się drobnym białym piaskiem oraz czystym i przejrzystym morzem. Tutaj czeka na Ciebie niespodzianka, przystanek na degustację pysznego Limoncino w tradycyjnym sklepie. Ten wyśmienity likier jest idealny do wzniesienia toastu za cudowny dzień, który spędzasz zanurzony w naturze, kolorach i smakach tej fascynującej i wyjątkowej krainy. Po wolnym czasie w Monterosso wsiądź do pociągu do Riomaggiore, ostatniego przystanku przed powrotem do La Spezia. Ta mała wioska, podobnie jak pozostałe cztery, oferuje zapierające dech w piersiach widoki na wybrzeże, a także przebłyski codziennego życia rybaków z ich tradycyjnymi łodziami, które zobaczysz przywiązane do portu. Ponadto, jeśli zatrzymujesz się w La Spezia, wybierz najlepszy dla siebie punkt wyjścia: port wycieczkowy lub dworzec kolejowy.

Portovenere: rejs statkiem po Isola Palmaria, Tino i Tinetto

9. Portovenere: rejs statkiem po Isola Palmaria, Tino i Tinetto

Popłyń łodzią na trzy różne wyspy położone w majestatycznej Zatoce Poetów. Pływaj w Morzu Liguryjskim i odwiedzaj Palmaria, Tino i Tinetto i doświadczaj nietkniętej przyrody w całkowicie wyjątkowym środowisku. Nurkuj i odkrywaj podwodny świat i zrelaksuj się na łodzi, aby spędzić prawdziwy dzień na morzu. Spotkaj się ze swoim kapitanem i wyrusz z Portovenere na dzień zwiedzania i relaksu. Oddychaj słonym powietrzem i poznaj Torre Scola, historyczną ruinę, która aż prosi się o fotografowanie i dyskusję. Następnie zatrzymaj się na kąpiel w La Maiella i odkryj morski świat podczas nurkowania. Następnie udaj się do latarni morskiej na wyspie Tino, gdzie możesz zobaczyć Madonninę wyłaniającą się z Morza Tinetto. Znajdź się następnie w Błękitnej Jaskini i poświęć trochę czasu na poznanie kościoła San Pietro. Zwróć uwagę na otaczającą przyrodę i poczuj, jak uspokaja nerwy intensywnego stylu życia. Przed powrotem do portu odkryj kościół św. Piotra, uważany za jeden z najpiękniejszych na świecie.

Z La Spezia: Wycieczka pociągiem do Cinque Terre z lądu

10. Z La Spezia: Wycieczka pociągiem do Cinque Terre z lądu

Dołącz do wycieczki z La Spezia do Cinque Terre z przewodnikiem, który opowie Ci wszystko o tym nadmorskim regionie. Podróżuj pociągiem i ciesz się przygodą, która łączy bogatą historię, oszałamiające widoki i autentyczne smaki Cinque Terre. Przemierzaj malownicze krajobrazy, aby odkryć urok Vernazzy, uroczego nadmorskiego klejnotu i perły Cinque Terre. Zobacz port otoczony typowymi liguryjskimi domami i uroczy plac z restauracjami i barami. Następnie zanurz się w żywych barwach Manaroli, wioski idealnej na pocztówkę. Spaceruj urokliwymi uliczkami Riomaggiore, znanego z kolorowych domów spływających kaskadami w dół klifów, aby spotkać się z krystalicznie czystymi wodami Morza Liguryjskiego. Na koniec odkryj Monterosso, największą z pięciu nadmorskich wiosek Cinque Terre. Odwiedź piaszczyste plaże i przejdź się średniowiecznymi uliczkami. Rozkoszuj się lokalnymi przysmakami, od świeżych owoców morza po wyśmienite wina.

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 172
Sortuj wg::

La Spezia – nasze najbardziej polecane atrakcje

Z Florencji: Nadmorska wycieczka 1-dniowa do Cinque Terre

Z Florencji: Nadmorska wycieczka 1-dniowa do Cinque Terre

Odwiedź jedno z najbardziej urokliwych miejsc we Włoszech, Cinque Terre, podczas jednodniowej wycieczki autokarem, pociągiem i łodzią. Każde z tych niezapomnianych małych miast zapiera dech w piersiach swoim przeczącym grawitacji tańcem nad lazurowymi wodami. Ta jednodniowa wycieczka zapewni Ci niezapomniane i zabawne wprowadzenie do tego nadmorskiego klejnotu. Rozpocznij swoją wycieczkę po tych miejscach wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO o świcie wraz z przybyciem do La Spezii. Wsiądź do pociągu do Riomaggiore, uroczego średniowiecznego miasta z XIII wieku. Podziwiaj kręte uliczki tej wioski i jej urocze domy oparte o siebie. Następnie udaj się do Manaroli, aby podziwiać panoramiczne widoki. Jedź dalej do Monterosso, starożytnej wioski rybackiej uważanej za „perłę Cinque Terre”. Na koniec popłyń łodzią do Vernazzy, której naturalny port od wieków chroni ją przed najeźdźcami.

Florencja: Jednodniowa wycieczka do Cinque Terre z opcjonalną wędrówką

Florencja: Jednodniowa wycieczka do Cinque Terre z opcjonalną wędrówką

Posmakuj „la dolce vita” podczas tej wypełnionej po brzegi wycieczki do Cinque Terre, zbioru typowych włoskich miast rozsianych wzdłuż wybrzeża Toskanii. Po spotkaniu z przewodnikiem w centrum Florencji posłuchaj wnikliwego wprowadzenia na temat Cinque Terre podczas 2-godzinnej podróży autobusem do La Spezii. Po krótkiej przerwie na toaletę wsiądź do pierwszego pociągu tego dnia. Przyjedź do Manaroli, pierwszej wioski Cinque Terre, którą odwiedzisz. Tutaj dołączysz do małego spaceru z przewodnikiem po winorośli, a następnie będziesz cieszyć się wolnym czasem na zwiedzanie we własnym tempie. Następnie pociągiem do Corniglii. Wspinaj się po schodach, aby dotrzeć do centrum uroczej wioski i spacerować po okolicy. Następnie wybierz się na wycieczkę z przewodnikiem do Vernazza lub, jeśli wolisz spokój, podążaj za przewodnikiem i zamiast tego wsiądź do pociągu. Będąc w Vernazzy, usiądź w jednej z lokalnych kawiarni lub popływaj w morzu. Następnie wsiądź do pociągu do Monterosso, wioski słynącej z pięknych plaż i sklepów rzemieślniczych. Jeśli pozwoli na to pogoda, wsiądziesz na pokład łodzi i popłyniesz wzdłuż wybrzeża Cinque Terre. Przyjedź do Riomaggiore, starożytnej wioski rybackiej i najbardziej wysuniętej na południe z 5 wiosek. Po zwiedzeniu tej ostatniej wioski wsiądź do pociągu z powrotem do La Spezia, a następnie wsiądź do autokaru z powrotem do Florencji.

La Spezia: Cinque Terre - rejs wycieczkowy łodzią

La Spezia: Cinque Terre - rejs wycieczkowy łodzią

Poznaj wybrzeże Cinque Terre w trakcie rejsu łodzią i podziwiaj z morza wspaniałe widoki na winnice oraz urokliwe budynki. W trakcie rejsu zatrzymaj się w Riomaggiore bądź Portovenere, a później zajrzyj do Monterosso oraz Vernazzy. Wyrusz w rejs z portu w La Spezii i przepłyń przez Il Golfo dei Poeti (Zatokę Poetów). Udaj się w kierunku pierwszego celu podróży – Riomaggiore lub Portovenere (zależnie od dostępności w czasie wycieczki). Zachwyć się pięknem tych miejscowości. Będąc w miejscowości Monterosso al Mare, zwiedź jej zabytkowe średniowieczne centrum i zobacz kościół parafialny św. Jana Chrzciciela. Następnie popłyń do Vernazzy – perły Cinque Terre. Od strony morza Vernazza przypomina kształtem dziób statku. Większość wioski zbudowano na małym cyplu, na którego końcu znajduje się imponujący system fortyfikacji. Pod koniec wycieczki skorzystaj z czasu wolnego na spróbowanie lokalnego wina i jedzenia lub popływaj w krystalicznie czystej wodzie Morza Śródziemnego przed powrotem do La Spezii.

Z La Spezia: Cinque Terre Boat Tour

Z La Spezia: Cinque Terre Boat Tour

Poznaj piękne klify, plaże i kolorowe miasteczka Cinque Terre podczas rejsu z La Spezia. Zobaczysz wszystkie pięć malowniczych wiosek charakteryzujących się pastelowymi domami podczas 5,5-godzinnej wycieczki łodzią. Zacznij wycieczkę od Passeggiata Morin w La Spezia i popłyń wzdłuż zachodniego wybrzeża Zatoki Poetów. Podziwiaj piękny krajobraz czterech wiosek, które tworzą Borgate Marinare.. Płyń dalej w kierunku Portovenere, gdzie przepłyniesz przez Le Bocche, cieśninę między miastem Portovenere a dziką wyspą Palmaria. Zobacz wspaniały romański kościół San Pietro, położony wśród skał i z widokiem na morze. Odkryj jedną z dziewiczych zatoczek, takich jak Le Rosse, Monesteroli lub Punta Pineda wzdłuż wybrzeża. Skorzystaj z okazji, aby zanurzyć się w nieskazitelnych wodach Parku Przyrody Cinque Terre. Podziwiaj piękno Monterosso al Mare, ostatniej i najbardziej tętniącej życiem z pięciu wiosek. Tutaj możesz delektować się na lądzie lokalnymi specjałami, takimi jak focaccia z anchois lub pyszne lody. Podczas powrotu do La Spezia przepłyń przez lokalne farmy małży.

Z La Spezia: Rejs wycieczkowy do Florencji i Pizy

Z La Spezia: Rejs wycieczkowy do Florencji i Pizy

Odkryj Florencję i Pizę z transferem w obie strony z La Spezii. Zwiedź Florencję, znaną jako kolebka renesansu, we własnym tempie lub zobacz miasto podczas opcjonalnej wycieczki pieszej. Udaj się do Pizy i podziwiaj słynne zabytki, zanim wrócisz do La Spezii. Po łatwym dotarciu na miejsce spotkania zgodnie z podanymi instrukcjami zostaniesz powitany przez łatwego do zidentyfikowania członka personelu, który dostarczy Ci mapę miasta, kod do korzystania z Wi-Fi, i priorytetowy dostęp do autobusu, który zabierze Cię do dzielnicy Santa Maria Novella we Florencji. Po przyjeździe rozpocznij zwiedzanie miasta, kolebki renesansu, uważanej za skansen i jego licznych arcydzieł. Mając 3,5 godziny wolnego czasu, odwiedź rynek San Lorenzo, Piazza del Duomo, Piazza della Signoria, Piazza della Republica i stary most. Wybierz zwiedzanie małych alejek między średniowiecznymi i renesansowymi pałacami lub spacer po ulicach handlowych, a także skosztuj typowych lokalnych potraw. Wykorzystaj maksymalnie swój czas, wybierając opcję pieszej wycieczki. Ta piesza wycieczka obejmuje główne zabytki. Kontynuuj do drugiego przystanku w Pizie na 1,5 godziny wolnego czasu, gdzie możesz zobaczyć zabytki i cuda Łąki Cudów. Wybierz najlepszą pozę, aby uwiecznić czas spędzony pod krzywą wieżą w Pizie. Gwarancja zwrotu na czas.

Z La Spezia: Wycieczka statkiem w obie strony do Pizy

Z La Spezia: Wycieczka statkiem w obie strony do Pizy

Zwiedzaj Pizę podczas tej wycieczki brzegowej z La Spezii. Po zejściu na ląd skorzystaj z jednego z bezpłatnych autobusów wahadłowych z przystani do terminalu, aby spotkać się z łatwo rozpoznawalnym przewodnikiem przed terminalem. Po podziwianiu Placu Dei Miracoli UNESCO wybierz opcję spaceru po mieście, aby mieć możliwość zobaczenia ukrytych skarbów średniowiecznego miasta. Przejdź się po Piazza Dei Cavalieri, borgo stretto, zobacz miejsce narodzin Galileo Galilei, targ Vettovaglie i wiele więcej. Wybierz opcję biletu na wieżę, aby wspiąć się na szczyt słynnej Krzywej Wieży w Pizie i wejść do jej spektakularnej katedry z priorytetowym dostępem. Pod koniec swojej przygody powrócisz do La Spezii, aby wejść na pokład statku o gwarantowanej godzinie.

Mediolan: Wycieczka z przewodnikiem na Cinque Terre z rejsem

Mediolan: Wycieczka z przewodnikiem na Cinque Terre z rejsem

Poznaj Cinque Terre, jeden z najbardziej malowniczych krajobrazów we Włoszech, podczas jednodniowej wycieczki vanem z Mediolanu z przewodnikiem. Zobacz Cinque Terre z różnych perspektyw z łodzi i pociągu. Po wyjeździe autokarem z Mediolanu przyjedź do Monterosso al Mare, największej z 5 wiosek Cinque Terre. Bez ruchu samochodowego pozostaje jedną z najprawdziwszych wiosek rybackich na Riwierze Włoskiej. Restauracje, bary i obiekty noclegowe mają ujmująco domową atmosferę. Z Monterosso rozpocznij ostatni etap podróży: rejs łodzią, podczas którego możesz podziwiać wspaniałe widoki na Cinque Terre i uroczą wioskę Portovenere od strony morza. Przyjedź do La Spezia, gdzie będzie czekał na Ciebie autokar, który zabierze Cię z powrotem do Mediolanu. Te 5 czarujących średniowiecznych wiosek przylega do wybrzeża i oferuje zapierający dech w piersiach widok na morze, a obecnie jest częścią parku narodowego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Z La Spezii: Cinque Terre Tour pociągiem z Limoncino

Z La Spezii: Cinque Terre Tour pociągiem z Limoncino

Po przybyciu do portu La Spezia spotkaj się ze swoim przewodnikiem w terminalu wycieczkowym. Wybierz się na 20-minutowy spacer, aby dotrzeć do dworca kolejowego, z którego rozpoczniesz swoją przygodę. Podczas spaceru odkryjesz piękne centrum miasta La Spezia. Pociągi są niewątpliwie idealnym środkiem transportu do zwiedzania okolicy, w zaledwie 15 minut, przejeżdżając przez wyżyny Morza Liguryjskiego, dotrzesz do Vernazzy, jednej z najbardziej kolorowych wiosek w okolicy. Tutaj możesz spędzić wolny czas w tej malowniczej wiosce, charakteryzującej się pastelowymi domami z pięknym widokiem na krystalicznie czystą wodę. Drugim przystankiem będzie Monterosso, największa z wiosek Cinque Terre, która posiada również przepiękną plażę charakteryzującą się drobnym białym piaskiem oraz czystym i przejrzystym morzem. Tutaj czeka na Ciebie niespodzianka, przystanek na degustację pysznego Limoncino w tradycyjnym sklepie. Ten wyśmienity likier jest idealny do wzniesienia toastu za cudowny dzień, który spędzasz zanurzony w naturze, kolorach i smakach tej fascynującej i wyjątkowej krainy. Po wolnym czasie w Monterosso wsiądź do pociągu do Riomaggiore, ostatniego przystanku przed powrotem do La Spezia. Ta mała wioska, podobnie jak pozostałe cztery, oferuje zapierające dech w piersiach widoki na wybrzeże, a także przebłyski codziennego życia rybaków z ich tradycyjnymi łodziami, które zobaczysz przywiązane do portu. Ponadto, jeśli zatrzymujesz się w La Spezia, wybierz najlepszy dla siebie punkt wyjścia: port wycieczkowy lub dworzec kolejowy.

Portovenere: rejs statkiem po Isola Palmaria, Tino i Tinetto

Portovenere: rejs statkiem po Isola Palmaria, Tino i Tinetto

Popłyń łodzią na trzy różne wyspy położone w majestatycznej Zatoce Poetów. Pływaj w Morzu Liguryjskim i odwiedzaj Palmaria, Tino i Tinetto i doświadczaj nietkniętej przyrody w całkowicie wyjątkowym środowisku. Nurkuj i odkrywaj podwodny świat i zrelaksuj się na łodzi, aby spędzić prawdziwy dzień na morzu. Spotkaj się ze swoim kapitanem i wyrusz z Portovenere na dzień zwiedzania i relaksu. Oddychaj słonym powietrzem i poznaj Torre Scola, historyczną ruinę, która aż prosi się o fotografowanie i dyskusję. Następnie zatrzymaj się na kąpiel w La Maiella i odkryj morski świat podczas nurkowania. Następnie udaj się do latarni morskiej na wyspie Tino, gdzie możesz zobaczyć Madonninę wyłaniającą się z Morza Tinetto. Znajdź się następnie w Błękitnej Jaskini i poświęć trochę czasu na poznanie kościoła San Pietro. Zwróć uwagę na otaczającą przyrodę i poczuj, jak uspokaja nerwy intensywnego stylu życia. Przed powrotem do portu odkryj kościół św. Piotra, uważany za jeden z najpiękniejszych na świecie.

Z La Spezia: Wycieczka pociągiem do Cinque Terre z lądu

Z La Spezia: Wycieczka pociągiem do Cinque Terre z lądu

Dołącz do wycieczki z La Spezia do Cinque Terre z przewodnikiem, który opowie Ci wszystko o tym nadmorskim regionie. Podróżuj pociągiem i ciesz się przygodą, która łączy bogatą historię, oszałamiające widoki i autentyczne smaki Cinque Terre. Przemierzaj malownicze krajobrazy, aby odkryć urok Vernazzy, uroczego nadmorskiego klejnotu i perły Cinque Terre. Zobacz port otoczony typowymi liguryjskimi domami i uroczy plac z restauracjami i barami. Następnie zanurz się w żywych barwach Manaroli, wioski idealnej na pocztówkę. Spaceruj urokliwymi uliczkami Riomaggiore, znanego z kolorowych domów spływających kaskadami w dół klifów, aby spotkać się z krystalicznie czystymi wodami Morza Liguryjskiego. Na koniec odkryj Monterosso, największą z pięciu nadmorskich wiosek Cinque Terre. Odwiedź piaszczyste plaże i przejdź się średniowiecznymi uliczkami. Rozkoszuj się lokalnymi przysmakami, od świeżych owoców morza po wyśmienite wina.

Często zadawane pytania dotyczące: La Spezia

Jakie są najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: La Spezia

Najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: La Spezia to:

La Spezia – zobacz wszystkie wycieczki całodniowe i wyprawy na GetYourGuide

La Spezia: Najciekawsze atrakcje

La Spezia: Wycieczki i bilety

Włochy: Ciekawe miejsca

La Spezia: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu La Spezia? Kliknij tutaj.

La Spezia: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6
(3980 recenzji)

Ta jednodniowa wycieczka była fenomenalna. Od początku do końca. Nie przejmowałeś się nawet 2-godzinną podróżą do i z Florencji, ponieważ przewodnicy byli tak wciągający i pouczający, że mogliśmy dowiedzieć się o częściach Włoch, których inaczej byśmy nie dowiedzieli się, gdybyśmy pojechali pociągiem. Sama grupa liczy 30-40 osób, ale nie masz na to ochoty, bo dzielisz się na mniejsze grupy, każda z indywidualnym przewodnikiem. Byli tak dobrzy, że utrzymywali nas na dobrej drodze, abyśmy mogli wszystko zobaczyć i mieć czas dla siebie w każdym z 5 miast, ale zostawili też dużo miejsca na improwizację. Nie mogłem ich wystarczająco polecić. Nawet przy niewielkim deszczu gdzieniegdzie dzień nie mógł być lepszy. Zdecydowanie warto zobaczyć zapierające dech w piersiach widoki, a wędrówka była świetną zabawą. Chociaż masz tak wiele opcji, jeśli zdecydujesz się nie iść tą drogą. Pod koniec nasz przewodnik czuł się jak w rodzinie. Taki, przy którym uwielbiasz przebywać, ale który wie też, kiedy dać ci przestrzeń. Ogromne pozdrowienia dla Manuela, najlepszego przewodnika ❤️

Ta wycieczka jest niesamowita – łódź jest cudowna i płynna, zatrzymujesz się w 3 niesamowitych miastach, w każdym z których jest mnóstwo czasu na zwiedzanie, a nawet pływanie, wszystko przebiegło sprawnie w czasie i sprawiło, że zwiedzanie Cinque Terre było bezstresowe i całkowicie tego warte - polecam tę wycieczkę każdemu, kto jest w okolicy, przewodnik dostarczył również bardzo interesujących informacji o rzeczach, które zobaczymy na promie w różnych językach! Dziękuję za niesamowity dzień

Absolutnie cudowna wycieczka! Trochę to trwało, ale było warto! Dużo chodzenia, więc bądź na to przygotowany. Przewodnicy, Atto, Victoria i Dave są fantastyczni! Bardzo pouczające, przyjazne, dobrze zarządzane i świetna praca zespołowa! Wysoce polecany. Cinque Terre to niesamowite miejsce. Podróż pociągiem też była bardzo wygodna. Poznałem wielu przyjaciół z całego świata.

Najlepsza wycieczka, jaką odbyliśmy podczas naszego pobytu! Nie przegap! Życzę Ci, aby towarzyszyło Ci Ado! On jest wyjątkowy! 👌🏼

Zajęcia były świetne, nie świeciło słońce, załoga była bardzo uśmiechnięta, a dodatkową atrakcją były wyjaśnienia po francusku