La Spezia – nasze najbardziej polecane atrakcje

Z Florencji: jednodniowa wycieczka nad morzem do Cinque Terre

1. Z Florencji: jednodniowa wycieczka nad morzem do Cinque Terre

Odwiedź jedno z najbardziej urokliwych miejsc we Włoszech, Cinque Terre, podczas jednodniowej wycieczki autokarem, pociągiem i łodzią. Każde z tych niezapomnianych małych miast zapiera dech w piersiach swoim przeczącym grawitacji tańcem nad lazurowymi wodami. Ta jednodniowa wycieczka zapewni Ci niezapomniane i zabawne wprowadzenie do tego nadmorskiego klejnotu. Rozpocznij swoją wycieczkę po tych miejscach wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO o świcie wraz z przybyciem do La Spezii. Wsiądź do pociągu do Riomaggiore, uroczego średniowiecznego miasta z XIII wieku. Podziwiaj kręte uliczki tej wioski i jej urocze domy oparte o siebie. Następnie udaj się do Manaroli, aby podziwiać panoramiczne widoki. Jedź dalej do Monterosso, starożytnej wioski rybackiej uważanej za „perłę Cinque Terre”. Na koniec popłyń łodzią do Vernazzy, której naturalny port od wieków chroni ją przed najeźdźcami.

Florencja: jednodniowa wycieczka do Cinque Terre z opcjonalną wycieczką

2. Florencja: jednodniowa wycieczka do Cinque Terre z opcjonalną wycieczką

Posmakuj „la dolce vita” podczas tej wypełnionej po brzegi wycieczki do Cinque Terre, zbioru typowych włoskich miast rozsianych wzdłuż wybrzeża Toskanii. Po spotkaniu z przewodnikiem w centrum Florencji posłuchaj wnikliwego wprowadzenia na temat Cinque Terre podczas 2-godzinnej podróży autobusem do La Spezii. Po krótkiej przerwie na toaletę wsiądź do pierwszego pociągu tego dnia. Przyjedź do Manaroli, pierwszej wioski Cinque Terre, którą odwiedzisz. Tutaj dołączysz do małego spaceru z przewodnikiem po winorośli, a następnie będziesz cieszyć się wolnym czasem na zwiedzanie we własnym tempie. Następnie pociągiem do Corniglii. Wspinaj się po schodach, aby dotrzeć do centrum uroczej wioski i spacerować po okolicy. Następnie wybierz się na wycieczkę z przewodnikiem do Vernazza lub, jeśli wolisz spokój, podążaj za przewodnikiem i zamiast tego wsiądź do pociągu. Będąc w Vernazzy, usiądź w jednej z lokalnych kawiarni lub popływaj w morzu. Następnie wsiądź do pociągu do Monterosso, wioski słynącej z pięknych plaż i sklepów rzemieślniczych. Jeśli pozwoli na to pogoda, wsiądziesz na pokład łodzi i popłyniesz wzdłuż wybrzeża Cinque Terre. Przyjedź do Riomaggiore, starożytnej wioski rybackiej i najbardziej wysuniętej na południe z 5 wiosek. Po zwiedzeniu tej ostatniej wioski wsiądź do pociągu z powrotem do La Spezia, a następnie wsiądź do autokaru z powrotem do Florencji.

Z La Spezia: wycieczka łodzią motorową po Cinque Terre

3. Z La Spezia: wycieczka łodzią motorową po Cinque Terre

Odkryj piękne klify, plaże i kolorowe miasteczka Cinque Terre podczas rejsu żeglarskiego z La Spezia. Podczas 4-godzinnego rejsu łodzią motorową zobaczysz wszystkie pięć malowniczych wiosek charakteryzujących się pastelowymi domami. Rozpocznij swoją wycieczkę od Passeggiata Morin w La Spezia i popłyń wzdłuż zachodniego wybrzeża Zatoki Poetów. Podziwiaj piękny krajobraz czterech wiosek tworzących Borgate Marinare. Żegluj dalej w kierunku Portovenere, gdzie przeprawisz się przez Le Bocche, cieśninę pomiędzy miastem Portovenere a dziką wyspą Palmaria. Zobacz wspaniały romański kościół San Pietro, położony wśród skał i z widokiem na morze. Odkryj jedną z dziewiczych zatoczek wzdłuż wybrzeża, takich jak Le Rosse, Monesteroli lub Punta Pineda. Skorzystaj z okazji i zanurz się w dziewiczych wodach Parku Przyrody Cinque Terre. Podziwiaj piękno Monterosso al Mare, ostatniej i najbardziej tętniącej życiem z pięciu wiosek. Tutaj możesz skosztować lokalnych specjałów na lądzie, takich jak focaccia z anchois czy pyszne lody. Wracając do La Spezii, przejdź przez lokalne hodowle małży.

Z La Spezia: wycieczka statkiem po Florencji i Pizie?

4. Z La Spezia: wycieczka statkiem po Florencji i Pizie?

Odkryj Florencję i Pizę z transferem w obie strony z La Spezii. Zwiedź Florencję, znaną jako kolebka renesansu, we własnym tempie lub zobacz miasto podczas opcjonalnej wycieczki pieszej. Udaj się do Pizy i podziwiaj słynne zabytki, zanim wrócisz do La Spezii. Po łatwym dotarciu na miejsce spotkania zgodnie z podanymi instrukcjami zostaniesz powitany przez łatwego do zidentyfikowania członka personelu, który dostarczy Ci mapę miasta, kod do korzystania z Wi-Fi, i priorytetowy dostęp do autobusu, który zabierze Cię do dzielnicy Santa Maria Novella we Florencji. Po przyjeździe rozpocznij zwiedzanie miasta, kolebki renesansu, uważanej za skansen i jego licznych arcydzieł. Mając 3,5 godziny wolnego czasu, odwiedź rynek San Lorenzo, Piazza del Duomo, Piazza della Signoria, Piazza della Republica i stary most. Wybierz zwiedzanie małych alejek między średniowiecznymi i renesansowymi pałacami lub spacer po ulicach handlowych, a także skosztuj typowych lokalnych potraw. Wykorzystaj maksymalnie swój czas, wybierając opcję pieszej wycieczki. Ta piesza wycieczka obejmuje główne zabytki. Kontynuuj do drugiego przystanku w Pizie na 1,5 godziny wolnego czasu, gdzie możesz zobaczyć zabytki i cuda Łąki Cudów. Wybierz najlepszą pozę, aby uwiecznić czas spędzony pod krzywą wieżą w Pizie. Gwarancja zwrotu na czas.

Mediolan: Wycieczka z przewodnikiem na Cinque Terre z rejsem

5. Mediolan: Wycieczka z przewodnikiem na Cinque Terre z rejsem

Poznaj Cinque Terre, jeden z najbardziej malowniczych krajobrazów we Włoszech, podczas jednodniowej wycieczki vanem z Mediolanu z przewodnikiem. Zobacz Cinque Terre z różnych perspektyw z łodzi i pociągu. Po wyjeździe autokarem z Mediolanu przyjedź do Monterosso al Mare, największej z 5 wiosek Cinque Terre. Bez ruchu samochodowego pozostaje jedną z najprawdziwszych wiosek rybackich na Riwierze Włoskiej. Restauracje, bary i obiekty noclegowe mają ujmująco domową atmosferę. Z Monterosso rozpocznij ostatni etap podróży: rejs łodzią, podczas którego możesz podziwiać wspaniałe widoki na Cinque Terre i uroczą wioskę Portovenere od strony morza. Przyjedź do La Spezia, gdzie będzie czekał na Ciebie autokar, który zabierze Cię z powrotem do Mediolanu. Te 5 czarujących średniowiecznych wiosek przylega do wybrzeża i oferuje zapierający dech w piersiach widok na morze, a obecnie jest częścią parku narodowego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Z La Spezii: wycieczka w obie strony do Pizy Cruise Shore Excursion

6. Z La Spezii: wycieczka w obie strony do Pizy Cruise Shore Excursion

Zwiedzaj Pizę podczas tej wycieczki brzegowej z La Spezii. Po zejściu na ląd skorzystaj z jednego z bezpłatnych autobusów wahadłowych z przystani do terminalu, aby spotkać się z łatwo rozpoznawalnym przewodnikiem przed terminalem. Po podziwianiu Placu Dei Miracoli UNESCO wybierz opcję spaceru po mieście, aby mieć możliwość zobaczenia ukrytych skarbów średniowiecznego miasta. Przejdź się po Piazza Dei Cavalieri, borgo stretto, zobacz miejsce narodzin Galileo Galilei, targ Vettovaglie i wiele więcej. Wybierz opcję biletu na wieżę, aby wspiąć się na szczyt słynnej Krzywej Wieży w Pizie i wejść do jej spektakularnej katedry z priorytetowym dostępem. Pod koniec swojej przygody powrócisz do La Spezii, aby wejść na pokład statku o gwarantowanej godzinie.

Portovenere: rejs statkiem po Isola Palmaria, Tino i Tinetto

7. Portovenere: rejs statkiem po Isola Palmaria, Tino i Tinetto

Popłyń łodzią na trzy różne wyspy położone w majestatycznej Zatoce Poetów. Pływaj w Morzu Liguryjskim i odwiedzaj Palmaria, Tino i Tinetto i doświadczaj nietkniętej przyrody w całkowicie wyjątkowym środowisku. Nurkuj i odkrywaj podwodny świat i zrelaksuj się na łodzi, aby spędzić prawdziwy dzień na morzu. Spotkaj się ze swoim kapitanem i wyrusz z Portovenere na dzień zwiedzania i relaksu. Oddychaj słonym powietrzem i poznaj Torre Scola, historyczną ruinę, która aż prosi się o fotografowanie i dyskusję. Następnie zatrzymaj się na kąpiel w La Maiella i odkryj morski świat podczas nurkowania. Następnie udaj się do latarni morskiej na wyspie Tino, gdzie możesz zobaczyć Madonninę wyłaniającą się z Morza Tinetto. Znajdź się następnie w Błękitnej Jaskini i poświęć trochę czasu na poznanie kościoła San Pietro. Zwróć uwagę na otaczającą przyrodę i poczuj, jak uspokaja nerwy intensywnego stylu życia. Przed powrotem do portu odkryj kościół św. Piotra, uważany za jeden z najpiękniejszych na świecie.

Cinque Terre i Portovenere: Rejs statkiem

8. Cinque Terre i Portovenere: Rejs statkiem

Wyjazd o godzinie 10:00 z Porto Mirabello, La Spezia, niedaleko stacji benzynowej. Łódź (10 metrów) i kapitan będą tam na Ciebie czekać. Popłyniesz wzdłuż marinare Borgate, czyli małych wiosek na wybrzeżu pomiędzy La Spezią a Portovenere. Zobaczysz Torre Scola, starą fortecę wojskową zbudowaną na skale pośrodku morza. Przepłyniemy przez archipelag składający się z trzech wysp: Palmaria, Tino i Tinetto, które są wciąż dziewiczymi miejscami, aż dotrzemy do romantycznego Portovenere. Tutaj możesz wybrać, czy zejdziesz na brzeg na krótką wizytę w mieście i słynnym kościele San Pietro, z widokiem na morze, czy też pozostaniesz na łodzi i zanurkujesz w turkusowych wodach pomiędzy wyspą Palmaria a wioską Portovenere. Kontynuując wycieczkę, będziemy mieli czas, aby zbliżyć się do słynnej na całym świecie Grotta Byron, czerwonych skał i popływać w pięknych ukrytych zatoczkach, w krystalicznie czystych wodach Monesteroli lub pod naturalnym wodospadem Canneto. Stąd wpłyniemy na morski obszar chroniony 5 terre. Przepłyniemy obok 5 wiosek (Riomaggiore, Manarola, Corniglia, Vernazza, Monterosso), będziesz miał mnóstwo czasu na zrobienie zdjęć, wysłuchanie ciekawych historii i wyjaśnień swojego kapitana oraz kolejną kąpiel. Podczas tej wycieczki istnieje również możliwość zejścia na brzeg i odwiedzenia wiosek Vernazza lub Monterosso. Jeśli będziesz mieć szczęście, będziesz mógł zobaczyć delfiny, które zwykle pływają w pobliżu naszych brzegów. Wycieczka zakończy się o godzinie 18:00. w miejscu wyjazdu.

Z La Spezia: rejs statkiem po Cinque Terre z lunchem i winem

9. Z La Spezia: rejs statkiem po Cinque Terre z lunchem i winem

Popłyń na pokładzie zabytkowej drewnianej łodzi o długości 10 metrów i przeżyj wyjątkowe przeżycie odkrywając Cinque Terre. Wyrusz w panoramiczny rejs przez pięć malowniczych wiosek Riomaggiore, Manarola, Corniglia i Vernazza Monterosso. Podczas wycieczki zatrzymamy się na trzech plażach, na których będzie można zanurzyć się w krystalicznie czystej wodzie: Monesteroli, Le Rosse, Portovenere, do niektórych można dotrzeć tylko łodzią, a na koniec można zanurzyć się w morzu zanurzonym w ciszy , popijając drinka w wodzie. Wycieczka obejmuje przystanek, z którego można wysiąść i odwiedzić wioskę, Vernazzę lub Monterosso, w zależności od natężenia ruchu w danym momencie. Na łodzi można zjeść lunch na bazie makaronu z pesto lub makaronu z mięśniami oraz caprese na bazie mozzarelli bawolej i pomidorów na rukoli. Napoje bez ograniczeń: Prosecco, wino, piwo, napoje bezalkoholowe. Nie czekaj dłużej i zarezerwuj niezapomnianą podróż już teraz

Z La Spezia: Transfer autobusem w obie strony do Florencji

10. Z La Spezia: Transfer autobusem w obie strony do Florencji

Zoptymalizuj czas, w którym Twój statek wycieczkowy będzie w porcie La Spezia, aby zwiedzać Florencję. Skorzystaj z wygodnego transportu do zabytkowego miasta, z opcjonalną wycieczką z przewodnikiem. Przyjedź na miejsce spotkania, gdzie personel zapewni Ci mapę miasta, kod do korzystania z Wi-Fi i priorytetowy dostęp do autobusu, który zabierze Cię do Florencji. Wysiądź w okolicy Santa Maria Novella, gdzie możesz rozpocząć zwiedzanie miasta. W ciągu pięciu godzin wolnego czasu możesz odwiedzić targ San Lorenzo, Piazza del Duomo, Piazza della Signoria, Piazza della Republica lub słynny most Ponte Vecchio, który przecina rzekę Arno. Wędruj małymi uliczkami między średniowiecznymi i renesansowymi pałacami lub spaceruj ulicami handlowymi, a także skosztuj typowych lokalnych potraw. Zoptymalizuj swój czas, wybierz opcję pieszej wycieczki, aby mieć pewność, że zobaczysz wszystkie główne zabytki. Gwarancja zwrotu na czas.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
La Spezia

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 55
Sortuj wg::

Niezwykłe doznania

La Spezia: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Często zadawane pytania dotyczące: La Spezia

Jakie są najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: La Spezia

Najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: La Spezia to:

Monterosso al Mare

La Spezia: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu La Spezia? Kliknij tutaj.

La Spezia: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6 / 5

na podstawie 3980 opinii

Długi dzień, ale w 100% tego wart! Przewodnicy wykonali świetną robotę organizując tak wiele osób. Planowaliśmy wędrówkę, ale byliśmy wyczerpani i zrezygnowaliśmy. Nie żałuję, chociaż jestem pewien, że powiedzielibyśmy to samo, gdybyśmy pojechali. Jazda autobusem jest wygodna, a po drodze dzielą się zabawnymi faktami i historią. Owoce morza w wioskach są pyszne, więc cieszę się, że obiad zrobiliśmy sami. Widoki z restauracji, w której są, były piękne i musieliśmy wydać więcej $, niż gdybyśmy jedli z grupą. Warte $ dla nas, ale coś warte rozważenia, jeśli masz ograniczony budżet. Jeśli chcesz mieć podobny, piękny widok na lunch, musisz zapłacić wyższe ceny. Spakuj sandały lub ubranie na zmianę, jeśli chcesz wejść do wody i czuć się potem komfortowo. Emma była najlepszym przewodnikiem!! Dziękuję Ci za wszystko. Mack i ja świetnie się bawiliśmy.

Do naszego drogiego przewodnika ADO, co za fantastyczna robota! ⭐️ Wasze podejście do obsługi, Wasza wiedza i chęć wsparcia i wyjaśnienia wszelkich wątpliwości jest doskonała!!! Bardzo dobra wycieczka!! Uważaj na ludzi, którzy nie są w dobrym stanie (trzeba chodzić nawet, aby znaleźć ciężarówkę transportową, a następnie na stację i odwrotnie, plus miejsca, aby dostać się na punkty widokowe, wszystko bardzo dobrze jak na mój gust 5 gwiazdek! Gratuluję również ANGELICE, która choć nie była naszą przewodniczką, zawsze zwracała uwagę na ogólną obsługę uczestników wycieczki. Gorąco polecam! Zachowaj tego doskonałego ducha służby i życzliwości, otwierasz wiele drzwi ze swoimi przewodnikami "klientami wycieczki"

To doświadczenie było absolutnie niesamowite. To pełne wrażeń doświadczenie, podczas którego możesz odwiedzić wszystkie 5 Cinque Terre. Jednak przeżycie wszystkiego w jeden dzień, kiedy nie ma zbyt wiele czasu na zwiedzanie miast, może być trochę stresujące. Polecam wrócić i zostać dwa dni w jednym z miast, aby naprawdę je poznać w 100%. Nasz przewodnik Addo był najlepszym przewodnikiem, jakiego kiedykolwiek mieliśmy na jakiejkolwiek wycieczce, sprawił, że to doświadczenie przekroczyło nasze oczekiwania. Naprawdę zasługuje na podwyżkę!

Mieliśmy dużą grupę z 3 przewodnikami, którzy byli doskonali - Emmą, Marco i Ado. Dzień był bardzo dobrze zorganizowany z naprawdę jasnymi instrukcjami dotyczącymi wszystkich przejść między miastami i rodzajami transportu. Wycieczka była dość brutalna po pierwszej stronie cypla, ale slushier na górze i pływanie na dole sprawiły, że było to warte zachodu, a na koniec wędrówka była dla nas punktem kulminacyjnym wycieczki.

Ado i Emma byli pomocni, zabawni i udzielali jasnych wskazówek na każdym kroku. Jeśli nigdy nie byłeś w Cinque Terre, jest to najlepszy przegląd w każdej wiosce! Oczywiście czas jest zawsze za krótki, ponieważ chcesz doświadczyć wszystkich pięciu. Później dowiesz się, jak samodzielnie wrócić do swojej ulubionej wioski.