Pietà watykańska

Zarezerwowano ponad 100 razy w ubiegłym tygodniu

Pietà watykańska
Liczba znalezionych atrakcji: 111
Sortuj wg::

Już podróżujesz? Zobacz dostępność dla Twoich dat

Pietà watykańska: najlepsze atrakcje w pobliżu

Pietà watykańska – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Rzym: Muzea Watykańskie, Kaplica Sykstyńska i zwiedzanie bazyliki

Rzym: Muzea Watykańskie, Kaplica Sykstyńska i zwiedzanie bazyliki

Zwiedź jedno z najświętszych dla chrześcijańskiego świata miast podczas tej pieszej wycieczki z przewodnikiem. Odwiedź Muzea Watykańskie, kaplicę Sykstyńską i bazylikę św. Piotra. Najpierw odwiedź Dziedziniec Szyszki, Dziedziniec Belwederski, Galerię Map, Galerię Kandelabrów, muzeum Pio-Clementino, Galerię Gobelinów, Stanze Watykańskie (tylko w ramach wycieczek odbywających się wczesnym rankiem) oraz kaplicę Sykstyńską. Później w towarzystwie doświadczonego przewodnika odwiedź zarówno główne atrakcje, jak i mniej znane zakątki Watykanu, które umykają uwadze większości turystów. Zwiedź również inne galerie, które stanowią część Muzeów Watykańskich. Na zakończenie zobacz zdobiącą bazylikę św. Piotra „Pietę” autorstwa Michała Anioła i udaj się do kaplicy Sykstyńskiej.

Rzym: Bazylika Świętego Piotra i Groby Papieskie Audioprzewodnik

Rzym: Bazylika Świętego Piotra i Groby Papieskie Audioprzewodnik

Odkryj fascynującą historię i zachwycające piękno Bazyliki Świętego Piotra dzięki 60-minutowej wycieczce z audioprzewodnikiem na smartfonie. Zanurz się we wspaniałości jednego z najbardziej znanych zabytków w Rzymie i zagłęb się w jego bogatą przeszłość i wspaniałą architekturę. Bazylika Świętego Piotra, znajdująca się w Watykanie, jest świadectwem wielowiekowego znaczenia religijnego i architektonicznego blasku. Ta majestatyczna bazylika, pierwotnie zamówiona w XVI wieku przez papieża Juliusza II, została zbudowana w miejscu uważanym za miejsce pochówku świętego Piotra, jednego z dwunastu apostołów Jezusa Chrystusa. Wyrusz w urzekającą podróż, odkrywając legendy i mity otaczające Bazylikę Świętego Piotra. Dowiedz się więcej o konstrukcji jej wysokiej kopuły, cudu renesansowej inżynierii i podziwiaj oculus, który skąpuje wnętrze w niebiańskim świetle. Odkryj słynne grobowce znajdujące się w bazylice, miejsca spoczynku wielu papieży i innych znaczących postaci. Dzięki 27 punktom odsłuchu i wygodnej mapie cyfrowej audioprzewodnik poprowadzi Cię przez najważniejsze elementy bazyliki. Odkryj zawiłe szczegóły wnętrza bazyliki, od ozdobnych dekoracji po misterne mozaiki zdobiące jej ściany. Uzyskaj wgląd w symbolikę i kontekst historyczny kryjący się za niezwykłym chodnikiem pod twoimi stopami. Niezależnie od tego, czy jesteś entuzjastą sztuki, miłośnikiem historii czy poszukiwaczem duchowości, ta audioprzewodnika wycieczka z przewodnikiem po Bazylice Świętego Piotra oferuje kompleksowe i wciągające doświadczenie. Zanurz się we wspaniałości i majestacie tego kultowego arcydzieła i pogłęb swoje zrozumienie jego głębokiego znaczenia kulturowego i religijnego. Uzupełnij swoją wizytę w Bazylice Świętego Piotra audioprzewodnikiem Grobowce Papieskie, wzbogacając swoją wycieczkę o fascynujące spostrzeżenia i komentarze podczas odkrywania tego historycznego, niezwykłego miejsca. Nie przegap tej fantastycznej okazji, aby zagłębić się w fascynujący świat historii papiestwa i zachwycić się ponadczasowym pięknem Grobowców Papieskich w Bazylice Świętego Piotra.

Watykan: Bazylika Świętego Piotra i bilet na kopułę z audioprzewodnikiem

Watykan: Bazylika Świętego Piotra i bilet na kopułę z audioprzewodnikiem

Wejdź do kultowej Kopuły Świętego Piotra i wyrusz we wciągającą podróż wzbogaconą o pouczający audioprzewodnik. We własnym tempie wejdź na szczyt kopuły, podziwiając jej architektoniczną wielkość podczas wspinaczki. Po drodze audioprzewodnik oświetla historię kopuły, szczegółowo opisując jej konstrukcję i wizjonerów stojących za jej projektem. Spójrz na panoramiczny punkt widokowy na szczycie kopuły, skąd roztacza się zapierający dech w piersiach widok na Watykan i Rzym. Zejdź do serca bazyliki, gdzie napotkasz arcydzieła sztuki i architektury, z których każde ma do opowiedzenia własną historię. Posłuchaj audioprzewodnika, który pozostawi Cię z nowo odkrytym uznaniem dla Kopuły Świętego Piotra, jej roli w kształtowaniu religijnego i kulturowego krajobrazu Rzymu oraz trwałego dziedzictwa jej twórców. Niezależnie od tego, czy jesteś pobożnym pielgrzymem, czy ciekawskim podróżnikiem, pozostaniesz pod niezatartym wrażeniem, oferując głębsze połączenie z jednym z najbardziej szanowanych cudów architektury na świecie.

Rzym: Muzea Watykańskie, Kaplica Sykstyńska i zwiedzanie Bazyliki św. Piotra

Rzym: Muzea Watykańskie, Kaplica Sykstyńska i zwiedzanie Bazyliki św. Piotra

Ponieważ Muzea Watykańskie są domem dla około 70 000 dzieł sztuki, nie da się zwiedzić wszystkiego pewnego dnia. Jeśli spojrzysz na każde dzieło sztuki przez 1 minutę, ukończenie wszystkiego zajmie ci 12 lat. Dlatego nasza 2,5-godzinna wizyta to doskonały sposób na maksymalne wykorzystanie wszystkiego. Podczas wizyty przygotuj się na zahipnotyzowanie dziełami mistrzów malarzy, takich jak Rafael, Berniniego, da Vinci i oczywiście słynna na całym świecie Kaplica Sykstyńska i Sąd Ostateczny Michała Anioła. Wtedy oczaruje Cię piękno Bazyliki Świętego Piotra ze specjalnym wejściem, od godz Pieta Michała Anioła do ogromnego ołtarza z brązu Berniniego.

Rzym: Muzea Watykańskie i Kaplica Sykstyńska bilet wstępu bez kolejki

Rzym: Muzea Watykańskie i Kaplica Sykstyńska bilet wstępu bez kolejki

Zwiedzaj Muzea Watykańskie i Kaplicę Sykstyńską z wcześniej zarezerwowanym biletem wstępu. Odkryj jedną z najobszerniejszych kolekcji sztuki na świecie, zawierającą arcydzieła z różnych epok i kultur, w tym starożytne egipskie artefakty i renesansowe obrazy. Skorzystaj ze wstępu bez kolejki i uniknij konieczności czekania w kolejce po bilety, dzięki czemu będziesz mieć więcej czasu na zwiedzanie ogromnych zbiorów. Odkryj różnorodne eksponaty z artefaktami z różnych cywilizacji i kultur globalnych. Podziwiaj rozległe dzieła sztuki znajdujące się w muzeach. Przejdź się po wspaniałej Galerii Map. Dotrzyj do Kaplicy Sykstyńskiej, słynącej z sufitu namalowanego przez Michała Anioła. Podziwiaj freski zdobiące Kaplicę Sykstyńską, w tym kultowe "Stworzenie Adama".

Rzym: Bazylika Świętego Piotra - ekspresowa wycieczka z przewodnikiem

Rzym: Bazylika Świętego Piotra - ekspresowa wycieczka z przewodnikiem

Spotkaj się z przewodnikiem i wyrusz na ekspresową wycieczkę po Bazylice Świętego Piotra. Po drodze przejdź przez Plac Świętego Piotra, słuchając, jak przewodnik przedstawia Ci najmniejsze państwo na świecie, Watykan. Wejdź do Bazyliki po przejściu przez kontrolę bezpieczeństwa i odkryj znajdujące się tu starożytne skarby. Poznaj historię kościoła i zobacz Pietę Michała Anioła, posągi Berniniego i niesamowite mozaiki zdobiące wielką kopułę. Następnie podążaj za swoim przewodnikiem, kierując się pod ziemię i wejdź do Grot Watykańskich. Odkryj grobowce papieskie znajdujące się pod Bazyliką Świętego Piotra, a także grób Świętego Piotra. Twoja ekspresowa wycieczka dobiega końca przy pobliskiej fontannie z wodą pitną. Z tego miejsca możesz zdecydować, czy chcesz ponownie odwiedzić kościół, czy kupić bilet, aby wspiąć się na kopułę i podziwiać panoramę Rzymu.

Rzym: Wycieczka do Watykanu i Kaplicy Sykstyńskiej

Rzym: Wycieczka do Watykanu i Kaplicy Sykstyńskiej

Dołącz do wycieczki z przewodnikiem po Rzymie, aby odkryć jedne z najważniejszych arcydzieł świata grecko-rzymskiego i sztuki renesansowej w Muzeach Watykańskich i Kaplicy Sykstyńskiej z biletami wstępu bez kolejki. Wejdź do Muzeów Watykańskich wejściem priorytetowym, omijając długie godziny oczekiwania w kolejce po bilety. Rozpocznij wycieczkę na Dziedzińcu Zbrojowni, aby zobaczyć Ogrody Watykańskie, a następnie przejdź na Dziedziniec Szyszki znajdujący się pośrodku starożytnych budynków papieskich. Przejdź przez kilka pomieszczeń Pałacu Belwederskiego, dawnej letniej rezydencji papieża, a obecnie siedziby Muzeum Piusa Klementyna, w którym znajdują się ważne znaleziska sztuki grecko-rzymskiej, w tym Apollo Belwederski i Grupa Laokoona. Następnie udaj się do 3 galerii, które zaprowadzą Cię do apartamentów papieskich - Galerii Kandelabrów, Galerii Gobelinów z dziełami flamandzkiego atelier Petera Van Aelsta oraz Galerii Map z freskowymi mapami terytorium Włoch, zamówionymi przez papieża Grzegorza XIII. Zakończ wycieczkę, oglądając 2 miejsca, których nie można przegapić w kolekcji watykańskiej - Pokoje Rafaela w apartamencie papieża Juliusza II i Kaplicę Sykstyńską, gdzie można podziwiać arcydzieła Michała Anioła, takie jak sceny z Księgi Rodzaju i Sąd Ostateczny.

Rzym: Bazylika Świętego Piotra, grobowce papieskie i wspinaczka na kopułę

Rzym: Bazylika Świętego Piotra, grobowce papieskie i wspinaczka na kopułę

Przeżyj naszą ekskluzywną wycieczkę "Bazylika św. Piotra i grobowce papieskie ze wspinaczką na kopułę", aby odbyć niezwykłą podróż po skarbach Watykanu. Ograniczona dostępność sprawia, że wskazana jest szybka rezerwacja. Odkryj bogatą historię Placu Świętego Piotra i podziwiaj zachwycającą Bazylikę Świętego Piotra, ozdobioną arcydziełami Michała Anioła i Berniniego. Pod przewodnictwem eksperta-historyka zyskasz wgląd w architektoniczne cuda i historyczne znaczenie tego kultowego zabytku. Dołącz do nas, aby zwiedzić uświęcone grobowce papieskie, w których dziedzictwo pochowanych papieży czeka na odkrycie. Twój przewodnik rozjaśni historie tych wpływowych postaci, ożywiając historię dzięki urzekającym narracjom. Następnie wejdź na kopułę, aby podziwiać zapierające dech w piersiach panoramiczne widoki na Ogrody Watykańskie i rozległe miasto Rzym. Twój kompetentny przewodnik zapewni komentarz, wzbogacając Twoje doświadczenie o kontekst historyczny i fascynujące anegdoty. Ta wciągająca wycieczka, prowadzona przez doświadczonego historyka, gwarantuje dogłębne zrozumienie najważniejszych zabytków Watykanu. Nie przegap tej wyjątkowej okazji, aby odkryć tajemnice Bazyliki Świętego Piotra i grobowców papieskich. Zabezpiecz swoje miejsce już teraz i wyrusz w podróż przez wieki historii i sztuki.

Rzym: Zwiedzanie Muzeów Watykańskich i Kaplicy Sykstyńskiej ze śniadaniem

Rzym: Zwiedzanie Muzeów Watykańskich i Kaplicy Sykstyńskiej ze śniadaniem

Wyrusz na poranną wycieczkę po Watykanie, rozpoczynając od śniadania w formie bufetu na spokojnym dziedzińcu Watykanu. Bądź jedną z pierwszych osób zwiedzających muzea, delektując się włosko-amerykańskim śniadaniem w formie bufetu z wieloma pysznymi opcjami. Zjedz posiłek na dziedzińcu, w otoczeniu oszałamiającej sztuki nowoczesnej, oferując wyjątkowe i spokojne doświadczenie. Podążaj za swoim przewodnikiem, aby odkryć Muzea Watykańskie, w tym najważniejsze atrakcje, takie jak Sala Map i Galeria Gobelinów. Odwiedź kultową Kaplicę Sykstyńską i omiń kolejki, aby później wejść do Bazyliki Świętego Piotra, gdzie możesz podziwiać rzeźbę Pieta Michała Anioła. Ciesz się sztuką w małej grupie i z lokalnym przewodnikiem-ekspertem, zapewniając bardziej intymne wrażenia.

Rzym: Bazylika św. Piotra i groby papieskie - wycieczka z przewodnikiem

Rzym: Bazylika św. Piotra i groby papieskie - wycieczka z przewodnikiem

Zwiedź Bazylikę Świętego Piotra podczas wycieczki z przewodnikiem po jej wspaniałym wnętrzu i podziemnych grobowcach papieskich. Zobacz dzieła takie jak Pieta Michała Anioła, posągi Berniniego i wspaniałe mozaiki. Rozpocznij od spotkania z przewodnikiem i krótkiej wycieczki orientacyjnej po Placu Świętego Piotra. Następnie wejdź do Bazyliki Świętego Piotra i poznaj historię Watykanu oraz budowę jego wspaniałej bazyliki. Zobacz niektóre ze wspaniałych atrakcji jej wnętrza, w tym Pietę Michała Anioła, posągi Berniniego i niesamowite mozaiki. Po dokładnym zwiedzeniu kościoła zejdź do grot watykańskich, gdzie zobaczysz grób św. Piotra, grobowce różnych papieży i pozostałe kolumny z oryginalnej bazyliki Konstantyna. W tym momencie wycieczka dobiegnie końca. Możesz zdecydować się na ponowne wejście do kościoła i spędzić więcej czasu w wolnym czasie lub kupić bilet, aby wspiąć się na kopułę, co pozwoli ci cieszyć się 360-stopniowym panoramicznym widokiem na Rzym.

Pietà watykańska – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Rzym: Muzea Watykańskie, Kaplica Sykstyńska i zwiedzanie bazyliki

Rzym: Muzea Watykańskie, Kaplica Sykstyńska i zwiedzanie bazyliki

Zwiedź jedno z najświętszych dla chrześcijańskiego świata miast podczas tej pieszej wycieczki z przewodnikiem. Odwiedź Muzea Watykańskie, kaplicę Sykstyńską i bazylikę św. Piotra. Najpierw odwiedź Dziedziniec Szyszki, Dziedziniec Belwederski, Galerię Map, Galerię Kandelabrów, muzeum Pio-Clementino, Galerię Gobelinów, Stanze Watykańskie (tylko w ramach wycieczek odbywających się wczesnym rankiem) oraz kaplicę Sykstyńską. Później w towarzystwie doświadczonego przewodnika odwiedź zarówno główne atrakcje, jak i mniej znane zakątki Watykanu, które umykają uwadze większości turystów. Zwiedź również inne galerie, które stanowią część Muzeów Watykańskich. Na zakończenie zobacz zdobiącą bazylikę św. Piotra „Pietę” autorstwa Michała Anioła i udaj się do kaplicy Sykstyńskiej.

Rzym: Bazylika Świętego Piotra i Groby Papieskie Audioprzewodnik

Rzym: Bazylika Świętego Piotra i Groby Papieskie Audioprzewodnik

Odkryj fascynującą historię i zachwycające piękno Bazyliki Świętego Piotra dzięki 60-minutowej wycieczce z audioprzewodnikiem na smartfonie. Zanurz się we wspaniałości jednego z najbardziej znanych zabytków w Rzymie i zagłęb się w jego bogatą przeszłość i wspaniałą architekturę. Bazylika Świętego Piotra, znajdująca się w Watykanie, jest świadectwem wielowiekowego znaczenia religijnego i architektonicznego blasku. Ta majestatyczna bazylika, pierwotnie zamówiona w XVI wieku przez papieża Juliusza II, została zbudowana w miejscu uważanym za miejsce pochówku świętego Piotra, jednego z dwunastu apostołów Jezusa Chrystusa. Wyrusz w urzekającą podróż, odkrywając legendy i mity otaczające Bazylikę Świętego Piotra. Dowiedz się więcej o konstrukcji jej wysokiej kopuły, cudu renesansowej inżynierii i podziwiaj oculus, który skąpuje wnętrze w niebiańskim świetle. Odkryj słynne grobowce znajdujące się w bazylice, miejsca spoczynku wielu papieży i innych znaczących postaci. Dzięki 27 punktom odsłuchu i wygodnej mapie cyfrowej audioprzewodnik poprowadzi Cię przez najważniejsze elementy bazyliki. Odkryj zawiłe szczegóły wnętrza bazyliki, od ozdobnych dekoracji po misterne mozaiki zdobiące jej ściany. Uzyskaj wgląd w symbolikę i kontekst historyczny kryjący się za niezwykłym chodnikiem pod twoimi stopami. Niezależnie od tego, czy jesteś entuzjastą sztuki, miłośnikiem historii czy poszukiwaczem duchowości, ta audioprzewodnika wycieczka z przewodnikiem po Bazylice Świętego Piotra oferuje kompleksowe i wciągające doświadczenie. Zanurz się we wspaniałości i majestacie tego kultowego arcydzieła i pogłęb swoje zrozumienie jego głębokiego znaczenia kulturowego i religijnego. Uzupełnij swoją wizytę w Bazylice Świętego Piotra audioprzewodnikiem Grobowce Papieskie, wzbogacając swoją wycieczkę o fascynujące spostrzeżenia i komentarze podczas odkrywania tego historycznego, niezwykłego miejsca. Nie przegap tej fantastycznej okazji, aby zagłębić się w fascynujący świat historii papiestwa i zachwycić się ponadczasowym pięknem Grobowców Papieskich w Bazylice Świętego Piotra.

Watykan: Bazylika Świętego Piotra i bilet na kopułę z audioprzewodnikiem

Watykan: Bazylika Świętego Piotra i bilet na kopułę z audioprzewodnikiem

Wejdź do kultowej Kopuły Świętego Piotra i wyrusz we wciągającą podróż wzbogaconą o pouczający audioprzewodnik. We własnym tempie wejdź na szczyt kopuły, podziwiając jej architektoniczną wielkość podczas wspinaczki. Po drodze audioprzewodnik oświetla historię kopuły, szczegółowo opisując jej konstrukcję i wizjonerów stojących za jej projektem. Spójrz na panoramiczny punkt widokowy na szczycie kopuły, skąd roztacza się zapierający dech w piersiach widok na Watykan i Rzym. Zejdź do serca bazyliki, gdzie napotkasz arcydzieła sztuki i architektury, z których każde ma do opowiedzenia własną historię. Posłuchaj audioprzewodnika, który pozostawi Cię z nowo odkrytym uznaniem dla Kopuły Świętego Piotra, jej roli w kształtowaniu religijnego i kulturowego krajobrazu Rzymu oraz trwałego dziedzictwa jej twórców. Niezależnie od tego, czy jesteś pobożnym pielgrzymem, czy ciekawskim podróżnikiem, pozostaniesz pod niezatartym wrażeniem, oferując głębsze połączenie z jednym z najbardziej szanowanych cudów architektury na świecie.

Rzym: Muzea Watykańskie, Kaplica Sykstyńska i zwiedzanie Bazyliki św. Piotra

Rzym: Muzea Watykańskie, Kaplica Sykstyńska i zwiedzanie Bazyliki św. Piotra

Ponieważ Muzea Watykańskie są domem dla około 70 000 dzieł sztuki, nie da się zwiedzić wszystkiego pewnego dnia. Jeśli spojrzysz na każde dzieło sztuki przez 1 minutę, ukończenie wszystkiego zajmie ci 12 lat. Dlatego nasza 2,5-godzinna wizyta to doskonały sposób na maksymalne wykorzystanie wszystkiego. Podczas wizyty przygotuj się na zahipnotyzowanie dziełami mistrzów malarzy, takich jak Rafael, Berniniego, da Vinci i oczywiście słynna na całym świecie Kaplica Sykstyńska i Sąd Ostateczny Michała Anioła. Wtedy oczaruje Cię piękno Bazyliki Świętego Piotra ze specjalnym wejściem, od godz Pieta Michała Anioła do ogromnego ołtarza z brązu Berniniego.

Rzym: Muzea Watykańskie i Kaplica Sykstyńska bilet wstępu bez kolejki

Rzym: Muzea Watykańskie i Kaplica Sykstyńska bilet wstępu bez kolejki

Zwiedzaj Muzea Watykańskie i Kaplicę Sykstyńską z wcześniej zarezerwowanym biletem wstępu. Odkryj jedną z najobszerniejszych kolekcji sztuki na świecie, zawierającą arcydzieła z różnych epok i kultur, w tym starożytne egipskie artefakty i renesansowe obrazy. Skorzystaj ze wstępu bez kolejki i uniknij konieczności czekania w kolejce po bilety, dzięki czemu będziesz mieć więcej czasu na zwiedzanie ogromnych zbiorów. Odkryj różnorodne eksponaty z artefaktami z różnych cywilizacji i kultur globalnych. Podziwiaj rozległe dzieła sztuki znajdujące się w muzeach. Przejdź się po wspaniałej Galerii Map. Dotrzyj do Kaplicy Sykstyńskiej, słynącej z sufitu namalowanego przez Michała Anioła. Podziwiaj freski zdobiące Kaplicę Sykstyńską, w tym kultowe "Stworzenie Adama".

Rzym: Bazylika Świętego Piotra - ekspresowa wycieczka z przewodnikiem

Rzym: Bazylika Świętego Piotra - ekspresowa wycieczka z przewodnikiem

Spotkaj się z przewodnikiem i wyrusz na ekspresową wycieczkę po Bazylice Świętego Piotra. Po drodze przejdź przez Plac Świętego Piotra, słuchając, jak przewodnik przedstawia Ci najmniejsze państwo na świecie, Watykan. Wejdź do Bazyliki po przejściu przez kontrolę bezpieczeństwa i odkryj znajdujące się tu starożytne skarby. Poznaj historię kościoła i zobacz Pietę Michała Anioła, posągi Berniniego i niesamowite mozaiki zdobiące wielką kopułę. Następnie podążaj za swoim przewodnikiem, kierując się pod ziemię i wejdź do Grot Watykańskich. Odkryj grobowce papieskie znajdujące się pod Bazyliką Świętego Piotra, a także grób Świętego Piotra. Twoja ekspresowa wycieczka dobiega końca przy pobliskiej fontannie z wodą pitną. Z tego miejsca możesz zdecydować, czy chcesz ponownie odwiedzić kościół, czy kupić bilet, aby wspiąć się na kopułę i podziwiać panoramę Rzymu.

Rzym: Wycieczka do Watykanu i Kaplicy Sykstyńskiej

Rzym: Wycieczka do Watykanu i Kaplicy Sykstyńskiej

Dołącz do wycieczki z przewodnikiem po Rzymie, aby odkryć jedne z najważniejszych arcydzieł świata grecko-rzymskiego i sztuki renesansowej w Muzeach Watykańskich i Kaplicy Sykstyńskiej z biletami wstępu bez kolejki. Wejdź do Muzeów Watykańskich wejściem priorytetowym, omijając długie godziny oczekiwania w kolejce po bilety. Rozpocznij wycieczkę na Dziedzińcu Zbrojowni, aby zobaczyć Ogrody Watykańskie, a następnie przejdź na Dziedziniec Szyszki znajdujący się pośrodku starożytnych budynków papieskich. Przejdź przez kilka pomieszczeń Pałacu Belwederskiego, dawnej letniej rezydencji papieża, a obecnie siedziby Muzeum Piusa Klementyna, w którym znajdują się ważne znaleziska sztuki grecko-rzymskiej, w tym Apollo Belwederski i Grupa Laokoona. Następnie udaj się do 3 galerii, które zaprowadzą Cię do apartamentów papieskich - Galerii Kandelabrów, Galerii Gobelinów z dziełami flamandzkiego atelier Petera Van Aelsta oraz Galerii Map z freskowymi mapami terytorium Włoch, zamówionymi przez papieża Grzegorza XIII. Zakończ wycieczkę, oglądając 2 miejsca, których nie można przegapić w kolekcji watykańskiej - Pokoje Rafaela w apartamencie papieża Juliusza II i Kaplicę Sykstyńską, gdzie można podziwiać arcydzieła Michała Anioła, takie jak sceny z Księgi Rodzaju i Sąd Ostateczny.

Rzym: Bazylika Świętego Piotra, grobowce papieskie i wspinaczka na kopułę

Rzym: Bazylika Świętego Piotra, grobowce papieskie i wspinaczka na kopułę

Przeżyj naszą ekskluzywną wycieczkę "Bazylika św. Piotra i grobowce papieskie ze wspinaczką na kopułę", aby odbyć niezwykłą podróż po skarbach Watykanu. Ograniczona dostępność sprawia, że wskazana jest szybka rezerwacja. Odkryj bogatą historię Placu Świętego Piotra i podziwiaj zachwycającą Bazylikę Świętego Piotra, ozdobioną arcydziełami Michała Anioła i Berniniego. Pod przewodnictwem eksperta-historyka zyskasz wgląd w architektoniczne cuda i historyczne znaczenie tego kultowego zabytku. Dołącz do nas, aby zwiedzić uświęcone grobowce papieskie, w których dziedzictwo pochowanych papieży czeka na odkrycie. Twój przewodnik rozjaśni historie tych wpływowych postaci, ożywiając historię dzięki urzekającym narracjom. Następnie wejdź na kopułę, aby podziwiać zapierające dech w piersiach panoramiczne widoki na Ogrody Watykańskie i rozległe miasto Rzym. Twój kompetentny przewodnik zapewni komentarz, wzbogacając Twoje doświadczenie o kontekst historyczny i fascynujące anegdoty. Ta wciągająca wycieczka, prowadzona przez doświadczonego historyka, gwarantuje dogłębne zrozumienie najważniejszych zabytków Watykanu. Nie przegap tej wyjątkowej okazji, aby odkryć tajemnice Bazyliki Świętego Piotra i grobowców papieskich. Zabezpiecz swoje miejsce już teraz i wyrusz w podróż przez wieki historii i sztuki.

Rzym: Zwiedzanie Muzeów Watykańskich i Kaplicy Sykstyńskiej ze śniadaniem

Rzym: Zwiedzanie Muzeów Watykańskich i Kaplicy Sykstyńskiej ze śniadaniem

Wyrusz na poranną wycieczkę po Watykanie, rozpoczynając od śniadania w formie bufetu na spokojnym dziedzińcu Watykanu. Bądź jedną z pierwszych osób zwiedzających muzea, delektując się włosko-amerykańskim śniadaniem w formie bufetu z wieloma pysznymi opcjami. Zjedz posiłek na dziedzińcu, w otoczeniu oszałamiającej sztuki nowoczesnej, oferując wyjątkowe i spokojne doświadczenie. Podążaj za swoim przewodnikiem, aby odkryć Muzea Watykańskie, w tym najważniejsze atrakcje, takie jak Sala Map i Galeria Gobelinów. Odwiedź kultową Kaplicę Sykstyńską i omiń kolejki, aby później wejść do Bazyliki Świętego Piotra, gdzie możesz podziwiać rzeźbę Pieta Michała Anioła. Ciesz się sztuką w małej grupie i z lokalnym przewodnikiem-ekspertem, zapewniając bardziej intymne wrażenia.

Rzym: Bazylika św. Piotra i groby papieskie - wycieczka z przewodnikiem

Rzym: Bazylika św. Piotra i groby papieskie - wycieczka z przewodnikiem

Zwiedź Bazylikę Świętego Piotra podczas wycieczki z przewodnikiem po jej wspaniałym wnętrzu i podziemnych grobowcach papieskich. Zobacz dzieła takie jak Pieta Michała Anioła, posągi Berniniego i wspaniałe mozaiki. Rozpocznij od spotkania z przewodnikiem i krótkiej wycieczki orientacyjnej po Placu Świętego Piotra. Następnie wejdź do Bazyliki Świętego Piotra i poznaj historię Watykanu oraz budowę jego wspaniałej bazyliki. Zobacz niektóre ze wspaniałych atrakcji jej wnętrza, w tym Pietę Michała Anioła, posągi Berniniego i niesamowite mozaiki. Po dokładnym zwiedzeniu kościoła zejdź do grot watykańskich, gdzie zobaczysz grób św. Piotra, grobowce różnych papieży i pozostałe kolumny z oryginalnej bazyliki Konstantyna. W tym momencie wycieczka dobiegnie końca. Możesz zdecydować się na ponowne wejście do kościoła i spędzić więcej czasu w wolnym czasie lub kupić bilet, aby wspiąć się na kopułę, co pozwoli ci cieszyć się 360-stopniowym panoramicznym widokiem na Rzym.

Rzym: Najciekawsze atrakcje

Pietà watykańska: Wycieczki i bilety

Włochy: Ciekawe miejsca

Pietà watykańska: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Pietà watykańska? Kliknij tutaj.

Pietà watykańska: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.3
(1745 recenzji)

Słyszałem, że zalecałeś każdemu, kto planuje wizytę w Kaplicy Sykstyńskiej i Muzeum Watykańskim, posiadanie przewodnika. Jest tak wiele do zobaczenia, a chmury są ogromne, więc nasza przewodniczka Margarita była genialna, opowiadając nam ciekawe fakty i prowadząc nas przez tłum.

Bardzo łatwy w konfiguracji i obsłudze. Informacje były bardzo pouczające i interesujące. Użyłbym tego ponownie i wolę to od wycieczki z przewodnikiem, ponieważ możesz iść we własnym tempie.

tak naprawdę to płaci się za audi przewodnika, wejście do Bazyliki i grobów jest bezpłatne. Płaci się tylko za zwiedzenie Kapicy Sykstyńskiej i Muzeum.

przewodnik opowiadał ciekawie i interesująco. ugość wycieczki idealna

bardzo łatwa w obsłudze wycieczka z audioprzewodnikiem. Kochamy to