Atrakcje i wycieczki
La Paz

La Paz – nasze najbardziej polecane atrakcje

La Paz: City Highlights Walking Tour z przejażdżką kolejką linową

1. La Paz: City Highlights Walking Tour z przejażdżką kolejką linową

Przeżyj to, co najlepsze w La Paz i sąsiednim mieście El Alto podczas kompleksowej wycieczki pieszej. Poznaj fascynującą kulturę, spacerując po tradycyjnych placach i rynkach. Przejedź się lokalnym systemem kolejki linowej, aby podziwiać panoramiczny widok na okolicę z góry. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem w kościele San Francisco i odwiedź Targ Czarownic w La Paz. Udaj się do El Alto, aby zobaczyć plac San Pedro i poznać niesławną historię więzienia San Pedro. Odwiedź Targ Czarownic El Alto, przejeżdżając podczas podróży kilkoma liniami kolejki linowej. Wróć do La Paz, aby przespacerować się piękną ulicą Jaen i wejdź na Plaza Murillo, główny plac miasta. Spójrz na katedrę i budynki rządowe, przejdź się przez targi i sklepy na świeżym powietrzu i zakończ z powrotem w kościele San Francisco.

Półdniowa wycieczka piesza po La Paz

2. Półdniowa wycieczka piesza po La Paz

Odkryj La Paz jak lokalny mieszkaniec podczas trwającej od 2 do 2,5 godziny pieszej wycieczki z anglojęzycznym przewodnikiem. Dowiedz się więcej o historii, kulturze i tradycjach miasta i jego mieszkańców, na przykład dlaczego kobiety noszą takie niesamowite kapelusze i dlaczego na ulicach są zebry! Dowiedz się, dlaczego szewcy noszą maski i dlaczego na przestrzeni lat w mieście było tak wiele zawirowań politycznych. Odwiedź targ czarownic, aby dowiedzieć się, jakie mikstury powinieneś kupić i uzyskać wyjaśnienia na temat wierzeń mieszkańców Andów. Udaj się na Plaza Murillo, aby podziwiać Pałac Prezydencki, Kongres Narodowy Boliwii, katedrę La Paz i inne zabytki.

Z La Paz: Uyuni Salt Flat Tour i nocny autobus w obie strony

3. Z La Paz: Uyuni Salt Flat Tour i nocny autobus w obie strony

Dzień 1 Idź do biura „Todo Turismo” o 20:30. na odprawę, następnie odjazd autobusu o godzinie 21:00. W autobusie możesz skorzystać z kolacji (w opcji mięsnej i wegetariańskiej), śniadania, butelki wody, gorącego napoju, ogrzewania, toalety, koca polarnego, Wi-Fi i apteczki. Dzień 2 Przyjedź do Uyuni City o 7:30, a następnie udaj się do naszego biura znajdującego się 1 przecznicę od dworca autobusowego, Czas wolny na zakup przekąsek, wody i skorzystanie z toalety w celu odświeżenia się. (mamy czas wolny, ponieważ wszystkie firmy i punkty turystyczne są dostępne od 10:30) Rozpocznij swoją wycieczkę o 10:30 wyjazdem do równin solnych Uyuni. Pierwszym przystankiem jest nawiedzony „Cmentarz pociągów”, który znajduje się na obrzeżach Uyuni. Następnie odwiedź małą osadę Colchani (warsztaty górników soli obok równin solnych), gdzie znajdziesz także rękodzieło wykonane z soli oraz dzieła tekstylne wykonane z wełny lamy i alpaki. Stanowią one doskonałą pamiątkę, którą można zabrać ze sobą do domu. Następnie odwiedź słone równiny Uyuni: * Oczy ze słoną wodą, * Hotel w całości wykonany z soli, który obecnie służy jako muzeum, * Flagi świata (gdzie możesz przynieść swoje i postawić je tam za darmo) oraz Pomnik Wyścigi Dakar. Lunch zostanie podany w pobliżu „Isla Incahuasi” (Wyspa Rybna), po czym będzie czas na wycieczkę na szczyt wyspy, aby zobaczyć gigantyczne kaktusy i formacje skalne wykonane ze skamieniałego koralowca. Następnie poświęć trochę czasu na zorganizowanie grupy w celu zrobienia zabawnych zdjęć ze zniekształconą perspektywą i proporcjami, ustawionych na oślepiająco białej powierzchni równin solnych, baw się sceną, a możesz być pewien, że zrobisz zabawne i niezapomniane zdjęcia! Na koniec udaj się do przestronnego obszaru, aby przeżyć wyjątkowe przeżycie, obserwując piękny zachód słońca nad słonymi równinami, rozprzestrzeniając jego olśniewające kolory na całej słonej równinie i delektując się nim przy lampce wina. Przyjedź z powrotem do naszego biura w Uyuni o 19:30. Następnie udaj się do biura autobusowego o 20:30. 21:00 autobus z Uyuni do La Paz. Dzień 3 Przylot do miasta La Paz o 6:30. Punkt końcowy wycieczki: Dworzec autobusowy La Paz City.

La Paz: całodniowa wycieczka do Copacabana i Isla del Sol

4. La Paz: całodniowa wycieczka do Copacabana i Isla del Sol

Dołącz do całodniowej wycieczki po La Paz nad jezioro Titicaca, odwiedzając Copacabana i Yumani, a także Isla del Sol. Ciesz się kobaltowym kolorem wody i malowniczym obrzeżem posypanych śniegiem gór. Po odebraniu zatrzymaj się w punkcie widokowym Tiquina, aby podziwiać jedne z najlepszych panoramicznych widoków na jezioro Titicaca. Następnie wskocz na prom i odkryj najwyżej położone żeglowne jezioro na świecie. Odwiedź Copacabana, główne boliwijskie miasto nad brzegiem jeziora. Kontynuuj dzień na Isla del Sol, uważanej przez Inków za miejsce narodzin ich boga słońca. Później udaj się na wybrzeże Yumani w południowej części wyspy. Tam podziwiaj świątynię Sol Pilkokaina i szczegóły architektury Inków. Pod koniec wycieczki wróć łodzią do Copacabana, a następnie wsiądź do autobusu z powrotem do La Paz.

La Paz: Uyuni Salt Flats i 3-dniowa wycieczka do San Pedro de Atacama

5. La Paz: Uyuni Salt Flats i 3-dniowa wycieczka do San Pedro de Atacama

Dzień 1 21:00 Autobus z La Paz do Uyuni Dzień 2 07:00 Przyjazd do miasta Uyuni Czas wolny 10:30 Zwiedzanie słonych równin Uyuni Dzień 3 Zwiedzanie słonych równin Uyuni + Rezerwat Narodowy Dzień 4 Zwiedzanie słonych równin Uyuni + Rezerwat Narodowy 10:30 Transfer do San Pedro de Atacama. 14:00 Czas przybycia do San Pedro de Atacama. DZIEŃ 1 Idź do biura autobusowego o 20:30. na odprawę, następnie odjazd autobusu o godzinie 21:00. Wewnątrz autobusu możesz skorzystać z kolacji (opcja mięsna i wegetariańska), śniadania, butelki wody, gorącego napoju, ogrzewania, toalety, koca polarnego, Wi-Fi i apteczki. DZIEŃ 2 Przyjedź do Uyuni City o 7:30, a następnie udaj się do naszego biura znajdującego się 1 przecznicę od dworca autobusowego, Czas wolny na zakup przekąsek, wody i skorzystanie z toalety w celu odświeżenia się. (mamy czas wolny, ponieważ wszystkie firmy i punkty turystyczne są dostępne od 10:30) Rozpocznij swoją wycieczkę opuszczając miasto Uyuni o 10:30 z biura Perla de Bolivia. Odwiedź: Cmentarz pociągów, małą osadę Colchani (warsztaty górników soli obok równin solnych), rękodzieło wykonane z soli oraz dzieła sztuki tekstylnej wykonane z włókien lamy i alpaki. Następnie „Ojos de Agua Salada” („słone oczy”), hotel-muzeum wykonany w całości z soli, Isla Incahuasi. Następnie upewnij się, że ty i twoja grupa pozujecie do zabawnych zdjęć ze zniekształconą perspektywą i proporcjami, zrobionych na tle uderzającej białej powierzchni równin solnych. Na koniec dnia udaj się na otwartą, przestronną przestrzeń, aby doświadczyć wyjątkowego widoku pięknego zachodu słońca, rozpościerającego się olśniewającymi kolorami po całej słonej równinie, a na koniec dotrzyj do miasta Ajencha, aby zjeść kolację i przenocować w hotelu. DZIEŃ 3 Zacznij o 7:00 rano na śniadanie. Odwiedź: punkt widokowy na wulkan Ollagüe, kamienistą drogę „El Pasito Tuntun”, słynne laguny Cañapa, Hedionda i Chiarcota, w których można zobaczyć flamingi. Na koniec dnia wejdź do „Rezerwatu Narodowego Eduardo Avaroa”, pustyni Siloli, drzewa skalnego i ogromnej Czerwonej Laguny, aby zobaczyć więcej różowych flamingów w ich naturalnym środowisku. Zatrzymaj się na noc w hostelu w Huayllajara. DZIEŃ 4 Wyrusz wcześnie około 5:00, aby odwiedzić: Gejzer Sol de Mañana, Gorące Źródła, Pustynię Dali, Zieloną Lagunę, Białą Lagunę u podnóża wulkanu Licancabur. Następnie wróć do granicy Boliwii i Chile (Hito Cajon). Przewodnik pomoże Ci w przekroczeniu granicy o 10:30, a w końcu dotrze do San Pedro de Atacama o 14:00. Punkt wysiadania znajduje się na głównym placu San Pedro de Atacama.

La Paz: jednodniowa wycieczka z przewodnikiem po górach Chacaltaya i Dolinie Księżycowej

6. La Paz: jednodniowa wycieczka z przewodnikiem po górach Chacaltaya i Dolinie Księżycowej

Góra Chacaltaya znajduje się 27 km od centrum La Paz, jest to góra o wysokości 5400 m n.p.m., była najwyższym stokiem świata. Obecnie jest to wspaniały punkt widokowy na pasmo górskie, różnokolorową lagunę, miasto La Paz, jezioro Titicaca i wyżyny boliviano. Ciesz się chodzeniem na wysokości góry. Trudność wejścia na górę jest stosunkowo łatwa, gdy jest mało śniegu, chociaż ze względu na wysokość i tlen okazuje się trudna. W każdej chwili możesz wrócić do samochodu, jeśli źle się poczujesz. Po zwiedzeniu góry nasz transport zabierze nas do Doliny Księżyca, ta podróż trwa około 1h 30m jeśli mamy wolną drogę. Moon Valley jest około 39 km. z góry Chacalataya schodzimy do 3200 m n.p.m. Tutaj jest to erodowany obszar z glinianymi obeliskami i czasami „viscachas” typowymi zwierzętami wyżynnymi. Musimy tylko wyobrazić sobie i poczuć, że jesteśmy jak księżyc. Po wizycie w dolinie wrócimy do centrum miasta La Paz. Niektórzy pasażerowie mogą skorzystać z pozostania w trasie, aby zwiedzić inne części miasta, oczywiście zgodnie z zaleceniami przewodnika.

La Paz: kolejka linowa, cmentarz, szaman i El Alto Tour

7. La Paz: kolejka linowa, cmentarz, szaman i El Alto Tour

Zobacz La Paz z lotu ptaka i odkryj alternatywną stronę miasta podczas tej wycieczki po mieście. Zacznij w centrum miasta i przejedź czerwoną kolejką linową do El Alto, podziwiając spektakularne panoramiczne widoki. Zatrzymaj się na słynnym cmentarzu i podziwiaj dzieła sztuki w galerii na świeżym powietrzu. W El Alto odwiedź lokalnego szamana i dowiedz się o andyjskiej duchowości i leczniczych ziołach, a także przeczytaj swoją wróżbę w liściach koki (jeśli czas na to pozwoli). Poznaj tętniącą życiem dzielnicę El Alto, znaną z fascynującego połączenia tradycji historycznej i wielkomiejskiego stylu życia, z lokalnym przewodnikiem. Wsiądź do kolejnej teleférico (kolejki linowej) i wróć do centrum miasta, podziwiając po drodze niesamowite widoki.

La Paz: Rower górski po najbardziej niebezpiecznej drodze świata

8. La Paz: Rower górski po najbardziej niebezpiecznej drodze świata

Dramatyczna i malownicza „Najbardziej niebezpieczna droga świata”, lokalnie znana jako „Droga Śmierci”, „Camino de la Muerte” to obowiązkowa przygoda w Ameryce Południowej. Twoi wysoko wyszkoleni anglojęzyczni przewodnicy i mechanicy udzielą Ci wszelkiej pomocy, której potrzebujesz, aby zejść bezpiecznie, wygodnie iw niesamowitym czasie. Twoi przewodnicy jeżdżą tą drogą od ponad 20 lat i wiedzą, jak to zrobić z najwyższym bezpieczeństwem. Jedź z La Paz w Boliwii i rozpocznij jazdę na rowerze w smaganym wiatrem La Cumbre na wysokości 4700 metrów. Na tej wysokości będziesz miał fantastyczne widoki na wiele ośnieżonych szczytów. Stąd szybko zejdź krętą asfaltową drogą wśród górskich szczytów, pasących się lam, alpak i maleńkich wiosek. Zatrzymaj się na napoje, zdjęcia i odpocznij po drodze, aby mieć czas na podziwianie scenerii: wysokie klify, dramatyczne spadki i jeszcze bardziej zieloną roślinność. To da ci czas na przygotowanie się do następnej zapierającej dech w piersiach części przejażdżki. Zejdź jeszcze niżej, a po krótkim pofałdowanym odcinku drogi wkroczysz do samej dżungli i najtrudniejszej części przejażdżki. Ta niesławna wąska polna droga jest niebezpiecznie wcięta w zbocze góry i schodzi na wysokość 2000 metrów. Jedź przez mgłę, niskie chmury i kurz. W miarę zbliżania się końca robi się coraz goręcej i coraz bardziej zakurzony. Zanim dotrzesz na dno w Yolosa, będziesz gorący, brudny i podekscytowany, pokonując Death Road bez strachu. Tuż za rogiem odwiedzisz schronisko dla zwierząt La Senda Verde, aby zjeść lunch w formie bufetu i podziwiać wspaniałe krajobrazy i zwierzęta Yungas. Będąc tam, masz szansę zobaczyć niektóre z rodzimych zwierząt regionu, w tym setki małp, andyjskiego niedźwiedzia okularowego, kapibarę, ptaki i wiele innych. Twoja wizyta pomaga schronisku w kontynuowaniu ich niesamowitej pracy, jaką jest ratowanie zwierząt z czarnego rynku. Wielu zadowolonych jeźdźców powiedziało, że było to najlepsze doświadczenie ich podróży do Boliwii. Nawet jeśli nie masz dużego doświadczenia, Twoi przewodnicy, rower i coaching sprawią, że bezpiecznie zjedziesz na dół i poczujesz się niesamowicie, że to zrobiłeś. Naprawdę nie ma takiego zjazdu na świecie.

Pokaż Cholitas Wrestling

9. Pokaż Cholitas Wrestling

Mieszczące się w Alto City na wysokości 4100 m n.p.m. Cholitas Luchadoras to lotniczki, które wykonują popularny program, w którym uciekają wiejskie kobiety, więc są ubrane z typowego kapelusza, koszuli z szalem, długich spódnic (polleras) i butów. Wewnątrz Departamentu La Paz żyje duża część rdzennej ludności, w której urodził się El Alto, co jest rozrywką dla ludzi. Gdzie w każdy czwartek i niedzielę możemy cieszyć się tym przedstawieniem razem z rodziną lub przyjaciółmi. Ciesz się tym programem z udziałem silnych wojowników między kobietami i mężczyznami. Plan podróży: Wyjazd, odbierzemy Cię z hotelu o 16:00. Następnie udamy się do Ciudad del Alto na 1 godzinę, po przybyciu do Koloseum, aby cieszyć się pokazem przez około 2 godziny, a następnie wrócimy do miasta La Paz o 20:00

La Paz: Prywatna wycieczka po mieście z kolejką linową i wizytą w Dolinie Księżycowej

10. La Paz: Prywatna wycieczka po mieście z kolejką linową i wizytą w Dolinie Księżycowej

Rozpocznij wycieczkę w hotelu, a następnie udaj się do Doliny Księżycowej. Zobacz wysokie iglice, które powstały w wyniku erozji gliny. Następnie udaj się na przystanek kolejki linowej. Wskocz do niej, aby podziwiać 360-stopniowy widok na miasto podczas przejażdżki żółtą, srebrną, czerwoną i pomarańczową linią. Podróżuj z La Paz do El Alto, a następnie wysiądź z kolejki linowej w La Paz. Następnie odkryj Jaen Street, spokojną ulicę słynącą z kolonialnych budynków i muzeów. Następnie udaj się na Plaza Murillo, który jest centralnym placem miasta. Zobacz pałac prezydencki, katedrę i inne kultowe zabytki. Zobacz Bazylikę San Francisco, znany budynek w stylu barokowym, który pochodzi z XVI wieku. Na koniec udaj się za przewodnikiem na targ czarownic, gdzie znajduje się wiele straganów prowadzonych przez lokalnych szamanów. Obejrzyj wystawę mikstur na sprzedaż. Następnie zakończ aktywność.

Wszystkie atrakcje

Często zadawane pytania dotyczące: La Paz

Jakie są najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: La Paz

Najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: La Paz to:

Copacabana, Boliwia

La Paz: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu La Paz? Kliknij tutaj.