Atrakcje i wycieczki
Kuşadası

Od starożytnych zabytków po niesamowite życie nocne – w tym nadmorskim kurorcie każdy znajdzie coś dla siebie.

Kuşadası – nasze najbardziej polecane atrakcje

Kusadasi: Efez, Dom Maryi i Świątynia Artemidy z lunchem

1. Kusadasi: Efez, Dom Maryi i Świątynia Artemidy z lunchem

Zgodnie z godziną odbioru wycieczki spotkaj się ze swoim przewodnikiem i rozpocznij dzień. Najpierw odwiedź Dom Marii Panny. Położony 6 km na północ od ruin Efezu kościół ten został zbudowany w 6 roku ne na fundamentach domu z 1 wieku naszej ery. Następnie sprawdź Efez, skarb archeologiczny i najlepiej zachowane klasyczne miasto we wschodniej części Morza Śródziemnego. W I wieku n.e. Efez był drugim co do wielkości miastem na planecie po Rzymie, liczącym ponad 250 000 mieszkańców. Znajdowała się w centrum znanego świata i pełniła rolę bramy między Wschodem a Zachodem. Ze swoim gigantycznym portem było także centrum handlu w starożytności. Jest także domem dla jednego z Siedmiu Cudów Starożytnego Świata, Świątyni Artemidy. Spacer starożytnymi uliczkami wśród pięknych zabytków, takich jak trzecia co do wielkości biblioteka starożytnego świata czy największy rzymski teatr na kontynencie azjatyckim, daje poczucie podróżnika w czasie. > Po obiedzie udaj się do Świątyni Artemidy. Jego starożytny kult poświęcony Artemidzie był znany w starożytności i uczynił Efez często odwiedzanym miejscem pielgrzymek. Pod koniec wycieczki wróć do hotelu lub portu.

SKIP-THE-LINE: Wycieczka brzegowa do Efezu i świątyni Artemidy

2. SKIP-THE-LINE: Wycieczka brzegowa do Efezu i świątyni Artemidy

W zależności od godziny odbioru spotkaj się ze swoim przewodnikiem i przenieś się na pierwsze miejsce w starożytnym Efezie, najlepiej zachowanym klasycznym mieście we wschodniej części Morza Śródziemnego i największym skansenie w Turcji. W Efezie znajduje się ponad 30 budynków i budowli połączonych ulicami, na których wciąż widać ślady starożytnych kół rydwanów. Odwiedź Teatr Wielki, gdzie św. Paweł głosił przeciwko poganom i gladiatorom, którzy niegdyś toczyli bitwę. Teatr ten, mieszczący pierwotnie 25 000 widzów, został zbudowany w okresie hellenistycznym i odnowiony przez kilku cesarzy rzymskich. Zaprojektowany z myślą o przedstawieniach teatralnych, późniejsze przebudowy pozwoliły na organizowanie tu walk gladiatorów. Budynek Biblioteki Celsusa, który został znakomicie odrestaurowany, jest prawdopodobnie najczęściej fotografowanym miejscem w Efezie, zbudowanym pierwotnie w latach 115–125. Można tu także zobaczyć Świątynię Odeona, Fontannę Trajana, Świątynię Hadriana, łaźnię parową Termy Scholastyki, droga marmurowa, agora i świątynia Domicjana. Po zwiedzeniu starożytnego Efezu udaj się dalej do Świątyni Artemidy. Uważana za jeden z siedmiu cudów starożytnego świata, Świątynia Artemidy była poświęcona Bogini Łowów. Z tej świątyni, która kiedyś miała wymiary 425 na 220 stóp szerokości, pozostał tylko fundament i jedna kolumna. Św. Pomyślną służbę Pawła w tym mieście uznano za zagrożenie dla tej świątyni. Miasto osiągnęło swój złoty wiek i stało się dobrym wzorem dla starożytnego świata w kulturze i sztuce. Wycieczka kończy się około 13:00, skąd wrócisz do portu wycieczkowego.

Z Kuşadası: całodniowy rejs łodzią

3. Z Kuşadası: całodniowy rejs łodzią

Skorzystaj z transportu ze swojego hotelu do portu i wejdź na pokład łodzi. Popłyń wzdłuż pięknego wybrzeża Kuşadası. Zachwyć się surowym krajobrazem wybrzeża Morza Egejskiego. Zatrzymaj się w 3 różnych zatokach, aby zanurkować pośród cudownych stworzeń morskich i popływać w turkusowych wodach przez około 1 godzinę w każdym z tych miejsc. Zjedz pyszny obiad na pokładzie łodzi w Karasu, obejmujący pulpety, kurczaka, sałaty, makarony, sałatkę ziemniaczaną i owoce. Powróć do portu  w Kuşadası po trzecim postoju na pływanie i pozwól, by kierowca odwiózł Cię do punktu wyjazdu na koniec wspaniałego dnia na morzu.

Kuşadası: safari pojazdem typu buggy

4. Kuşadası: safari pojazdem typu buggy

Podróżuj poza utartymi szlakami podczas safari na buggy. Ciesz się jazdą po gruntowych ścieżkach, rzekach i plaży. Podążaj za przewodnikiem wzdłuż wijącej się rzeki i wypatruj jasnych ptaków gniazdujących nad wodą, a następnie podziwiaj przepiękne widoki na Morze Egejskie. Przygotuj się na spotkanie jaszczurek i węży, paląc piaszczysty parkour i przechodząc przez bagna i lasy. Jeździj buggy przez chmury kurzu po zakurzonych drogach przez 1,5 godziny. Zrób kilka doskonałych zdjęć na swój Instagram. Zrób sobie przerwę na plaży Pamucak i weź orzeźwiającą kąpiel przez 20 minut. Ciesz się stabilnym, wygodnym i łatwym w prowadzeniu pojazdem.

Z Kusadasi: Pamukkale & Hierapolis Wycieczka z przewodnikiem z lunchem

5. Z Kusadasi: Pamukkale & Hierapolis Wycieczka z przewodnikiem z lunchem

Jednodniowa wycieczka do Pamukkale z portowego miasta Kusadasi to wycieczka przyrodnicza i kulturalna, której po prostu nie można przegapić. Wycieczka koncentruje się głównie na starożytnym mieście Hierapolis i słynnym na całym świecie trawertynie Pamukkale. Trawertynowe lub wapienne tarasy są lokalnie znane jako Pamukkale, co oznacza „bawełniany zamek” ze względu na ich wygląd fizyczny. Miejsce to znajduje się około 198 kilometrów od Kusadasi i jest uważane za jedno z najstarszych miast termalnych na świecie. Kąpiel w wodach termalnych jest jedną z głównych atrakcji podróży, a temperatura wody wynosi 30 stopni Celsjusza. Według lokalnych legend wody termalne Pamukkale mogą leczyć choroby takie jak choroby serca, trawienie, reumatyzm, choroby skóry, krążenie i oddychanie. Istnieje kilka małych basenów termalnych, które można zwiedzać w zależności od warunków pogodowych. Oprócz wód termalnych, kolejną atrakcją tej wycieczki jest starożytne greckie miasto Hierapolis, co oznacza „Święte Miasto”. Został zbudowany tuż obok gorących źródeł Pamukkale przez króla Pergamonu z II pne i rozciąga się na około 2,7 km długości, 0,6 km szerokości i 0,16 km wysokości. Możesz zwiedzać główne ulice i starożytny teatr wśród wielu innych ruin ze starożytnych cywilizacji rzymskich i greckich. Co więcej, to zabytkowe miasto można zobaczyć z oddalonego o około 20 kilometrów miasta Denizli. Dla miłośników historii miasto otrzymało swoją nazwę Hieropolis od wybijania monet z brązu, które prowadzono tam w II wieku pne, które później zmieniono na Hierapolis. Ale kiedy Attalus III zmarł, poddał swoje królestwo Rzymowi, czyniąc je częścią rzymskiej prowincji Azji. Jedną z głównych atrakcji miasta Hierapolis jest muzeum, w którym znajdują się historyczne artefakty z miasta, a także z Attudy, Tripolis, Laodycei i Kolosów. W przestrzeni wystawienniczej znajdują się trzy zamknięte sekcje łaźni Hierapolis oraz otwarte sekcje w części wschodniej, które prawdopodobnie służyły jako sala gimnastyczna i biblioteka. Tuż obok zabytkowego miasta i formacji Pamukkale znajduje się słynny basen Kleopatry, który jest dość ciekawą atrakcją i tutaj również zwiedzający mogą przetestować wody. Basen nie był własnością legendarnej królowej Ptolemejskiego Królestwa Egiptu. Jest to raczej sztuczny basen zbudowany na starożytnych kolumnach, które spadły z sąsiednich dwóch podczas trzęsienia ziemi. Co więcej, możesz pływać wśród tych kolumn i ruin w basenie Kleopatry. Ta wycieczka zapewnia wystarczająco dużo wolnego czasu na relaks, pływanie i podziwianie otaczającego krajobrazu. W Pamukkale znajduje się łącznie 17 gorących źródeł o temperaturze od 30 do 100 stopni Celsjusza. Należy zauważyć, że całe to miejsce jest wpisane na Listę Dziedzictwa UNESCO, a zatem każdego roku przyciąga miliony odwiedzających z każdego zakątka świata.

Kusadasi: Efez i Dom Maryi - wycieczka brzegowa z wstępem

6. Kusadasi: Efez i Dom Maryi - wycieczka brzegowa z wstępem

Po powitaniu rozpocznij 20-minutową jazdę do Efezu. Po dotarciu na miejsce rozpocznij zwiedzanie miasta, które jest jednym z 12 miast Ligi Jońskiej. Jako miasto portowe był to główny punkt wyjścia dla szlaków handlowych do Azji Mniejszej. Spaceruj po historii wzdłuż marmurowych ulic wyłożonych wspaniałymi budynkami publicznymi, wśród których odkryj Łaźnie Scholastyki i Bibliotekę Celsusa. Poznaj Świątynię Hadriana i Teatr Wielki, które są 2 najbardziej imponującymi budynkami w Efezie. Odwiedź Domy Tarasowe, znajdujące się na zboczu góry Pion. Zobacz 6 jednostek mieszkalnych, które zostały zbudowane na 3 sztucznych tarasach. Domy te są ozdobione freskami ściennymi i mozaikami podłogowymi, zamieszkałymi przez zamożnych obywateli Efezu. (Domy z tarasami są uwzględnione tylko w opcjach Prywatne z domami z tarasami i Mała grupa z domami z tarasami. Nie obejmuje pozostałych 2 opcji. Uwaga: nie zaleca się osobom, które mają trudności z chodzeniem i akrofobię (lęk wysokości). Zobacz Dom Maryi Dziewicy, położony w górach Aladag, 5 mil od Efezu, i dowiedz się o jego związku z przybyciem Maryi do Efezu w 431 r. n.e. i dlaczego obszar ten stał się miejscem pielgrzymek w 1892 roku. Zatrzymaj się w Świątyni Artemizji, gdzie znajdował się jeden z 7 cudów starożytnego świata. Będzie to ostatni przystanek Twojej wycieczki przed powrotem do miejsca pochodzenia.

Z Kusadasi: Całodniowa wycieczka jeepem po Parku Narodowym z lunchem

7. Z Kusadasi: Całodniowa wycieczka jeepem po Parku Narodowym z lunchem

Jeżeli lubisz przygody, dołącz do safari jeepami Land Rover. Park narodowy znajduje się w odległości ok. 24 km od Kuşadası. Kierowca przyjedzie po Ciebie do hotelu/portu i zawiezie bezpośrednio do parku narodowego. W drodze możesz podziwiać piękne Morze Egejskie otoczone drzewami oliwnymi i tureckie wioski. Pierwszym miejscem, jakie odwiedzisz, będzie kanion Echo i stary klasztor, w którym można podziwiać widoki z wysokości ponad 1000 m n.p.m. Zjedz lunch (dania z grilla) w pobliżu zbiornika przeciwpożarowego. Następnie wejdź na szczyt wodospadu, skąd można podziwiać naturalnie nierówny teren. Z tego miejsca zobaczysz także grecką wyspę Samos. Wyrusz w ekscytującą podróż w dół i zatrzymaj się w jaskini Zeusa, w której można popływać w krystalicznie czystych wodach. Na Long Beach możesz popływać, poopalać się, a także napić się czegoś w kawiarni na plaży. Po ostatniej przerwie na pływanie na Long Beach wszystkie jeepy powrócą do miejsca rozpoczęcia wycieczki.

Safari Quadem w Kusadasi

8. Safari Quadem w Kusadasi

Rozpocznij swoją 3-godzinną aktywność od odbioru z hotelu i przejazdu do leśnego pola namiotowego, z którego rozpoczyna się safari na quadach. Profesjonalny przewodnik udzieli informacji na temat wycieczki, quadu i trasy. Zanim wyruszysz w podróż, zabierz swojego quada na jazdę próbną. Podczas safari będziesz jeździć ścieżkami nad rzekami i terenami leśnymi. Po przybyciu na plażę Pamucak możesz cieszyć się jazdą po piasku. Zatrzymaj się na krótką przerwę na plaży, aby popływać. Po krótkim odpoczynku pojedziesz quadem z powrotem do punktu początkowego, a następnie rozpoczniesz podróż powrotną do hotelu. Całkowity czas jazdy quadem wynosi 1,5 godziny. Proszę zanotować: Za każdą rezerwację osoby dorosłej (pojedynczy uczestnik) zostanie przyznany 1 quad. Osoby, które wybiorą opcję dla dzieci, będą dzielić quad z osobami dorosłymi (uczestnicy podwójni). Double Buggy: 2 osoby na 1 wózek Pojedynczy wózek: 1 osoba na wózku

Z Selcuk/Kusadasi/Izmir: całodniowa wycieczka do Pamukkale

9. Z Selcuk/Kusadasi/Izmir: całodniowa wycieczka do Pamukkale

Odkryj oszałamiający region Pamukkale i gorące źródła podczas jednodniowej wycieczki z Selcuk, Kusadasi lub Izmir. Rozpocznij od spotkania z kierowcą/przewodnikiem w recepcji hotelu rano i przejazdu do Pamukkale. Poznaj starożytne miasto Hierapolis, zbudowane na twardych warstwach wapienia utworzonych przez bogate w minerały wody, które przez tysiąclecia płynęły po wzniesieniu płaskowyż. Zobacz najważniejsze miejsca świętego miasta, w tym teatr, świątynię Apolla i nekropolię. Podziwiaj nekropolię (cmentarz) w Hierapolis, jednym z największych starożytnych miejsc pochówku w Anatolii. Zobacz łaźnię rzymską, Bramę Domicjana, główną ulicę starożytnego miasta i Bramę Bizantyjską. Spaceruj do naturalnych tarasów ciepłej wody, utworzonych przez bieżącą ciepłą wodę bogatą w wapń i temperaturę 35 stopni Celsjusza przez cały rok . Skorzystaj z okazji, aby zobaczyć lśniące białe trawertynowe tarasy Pamukkale, położone obok ruin Hierapolis. Skorzystaj z opcjonalnego czasu wolnego na kąpiel w basenie Kleopatry przed zakończeniem wycieczki transferem z powrotem do hotelu. A podczas wycieczki będziesz miał okazję przyjrzeć się tradycyjnemu tureckiemu rękodziełu.

Kusadasi: Efez, Dom Maryi, Artemida Wycieczki od 4 do 6 godzin

10. Kusadasi: Efez, Dom Maryi, Artemida Wycieczki od 4 do 6 godzin

Opcje prywatne i dla małych grup (maks. 10 osób) z domami na tarasie lub bez nich Efez, Dom Marii Panny i Świątynia Artemizji podczas wycieczki z przewodnikiem. ( Bilety wstępu bez kolejki są płatne naszemu przewodnikowi po wycieczce ). Twój przewodnik będzie miał tabliczkę z Twoim imieniem i nazwiskiem przy wyjściu z terminalu rejsowego w Kusadasi zaraz po przejściu odprawy celnej. Pamiętaj, że godzina odbioru (zwykle 30 minut po przybyciu rejsu) zostanie wysłana e-mailem w ciągu 24 godzin od rezerwacji. Jeśli przegapisz ten e-mail, nie zapomnij skontaktować się z nami w celu ustalenia godziny odbioru. Po spotkaniu z przewodnikiem udaj się do Domu Maryi Dziewicy, położonego w górach Aladag, 5 mil od Efezu. Odwiedź Efez, jedno z 12 miast Ligi Jońskiej, starożytnej greckiej dzielnicy na zachodnim wybrzeżu Azji Mniejszej, położonej w pobliżu Izmiru. Jako miasto portowe było głównym punktem wyjścia dla szlaków handlowych do Azji Mniejszej. Przespaceruj się jego historycznymi marmurowymi ulicami wyłożonymi zabytkowymi budynkami publicznymi, takimi jak łaźnie Scholastyki, biblioteka Celsusa, świątynia Hadriana i Teatr Wielki. Odwiedź Domy Tarasowe, położone na zboczu góry Pion. Zobacz 6 jednostek mieszkalnych, które zostały zbudowane na 3 sztucznych tarasach. Domy te są ozdobione freskami ściennymi i mozaikami podłogowymi, zamieszkałymi przez zamożnych obywateli Efezu. (Domy z tarasami są uwzględnione tylko w opcjach Private with Terrace Houses i Mini group with Terrace Houses. Nie obejmuje pozostałych 2 opcji. Uwaga: nie zaleca się osobom, które mają trudności z chodzeniem i akrofobię (lęk wysokości). Zatrzymaj się w świątyni Artemission, która była jednym z siedmiu cudów starożytnego świata, jako ostatni przystanek przed powrotem do centrum miasta Kusadasi. Uwaga: ten rejs wycieczkowy jest przeznaczony wyłącznie dla pasażerów statków wycieczkowych i nie jest dostępny dla osób zatrzymujących się w hotelach.

Wszystkie atrakcje

Kuşadası – nasze najbardziej polecane atrakcje

Kusadasi: Efez, Dom Maryi i Świątynia Artemidy z lunchem

Kusadasi: Efez, Dom Maryi i Świątynia Artemidy z lunchem

Zgodnie z godziną odbioru wycieczki spotkaj się ze swoim przewodnikiem i rozpocznij dzień. Najpierw odwiedź Dom Marii Panny. Położony 6 km na północ od ruin Efezu kościół ten został zbudowany w 6 roku ne na fundamentach domu z 1 wieku naszej ery. Następnie sprawdź Efez, skarb archeologiczny i najlepiej zachowane klasyczne miasto we wschodniej części Morza Śródziemnego. W I wieku n.e. Efez był drugim co do wielkości miastem na planecie po Rzymie, liczącym ponad 250 000 mieszkańców. Znajdowała się w centrum znanego świata i pełniła rolę bramy między Wschodem a Zachodem. Ze swoim gigantycznym portem było także centrum handlu w starożytności. Jest także domem dla jednego z Siedmiu Cudów Starożytnego Świata, Świątyni Artemidy. Spacer starożytnymi uliczkami wśród pięknych zabytków, takich jak trzecia co do wielkości biblioteka starożytnego świata czy największy rzymski teatr na kontynencie azjatyckim, daje poczucie podróżnika w czasie. > Po obiedzie udaj się do Świątyni Artemidy. Jego starożytny kult poświęcony Artemidzie był znany w starożytności i uczynił Efez często odwiedzanym miejscem pielgrzymek. Pod koniec wycieczki wróć do hotelu lub portu.

SKIP-THE-LINE: Wycieczka brzegowa do Efezu i świątyni Artemidy

SKIP-THE-LINE: Wycieczka brzegowa do Efezu i świątyni Artemidy

W zależności od godziny odbioru spotkaj się ze swoim przewodnikiem i przenieś się na pierwsze miejsce w starożytnym Efezie, najlepiej zachowanym klasycznym mieście we wschodniej części Morza Śródziemnego i największym skansenie w Turcji. W Efezie znajduje się ponad 30 budynków i budowli połączonych ulicami, na których wciąż widać ślady starożytnych kół rydwanów. Odwiedź Teatr Wielki, gdzie św. Paweł głosił przeciwko poganom i gladiatorom, którzy niegdyś toczyli bitwę. Teatr ten, mieszczący pierwotnie 25 000 widzów, został zbudowany w okresie hellenistycznym i odnowiony przez kilku cesarzy rzymskich. Zaprojektowany z myślą o przedstawieniach teatralnych, późniejsze przebudowy pozwoliły na organizowanie tu walk gladiatorów. Budynek Biblioteki Celsusa, który został znakomicie odrestaurowany, jest prawdopodobnie najczęściej fotografowanym miejscem w Efezie, zbudowanym pierwotnie w latach 115–125. Można tu także zobaczyć Świątynię Odeona, Fontannę Trajana, Świątynię Hadriana, łaźnię parową Termy Scholastyki, droga marmurowa, agora i świątynia Domicjana. Po zwiedzeniu starożytnego Efezu udaj się dalej do Świątyni Artemidy. Uważana za jeden z siedmiu cudów starożytnego świata, Świątynia Artemidy była poświęcona Bogini Łowów. Z tej świątyni, która kiedyś miała wymiary 425 na 220 stóp szerokości, pozostał tylko fundament i jedna kolumna. Św. Pomyślną służbę Pawła w tym mieście uznano za zagrożenie dla tej świątyni. Miasto osiągnęło swój złoty wiek i stało się dobrym wzorem dla starożytnego świata w kulturze i sztuce. Wycieczka kończy się około 13:00, skąd wrócisz do portu wycieczkowego.

Z Kuşadası: całodniowy rejs łodzią

Z Kuşadası: całodniowy rejs łodzią

Skorzystaj z transportu ze swojego hotelu do portu i wejdź na pokład łodzi. Popłyń wzdłuż pięknego wybrzeża Kuşadası. Zachwyć się surowym krajobrazem wybrzeża Morza Egejskiego. Zatrzymaj się w 3 różnych zatokach, aby zanurkować pośród cudownych stworzeń morskich i popływać w turkusowych wodach przez około 1 godzinę w każdym z tych miejsc. Zjedz pyszny obiad na pokładzie łodzi w Karasu, obejmujący pulpety, kurczaka, sałaty, makarony, sałatkę ziemniaczaną i owoce. Powróć do portu  w Kuşadası po trzecim postoju na pływanie i pozwól, by kierowca odwiózł Cię do punktu wyjazdu na koniec wspaniałego dnia na morzu.

Kuşadası: safari pojazdem typu buggy

Kuşadası: safari pojazdem typu buggy

Podróżuj poza utartymi szlakami podczas safari na buggy. Ciesz się jazdą po gruntowych ścieżkach, rzekach i plaży. Podążaj za przewodnikiem wzdłuż wijącej się rzeki i wypatruj jasnych ptaków gniazdujących nad wodą, a następnie podziwiaj przepiękne widoki na Morze Egejskie. Przygotuj się na spotkanie jaszczurek i węży, paląc piaszczysty parkour i przechodząc przez bagna i lasy. Jeździj buggy przez chmury kurzu po zakurzonych drogach przez 1,5 godziny. Zrób kilka doskonałych zdjęć na swój Instagram. Zrób sobie przerwę na plaży Pamucak i weź orzeźwiającą kąpiel przez 20 minut. Ciesz się stabilnym, wygodnym i łatwym w prowadzeniu pojazdem.

Z Kusadasi: Pamukkale & Hierapolis Wycieczka z przewodnikiem z lunchem

Z Kusadasi: Pamukkale & Hierapolis Wycieczka z przewodnikiem z lunchem

Jednodniowa wycieczka do Pamukkale z portowego miasta Kusadasi to wycieczka przyrodnicza i kulturalna, której po prostu nie można przegapić. Wycieczka koncentruje się głównie na starożytnym mieście Hierapolis i słynnym na całym świecie trawertynie Pamukkale. Trawertynowe lub wapienne tarasy są lokalnie znane jako Pamukkale, co oznacza „bawełniany zamek” ze względu na ich wygląd fizyczny. Miejsce to znajduje się około 198 kilometrów od Kusadasi i jest uważane za jedno z najstarszych miast termalnych na świecie. Kąpiel w wodach termalnych jest jedną z głównych atrakcji podróży, a temperatura wody wynosi 30 stopni Celsjusza. Według lokalnych legend wody termalne Pamukkale mogą leczyć choroby takie jak choroby serca, trawienie, reumatyzm, choroby skóry, krążenie i oddychanie. Istnieje kilka małych basenów termalnych, które można zwiedzać w zależności od warunków pogodowych. Oprócz wód termalnych, kolejną atrakcją tej wycieczki jest starożytne greckie miasto Hierapolis, co oznacza „Święte Miasto”. Został zbudowany tuż obok gorących źródeł Pamukkale przez króla Pergamonu z II pne i rozciąga się na około 2,7 km długości, 0,6 km szerokości i 0,16 km wysokości. Możesz zwiedzać główne ulice i starożytny teatr wśród wielu innych ruin ze starożytnych cywilizacji rzymskich i greckich. Co więcej, to zabytkowe miasto można zobaczyć z oddalonego o około 20 kilometrów miasta Denizli. Dla miłośników historii miasto otrzymało swoją nazwę Hieropolis od wybijania monet z brązu, które prowadzono tam w II wieku pne, które później zmieniono na Hierapolis. Ale kiedy Attalus III zmarł, poddał swoje królestwo Rzymowi, czyniąc je częścią rzymskiej prowincji Azji. Jedną z głównych atrakcji miasta Hierapolis jest muzeum, w którym znajdują się historyczne artefakty z miasta, a także z Attudy, Tripolis, Laodycei i Kolosów. W przestrzeni wystawienniczej znajdują się trzy zamknięte sekcje łaźni Hierapolis oraz otwarte sekcje w części wschodniej, które prawdopodobnie służyły jako sala gimnastyczna i biblioteka. Tuż obok zabytkowego miasta i formacji Pamukkale znajduje się słynny basen Kleopatry, który jest dość ciekawą atrakcją i tutaj również zwiedzający mogą przetestować wody. Basen nie był własnością legendarnej królowej Ptolemejskiego Królestwa Egiptu. Jest to raczej sztuczny basen zbudowany na starożytnych kolumnach, które spadły z sąsiednich dwóch podczas trzęsienia ziemi. Co więcej, możesz pływać wśród tych kolumn i ruin w basenie Kleopatry. Ta wycieczka zapewnia wystarczająco dużo wolnego czasu na relaks, pływanie i podziwianie otaczającego krajobrazu. W Pamukkale znajduje się łącznie 17 gorących źródeł o temperaturze od 30 do 100 stopni Celsjusza. Należy zauważyć, że całe to miejsce jest wpisane na Listę Dziedzictwa UNESCO, a zatem każdego roku przyciąga miliony odwiedzających z każdego zakątka świata.

Kusadasi: Efez i Dom Maryi - wycieczka brzegowa z wstępem

Kusadasi: Efez i Dom Maryi - wycieczka brzegowa z wstępem

Po powitaniu rozpocznij 20-minutową jazdę do Efezu. Po dotarciu na miejsce rozpocznij zwiedzanie miasta, które jest jednym z 12 miast Ligi Jońskiej. Jako miasto portowe był to główny punkt wyjścia dla szlaków handlowych do Azji Mniejszej. Spaceruj po historii wzdłuż marmurowych ulic wyłożonych wspaniałymi budynkami publicznymi, wśród których odkryj Łaźnie Scholastyki i Bibliotekę Celsusa. Poznaj Świątynię Hadriana i Teatr Wielki, które są 2 najbardziej imponującymi budynkami w Efezie. Odwiedź Domy Tarasowe, znajdujące się na zboczu góry Pion. Zobacz 6 jednostek mieszkalnych, które zostały zbudowane na 3 sztucznych tarasach. Domy te są ozdobione freskami ściennymi i mozaikami podłogowymi, zamieszkałymi przez zamożnych obywateli Efezu. (Domy z tarasami są uwzględnione tylko w opcjach Prywatne z domami z tarasami i Mała grupa z domami z tarasami. Nie obejmuje pozostałych 2 opcji. Uwaga: nie zaleca się osobom, które mają trudności z chodzeniem i akrofobię (lęk wysokości). Zobacz Dom Maryi Dziewicy, położony w górach Aladag, 5 mil od Efezu, i dowiedz się o jego związku z przybyciem Maryi do Efezu w 431 r. n.e. i dlaczego obszar ten stał się miejscem pielgrzymek w 1892 roku. Zatrzymaj się w Świątyni Artemizji, gdzie znajdował się jeden z 7 cudów starożytnego świata. Będzie to ostatni przystanek Twojej wycieczki przed powrotem do miejsca pochodzenia.

Z Kusadasi: Całodniowa wycieczka jeepem po Parku Narodowym z lunchem

Z Kusadasi: Całodniowa wycieczka jeepem po Parku Narodowym z lunchem

Jeżeli lubisz przygody, dołącz do safari jeepami Land Rover. Park narodowy znajduje się w odległości ok. 24 km od Kuşadası. Kierowca przyjedzie po Ciebie do hotelu/portu i zawiezie bezpośrednio do parku narodowego. W drodze możesz podziwiać piękne Morze Egejskie otoczone drzewami oliwnymi i tureckie wioski. Pierwszym miejscem, jakie odwiedzisz, będzie kanion Echo i stary klasztor, w którym można podziwiać widoki z wysokości ponad 1000 m n.p.m. Zjedz lunch (dania z grilla) w pobliżu zbiornika przeciwpożarowego. Następnie wejdź na szczyt wodospadu, skąd można podziwiać naturalnie nierówny teren. Z tego miejsca zobaczysz także grecką wyspę Samos. Wyrusz w ekscytującą podróż w dół i zatrzymaj się w jaskini Zeusa, w której można popływać w krystalicznie czystych wodach. Na Long Beach możesz popływać, poopalać się, a także napić się czegoś w kawiarni na plaży. Po ostatniej przerwie na pływanie na Long Beach wszystkie jeepy powrócą do miejsca rozpoczęcia wycieczki.

Safari Quadem w Kusadasi

Safari Quadem w Kusadasi

Rozpocznij swoją 3-godzinną aktywność od odbioru z hotelu i przejazdu do leśnego pola namiotowego, z którego rozpoczyna się safari na quadach. Profesjonalny przewodnik udzieli informacji na temat wycieczki, quadu i trasy. Zanim wyruszysz w podróż, zabierz swojego quada na jazdę próbną. Podczas safari będziesz jeździć ścieżkami nad rzekami i terenami leśnymi. Po przybyciu na plażę Pamucak możesz cieszyć się jazdą po piasku. Zatrzymaj się na krótką przerwę na plaży, aby popływać. Po krótkim odpoczynku pojedziesz quadem z powrotem do punktu początkowego, a następnie rozpoczniesz podróż powrotną do hotelu. Całkowity czas jazdy quadem wynosi 1,5 godziny. Proszę zanotować: Za każdą rezerwację osoby dorosłej (pojedynczy uczestnik) zostanie przyznany 1 quad. Osoby, które wybiorą opcję dla dzieci, będą dzielić quad z osobami dorosłymi (uczestnicy podwójni). Double Buggy: 2 osoby na 1 wózek Pojedynczy wózek: 1 osoba na wózku

Z Selcuk/Kusadasi/Izmir: całodniowa wycieczka do Pamukkale

Z Selcuk/Kusadasi/Izmir: całodniowa wycieczka do Pamukkale

Odkryj oszałamiający region Pamukkale i gorące źródła podczas jednodniowej wycieczki z Selcuk, Kusadasi lub Izmir. Rozpocznij od spotkania z kierowcą/przewodnikiem w recepcji hotelu rano i przejazdu do Pamukkale. Poznaj starożytne miasto Hierapolis, zbudowane na twardych warstwach wapienia utworzonych przez bogate w minerały wody, które przez tysiąclecia płynęły po wzniesieniu płaskowyż. Zobacz najważniejsze miejsca świętego miasta, w tym teatr, świątynię Apolla i nekropolię. Podziwiaj nekropolię (cmentarz) w Hierapolis, jednym z największych starożytnych miejsc pochówku w Anatolii. Zobacz łaźnię rzymską, Bramę Domicjana, główną ulicę starożytnego miasta i Bramę Bizantyjską. Spaceruj do naturalnych tarasów ciepłej wody, utworzonych przez bieżącą ciepłą wodę bogatą w wapń i temperaturę 35 stopni Celsjusza przez cały rok . Skorzystaj z okazji, aby zobaczyć lśniące białe trawertynowe tarasy Pamukkale, położone obok ruin Hierapolis. Skorzystaj z opcjonalnego czasu wolnego na kąpiel w basenie Kleopatry przed zakończeniem wycieczki transferem z powrotem do hotelu. A podczas wycieczki będziesz miał okazję przyjrzeć się tradycyjnemu tureckiemu rękodziełu.

Kusadasi: Efez, Dom Maryi, Artemida Wycieczki od 4 do 6 godzin

Kusadasi: Efez, Dom Maryi, Artemida Wycieczki od 4 do 6 godzin

Opcje prywatne i dla małych grup (maks. 10 osób) z domami na tarasie lub bez nich Efez, Dom Marii Panny i Świątynia Artemizji podczas wycieczki z przewodnikiem. ( Bilety wstępu bez kolejki są płatne naszemu przewodnikowi po wycieczce ). Twój przewodnik będzie miał tabliczkę z Twoim imieniem i nazwiskiem przy wyjściu z terminalu rejsowego w Kusadasi zaraz po przejściu odprawy celnej. Pamiętaj, że godzina odbioru (zwykle 30 minut po przybyciu rejsu) zostanie wysłana e-mailem w ciągu 24 godzin od rezerwacji. Jeśli przegapisz ten e-mail, nie zapomnij skontaktować się z nami w celu ustalenia godziny odbioru. Po spotkaniu z przewodnikiem udaj się do Domu Maryi Dziewicy, położonego w górach Aladag, 5 mil od Efezu. Odwiedź Efez, jedno z 12 miast Ligi Jońskiej, starożytnej greckiej dzielnicy na zachodnim wybrzeżu Azji Mniejszej, położonej w pobliżu Izmiru. Jako miasto portowe było głównym punktem wyjścia dla szlaków handlowych do Azji Mniejszej. Przespaceruj się jego historycznymi marmurowymi ulicami wyłożonymi zabytkowymi budynkami publicznymi, takimi jak łaźnie Scholastyki, biblioteka Celsusa, świątynia Hadriana i Teatr Wielki. Odwiedź Domy Tarasowe, położone na zboczu góry Pion. Zobacz 6 jednostek mieszkalnych, które zostały zbudowane na 3 sztucznych tarasach. Domy te są ozdobione freskami ściennymi i mozaikami podłogowymi, zamieszkałymi przez zamożnych obywateli Efezu. (Domy z tarasami są uwzględnione tylko w opcjach Private with Terrace Houses i Mini group with Terrace Houses. Nie obejmuje pozostałych 2 opcji. Uwaga: nie zaleca się osobom, które mają trudności z chodzeniem i akrofobię (lęk wysokości). Zatrzymaj się w świątyni Artemission, która była jednym z siedmiu cudów starożytnego świata, jako ostatni przystanek przed powrotem do centrum miasta Kusadasi. Uwaga: ten rejs wycieczkowy jest przeznaczony wyłącznie dla pasażerów statków wycieczkowych i nie jest dostępny dla osób zatrzymujących się w hotelach.

Często zadawane pytania dotyczące: Kuşadası

Jakie najlepsze atrakcje trzeba zobaczyć w: Kuşadası?

Najlepsze atrakcje to:

Kuşadası: zobacz wszystkie najważniejsze atrakcje

Jakie są najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Kuşadası

Najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Kuşadası to:

Kuşadası – zobacz wszystkie wycieczki całodniowe i wyprawy na GetYourGuide

Kuşadası: Najciekawsze atrakcje

Kuşadası: Wycieczki i bilety

Turcja: Ciekawe miejsca

Kuşadası: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Kuşadası? Kliknij tutaj.

Kuşadası: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6
(1319 recenzji)

Doskonałe w całym tekście. Nagehan był przyjaznym, kompetentnym i profesjonalnym przewodnikiem. Zorganizowano wspaniały lunch meze w bardzo dobrej cenie, w tym wybór win. Odbyło się także kilka wizyt, podczas których można było obejrzeć produkcję tureckich dywanów oraz możliwość zrobienia zakupów rzemieślniczych w pomieszczeniach. Gorąco polecam wycieczkę.

Trasa spełniła oczekiwania i przekroczyła oczekiwania. Oprócz zwiedzania starożytnego rzymskiego miejsca, nasz przewodnik Nagehan pokazał nam następujące miejsca: mieszkania Najświętszej Marii Panny, ruiny bazyliki św. Jana – zbudowanej przez Justyniana, wyjątkową wizytę w Lotosowym Ogrodzie Ceramicznym – warsztacie garncarskim çini & dużo więcej.

Nasz bardzo pomocny i skuteczny przewodnik sprawił, że podczas podróży czuliśmy się komfortowo w transporcie wygodną furgonetką. Nie zabrakło także bezpłatnej możliwości odwiedzenia sklepu produkującego tureckie kurtki.

Po prostu udany dzień od odbioru do pogody typu W. Super miła obsługa na łodzi, wspaniałe zatoki z krystalicznie czystą wodą. Dzieci również dostały pieniądze.

Uwielbialiśmy naszą wycieczkę i naszego przewodnika! Dziękuję, że istniejesz :)