Krzywa Wieża w Pizie
Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę
do
Najpopularniejsze
Atrakcja z certyfikatem GetYourGuide

Z Florencji: Piza Day Tour z Krzywej Wieży w Pizie

Opinie: 20

Spędź dzień w Krzywej Wieży w Pizie, badając otaczający plac i kościół. Twój przewodnik daje zabawnych faktów i dzielić niektóre z tajemnic wieży…

Czas trwania: 5 godz.
Od 285 zł
Dodaj do listy ulubionych
Usuń z listy ulubionych
Prawie wyprzedane

Krzywa Wieża w Pizie: Wycieczki i bilety

Wyświetl wszystkie pod hasłem „Krzywa Wieża w Pizie”
Bilety i wycieczki: 92

5 ciekawostek na temat Krzywej Wieży w Pizie

Krzywa Wieża w Pizie to jeden z symboli Włoch – tak wszystkim znany, że czasem łatwo zapomnieć, jak niecodzienny jest to budynek. Nie wszyscy o tym wiedzą, ale Krzywa Wieża jest dzwonnicą katedry. Jej historia jest tak samo niezwykła, jak jej charakterystyczne nachylenie!

Źle zrobione fundamenty

Krzywa Wieża jest krzywa, bo z jednej strony jej fundamenty są bardziej miękkie, niż z drugiej. Zaczęła się przechylać jeszcze zanim ukończono budowę w 1372 roku!

Uratowała ją wojna

Budowę opóźniły wojny Pizy z jej sąsiadami, dzięki czemu fundamenty miały czas, żeby dobrze osiąść. Gdyby wieżę ukończono w planowanym terminie, przewróciłaby się!

Architekt nieznany

Niedawne badania przechylają szalę na stronę enigmatycznego architekta znanego jako Diotisalvi, a nie, jak dotychczas sądzono, braci Pisano... ale ten z kolei zwykle swoje budynki podpisywał. Czyżby tym razem się wstydził?

Słynny eksperyment Galileusza chyba jednak nie miał miejsca

Eksperyment z Krzywą Wieżą podobno pomógł Galileuszowi potwierdzić jego teorię swobodnego spadku. Sam zainteresowany nie pozostawił jednak na ten temat żadnych zapisków, więc historycy wątpią, czy eksperyment w ogóle miał miejsce.

Niemieckie budowle „pochylają się” jeszcze bardziej

Krzywa Wieża w Suurhusen to najbardziej „krzywy” budynek świata, którego pochyłość nie była efektem celowego działania. Drugie miejsce też należy do Niemiec – zajmuje je wieża kościelna Oberkirche w Bad Frankenhausen.

Krzywa Wieża w Pizie: Nasze wskazówki

Kiedy najlepiej się tam wybrać?

Jeśli przyjedziesz w połowie czerwca, trafisz na festiwal Luminara (16 czerwca) i paradę z okazji Dnia św. Rajnera, patrona Pizy (17 czerwca). Najlepsza pora dnia na zwiedzanie zależy od tego, czego oczekujesz od wycieczki. Ranne ptaszki unikną tłumów, ale lepiej sprawdzić prognozę pogody – w późniejszych porach dnia zwykle jest lepsza widoczność. To ważne, jeśli chcesz zrobić dobre zdjęcie!

Jak dotrzeć na miejsce?

Do Krzywej Wieży bardzo ��atwo dojść z dworca Pisa Centrale, ale można też dojechać autobusem spod Jolly Hotel (niedaleko Pisa Centrale). Autobusy w Pizie zamiast numerów mają kolory – szukaj tego z napisem LAM rossa”. Wysiądź na przystanku „Torre”.

Ile tam właściwie jest schodów?

Żeby wejść na górę, trzeba mieć niezłą kondycję. Jeśli się wahasz, idź schodami od północy – zamiast 296 schodów do przejścia są „tylko” 294!

Przydatne informacje

 • Kiedy można zwiedzać?
  Godziny otwarcia zależą od sezonu i świąt kościelnych, ale zwykle można wejść w godz. 10.00-17.00.
 • Cena
  Bilet wstępu kosztuje 18 EUR.
 • Czy konieczny jest przewodnik?
  Na pewno nie pożałujesz. Warto rzucić okiem na najbardziej popularne wycieczki.
 • Jak tam dotrzeć?
  Wieża znajduje się 5 minut na piechotę od Campo dei Miracoli.
 • Dodatkowe wskazówki
  • Załóż wygodne buty i nie wchodź zbyt szybko po schodach.
  • Bilet można zarezerwować na 20 dni przed wycieczką.

Krzywa Wieża w Pizie: Atrakcje w okolicy


Krzywa Wieża w Pizie
4.1
W oparciu o następującą liczbę opinii klientów GetYourGuide: 366