Dodaj daty

Krypta Kapucyńska

Krypta Kapucyńska – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Karnet Vienna PASS: 1, 2, 3 lub 6 dni zwiedzania

1. Karnet Vienna PASS: 1, 2, 3 lub 6 dni zwiedzania

Karnet Vienna PASS jest kluczem do niezapomnianych przeżyć w Wiedniu. Dzięki niemu uzyskasz wstęp do głównych atrakcji turystycznych w Wiedniu – pałacu Schönbrunn, Zoo Schönbrunn, Diabelskiego Młyna, Hiszpańskiej Dworskiej Szkoły Jazdy, Muzeum Albertina i wielu innych. Karnet oferuje także nielimitowane przejazdy autobusami turystycznymi hop-on hop-off. Korzystaj z Vienna PASS i zaplanuj własny harmonogram zwiedzania. Razem z karnetem dostaniesz przewodnik książkowy, zawierający porady i szczegółowe informacje na temat miasta. Karnet Vienna PASS można kupić na 1, 2, 3 lub 6 następujących po sobie dni. Dzieci poniżej 6. roku życia mogą wejść za darmo do wszystkich miejsc z listy w towarzystwie osoby dorosłej z ważnym karnetem. Atrakcje: • Pałac Schönbrunn (z labiryntem, glorietą i innymi atrakcjami) • Zoo Schönbrunn • Diabelski młyn (Wiener Riesenrad) • Muzeum Historii Sztuki • Galeria Sztuki i Muzeum Albertina • Muzeum Historii Naturalnej • Donauturm • Muzeum Leopoldów • Skarbiec cesarski • Hiszpańska Dworska Szkoła Jazdy • Pałac Hofburg • Kolekcja mebli cesarskich • Muzeum Technologii • Bank Austria Kunstforum • Muzeum Sztuki Współczesnej (MUMOK)• Opera Wiedeńska – zwiedzanie z przewodnikiem • Muzeum Historii Wojskowości • Madame Tussauds • Górny Belweder • Dolny Belweder • 21er Haus – muzeum sztuki współczesnej • Pałac Zimowy • Grobowiec cesarski • Opactwo w Klosterneuburgu • Zamek Liechtenstein •Muzeum Beethovena • Vienna Ring Tram • oraz ponad 30 innych miejsc Nielimitowane przejazdy autobusami hop-on hop-off Zwiedzaj miasto autobusami hop-on hop-off • 4 trasy z możliwością wsiadania i wysiadania na dowolnych przystankach • 50 przystanków (w krótkich odstępach) • Bezpłatna sieć Wi-Fi • Darmowy audioprzewodnik z nagraniami w 16 językach • Kanał dla dzieci w językach angielskim i niemieckim • Wycieczka piesza z aplikacją Wstęp priorytetowy Oszczędź cenny czas, wchodząc bez kolejki do wielu miejsc. Kupując Vienna PASS, otrzymujesz przewodnik książkowy, aplikację i broszurę. Przewodnik książkowy i aplikacja zawierają ważne informacje, porady i oferty specjalne. Broszura z kolei zawiera atrakcyjne zniżki do wykorzystania u naszych partnerów.

Wiedeń: bilet wstępu do Krypty Kapucyńskiej

2. Wiedeń: bilet wstępu do Krypty Kapucyńskiej

Odkryj Kryptę Kapucyńską, zwana również Kryptą Cesarską, w centrum Wiednia, tuż pod skromnym kościołem i Klasztorem  Kapucynów. Zobacz miejsce, w którym złożono szczątki cesarzy, cesarzowych i członków dynastii habsburskiej. Odwiedź niezwykły układ grobowców, który nadal znajduje się pod opieką Zakonu Kapucynów i odkryj historię słynnej rodziny Habsburgów. Na przestrzeni czterech wieków dokonano tu wielu zmian i przeprowadzono rozbudowę krypt. Obecnie system składa się w sumie  z dziesięciu krypt, które mieszczą sarkofagi, urny i nagrobki  Habsburgów. Dowiedz się także o projektantach i twórcach pomieszczeń w krypcie. Wszystkie pomieszczenia przywołują imperialną władzę i wspaniałość dynastii. Po dziś dzień szczątki  150 członków rodziny Habsburgów, takich jak Maria Teresa, Franciszek Józef, jego ukochana żona Elżbieta, znana również jako Sisi, ich syn Rudolf oraz ostatni cesarz austriacki Karol I, spoczywają w Krypcie Cesarskiej.

Wiedeń: wycieczka z przewodnikiem po pałacu Hofburg i Muzeum Sisi

3. Wiedeń: wycieczka z przewodnikiem po pałacu Hofburg i Muzeum Sisi

Weź udział w pieszej wycieczce z przewodnikiem po Wiedniu i dowiedz się więcej o życiu cesarzowej Austrii i królowej Węgier, Elżbiety (znanej jako Sisi). Spotkaj się z przewodnikiem w przy galerii Albertina i udaj się prosto do pałacu Hofburg, gdzie zwiedzisz dawne apartamenty cesarskie. Dowiedz się więcej o codziennym życiu cesarzowej. Później udaj się do kościoła św. Augustyna, w którym w 1854 roku bawarska księżniczka poślubiła cesarza Franciszka Józefa. Następnie odwiedź jej ulubionego cukiernika, jubilera i inne sklepy, w których Sisi spełniała swoje zachcianki. Posłuchaj anegdot i ciekawostek z życia słynnej cesarzowej i przekonaj się, jak złożone były jej charakter i osobowość. Na koniec skorzystaj z opcji dodatkowej w postaci wizyty w Krypcie Kapucyńskiej. Krypta zlokalizowana jest w podziemiach kościoła Kapucynów w Wiedniu i jest miejscem pochówku Sisi, a także innych znanych członków dynastii Habsburgów.

Wiedeń: 2-godzinna wycieczka historyczna

4. Wiedeń: 2-godzinna wycieczka historyczna

Podczas tej pieszej wycieczki pieszej dowiedz się czegoś więcej o jednym z najpiękniejszych miast na świecie. Wycieczka rozpoczyna się w rzymskiej części Wiednia pytaniem, dlaczego zamek został wybudowany tutaj? Odwiedź kościół św. Michała, trzeci najstarszy kościół w Wiedniu, który jest połączeniem 3 różnych stylów architektonicznych. Dowiedz się wszystkiego o pałacu Hofburg i znaczeniu ogromnych terenów o powierzchni 555 000 m². Poznaj także szczegółowe informacje o najważniejszych władcach w mieście. Daj się zadziwić wielkości placu Heldenplatz, który jest położony za fasadami. Dowiedz się, dlaczego każda wycieczka do Wiednia powinna obejmować wizytę w skarbcu cesarskim, co można zobaczyć w mieście i o rzeczach, które prawdopodobnie byś przegapił/-a bez swojego przewodnika. Przechodząc obok Austriackiej Biblioteki Narodowej i jej sali reprezentacyjnej, dowiesz się co oznacza symbol na dachu i dlaczego plac został nazwany na cześć cesarza Józefa II. Odwiedź kościół, w którym miało miejsce wiele ślubów Habsburgów (zamknięty w niedziele i święta) i dowiedz się, dlaczego w przypadku niektórych uroczystości pan młody nie był nawet obecny. Historia miasta obejmuje także mroczne czasy. Przechodząc obok Albertiny i pomnika Przeciw Wojnie i Faszyzmowi, zmierzysz się z okropnościami II wojny światowej. Zatrzymaj się także w Wiedeńskiej Operze Narodowej i dowiedz się, dlaczego obecnie Hotel Sacher stoi w miejscu teatru Theater am Kärntnertor. Zaskoczą Cię anegdoty na temat fontanny Donnerbrunnen przy Neuer Markt oraz na temat uroczystości pogrzebowych Habsburgów w krypcie cesarskiej. Piesza wycieczka kończy się przy katedrze św. Szczepana, jednym z głównych zabytkach Wiednia. Posłuchaj o jej częściowym zniszczeniu podczas II wojny światowej i dowiedz się, czy to, czego uczą Cię w szkole jest prawdą.

Odkryj to, co najlepsze na Starym Mieście w Wiedniu podczas wycieczki z przewodnikiem

5. Odkryj to, co najlepsze na Starym Mieście w Wiedniu podczas wycieczki z przewodnikiem

Szukasz atrakcji w Wiedniu? Odkryj najwyżej oceniane atrakcje i ukryte perełki Starego Miasta dzięki naszej dobrze opracowanej książeczce, która zawiera wszystkie informacje potrzebne do samodzielnego zwiedzania miasta. Ta piesza wycieczka z przewodnikiem zajmie około 2-3 godzin i obejmie dystans 3 km. Zarezerwuj teraz, aby swobodnie odkrywać to, co najlepsze w Wiedniu! Otrzymasz prostą mapę z wyraźnie zaznaczoną trasą i zobaczysz 14 atrakcji. Wycieczka rozpoczyna się na słynnym Placu św. Szczepana, a kończy w zabytkowej katedrze św. Szczepana. Broszura zawiera krótką historię Starego Miasta w Wiedniu, krótki opis każdej atrakcji, dlaczego warto ją odwiedzić, wskazówki dotyczące zwiedzania, adres, godziny otwarcia, informacje o wstępie i biletach, które pomogą Ci zaplanować dzień. Jako dodatkowy bonus otrzymasz 10% kod rabatowy na rezerwację dowolnej wycieczki z przewodnikiem w Rosotravel do wykorzystania podczas następnej przygody. Po zakupie wycieczki pieszej z przewodnikiem otrzymasz broszurę. W tej broszurze znajdziesz interesujące informacje na temat 14 najważniejszych atrakcji Wiednia - Placu Świętego Szczepana, dawnej rezydencji Mozarta, domu Haasa, ulicy Karntner, kawiarni Sacher Cafe, Muzeum Albertina, Krypty Cesarskiej, Hiszpańskiej Szkoły Jazdy, Placu Świętego Michała, Pałacu Cesarskiego Hofburg, Demel , Kościół św. Piotra, ulica Graben i katedra św. Szczepana. Uwaga: zwiedzanie którejkolwiek atrakcji od środka zależy wyłącznie od Twojego wyboru i zainteresowań. Ta wycieczka z przewodnikiem NIE OBEJMUJE wejścia do żadnej atrakcji. Wszelkie dodatkowe wydatki podczas wycieczki pokrywasz wyłącznie Ty.

Wiedeń: Prywatna piesza wycieczka

6. Wiedeń: Prywatna piesza wycieczka

Wybierz wycieczkę po Wiedniu trwającą od 1 do 4 godzin i dowiedz się więcej o jego historii, architekturze, kulturze i ludziach. Poznaj Wiedeń z innej perspektywy i przespaceruj się wąskimi uliczkami i wspaniałymi bulwarami do słynnych budynków i zabytków z certyfikowanym przewodnikiem. Możesz zdecydować, które z atrakcji Wiednia chcesz zobaczyć. Na przykład możesz odwiedzić Michaelerplatz z jego rzymskimi i średniowiecznymi wykopaliskami oraz zobaczyć wnętrze kościoła św. Michała. Podziwiaj skarby pałacu Hofburg i posłuchaj prawdziwych historii o cesarzowej Sisi. Przejdź się po Heldenplatz i posłuchaj opowieści o austriackich bohaterach. Posłuchaj opowieści o Józefie II na Josefsplatz i dowiedz się więcej o Bibliotece Narodowej, Hiszpańskiej Szkole Jazdy, Kościele Augustianów i Habsburgach. Przejdź obok Albertiny, gdzie znajduje się największa kolekcja grafiki na świecie, i zobacz Pomnik przeciwko wojnie i faszyzmowi. Dowiedz się, dlaczego architekt Opery Państwowej popełnił samobójstwo, gdzie wymyślono Tort Sachera i który budynek stał wcześniej na terenie Hotelu Sacher. Na Neuer Markt możesz odkryć dziwne rytuały pogrzebowe Habsburgów w Imperial Crypt i dowiedzieć się, gdzie zmarł Mozart. Posłuchaj o znaczeniu domu przy Franziskanerplatz i odkryj Blutgasse, aby zobaczyć, jak żyli mieszkańcy Wiednia i jak żyją dzisiaj. Posłuchaj legend o św. Stefanie, odwiedź Figlmüller ze słynnym Wiener Schnitzel i zwiedź starą dzielnicę uniwersytecką. Podziwiaj wspaniały barokowy kościół jezuitów, odkrywaj spacery po mieście i zwiedzaj dzielnicę grecką. Odkryj najstarszy kościół w Wiedniu, kościół św. Ruperta i zanurz się w burzliwej historii Rzymian i Żydów w Wiedniu. Posłuchaj anegdot o królu Ryszardzie Lwie Serce, przechodząc obok pięknego barokowego Pestsäule na Graben, zanim dotrzesz do Kohlmarkt z cukiernią Demel. Następnie możesz wybrać się na spacer z powrotem do punktu wyjścia.

Krypta Kapucyńska: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Krypta Kapucyńska? Kliknij tutaj.

Krypta Kapucyńska: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5 / 5

na podstawie 2163 opinii

Korzystałam z ViennaPass na 6 dni dla 2 osób. Skorzystałyśmy z wielu atrakcji, ale nawet w tym czasie nie udało się nam zobaczyć wszystkich oferowanych miejsc, mimo że dzięki ViennaPass nie traciłyśmy czasu na kolejki po zakup biletów. Chcąc zwiedzić Pałac Schönbrunn warto przyjechać na miejsce wcześniej i zarezerwować sobie godzinę wejścia, a oczekując można obejrzeć ekspozycję karet i powozów cesarskich (polecamy !! warto) lub pospacerować po ogrodach pałacu. Polecam serdecznie ViennaPass, bo dzięki możliwościom karty oszczędzamy czas i pieniądze, na inne przyjemności :)

Kupiliśmy tę kartę na 3 dni. Sprawdziłem już wcześniej, kiedy wszystko było otwarte, więc już sporządziłem harmonogram. Dzięki temu mogliśmy zrobić wszystko, co było zaplanowane. Nie musieliśmy też stać w kolejce. Możesz wejść prawie wszędzie, skanując swoją przepustkę. Tylko w Shonn Brunn trzeba najpierw udać się do kasy po bilet. Ty też na tym korzystasz. Gdybyśmy odwiedzili wszystko osobno, kosztowałoby nas to o 60 euro więcej. Z pewnością.

doskonałe rozwiązanie na zwiedzanie dużego miasta, jakim jest Wiedeń w najlepszy możliwy sposób, zwłaszcza dzięki możliwości ominięcia kolejki, a co za tym idzie, maksymalnego wykorzystania dostępnego czasu. Autobus jest naprawdę wygodny i punktualny. Personel zawsze był niezwykle uprzejmy?

Tel uit je wygraj! Omiń kolejkę do 70 atrakcji! Wij hebben w 4 dagen genoegen genomen spotkał 5 musea (Belvedere, Sisi apartment en servies, Albertina, dzieci Schönbrunn, een zoo, een reuzenrad en vele ritjes met de bus verder. En nog ben je goedkoper uit

miłe doświadczenie, wyszkolony i uprzejmy personel, tradycyjne jedzenie to coś wyjątkowego?